Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
26 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 26 επισκέπτες :: 2 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 5, 6, 7 ... 17 ... 29  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 6 από 29]

litsakos

litsakos
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Ιστορικα η αλλαγη ποτε δεν ηρθε με "τσαϊ κ συμπαθεια". Με βια ηρθε. Και αυτη η βια που ζουμε με ποιον αλλο τροπο μπορουμε να την σταματησουμε παρα με βια? Δεν ξερω...

Kastallia


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Τωρα μου θυμισες ενα τραγουδι του Χατζηδακη,τον Κεμαλ..."με φωτια και με μαχαιρι παντα ο κοσμος προχωρει"
Απο τα αγαπημενα μου!

chicken

chicken
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
litsakos έγραψε:Ιστορικα η αλλαγη ποτε δεν ηρθε με "τσαϊ κ συμπαθεια". Με βια ηρθε. Και αυτη η βια που ζουμε με ποιον αλλο τροπο μπορουμε να την σταματησουμε παρα με βια? Δεν ξερω...

Agree. Όλους τους. Αλλά ξύλο όχι αστεία. Να μετανοιώσουν για κάθε ευρώ που έκλεψαν. Μιλάμε για πολύ ξύλο.
Να δούμε, θα το ξανακάνουν μετά τα τομάρια? Θα ξαναπεράσουν έστω έξω απο την Βουλή τα καθάρματα?

Kastallia


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!

chicken

chicken
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Φλώρα έκανες μια ερώτηση σε ένα άλλο θέμα το πρωί και η απάντηση ήρθε σε αυτό το θέμα απο μια παράθεση.
Πολύ βλακεία, τόση πολύ βλακεία που η ηλιθιότητα μπροστά της μοιάζει προτέρημα.

Nena

Nena
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
βανια έγραψε:
florentiab έγραψε:
μπεμπινι 1 έγραψε:μπες στη διαδικασια να εξηγησεις στις οικογενειες που θα πεινασουν...!σαφως και θλιβομαι για τα κτησματα που καταστραφικαν αλλα πιο πολυ σκεφτομαι αυτους που θα πεινασουν,συγνωμη ετσι?

άλλα αντ΄ άλλα της Παρασκευής το γάλα!
αχ μακάρι να έχουμε γάλα !
Μπορουμε ανετα να κατσουμε σπιτι μας και να περιμενουμε να γινει ο αγωγος "αγροκτήματα ΑΡΟΖΑ-Ελλαδα" ωστε να εχουμε φρεσκο παστεριωμένο γάλα ανα πάσα στιγμή με ενα απλο ανοιγμα της βρύσης. Ή μπορουμε να βγουμε και να υπερασπιστουμε το δικαίωμά μας να αγοραζουμε γάλα. Εκτός κι αν θεωρείται λογικο να αποτελει κι αυτο είδος πολυτελείας...

βανια

βανια
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
χτες μου λέει ένας συγγενής κομματάκι βολεμένος :τι ήθελε ο άντρας σου να πάει στην πορεία ; γιατί τον άφησες ; και του απάντησα το εξής :αρχικά δεν θα μου πάρει την άδεια η εγώ τη δική του για να κάνουμε αυτό που για εμάς είναι αυτονόητο ;για μένα δεν είναι αυτονόητο να κάθομαι στο καναπέ και να βλέπω τηλεόραση ούτε να σερφάρω όλη μέρα castefille η να παίζω κάτι άλλο . 15 μήνες ανεργίας αν δεν βγούμε να φωνάξουμε πως θα θα διεκδικήσουμε τα δικαιώματα μας ; μας δίνουν άλλον τρόπο; Σίγουρα όλοι αυτοί που πάνε στις διαμαρτυρίες όχι μόνο χτες αλλά και πέρσι και προ πέρσι πάνε για να διεκδικήσουν να μιλήσουν να ακουστούν . Ότι έχει κερδίσει αυτή η χώρα είναι με αίμα αν λοιπόν πρέπει να χυθεί αίμα για να έχουν τα παιδιά μας να φάνε να σπουδάσουν να μορφωθούν ναι ας χυθεί .όλοι αυτοί που είναι μέσα στη Βουλή είχαν την ευκαιρία να σπουδάσουν να πάνε σε ακριβά κολέγια να μην δουλέψουν αλλά να κερδίζουν να γεμίζει η τσέπη τους όσο η δικιά μας αλλάζει . Χτες τσακώθηκα με αρκετούς επειδή είπαν ε και πήγαν και τη έκαναν; ακούστηκαν τους απάντησα έτσι θα ξέρουν ότι τη φωνή του Έλληνα δεν μπορούν να τη φιμώσουν .

Nena

Nena
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
βανια έγραψε:Την καταστροφή και την Βία δεν τις εγκρίνω σε καμιά μορφή ,

βανια έγραψε:Ότι έχει κερδίσει αυτή η χώρα είναι με αίμα αν λοιπόν πρέπει να χυθεί αίμα για να έχουν τα παιδιά μας να φάνε να σπουδάσουν να μορφωθούν ναι ας χυθεί .

Αυτοαναιρεισαι ή μου φαινεται???
scratch scratch scratch scratch

koukida

koukida
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Nena έγραψε:
βανια έγραψε:Την καταστροφή και την Βία δεν τις εγκρίνω σε καμιά μορφή ,

βανια έγραψε:Ότι έχει κερδίσει αυτή η χώρα είναι με αίμα αν λοιπόν πρέπει να χυθεί αίμα για να έχουν τα παιδιά μας να φάνε να σπουδάσουν να μορφωθούν ναι ας χυθεί .

Αυτοαναιρεισαι ή μου φαινεται???
scratch scratch scratch scratch


[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]


affraid

florentiab

florentiab
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
litsakos έγραψε:
Nena έγραψε:Επίσης, για όσους ειχαν/εχουν ακομα αμφιβολίες για το ποιοι ειναι αυτοι που τα σπάνε, ιδου:

http://www.athina984.gr/node/176438

οχι οτι θα γυρισουν τα αγυριστα κεφάλια, αλλά έτσι, για του λόγου το αληθές...

Θλιβερα ολα,τραγικα.


Sad Sad Sad


βανια έγραψε:Την καταστροφή και την Βία δεν τις εγκρίνω σε καμιά μορφή , είμαι αντίθετη στο να πηγαίνει κάποιος και να σπάει το μαγαζί του άλλου να καίει το μοναδικό του αυτοκίνητο και ναί φλώρα επειδή μάλλον δεν κατάλαβες όταν έγραψα :ότι τα νεοκλασικά κτίρια και οι κινηματογράφοι θα αναστηλωθούν θα φτιαχτούν δεν υπάρχει περίπτωση να τα αφήσουν έτσι9εννοείτε ότι σαν εικόνα δεν μου άρεσε) , το μαγαζί του όμως ο άλλος που είχε και απασχολούσε 5 άτομα; που καμιά ασφαλιστική εταιρεία δεν τους καλύπτει ; και σίγουρα ας μην γελιόμαστε κανένας αγανακτισμένος Έλληνας άνεργος που δεν έχει να φάει η πάρει τα απαραίτητα του παιδιού του και της οικογένειας του απο εκδίκηση και από μικροψυχία θα πάνε να κάψουν την μοναδική ίσως πηγή εισοδήματος του συνάνθρωπου του , αντίθετά ο Έλληνας θα δώσει και το ξεροκόμματο που έχει θα το μοιραστεί .
Ξέρουμε όλες καλά ποιοι τα έσπαγαν και ποιοι τα έκαιγαν και για ποιο λόγο γινόταν όλο αυτό , και να μην πάτε μακριά καθόμαστε και διαφωνούμε για τις ζημιές και όχι για την ζημιά της χώρας μας εν μέρη αυτό που ήθελαν το πέτυχαν .

δηλαδή τώρα πρέπει εγώ να συγκρίνω ποιος επιχειρηματίας θα πληρωσει περισσότερα για να λυπηθώ ανάλογα;;;; έλεος δηλαδή!!!!!!!
διάβασα την θλιβερή για μένα είδηση της καταστροφής ενός από τα ελάχιστα όμορφα κτίρια που έχουμε στην Αθήνα και τη μοιράστηκα. δεν φαντάστηκα οτι έπρεπε να διευκρινίσω οτι λυπάμαι και για τις υπόλοιπες περιουσίες που χάθηκαν. για μένα είναι αυτονόητο οτι λυπάμαι και τα αυτονόητα παραλείπονται.
άντε τώρα που κάθομαι και δίνω εξηγήσεις..... Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil


Kastallia έγραψε:Τωρα μου θυμισες ενα τραγουδι του Χατζηδακη,τον Κεμαλ..."με φωτια και με μαχαιρι παντα ο κοσμος προχωρει"
Απο τα αγαπημενα μου!

το αγαπημένο μου τραγούδι!

Rinoula

Rinoula
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Είναι εύκολο να μιλάς για βία, μαχαίρια και αίμα όταν αναφέρεσαι στα παιδιά των άλλων... Ποιος μπορεί να εγγυηθεί ότι η βία που θα ξεκινήσει για τη "δικαιοσύνη" και τη "Δημοκρατία" δε θα γενικευτεί? Δεν είναι καλύτερα να παραμείνουμε ενωμένοι και να μη χυθεί το αίμα κανενός? Δεν υπάρχουν άλλοι τρόποι να λύσουμε τα προβλήματά μας? Ή αν σφαχτούμε μεταξύ μας θα διορθωθεί κάτι? Δεν το νομίζω, αντίθετα, θα γίνουν όλα χειρότερα. Αλληλεγγύη χρειάζεται και να στηρίζουμε ο ένας τον άλλον, όχι ταραχές και ξύλο...

Δεν το λέω για εσάς τόσο κορίτσια όσο για πολλούς άλλους που ακούω τόσον καιρό να μιλάνε για φωτιές, κρεμάλες και φόνους.

Kastallia


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Φυσικα και πρεπει να εχουμε αλληλεγγυη.Αλλα η πεινα δε θα αντιμετωπιστει μονο με συσσιτια,αλλα και με αγωνα να εξαλειφθει.Το θεμα δεν ειναι να μου δινουν αλλοι να τρωω και να ντυθω,αλλα να εχω να τα εξασφαλιζω μονος μου.Οσο για την κρεμαλα...ειμαι αναμεσα σε αυτους που θα θελα να τους δω κρεμασμενους στην πλατεια οπου υπεγραψαν την παραδοση μας στους ξενους!Δεν το αρνουμαι και ας ειναι κτηνωδες!Λυπαμαι,αλλα αφου δε μας λυπουνται αυτοι,δε θα τους λυπηθω και γω.

Rinoula

Rinoula
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Ας είμαστε ενωμένοι και θα τα χτίσουμε όλα από την αρχή. Ας είμαστε ζωντανοί και ας έχουμε χαμηλότερο μισθό και μικρότερο σπίτι. Αρκεί να έχουμε ο ένας τον άλλον.

βανια

βανια
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
άντε τώρα που κάθομαι και δίνω εξηγήσεις.....
Καμιά δεν σου ζήτησε να δώσεις εξηγήσεις λες την γνώμη σου και την άποψη σου αν δεν μπορείς να κάνεις διάλογο είναι άλλο θέμα , αν εσύ στεναχωρήθηκες για το νεοκλασικό είναι δικαίωμα σου αν εγώ πάλι στεναχωρήθηκα για το μαγαζί του κάθε φουκαρά που απασχολεί και κάποιες οικογένειες ποιος θα πει ποιο είναι σωστό και ποιο όχι ; .
Ρηνούλα προσωπικά είπα δεν επικροτώ καμιά εικόνα βίας αλλά αν είναι να χυθεί αίμα για να καταφέρουν τα παιδιά μας να έχουμε ένα σωστό μέλλον ναι ας γίνει . Ξέρεις τι εννοώ; Αν πρέπει εγω να χάσω κάποια χρήματα για να έχει το παιδί μου και το δικό σου όταν θα είναι να σπουδάσουν ας είναι αλλά όχι να μας τρώνε εμάς το μεδούλι και αυτοί απλά να κάνουν πολιτική . Ας κατέβουν και αυτοί στα 500 ευρώ (οι βουλευτές) ας δώσουν όλα όσα έχουν φάει τόσο καιρό ας ξεκινήσουν όπως εσύ και εγώ και αν γίνουν αυτά βλέπουμε .Οι άνθρωποι έχουν θράσος
Κασταλία θα συμφωνήσω μαζί σου τη να λυπηθώ το Γιωργάκη που έλεγε ότι είναι θύμα; καλά αυτόν μπορούμε να τον βάλουμε στο φόρουμ; και να ρίξουμε κανέναν καλό καβγά ΕΙΔΗΣΕΟΓΡΑΦΙΑ- ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ ΣΗΜΕΡΑ #2 - Σελίδα 6 215994 να δεις μιλάει μετά ;

Ada

Ada
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Σόρυ που μπάινω "σφήνα" στο θέμα αλλά είναι κάτι που μας αφορά όλους κ όλες κ σας διαβάζω εδώ κ ώρα κ θα θελα να πω κι εγώ τη γνώμη μου.

Όσο κ να μη θέλω να πιστεύω σε "θεωρίες συνωμοσίας" βλέπω κάθε μέρα γύρω μου να χειροτερεύουν οι ανθρώπινες σχέσεις κ να κατηγορούμε συνεχώς ο ένας τον άλλον.Τυχαίο??Δε νομίζω Rolling Eyes Προφανώς αυτό εξυπηρετεί κάποιους...

Άντε κ καταψηφίσαμε,διώξαμε,έστω κρεμάσαμε βρε αδερφέ τους τωρινούς 300ς. Ε και? Το πρόβλημα δεν είναι τωρινό. Κατά τη δική μου ταπεινή άποψη έχει ξεκινήσει εδώ κ πολλά χρόνια απλά εμείς ήμασταν τόσο χαϊβάνια που δε βλέπαμε το παγόβουνο κ συνεχίζαμε να χορεύουμε στο κατάστρωμα...

Εν κατακλείδι ό,τι κάνανε κάνανε,ό,τι κάναμε κάναμε, καταστραφήκαμε, ξεπουληθήκαμε.Από δω κ πέρα να δούμε πώς θα σηκωθούμε...

Σόρυ για το κατεβατό αλλά το χει η μέρα...

Rinoula

Rinoula
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Ada έγραψε:Σόρυ που μπάινω "σφήνα" στο θέμα αλλά είναι κάτι που μας αφορά όλους κ όλες κ σας διαβάζω εδώ κ ώρα κ θα θελα να πω κι εγώ τη γνώμη μου.

Όσο κ να μη θέλω να πιστεύω σε "θεωρίες συνωμοσίας" βλέπω κάθε μέρα γύρω μου να χειροτερεύουν οι ανθρώπινες σχέσεις κ να κατηγορούμε συνεχώς ο ένας τον άλλον.Τυχαίο??Δε νομίζω Rolling Eyes Προφανώς αυτό εξυπηρετεί κάποιους...

Άντε κ καταψηφίσαμε,διώξαμε,έστω κρεμάσαμε βρε αδερφέ τους τωρινούς 300ς. Ε και? Το πρόβλημα δεν είναι τωρινό. Κατά τη δική μου ταπεινή άποψη έχει ξεκινήσει εδώ κ πολλά χρόνια απλά εμείς ήμασταν τόσο χαϊβάνια που δε βλέπαμε το παγόβουνο κ συνεχίζαμε να χορεύουμε στο κατάστρωμα...

Εν κατακλείδι ό,τι κάνανε κάνανε,ό,τι κάναμε κάναμε, καταστραφήκαμε, ξεπουληθήκαμε.Από δω κ πέρα να δούμε πώς θα σηκωθούμε...

Σόρυ για το κατεβατό αλλά το χει η μέρα...


Συμφωνώ!

βανια

βανια
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Κατά τη δική μου ταπεινή άποψη έχει ξεκινήσει εδώ κ πολλά χρόνια απλά εμείς ήμασταν τόσο χαϊβάνια που δε βλέπαμε το παγόβουνο κ συνεχίζαμε να χορεύουμε στο κατάστρωμα...
και εγω συμφωνώ επάνω σε αυτό αλλά μια ικανοποίηση να αφήσω το πάγκαλο νηστικό για 3 μήνες και εγω κάθε μέρα να τρώω σουβλάκι και μπριζόλα και ξέρετε να έχω την ψησταριά αναμένη μπροστά του δεν θα με χάλαγε καθόλου ! ΕΙΔΗΣΕΟΓΡΑΦΙΑ- ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ ΣΗΜΕΡΑ #2 - Σελίδα 6 875502

litsakos

litsakos
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Εχει νοημα ρε συ ada,2 δεκαετιες + ειναι οι ιδιοι "πανω". Ειναι λογικο να ασκει εξουσια ο ιδιος ανθρωπος τοσα χρονια?
Και μετα ενας ανθρωπος 50φευγα ποσο κοντα ειναι στην δικη σου κ την δικη μου αναγκη?Εχει φυγει απο αυτο το σταδιο,εχει "βολευτει". Μετα ,τοσα χρονια στην εξουσια εχουν δημιουργηθει σχεσεις με το ισχυρο κεφαλαιο της χωρας μας κι αυτο μονο καλο δεν ειναι.Ας μπει καποιος καινουριος,νεοτερος,μη διαπλεκομενος,ανευ μεγαλης προικας,να ξερει πως νιωθει ο 30αρης με τον βασικο...μεγαλη συγχυση σημερα,πονοκεφαλος με επιασε.

Ada

Ada
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
litsakos έγραψε:Εχει νοημα ρε συ ada,2 δεκαετιες + ειναι οι ιδιοι "πανω". Ειναι λογικο να ασκει εξουσια ο ιδιος ανθρωπος τοσα χρονια?

Καθόλου λογικό δεν είναι αλλά δεν μπορείς να κάνεις κάτι τώρα αφού έχουν ψηφιστεί από την πλειοψηφία του λαού.

Είμαι λίγο απαισιόδοξη βέβαια για το αν υπάρχει κάποιος νεότερος "αμόλυντος" από το σύστημα εκεί έξω αλλά θα δείξει.

Κ ναι φυσικά είμαστε απ τους πιο ριγμένους της υπόθεσης αλλά δε θα το αναλύσω γιατί θα γράψω 2 σελίδες κ θα με κυνηγάτε μετά.

Βάνια να σαι καλά χαμογέλασα μ αυτό με τον Πάγκαλο... το κανα εικόνα στο μυαλό μου Twisted Evil Twisted Evil


bell

bell
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
βανια έγραψε: Κατά τη δική μου ταπεινή άποψη έχει ξεκινήσει εδώ κ πολλά χρόνια απλά εμείς ήμασταν τόσο χαϊβάνια που δε βλέπαμε το παγόβουνο κ συνεχίζαμε να χορεύουμε στο κατάστρωμα...
και εγω συμφωνώ επάνω σε αυτό αλλά μια ικανοποίηση να αφήσω το πάγκαλο νηστικό για 3 μήνες και εγω κάθε μέρα να τρώω σουβλάκι και μπριζόλα και ξέρετε να έχω την ψησταριά αναμένη μπροστά του δεν θα με χάλαγε καθόλου ! ΕΙΔΗΣΕΟΓΡΑΦΙΑ- ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ ΣΗΜΕΡΑ #2 - Σελίδα 6 875502

Θα γίνει κορμάρα! Σαν αρχαιοελληνικό άγαλμα!

florentiab

florentiab
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
βανια έγραψε:άντε τώρα που κάθομαι και δίνω εξηγήσεις.....
Καμιά δεν σου ζήτησε να δώσεις εξηγήσεις λες την γνώμη σου και την άποψη σου αν δεν μπορείς να κάνεις διάλογο είναι άλλο θέμα , αν εσύ στεναχωρήθηκες για το νεοκλασικό είναι δικαίωμα σου αν εγώ πάλι στεναχωρήθηκα για το μαγαζί του κάθε φουκαρά που απασχολεί και κάποιες οικογένειες ποιος θα πει ποιο είναι σωστό και ποιο όχι ; .
Ρηνούλα προσωπικά είπα δεν επικροτώ καμιά εικόνα βίας αλλά αν είναι να χυθεί αίμα για να καταφέρουν τα παιδιά μας να έχουμε ένα σωστό μέλλον ναι ας γίνει . Ξέρεις τι εννοώ; Αν πρέπει εγω να χάσω κάποια χρήματα για να έχει το παιδί μου και το δικό σου όταν θα είναι να σπουδάσουν ας είναι αλλά όχι να μας τρώνε εμάς το μεδούλι και αυτοί απλά να κάνουν πολιτική . Ας κατέβουν και αυτοί στα 500 ευρώ (οι βουλευτές) ας δώσουν όλα όσα έχουν φάει τόσο καιρό ας ξεκινήσουν όπως εσύ και εγώ και αν γίνουν αυτά βλέπουμε .Οι άνθρωποι έχουν θράσος
Κασταλία θα συμφωνήσω μαζί σου τη να λυπηθώ το Γιωργάκη που έλεγε ότι είναι θύμα; καλά αυτόν μπορούμε να τον βάλουμε στο φόρουμ; και να ρίξουμε κανέναν καλό καβγά ΕΙΔΗΣΕΟΓΡΑΦΙΑ- ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ ΣΗΜΕΡΑ #2 - Σελίδα 6 215994 να δεις μιλάει μετά ;


ξέρεις υπάρχει και η πιθανότητα να στεναχωριέσαι και τους ανθρώπους και τις καταστροφές ιστορικών μνημείων.
όσο για το ποιος μπορεί να κάνει διάλογο ας το αφήσουμε αναπάντητο το ερώτημα.

και συγχίστηκα γιατί πρέπει να κάνω διευκρινίσεις (σου αρέσει καλύτερα η λέξηWink για αυτονόητα πράγματα.
για μένα είναι αυτονόητο να συμπονώ όποιον και ότι καταστρέφεται γύρω μου.

βανια

βανια
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
για μένα είναι αυτονόητο να συμπονώ όποιον και ότι καταστρέφεται γύρω μου.
σε αυτό θα συμφωνήσω μαζί σου , αλλά καλά δεν θα χαλαστώ για τα ρεμάλια μέσα στη βουλή

μπεμπινι 1

μπεμπινι 1
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
ΕΙΔΗΣΕΟΓΡΑΦΙΑ- ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ ΣΗΜΕΡΑ #2 - Σελίδα 6 966307



Έχει επεξεργασθεί από τον/την μπεμπινι 1 στις Σαβ Μάης 26, 2012 12:31 am, 1 φορά

florentiab

florentiab
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
μπεμπινι 1 έγραψε:ρε βανια δε χωραμε εμεις στις φιλοσοφημενες του φορουμ.ελα να φαμε κεμπαπ που ψηνω,ασε σημερα εχει ρεπο η μαγειρισα και ειμαι αναγκασμενη εγω να μαγειρεψω,τςτςτςτς.
φλορααααααα,εχθες την πατησα,η νταντα ειχε ρεπο,ο σοφερ επισης,υποψιαζομαι οτι κατι παιζει με αυτους τους δυο,δεν ειναι της παρουσης,το ελικοπτερο το εχω στο συνεργειο,σιγα μην επαιρνα το αμαξι και να χαλασω το μανικιουρ. Razz


υγ. το τι κανω εγω,πως αγωνιζομαι εγω για την πατριδα μου και τι προσφερω το ξερω εγω και μονο.δε το διατυμπανιζω.εσεις πολεματε μεσα απο τους υπολογιστες και το φεις μπουκ?σιγα μη σπασετε κανα νυχι. Laughing


πω πω! σοβαρά επιχειρήματα!
άντε τώρα να σου απαντήσω. πραγματικά με "τάπωσες". έχω ανατριχιάσει ολόκληρη από την τοποθετησή σου. μπράβο σου!!! ΕΙΔΗΣΕΟΓΡΑΦΙΑ- ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ ΣΗΜΕΡΑ #2 - Σελίδα 6 50580
μου άνοιξες τα μάτια και άλλαξες την κοσμοθεωρία μου!

πάντως τρόπους ακόμα να μάθεις. αγενεστατη, υπεροπτική και εμπαθής!



Έχει επεξεργασθεί από τον/την florentiab στις Δευ Φεβ 13, 2012 10:09 am, 1 φορά

chicken

chicken
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
μπεμπινι 1 έγραψε:ρε βανια δε χωραμε εμεις στις φιλοσοφημενες του φορουμ.

Ποιές είναι αυτές? Ονόματα και ΑΦΜ τώρα!

ελα να φαμε κεμπαπ που ψηνω,ασε σημερα εχει ρεπο η μαγειρισα και ειμαι αναγκασμενη εγω να μαγειρεψω,τςτςτςτς.

Τι να κάνεις, όλα για τον άνθρωπο είναι...

φλορααααααα,εχθες την πατησα,η νταντα ειχε ρεπο,ο σοφερ επισης,υποψιαζομαι οτι κατι παιζει με αυτους τους δυο,δεν ειναι της παρουσης,το ελικοπτερο το εχω στο συνεργειο,σιγα μην επαιρνα το αμαξι και να χαλασω το μανικιουρ. Razz

Αλλά το σιδερόπανο δουλεύει ε? Μη μου πεις οτι χάλασε, θα φαρμακωθώ


υγ. το τι κανω εγω,πως αγωνιζομαι εγω για την πατριδα μου και τι προσφερω το ξερω εγω και μονο.δε το διατυμπανιζω.εσεις πολεματε μεσα απο τους υπολογιστες και το φεις μπουκ?σιγα μη σπασετε κανα νυχι. Laughing

Καλό είναι να ξέρεις πριν μιλήσεις, αλλά επειδή είμαι πολύ καλός άνθρωπος θα σου πω να ξέρεις να μην εκτίθεσαι. Η Φλώρα ήταν εκεί. Εγώ ήμουν στο σπίτι και λίμαρα το νύχι του μεσαίου μου δακτύλου, σε περίπτωση χειρονομίας να μην με πούν απεριποίητη Very Happy

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 6 από 29]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 5, 6, 7 ... 17 ... 29  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Δωρεάν φόρουμ | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις