Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
318 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 318 επισκέπτες :: 3 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 3 από 5]

αγγελικημαρια


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Ada έγραψε:Ευχαριστώ πολύ για τη συμπαράσταση κορίτσια, δε θα το βάλω κάτω.

Σήμερα αποφάσισα να καθαρίσω επιτέλους το σπίτι γιατί είναι σε μια βρωμερή κ άθλια κατάσταση!

Κ το μυαλό μου θα απασχολήσω κ το καθαρό σπίτι θα βοηθήσει στο ν ανέβει η ψυχολογία [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]
καλα θα κανεις..ειδες πως απο το 1 βρεθηκες στο 6?ευχομαι τα καλυτερα!

antonia32

antonia32
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
[/quote]
καλα θα κανεις..ειδες πως απο το 1 βρεθηκες στο 6?ευχομαι τα καλυτερα![/quote]
Respect μ'αρεσει το πως βλεπεις τα πραγματα!

http://stardustwork.blogspot.com

Ada

Ada
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Φοβάμαι πως είμαι σε μια φάση θυμού πια. Το 2012 ήταν να μου φέρει ένα μωρό κι όχι να μου πάρει μια σάλπιγγα.

Τα νεότερα:

Είδα μια σταγόνα αίμα το πρωί κ χάρηκα, με ξαναείδε η γιατρός κ είπε ότι δεν υπάρχει καμία εξέλιξη κ ότι η αυριανή χοριακή θα πει.Πάντως μέχρι τώρα μου είπε ότι η χοριακή μου λέει καθαρά "εξωμήτριο".

Με το που γύρισα σπίτι είδα ότι έχω κι άλλο αιματάκι σαν αυτό της περιόδου στην αρχή ίσως κ λίγο πιο σκούρο-καφέ.Δεν έχω πόνο.Ας είναι αυτό το αίμα κ όχι καμιά ρήξη σάλπιγγας.

Κορίτσια έχω κουραστεί θέλω απλά να τελειώνει.
Ευχηθείτε σας παρακαλώ να φύγει μόνο του κ η αυριανή μου χοριακή να ναι πεσμένη.

υ.γ η ηλεκτρική πήγε περίπατο, δε θα μαγειρέψω , δε θα κάνω τίποτα.θα κάθομαι μπροστά από το πισι κ την τηλεόραση.Δεν έχω κουράγιο κανένα

momirene


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Εγω στην πρωτη μου εγκυμοσυνη ειχα εμβρυο το οποιο δεν πιαστηκε καλα και ενω το βλεπαμε...δεν ειχε καρδιακο παλμο. Παλλινδρομισε τελικα. Οκ το πηρα βαρια...αλλα 9 μηνες μετα εμεινα παλι εγκυος και ολα πηγαν μια χαρα! τωρα εγκυος για 3η φορα στο 2ο μωρο μου ολα πανε καλα ευτυχως. Μην απελπιζεσαι. Κανεις δεν σε τημωρει και μην πεσει στην παγιδα του "γιατι σε μενα" που επεσα εγω και με εκανε χαλια για μηνες. Αν τελικα δεν πανε ολα καλα ...Μολις ο γιατρος σου το επιτρεψει δοκιμαστε παλι. Ο Θεος ειναι μεγαλος "Τα πράγματα δεν πάνε καλά κοπέλα μου" - Σελίδα 3 377361

Ada

Ada
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Αχ σ ευχαριστώ πολύ momirene γιατί έχω αρχίσει να μπαίνω στο τρυπάκι "αχ δε θα μπορέσω να ξαναπιάσω" "κι αν πιαστεί πάλι σε λάθος μέρος?¨"

mariabel

mariabel
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Άντα, το αιματάκι συνεχίζει; Τελικά τι συμβαίνει;
Δε θέλω να ακούω ότι δε θα μπορέσεις να ξαναμείνεις έγκυος. Αυτο θα ξαναγίνει και όλα θα πάνε καλά!!! Τόσα κορίτσια εδώ σου είπαν τις ιστορίες τους και πολλές έχουν στην αγκαλιά τους ή στην κοιλίτσα τους το μωράκι τους.

Ada

Ada
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Μια ιδέα, μη φανταστείς, σαν τα πρώτα της περιόδου απλά σε καφετί.

Η μάνα μου φρίκαρε κ μου είπε να ξαπλώσω κ να μην κουνηθώ.Αν είχα καμιά ρήξη θα πέθαινα στον πόνο λογικά,έτσι δεν είναι;

Κ η γιατρός είπε ότι δε χρειάζεται να την ξαναπάρω αν έχω αίμα.

Αύριο εφημερεύει κ το νοσοκομείο της γειτονιάς μας οπότε λογικά θα μπω αν δεν πέσει η χοριακή.

mariabel

mariabel
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Δεν έχω πολύ χρόνο και δεν διάβασα όλα τα post, αναλυτικά. Να σε ρωτήσω... Γιατί θέλεις οπωσδήποτε να πέσει η χοριακή; Και αν δεν έχεις κανένα πρόβλημα; Κάποια δε σου είπε ότι άργησε να δει σποράκι μέσα στο σάκο; Ο γιατρός δήλαδή ήταν σίγουρος ότι είναι εξωμήτριο;

Ada

Ada
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Είναι σίγουρη ότι είναι εξωμήτριο γιατί οι χοριακές μου ήταν 1100->1450->2002 κατά τα άλλα δεν μπορέι να δει αν είναι μέσα ή όχι από τον υπέρηχο.

Μου είπε οτι θα ναι καλό να πέσει η χοριακή γιατί σημαίνει οτι ο οργανισμός το αποβάλλει από μόνος του.

Αμα ξανανέβει θα πρέπει να πάρω φάρμακα για να το απορροφήσει ο οργανισμός ή στη χειρότερη επέμβαση για να βγει.

mariabel

mariabel
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Είμαι τελείως άσχετη με τιμές χοριακής, αλλά ένα θα σου πω... Πριν πάρεις φάρμακα ή οτιδήποτε σου πει ο γιατρός αυτός, πήγαινε να πάρεις και μια δεύτερη γνώμη από άλλο γιατρό.

Αυγολεμονη


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
κοιταζω συνεχεια να διαβασω νεα σου εχω καταχωθει σου πα πως ειχα διαβασει πολλα ξερω οτι στο εξωμητριο οι τιμες ειναι ιδιαιτερα ψηλες ετσι ακουσα για να χασει την σαλπιγγα πονας υπερβολικα πεθαινεις απο πονο με αιμα κατακοκκινο και δεν πρεπει να αργησεις για να μην την χασεις και μην ξαναπεις δεν θα κανεις κοπελες που εχασαν και τις δυο εκαναν με εξωσωματικη και με μια παρα πολλες φυσιολογικα αλλα δεν θα φτασεις ως εκει ΟΧΙ δεν το πιστευω μακαρι να σου πανε ολα καλα σημερα εδω κυπρο ακουσα οτι πριν 2-3 μερες βρικανε ενα μωρακι κατω απο μια ελια στο κρυο παρατημενο νεογενητο σε ενα χωραφι πεθανε απο ασιτια και το κρυο... θεε μου ειναι ολα τοσο αδικα εχω βαλει τα κλαματα ποσα αγγελακια εχει ο ουρανος Sad Sad Sad

lia-ka

lia-ka
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
καλημερα anda μου!βρε κοριτση μου εγω ξερω οτι οταν ειναι εξωμητριο δεν περνανε πολλες μερες και μετα πονας πολυ και φευγει η το βλεπει ο γιατρος στον υπερηχο μετα απο δυο εβδομαδες απο την αναμενομενη ημερομηνια περιοδου!και οπως λεει και η ελλη οταν χανεις σαλπιγγα πονας παρα πολυ και εχεις αιμοραγια!δεν πας καλητερα σε ενα αλλο γιατρο για δευτερη γνωμη!μηλαμε για την δικη σου υγεια και για μια ψυχουλα!χωρις παρεξηγηση,μην το αφησεις ετσι! "Τα πράγματα δεν πάνε καλά κοπέλα μου" - Σελίδα 3 417472 "Τα πράγματα δεν πάνε καλά κοπέλα μου" - Σελίδα 3 35468 !

Ada

Ada
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Αυγολέμονή μου δε θέλω να σε στεναχωρώ κ καμιά κοπέλα εδώ μέσα.Τα γράφω γιατί πραγματικά είστε οι μόνες που μπορείτε να με καταλάβετε.

Ούτε η μάνα μου δε με στηρίζει κ με φρικάρει.

Αυτό με το μωράκι το άκουσα κι εγώ αλλά νόμιζα ότι έγινε στην Κρήτη.Τι να πω για αυτή τη μάνα; Ο Θεός να τη συγχωρέσει.

Ada

Ada
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Τώρα μίλησα κ με μια φίλη κ μου είπε ότι με 2000 χοριακή έπρεπε να μπορεί να δει που βρίσκεται. Έχετε δίκιο δε θα το αφήσω άλλο έχω αρχίσει κ φρικάρω ακόμα πιο άσχημα.Κακώς που δεν πήγα κ αλλού.

Μίλησα με τους γονείς μου κ αυτοί μεταξύ τους (!) (αυτό κι αν δεν είναι παράξενο) κ θα με πάνε σήμερα το απόγευμα , πριν σχολάσει ο άνδρας μου, στο νοσοκομείο.

Αυγολεμονη


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
αγαπη μου δεν το λεω γιατι με στεναχωρεις αυτη η μανα με στεναχωρεσε παραπανω να μας λες οτι θελεις καθε λεπτο μακαρι να μπορουσε καθεμια της εκτος απο το να σε καταλαβαινει να κανε κατι για σενα ολες θα το καναμε ειμαι σιγουρη μα δυστυχως δεν μπορουμε οτι θελεις να μας λες αγωνιουμε μαζι σου παρα πολυ μακαρι να γινει το πιο ευκολο και λιγοτερο ανωδυνο για σενα χιλιες αγκαλιες εχεις ενα ομορφο και δυνατο χαρακτηρα κρατα τον και θα σε βοηθησει σε ολα "Τα πράγματα δεν πάνε καλά κοπέλα μου" - Σελίδα 3 35468

zwitsa

zwitsa
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
συγνωμη αλλα στη θεσησου θα χα παει κατευθειαν σε 2 γιατρο κ για αλλη γνωμη...σε αυτο το μωρο που εω στη κοιλιτσα μου κ πρωτα ο Θεοσ μπαινω στο μηνα μου την αλλη βδομαδα....μ ελεγαν στην αρχη οτι παω για παλλινδρομη....γιατι δεν ειχα περιοδο οταν το πιασα ειχε να μου ρθει ενα 3 μηνο και εκανα εξετασεις του θυροειδη κ μου λεει η ενδοκρινολος εισαι εγκυοσ και εγω της λεω με τον κρινο..?κ μου λεει αντε πανα κανεις μια εξεταση χοριακη παω και μου βγηκε 5,3 δηλαδη αρνητικοοοοοοοοοοο............μερα πεμπτη....ξαναπαω το σαββατο 40,7 κ την δευτερα 124.15.....οποτε για κανε μια δευτερη γνωμη κ σε αλλο γιατρο...

Αυγολεμονη


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Να πας και ο Θεος μαζι σου μην φοβασαι τπτ να πας μην καθυστερησεις τπτ ολα να σου πανε καλα

boubou

boubou
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Ada έγραψε:Τώρα μίλησα κ με μια φίλη κ μου είπε ότι με 2000 χοριακή έπρεπε να μπορεί να δει που βρίσκεται. Έχετε δίκιο δε θα το αφήσω άλλο έχω αρχίσει κ φρικάρω ακόμα πιο άσχημα.Κακώς που δεν πήγα κ αλλού.

Μίλησα με τους γονείς μου κ αυτοί μεταξύ τους (!) (αυτό κι αν δεν είναι παράξενο) κ θα με πάνε σήμερα το απόγευμα , πριν σχολάσει ο άνδρας μου, στο νοσοκομείο.

κοπελα μου πηγαινε να μιλησεις και με αλλο γιατρο...με χοριακη πανω απο 1500σιγουρα το βλεπεις!! μηπως έχει παλιο μηχάνημα η γιατρός σου ή μηπως δν ξέρει να διαβάζει καλά τους υπερήχους? Εσύ ξεκουράσου μέχρι να πάτε και στο νοσοκομείο να σας πουν!!!Ευχομαι τα καλύτερα!!! Εξωμήτριο ΔΕΝ είναι με όλα αυτά που λες.. δν στέκει, άρα βγάλε το μυαλό σου από εκεί!!! Σε φιλώ και περιμένω νέα σου! "Τα πράγματα δεν πάνε καλά κοπέλα μου" - Σελίδα 3 417472

Ada

Ada
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Ευχαριστώ πολύ κορίτσια , ετοιμάζω τα μπογαλάκια μου τώρα κ εύχομαι να χει wifi το νοσοκομείο κ να μην με βάλουν σε καμιά πτέρυγα με ετοιμόγεννες, δε θα το αντέξω Sad

Κακώς που το άφησα κ τόσο.

Σας φιλώ να 'στε καλά "Τα πράγματα δεν πάνε καλά κοπέλα μου" - Σελίδα 3 417472

Myro


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
καλη επιτυχια κοριτσι και ελπιζω να γινει το πιο ευκολο..οτι και να ειναι αυτο..

https://www.facebook.com/myrodeve

Αυγολεμονη


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
καθε καλο δυναμη και κουραγιο μακαρι να σου πανε τα παντα καλα αγωνιουμε να μας ενημερωσεις

zoyzoynitsa moy

zoyzoynitsa moy
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
ευχομαι να πανε ολα καλα κοριτσι...

lia-ka

lia-ka
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
αντε κοπελα μου,να σου φυγει η αγωνια!δεν ξερω αλλα νομιζω οτι ολα θα πανε καλα!το ευχομαι μεσα απο την καρδια μου!μπορει να μην σε εχω δει ποτε μου αλλα αισθανομαι οτι σε ξερω και σε ποναω!φιλια πολλα πολλα!

argiroula

argiroula
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Ευχομαι να πάνε όλα καλα και τελικά να είναι λάθος του γιατρου!!!! Wink

ioanna85


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Ada εύχομαι όλα καλά να πάνε! Να μη φοβάσαι, η σκέψη μας μαζί σου!!!!

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 3 από 5]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Δωρεάν φόρουμ | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις