Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
16 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 16 επισκέπτες :: 2 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 2 από 5]

26Ιστορίες....ανεργίας!!! - Σελίδα 2 Empty Απ: Ιστορίες....ανεργίας!!! Δευ Ιαν 09, 2012 2:12 am

μυρτω

μυρτω
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
κ εγω στο κλαμπ των ανεργων!
ειμαι μηχανολογος μηχανικος,δουλευα σε μεγαλη εταιρια της θεσνικης με συμβασεις που ανανεωνονταν ανα 6μηνο..μιλαμε για 12 ωρες δουλειάς ή μαλλον δουλείας τη μερα.κ σαββατο κ καποιες φορες το μηνα κ κυριακη,οταν πιεζομασταν να τελειωσουμε το εργο.
κ φυσικα,τι περιεργο,οταν εμεινα εγκυος η συμβαση δεν ανανεωθηκε ποτε!ουτε οταν γεννησα κ απευθυνθηκα σ αυτους θελησαν να με προσλαβουν..πηραν στη θεση μου εναν αντρα,δυο χρονια μικροτερο μου,χωρις προοπτικη για οικογενεια κ παιδια προς το παρον!
τι να πω κοριτσια..υπομονη..πιστευω θα φτιαξουν τα πραγματα καποια στιγμη..

27Ιστορίες....ανεργίας!!! - Σελίδα 2 Empty Απ: Ιστορίες....ανεργίας!!! Δευ Ιαν 09, 2012 2:17 am

boubou

boubou
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Τι διαβαζω Χριστε μου??? Ιστορίες....ανεργίας!!! - Σελίδα 2 606100 Ιστορίες....ανεργίας!!! - Σελίδα 2 606100 Δν ειμαι ανεργη (ακομη) αλλα ηθελα να γραψω κι εγω!
οχι ρε κοριτσια, οσο και αναγκη να εχω, δν μπορω να με πατανε κατω... δν θα μπορουσα να τα κανω αυτα!! 1000 φορες που δουλευω σε δουλεια του κ0λου παρα να δουλευω σε "σοβαρη" δουλεια και να κανω θεληματα!! ΕΙΠΑΜΕ!!δν θα πλυνω και τα βρ@κια τους!!!

παντως κι εμενα μου ειπε ο εργοδοτης οτι θα παρω μειωση μισθου φετος και τα εξοδα τρεχουν και φυσικα ανεβαινουν...(δουλευω 6χρονια εδω και αντι να παιρνω την καθιερωμενη αυξηση, καθε 2 χρονια εγω παιρνω μειωση...)σημερα το πρωι ακουσα οτι θα γινει επισημα μειωση του κατωτερου μισθου στον ιδιωτικο τομεα και μαλλον θα κοπουν και ολα τα δωρα!! θελω να σκεφτομαι θετικα αλλα δν ξερω για ποσο θα το καταφερνω ακομη!!

28Ιστορίες....ανεργίας!!! - Σελίδα 2 Empty Απ: Ιστορίες....ανεργίας!!! Δευ Ιαν 09, 2012 2:27 am

ioanna85


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
7



Έχει επεξεργασθεί από τον/την ioanna85 στις Κυρ Ιουλ 20, 2014 11:09 am, 1 φορά

29Ιστορίες....ανεργίας!!! - Σελίδα 2 Empty Απ: Ιστορίες....ανεργίας!!! Δευ Ιαν 09, 2012 2:44 am

ΜΑΝΟΥΛΑ Μ+Δ

ΜΑΝΟΥΛΑ Μ+Δ
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
ακριβώς...δεν είναι μόνο η ανεργία αλλά το κάθε ψυχικά έρρωστο αφεντικό. στις 16/01 γυρίζω στη δουλειά ύστερα απο τη 2η γέννα μου. τρέμω και μόνο στην ιδέα.οχι επειδή είμαι τεμπέλα ή ξεσυνήθισα αλλά γιατί το αφεντικό είναι για πολύ ξύλο. να φανταστείτε οτι στη πρώτη εγκυμοσύνη σταμάτησα τη δουλειά απο το 5ο μήνα ύστερα απο καυγά που είχα μαζί του, καταλήγοντας φυσικά στο γιατρό με πόνους...αν κάτσω να σας πω τι πέρασα 3 χρόνια (συνολικά 5 αλλά τα 2 τα έφαγα με εγκυμοσύνες) δεν θα το πιστεύετε.ένα θα σας πω για να πάρετε μια ιδέα. μέσα στο μαγαζί είμαστε 4 ατομά μαζί με το αφεντικό. στα 5 χρόνια που δουλεύω εκεί έχω αλλάξει 37 συναδέλφους. οι 33 ΠΑΡΑΙΤΗΘΗΚΑΝ!!!!Εγώ μόνο έχω παραιτηθεί 2 φορές αλλά με έρειχνε πάντα στο φιλότιμο ο που@$ης.κάποια στιγμή που τα μπινελίκια έγιναν πολλά -απο μέρους μου γιατί του τα έλεγα χύμα- τυχαίνει και μένω έγκυος.γυρνώντας απο τη γέννα θέλησε να με απολύσει αλλά πριν μου κάνει την ανακοίνωση ξαναμένω έγκυος και...τα βλέπει όλα τσουρέκι!τώρα που γυρίζω ξέρω οτι μετά το νόμιμο θα με διώξει...αλλά πραγματικά δεν με νοιάζει. το περιμένω πως και πως.
και για να ξέρετε...πλέον ο νόμος λέει οτι ο εργοδότης μπορεί να μας διώξει 18 ΜΗΝΕΣ μετά τον τοκετό. και η 2μηνη ή 3μηνη προειδοποίηση για 1/2 αποζημίωση μπορεί να γίνει ΜΟΝΟ ΑΦΟΥ παρέλθει το 18μηνο!τα έψαξα πολύ καλά γιατί εκτός απο καραγκιόζης είναι και ύπουλος...
sorry για το τεράστιο ποστ.
ααααχχ.6 και σήμερα....

30Ιστορίες....ανεργίας!!! - Σελίδα 2 Empty Απ: Ιστορίες....ανεργίας!!! Δευ Ιαν 09, 2012 2:51 am

ioanna85


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
8



Έχει επεξεργασθεί από τον/την ioanna85 στις Κυρ Ιουλ 20, 2014 11:09 am, 1 φορά

31Ιστορίες....ανεργίας!!! - Σελίδα 2 Empty Απ: Ιστορίες....ανεργίας!!! Δευ Ιαν 09, 2012 3:54 am

momirene


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Εγω την γλυτωσα επειδη εμεινα εγκυος. Μετα απο 12 χρονια γυρισα απο αδεια και μου ειπαν..απολυεσαι! και τους ειπα...ειμαι εγκυος! Μου προτιναν διαφορες λυσεις που δεν με συνεφεραν γιατι θα εχανα πολλα επιδοματα, εξαμηνο ΟΑΕΔ κτλ και τωρα περιμενουν να φυγω με αδεια κυησης και φυσικα μουε καναν μειωση γιατι η εταιρια δεν παει καλα. Τι να κανω? Την δεχτηκα αναγκαστηκα. Να πιεσω? και τι θα καταφερω? Λεφτα δεν θα παρω παραπανω...υπομονη και εχει ο θεος. κατι θα κανουμε. το κοσμημα ειναι καλη λυση γιατι δεν ειανι αναγκη να κανεις χειροποιητα απο μεταλλο μονη σου. Μαθε πως να συναρμολογεις και κανε τετοια. Και πιο οικονομικα θα σπου βγαινουν. Οσο για το που αθ τα δινεις..το ιντερνετ να ναι καλα Very Happy Μη σου πω και οπως η tapperware συγκεντρωσεις στο σπιτι!

32Ιστορίες....ανεργίας!!! - Σελίδα 2 Empty Απ: Ιστορίες....ανεργίας!!! Δευ Ιαν 09, 2012 3:59 am

Myro


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
αυτο με την μειωση με προσχημα την κριση πια...οταν οοοολες αυτες οι εταιρειες πηγαιναν καλα δεν θυμαμε κανεναν εροδοτη να ειπε....επειδη παμε πολυυυ καλα ασ μοιραστουμε το κερδος..

https://www.facebook.com/myrodeve

33Ιστορίες....ανεργίας!!! - Σελίδα 2 Empty Απ: Ιστορίες....ανεργίας!!! Δευ Ιαν 09, 2012 4:09 am

ioanna85


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
9



Έχει επεξεργασθεί από τον/την ioanna85 στις Κυρ Ιουλ 20, 2014 11:09 am, 1 φορά

34Ιστορίες....ανεργίας!!! - Σελίδα 2 Empty Απ: Ιστορίες....ανεργίας!!! Δευ Ιαν 09, 2012 4:16 am

Myro


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
ετσι να κανεις ιοαννα...κ μπορει να παρεις και ποσοστα αναπηριας σαν επιδιξιομανης και να παρεις και καποιο επιδομα Very Happy Very Happy

https://www.facebook.com/myrodeve

35Ιστορίες....ανεργίας!!! - Σελίδα 2 Empty Απ: Ιστορίες....ανεργίας!!! Δευ Ιαν 09, 2012 4:21 am

ioanna85


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
10



Έχει επεξεργασθεί από τον/την ioanna85 στις Κυρ Ιουλ 20, 2014 11:10 am, 1 φορά

36Ιστορίες....ανεργίας!!! - Σελίδα 2 Empty Απ: Ιστορίες....ανεργίας!!! Δευ Ιαν 09, 2012 4:26 am

Myro


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
ή αυτοι θα μας τραλλανουν ή εμεις!!!

https://www.facebook.com/myrodeve

37Ιστορίες....ανεργίας!!! - Σελίδα 2 Empty Απ: Ιστορίες....ανεργίας!!! Δευ Ιαν 09, 2012 4:38 am

τατιανα

τατιανα
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
ioanna ναι ειναι 2 χρονια το ιεκ αλλα εγω εκανα 1 χρονο μονο γιατι μετακομισαμε επαρχια.νυχια μπορεις να μαθεις και σε ενα μηνα..
να σου προτεινω και μια σελιδα οπου μπορεις να προμηθευτεις υλικα, και εγω καποτε το εψαξα για κοσμηματα να φτιαχνω για μενα... http://www.helmiq.com/verkkokauppa/index.php?langselect=2
Επισης και για παιδακι και εμεις φοβομασταν για λεγαμε πως θα τα καταφερουμε αλλα αυτο που μου ελεγαν ολοι ειναι πως αν περιμενεις να εχεις αρκετα χρηματα δεν θα κανεις ποτε και ετσι το πηραμε αποφαση..και ευτυχως ακομα υπαρχουν ΑΝΘΡΩΠΟΙ γιατι μου εχουν χαρισει πραγματακια για το μωρο μαμαδες απο το ιντερνετ που ουτε γνωριζω απο κοντα!μην το φοβασαι τοσο..

αγαπη, εγω απο τοτε που παντρευτικα συνεχεια συναντουσα αυτο που λες οτι δεν περνουν αν δεν εχεις παιδια, μαλιστα στα ζαρα πηγα για συνεντευξη μεσω γνωριμιας και παλι δεν με πηραν επειδη φοβουνται για παιδι, γιαυτο και εμαθα κομμωτικη και νυχια για να ειμαι ανεξαρτητη..αλλα και αυτο περναει την κριση του εννοειται!

38Ιστορίες....ανεργίας!!! - Σελίδα 2 Empty Απ: Ιστορίες....ανεργίας!!! Δευ Ιαν 09, 2012 4:51 am

βανια

βανια
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Εγώ κορίτσια στο θέμα των παιδιών το βλέπω διαφορετικά .Δεν αρκούμαι μόνο στο θέμα να μου δώσει ο άλλος ρουχαλάκια και επιπλάκια αυτά είναι τα λιγότερα βρίσκονται υπάρχουν σημαντικά πράγματα που με κάνουν και κολλάω . Όσο μεγαλώνει ένα παιδί τόσο περισσότερες απαιτήσεις έχει κακά τα ψέματα και αγγλικά θέλει και κάποιο άθλημα και να πάει σε γενέθλια. Έχετε υπόψιν σας ότι κάθε μήνα θέλουμε το λιγότερο 10 ευρώ για την εκδρομή ; βλέπετε αυτά δεν τα έχουν σταματήσει και τα παιδιά θέλουν να πάνε . Δεν ξέρω αλλά εγω θέλω να μπορώ να το πηγαίνω και στο σινεμά και στο θέατρο να του κάνω γενέθλια και να μην σκέφτομαι πως θα τα βγάλω πέρα . Όταν λοιπόν δύσκολα τα βγάζεις πέρα και μιλάμε και για θέμα επιβίωσης πλέον με το ένα παιδί θα ήταν παράτολμο να πω και για ακόμα ένα . Τώρα αν δουλεύει τουλάχιστον ο ένας αλλά να μην χρωστάς εκεί κάτι γίνεται αλλά και πάλι είναι θέμα πως έχει μάθει ο καθένας και τη ζωή θέλει και μπορεί να ζήσει .

39Ιστορίες....ανεργίας!!! - Σελίδα 2 Empty Απ: Ιστορίες....ανεργίας!!! Δευ Ιαν 09, 2012 5:44 am

ioanna85


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
11



Έχει επεξεργασθεί από τον/την ioanna85 στις Κυρ Ιουλ 20, 2014 11:10 am, 1 φορά

40Ιστορίες....ανεργίας!!! - Σελίδα 2 Empty Απ: Ιστορίες....ανεργίας!!! Δευ Ιαν 09, 2012 5:45 am

τατιανα

τατιανα
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
βανια έγραψε:Εγώ κορίτσια στο θέμα των παιδιών το βλέπω διαφορετικά .Δεν αρκούμαι μόνο στο θέμα να μου δώσει ο άλλος ρουχαλάκια και επιπλάκια αυτά είναι τα λιγότερα βρίσκονται υπάρχουν σημαντικά πράγματα που με κάνουν και κολλάω . Όσο μεγαλώνει ένα παιδί τόσο περισσότερες απαιτήσεις έχει κακά τα ψέματα και αγγλικά θέλει και κάποιο άθλημα και να πάει σε γενέθλια. Έχετε υπόψιν σας ότι κάθε μήνα θέλουμε το λιγότερο 10 ευρώ για την εκδρομή ; βλέπετε αυτά δεν τα έχουν σταματήσει και τα παιδιά θέλουν να πάνε . Δεν ξέρω αλλά εγω θέλω να μπορώ να το πηγαίνω και στο σινεμά και στο θέατρο να του κάνω γενέθλια και να μην σκέφτομαι πως θα τα βγάλω πέρα . Όταν λοιπόν δύσκολα τα βγάζεις πέρα και μιλάμε και για θέμα επιβίωσης πλέον με το ένα παιδί θα ήταν παράτολμο να πω και για ακόμα ένα . Τώρα αν δουλεύει τουλάχιστον ο ένας αλλά να μην χρωστάς εκεί κάτι γίνεται αλλά και πάλι είναι θέμα πως έχει μάθει ο καθένας και τη ζωή θέλει και μπορεί να ζήσει .

εγω μεγαλωσα με πολυ πολυ λιγοτερα απο οσα αναφερεις και ομως θυμαμαι να ειμαι ενα χαρουμενο παιδακι και ουτε εχω απωθημενα.Τα παιδια χρειαζονται στην πραγματικοτητα πολυ λιγοτερα απο οσα πιστευουμε εμεις..

41Ιστορίες....ανεργίας!!! - Σελίδα 2 Empty Απ: Ιστορίες....ανεργίας!!! Δευ Ιαν 09, 2012 5:46 am

joannakuba

joannakuba
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Respect Respect Respect Respect Respect Respect Respect Respect Respect

42Ιστορίες....ανεργίας!!! - Σελίδα 2 Empty Απ: Ιστορίες....ανεργίας!!! Δευ Ιαν 09, 2012 5:54 am

βανια

βανια
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Τατιάνα αυτή είναι η άποψη σου και είναι σεβαστή ένα παιδί πρέπει να μάθει στο μέτρο και όχι στις υπερβολές αλλά είναι βασικό για την ψυχολογία του να ζει την εποχή του. Εμένα ο γιος μου μου ζητάει καράτε και το θέλει οπότε δεν μπορώ να του πω όχι δεν θα πας επειδή εγώ δεν συνέχισα την ενόργανη επειδή ο πατέρας μου δεν είχε χρήματα . Τα παιδιά μπορεί να μη ζητάνε πάντα αλλά όλα θέλουν να κάνουν ότι και το σύνολο. Για αυτό το λόγο δεν κάνω άλλο για μένα είναι απαραίτητο να προσφέρεις πράγματα για την γνώση του και την ψυχαγωγία του

43Ιστορίες....ανεργίας!!! - Σελίδα 2 Empty Απ: Ιστορίες....ανεργίας!!! Δευ Ιαν 09, 2012 6:06 am

τατιανα

τατιανα
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
βανια έγραψε:Τατιάνα αυτή είναι η άποψη σου και είναι σεβαστή ένα παιδί πρέπει να μάθει στο μέτρο και όχι στις υπερβολές αλλά είναι βασικό για την ψυχολογία του να ζει την εποχή του. Εμένα ο γιος μου μου ζητάει καράτε και το θέλει οπότε δεν μπορώ να του πω όχι δεν θα πας επειδή εγώ δεν συνέχισα την ενόργανη επειδή ο πατέρας μου δεν είχε χρήματα . Τα παιδιά μπορεί να μη ζητάνε πάντα αλλά όλα θέλουν να κάνουν ότι και το σύνολο. Για αυτό το λόγο δεν κάνω άλλο για μένα είναι απαραίτητο να προσφέρεις πράγματα για την γνώση του και την ψυχαγωγία του

κοιτα και εγω για δευτερο ουτε κατα διανοια αλλα μετα απο πολυ σκεψη αποφασισα να κανω εστω ενα και ας μην εχω να του προσφερω ολα οσα προσφερει ο κοσμος σημερα..
για μενα υπερβολη ειναι τα παιδια να κανουν πολλα πραγματα, τωρα αν σου ζητησει να κανει ενα αθλημα ή να παει χορο η κατι τετοιο δεν νομιζω οτι ειναι δυσκολο να το προσφερεις.
Αλλα τα σημερινα παιδια εχουν μαθει και να ζητανε πολλα..κινητα, παιχνιδια, ηλεκτρονικα και και και
Εγω δεν πηγα ποτε φροντιστηριο αγγλικα αλλα ξερω να μιλαω ανετα, εκανα ομως μαθηματα πιανου, θελω να πω οτι δεν μπορεις να προσφερεις και οτι ζητησουν..

44Ιστορίες....ανεργίας!!! - Σελίδα 2 Empty Απ: Ιστορίες....ανεργίας!!! Δευ Ιαν 09, 2012 6:17 am

ioanna85


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
 Ιστορίες....ανεργίας!!! - Σελίδα 2 215994 



Έχει επεξεργασθεί από τον/την ioanna85 στις Κυρ Ιουλ 20, 2014 11:11 am, 1 φορά

45Ιστορίες....ανεργίας!!! - Σελίδα 2 Empty Απ: Ιστορίες....ανεργίας!!! Δευ Ιαν 09, 2012 6:23 am

βανια

βανια
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
ναι έχεις δίκιο θα συμφωνήσω μαζί σου και εγώ είμαι κατά στο συνεχή βομβαρδισμό των παιδιών πάνω από όλα είναι παιδιά και έχουν ανάγκη από παιχνίδι τώρα αν το παιχνίδι έχει 10 ευρώ η 30 είναι άλλο θέμα άναλογα την τσέπη του καθενός .Δεν θεωρώ υπερβολή να παει μια ξένη γλώσσα ούτε κάποια αθλητική η καλλιτεχνική δραστηριότητα αλλά όταν δεν έχεις και για αυτά προσπαθείς να καλύψεις άλλα κενά να μην νιώθει άσχημα.
Κάποτε στα σπίτια υπήρχε ένα είδος καφέ τώρα πήγαινε σε σπίτι και θα δείς η πιο πολύ θέλουν και frendo και καπουτσίνο και εσπρέσσο άλλαξαν οι εποχές

46Ιστορίες....ανεργίας!!! - Σελίδα 2 Empty Απ: Ιστορίες....ανεργίας!!! Δευ Ιαν 09, 2012 10:28 am

ΜΑΝΟΥΛΑ Μ+Δ

ΜΑΝΟΥΛΑ Μ+Δ
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
τατιανα έγραψε:
βανια έγραψε:Εγώ κορίτσια στο θέμα των παιδιών το βλέπω διαφορετικά .Δεν αρκούμαι μόνο στο θέμα να μου δώσει ο άλλος ρουχαλάκια και επιπλάκια αυτά είναι τα λιγότερα βρίσκονται υπάρχουν σημαντικά πράγματα που με κάνουν και κολλάω . Όσο μεγαλώνει ένα παιδί τόσο περισσότερες απαιτήσεις έχει κακά τα ψέματα και αγγλικά θέλει και κάποιο άθλημα και να πάει σε γενέθλια. Έχετε υπόψιν σας ότι κάθε μήνα θέλουμε το λιγότερο 10 ευρώ για την εκδρομή ; βλέπετε αυτά δεν τα έχουν σταματήσει και τα παιδιά θέλουν να πάνε . Δεν ξέρω αλλά εγω θέλω να μπορώ να το πηγαίνω και στο σινεμά και στο θέατρο να του κάνω γενέθλια και να μην σκέφτομαι πως θα τα βγάλω πέρα . Όταν λοιπόν δύσκολα τα βγάζεις πέρα και μιλάμε και για θέμα επιβίωσης πλέον με το ένα παιδί θα ήταν παράτολμο να πω και για ακόμα ένα . Τώρα αν δουλεύει τουλάχιστον ο ένας αλλά να μην χρωστάς εκεί κάτι γίνεται αλλά και πάλι είναι θέμα πως έχει μάθει ο καθένας και τη ζωή θέλει και μπορεί να ζήσει .

εγω μεγαλωσα με πολυ πολυ λιγοτερα απο οσα αναφερεις και ομως θυμαμαι να ειμαι ενα χαρουμενο παιδακι και ουτε εχω απωθημενα.Τα παιδια χρειαζονται στην πραγματικοτητα πολυ λιγοτερα απο οσα πιστευουμε εμεις..

συμφωνώ απόλυτα! καμιά φορά βλέπω τις ξόρες μου που ενώ έχουν αρκετά παιχνίδια τα παρατάνε και καταπιάνονται με το πιο άσχετο πράγμα!πχ μια χαρτοπετσέτα ή το καλαθάκι με τα μανταλάκια!
άσε που στο θέμα 1 ή 2 παιδιά είμαι κάθετη!η αδερφή της μαμάς μου δεν έτυχε να παντρυτεί ποτέ. αν δεν είχε τη μαμά μου και κατ'επέκταση εμάς και τα παιδιά μας θα ήταν σαν τη καλαμιά στο κάμπο. δεν ξερεις πως τα φέρνει η ζωή. η μοναξιά είναι σκληρό πράγμα. τουλάχιστον οτι και να γίνει θα έχουν το ένα το άλλο!
με την κρίση κάτι θα κάνουμε δεν μπορεί. και εγώ το 2006 που έμεινα έναργη έμαθα νύχια και αποτρίχωση. και έχω πλέον ένα έξτρα εισόδημα.μπείτε στο tsibato.gr και θα βρείτε φθηνά σεμινάρια κλπ

47Ιστορίες....ανεργίας!!! - Σελίδα 2 Empty Απ: Ιστορίες....ανεργίας!!! Δευ Ιαν 09, 2012 11:13 am

τατιανα

τατιανα
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
ΜΑΝΟΥΛΑ Μ+Δ έγραψε: και εγώ το 2006 που έμεινα έναργη έμαθα νύχια και αποτρίχωση. και έχω πλέον ένα έξτρα εισόδημα.μπείτε στο tsibato.gr και θα βρείτε φθηνά σεμινάρια κλπ

Μανουλα Μ+Δ συναδελφισα ε? αν ασχολησε με τζελ και τεχνητα πες μου να σου στειλω σελιδουλα με υλικα φτηνα και καλα..

48Ιστορίες....ανεργίας!!! - Σελίδα 2 Empty Απ: Ιστορίες....ανεργίας!!! Δευ Ιαν 09, 2012 11:18 am

βανια

βανια
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Σαφώς και τα αδέρφια είναι ότι πιο ωραίο και ζεστό υπάρχει αλλά θεωρώ ότι με βάση τα δεδομένα έτσι όπως γίνεται θα είναι δύσκολο να κάνεις το βήμα να κάνεις οικογένεια πόσο να κάνεις πάνω απο 1 παιδί . Δεν ξέρω επειδή εγω βλέπω τις δυσκολίες που αντιμετωπίζω που είναι 8 χρονών και επειδή έχει μάθει σε συγκεκριμένο τρόπο ζωής ήδη βλέπει διαφορές . Εννοείτε ότι πρέπει να μεγαλώνουν με μέτρο αλλά άλλο με μέτρο και άλλο να στερούνται βασικά πράγματα . Κάποιοι θεωρούν βασικό το να βγαίνουν βόλτες να ψωνίζουν ρούχα εμένα αυτό δεν με νοιάζει αλλά θέλω να μπορώ να του προσφέρω μια σωστή μόρφωση . Έχετε ιδέα πόσο κοστίζει να σπουδάζεις ένα παιδί σε επαρχία μακριά απο τον τόπο του; τη θα πεις λοιπόν στο παιδί :δεν σε στέλνω επειδή δεν έχω; βλέπω οικογένειες που δεν είχαν ανάγκη και αυτοί τη στιγμή σκέφτονται να ΄σταματήσουν τα παιδιά του απο τις σπουδές .Η κουνιάδα μου σταμάτησε τις ανιψιές μου απο τα αγγλικά , γονείς σταμάτησαν τους ιδιώτες γιατρούς και τρέχουν στο παίδων ... αυτά βλέπω κλαι λέω ευτυχώς είναι ένα κάτι θα γίνει

49Ιστορίες....ανεργίας!!! - Σελίδα 2 Empty Απ: Ιστορίες....ανεργίας!!! Δευ Ιαν 09, 2012 1:15 pm

ΜΑΝΟΥΛΑ Μ+Δ

ΜΑΝΟΥΛΑ Μ+Δ
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
τατιανα έγραψε:
ΜΑΝΟΥΛΑ Μ+Δ έγραψε: και εγώ το 2006 που έμεινα έναργη έμαθα νύχια και αποτρίχωση. και έχω πλέον ένα έξτρα εισόδημα.μπείτε στο tsibato.gr και θα βρείτε φθηνά σεμινάρια κλπ

Μανουλα Μ+Δ συναδελφισα ε? αν ασχολησε με τζελ και τεχνητα πες μου να σου στειλω σελιδουλα με υλικα φτηνα και καλα..

έχω 2-3 πελάτισσες γιατί δουλεύω και ως υπάλληλος σε εταιρεία. απο τον Οκτώβρη που θα με διώξουν προβλέπεται πιο εντατική προσπάθεια! για πες...(τζελ δεν πολυκάνω αλλά αν κάτσει)

50Ιστορίες....ανεργίας!!! - Σελίδα 2 Empty Απ: Ιστορίες....ανεργίας!!! Δευ Ιαν 09, 2012 1:19 pm

ioanna85


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
 Ιστορίες....ανεργίας!!! - Σελίδα 2 215994 



Έχει επεξεργασθεί από τον/την ioanna85 στις Κυρ Ιουλ 20, 2014 11:11 am, 1 φορά

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 2 από 5]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Δωρεάν φόρουμ | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις