Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
14 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 14 επισκέπτες :: 1 μηχανή αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 3 από 3]

giorgina

giorgina
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
manoulita-fraoulita έγραψε:επισοδειο 1821

αρχες γεναρη ειχα τα γενεθλια του μικρου και ετσι λοιπον καλεσα τον αδερφο του συζηγου μ μαζι με την γυναικα του και το παιδακι τουσ στο παρτυ...πηρε μια μερα πριν ευχηθηκε στην εορτη μου ,εκανε την αρρωστη θα μ πειτε πωσ το καταλαβεσ ...ηταν εξω ακουγοταν φωνεσ ,μουσικη ..μου ειπε οτι δεν θα μπορεσει να μασ τιμησει με την παρουσια τησ ,λεω δεν [πειραζει εσυ να εισαι καλα ...ηρθε ο αδερφοσ του αντρα μ εφερε ενα δωρο για το παιδι..και ηταν καπως κουμπωμενος ...μασ ρωταγε ποτε θα κοψετε την τουρτα ?λεω να μαζευτουν και οι υπολοιποι.. σβηνουμε την τουρτα και ειχα φτιαξει 2 πραγματακια να φαμε πριν φαμε το γλυκο ...αυτο ηθελε να φαει τουρτα ..τελικα με τα πολλα εφαγε το φαγητο και μετα με το που τελειωσε και περιμενα και τουσ υπολοιπουσ δεν βαζεισ την τουρτα ...τι να εκανα?οι μισοι τρωγαν αυτο ηθελε γλυκο...μετα ελεγε οτι η γυναικα του ειναι παρα πολυ σωστη και τακτικη για αυτο και ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΤΟΥΕ ΚΟΙΜΑΤΑΙ ΑΠΟ ΤΙΣ 8 και δεν θα ξερε πως θα αντεχε την αυπνια...αυτο λοιπον επειδη το μωρο μασ δεν κοιμαται το βραδυ...αλλα του κυριου του διαφευγει κατι ...οτι η γυναικα του εχει και την μανα τησ και την κοπελα που καθαριζει και μαγκια τησ ...αλλα δεν μπορεισ να προσβαλλεισ εναν ανθρωπο ετσι... Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad

Εμείς πριν αυτή(η κομπλεξική συνυφάδα μου) βάλει τα δύο αδέρφια να τσακωθούν, όποτε συναντιόμασταν όλοι μαζί, ο κουνιάδος μου ήταν πάντα "μαγκωμένος" και λίγο ψυχρός. Οταν όμως τύχαινε να είναι μόνος του χωρίς αυτήν την βλ@μένη, τότε γινόταν άλλος άνθρωπος. Σύμπτωση;;;

manoulita-fraoulita

manoulita-fraoulita
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
giorgina έγραψε:
manoulita-fraoulita έγραψε:επισοδειο 1821

αρχες γεναρη ειχα τα γενεθλια του μικρου και ετσι λοιπον καλεσα τον αδερφο του συζηγου μ μαζι με την γυναικα του και το παιδακι τουσ στο παρτυ...πηρε μια μερα πριν ευχηθηκε στην εορτη μου ,εκανε την αρρωστη θα μ πειτε πωσ το καταλαβεσ ...ηταν εξω ακουγοταν φωνεσ ,μουσικη ..μου ειπε οτι δεν θα μπορεσει να μασ τιμησει με την παρουσια τησ ,λεω δεν [πειραζει εσυ να εισαι καλα ...ηρθε ο αδερφοσ του αντρα μ εφερε ενα δωρο για το παιδι..και ηταν καπως κουμπωμενος ...μασ ρωταγε ποτε θα κοψετε την τουρτα ?λεω να μαζευτουν και οι υπολοιποι.. σβηνουμε την τουρτα και ειχα φτιαξει 2 πραγματακια να φαμε πριν φαμε το γλυκο ...αυτο ηθελε να φαει τουρτα ..τελικα με τα πολλα εφαγε το φαγητο και μετα με το που τελειωσε και περιμενα και τουσ υπολοιπουσ δεν βαζεισ την τουρτα ...τι να εκανα?οι μισοι τρωγαν αυτο ηθελε γλυκο...μετα ελεγε οτι η γυναικα του ειναι παρα πολυ σωστη και τακτικη για αυτο και ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΤΟΥΕ ΚΟΙΜΑΤΑΙ ΑΠΟ ΤΙΣ 8 και δεν θα ξερε πως θα αντεχε την αυπνια...αυτο λοιπον επειδη το μωρο μασ δεν κοιμαται το βραδυ...αλλα του κυριου του διαφευγει κατι ...οτι η γυναικα του εχει και την μανα τησ και την κοπελα που καθαριζει και μαγκια τησ ...αλλα δεν μπορεισ να προσβαλλεισ εναν ανθρωπο ετσι... Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad

Εμείς πριν αυτή(η κομπλεξική συνυφάδα μου) βάλει τα δύο αδέρφια να τσακωθούν, όποτε συναντιόμασταν όλοι μαζί, ο κουνιάδος μου ήταν πάντα "μαγκωμένος" και λίγο ψυχρός. Οταν όμως τύχαινε να είναι μόνος του χωρίς αυτήν την βλ@μένη, τότε γινόταν άλλος άνθρωπος. Σύμπτωση;;;


καπως ετσι ηταν καποιεσ φασεισ και αυτοσ εκτοσ απο το επισοδειου 1821...τι να πωω.. Shocked

giorgina

giorgina
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
manoulita-fraoulita έγραψε:
giorgina έγραψε:
manoulita-fraoulita έγραψε:επισοδειο 1821

αρχες γεναρη ειχα τα γενεθλια του μικρου και ετσι λοιπον καλεσα τον αδερφο του συζηγου μ μαζι με την γυναικα του και το παιδακι τουσ στο παρτυ...πηρε μια μερα πριν ευχηθηκε στην εορτη μου ,εκανε την αρρωστη θα μ πειτε πωσ το καταλαβεσ ...ηταν εξω ακουγοταν φωνεσ ,μουσικη ..μου ειπε οτι δεν θα μπορεσει να μασ τιμησει με την παρουσια τησ ,λεω δεν [πειραζει εσυ να εισαι καλα ...ηρθε ο αδερφοσ του αντρα μ εφερε ενα δωρο για το παιδι..και ηταν καπως κουμπωμενος ...μασ ρωταγε ποτε θα κοψετε την τουρτα ?λεω να μαζευτουν και οι υπολοιποι.. σβηνουμε την τουρτα και ειχα φτιαξει 2 πραγματακια να φαμε πριν φαμε το γλυκο ...αυτο ηθελε να φαει τουρτα ..τελικα με τα πολλα εφαγε το φαγητο και μετα με το που τελειωσε και περιμενα και τουσ υπολοιπουσ δεν βαζεισ την τουρτα ...τι να εκανα?οι μισοι τρωγαν αυτο ηθελε γλυκο...μετα ελεγε οτι η γυναικα του ειναι παρα πολυ σωστη και τακτικη για αυτο και ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΤΟΥΕ ΚΟΙΜΑΤΑΙ ΑΠΟ ΤΙΣ 8 και δεν θα ξερε πως θα αντεχε την αυπνια...αυτο λοιπον επειδη το μωρο μασ δεν κοιμαται το βραδυ...αλλα του κυριου του διαφευγει κατι ...οτι η γυναικα του εχει και την μανα τησ και την κοπελα που καθαριζει και μαγκια τησ ...αλλα δεν μπορεισ να προσβαλλεισ εναν ανθρωπο ετσι... Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad

Εμείς πριν αυτή(η κομπλεξική συνυφάδα μου) βάλει τα δύο αδέρφια να τσακωθούν, όποτε συναντιόμασταν όλοι μαζί, ο κουνιάδος μου ήταν πάντα "μαγκωμένος" και λίγο ψυχρός. Οταν όμως τύχαινε να είναι μόνος του χωρίς αυτήν την βλ@μένη, τότε γινόταν άλλος άνθρωπος. Σύμπτωση;;;


καπως ετσι ηταν καποιεσ φασεισ και αυτοσ εκτοσ απο το επισοδειου 1821...τι να πωω.. Shocked

φαίνεται φοβόταν ο κουνιάδος μου μην φάει κανένα τηγάνι στο κεφάλι του, αν φερόταν ζεστά.

manoulita-fraoulita

manoulita-fraoulita
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
χαχαχαχαχαχαχα!!!μαλλον ...ο κουνιαδος μ δεν ξερω τι εχει στο μυαλο τ...τωρα μακαρι να ειναι ευτυχισμενος και να τον εφωτισει ο θεος να μην τσακωθει με τον αντρα μ...γτ ο δικος μ ,παρολαυτα του εχει αδυναμια και ασ μν βλεπονται...

giorgina

giorgina
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
manoulita-fraoulita έγραψε:χαχαχαχαχαχαχα!!!μαλλον ...ο κουνιαδος μ δεν ξερω τι εχει στο μυαλο τ...τωρα μακαρι να ειναι ευτυχισμενος και να τον εφωτισει ο θεος να μην τσακωθει με τον αντρα μ...γτ ο δικος μ ,παρολαυτα του εχει αδυναμια και ασ μν βλεπονται...

μακάρι να μην τσακωθούνε, αλλά κάτι τέτοιες στρίγκλες που μόνο κακία έχουν, ησυχάζουν όταν πετύχουν τον σκοπό τους, που συνήθως είναι να βάλουν τα αδέρφια να φαγωθούν.

manoulita-fraoulita

manoulita-fraoulita
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
giorgina έγραψε:
manoulita-fraoulita έγραψε:χαχαχαχαχαχαχα!!!μαλλον ...ο κουνιαδος μ δεν ξερω τι εχει στο μυαλο τ...τωρα μακαρι να ειναι ευτυχισμενος και να τον εφωτισει ο θεος να μην τσακωθει με τον αντρα μ...γτ ο δικος μ ,παρολαυτα του εχει αδυναμια και ασ μν βλεπονται...

μακάρι να μην τσακωθούνε, αλλά κάτι τέτοιες στρίγκλες που μόνο κακία έχουν, ησυχάζουν όταν πετύχουν τον σκοπό τους, που συνήθως είναι να βάλουν τα αδέρφια να φαγωθούν.


τραγικες!!! Mad

giorgina

giorgina
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
manoulita-fraoulita έγραψε:
giorgina έγραψε:
manoulita-fraoulita έγραψε:χαχαχαχαχαχαχα!!!μαλλον ...ο κουνιαδος μ δεν ξερω τι εχει στο μυαλο τ...τωρα μακαρι να ειναι ευτυχισμενος και να τον εφωτισει ο θεος να μην τσακωθει με τον αντρα μ...γτ ο δικος μ ,παρολαυτα του εχει αδυναμια και ασ μν βλεπονται...

μακάρι να μην τσακωθούνε, αλλά κάτι τέτοιες στρίγκλες που μόνο κακία έχουν, ησυχάζουν όταν πετύχουν τον σκοπό τους, που συνήθως είναι να βάλουν τα αδέρφια να φαγωθούν.


τραγικες!!! Mad


και κακές, έχω καεί και το ξέρω. Ο άντρας μου δε μιλάει με τον αδερφό του, χάρη σε αυτήν την ακατανόμαστη. Αυτό για μένα είναι πολύ άσχημο. Τα αδέρφια πάντα θα μαλώνουν, αλλά την ίδια στιγμή τα ξαναβρίσκουν,όπως εγώ με τις αδερφές μου.Ο άντρας μου δεν ανακατεύτηκε ποτέ στην σχέση που έχω με τις αδερφές μου. Αυτή όμως το έκανε, και το χάρηκε.

bouboulina

bouboulina
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
elena25 έγραψε:Συμφωνώ με τα λεγόμενα της Kastallia.

Πιστεύω πως κάθε άνθρωπος έχει το δικαίωμα να κάνει ή να μην κάνει παρέα με όποιον θέλει. Αυτό δεν τον κάνει κακό άνθρωπο.

Εύα μου, διαφωνώ με αυτό που είπες, ότι πρέπει αφού πηγαίνει στην πεθερά να πει ένα γεια και στη νύφη. Για ποιο λόγο; Άλλο το σπίτι της πεθεράς, άλλο της νύφης. Γιατί να υποχρεωθεί να πάει και εκεί; Μπορεί για χίλιους δύο λόγους να μην τη συμπαθεί τη συννυφάδα της, γιατί να πιεστεί και να πάει; Σε όλους μας άλλωστε δε συμβαίνει αυτό; Ταιριάζουμε με όλους τους ανθρώπους; Εγώ όχι πάντως. Μου συμβαίνει να μην γνωρίζω καλά κάποιον ούτε να μου έχει κάνει κάτι προσωπικό αλλά να ξέρω ότι με τον συγκεκριμένο άνθρωπο δεν ταιριάζω και να αποφεύγω τα πολλά πολλά μαζί του.

Από τη στιγμή που δεν σου δημιουργεί προβλήματα μανουλίτα αγνόησέ την και εσύ. Δεν γίνεται να τα πηγαίνουμε καλά με όλους.


Συμφωνώ και επαυξάνω!!! Άλλο η πεθερά , άλλο ο κουνιάδος και η συνυφάδα!! Κ εγώ δεν συμφωνώ με αυτό το όλοι μαζί σιαμαίοι!

Κ εμένα τα πεθερικά μου θέλουν όποτε πάμε σπίτι να τους δούμε, να έρχονται και τα αδέρφια του άντρα μου. Σε σημείο, αν δεν μπορούν οι άλλοι να λένε να μην πάμε και εμείς.

Έχουμε 2 παιδάκια, δουλέυουμε και οι δύο, πολλές φορές και Σαββατοκύριακα. Όπως καταλαβαίνετε δεν υπάρχει πολύς χρόνος και όμως προσπαθούμε να πηγαίνουμε κάθε ΣαβΚυρ. Είναι λογικό να θέλουμε να πάμε να δούμε τον παππού και την γιαγιά και να πρέπει να κανονίσουμε οοοοοόοοολοι μαζί αλλιώς να μην πηγαίνουμε???? Very Happy
Σημειωτέων ότι τα πάμε καλά με τα αδέρφια και την συννυφάδα.

Αλλά άλλο οι παππούδες και άλλο οι θείοι!!! όπως και στο θέμα της κοπέλας άλλο η πεθερά και άλλο η συννυφάδα! Δεν είμαστε όλοι μαζί ένα!

Δεν μπορούμε δηλαδή να θέλουμε να δούμε τον παππού και τη γιαγιά και όχι τους θείους?
Συγγνώμη αλλά εγώ δεν το βρίσκω καθόλου λογικό αυτό το όλοι μαζί.

Επίσης θα συμφωνήσω με τις κοπέλες που λένε ότι οι καλύτερες σχέσεις με πεθερικά και συννυφάδες ,κουνιάδες έναι οι τυπικές , με ευγένεια αλλά όχι πολλά πολλά. Όσο πιο πολλά πάρε δώσε, τόσο πιο πολλές παρεξηγήσεις. η συνυφαδα μου η στριγγλα... - Σελίδα 3 215994
Από μακριά και αγαπημένοι. cheers η συνυφαδα μου η στριγγλα... - Σελίδα 3 417472

manoulita-fraoulita

manoulita-fraoulita
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
BOUBOULINA M DEN EIPA TO ANTITHETO APO TA PARAPANO POU GRAFETE...AN ANEVENE NA PEI ENA GEIA ASTO KANE GIA TA ANIPSIA THS ...H KORH M SIMERA ME ROTHSE MAMA POTE THA DOYME THN BEBA TOY THEIOY ...KAI EIN AI 5 ETON THS LEO ALLH FORA...TI NA APANTISO ...?EXALLOU TA [PAIDIA DEN FTAINE SE TPT...KAI APO THN ALLH TAIRIAZEIS DEN TAIRIAZEIS ME TON ALLON TON KANEIS GARGARAQ KAI TON TROS H APOMAKRINEIS 2 ADERFIA TON EGKLOVIZEIS ME TOYS DIKOYS SOY SIGGENEIS KAI FILOUS KAI META TO PAIZEIS KAI SAN NA MHN TREXEI TPT...LIGO EILIKRINEIA TLX DEN THA EBLAPTE ... Wink

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 3 από 3]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Forumgreek.com | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις