Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
18 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 18 επισκέπτες :: 2 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 5 από 8]

Marianito

Marianito
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Καλησπερα κοριτσια.. Προσπαθω και γω για μπεμπακι.. Να μπω στην παρεα σας;;;

larisaia

larisaia
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Καλως ηρθες!!!!! Για πρωτο μωρακι;
Οπως κ να εχει με το καλο να ερθει συντομα

Marianito

Marianito
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
larisaia έγραψε:Καλως ηρθες!!!!! Για πρωτο μωρακι;
Οπως κ να εχει με το καλο να ερθει συντομα
Γεια σου και σενα και καλως σας βρηκα.. Ναι πρωτο.. Τωρα θα ξερω σε 14 μερες... Ελπιζω να περασουν γρηγοραααα... Μαλιστα περιμενω στις 11/9 κ 15/9 εχει γεννεθλια ο αντρας μου.. Λετε να εχω δωρακι να τ κανω;;

elbar


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Κοριτσια...η χοριακη μου παει σουπερ...σχεδον 1000 σημερα...ΑΠο βδομαδα ραντεβου στο γιατρο.....Κανε Θεε μου να πανε ολα καλα μεχρι τελους.......Να ξαναφυσησω μαμαδοσκονη μηπως δεν επιασε καλα....?Φουυυυυυυυυυυυυυ..κ γρηγορα να φουσκωνουν πολλες κοιλιτσες....

larisaia

larisaia
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Μπραβο μπραβο μπραβο!!!! Ολα να πανε καλαααααααα.
Ευχαριστουμε για την μαμαδοσκονη.
Ελπιζω να την επιασα.χεχε

mamy land

mamy land
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Μπράβο elbar μου.Όλα καλά θα πανε με το καλό.Ευχαριστούμε για την μαμαδοσκονη.

mamy land

mamy land
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Καλημέρα κορίτσια.Τέλος και αυτός ο μήνας.Σήμερα Αδιαθετησα 7 μέρες πριν την ημέρα που περίμενα.Και σκεφτείτε ότι αύριο έχουμε επέτειο γάμου,κλείνουμε 15 χρόνια γάμου και πίστευα ότι θα έκανα ωραίο δώρο στην οικογένεια μου.Μάλλον δεν την γλιτωνω την επέμβαση.Μόλις πληρωθω θα πάω για αποξηση γιατί όλο αυτό τελικά εμποδίζει την συλληψη.

larisaia

larisaia
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Καλησπερα mummy land. Νωρις σου ηρθε. Γτ ετσι;
Ναι να την κανεις την επεμβασουλα. Τπτ δε θα ναι!!!!
Εγω περιμενω στις 19. Για να δουμε...

mamy land

mamy land
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Καλησπέρα larisaia μου.Ναι πολύ νωρίς αλλά έχω πολύ ακανόνιστο κύκλο.Εννοείται και θα την κάνω μόλις πληρωθω γιατί δεν παει άλλο.Τσαμπα κάνω προσπάθειες.Πάνε όλες χαμένες.
Άντε εύχομαι τουλάχιστον εσύ να εισαι πιο τυχερή από μένα και στις 19 να πάρεις ευχάριστα νέα.

anmar


Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Καλημέρα κορίτσια,

την παρασκευη κάναμε την πρωτη σπερματεγχυση.. Εγω με μια σαλπιγγογραφία πολύ καλη και με ορμόνες πολυ καλές επισης. Ο συζυγος με πολυ καλό σπέρμα. Μου είπε μεχρι την χοριακη να παίρνω outrogestan, εχω πολύ πρήξιμο στην κοιλιά και αέρια(συγνώμη κιόλας), είχε καμία αλλη ανάλογη εμπειρία;;

larisaia

larisaia
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Καλησπερα.
Αnmar καλη επιτυχια να εχεις. Με μια μεγαλη χοριακη!!!! Τον απριλη του 13 ειχα κανει κ εγω επισης με πολθ καλο σπερμα κ σαλπιγγογραφια αλλα δεωτα καταφεραμε. Τον επομενο κυκλο εμεινα φυσιολογικα εγγυος μονη μου

anmar


Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
και γω ετσι νομίζω...οτι δεν τα καταφέραμε...ελπίζω στον επόμενο κύκλο..

επίσης το τελευταιο τετραμηνο μετα την ωοριξια και για το επομενο του μηνα εχω ενα ελαφρυ τρεμουλο χαμηλα και αριστερα, πιστευω πως ειναι η ωοθηκη. είχε καμια κατι ανάλογο;;(ξεχασα να το αναφερω στον γυναικολόγο μου)

mamy land

mamy land
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Μπράβο ammar μου.Εύχομαι να σου πάνε όλα καλά.Δεν το ξέρεις αν έμεινε?Μην απελπίζεται.ΑΣΕ να έρθει ή ώρα της περιόδου σου και να κανείς χωριακη αι να δεις τότε.Μην το προδιαθετεις αρνητικά.Σκέψου θετικά.Έχεις μπει σε μια διαδικασία που θέλει υπομονή.Εύχομαι να είναι όλα θετκα και να έχεις μια μεγάαααααααααααααααααααααλη χωριακη.
Εγώ κορίτσια περιμένω να κάνω την αποξηση και μετά να ξεκίνησε.Βέβαια τώρα κάνουμε ελεύθερα αλλά δεν έχω και μεγάλες προσδοκίες αφού ξέρω ότι υπάρχει κάτι που το εμποδίζει.Τες πα.Θα δούμε.

anmar


Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Κορίτσια καλημέρα, ευχαριστώ πολύ για τις ευχές σας και ευχομαι να πιάσουν τοπο :-)

Maryland εχεις δίκιο δεν πρεέπει να σκέφτομαι αρνητικά...οχι δεν μου είπε ο γιατρός μου αν έμεινε ή οχι..μου είπε απλα οτι γίναν όλα οπως επρεπε να γίνυουν ...θα δούμε :-)

Titino

Titino
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Γεια σας κοριτσια! Καλό χειμωνα και ευχομαι να σας ερθει αυτο που επιθυμειτε!!! Πως ειστε;
Κουνελακι; Perperouna; που χαθηκατε ολες;;;

κουνελάκι

κουνελάκι
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Γεια σας κοριτσια χαθηκαμε το ξερω. Ευτυχως περασε το καλοκαιρι και θα χαλαρωσουμε κι εμεις λιγο. Πολυ δουλεια ρε κοριτσια, ο ελληνας  μπορει να μην εχει να φαει αλλα τις διακοπες του θα τις κανει.
Εγω μια απο τα ιδια, ειμαστε στις προσπαθειες. Δεν αλλαξε κατι δυστυχως.
Εσεις τι κανετε;
Τιτινο μου πως πας, το μωρακι σου μεγαλωνει;

http://www.pregnology.com/ovulate/24/6/14/10/

elbar


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Κοριτσακια μου , δυστυχως ασχημα τα νεα μου..... Ετεροτοπη κυηση λεγεται... Σπανια περιπτωση Μπηκα χειρουργειο(καισαρικη) γιατι ειχα διδυμα, το ενα εξωμητριο στη σαλπιγγα κ το αλλο ενδομητριο στη μητρα κανονικα,αλλα η χοριακη δεν πηγαινε καλα,οποτε παλλινδρομουσε..... Πονουσα πολυ κ μπηκα εσπευσεμνα την ωρα που αρχισε να αιμορραγει η σαλπιγγα μου.... Ουτε στον εχθρο μου αυτο να μην τυχει.... ωρα.....Αναρρωνω...μαζευω τα κομματια μου..κ αναρωτιεμαι αυτα τα ατελειωτα ...Γιατι? (εχω κ στα αυτια μου ακομη την ατακα του γιατρου.....Μα παιδι μου κ τις 2 φορες διδυμα? Κ να εχεις ενα παιδακι σπιτι? Τι ατυχια? ) Κ το χειροτερο? Εχω πιθανοτητες κ επομενη φορα για διδυμα..... Μαλλον θα αργησω να το ξανασκεφτω, αν κτο θελω πολυ... Ευτυχως εχω το γιο μου κ παιρνω δυναμη(αν κ αυτη την εβδοαμδα μεταλλαχτηκε σε πολυ επιθετικο κ γκρινιαρικο παιδακι, αλλα πιστευω οτι βλεπει που ελειψα ...θελει να παιξουμε να τον σηκωσω αγκαλια κτλ..κ ζοριζεται..Ευτυχως ξεκινησε προνηπιο..... Ο Θεος να μας δινει δυναμη κ να μας λυπηθει..... Κ συντομα να γεμισει τις κοιλιτσες ολων των γυναικων που το λαχταρουν.....

mamy land

mamy land
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Τί ήταν αυτό που σε βρήκε βρε elbar μου?Υπομονή και κουράγιο.Πάρε δύναμη από τον γιο σου.Μην το αφήσεις όμως.Απλώς πάρε λίγο καιρό να συνέλθει ψυχικά και σωματικά.Σου εύχομαι ολόψυχα σύντομα να γίνουν όλα όπως τα επιθυμείς και να κρατήσεις σύντομα στην αγκαλιά σου όχι ενα αλλά δύο μωρακια για να είναι διπλή ή χαρά σου και ή ευτυχία σου.Φιλια.

Titino

Titino
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Elbar μου τι να πω, κουραγιο και υπομονη. Σου δινει δυναμη ο γιος σου.
Χρυσα μου κοντευω να φτασω στο μηνα μου. Λίγο εμεινε, ολα δοξα το θεο πανε μια χαρα. ΜΕγαλωσαμε πολυ ! Αντε με το καλο αυτος ο χειμωνας να φερει πολλα μωρακια!!!!
ΝΑι ο Ελληνας την δαισκεδαση του δεν την χανει με τπτ οτι και να γινει. Θυμηθειτε τα διακοποδανεια που επαιρναν παλια....

mamy land

mamy land
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Τιτινο μου πως πέρασε ο καιρός!!!!!!!!Ποτέ ήταν που μας ειπες ότι είσαι εγκυος και να που σε λίγο γεννας.Ποσό γρήγορα περνάει ο χρόνος τελικά.Άντε κορίτσι μου με το καλό,με έναν πόνο.Γερο και δυνατό μωρακι πάνω απ' όλα.

NOPITSA

NOPITSA
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
elbar λυπάμαι πολύ κοριτσι μου γιαυτο που σε βρηκε και σου ευχομαι να μπορέσεις γρηγορα να σηκωθείς και να σταθεις στα ποδια σου!Αν και ξερω ότι είναι πολύ δυσκολο!

http://nopixristos@hotmail.com

larisaia

larisaia
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
καλησπερα κοριτσια.
εγω αδιαθετησα για σεπτεμβρη.βεβαια ηθελα παρα πολυ να αδιαθετησω. παιζει να ηταν κ η μονη φορα που το ευχομουν. ο λογος ειναι οτι εκανα 3 δοντια κ με αντιβιωσεις ενεσεις κ ακτινογραφιες απαγορευεται η εγκυμοσυνη. κ ετσι φυλαγομασταν
elbar ποσο ποσο λυπαμαι!!! διδυμα κ τοση ατυχια;;;; μηπως αυτο που ητανσ την μητρα πηγαινε καλα κ η χοριακη κατεβαιανε απ το εξωμητριο;
ξερω οτι εισαι χαλια τωρα.κ με αυτο που λεω σε κανω πιο πολυ..αλλα πως μπορει ο γιατρος να ηταν σιγουρος για το ενδομητριο εμβρυο;
ποσο εβδομαδων ησουν οταν εγινε αυτο;
ηξερες κ απο πιο πριν δλδ οτι ειχες διδυμα;

Jannete

Jannete
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Καλημέρα κορίτσια!
elbar λυπάμαι πολύ αλλά που θα πάει θα σου κάτσει, κάπως έτσι έπιασα κι εγώ τον γιο μου μετά από εξωμήτρια κύηση και παραλίγο επέμβαση. 5 μήνες μετά έμεινα έγκυος και τώρα είμαι 6 μηνών. Θελω να δώσω κουράγιο σε όλες τις κοπέλες, 2,5 χρόνια προσπαθούσαμε και όλοι μου λέγανε να πάω για εξωσωματική και σπερματέγχυση, κι εγώ ούτε που ήθελα να το ακούσω ούτε το ένα ούτε το άλλο. Και τελικά έμεινα φυσιολογικά έγκυος. Φιλιά σε όλες!

Titino

Titino
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Πως παει η εγκυμοσυνη Janete;
Μαμυ ευχαριστω! Οντως τωρα μπορω να πω οτι περασε ο καιρος, γιατι το 1ο τριμηνο δεν περναγε με τπτ! Λιγες εβδομαδες εμειναν...
Πως ειστε;

mamy land

mamy land
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Καλησπερα κορίτσια.Όντως έτσι είναι.Αν αφήσουμε στην άκρη το άγχος αμέσως θα μείνουμε έγκυες.Όμως δεν μπορείς να μην αγχωνεσαι άμα θέλεις κάτι παρά πολύ και προσπαθείς και δεν τα καταφέρνεις.Πάντως ευχομαι σε ολα τα κορίτσια να τους συμβεί σύντομα αυτό που επιθυμούν.
Εμείς και αυτός ο μήνας μάλλον πάει χαμένος.Αρχές Οκτώβρη θα πάω να κάνω την αποξεση και βλέπουμε.Τι να πω.

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 5 από 8]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Δωρεάν φόρουμ | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις