Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
76 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 76 επισκέπτες :: 3 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 1]

synnefo


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
exw enan gio pou einai 8 minwn apo tin arxi mexri twra ton thilazw se 1,5 mina omws epistrefw sti douleia m kai o antras mou me piezei na stamatisw ton thilasmo giati leei prepei to paidi na mathei na koimatai siga perrissotero wste na mix xipnaei to vradu k kourazomai perissotero me tin douleia to paidi to spiti leei oti oi ormones mou tha xtipisoun kokkino k tha dimiourgw kaugades k oti me noiazei mono o euatos pou tha mou leipsei to paidi k tha tou gkriniazw sunexeia k oti prepei na parw paradeigma apo ekeinon pou pige gia douleia otan o mikros itan 8 imeron egw prospathw na tou exigisw oti den einai to idio alla ekeinos leei oti k einai akrivos to idio giati einai mpampas k autos k xerei noiwthw oti me piezei polu k den mporw na tou ferw antirrisi k kano pragmata polles fores pou den thelw gia na min kaugadizoume...eimai polu demeni me to mikro mou k mou einai polu diskolo na epistrepsw stin douleia k noiwthw oti o antras mou den me stirizei me ton tropo pou tha ithela egw diladi me triferotita alla prospathei na prosgeiwsei anomala stin pragmatikotita kati pou den einai kako alla emena me pligonei...ti na kanw pos na to xeiristw....sas euxaristw ek to proterwn

mommy12585

mommy12585
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Είναι δύσκολο σε 8 μήνες που είσαι συνέχεια με το μωρό σου να επιστρέψεις στη δουλειά και θα σου φανεί κάπως αρχικά, αλλά μετά θα συνηθίσεις και θα σου αρέσει που βγήκες και πάλι από το σπίτι...

Για τον θηλασμό, είναι καθαρά δικό σου θέμα αν θες να τον σταματήσεις ή όχι, αν θεωρείς ότι θα τα καταφέρεις να δουλεύεις και να θηλάζεις, καλώς αν νομίζεις ότι αυτό θα σε εξαντλήσει και αυτό είναι που νοιάζει τον άντρα σου, τότε μπορείς να σταματήσεις, ή να δίνεις εναλλαξ δικό σου γάλα όταν είσαι σπίτι και να δίνει ξένο γάλα αυτός που θα σου φυλάει το παιδί...

Ο άντρας σου πιστεύω ότι το λέει για εσενα και επειδή δε θέλει να κουραστείς περισσότερο,γιατί όσο να ναι όταν θα δουλεύεις καιθα γυρίζεις σπίτι θα έχεις όλη τη φροντίδα του μωρού, δε θα είναι όπως πριν το παιδί που γύριζες και μπορεί να κοιμόσουν πχ ή να έβλεπες τηλεόραση ή να πήγαινες καμιά βόλτα είναι πολύ διαφορετικά τα πράγματα και η αλήθεια είναι ότι οι δυνάμεις σου δε θα είναι οι ίδιες όπως τώρα που είσαι σπίτι με το μωρό μόνο...

Πες του άντρα σου ότι θα το προσπαθήσεις αρχικά και αν δε τα καταφέρεις τότε μπορεί να σταματήσεις...βλέποντας και κανοντας λοιπόν, μην το συζητάς καν θα έρθει ο καιρός και βλέπεις τότε...

litsakos

litsakos
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
synnefo έγραψε:oti prepei na parw paradeigma apo ekeinon pou pige gia douleia otan o mikros itan 8 imeron

Θηλαζει και ο μπαμπας τον γιο? Rolling Eyes
Ψαξε στα θεματα θηλασμου, να δεις πως μπορεις να αποθηκευσεις γαλα τουλαχιστον να εχει το μωρο οσο θα λειπεις και αν το θελεις να μπορεσεις να κοψεις τον θηλασμο σιγα σιγα. Μπορει παντως το μωρο σου να προσαρμοστει και να θηλαζει το απογευμα που θα γυριζεις.
Δεν το εχω κανει για να σου δωσω συμβουλες, υπαρχουν μαμαδες εδω στο φορουμ που εργαζονται και θηλαζουν.

litsakos

litsakos
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
http://forum.eimaimama.gr/t8482-topic

εδω μπορεις να διαβασεις πως εκανε τραπεζα γαλακτος μια μαμα. Smile

KAD


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
ΑΡΧΙΚΑ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΣΟΥ ΠΩ ΟΤΙ ΕΓΩ ΘΥΛΑΣΑ ΤΟ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ ΜΟΥ ΜΕΧΡΙ 1 ΕΤΟΥΣ ΚΑΙ ΦΑΝΤΑΣΟΥ ΟΤΙ ΕΙΧΑ ΤΟΣΟ ΠΛΥ ΓΑΛΑ ΠΟΥ ΕΚΑΝΑ ΑΠΟΘΗΚΗ ΑΛΛΑ ΕΠΕΙΔΗ ΟΠΩΣ ΣΟΥ ΕΙΠΑ ΕΙΧΑ ΠΟΛΥ ΓΑΛΑ ΚΑΙ ΤΟ ΓΑΛΑ ΠΟΥ ΜΑΖΕΥΑ ΜΕ ΤΟ ΘΥΛΑΣΤΡΟ ΠΛΗΣΙΑΖΑΝ ΟΙ ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΕΣ ΓΙΑ ΝΑ ΛΗΞΕΙ ΤΟ ΧΑΡΙΣΑ ΣΕ ΑΛΛΕΣ ΜΑΜΑΔΕΣ.ΤΑ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΣΟΥ ΤΑ ΓΡΑΦΩ ΓΙΑ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙΣ ΠΟΣΟ ΥΠΕΡ ΤΟΥ ΘΥΛΑΣΜΟΥ ΗΜΟΥΝΑ ΚΑΙ ΣΥΝΕΧΙΖΩ ΝΑ ΕΙΜΑΙ.ΩΣΤΟΣΟ ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΤΟ ΔΙΑΣΤΗΜΑ ΠΟΥ ΘΥΛΑΖΕΙΣ ΤΟ ΠΑΙΔΑΚΙ ΣΟΥ ΕΙΝΑΙ ΜΙΑ ΧΑΡΑ ΚΑΙ ΙΣΩΣ ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΤΟ ΣΤΑΜΑΤΗΣΕΙΣ ΚΑΙ ΓΙΑ ΑΚΟΜΗ ΕΝΑΝ ΑΛΛΟ ΛΟΓΟ ΠΟΥ ΠΙΘΑΝΟΝ ΤΩΡΑ ΝΑ ΜΗΝ ΤΟΝ ΣΚΕΦΤΕΣΑΙ .ΟΣ ΜΕΓΑΛΩΝΕΙ Τ ΠΑΙΔΙ ΤΟΣΟ ΠΙΟ ΔΥΣΚΟΛΟ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΣΤΑΜΑΤΗΣΕΙ ΤΟ ΘΥΛΑΣΜΟ.ΞΕΡΕΙΣ ΠΟΣΟ ΠΟΛΥ ΔΥΣΚΟΛΕΥΤΙΚΑ ΕΓΩ ΓΙΑ ΝΑ ΤΗΝ ΣΤΑΜΑΤΗΣΩ.ΦΑΝΤΑΣΟΥ ΟΤΙ ΕΠΕΙΔΗ ΔΕΝ ΣΥΝΕΡΓΑΖΟΤΑΝ ΑΝΑΓΚΑΣΤΗΚΑ ΝΑ ΤΙ ΤΟ ΚΟΨΩ ΜΑΧΑΙΡΙ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΕΠΑΙΡΝΕ ΜΕ ΤΙΠΟΤΑ ΤΟ ΜΠΙΜΠΕΡΟ ΚΑΙ ΕΓΩ ΚΙΝΔΥΝΕΥΑ ΝΑ ΠΑΘΩ ΜΑΣΤΙΤΙΔΑ.ΝΑ ΞΕΡΕΙΣ ΟΤΙ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΜΑΜΑΔΕΣ ΠΟΥ ΑΚΟΜΗ ΚΑΙ ΝΑ ΤΟ ΗΘΕΛΑΝ ΔΕΝ ΚΑΤΑΦΕΡΑΝ ΝΑ ΘΥΛΑΣΟΥΝ ΚΑΘΟΛΟΥ ΣΚΕΨΟΥ ΣΕ ΠΟΣΟ ΚΑΛΥΤΕΡΗ ΘΕΣΗ ΕΙΣΑΙ ΑΠΟ ΑΥΤΕΣ.ΑΝ ΠΑΛΙ ΘΕΛΕΙΣ ΝΑ ΣΥΝΕΧΙΣΕΙΣ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΠΑΡΕΙΣ ΘΥΛΑΣΤΡΟ ΝΑ ΜΑΖΕΥΕΙΣ ΤΟ ΓΑΛΑ ΝΑ ΤΟ ΒΑΖΕΙΣ ΣΤΑ ΕΙΔΙΚΑ ΣΑΚΚΟΥΛΑΚΙΑ ΠΟΥ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΚΑΙ ΝΑ ΝΑ ΑΠΟΘΗΚΕΥΕΙΣ ΟΠΟΤΕ ΟΤΑΝ ΔΕΝ ΕΙΣΑΙ ΣΠΙΤΙ ΝΑ ΤΟΥ ΔΙΝΟΥΝ ΜΕ ΤΟ ΜΠΙΜΠΕΡΟ ΤΟ ΔΙΚΟΥ ΣΟΥ ΓΑΛΑ.ΑΛΛΩΣΤΕ ΣΤΗΝ ΗΛΙΚΙΑ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΜΩΡΟ ΣΟΥ ΔΕΝ ΠΙΝΕΙ ΜΟΝΟ ΓΑΛΑ ΟΠΟΤΕ ΔΕΝ ΘΑ ΕΧΕΙΣ ΠΡΟΒΛΗΜΑ.ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΗΝ ΔΟΥΛΕΙΑ ΣΟΥ ΝΑ ΑΙΣΘΑΝΕΣΑΙ ΤΥΧΕΡΗ ΠΟΥ ΘΑ ΕΠΙΣΤΡΕΨΕΙΣ ΕΓΩ ΕΠΙΔΗ ΕΙΜΑΙ ΜΑΚΡΙΑ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΔΙΚΟΥΣ ΜΟΥ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΧΩ ΚΑΜΙΑ ΒΟΗΘΕΙΑ ΑΝΑΓΚΑΣΤΗΚΑ ΝΑ ΣΤΑΜΑΤΗΣΩ ΤΗΝ ΔΟΥΛΕΙΑ ΜΟΥ.ΑΠΟ ΤΗΝ ΜΙΑ ΑΙΣΘΑΝΟΜΑΙ ΤΥΧΕΡΗ ΠΟΥ ΕΙΜΑΙ ΜΕ ΤΟ ΠΑΙΔΑΚΙ ΜΟΥ ΑΛΛΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΛΛΗ ΟΣΟ ΠΕΡΝΑΕΙ Ο ΚΑΙΡΟΣ ΞΕΡΕΙΣ ΠΟΣΟ ΜΟΥ ΛΕΙΠΕΙ Η ΔΟΥΛΕΙΑ ΜΟΥ.ΣΤΗΝ ΑΡΧΗ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΔΥΣΚΟΛΑ ΑΛΛΑ ΠΙΣΤΕΜΕ ΜΕ ΘΑ ΣΟΥ ΚΑΝΕΙ ΚΑΛΟ.

ksapphire

ksapphire
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Εγω καταλαβα οτι το προβλημα του ανδρα σου ειναι οτι επειδη το μωρο ξυπναει τη νυχτα δεν θα μπορεις να ξεκουραζεσαι πολυ και ετσι θα εχεις γκρινια λογω κουρασης.
Ποιος ομως εγγυαται , οτι στην περιπτωση που δινεις ξενο γαλα δεν θα ξυπναει νυχτα?
Θα συμφωνησω λοιπον με την κοπελα που ειπε παραπανω , να το κανεις στην αρχη και μετα βλεποντας και κανοντας.
Αν ομως εσυ βαθια μεσα σου θελεις να συνεχισεις τον θηλασμο,καντο.Η κουραση γλυκια μου να ξερεις παντως παραμενει , οτι και να κανεις. Δεν φευγει επειδη δεν θα ξυπναει τη νυχτα Wink

γεωργία02/07/10

γεωργία02/07/10
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Σαν ελευθερος επαγγελματίας, είχα την ατυχία να γυρίσω στην δουλειά μου στους 3 μήνες (δεν έχουμε άδειες λοχείας), αλλά την τύχη επειδή είναι δική μου δουλειά να παίρνω τον μικρό μαζί μου (βέβαια από το πρωι μέχρι το βράδυ πολλές φορές γυρνούσαμε στις 10 την νύχτα μέσα στον χειμώνα να οδηγάω από την μια άκρη της Θεσσαλονίκης στην άλλη, και να κλαίω γιατί: "Ποια μάνα τυραννάει έτσι το νινάκι της?!") Ευτυχώς είχα δωμάτιο στο γραφείο που έκανα παιδικό και θήλαζα εκεί κανονικά.
Η συμβουλή μου είναι: ΟΛΑ ΓΙΝΟΝΤΑΙ!!!
Εμένα εξάλλου ο μικρός το βράδυ θηλαζε πριν κοιμηθεί και την νύχτα με το που τον έβαζα στο στήθος στο 5 λεπτο τον έπαιρνε ο ύπνος, ο δικός σου είναι μεγάλος, δεν την βγάζει μονορούφι την νύχτα? Όσο για το γάλα σου, συμβουλή μου: Θα πέρνεις το θήλαστρο στην δουλειά και θα βγάζεις συγκεκριμένες ώρες. θα το αποθηκεύεις και θα γράφεις επάνω και την ώρα. Αυτός που θα προσέχει το μωρό θα δίνει το γάλα που αντιστοιχεί την επόμενη μέρα την ώρα που το έβγαλες (το γάλα μας δεν είναι ίδιο όλη την μέρα...!!!) Επίσης το Σ/Κ θα θηλάζει αυστηρά τις ώρες που την υπόλοιπη βδομάδα βγάζεις γάλα. Έτσι δεν θα έχεις κίνδυνο να σου ελατωθεί το γάλα εκείνες τις ώρες λόγω θήλαστρου. Στον άντρα σου πες του ότι θα προσπαθήσεις... και δεν είναι το ίδιο, σίγουρα και ο μπαμπάς στεναχωρέθηκε όταν πήγε στην δουλειά, αλλά δεν το είχε στην κοιλιά 9 μήνες και επίσης δεν το θήλασε... Δεν θέλω να παρεξηγηθώ δεν εννοώ ότι οι μανούλες που δεν θήλασαν, δεν δέθηκαν με τα μωρά τους, αλλά οι ορμόνες του θηλασμού είναι λίγο ζόρικες...
Καλή επιτυχία στο νέο σου ενχειρημα...!!! Να μας πεις νέα σου σύντομα...

Natassoula


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Να γράψω και εγώ την εμπειρία μου αφού και εμένα το θέμα "επιστροφή στη δουλειά" και θηλασμός, με προβλημάτισε πολύ. Επέστρεψα στη δουλειά αρχές του χρόνου, ο μπέμπης μου 6 μηνών και κάτι και εφόσον τρώει κρέμες, θηλάζουμε μόνο πρωί και βράδυ, για "καλημέρα" και "καληνύχτα". Ομολογώ ότι η δουλειά μου είναι πολύ αγχωτική και απαιτητική (είμαι δικηγόρος), δεν έχω τη μαμά μου να με βοηθάει ούτε με το παιδί ούτε με τις δουλειές του σπιτιού, έχω βέβαια έναν σύζυγο χρυσάφι (γενικά πρόθυμος να ασχοληθεί με τα πάντα, παρόλο που και αυτός δουλεύει πολλές ώρες) και ο θηλασμός με βοηθάει ψυχολογικά να αρχίσω αισιόδοξα και να κλείσω ήρεμα μια πολύ δραστήρια μέρα, αγκαλιά με τον μπέμπη μου, που δεν τον έχω πλέον όλη μέρα κοντά μου. Όσο για την επιστροφή στο γραφείο, το συνήθισα πολύ γρήγορα, είχα βαρεθεί τον εαυτό μου με τις φόρμες και το απεριποίητο μαλλί να τριγυρίζω μες στο σπίτι και τώρα επιστρέφω στο σπίτι με άλλον αέρα, έχω πει δυο κουβέντες με άλλον άνθρωπο βρε αδερφέ.
Αργά ή γρήγορα μαμά και μωρό βρίσκουν τις ισορροπίες και το πρόγραμμα καθιερώνεται πριν καλά καλά να το καταλάβουμε!! Για αυτό όχι άγχος, μόνο καλή διάθεση και όρεξη να προσφέρουμε το καλύτερο στα βλαστάρια μας!!!

9kalispera manoules exw ena provlima k thelw epigontos tin gnomi sas Empty sas euxaristw para polu koritsia Τετ Ιαν 18, 2012 11:07 pm

synnefo


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
gia tis apantiseis simvoules sas...i alitheia einai oti xerw oti eimai uperprostateytiki k arketa kollimeni me to paidi mou alla tha elega oti eimai k anasfalis diladi oti to paidi mou den tha me thelei meta pou tha girisw sti douleia alla autin tin anasfalia mou tin exei megalwsei apo tin mera pou gennisa o sizigos mou k i pethera mou alla kirios o antras mou se oti k an ekana me ton mikro pisteuei oti ekeinos xerei kallitera apo mena epeidi se merika themata exei vgei sostos k ustera apo sigkrouseis k kaugades gia dika mas themata exw xasei pliros tin empistosini tou k den xerw ti na kanw gia na eimaste opws palia ton agapaw polu k den thelw na ton xasw alla ta pragmata metaxu mas eidika meta tin gennisi tou mikrou eimastan olo kaugades me polu asximes kouventes anamesa mas twra eimaste se mia fasi pou prospathoume na eimaste kala diladi egw eimai se pliri elegxo apo ton antra mou k otidipote kanw prepei na to prosexw gia na min dimiourgo kaugades k auto me ton thilasmo mou leei na ton stamatisw epeidi tha kourazomai k den mou ftaei leei autos k to paidi gia na tou gkriniazw apo tis ormones pisteuei oti egw prokmalw synexeia tous kaugades k oti eimai griniara den lew oti mporei na min exei dikio alla den k egw gkriniaza giati eixa tous logous giati ekane pragmata ta opoia den ithela k den rotage tin gnomi mou epeidi den mou exei empistosini den xerw katholou pos na xeiristw to thema fovamai oti mporei na kanei ton mikro mou na min me thelei xerw oti skeftomai paraloga alla me exei gemisei fovies me to paidi

arkoudaki


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Η αλήθεια είανι ότι όταν έρχεται ένα παιδί η σχέση του ζευγαριού κλωνίζεται και θέλει υπομονή και ψυχραιμία για να ξαναβρεθούν οι ισορροπίες. Μπηπως αισθάνεται κι ο άντρας σου ότι τον παραμελείς κι ότι είσαι υπερβολική με το μωρό? εγώ θα σου πρότεινα να κάτσετε να κουβεντιάσετε με ηρεμία τι είναι αυτό που ενοχλεί τον καθένα σας, στην ανάγκη να τα γράψετε σε ένα χαρτί, ακι να προσπαθήσετε να τα λύσετε. Όσο για τον θυλασμό, αφού είναι 8 μηνών δεν θυλάζει όλη την ώρα, μπορείς να προσπαθήσεις με το θήλαστρο και βλέπεις. Σίγουρα πάντων όταν ξεκινάει η δουλειά οι αντοχε΄ς είναι πολύ περιορισμένες, αλλά πίστεψέ με θα σου κάνει πολύ καλό να βγεις από το σπίτι και να ασχοληθείς με κάτι άλλο, θα είσαι και πιο δημιουργική και με το παιδί μετά

joannakuba

joannakuba
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Σίγουρα ο αντρας σου το λέει για το καλό σου...

ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΔΥΣΚΟΛΟ να τα συνδιάσεις....αλλά να προσπαθήσεις ειναι...ΔΙΚΑΙΩΜΑ σου!!

ΚΑΛΗ ΔΥΝΑΜΗ και καλή επιτυχία Very Happy

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 1]

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Δωρεάν forum σε punBB | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις