Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
15 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 15 επισκέπτες :: 2 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 2 από 6]

μπεμπινι 1

μπεμπινι 1
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
ΘΕΛΕΙ ΝΑ ΕΧΕΙΣ ΔΥΝΑΤΗ ΚΑΙ ΜΕΓΑΛΗ ΨΥΧΗ??!!ΤΙ ΝΑ ΠΩ,ΔΕ ΞΕΡΩ!ΕΝΑ ΘΕΜΑ ΠΟΥ ΘΕΛΕΙ ΠΟΛΥ ΣΚΕΨΗ ΚΑΙ ΑΝΤΟΧΕΣ,ΑΝ ΣΚΕΦΤΕΙΣ ΚΑΙ ΤΗ ΓΡΑΦΕΙΟΚΡΑΤΙΑ...!ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ ΣΕ ΟΣΟΥΣ ΤΟ ΑΠΟΦΑΣΙΖΟΥΝ ΚΑΙ ΠΡΟΧΩΡΟΥΝ,ΕΓΩ ΔΕ ΞΕΡΩ.ΟΤΑΝ ΠΡΟΣΠΑΘΟΥΣΑΜΕ ΜΕ ΤΟΝ ΑΝΤΡΑ ΜΟΥ ΓΙΑ ΠΑΙΔΑΚΙ ΣΕ ΚΑΠΟΙΟ ΣΗΜΕΙΟ ΤΟΥ ΜΥΑΛΟΥ ΥΠΗΡΧΕ ΚΑΙ ΑΥΤΗ Η ΣΚΕΨΗ,ΑΛΛΑ ΕΙΝΑΙ ΕΝΑ ΘΕΜΑ ΜΕ ΠΟΛΛΕΣ ΠΑΡΑΜΕΤΡΟΥΣ.ΑΝ ΔΕ ΕΧΕΙΣ ΚΑΙ ΚΑΠΟΙΑ ΑΜΜΕΣΗ ΕΠΙΡΟΗ Η ΚΑΤΙ ΑΝΤΙΣΤΟΙΧΟ ΣΤΟ ΠΕΡΙΒΑΛΛΟΝ ΣΟΥ?ΜΗΠΩΣ ΔΗΛΑΔΗ ΜΕΤΡΑ ΥΠΕΡ ΣΤΟ ΝΑ ΠΑΡΕΙΣ ΤΗΝ ΑΠΟΦΑΣΗ...!

rinamar

rinamar
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
joannakuba έγραψε:ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΝ ΝΑ ΕΧΟΥΝ ΔΙΚΑ ΤΟΥΣ ΠΑΙΔΙΑ Κ ΜΠΟΡΟΥΝ ΝΑ ΥΟΘΕΤΙΣΟΥΝ Κ ΔΕΝ ΤΟ ΚΑΝΟΥΝ ΣΥΓΝΩΜΗ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΑΓΑΠΗ ΝΑ ΔΩΣΟΥ

Ισως δεν έχουν ΔΙΑΜΕΡΙΣΜΑ να δώσουν Wink

Νομίζω πως για να υιοθετήσεις, πρεπει να μπορείς να εξασφαλίσεις οικονομικά το παιδί (δεν παίρνω κι όρκο δλδ)

Συμφωνώ και απ'ότι ξέρω είναι δύσκολο γιατί πρέπει να έχεις ένα καλό οικονομικό προφίλ..

Βρε κορίτσια όμως η anastazia έγραψε
"Κ ΜΠΟΡΟΥΝ ΝΑ ΥΟΘΕΤΙΣΟΥΝ Κ ΔΕΝ ΤΟ ΚΑΝΟΥΝ"... σωστά;

cassiani

cassiani
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Δεν ξέρω κατά πόσο έχουν αλλάξει αλλά ξέω πως πολλά ζευγάρια πασχίζουν να δώσουν αγάπη σε ένα παιδάκι αλλά δεν τους αφήνουν γιατί δεν τηρούν τις προδιαγραφές αλλά στην Μιμη Ντενίση που και μεγάλη σε ηλικία ήταν και χωρίς σύζυγο μια χαρά της δώσανε παιδάκι.Τα λεφτά είναι το παν για αυτούς.Ας στο καλό νευρίασα. Twisted Evil

art86

art86
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
κασιανη αυτο σκεφτομουν ρε συ...τη ντενιση...συμφωνω απολυτα μαζι σου...

rinamar

rinamar
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
cassiani έγραψε:Δεν ξέρω κατά πόσο έχουν αλλάξει αλλά ξέω πως πολλά ζευγάρια πασχίζουν να δώσουν αγάπη σε ένα παιδάκι αλλά δεν τους αφήνουν γιατί δεν τηρούν τις προδιαγραφές αλλά στην Μιμη Ντενίση που και μεγάλη σε ηλικία ήταν και χωρίς σύζυγο μια χαρά της δώσανε παιδάκι.Τα λεφτά είναι το παν για αυτούς.Ας στο καλό νευρίασα. Twisted Evil


..αυτό δεν το ήξερα...
... Υιοθεσία...Θα το αποφασίζατε;;; - Σελίδα 2 966307 ....

Myro


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
ναι αυτο ειναι πολυ εκνευριστικο κ το θεμα ειναι οτι υπαρχουν τοοοοσα παιδακια σε ιδρυματα κ τοοοσες μανουλες που θελουν να προσφερουν μια αγκαλια κ δεν βοηθανε πολυ οι συνθηκες που εχει δημιουργησει αυτο το κρατος..ειναι κριμα..

https://www.facebook.com/myrodeve

Kastallia


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
cassiani έγραψε:Δεν ξέρω κατά πόσο έχουν αλλάξει αλλά ξέω πως πολλά ζευγάρια πασχίζουν να δώσουν αγάπη σε ένα παιδάκι αλλά δεν τους αφήνουν γιατί δεν τηρούν τις προδιαγραφές αλλά στην Μιμη Ντενίση που και μεγάλη σε ηλικία ήταν και χωρίς σύζυγο μια χαρά της δώσανε παιδάκι.Τα λεφτά είναι το παν για αυτούς.Ας στο καλό νευρίασα. Twisted Evil

Μια που πηγες εκει το θεμα να σας ρωτησω και γω την αποψη σας για κατι παρομοιο;Δεν αναφερομαι προσωπικα στην Ντενιση γιατι δεν ξερω το λογο που δεν εκανε δικο της παιδι...η υιοθεσια ομως ειναι κοινος τοπος σε ατομα της show bizz ειδικα στο εξωτερικο,βλ.Ηοllywood κτλ.Λετε ολες αυτες απλα να μην μπορεσαν να κανουν δικα τους παιδια και προχωρησαν σε υιοθεσια;Εννοω οτι κατα τη γνωμη μου πολλες απο αυτες τις γυναικες απλα δεν ηθελαν να χαλασουν το σωμα τους και για αυτο το αφησαν το θεμα και αργοτερα προχωρησαν σε υιοθεσιες που για μας μπορει να φαινεται ενα ακρως σοβαρο ζητημα,για αυτες ομως που εχουν το χρημα και τις 60 ντανταδες και δασκαλες στο σπιτι ειναι πολυ πιο ευκολο να το αποφασισουν συν οτι τους χαριζει και Image.Φυσικα να μην παραβλεψουμε τον παραγοντα πως καποιες απο αυτες υιοθετησαν παιδακια απο φτωχες χωρες τα οποια τελικαφανηκαν τυχερα γιατι ξεφυγαν απο τη μιζερια που τους ειχε προδιαγραψει η μοιρα...αλλα νομιζετε οτι περιπτωσεις τυπου Angelina Jolie(παρολο που αυτη εχει και δικα της παιδια) δειχνουν μονο αγαπη στον πλησιον;;;Για μενα κακως το κρατος δινει τοση σημασια στην οικονομικη επιφανεια.Ναι,δεν ειπαμε να υιοθετουν παιδια ανθρωποι αποροι,αλλα αυτοι δε θα το εκαναν ετσι κι αλλιως.Να εξεταζονται αλλοι παραγοντες και οχι η οικονομικη επιφανεια,γιατι δεν πιστευω οτι αυτης της κατηγοριας τα ατομα που ανεφερα το κανουν απο αληθινη αγαπη,οσο ευκαταστατα και αν περνα το παιδι στην πορεια.

Ada

Ada
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
cassiani έγραψε:Δεν ξέρω κατά πόσο έχουν αλλάξει αλλά ξέω πως πολλά ζευγάρια πασχίζουν να δώσουν αγάπη σε ένα παιδάκι αλλά δεν τους αφήνουν γιατί δεν τηρούν τις προδιαγραφές αλλά στην Μιμη Ντενίση που και μεγάλη σε ηλικία ήταν και χωρίς σύζυγο μια χαρά της δώσανε παιδάκι.Τα λεφτά είναι το παν για αυτούς.Ας στο καλό νευρίασα. Twisted Evil

Έχεις απόλυτο δίκιο!!!

Στη φίλη μου είπαν ότι πρέπει να έχουν να του γράψουν τουλάχιστον ένα σπίτι κ να υπάρχει ένα ποσό στην τράπεζα γι αυτό σε περίπτωση που θα πάθαιναν κάτι. Κ να έχουν κ οι 2 δουλειά με σταθερό εισόδημα.

Αναρωτιέμαι πόσοι βιολογικοί γονείς 2 κ 3ων παιδιών τα έχουν αυτά τη σημερινή εποχή !

Το να είσαι παντρεμένος επίσης εξυπακούεται από την υπηρεσία για τους κοινούς θνητούς... Rolling Eyes

art86

art86
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
ρε συ αντα να γινω γραφικη....?και παλι με προλαβεσ αυτα σκεφτομουν τωρα..δλδ αν οι βιολογικοι γονεισ δεν εχουν σπιτια τουσ περνουν τα παιδια....ελεος...τα παιδια αναγκη εχουν απο αγαπη αγκαλια στοργη οχι απο περιουσιεσ

Evaggelitsa 26

Evaggelitsa 26
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Ada έγραψε:
cassiani έγραψε:Δεν ξέρω κατά πόσο έχουν αλλάξει αλλά ξέω πως πολλά ζευγάρια πασχίζουν να δώσουν αγάπη σε ένα παιδάκι αλλά δεν τους αφήνουν γιατί δεν τηρούν τις προδιαγραφές αλλά στην Μιμη Ντενίση που και μεγάλη σε ηλικία ήταν και χωρίς σύζυγο μια χαρά της δώσανε παιδάκι.Τα λεφτά είναι το παν για αυτούς.Ας στο καλό νευρίασα. Twisted Evil

Έχεις απόλυτο δίκιο!!!

Στη φίλη μου είπαν ότι πρέπει να έχουν να του γράψουν τουλάχιστον ένα σπίτι κ να υπάρχει ένα ποσό στην τράπεζα γι αυτό σε περίπτωση που θα πάθαιναν κάτι. Κ να έχουν κ οι 2 δουλειά με σταθερό εισόδημα.

Αναρωτιέμαι πόσοι βιολογικοί γονείς 2 κ 3ων παιδιών τα έχουν αυτά τη σημερινή εποχή !

Το να είσαι παντρεμένος επίσης εξυπακούεται από την υπηρεσία για τους κοινούς θνητούς... Rolling Eyes


Ελα ντε... Λες και όλοι οι γονείς αφήνουν στα παιδιά τους λεφτά και χρήματα...

Εγώ ξέρω ότι ένα παιδί χρειάζεται αγάπη και οικογενειακή θαλπωρή...

Κι αν έστω έχεις ένα σπίτι και χρήματα και υιοθετήσεις ένα παιδάκι... Πες ότι σου συμβαίνει κάτι χάνεις τη δουλειά σου, χάνεις το σπίτι σου και τα μετρητά... τότε τι γίνεται; Σου πέρνουν πίσω το παιδί;;

Ειλικρινά αυτή η σκληρότητα του δείχνει το ίδιο το κράτος είναι χειρότερη από το εάν έχεις χρήματα για να ζήσεις πλουσιοπάροχα ένα παιδί... Λες και εμεις που μεγαλώσαμε με τα απαρραίτητα πάθαμε τίποτα...

Τώρα για τους διάσημους στο εξωτερικό... Το βρίσκω λίγο δήθεν.. Μάλλον είναι μόδα να υιοθετούν παιδάκια από τριτοκοσμικές χώρες...

koukida

koukida
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
θα ήθελα παρα πολυ να υιοθετούσα ενα παιδι. ερχονται στιγμες που το σκεφτομαι πολυ εντονα. Εχει χρόνια που μου γυρίζει στο μυαλο..

Ada

Ada
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
art86 έγραψε:ρε συ αντα να γινω γραφικη....?και παλι με προλαβεσ αυτα σκεφτομουν τωρα..δλδ αν οι βιολογικοι γονεισ δεν εχουν σπιτια τουσ περνουν τα παιδια....ελεος...τα παιδια αναγκη εχουν απο αγαπη αγκαλια στοργη οχι απο περιουσιεσ

Τα μεγάλα πνεύματα συναντιούνται! Razz

Βλέπω κάθε μέρα βιολογικές μανάδες να παρατάνε/κακοποιούν/σκοτώνουν(!) τα παιδιά τους κ από την άλλη γυναίκες σαν τη φίλη μου που δεν μπορώ να σας περιγράψω πώς κάνει άμα δει παιδί!! Mad

Έχει δίκιο η Ευαγγελίτσα ένα παιδί θέλει πρώτα αγάπη!!!

Όσο για τους διάσημους, συμφωνώ κι εγώ , μόδα το χουν κάνει..

koukida

koukida
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
anastazia έγραψε:.ΕΓΩ ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ ΤΙΣ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΕΣ ΠΕΡΙΠΤΩΣΕΙΣ ΠΟΥ ΓΥΝΑΙΚΕΣ ΠΟΥ ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΝ ΝΑ ΕΧΟΥΝ ΔΙΚΑ ΤΟΥΣ ΠΑΙΔΙΑ Κ ΜΠΟΡΟΥΝ ΝΑ ΥΟΘΕΤΙΣΟΥΝ Κ ΔΕΝ ΤΟ ΚΑΝΟΥΝ ΣΥΓΝΩΜΗ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΑΓΑΠΗ ΝΑ ΔΩΣΟΥ...ΟΠΟΤΕ ΙΣΩΣ Ο ΘΕΟΣ ΒΛΕΠΕΙ...

όλοι μπορουν να υιοθετησουν.
μπορουν- 'δεν μπορουν' οπως λες να κανουν παιδια.
Αν και σημερα πια δεν υπάρχει γυναικα που δεν κανει παιδια. απλα κάποιες ταλαιπωρουνται περισσότερο απο αλλες μεχρι να το κατορθωσουν.

chicken

chicken
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Νομίζω οτι αυτό με το να γραφτεί κάτι στο παιδί το κάνουν για να είναι κατοχυρωμένο το ίδιο σε περίπτωση που πάθουν κάτι οι γονείς. Πιθανολογώ απο το συγγενολόι...
Κατα τα άλλα, δεν ξερω αν θα έκανα αίτηση να υιοθετήσω μωράκι. Αν δεν μπορούσα να κάνω δικό μου -επειδή το είχαμε συζητήσει με τον άντρα μου με 2 στραβές που μας είχανε τύχει- είχαμε καταλήξει στο ότι αν δεν τα καταφέρουμε το πιθανότερο είναι να μην μπαίναμε σε αυτή τη διαδικασία.
Πάντως συμφωνώ και εγώ στο ότι μάνα δεν είναι αυτή που γεννάει αλλά αυτή που μεγαλώνει. Όπως είπε και μια κοπέλα παραπάνω, αν μου έλεγαν πως έγινε μπέρδεμα στο μαιευτήριο και πρέπει να δώσω την κόρη μου πίσω για να πάρω το βιολογικό μου παιδί, δεν θα δεχόμουν. Σιγά το γονίδιο κιόλας! Το κοριτσάκι μου ξέρω σαν παιδί μου, αυτό είναι το παιδί μου!!! Very Happy Very Happy
Απο την άλλη ένα γνωστό μας ζευγάρι προσπαθούσε 15 χρόνια με εξωσωματικές, η κοπέλα είχε πραγματικά διαλυθεί... Πριν κανένα χρόνο μάθαμε πως υιοθέτησαν ένα μωράκι. Το πόσο χαρούμενοι είναι δε λέγεται! Το πόσο τους χαίρομαι δεν μπορείτε να φανταστείτε!
Πραγματικά, είναι μια τέλεια οικογένεια! Αφού κάθε φορά που τους βλέπουμε τους φτύνω (λίγο Razz )Very Happy

mamana

mamana
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Θα πω την εμπειρια μου
πολυ πονεμενη ιστορια για εμας το θεμα αυτο
η τελευταια εξωσ που καναμε κ δεν πετυχε ηταν πριν ενα μηνα
αιτηση υιοθεσιας εχουμε κανει πριν 4 χρονια εχουμε εγκριθει κ ομως ακομα τιποτα
κ οσο βλεπω τα μωρακια που παρατανε στα νοσοκομεια κ στα ιδρυματα
κ δεν αλλαζουν οι νομοι για να τα δωσουν συντομα...τρελαινομαι
θελουμε πολυ ενα παιδακι κ δεν μας νοιαζει που δεν θα ειναι το βιολογικο μας παιδι
απλα θα ειναι το δικο μας παιδακι που λαχταραμε να ερθει συντομα στο σπιτακι του

chicken

chicken
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
koukida έγραψε:
όλοι μπορουν να υιοθετησουν.
μπορουν- 'δεν μπορουν' οπως λες να κανουν παιδια.
Αν και σημερα πια δεν υπάρχει γυναικα που δεν κανει παιδια. απλα κάποιες ταλαιπωρουνται περισσότερο απο αλλες μεχρι να το κατορθωσουν.

και εγώ έτσι νόμιζα αλλά αυτή η γνωστή μου που λέω παραπάνω δεν μπορούσε δυστυχώς.... Δεν πάχαινε με τίποτα το ενδομήτριο για να γίνει η εμφύτευση. Είχε δοκιμάσει πολλές και διαφορετικές θεραπείες (λεπτομέρειες δεν ξέρω) αλλά κάθε φορά τζίφος...

Kastallia


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
mamana έγραψε:Θα πω την εμπειρια μου
πολυ πονεμενη ιστορια για εμας το θεμα αυτο
η τελευταια εξωσ που καναμε κ δεν πετυχε ηταν πριν ενα μηνα
αιτηση υιοθεσιας εχουμε κανει πριν 4 χρονια εχουμε εγκριθει κ ομως ακομα τιποτα
κ οσο βλεπω τα μωρακια που παρατανε στα νοσοκομεια κ στα ιδρυματα
κ δεν αλλαζουν οι νομοι για να τα δωσουν συντομα...τρελαινομαι
θελουμε πολυ ενα παιδακι κ δεν μας νοιαζει που δεν θα ειναι το βιολογικο μας παιδι
απλα θα ειναι το δικο μας παιδακι που λαχταραμε να ερθει συντομα στο σπιτακι του

Κοπελα μου ευχομαι να σας πανε ολα καλα και καλα μυαλα το κωλοκρατος που εχουμε...τι να πω...αυτες ειναι οι αδικιες!

Myro


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
μαμανα στο ευχομαι πραματικα πολυυυυυυυυυυυυυυυυ συντομα να χτυπησει το τηλεφωνο κ να περιμενει ενα παιδακι να το παρετε αγκαλιτσα..

https://www.facebook.com/myrodeve

rinamar

rinamar
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
chicken έγραψε:Νομίζω οτι αυτό με το να γραφτεί κάτι στο παιδί το κάνουν για να είναι κατοχυρωμένο το ίδιο σε περίπτωση που πάθουν κάτι οι γονείς. Πιθανολογώ απο το συγγενολόι...
Κατα τα άλλα, δεν ξερω αν θα έκανα αίτηση να υιοθετήσω μωράκι. Αν δεν μπορούσα να κάνω δικό μου -επειδή το είχαμε συζητήσει με τον άντρα μου με 2 στραβές που μας είχανε τύχει- είχαμε καταλήξει στο ότι αν δεν τα καταφέρουμε το πιθανότερο είναι να μην μπαίναμε σε αυτή τη διαδικασία.
Πάντως συμφωνώ και εγώ στο ότι μάνα δεν είναι αυτή που γεννάει αλλά αυτή που μεγαλώνει. Όπως είπε και μια κοπέλα παραπάνω, αν μου έλεγαν πως έγινε μπέρδεμα στο μαιευτήριο και πρέπει να δώσω την κόρη μου πίσω για να πάρω το βιολογικό μου παιδί, δεν θα δεχόμουν. Σιγά το γονίδιο κιόλας! Το κοριτσάκι μου ξέρω σαν παιδί μου, αυτό είναι το παιδί μου!!! Very Happy Very Happy
Απο την άλλη ένα γνωστό μας ζευγάρι προσπαθούσε 15 χρόνια με εξωσωματικές, η κοπέλα είχε πραγματικά διαλυθεί... Πριν κανένα χρόνο μάθαμε πως υιοθέτησαν ένα μωράκι. Το πόσο χαρούμενοι είναι δε λέγεται! Το πόσο τους χαίρομαι δεν μπορείτε να φανταστείτε!
Πραγματικά, είναι μια τέλεια οικογένεια! Αφού κάθε φορά που τους βλέπουμε τους φτύνω (λίγο Razz )Very Happy

Συμφωνώ απόλυτα με αυτό που λές για τα περιουσιακά.. κι εμενα εκεί πήγε ο λογισμός μου για να είναι κατοχυρωμένο απο το σόι ίσως και απο το αν συμβεί κατι στους γονείς.. ποιός ξέρει..
Δεν ξέρω ποιοί οι λόγοι που καταλήξατε στο να μην το κάνετε και δεν με αφορά εννοείται, αλλα χάρηκα πολύ με την περίπτωση του ζευγαριού που αναφέρεις.. γιατί το μόνο πράγμα που μπορεί να φέρει ένα παιδί σε ένα σπίτι είναι αμέτρητα χαμόγελα Very Happy Very Happy ...και δεν έχει σημασία αν είναι βιολογικό σου παιδί ή όχι.

Evaggelitsa 26

Evaggelitsa 26
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
mamana έγραψε:Θα πω την εμπειρια μου
πολυ πονεμενη ιστορια για εμας το θεμα αυτο
η τελευταια εξωσ που καναμε κ δεν πετυχε ηταν πριν ενα μηνα
αιτηση υιοθεσιας εχουμε κανει πριν 4 χρονια εχουμε εγκριθει κ ομως ακομα τιποτα
κ οσο βλεπω τα μωρακια που παρατανε στα νοσοκομεια κ στα ιδρυματα
κ δεν αλλαζουν οι νομοι για να τα δωσουν συντομα...τρελαινομαι
θελουμε πολυ ενα παιδακι κ δεν μας νοιαζει που δεν θα ειναι το βιολογικο μας παιδι
απλα θα ειναι το δικο μας παιδακι που λαχταραμε να ερθει συντομα στο σπιτακι του


Αχ κορίτσι μου τι να πω... Μακάρι να τελειώσει σύντομα η αναμονή σας και να αποκτήσετε το παιδάκι που τόσο θέλετε!!! Στο εύχομαι μέσα απο τη καρδιά μου!!


Γιατι ρε γαμώτο τετοια αναμονή και τόσο ταλαιπωρία!! Απορώ δηλ με όλους αυτούς που έχουν περάσει από θέσεις διοικητικές!! Δε βρέθηκε ένας χριστιανός να κάνει κάτι γι αυτό το θέμα και να πηγαίνουν τα παιδάκια που δεν έχουν οικογένεια σε ζευγάρια που θα τους προσφέρουν τόσο μα τόσο πολύ αγάπη...

Μα όλοι άχρηστοι.... ΟΛΟΙ!!! Απορώ!!! Ούτε ένας;;;;

chicken

chicken
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
rinamar έγραψε:
Συμφωνώ απόλυτα με αυτό που λές για τα περιουσιακά.. κι εμενα εκεί πήγε ο λογισμός μου για να είναι κατοχυρωμένο απο το σόι ίσως και απο το αν συμβεί κατι στους γονείς.. ποιός ξέρει..
Δεν ξέρω ποιοί οι λόγοι που καταλήξατε στο να μην το κάνετε και δεν με αφορά εννοείται, αλλα χάρηκα πολύ με την περίπτωση του ζευγαριού που αναφέρεις.. γιατί το μόνο πράγμα που μπορεί να φέρει ένα παιδί σε ένα σπίτι είναι αμέτρητα χαμόγελα Very Happy Very Happy ...και δεν έχει σημασία αν είναι βιολογικό σου παιδί ή όχι.

Εννοείς να υιοθετήσουμε? Κάναμε δικό μας μωρό Very Happy

Εννοείτε αυτό που λες είναι το απόλυτα σωστό: Ένα παιδί μόνο ευτυχία μπορεί να φέρει και δεν παίζουν κανένα ρόλο τα γονίδια σε αυτό. Very Happy Very Happy

rinamar

rinamar
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
mamana έγραψε:Θα πω την εμπειρια μου
πολυ πονεμενη ιστορια για εμας το θεμα αυτο
η τελευταια εξωσ που καναμε κ δεν πετυχε ηταν πριν ενα μηνα
αιτηση υιοθεσιας εχουμε κανει πριν 4 χρονια εχουμε εγκριθει κ ομως ακομα τιποτα
κ οσο βλεπω τα μωρακια που παρατανε στα νοσοκομεια κ στα ιδρυματα
κ δεν αλλαζουν οι νομοι για να τα δωσουν συντομα...τρελαινομαι
θελουμε πολυ ενα παιδακι κ δεν μας νοιαζει που δεν θα ειναι το βιολογικο μας παιδι
απλα θα ειναι το δικο μας παιδακι που λαχταραμε να ερθει συντομα στο σπιτακι του

Σου εύχομαι απο τα βάθυ της ψυχής μου να έρθει το μωράκι σας το συντομότερο.. μέχρι τότε εύχομαι δύναμη και κουράγιο.. Δυστυχώς το κράτος μας έχει γραμμένους και μας αντιμετοπίζει λες και είμαστε εγκληματίες Twisted Evil


chicken μου μπράβο συγχαρητήρια!
..δεν το κατάλαβα Embarassed sorry!

LiaS


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Καλησπέρα και από εμένα.Πρώτα απ'όλα θέλω να ευχηθώ στην mamana να έρθει το παιδάκι της όσο πιο γρήγορα γίνεται.
Εγώ δεν έχω ακόμη παιδάκι αλλά έχουμε αποφασίσει με τον άντρα μου πως αν δεν τα καταφέρουμε σίγουρα θα υιοθετήσουμε.

athinage

athinage
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Κορίτσια καλησπέρα! Η υιοθεσία είναι μια ιερή πράξη. Με έναν συνάδελφο μου είχαμε μια συζήτηση πάνω στο θέμα... πατέρας 2 αγοριών αποφάσισε με τη γυναίκα του να υιοθετήσουν κ ένα κοριτσάκι για να ολοκληρώσουν την οικογένειά τους.( όχι οτι δε μπορούσαν να κάνουν παιδί). Όταν το έψαξαν, βρέθηκαν σε ένα αδιέξοδο. Τρομερή γραφειοκρατεία. Αφού τους επισκεφθηκαν πάρα πολλές φορές η πρόνοια για να ελέγξουν τη ζωή τους, τους ρώτησαν για τα περιουσιακά τους στοιχεία, γτ έπρεπε να μεταβιβαστεί στο παιδι απο πριν, οχι για την περίπτωση που πάθουν κάτι οι γονείς... αλλά γτ σε περιπτωση που το μετανοιώσουν αυτο το παιδί 8α πρέπει να είναι τακτοποιημένο( εκεί μου έπεσαν τα μαλλιά). Γιατί να μπεί κάποιος σαυτή τη ψυχοφθόρο διακιδασία κ μετά να παρατήσει το παιδί που με τόσο κόπο πήρε??? Κ τέλος αφού όλα σχεδόν ήταν έτοιμα... ακούσατε ακούσατε... τους ζήτησαν χρήματα για να κινήσουν πιο γρήγορα τις διαδικασίες. Ε εκεί τραλάθηκε κ τα σταμάτησε όλα. Πλέον μια υιοθεσία είναι εμπορική συναλλαγή... ας μη ξεχνάμε οτι ζούμε στην ΕΛΛΑΔΑ. Είναι τόσο λυπηρό όλο αυτό. Τόσα ζευγαρια που τα δίνουν όλα για ένα παιδικό χαμόγελο... κ δε μπορούν να τ αποκτήσουν γτ πάντα κάποιοι βλεπουν το κέρδος.

Evaggelitsa 26

Evaggelitsa 26
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
athinage έγραψε:Κορίτσια καλησπέρα! Η υιοθεσία είναι μια ιερή πράξη. Με έναν συνάδελφο μου είχαμε μια συζήτηση πάνω στο θέμα... πατέρας 2 αγοριών αποφάσισε με τη γυναίκα του να υιοθετήσουν κ ένα κοριτσάκι για να ολοκληρώσουν την οικογένειά τους.( όχι οτι δε μπορούσαν να κάνουν παιδί). Όταν το έψαξαν, βρέθηκαν σε ένα αδιέξοδο. Τρομερή γραφειοκρατεία. Αφού τους επισκεφθηκαν πάρα πολλές φορές η πρόνοια για να ελέγξουν τη ζωή τους, τους ρώτησαν για τα περιουσιακά τους στοιχεία, γτ έπρεπε να μεταβιβαστεί στο παιδι απο πριν, οχι για την περίπτωση που πάθουν κάτι οι γονείς... αλλά γτ σε περιπτωση που το μετανοιώσουν αυτο το παιδί 8α πρέπει να είναι τακτοποιημένο( εκεί μου έπεσαν τα μαλλιά). Γιατί να μπεί κάποιος σαυτή τη ψυχοφθόρο διακιδασία κ μετά να παρατήσει το παιδί που με τόσο κόπο πήρε??? Κ τέλος αφού όλα σχεδόν ήταν έτοιμα... ακούσατε ακούσατε... τους ζήτησαν χρήματα για να κινήσουν πιο γρήγορα τις διαδικασίες. Ε εκεί τραλάθηκε κ τα σταμάτησε όλα. Πλέον μια υιοθεσία είναι εμπορική συναλλαγή... ας μη ξεχνάμε οτι ζούμε στην ΕΛΛΑΔΑ. Είναι τόσο λυπηρό όλο αυτό. Τόσα ζευγαρια που τα δίνουν όλα για ένα παιδικό χαμόγελο... κ δε μπορούν να τ αποκτήσουν γτ πάντα κάποιοι βλεπουν το κέρδος.




Απίστευτο!!!!

Σε αυτή τη χώρα που ζούμε τι άλλο θα ακούσουμε!!!!

Εγώ στη θέση του αντί να σταματούσα τη διαδικασία θα τους έκανα καταγγελία και θα τους κυνηγούσα μέχρι να χάσουν τη θέση που έχουν!!!! Ντροπή τους!!!

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 2 από 6]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Δωρεάν φόρουμ | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις