Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
12 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 12 επισκέπτες :: 2 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 4 από 6]

natali-maria

natali-maria
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Μην στενοχωριέσε!!Δεν σου επιτέθηκα!Δεν διατύπωσες σωστά την άποψη σου και κατάλαβα λάθος!!!Τώρα που διευκρίνησες είμαστε εντάξει!Με το καλό να κρατήσεις ένα γερό μωρό δικό σου στην αγκαλιά σου!

art86

art86
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
σε ευχαριστω πολυ και σε σενα οτι καλυτερο...δεν εχω παρακολουθησει αν εχεις παιδια αν οχι σου ευχομαι συντομα να αποκτησεις αν ναι σου ευχομαι να του χαρισεις αδερφακι...ειμαστε οκ..απλα η αληθεια ειναι οτι μεσα απο τον γραπτο λογο γινονται παρεξηγησεις

natali-maria

natali-maria
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
art86 έγραψε:σε ευχαριστω πολυ και σε σενα οτι καλυτερο...δεν εχω παρακολουθησει αν εχεις παιδια αν οχι σου ευχομαι συντομα να αποκτησεις αν ναι σου ευχομαι να του χαρισεις αδερφακι...ειμαστε οκ..απλα η αληθεια ειναι οτι μεσα απο τον γραπτο λογο γινονται παρεξηγησεις


Υιοθεσία...Θα το αποφασίζατε;;; - Σελίδα 4 417472 Υιοθεσία...Θα το αποφασίζατε;;; - Σελίδα 4 417472 Υιοθεσία...Θα το αποφασίζατε;;; - Σελίδα 4 417472 Υιοθεσία...Θα το αποφασίζατε;;; - Σελίδα 4 417472 Υιοθεσία...Θα το αποφασίζατε;;; - Σελίδα 4 417472 Υιοθεσία...Θα το αποφασίζατε;;; - Σελίδα 4 417472 Υιοθεσία...Θα το αποφασίζατε;;; - Σελίδα 4 417472

katerina780

katerina780
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
καλησπερα.
μια φιλη μου προσπαθει εδω κ τρια χρονια να μεινει εγκυος αλλα δεν καταφερε τιποτα εως κ σημερα.εκανε δυο εξωσωματικες κ μια σπερματαγχυση...εχει μια σαλπιγγα βουλωμενη κ αυτο της δημιουργει ολο το προβλημα.δεν μπορει ο οργανισμος της να δεχτει το γονιμοποιημενο σπερματοζωαριο,κατευθειαν το πεταει.ετσι λοιπον εψαξε,ρωτησε για υοθεσια.πηρε στα δημοσια βρεφοκομεια αλλα ολα θελουν πολυ χρονο κ το νομικο κομματι καθυστερει πολυυυυυυ.θελει πολυ να υοθετησει,δεν ζητα αποκλειστηκα νεογεννητο,ουτε την ενδιαφερει το φυλο του μωρου μονο υγιες να ειναι.ολα αυτα κοριτσια θελουν πολυ τρεξιμο,υπομονη κ ειναι χρονοβορα.επισης μην ξεχνατε κ τις <παρενθετες> μητερες,βεβαια πολυ δυσκολα να βρεις μια τετοια αλλα υπαρχουν.σας ευχομαι καλη επιτυχια κ να υοθετησετε γρηγορα ενα μωρακι οσες το επιθυμητε...

cretanvenus

cretanvenus
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Kastallia έγραψε:Eμενα παντως ποτε δε μου περασε απο το μυαλο τετοια σκεψη...του να υιοθετησω δηλαδη...ισως επειδη δε δυσκολευτηκα καθολου να κανω παιδι,αλλα και παλι πιστευω οτι δε θα το κανα.Και ο ανδρας μου το ιδιο.Θαυμαζω τις γυναικες που προχωρουν σε τετοια πραξη και ειναι πραγματι απαραιτητο να υπαρχουν τετοιοι ανθρωποι οπως και να βρισκουν στηριξη απο το κρατος και οχι να τους ζητουν της Παναγιας τα ματια για να σωσουν ενα παιδι που βρεθηκε σε ενα ιδρυμα.Αλλα εγω δε θα το κανα.Δεν ξερω αν αυτο λεγεται εγωισμος ή οτι δεν εχω αγαπη μεσα μου,αλλα δε θα το κανα.Και δεν πιστευω επισης οτι μονο οικονομικος ειναι ο λογος που δεν το κανουν περισσοτεροι ανθρωποι...το να μιλαμε υποθετικα ειναι ευκολο καμια φορα (και γω υποθετικα μιλω βεβαια).Αποψη μου αυτη.

κ γω δεν θα το κανα αδε μπορουσα να καμω παιδι κ για να μην γραφω τα ιδια συμφωνω με την κασταλια.
η που θα ειχα δικο μου παιδι αιμα μου ή που δεν θα ηθελα καθολου.

https://www.youtube.com/cretanvenus

elena25


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Η υιοθεσία κατά τη γνώμη μου είναι απίστευτη πράξη!

Δε θα πω ψέματα, θα ήθελα ένα δικό μου παιδί, που θα είναι κομμάτι δικό μου και του άντρα μου. Αν δεν τα καταφέρουμε πιθανώς θα το κάνουμε αν μπορούμε (αν και από ό,τι ξέρω είναι πολύ δύσκολο, ειδικά για εμάς που η οικονομική μας κατάσταση είναι χάλια τώρα).

Το ιδανικό για εμάς θα ήταν να κάνουμε βιολογικά παιδιά αλλά να υιοθετήσουμε κιόλας. Δεν το θεωρώ δηλαδή απαραίτητο να υιοθετήσω επειδή δεν μπορώ να κάνω παιδιά εγώ.

Evaggelitsa 26

Evaggelitsa 26
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
[quote="natali-maria"]
natali-maria έγραψε:
art86 έγραψε:δεν θεωρω εγωιστικο το να μν θελει καποιος να υιοθετησει ενα παιδι.....ο καθενασ σκεφτεται διαφορετικα... εγω θα το εκανα αν ειχα εξαντλησει ολα τα περιθωρια του να γινω μανα.....αλλα καθε ανθρωποσ ειναι διαφορετικος και αφου μερικοι σκεφτονται ετσι καλυτερα που δεν το κανουν γιατι δεν εχουν αρκετη αγαπη για να δωσουν......


Evaggelitsa 26 έγραψε:Κορίτσια έχω την εντύπωση ότι η Αρτ αναφέρετε στους ανθρώπους εκείνους που έχουν την οικονομική δυνατότητα, δεν έχουν παιδιά και αντ'αυτού προτιμούν να φροντίζουν σκύλους ή γάτες (προς Θεού δεν εχω τίποτα με τα ζωντανά το αντίθετο) αντί να υιοθετήσουν ένα παιδάκι και να κάνουν και ένα καλό... Αυτό τουλάχιστον κατάλαβα εγώ..
[b]

Ευαγγελίτσα μάλλον κατάλαβες λάθος!Η Αρτ είπε πως δεν θεωρεί εγωιστικό το να μην θέλει κάποιος να υιοθετήσει ένα παιδί απο την άλλη όμως κρίνει αυτούς που σκέφτονται έτσι λέγοντας πως δεν έχουν αρκετή αγάπη να δώσουν!!Και ξανα λέω λοιπόν πως έξω απο τον χορό πολλά τραγούδια λέμε και εγώ δεν πιστεύω πως κάποια γυναίκα θα προτιμούσε να υιοθετήσει παρά να έχει το βιολογικό της παιδί!!!


Ναι τώρα που το διευκρίνησε το καταλαβα και εγώ! Very Happy

Petrini


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Kalispera koritsia!

Perasa diafora stadia, spermategxyseis, ekswswmatikes, 2 apovoles, kai polles, oute thymamai pia poses, epembaseis.....

5 xronia gamou, ta opoia mas kostisan poly dynamh psyxhs, klamata, elpides kai meta pono, mia kathimerinotita sxedon efialtiki.....

Eixa kai exw dipla mou omws ena yperoxo anthrwpo, pou ta perase ola mazi mou kai me stirikse se kathe vima....

To eixame parei apofash pleon oti to paidi tha meinei ena oneiro....

Dipla mou twra koimatai enas kouklos 20 hmerwn..... Paidi Oxi ths koilias, alla ths Kardias.....


Opote, nai kai pali nai!!!!

Den einai efkolos o dromos, alla pistepste me, aksizei!!!!!!

ioanna85


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Petrini ποσο μου αρεσει αυτη η φραση..."παιδι της καρδιας"!!! Και πρεπει να εχετε και μεγαλη καρδια!!!Να σας ζήσει! Παντα ευτυχισμενο να ειναι και να ειστε!!!
[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]

rinamar

rinamar
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Petrini να σας ζήσει το καινούργιο μέλος της οικογένειάς σας!

Συγχαρητήρια και εύχομαι να είναι γερό και καλότυχο το παιδάκι σας!

Και πιστεύω οτι θα είναι γιατί είμαι σίγουρη οτι ανθήσαν τα χαμόγελα στο σπίτι σας και στην μεγάλη σας καρδιά Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy

evigiorgos

evigiorgos
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
rinamar έγραψε:Petrini να σας ζήσει το καινούργιο μέλος της οικογένειάς σας!

Συγχαρητήρια και εύχομαι να είναι γερό και καλότυχο το παιδάκι σας!

Και πιστεύω οτι θα είναι γιατί είμαι σίγουρη οτι ανθήσαν τα χαμόγελα στο σπίτι σας και στην μεγάλη σας καρδιά Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy

καλησπέρα σας!petrini να σας ζήσει ο αγγελός σας.η δικιά μου άποψη είναι πως οι γυναίκες που προσπαθούν να κάνουν παιδιά,δε κάνουν όμως δυστυχώς και τελικώς δε θέλουν να υιοθετήσουν (γιατί όπως έχω ακούσει δε θα είναι δικό τους)τότε ΠΟΛΥ ΚΑΛΑ ΚΑΝΟΥΝ ΚΑΙ ΔΕ ΚΑΝΟΥΝ γιατί προφανώς ο θεός είναι πολύ δίκαιος μερικές φορές!κάποτε ρώτησα τη μητέρα μου για ποιό λόγο να υιοθετήσει παιδί όταν έχει 2 δικά της???και μου απάντησε γιατί είχε πολύ αγάπη να δώσει ακόμη!!και υιοθέτησε και είναι κανονικός αδερφός μας,τον λατρεύουμε.η άποψη μου είναι πως είναι πολύ εγωιστικό να μπορείς να δώσεις και να μη το κάνεις για να έχει τα γονιδιά σου...που μερικές φορές μπορεί να μην είναι και τόσο καλό!συγνώμη αν σας κούρασα,κατανοώ πως είναι ευαίσθητο θέμα αλλά είμαι λίγο απόλυτη σαυτό γιατί το ξαναλέω,τον αδερφό μου τον λατρεύω!

tsipita!!


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Petrini έγραψε:Kalispera koritsia!

Perasa diafora stadia, spermategxyseis, ekswswmatikes, 2 apovoles, kai polles, oute thymamai pia poses, epembaseis.....

5 xronia gamou, ta opoia mas kostisan poly dynamh psyxhs, klamata, elpides kai meta pono, mia kathimerinotita sxedon efialtiki.....

Eixa kai exw dipla mou omws ena yperoxo anthrwpo, pou ta perase ola mazi mou kai me stirikse se kathe vima....

To eixame parei apofash pleon oti to paidi tha meinei ena oneiro....

Dipla mou twra koimatai enas kouklos 20 hmerwn..... Paidi Oxi ths koilias, alla ths Kardias.....


Opote, nai kai pali nai!!!!

Den einai efkolos o dromos, alla pistepste me, aksizei!!!!!!

Να σας ζήσει το αγγελουδάκι σας!! Να είναι γερό και τυχερό στη ζωή του και εσείς να το χαίρεστε και να το καμαρώνετε Very Happy
Νομίζω πώς δεν υπάρρχει τίποτα ωραιότερο και σημαντικότερο απ' το να υιοθετήσεις -και στην ουσία να "σώσεις" ένα παιδάκι!! Και εμείς έχουμε στο στενό συγγενικό μας περιβάλλον ένα υιοθετημένο μωράκι και ήμαστε πολύ συγκινημένοι και χαρούμενοι γι' αυτό!

CHRISLA2216

CHRISLA2216
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
επειδη διαβασα σε αρκετα ποστ την λεξη "εγωιστικο", θελω απλα να πω κι εγω μια ενσταση που εχω επι του θεματος... (γενικα επι του συγκεκριμενου θεματος της υιοθεσιας, και χωρις να αναφερομαι σε καμια κοπελα εδω) δεν ειναι εγωιστικο το να υπαρχουν γονεις που ενω παιδευοντε πολυ για βιολογικο παιδι, αποφασιζουν τελικα να υιοθετησουν, αλλα βαζουν κριτηρια στις επιλογες τους??
ειμαι κ εγω κατα καποιο τροπο υιοθετημενο παιδι. κι εννοω, οτι δεν ειμαι στα χαρτια- με πραξη υιοθεσιας- αλλα στην καρδια οπως πολυ ευστοχα ειπε μια μανουλα σε προηγουμενο ποστ.. χαρη στο μεγαλειο της ψυχης των δευτερων γονιων μου δεν βρεθηκα σε καποιο ορφανοτροφειο, η' στο χωριο με τους παππουδες! οταν γεννησα τον πρωτο μου γιο κ τον ειδε η μητερα μου στο νοσοκομειο εκλαιγε ασταματητα.. "σ'ευχαριστω που μ'αφησες να γινω μανουλα" μου ειπε "και που θα φερεις ενα μωρο μεσα στο σπιτι μας".. επαθα σοκ! (με την καλη εννοια)
συμφωνω κ επαυξανω λοιπον......μανα ειναι μονο μια! κ σιγουρα ειναι αυτη που σε μεγαλωνει κ σου δινει απλοχερα αγαπη!!

valerakievelinaki

valerakievelinaki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
ναι-θα-υιοθετουσα-ενα-παιδακι-σημερα-κιολας-αλλα-μονο-εγχρωμο-και-κατα-προτιμηση-αγορακι!!δεν-ξερω-πως-σας-φαινεται-αλλα-εγω-ετσι-το-εχω-ονειρευτει!

mamana

mamana
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Να σας ζησει το αγορακι σας
να εχει την υγεια του
κ να τον καμαρωνετε!!!

ΥΓ ευχομαι συντομα να ερθει η σειρα μας!!!!

Petrini


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Sas efxaristw poly gia tis efxes sas Smile

to megalytero kalo, to ekane afto to mikroulh se emas, kai oxi emeis se afto!

Sigoura oi epomenoi eksi mhnes mexri to dikasthrio tha einai dyskoloi, eidika mexri na mazeftoun ola ta dikaiologitika kai na kanoume kai emeis tis aparaithtes eksetaseis...

Thewroume omws, oti ola afta aksizoun mprosta sthn agaph pou exoume gia afto to mikroulh, pou arxizei siga siga na me koitaei sta matia kai na mou sfiggei me to xeraki tou to daxtylo mou otan to taizw...

Diavasa pio panw, oti kapoia kopela skeftetai gia ena egxrwmo paidaki... to skeftomastan kai emeis, giati oi yiothesies apo aithiopia ginontai poly grhgora... alla... skefteite ligo oti emeis oi ellines eimaste para poly ratsistes.... kai egw ton fovhthika ton ratsismo afto, oxi toso gia mena, alla gia afto to paidaki, to opoio tha stravokoitoun edw sthn kleisth koinwnia ths elladas....

Oso gia thn gnwmh dystyxws pollwn anthrwpwn ekei eksw, oti to paidaki afto den einai aima mas... ara den einai paidi mas.... tha tous pw oti oi goneis pou apofasizoun na paroun ena paidaki, den to agapoun SAN diko tous paidi,
EINAI diko tous paidi, to agapoun kai to frontizoun opws kathe goneas frontizei to paidi tou!

makia sas!




Petrini


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
mamana έγραψε:Να σας ζησει το αγορακι σας
να εχει την υγεια του
κ να τον καμαρωνετε!!!

ΥΓ ευχομαι συντομα να ερθει η σειρα μας!!!!


Sou to efxomai kalh mou me olh thn dynamh ths psyxhs mou!

kserw poso dyskolo einai na perimeneis na kaneis paidaki kai na prospatheis kai gia afto se niw8w!

filia polla!

????????


Επισκέπτης
να σου ζησει Πετρινη μου να τον καμαρωνεις οπως επιθυμεις.....εισαι το ιδιο μανα οσο κι εγω και ισως και πιο πολυ........ο θεος θα σ ανταμειψει για το καλο που κανεις....

Elenathens

Elenathens
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Συμφωνω με ολες τις αποψεις παραπανω! Θεωρω οτι οι ανθρωποι που υιοθετουν παιδακια εχουν μεγαλειο ψυχης!
Απλα πιστευω οτι πρεπει να συμβουλευονται τους ειδικους,κυριως για το τι θα πρεπει να πουν,και πως να το πουν στο παιδακι!θεωρω οτι αν δεν γινει σωστα απο μικρη ηλικια, οι πληγες που μενουν στο παιδι ειναι επιπονες.
Το να το κρυψουν στο παιδι το θεωρω απαραδεκτο.

giorgina

giorgina
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Petrini έγραψε:Kalispera koritsia!

Perasa diafora stadia, spermategxyseis, ekswswmatikes, 2 apovoles, kai polles, oute thymamai pia poses, epembaseis.....

5 xronia gamou, ta opoia mas kostisan poly dynamh psyxhs, klamata, elpides kai meta pono, mia kathimerinotita sxedon efialtiki.....

Eixa kai exw dipla mou omws ena yperoxo anthrwpo, pou ta perase ola mazi mou kai me stirikse se kathe vima....

To eixame parei apofash pleon oti to paidi tha meinei ena oneiro....

Dipla mou twra koimatai enas kouklos 20 hmerwn..... Paidi Oxi ths koilias, alla ths Kardias.....


Opote, nai kai pali nai!!!!

Den einai efkolos o dromos, alla pistepste me, aksizei!!!!!!

χαίρομαι τόσο για σας, να είναι καλά το μωράκι ΣΑΣ γιατί είναι το δικό ΣΑΣ μωράκι και να είσαστε καλά και εσείς. Ξέρω περίπτωση ζευγαριού που υιοθέτησε ένα μωράκι, στην Κύπρο και άλλαξε η ζωή τους, τώρα πρέπει να είναι περίπου 3-4 μηνών. Είναι πολύ χαρούμενοι και όλοι οι γύρω τους το ίδιο αισθάνονται. Γονιός γίνεσαι όχι επειδή θα γεννήσεις ή θα συμβάλλεις στην σύλληψη(ο άντρας δηλ.)αλλά όταν θα μεγαλώσεις το παιδάκι σου, θα είσαι δίπλα του και θα το βλέπεις να μεγαλώνει καθημερινά. Αυτό είναι που σε κάνει πραγματικό γονιό.

rouzaki

rouzaki
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Petrini χίλια μπράβο για την πράξη που κάνατε να υιοθετήσετε το αγοράκι! Να σας ζήσει και να τον χαρείτε όπως ονειρεύεστε!

Εγώ είμαι πολύ υπέρ της υιοθεσίας. Θέλω να κάνω παιδιά, αλλά δεν έχω την εμμονή να είναι δικά μου και να τα γεννήσω εγώ.

Τελευταία σκέφτομαι πολύ το δρόμο της υιοθεσίας αλλά φοβάμαι οτι θα μας απορρίψουν λόγω οικονομικών.... Πάντως θα ήθελα σίγουρα όχι ένα αλλά δυο παιδάκια. Σκέφτομαι ως και την αναδοχή.

http://www.lovelyday.gr

mamana

mamana
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Εμεις το εχουμε αποφασισει
αλλα βρε κοριτσια μεγαλη η αναμονη
τωρα κοιταμε για ιδιωτικη θα δουμε!!!

Silversmokey

Silversmokey
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
ean den borousa na kano paidia nai...mia manoula me adeia agkalia kai ena moraki pou dipsaei gia agapi...

http://www.iliadasantorini.gr

supermama

supermama
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Petrini έγραψε:

Dipla mou twra koimatai enas kouklos 20 hmerwn..... Paidi Oxi ths koilias, alla ths Kardias.....


να σας ζησει!!!!!!! καλη επιτυχια στο δυσκολο εργο της μητροτητας κοπελα μου!!! αν και ειμαι σιγουρη οτι θα το κανεις πολυ πολυ ευτυχισμενο οπως εκανα και μενα οι δικοι μου!!!....... δωστου ενα φιλι απο μενα!

Petrini


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Koritsia, sas efxaristw poly Smile

se liges meres kleinoume ton trito mhna mas.... kai o mpampas kai egw trexoume panikovlhtoi na teleiwsoume me ta diadikastika... se liges meres mporoume na katathesoume thn aithsh stin proneia na mas elegksei kai na apofasisei ti tha ginei....

Opote apo thn mia xairomai pou mphkame sthn telikh eftheia sxedon, apo thn allh poso fovamai afth thn episkepsh.... tremw leme.. ti tha rwthsoun? ti prepei na apanthsw? ti theloun na doun? se ti dinoun shmasia... pwpwwwwwwwwwwww agxwnomai!!!


Supermama... etoimo to fili Smile
Dyskolos o dromos, kai otan ton ksekinas kai xwris proetoimasia, akomh pio dyskolos.. alla mathainw... eftyxws to mpiskotaki mou einai ena poly hsyxo, poly omorfo, poly voliko paidi, kai telika aftos kathodhgei emena... kai mou deixnei tis anagkes tou!

mamana, prepei opou statheis kai opou to fernei h kouventa, kai niwtheis aneta, na to anafereis, kai na les, oti an akousoun kati gia mia manoula pou den mporei na megalwsei to paidaki ths kai thelei na to dwsei, na se eidopoihsoun...
Sas efxomai grhgora na erthei ena mwraki sthn agkalia sas!!!

rouzaki, se oti theleis voh8eia glykeia mou, sfyra Smile sas efxomai kalh epityxia an to apofasisete!

giorgina, poso dikio exeis.... egw se mia syzhthsh me mia filh gia asxeto thema... ( h opoia kserei gia thn ui8esia omws) ths lew me yfos... egw otan gennhsa to mwro mou......
kai afth me koitaei kai ksespase sta gelia.... sas lew.. einai diko mou paidi!!!! toso poly to pistepsa!

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 4 από 6]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

phpBB2 forum με ForumGreek | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις