Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
84 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 84 επισκέπτες :: 2 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2, 3  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 3]

nikole20

nikole20
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
καλημερα,

χθες συζητουσαμε με τον αντρουλη μου σχετικα με το τι θα παρουμε για τον μπεμπη μας ,μπηκαμε στο ιντερνετ και βλεπαμε σε μεγαλα καταστηματα (δε ξερω αν πρεπει να τα πω) ηταν το λητω ,ανατελω..κολλησαμε στο πρωτο και αρχισαμε να βαζουμε στο καλαθι μας για να δουμε ποσα θα μας βγουν,κρεββατακι,αλλαξιερα,μπανιερα,καροτσι,στρωματακι,σετ προικας,στρωματακι για την αλλαξιερα..1400!!!!ρουχαλακια,καλαθουνα θα μας δωσει η κουνιαδα μου!!τι αλλο χρειαζομαστε???ειναι πολλα τα λεφτα για τα επιπλα??
τι αλλο πρεπει να σκεφτω???να υπολογισω?? βοηθεια

τατιανα

τατιανα
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Αναλογα με τα οικονομικα σας..
αν εχετε να τα διαθεσετε δεν ειναι πολλα απο την αλλη αν ζοριζεστε μπορεις να βρεις πολλα πραγματα απο ξενες σελιδες πιο οικονομικα (εκτος απο επιπλα).

VASOG1

VASOG1
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Καλημέρα και με το καλό ο μπέμπής σας. Εγώ οταν γεννήσα τον Γιαννάκο ακριβώς το ίδιο έκανα...στο ΛΗΤΩ πήγαμε και τα πήραμε όλα. Τελικά πεταμένα λεφτά είναι...να βρεις οικονομικά σε φτηνά μαγαζια ακόμα και στην γειτονία σου (επιπλάδικα) και με δόσεις να τους πεις. Το ΛΗΤΩ είναι απο τα πιο ακριβά μαγαζιά. Όσο για τα ρουχαλάκια να ψωνίσεις απο ΖΑΡΑ ή κάποια άλλα...μην δώσεις και εκεί πολλά χρήματα.

mama rias

mama rias
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
με το καλο να υποδεχτειτε το μωρακι σας...αν εισαστε Αθηνα ειναι πιο ευκολα τα πραγματα γιατι υπαρχουν βιοτεχνιες που μπορεις να βρεις οικονομικα κ ωραια πραγματα για το μωρο σου...

μη στεκεστε μονο στα μεγαλα καταστηματα,ψαξε στο internet για βιοτεχνιες ειδων bebe

nikole20

nikole20
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
ειμαστε παντρεμενοι εδω και 4μηνες δε ειμαστε 'ωνασιδες' αλλα οχι οτι δε εχουμε την δουλεια μας ,δοξα το θεο!!!! τι θελω να πω εσυ τατιανα μου οταν επαιρνες τα επιπλα και τα απαραιτητα τι σκεφτοσουν??πχ εμεις τα επιπλα του μπεμπη θελουμε να τα παρουμε ουδετερο χρωματακι και για το επομενο παιδακι που θα θελαμε να κανουμε(αν θελει και ο θεος )πχ συμφερει να τα παρω ΟΛΑ απο ενα ή να τα παιρνω μεμονομενα απο διαφορετικα μαγαζια δηλ οπου τα βρισκω σε καλες τιμες,σαν να πνιγομαι δε ξερω ,ρωταω βλακειες??

Tina_1982


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Εγώ για να γλυτώσω χρήματα και επειδή φυσικά δεν μου περισσεύουν, δανείστηκα το καρότσι, την καλαθούνα, το καθισματάκι του αυτοκινήτου, τον αποστειρωτή,από την κολλητή μου.Τώρα για τα υπόλοιπα πήγα στα Jumbo και πήρα μπανάκι, μπιμπερό (που τελικά δεν τα χρειάστηκα γιατί θηλάζουμε αποκλειστικά) πανάκια, ρουχαλάκια, σεντονάκια, πετσετούλες κλπ. Μπορείς και εκεί να βρεις προιόντα επώνυμα και να γλυτώσεις χρήματα. Την αλλαξιέρα την έφτιαξε ο πεθερός μου που είναι μαραγκός και την κούνια την πήραμε από εργοστάσιο 250€ μαζί με το στρώμα. Στα μαγαζιά την είχαν 500€. Ψαξτο καλύτερα και θα γλυτώσεις χρήματα.

nikole20

nikole20
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
κοριτσια ειμαστε απο την Ροδο,και σκεφτηκαμε πριν παει αθηνα να φερει τα επιπλα ο αντρας μου να δουμε τι μπορουμε να βρουμε απο εδω,αλλα ειναι μονοπωλειο οποτε καταλαβαινεις!!!και οτι ειναι ακριβουτσικα και οτι εχουμε μεγαλα 1-2καταστηματα.συμφερει να μου τα στειλουν απο βιοτεχνια ???

nikole20

nikole20
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
σας ευχαριστω παρα πολυ για την ανταποκρισης σας τοσο Very Happy γρηγορα!!!!!!!

και εσεις με το καλο τα μωρακια σας να τα δειτε οπως ποθειτε..

pumpkin

pumpkin
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
γεια σου nikol, με το καλό το μωράκι σου!
Εμείς πήραμε κούνια-αλλαξιέρα που μετά γίνεται κρεβατάκι απο το motherbaby.gr (κάνει και δωρεάν αποστολές)
http://www.motherbaby.gr/products1.php?
wh=1&lang=1&the1id=16&the2id=36&theid=36&open1=16&open2=36

Κουνιέται και μας άρεσε πάρα πολύ για τα λεφτά της!
Ντουλάπα και συρταριέρα πήραμε σε λευκό χρώμα απο ΙΚΕΑ σε πολύ καλές τιμές και ταιριάζουν και με την κούνια, δεν ξέρω αν όντως μένεις σε νησί που γράφεις.
Νομίζω 170 η δίφυλλη ντουλάπα και 120 η συρταριέρα (ψηλή με 4 μεγάλα συρτάρια και 2 μικρά)
Καλές αγορές οτι και αν αποφασίσετε Very Happy

τατιανα

τατιανα
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
nikole20 έγραψε:ειμαστε παντρεμενοι εδω και 4μηνες δε ειμαστε 'ωνασιδες' αλλα οχι οτι δε εχουμε την δουλεια μας ,δοξα το θεο!!!! τι θελω να πω εσυ τατιανα μου οταν επαιρνες τα επιπλα και τα απαραιτητα τι σκεφτοσουν??πχ εμεις τα επιπλα του μπεμπη θελουμε να τα παρουμε ουδετερο χρωματακι και για το επομενο παιδακι που θα θελαμε να κανουμε(αν θελει και ο θεος )πχ συμφερει να τα παρω ΟΛΑ απο ενα ή να τα παιρνω μεμονομενα απο διαφορετικα μαγαζια δηλ οπου τα βρισκω σε καλες τιμες,σαν να πνιγομαι δε ξερω ,ρωταω βλακειες??

σε καταλαβαινω απολυτα και εγω ειμαι εγκυος στο πρωτο μου παιδακι και σαν πρωταρα νιωθω ωρες ωρες να πνιγομαι..αλλα σιγα σιγα τα ξεκαθαριζω μην αγχωνεσε.
εγω επιπλακια πηρα λευκα με χρωματιστα χερουλια οποτε ειναι ουδετερα (τα πηρα απο βουλγαρια σε πολυ καλες τιμες αλλα ειμαι και κοντα).(σαν την κουνια της pumpkin
πηρα σε σκετο λευκο μονο στην μιση τιμη)
Γενικα το ψαχνω παρα πολυ στο ιντερνετ για πιο οικονομικα αλλα και πιο πρωτοτυπα πραγματα..πχ προικα εδω ειναι πανακριβη και συνηθησμενη εχω βρει σελιδες με προικες απο εξω πιο φτηνες αλλα και τρελαα!
οτι θελεις πες μου να σου πω τα λινκ να τα δεις!
Μου εχουν δωσει και εμενα πολλα πραγματα που το θεωρω μεγααλο βοηθημα και τωρα συμπληρωνω οτι μου λειπει!



Έχει επεξεργασθεί από τον/την τατιανα στις Δευ Ιαν 23, 2012 3:05 am, 1 φορά

Elena84

Elena84
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ ΝΑ ΕΡΘΕΙ ΤΟ ΝΙΝΙ ΣΟΥ…
ΕΜΕΙΣ ΠΗΡΑΜΕ ΤΟ ΚΡΕΒΑΤΑΚΙ ΑΠΟ ΕΝΑ ΜΙΚΡΟ ΜΑΓΑΖΙ ΣΤΗΝ ΞΑΝΘΗ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΩΡΑΙΟ 350€ ΜΑΖΙ ΜΕ ΤΟ ΣΤΡΩΜΑ, ΣΤΟ ΛΗΤΩ ΕΙΧΕ ΑΚΡΙΒΟΣ ΤΟ ΙΔΙΟ ΝΟΜΙΖΩ 480€ ΑΝ ΘΥΜΑΜΑΙ ΚΑΛΑ, ΤΟ ΚΑΡΟΤΣΑΚΙ ΠΑΛΙ ΤΟ ΒΡΗΚΑΜΕ ΣΕ ΠΡΟΣΦΟΡΑ 500€ ΜΑΖΙ ΜΕ ΠΟΡΤ ΜΠΕΜΠΕ ΚΑΙ ΚΑΘΙΣΜΑ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟΥ. ΣΤΟ ΛΗΤΩ ΤΟ ΕΙΧΕ ΑΥΤΟ ΤΟ ΣΕΤ 790€!!!!!! affraid affraid affraid ΑΠΛΑ ΤΟ ΧΡΩΜΑ ΑΛΛΑΖΕ.
ΚΑΙ ΑΛΛΑΞΙΕΡΑ ΠΗΡΑΜΕ ΜΙΑ ΑΠΛΗ ΑΠΟ ΜΟΤΗΕRCATE, ΨΑΞΤΩ ΛΙΓΟ, ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΣΕ ΣΥΜΦΕΡΕΙ ΝΑ ΤΑ ΠΑΡΕΙΣ ΟΠΟΥ ΤΑ ΒΡΕΙΣ ΦΘΗΝΟΤΕΡΑ, ΚΑΙ ΑΣ ΜΗΝ ΕΙΝΑΙ ΣΕΤ, ΕΜΑΣ ΕΙΝΑΙ ΟΛΑ ΛΕΥΚΑ ΚΑΙ ΜΟΝΟ ΤΟ ΚΡΕΒΑΤΙ ΕΧΕΙ ΕΝΑ ΣΧΕΔΙΑΚΙ.
ΣΑΣ ΒΑΖΩ ΚΑΙ ΤΟ ΚΑΡΟΤΣΙ ΝΑ ΤΟ ΔΕΙΤΕ, ΤΟ ΚΡΕΒΑΤΑΚΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΤΟ ΒΡΩ ΣΤΟ SITE.
ΜΠΑΝΑΚΙ ΠΗΡΑ ΕΝΑ ΤΗΣ FISHER PRICE 40€ ΚΑΙ ΤΟ ΜΕΤΑΝΙΩΣΑ, ΓΙΑΤΙ ΚΑΙ ΕΝΑ ΑΠΛΟ ΜΕ 20€ ΘΑ ΕΚΑΝΕ ΤΗΝ ΔΟΥΛΕΙΑ ΤΟΥ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΠΕΙΡΑΖΕΙ. ΓΙΑ ΡΟΥΧΑ, ΑΝ ΕΧΕΤΕ ΕΚΕΙ Η&Μ ΔΕΣ ΕΚΕΙ ΕΙΝΑΙ ΠΑΑΑΡΑ ΠΟΛΥ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΑ, ΕΜΕΙΣ ΕΙΧΑΜΕ ΔΩΣΕΙ 180€ ΚΑΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΣ ΤΑ ΦΑΝΤΑΣΤΕΙΣ ΤΙ ΠΗΡΑΜΕ… ΑΥΤΟ ΤΟ ΚΑΝΑΜΕ 3 ΦΟΡΕΣ ΜΕΧΡΙ ΤΩΡΑ ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΘΑ ΞΑΝΑ ΠΑΜΕ ΤΟ ΠΑΣΧΑ, ΕΠΕΙΔΗ ΔΕΝ ΕΧΟΥΜΕ ΕΔΩ ΤΑ ΠΑΙΡΝΩ ΟΛΑ ΜΑΖΙ ΟΤΑΝ ΠΑΩ.
ΠΑΝΤΟΣ ΨΑΞΤΩ ΛΙΓΟ, ΜΗΝ ΔΙΝΕΙΣ ΕΝΑ ΚΑΡΟ ΛΕΦΤΑ ΕΙΝΑΙ ΚΡΙΜΑ…

http://www.letoshop.gr/default.asp?pid=40&ct=10403&itmid=3285730

τατιανα

τατιανα
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
ελενα εισαι ευχαριστημενη απο το καροτσι??

Elena84

Elena84
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
τατιανα έγραψε:ελενα εισαι ευχαριστημενη απο το καροτσι??

ΝΑΙ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ, ΤΟ ΜΟΝΟ “ΠΡΟΒΛΗΜΑ” ΠΟΥ ΕΧΩ ΕΓΩ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΔΕΝ ΧΩΡΑΕΙ ΣΤΟ ΑΣΑΝΣΕΡ ΜΑΣ ΚΑΙ ΤΣΙΜΑ ΤΣΙΜΑ ΣΤΟ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟ ΜΑΣ…

nikole20

nikole20
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
αυτο το καροτσι αρεσε στον αντρα μου και το ψαξαμε και το βρικαμε 690 ενα αλλο καταστημα στο ιντερνετ!!!!εμενα μαρεσε ενα chicco poy που ειχε 4επιλογες!!!αλλα μικρες ροδες που δε ενθουσιασε τον αντρα μου!!!!εμενα με αποσχολει το 790 και του ειπα να μη παιρνουμε ακριβα πραγαματα που μετα θα τα κλαιμε!!!! ειμαι απο ροδο και συγκεκριμενα απο χωριο της ροδου!!! αυτο ειναι καλο εχεις την ησυχια σου αλλα και απο την αλλη δε ειναι!!! για πειτε μου σας παρακαλω βιοτεχνιες και εργοστασια που τα στελνουν κιολας,ή εστω εχουν σελιδες στο ιντερνετ!!!η κουνιαδα μου μενει αθηνΑ οποτε θα ειναι μεγαλη βοηθεια...απλα πρεπει
να αποφασισουμε τι θελουμε να κανουμε

nikole20

nikole20
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
πριν καμια εβδομαδα πηρα τηλ το motherbaby...αλλα δε εχει ποικιλια σε χρωματα...γιατι μαρεσαν τα πακετα προσφορων που εχουν!!!ποιες αλλες βιοτεχνιες υπαρχουν???

florentiab

florentiab
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
http://www.pramworld.co.uk/


δες κι εδώ.
όταν ήμουν εγώ έγκυος το 2008 είχε πολύ καλές τιμές και καλή εξυπηρέτηση.

Maraki Riaki

Maraki Riaki
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
nikole20 έγραψε:καλημερα,

χθες συζητουσαμε με τον αντρουλη μου σχετικα με το τι θα παρουμε για τον μπεμπη μας ,μπηκαμε στο ιντερνετ και βλεπαμε σε μεγαλα καταστηματα (δε ξερω αν πρεπει να τα πω) ηταν το λητω ,ανατελω..κολλησαμε στο πρωτο και αρχισαμε να βαζουμε στο καλαθι μας για να δουμε ποσα θα μας βγουν,κρεββατακι,αλλαξιερα,μπανιερα,καροτσι,στρωματακι,σετ προικας,στρωματακι για την αλλαξιερα..1400!!!!ρουχαλακια,καλαθουνα θα μας δωσει η κουνιαδα μου!!τι αλλο χρειαζομαστε???ειναι πολλα τα λεφτα για τα επιπλα??
τι αλλο πρεπει να σκεφτω???να υπολογισω?? βοηθεια
Αναλογα ποσα θες να διαθεσεις. Παντως θα σ πω μην παρεις πολλα τι εννοω. Πχ εβλεπα με τον αντρα μου ριλαξ με που γεννησα καιτο πηρα οταν πηγα σπιτι ο αδερφος μ ειχε παρει ηδη και ετσι πηγα πισω το δικο μ και πηρα κατι αλλο !

marinaki <3 <3


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
κ εγω ετσι εκανα νικολετα πειρα μονο τ απαρετητα γιατι μερικα ειναι πεταμενα λεφτα,κ σε ουδετερα χρωματα για επομενο παιδι,πηγα σε επονυμα μαγαζια αλλα δεν πειρα τπτ μονο λιγα ρουχαλακια πειρα απο εκει κ τπτ αλλο,τζαμπο πετσετακια ,μπανιερα,σαλιαρεσ πιπιλες επωνυμες μπιμπερο για καλο κακο αν δνε θυλασω,κ οτι αλλι εκει θα τα παρω,μονο ο αντρας μου δουλευει κ δνε μας σηκωνει κ πολη,αλλα εσυ ξερεις αν σε περνει παρτα απο που θες

mamamatina

mamamatina
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Καλησπέρα! Πάντως ρίξε μιά ματιά και στο motherbaby για τα έπιπλά και τα χοντρά πράγματα. Είναι πολύ πιο οικονομικά και ίσης ποιότητας. Εγώ το ανακάληψα δυστυχώς στο τρίτο μου παιδάκι που ήμουν καλυμμένη από έπιπλα και καρότσια.

ioannageo

ioannageo
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
nikole20 έγραψε:καλημερα,

χθες συζητουσαμε με τον αντρουλη μου σχετικα με το τι θα παρουμε για τον μπεμπη μας ,μπηκαμε στο ιντερνετ και βλεπαμε σε μεγαλα καταστηματα (δε ξερω αν πρεπει να τα πω) ηταν το λητω ,ανατελω..κολλησαμε στο πρωτο και αρχισαμε να βαζουμε στο καλαθι μας για να δουμε ποσα θα μας βγουν,κρεββατακι,αλλαξιερα,μπανιερα,καροτσι,στρωματακι,σετ προικας,στρωματακι για την αλλαξιερα..1400!!!!ρουχαλακια,καλαθουνα θα μας δωσει η κουνιαδα μου!!τι αλλο χρειαζομαστε???ειναι πολλα τα λεφτα για τα επιπλα??
τι αλλο πρεπει να σκεφτω???να υπολογισω?? βοηθεια

Δες www.beboulino.gr Εχουμε πολύ οικονομικές τιμές. Μπορεί να βρεις κάτι που θα σου αρέσει. Προσπαθούμε να κρατάμε τις τιμές σε χαμηλά επίπεδα, γιατί η κρίση μας έχει επηρεάσει όλους.

http://www.beboulino.gr

nikole20

nikole20
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
ioannageo εχεις δικιο ειναι πολυ ενδιαφερον το site και με πολυ προσιτες τιμες!!!σε ευχαριστω παρα πολυ και μπραβο σας!!!! εξοδα και προυπολογισμος για τα απαραιτητα!!!! βοηθειααααα,νεοι γονεις 587529

momirene


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Σε σχεση με τον 2008 που ψωνισα για τον γιο μου τωρα ειναι πιο οικονομικα. Θυημαμαι οτι η αλλαξιερα ειχε 480ευρω ενω τωρα με 200 βρισκεις ανετα. Τοτε ειχαμε παει σε επιπλαδικο και με 400ευρω φτιαξαμε ντουλαπα και αλλαξιερα. Θελει ψαξιμο οχι μονο απο το ιντερνετ αλλα και σε τοπικα μαγαζια. Ευκαιριες υπαρχουν.
Πολλα πραγματα τα ψωνισα πο τα Λητω και μου εκαναν εκτπωση στο συνολικο ποσο. Το καροτσι θυμαμαι 3 σε 1 ειχε αρχικη 600 και μου το αφησαν 510.
απλα μην τρελαινεστε. Αν το καροτσι κανει 300 και οχι 800 και δεν ειναι το σουπερ ντουπερ δεν ειναι λογος στεναχωριας. Κανεις δεν σας λεει οτι θα κατσει μεχρι 4 ετων μεσα ωστε να πειτε οτι τα εβγαλε τα λεφτα του. Την κουνια την πηρα 440 απο τα Λητω και γινεται κρεβατι μεχρι 4 ετων. Ο γιος μου απο τοτε που αρχισε να κατεβαινει δεν ξανακοιμηθηκε εκει, του πηραμε κανονικο κρεβατι αρα και τοσα που εδωσα πολλα ηταν.
Εκει που δεν κανω ευκολα "τσιγγουνιες" ειναι το καθισματακι αυτοκινητου. Το ψαξαμε πολυ καλα και δεν θελαμε κατι απλως για να υπαρχει μην μας γραψουν, αλλα να κανει καλη δουλεια. Ρουχα μονο μεχρι να χρονισει προσεχα μετα επαιρνα απο Jumbo, Zara αρκει να μην εβγαζαν χρωμα. Το καλοκαιρι 3 φορες τον αλλαζα, τα φανελακια μεσα στην φρουτοκρεμα, τα παντελονακια μεσα στο γρασιδι...οποτε επαιρνα φτηνα.

elsa1


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ !!!!!!!!ΕΓΩ ΓΕΝΝΗΣΑ ΠΡΙΝ ΤΡΕΙΣ ΜΗΝΕΣ ΚΑΙ ΕΥΤΥΧΩΣ ΓΙΑ ΜΕΝΑ ΤΑ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΤΑ ΠΗΡΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΔΕΛΦΗ ΜΟΥ...ΛΟΓΩ ΤΗΣ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΗΣ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗΣ(ΕΙΜΑΣΤΕ ΚΑΙ ΟΙ ΔΥΟ ΑΝΕΡΓΟΙ)ΠΗΡΑΜΕ ΜΟΝΟ ΤΟ ΚΑΡΟΤΣΙ ΜΠΑΝΙΕΡΟ ΚΑΙ ΜΕΡΙΚΑ ΡΟΥΧΑΛΑΚΙΑ!!!ΠΑΝΤΩΣ ΑΠΟ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΕΧΩ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΩ ΜΟΝΟ ΤΟ ΛΙΚΝΟ ΠΟΛΥ ΠΟΥ ΕΧΩ ΔΙΠΛΑ ΜΟΥ(ΕΚΕΙ ΚΟΙΜΑΤΑΙ Η ΜΙΚΡΗ)ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΛΑΞΙΕΡΑ ΚΛΠ...ΟΥΤΕ ΠΟΥ ΤΑ ΕΧΩ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΗΣΕΙ....ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΠΕΡΙΤΑ!!! Laughing

manoulita-fraoulita

manoulita-fraoulita
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
nikole20 έγραψε:καλημερα,

χθες συζητουσαμε με τον αντρουλη μου σχετικα με το τι θα παρουμε για τον μπεμπη μας ,μπηκαμε στο ιντερνετ και βλεπαμε σε μεγαλα καταστηματα (δε ξερω αν πρεπει να τα πω) ηταν το λητω ,ανατελω..κολλησαμε στο πρωτο και αρχισαμε να βαζουμε στο καλαθι μας για να δουμε ποσα θα μας βγουν,κρεββατακι,αλλαξιερα,μπανιερα,καροτσι,στρωματακι,σετ προικας,στρωματακι για την αλλαξιερα..1400!!!!ρουχαλακια,καλαθουνα θα μας δωσει η κουνιαδα μου!!τι αλλο χρειαζομαστε???ειναι πολλα τα λεφτα για τα επιπλα??
τι αλλο πρεπει να σκεφτω???να υπολογισω?? βοηθεια


γεια σου νικολ μου ,εμεις πηραμε μια κουνια απο τα ικεα μασ κοστισε στα 30 ε και το στροματακι 70 ...την δουλεια σου θελεις να κανεις καλυτερα να του κανεις εενα δωματιακι στο μελλον που θα το χει και ιθα το χερετε...παρα να διαθεσεις πολυ χρημα για κατι που στην ουσια θα κοιμαται και δεν θα θελει αργοτερα να καθεται μεσα...αυτο κολλητα τουσ πηρα απο τα τζαμπο...ρουχα επο εκει...εξαλλου μην ξεχνας οτι ρουχα σεντονια κουβερτες τα φερνουν και σαν δωρα...τι αλλο?πανες περνω τισ λιμπερο που θεωρω οτι ειναι και πιο οικονομικες μπουκαλια τισ κικο μην φανταστεισ 2 εχει ολα και ολα τα υπολοι[πα τα εχει σπασει...δεν χρειαζονται πολλα πραγματα...αναπτυσονται τοσο γρηγορα π δεν τα προλαβαινεισ ...καλτσες ,σκουφιαα τζαμπο...εγω αλλαξιερα δεν πηρα,δεν νομιζω οτι θα το χρησιμοποιησεισ και τοσο..μπανιερα απο τα τζαμπο...αυτο που θα πρεπει να παρεισ ειναι ενα σεντονακι προστατευτικο για το στρωμα ετσι ωστε αν βγαζει και λιγο γαλατακινα μην σ λερωνει στο σρωμα...καθως και γυρω-γυρω προστατευτικο για την κουνια για να μην χτυπαει το κεφαλακι τ...το τελευταιο δεν αξιζει απο τα τζαμπο πεταμενα λεφτα θα ειναι..ελπιζω να μην σε μπερδεψα...φιλια

nikole20

nikole20
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Σας υπερ ευχαριστω για τη βοηθεια σας...μεσα στην εβδομδα θα κατεβουμε στη πολη οποτε θα παρουμε μια ιδεαγια τις τιμες και μετα θα συγκρινουμε και στο ιντερνετ...θα σας κραταω ενημερες για να μου λετε και τη γνωμη σας και τις ιδεες σας... Very Happy

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 3]

Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2, 3  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Forumgreek.com | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις