Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
444 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 444 επισκέπτες :: 2 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 6 ... 9, 10, 11 ... 25 ... 41  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 10 από 41]

Deb

Deb
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Γεια σας εγκυούλες!!!Και εγώ στις 20/3 θα κάνω την αυχενική διαφάνεια!!!Μακάρι να πάνε όλα καλά και να δούμε και το φύλο!!!!!!!

mariabel

mariabel
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!

Κορίτσια, τι κάνετε;

Πήρα τηλ το "Έλενα" και μου είπαν τιμές. Δεν έχει ακριβύνει τελικά πολύ, σχεδόν καθόλου. Το λουξ κάνει 200 Ευρώ η βραδιά, το μονόκλινο 130. Τα άλλα δωμάτια σίγουρα λιγότερα.
Ήμουν ανάμεσα σε 2 γιατρούς. Ο ένας πολύ καλός στο δημόσιο και ο άλλος οικονομικός σε ιδωτικό. Όμως σήμερα έμαθα κάτι και με προβλημάτισε πολύ. Μια φίλη μου γέννησε στο "Ρέα" την Πέμπτη και ενώ της είχαν πει 1750 (καισαρική), στο τέλος τη χρέωσαν 1500 Ευρώ παραπάνω! Για φάρμακα και άλλα είπαν. Πλήρωσε δηλαδή τελικά (μαζί με το γιατρό) γύρω στα 5000!!! Δηλαδή δεν ήξεραν ότι θα της χορηγούσαν τα φάρμακα; 1750 ήταν μόνο για το δωμάτιο είπαν!!! Επειδή λοιπόν εμένα δε θέλω να μου βγει κάτι τέτοιο στην πορεία, θα πάω στο "Ελενα" με το Δάγλα, που έχω ακούσει τα καλύτερα!
Να πάω σήμερα στην επίσκεψη με τον άλλο γιατρό ή να κλείσω ραντεβού κατευθείαν με το Δάγλα;
Η ψυχολογία μου εντωμεταξύ δεν είναι καλά! Καμιά σχέση με την προηγούμενη εγκυμοσύνη. Τα έχω παίξει με το μικρό μου ζουζούνι και ανησυχώ ότι το σποράκι δε θα τα καταφέρει... Sad
Συγνώμη για το κατεβατό και για τη διάθεσή μου, αλλά ήθελα τόσο να πω τι νιώθω σε κάποιον... Είμαι σίγουρη ότι εσείς καταλαβαίνετε λόγω ορμονών.

danik

danik
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
[quote="mariabel"]
Κορίτσια, τι κάνετε;

Πήρα τηλ το "Έλενα" και μου είπαν τιμές. Δεν έχει ακριβύνει τελικά πολύ, σχεδόν καθόλου. Το λουξ κάνει 200 Ευρώ η βραδιά, το μονόκλινο 130. Τα άλλα δωμάτια σίγουρα λιγότερα.
Ήμουν ανάμεσα σε 2 γιατρούς. Ο ένας πολύ καλός στο δημόσιο και ο άλλος οικονομικός σε ιδωτικό. Όμως σήμερα έμαθα κάτι και με προβλημάτισε πολύ. Μια φίλη μου γέννησε στο "Ρέα" την Πέμπτη και ενώ της είχαν πει 1750 (καισαρική), στο τέλος τη χρέωσαν 1500 Ευρώ παραπάνω! Για φάρμακα και άλλα είπαν. Πλήρωσε δηλαδή τελικά (μαζί με το γιατρό) γύρω στα 5000!!! Δηλαδή δεν ήξεραν ότι θα της χορηγούσαν τα φάρμακα; 1750 ήταν μόνο για το δωμάτιο είπαν!!! Επειδή λοιπόν εμένα δε θέλω να μου βγει κάτι τέτοιο στην πορεία, θα πάω στο "Ελενα" με το Δάγλα, που έχω ακούσει τα καλύτερα!
Να πάω σήμερα στην επίσκεψη με τον άλλο γιατρό ή να κλείσω ραντεβού κατευθείαν με το Δάγλα;
Η ψυχολογία μου εντωμεταξύ δεν είναι καλά! Καμιά σχέση με την προηγούμενη εγκυμοσύνη. Τα έχω παίξει με το μικρό μου ζουζούνι και ανησυχώ ότι το σποράκι δε θα τα καταφέρει... Sad
Συγνώμη για το κατεβατό και για τη διάθεσή μου, αλλά ήθελα τόσο να πω τι νιώθω σε κάποιον... Είμαι σίγουρη ότι εσείς καταλαβαίνετε λόγω ορμονών.[/quot

ΕΓΩ ΡΩΤΗΣΑ ΠΡΙΝ ΜΙΑ ΒΔΟΜΑΔΑ ΣΤΟ ΕΛΕΝΑΣ ΑΥΤΟΠΡΟΣΩΠΟΣ ΚΑΙ ΜΟΥ ΕΙΠΑΝ ΓΙΑ ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΟ ΤΟΚΕΤΟ ΣΤΗΝ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΗ ΘΕΣΗ ΔΕΝ ΠΛΗΡΩΝΕΙΣ ΤΙΠΟΤΑ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΑΝΑ ΕΧΕΙΣ ΑΣΦΑΛΕΙΑ ΚΑΙ ΘΕΣ ΝΑ ΑΛΛΑΞΕΙΣ ΘΕΣΗ ΕΙΝΑΙ 30€ΤΟ ΔΙΚΛΙΝΟ ΑΝΑ ΔΙΑΝΥΚΤΕΡΕΥΣΗ ΚΑΙ 50€ ΤΟ ΜΟΝΟΚΛΙΝΟ ΔΕΝ ΡΩΤΗΣΑ ΓΙΑ ΛΟΥΞ...ΤΙ ΙΣΧΥΕΙ ΤΕΛΙΚΑ???

mariabel

mariabel
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
danik, δε νομίζω να ισχύει αυτό που λες, εκτός και αν έχεις κάποιο ταμείο, που τα πληρώνει αυτό όλα. Εγώ έχω ΙΚΑ και τον Απρίλιο, που γέννησα πλήρωσα 120 ευρώ τη βραδιά για μονόκλινο. Σήμερα πήρα τηλ και είπαν ότι έχει πάει 130 Ευρώ. Και στην οικονομική θέση πληρώνεις, αλλά λιγότερα.
Η Δέσποινα νομίζω είπε ότι δε θα πληρώσει τίποτα, αλλά έχει άλλο ταμείο. Δέσποινα διαφώτισέ μας!!

danik

danik
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
mariabel έγραψε:danik, δε νομίζω να ισχύει αυτό που λες, εκτός και αν έχεις κάποιο ταμείο, που τα πληρώνει αυτό όλα. Εγώ έχω ΙΚΑ και τον Απρίλιο, που γέννησα πλήρωσα 120 ευρώ τη βραδιά για μονόκλινο. Σήμερα πήρα τηλ και είπαν ότι έχει πάει 130 Ευρώ. Και στην οικονομική θέση πληρώνεις, αλλά λιγότερα.
Η Δέσποινα νομίζω είπε ότι δε θα πληρώσει τίποτα, αλλά έχει άλλο ταμείο. Δέσποινα διαφώτισέ μας!!

ΘΑ ΜΑΣ ΤΡΕΛΑΝΟΥΝ??ΙΚΑ ΕΧΩ ΚΑΙ ΜΕ ΡΩΤΗΣΑΝ ΚΙΟΛΑΣ ??ΤΗΝ ΔΕΥΤΕΡΑ ΕΧΩ ΠΑΛΙ ΡΑΝΤΕΒΟΥ ΘΑ ΞΑΝΑΡΩΤΗΣΩ ΝΑ ΔΩ ΤΙ ΘΑ ΠΟΥΝ...

Deb

Deb
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Κορίτσια εγώ έχω ΕΟΠΥΥ από το ΤΥΔΚΥ(δημοσίου) και αφού θα γεννήσω στο νοσοκομείο που είναι δημόσιο δεν θα πληρώσω μία!!!Ευτυχώς η μαιευτική εδώ στον Βόλο είναι από τις καλύτερες!!!

danik

danik
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Deb έγραψε:Κορίτσια εγώ έχω ΕΟΠΥΥ από το ΤΥΔΚΥ(δημοσίου) και αφού θα γεννήσω στο νοσοκομείο που είναι δημόσιο δεν θα πληρώσω μία!!!Ευτυχώς η μαιευτική εδώ στον Βόλο είναι από τις καλύτερες!!!

ΚΑΙ ΤΟ ΙΚΑ ΑΝΗΚΕΙ ΣΤΟ ΕΟΠΥΥ

maroulo

maroulo
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
[quote="danik"]
mariabel έγραψε:
Κορίτσια, τι κάνετε;

Πήρα τηλ το "Έλενα" και μου είπαν τιμές. Δεν έχει ακριβύνει τελικά πολύ, σχεδόν καθόλου. Το λουξ κάνει 200 Ευρώ η βραδιά, το μονόκλινο 130. Τα άλλα δωμάτια σίγουρα λιγότερα.
Ήμουν ανάμεσα σε 2 γιατρούς. Ο ένας πολύ καλός στο δημόσιο και ο άλλος οικονομικός σε ιδωτικό. Όμως σήμερα έμαθα κάτι και με προβλημάτισε πολύ. Μια φίλη μου γέννησε στο "Ρέα" την Πέμπτη και ενώ της είχαν πει 1750 (καισαρική), στο τέλος τη χρέωσαν 1500 Ευρώ παραπάνω! Για φάρμακα και άλλα είπαν. Πλήρωσε δηλαδή τελικά (μαζί με το γιατρό) γύρω στα 5000!!! Δηλαδή δεν ήξεραν ότι θα της χορηγούσαν τα φάρμακα; 1750 ήταν μόνο για το δωμάτιο είπαν!!! Επειδή λοιπόν εμένα δε θέλω να μου βγει κάτι τέτοιο στην πορεία, θα πάω στο "Ελενα" με το Δάγλα, που έχω ακούσει τα καλύτερα!
Να πάω σήμερα στην επίσκεψη με τον άλλο γιατρό ή να κλείσω ραντεβού κατευθείαν με το Δάγλα;
Η ψυχολογία μου εντωμεταξύ δεν είναι καλά! Καμιά σχέση με την προηγούμενη εγκυμοσύνη. Τα έχω παίξει με το μικρό μου ζουζούνι και ανησυχώ ότι το σποράκι δε θα τα καταφέρει... Sad
Συγνώμη για το κατεβατό και για τη διάθεσή μου, αλλά ήθελα τόσο να πω τι νιώθω σε κάποιον... Είμαι σίγουρη ότι εσείς καταλαβαίνετε λόγω ορμονών.[/quot

ΕΓΩ ΡΩΤΗΣΑ ΠΡΙΝ ΜΙΑ ΒΔΟΜΑΔΑ ΣΤΟ ΕΛΕΝΑΣ ΑΥΤΟΠΡΟΣΩΠΟΣ ΚΑΙ ΜΟΥ ΕΙΠΑΝ ΓΙΑ ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΟ ΤΟΚΕΤΟ ΣΤΗΝ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΗ ΘΕΣΗ ΔΕΝ ΠΛΗΡΩΝΕΙΣ ΤΙΠΟΤΑ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΑΝΑ ΕΧΕΙΣ ΑΣΦΑΛΕΙΑ ΚΑΙ ΘΕΣ ΝΑ ΑΛΛΑΞΕΙΣ ΘΕΣΗ ΕΙΝΑΙ 30€ΤΟ ΔΙΚΛΙΝΟ ΑΝΑ ΔΙΑΝΥΚΤΕΡΕΥΣΗ ΚΑΙ 50€ ΤΟ ΜΟΝΟΚΛΙΝΟ ΔΕΝ ΡΩΤΗΣΑ ΓΙΑ ΛΟΥΞ...ΤΙ ΙΣΧΥΕΙ ΤΕΛΙΚΑ???

στο ρεα που γέννησαν γνωστές μου περνουν παντα παραπάνω κατι φαρμακα κατι που βαζουν τα παιδια χωρίς λογο εντατική παει γυρο στα 2,500. τι να κανω ο γιατρος μου έφυγε απο το ιασο και πήγε στο ρεα. οσο για την ψυχολογία σου σε καταλαβαίνω στο κοριτσάκι μου εκλεγα όλοι μερα και νευρα που ειχα φοβόμουν μην πάθει τίποτα το μωρο μετα το 3 μηνα όμως συνήλθα και χαρικα μια χαρα την εγκυμοσύνη μου. και ίσως αυτο με βοήθησε και οταν γεννησα ήμουν μεσ την τρελη χαρα ουτε θλίψη ουτε τιποτα

danik

danik
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
http://www.eopyy.gov.gr/Faq/ShowFaqs

Ποιούς ασφαλισμένους αφορά;
Αφορά τους ασφαλισμένους των ταμείων ΙΚΑ-ΕΤΑΜ, ΟΑΕΕ, ΟΠΑΔ/ΤΥΔΚΥ, ΟΓΑ και τα μέλη των οικογενειών τους που έχουν ασφαλιστική κάλυψη. Πιο αναλυτικά οι δικαιούχοι αναφέρονται στο Άρθρο 3 του ΦΕΚ 2456 3/11/2011 του Ενιαίου Κανονισμού Παροχών Υγείας (ΕΚΠΥ).

Panik11


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Κοριτσια να σας πω κατι που εμαθα σημερα.
Μου ειπαν οτι λογω της ημερας "γιορτη της γυναικας"(χρονια μας πολλα παρεπιπτοντως Εγκυούλες Σεπτεμβρίου-Οκτωβρίου 2012!!! - Σελίδα 10 215994 ) το μητερα δινει μια προσφορα σε ολες τις γυναικες και παρεχουν Δωρεαν εξεταση μεσογειακης αναιμιας,δωρεαν επισκεψεις σε 34 ειδικοτητες γιατρων και απο 50% εως 70% εκπτωση στις περισσοτερες εξετασεις.Εγω πηγα και εκανα μια αιτηση και το πηρα αυτο το πακετο(ισχυει για ενα χρονο).Την Δευτερα που θα ενεργοποιηθει το προγραμμα θα παρω να μαθω ποσο στοιχιζει η αυχενικη διαφανεια.
Οσα κοριτσια ενδιαφερονται ισχυει μεχρι σημερα στις 20.00 το βραδυ

konstantina

konstantina
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Καλησπέρα.Τι κάνουμε σήμερα ελπίζω καλά.
Εγω σήμερα έκανα αυχενική πλήρωσα 140 ευρω.Οι μετρήσεις ήταν πολυ καλές,το μωρό το έβγαζε 2 ημέρες μεγαλύτερο και ισως ειναι αγοράκι.Αυτα απο μενα ,εσεις πως είσαστε
Δέσποινα πως πάνε οι εμετοί;
Μαρία να πας στο Δαγλα είναι πολύ καλός εγω εκει θα γεννήσω πρώτα ο θεός.
Για τις τιμές δεν ξέρω τι γίνεται τωρα πρέπει όμως να το κοιτάξω για να ξέρουμε τι θα κάνουμε.

Deb

Deb
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
danik έγραψε:
Deb έγραψε:Κορίτσια εγώ έχω ΕΟΠΥΥ από το ΤΥΔΚΥ(δημοσίου) και αφού θα γεννήσω στο νοσοκομείο που είναι δημόσιο δεν θα πληρώσω μία!!!Ευτυχώς η μαιευτική εδώ στον Βόλο είναι από τις καλύτερες!!!

ΚΑΙ ΤΟ ΙΚΑ ΑΝΗΚΕΙ ΣΤΟ ΕΟΠΥΥ

Το ξέρω απλά δεν έχουν εξακρυβώσει ακόμα για το τί θα γίνει με τον ΕΟΠΥΥ οπότε το ΤΥΔΚΥ έχει μείνει σχεδόν όπως ήταν πριν!!Ποτέ δεν πλήρωνα γιατρό ούτε φάρμακα!Απλά τώρα δεν είναι όλοι οι γιατροί στον ΕΟΠΥΥ,αυτό έχει αλλάξει τουλάχιστον μόνο για το ΤΥΔΚΥ!!

Iokasti27


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Εγω στο ιασω με το καλο θα γεννησω! Οι τιμες παντως να ξερετε οτι εχουν πεσει κοριτσια στα ιδιωτικα!!Για τρικλινο πληρωνεις μονο 2000 απο 3750 Κ για δικλινο 3000 απο 4900.. Γενικα εχουν κατεβει ευτυχως... Κ με την αμοιβη του γιατρου αντε να φτασει κανενα 5000 το πολυ...παλια ουτε 8000 δε σε φταναν!!! Τωρα βεβαια πας εκει που δουλευει ο γιατρος που εμπιστευεσαι kaι ειναι λογικο... Παντως μια φιλη μου που γεννησε στο αρεταιειο ειχε φριχτη εμπειρια με το προσωπικο κ γενικα εβλεπες πιο πολυ αλλοδαπο κ ορκιστηκε να γεννησει σε ιδιωτικο την επομενη... Για το ελενα δε ξερω. Πιστευω αν ειναι να πας σε δημοσιο μονο το ελενας αξιζει!

konstantina

konstantina
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Πραγματικά το Ελενα είναι καλό και το προσωπικό φοβερό, Έκτος αυτού η εντατική είναι απο τις καλύτερες με πολύ καλούς νεογνολογους.Εγω έχω να πω οτι η πολυτέλεια έρχεται τελευταία μπροστά στην υγεία του μωρού μας και την δική μας

mariabel

mariabel
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Γεια σας, κορίτσια!
Γύρισα από το γιατρό. Πολύ καλός. Τελικά σε αυτόν θα πάω και θα γεννήσω στο Ρέα.
Ειλικρινά δεν ξέρω τι παίζει με τις τιμές. Σήμερα πήρα τηλ στο Έλενα και αυτό μου είπαν. Ο γιατρός σήμερα είπε ότι υπάρχει ελάχιστο ενδεχόμενο να πάνε και τα ιδιωτικά στο ΕΟΠΥΥ, οπότε θα έρθει πολύ οικονομικά. Και πάλι θα πληρώσω, αλλά λιγότερα. Δεν τα καλύπτει όλα.
Λοιπόν... Η κύηση είναι ενδομήτρια, αλλά ενώ θα έπρεπε σύμφωνα με την περίοδο να είμαι 6 εβδομάδων+, είμαι 4 εβδομάδων+... ???? Ο γιατρός δεν μπορούσε να υπολογίσει ακριβώς, γιατί το έμβρυο είναι πολύ μικρό. Θα ξαναπάω στις 20/3 και ελπίζω να ακούσουμε καρδούλα και να είναι όλα καλά!! Μάλλον ήταν πολύ αργοπορημένη σύλληψη και αυτό λόγω του ότι θηλάζω ακόμα και ο κύκλος μου τα έχει παίξει...
Οπότε μάλλον γεννάω Νοέμβρη...

lizaG

lizaG
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
mariabel έγραψε:Γεια σας, κορίτσια!
Γύρισα από το γιατρό. Πολύ καλός. Τελικά σε αυτόν θα πάω και θα γεννήσω στο Ρέα.
Ειλικρινά δεν ξέρω τι παίζει με τις τιμές. Σήμερα πήρα τηλ στο Έλενα και αυτό μου είπαν. Ο γιατρός σήμερα είπε ότι υπάρχει ελάχιστο ενδεχόμενο να πάνε και τα ιδιωτικά στο ΕΟΠΥΥ, οπότε θα έρθει πολύ οικονομικά. Και πάλι θα πληρώσω, αλλά λιγότερα. Δεν τα καλύπτει όλα.
Λοιπόν... Η κύηση είναι ενδομήτρια, αλλά ενώ θα έπρεπε σύμφωνα με την περίοδο να είμαι 6 εβδομάδων+, είμαι 4 εβδομάδων+... ???? Ο γιατρός δεν μπορούσε να υπολογίσει ακριβώς, γιατί το έμβρυο είναι πολύ μικρό. Θα ξαναπάω στις 20/3 και ελπίζω να ακούσουμε καρδούλα και να είναι όλα καλά!! Μάλλον ήταν πολύ αργοπορημένη σύλληψη και αυτό λόγω του ότι θηλάζω ακόμα και ο
κύκλος μου τα έχει παίξει...
Οπότε μάλλον γεννάω Νοέμβρη...
Μπράβο να δεις που όλα καλα θα πανε και θα ακούσεις και καρδούλα και το νοέμβριο να γεννήσεις πάλι θα τα λέμε στο παρεακι σου εύχομαι όλα καλα. Κάτι άσχετο τώρα γιατί στην ΑΘΗΝΑ είναι τόσο ακριβά οι κλινικές και οι γιατροί; Έχω πάθει σοκ με τις τιμες που ακούω. Εδω ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ η κλινικη για 2κλινο θέλει 2000 χιλιαρικα όλα μέσα εκτός τον γιατρο σου και τα θεωρώ και πολλα

mariabel

mariabel
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Ευχαριστώ, Λίζα!!

Δεν είναι πολύ ακριβές όλες οι κλινικές. Υπολογίζω γύρω στα 1600 σε τρίκλινο.

tzef

tzef
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΚΑΙ ΕΓΩ ΣΤΟ ΕΜΒΡΥΟ ΕΙΧΑ ΚΑΝΕΙ ΠΕΡΥΣΙ ΣΤΟ ΚΥΡΙΟ ΜΑΛΙΓΙΑΝΝΗ.ΠΟΛΥ ΚΑΛΟΣ ΤΟΥ ΕΧ ΑΠΟΛΥΤΗ ΕΜΠΙΣΤΟΣΥΝΗ,ΧΩΡΙΣ ΑΠΟΔΕΙΞΗ ΜΟΥ ΠΗΓΕ ΓΥΡΩ ΣΤΑ 140.ΑΛΛΑ ΑΞΙΖΕΙ ΝΑ ΠΑΣ ΚΑΠΟΥ ΚΑΛΑ ΓΙΑ ΝΑ ΕΧΕΙΣ ΤΟ ΚΕΑΦΛΙ ΣΟΥ ΗΣΥΧΟ.

ΚΑΛΗ ΣΥΝΕΧΕΙΑ1111 Very Happy

Panik11


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Τζεφ και εγω εκει εχω κλεισει για αυχενικη στις 26/3 με τον ιδιο γιατρο!!!Αλλα μου ειπαν εμενα 175 ευρω οτι κοστιζει!!!

tzef

tzef
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
ΤΟΥ ΕΙΠΑΧΩΡΙΣ ΑΠΟΔΕΙΞΗ.

Panik11


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Ρε κοριτσακια μου γιατι τετοια μουγκαμαρα Shocked ?????
Λοιπον λεω να πουμε σε ποια βδομαδα ειμαστε η καθε μια και τι συπτωματα εχουμε!!!
Εγω ειμαι στην 10η εβδομαδα και απο συμπτωματα τιποτα το σπουδαιο!!Λιγο πονο στο στηθος και καπου καπου καποιες ενοχλησεις στην κοιλια!!!Ελπιζω οτι αυτο ειναι φυσιολογικο!!!

Deb

Deb
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Και εγώ στην 10η εβδομάδα είμαι και έχω αναγούλες,λίγους εμετούς και πολύ πόνο στο αριστερό ισχύο!!!Ανυπομονώ να περάσει αυτός ο μήνας για να ευχαριστηθώ την εγκυμοσύνη μου!!!

Iokasti27


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Κοριτσια ειμαι στην 9 εβδομαδα κ πραγματικα δεν καταλαβαινω οτι ειμαι εγκυος! Μονο λιγο πονο στο στηθος που μερικες φορες εξαφανιζεται κιολας...ουτε μια αναγουλα ;; Τιποτα πια;;;:p

rita_ki

rita_ki
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
καλημερα κ απο μενα!
τελειωσα τις πρωτες εξετασεις κ τεταρτη απογευμα περιμενω αποτελεσματα(πεμπτη η παρασκευη γιατρο)
διανυω την 8η βδομαδα κ εχω ανακατοσουρες, πονο στο στηθος, λιγους εμετους .ψυχολογικα ποτε κρυο ποτε ζεστη κ αυτο ειναι το χειροτερο βασικα για μενα . τωρα τι εχουμε?αυχενικη ?κ γενικες ουρων-αιματος?
καμπυλη ποτε εχουμε?
λετε στην αυχενικη να μαθουμε φυλο ?
στον γιο μου στην αυχενικη μου το ειπαν

Iokasti27


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
rita_ki έγραψε:καλημερα κ απο μενα!
τελειωσα τις πρωτες εξετασεις κ τεταρτη απογευμα περιμενω αποτελεσματα(πεμπτη η παρασκευη γιατρο)
διανυω την 8η βδομαδα κ εχω ανακατοσουρες, πονο στο στηθος, λιγους εμετους .ψυχολογικα ποτε κρυο ποτε ζεστη κ αυτο ειναι το χειροτερο βασικα για μενα . τωρα τι εχουμε?αυχενικη ?κ γενικες ουρων-αιματος?
καμπυλη ποτε εχουμε?
λετε στην αυχενικη να μαθουμε φυλο ?
στον γιο μου στην αυχενικη μου το ειπαν

Αν ειναι αγορακι φαινεται στην αυχενικη πολλες φορες οχι παντα.. Κ εγω εκανα χθες στο ιασω οοολες τις εξετασεις προγεννητικου κ μου ειπαν 5 εργασιμες!! Γκρρρρ

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 10 από 41]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 6 ... 9, 10, 11 ... 25 ... 41  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Δημιουργία Φόρουμ | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις