Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
416 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 416 επισκέπτες :: 3 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3 ... 21 ... 41  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 2 από 41]

rita_ki

rita_ki
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
αποτελεσματα χοριακης που πηρα σημερα ειναι 900 περιπου (τερ 10/1)
απο την αλλη βδομαδα θα παω αυριο στον γιατρο

konstantina

konstantina
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
rita_ki έγραψε:αποτελεσματα χοριακης που πηρα σημερα ειναι 900 περιπου (τερ 10/1)
απο την αλλη βδομαδα θα παω αυριο στον γιατρο

Εγκυούλες Σεπτεμβρίου-Οκτωβρίου 2012!!! - Σελίδα 2 50580 Εγκυούλες Σεπτεμβρίου-Οκτωβρίου 2012!!! - Σελίδα 2 50580 Εγκυούλες Σεπτεμβρίου-Οκτωβρίου 2012!!! - Σελίδα 2 50580 Εγκυούλες Σεπτεμβρίου-Οκτωβρίου 2012!!! - Σελίδα 2 50580 Εγκυούλες Σεπτεμβρίου-Οκτωβρίου 2012!!! - Σελίδα 2 50580 Εγκυούλες Σεπτεμβρίου-Οκτωβρίου 2012!!! - Σελίδα 2 50580
με το καλό. εύχομαι το ταξίδι των 9 μηνών να είναι το ποιο γλυκό κι ευχάριστο ταξίδι σου,με ενα υγείες και τελειομηνο μωράκι στην αγκαλιά σου. ποσό εβδομάδων είσαι;

Panik11


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Γεια σας κοριτσια.Αν ολα πανε καλα και βοηθησει ο Θεουλης θα ειμαι και εγω μια μανουλα Σεπτεμβριου-Οκτωβριου.Η τερ ηταν 28/12 και Πητ εχω 04/11.Την Πεμπτη κλεινω την 7η εβδομαδα και περιμενω πως και πως τον πρωτο υπερηχο!!!!Ελπιζω να πανε ολα καλα για να μπορεσω να συνεχισω σε αυτη την ομαδα Smile

demmy5_k

demmy5_k
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Panik11 έγραψε:Γεια σας κοριτσια.Αν ολα πανε καλα και βοηθησει ο Θεουλης θα ειμαι και εγω μια μανουλα Σεπτεμβριου-Οκτωβριου.Η τερ ηταν 28/12 και Πητ εχω 04/11.Την Πεμπτη κλεινω την 7η εβδομαδα και περιμενω πως και πως τον πρωτο υπερηχο!!!!Ελπιζω να πανε ολα καλα για να μπορεσω να συνεχισω σε αυτη την ομαδα Smile

Νίκη Εγκυούλες Σεπτεμβρίου-Οκτωβρίου 2012!!! - Σελίδα 2 50580 Εγκυούλες Σεπτεμβρίου-Οκτωβρίου 2012!!! - Σελίδα 2 50580 Εγκυούλες Σεπτεμβρίου-Οκτωβρίου 2012!!! - Σελίδα 2 50580 Όλα θα πάνε καλά, να σκέφτεσαι θετικά Very Happy .

Σου εύχομαι μια υπέροχη και τελειόμηνη εγκυμοσύνη Very Happy

demmy5_k

demmy5_k
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
rita_ki έγραψε:αποτελεσματα χοριακης που πηρα σημερα ειναι 900 περιπου (τερ 10/1)
απο την αλλη βδομαδα θα παω αυριο στον γιατρο

Συγχαρητήρια Εγκυούλες Σεπτεμβρίου-Οκτωβρίου 2012!!! - Σελίδα 2 50580 Εγκυούλες Σεπτεμβρίου-Οκτωβρίου 2012!!! - Σελίδα 2 50580
Σου εύχομαι μια υπέροχη εγκυμοσύνη Very Happy

tweetypd


Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Deb έγραψε:Εδώ θα είμαστε!Να μοιραζόμαστε τις απορίες μας και τις εμπειρίες μας!!Εγώ είμαι 5 εβδομάδων και την Τρίτη ελπίζω να δώ σάκο και να ακούσω και καρδούλα!!!Από αύριο ξεκινάω και εξετάσεις προγεννετικού!!!Είναι φυσιολογικό που πονάω που και που στην κοιλιά και λίγο χάμηλα?Το είπα στην γιατρό μου και μου είπε να μην έρχομαι σε επαφή αυτό το διάστημα αλλά θα την ξαναρωτήσω και την Τρίτη!

Γεια σας και από μένα!
Εγώ είχα τελευταία περίοδο 06/01 και χθες έκανα το τεστ και βγήκε θετικό. Οπότε μάλλον Οκτώβρη το υπολογίζω...
Τα πονάκια στην κοιλιά είναι φυσιολογικά γιατί μεγαλώνει η μήτρα σου. Έτσι τουλάχιστον μου είχε πει ο δικός μου ο γιατρός στην πρώτη εγκυμοσύνη.
Να είμαστε καλά και να τα λέμε!

Panik11


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Ευχαριστω πολυ Δημητρα για το καλωσορισμα I love you .Να εχουμε μια τελειομηνη εγκυμοσυνη ολες.Σημερα θα παρουμε τις εξετασεις του προγεννετικου ελεγχου!!!!Αντε να παει 19:00 το απογευμα!Κωνσταντινα ειδα οτι ο γιατρος σου ειναι στο Ελενα.Ηθελα να σε ρωτησω τους υπερηχους στους κανει ο ιδιος????Γιατι και εμενα ειναι στο Ελενα ο Κος Γαζης αλλα δεν κανει υπερηχους!!!Μου ειπε μονο 15-20 φλεβαρη να κανω τον 1ο υπερηχο και να παω πρωι να μου τον κανει αλλος γιατρος!!!!Και επειδη ο συζυγος δουλευει πρωι και στο πρωτο υπερηχο δεν θελει να λειπει(ασε που πρωι στο Ελενα θα γινεται της ποπης)δεν ξερω ακομα που να τον κανουμε!!!!! Sad

konstantina

konstantina
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Panik11 έγραψε:Ευχαριστω πολυ Δημητρα για το καλωσορισμα I love you .Να εχουμε μια τελειομηνη εγκυμοσυνη ολες.Σημερα θα παρουμε τις εξετασεις του προγεννετικου ελεγχου!!!!Αντε να παει 19:00 το απογευμα!Κωνσταντινα ειδα οτι ο γιατρος σου ειναι στο Ελενα.Ηθελα να σε ρωτησω τους υπερηχους στους κανει ο ιδιος????Γιατι και εμενα ειναι στο Ελενα ο Κος Γαζης αλλα δεν κανει υπερηχους!!!Μου ειπε μονο 15-20 φλεβαρη να κανω τον 1ο υπερηχο και να παω πρωι να μου τον κανει αλλος γιατρος!!!!Και επειδη ο συζυγος δουλευει πρωι και στο πρωτο υπερηχο δεν θελει να λειπει(ασε που πρωι στο Ελενα θα γινεται της ποπης)δεν ξερω ακομα που να τον κανουμε!!!!! Sad

καλημέρα .ο γιατρός λέγεται Δαγλας Ιωαννης και μου κάνει όλους τους υπερήχους.Ειναι γυναικολόγος μου σχεδόν 10 χρονιά και είμαι πολύ ευχαριστημένη, κάνει υπερήχους κάθε τετάρτη πρωί. Πιστεύω οτι ο Δαγλας θα σου κάνει.Αν είναι λίγο απότομος μην σε φοβίσει ειναι καλός.

Deb

Deb
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Καλημέρα σας!!!Ας καλωσορίσω κι εγώ τα καινούρια μέλη και να ευχηθώ μέσα από την καρδιά μου να έχετε μία τελειομανή εγκυμοσύνη και πολύ γερά μωράκια!!!Εδώ θα είμαστε για να τα λέμε!!! Very Happy

Panik11
Είμαστε ακριβώς στα ίδια!!!Κι εγώ τερ είχα στις 28/12!!!!Την Πέμπτη έχω ραντεβού κι εγώ για να ακούσω καρδούλα!!! Μακάρι να μας πάνε όλα καλά!!!

manioula


Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Κοριτσακια καλησπερα σε ολες..Ειμαι κ εγω εγκυουλα κ μαλλον γενναω τον Οκτωβρη..Σημερα θα παω στον γιατρο κ ισως δουμε σακο..Μπηκα στην εκτη εβδομαδα..Ευχομαι σε ολες μια υπεροχη εγκυμοσυνη...αν κ εγω το παλευω διοτι εχω πολυ αγχος για ολα μιας κ ξεκινησα λιγο στραβα..Η πρωτη χοριακη ηταν καλη,μετα την δευτερη την εκανα σε ενα αλλο εργαστηριο κ βγηκε ο ιδιος αριθμος με την πρωτη κ δοξα το θεο η τριτη πηγε πολυ καλα στο δευτερο εργαστηριο παλι..Λαθος πρωτου εργαστηριου αν κ για μενα ηταν δωρο θεου..Επισης πριν μαθω οτι ειμαι εγκυος πληροφορηθηκα απο την γιατρο μου οτι στο τεστ παπ που ειχα κανει βγηκε ενα μικροβιο το οποιο θα επηρεαζε το εμβρυο αν εμενα ποτε εγκυος..Κ εγω ΗΜΟΥΝ ηδη εγκυος...(Φανταστειτε οτι τεστ παπ εγινε την ιδια μερα της συλληψης).Μετα απο τις χοριακες,την εξεταση κολπικου(που εδειξε οτι δεν υπαρχει μικροβιο) κ ωρες ατελειωτης αναμονης μπορω να πω οτι ειμαι λιγο πιο ηρεμη...ΛΙΓΟ ομως...

Panik11


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Πολυ χαιρομαι Δεσποινακι μου.Προφανως και εσυ Πητ 4/11 πρεπει να εχεις!!!!Εμεις σημερα θα το δουμε το παιδακι μας 20:30. Αντε να μας πανε ολα καλα.Μωλις γυρισουμε θα σας πω νεα. Wink

mariannemam

mariannemam
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Εγώ προέρχομαι από την ομάδα "Μανούλες Νοεμβρίου-Δεκεμβρίου 2011" και πριν κάποιους μήνες ήμουν κι εγώ στην θέση σας και μοιραζόμουν την αγωνία μου με τις άλλες συντοπίτισσες που τελικά καταλ΄ηξαμε να τα λέμε κάθε μέρα σαν οικογένεια!!!Πρώτον να μην αγχώνεστε παραπάνω από τα λογικά πλαίσια και 2ο και κυριότερον συμβουλές πρώτα θα ακούτε από τον γυναικολόγο σας και μετά από οποιονδήποτε άλλο....Εύχομαι ολόψυχα μια τελειόμηνη εγκυμοσύνη και με (καν)έναν πόνο κοριτσάκια μου!!!!!! Εγκυούλες Σεπτεμβρίου-Οκτωβρίου 2012!!! - Σελίδα 2 215994 Εγκυούλες Σεπτεμβρίου-Οκτωβρίου 2012!!! - Σελίδα 2 215994 Εγκυούλες Σεπτεμβρίου-Οκτωβρίου 2012!!! - Σελίδα 2 215994 Εγκυούλες Σεπτεμβρίου-Οκτωβρίου 2012!!! - Σελίδα 2 215994 Εγκυούλες Σεπτεμβρίου-Οκτωβρίου 2012!!! - Σελίδα 2 215994 Εγκυούλες Σεπτεμβρίου-Οκτωβρίου 2012!!! - Σελίδα 2 215994 Εγκυούλες Σεπτεμβρίου-Οκτωβρίου 2012!!! - Σελίδα 2 215994 Εγκυούλες Σεπτεμβρίου-Οκτωβρίου 2012!!! - Σελίδα 2 215994 Εγκυούλες Σεπτεμβρίου-Οκτωβρίου 2012!!! - Σελίδα 2 215994

rita_ki

rita_ki
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
konstantina έγραψε:
rita_ki έγραψε:αποτελεσματα χοριακης που πηρα σημερα ειναι 900 περιπου (τερ 10/1)
απο την αλλη βδομαδα θα παω αυριο στον γιατρο

Εγκυούλες Σεπτεμβρίου-Οκτωβρίου 2012!!! - Σελίδα 2 50580 Εγκυούλες Σεπτεμβρίου-Οκτωβρίου 2012!!! - Σελίδα 2 50580 Εγκυούλες Σεπτεμβρίου-Οκτωβρίου 2012!!! - Σελίδα 2 50580 Εγκυούλες Σεπτεμβρίου-Οκτωβρίου 2012!!! - Σελίδα 2 50580 Εγκυούλες Σεπτεμβρίου-Οκτωβρίου 2012!!! - Σελίδα 2 50580 Εγκυούλες Σεπτεμβρίου-Οκτωβρίου 2012!!! - Σελίδα 2 50580
με το καλό. εύχομαι το ταξίδι των 9 μηνών να είναι το ποιο γλυκό κι ευχάριστο ταξίδι σου,με ενα υγείες και τελειομηνο μωράκι στην αγκαλιά σου. ποσό εβδομάδων είσαι;

συμφωνα με την χοριακη ειμαι καπου 5-6βδομαδα
απο βδομαδα γιατρο κ βλεπουμε

ουφ ουφ
με ολα οσα συμβαινουν στην χωρα μας κ στα οικονομικα μας δεν μπορω να χαρω
την μια το θελω αυτο σπορι την αλλη οχι
συνχωρστε με για οσα λεω

εσεις ψυχολογικα πως ειστε ?

manioula


Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
rita_ki έγραψε:
konstantina έγραψε:
rita_ki έγραψε:αποτελεσματα χοριακης που πηρα σημερα ειναι 900 περιπου (τερ 10/1)
απο την αλλη βδομαδα θα παω αυριο στον γιατρο

Εγκυούλες Σεπτεμβρίου-Οκτωβρίου 2012!!! - Σελίδα 2 50580 Εγκυούλες Σεπτεμβρίου-Οκτωβρίου 2012!!! - Σελίδα 2 50580 Εγκυούλες Σεπτεμβρίου-Οκτωβρίου 2012!!! - Σελίδα 2 50580 Εγκυούλες Σεπτεμβρίου-Οκτωβρίου 2012!!! - Σελίδα 2 50580 Εγκυούλες Σεπτεμβρίου-Οκτωβρίου 2012!!! - Σελίδα 2 50580 Εγκυούλες Σεπτεμβρίου-Οκτωβρίου 2012!!! - Σελίδα 2 50580
με το καλό. εύχομαι το ταξίδι των 9 μηνών να είναι το ποιο γλυκό κι ευχάριστο ταξίδι σου,με ενα υγείες και τελειομηνο μωράκι στην αγκαλιά σου. ποσό εβδομάδων είσαι;

συμφωνα με την χοριακη ειμαι καπου 5-6βδομαδα
απο βδομαδα γιατρο κ βλεπουμε

ουφ ουφ
με ολα οσα συμβαινουν στην χωρα μας κ στα οικονομικα μας δεν μπορω να χαρω
την μια το θελω αυτο σπορι την αλλη οχι
συνχωρστε με για οσα λεω

εσεις ψυχολογικα πως ειστε ?
Mην το λες αυτο..Αυτο που σου συνεβη ειναι δωρο Θεου κ πρεπει να εισαι πολυ περηφανη που το εχεις μεσα σου..Ειμαι κ εγω στην αρχη της εκτης εβδομαδας..Ειμαστε μαζι..Κ περα απο το αγχος για το αν θα πανε ολα καλα με το μωρο δεν με απασχολει τιποτα.Νομιζω πως απο τωρα το μωρο μας εχει απιστευτη αναγκη κ πρεπει να του δωσουμε την μεγαλυτερη προσοχη..Ολα τα αλλα ισχυαν κ θα ισχυουν..Ο καθενας αν θελει μπορει με πολλους τροπους να τα καταφερει..Υπομονη κ θεληση κ κουραγιο χρειαζεται κ πανω απ ολα πιστη..Σου ευχομαι οτι καλυτερο,θα τα λεμε απο εδω!!!

rita_ki

rita_ki
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
κ εγω πιστευω οτι θα τα λεμε απο δω
εχω φρικαρει γιατι ηταν αναπαντεχο

ειμαι ανεργη με εναν υπεροχο γιο 21 μηνων κ ο αντρας μου ετοιμαζεται να μπαρκαρει μεσα στο πασχα (για να τα βγαλουμε περα οικονομικα, ασχετα με το σπορακι)
θα πρεπει να το περασω ολο μονη μου
ακομα κ την γεννα
κ δεν εχω βοηθεια σχεδον απο κανεναν

ποτε ειχες τερ???
συγννωμη για την μαυριλα μου αλλα η ψυχολογια μου εχει σκαμπανευασματα

tweetypd


Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
rita_ki έγραψε:κ εγω πιστευω οτι θα τα λεμε απο δω
εχω φρικαρει γιατι ηταν αναπαντεχο

ειμαι ανεργη με εναν υπεροχο γιο 21 μηνων κ ο αντρας μου ετοιμαζεται να μπαρκαρει μεσα στο πασχα (για να τα βγαλουμε περα οικονομικα, ασχετα με το σπορακι)
θα πρεπει να το περασω ολο μονη μου
ακομα κ την γεννα
κ δεν εχω βοηθεια σχεδον απο κανεναν

ποτε ειχες τερ???
συγννωμη για την μαυριλα μου αλλα η ψυχολογια μου εχει σκαμπανευασματα

Εγώ έχω μωράκι 7,5 μηνών και είμαι έγκυος στο 2ο. Βοήθεια δεν υπάρχει γιατί ζούμε μακριά από τα πατρικά μας. Μόνο τον σύζυγό μου έχω, αλλά η ψυχολογία μου δεν παύει να είναι σούπερ! Όλες οι δυσκολίες μπορούν να ξεπεραστούν με την σωστή αντιμετώπιση. Μην το αφήνεις να σε παίρνει από κάτω! Θετική σκέψη και όλα θα πάνε καλά! Smile

manioula


Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
rita_ki έγραψε:κ εγω πιστευω οτι θα τα λεμε απο δω
εχω φρικαρει γιατι ηταν αναπαντεχο

ειμαι ανεργη με εναν υπεροχο γιο 21 μηνων κ ο αντρας μου ετοιμαζεται να μπαρκαρει μεσα στο πασχα (για να τα βγαλουμε περα οικονομικα, ασχετα με το σπορακι)
θα πρεπει να το περασω ολο μονη μου
ακομα κ την γεννα
κ δεν εχω βοηθεια σχεδον απο κανεναν

ποτε ειχες τερ???
συγννωμη για την μαυριλα μου αλλα η ψυχολογια μου εχει σκαμπανευασματα
Σε καταλαβαινω..Κ εγω ειμαι καπως οικονομικα κ ειμαι σε ενα μερος τελειως μονη αφου οι γονεις μου μενουν Αθηνα..Απλα το παλευω..τερ ειχα 11/1..Κανε κουραγιο,ολα θα πανε καλα αν το πιστεψεις..Κ οτι θες εδω ειμαι να μου λες!!!

rita_ki

rita_ki
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
manioula έγραψε:
rita_ki έγραψε:κ εγω πιστευω οτι θα τα λεμε απο δω
εχω φρικαρει γιατι ηταν αναπαντεχο

ειμαι ανεργη με εναν υπεροχο γιο 21 μηνων κ ο αντρας μου ετοιμαζεται να μπαρκαρει μεσα στο πασχα (για να τα βγαλουμε περα οικονομικα, ασχετα με το σπορακι)
θα πρεπει να το περασω ολο μονη μου
ακομα κ την γεννα
κ δεν εχω βοηθεια σχεδον απο κανεναν

ποτε ειχες τερ???
συγννωμη για την μαυριλα μου αλλα η ψυχολογια μου εχει σκαμπανευασματα
Σε καταλαβαινω..Κ εγω ειμαι καπως οικονομικα κ ειμαι σε ενα μερος τελειως μονη αφου οι γονεις μου μενουν Αθηνα..Απλα το παλευω..τερ ειχα 11/1..Κανε κουραγιο,ολα θα πανε καλα αν το πιστεψεις..Κ οτι θες εδω ειμαι να μου λες!!!

ειμαστε μαζι ! κ γω ιδια ημερομηνια ειχα τερ

εχεις ακουσει καρδουλα?
εκανες χοριακη ???

manioula


Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
rita_ki έγραψε:
manioula έγραψε:
rita_ki έγραψε:κ εγω πιστευω οτι θα τα λεμε απο δω
εχω φρικαρει γιατι ηταν αναπαντεχο

ειμαι ανεργη με εναν υπεροχο γιο 21 μηνων κ ο αντρας μου ετοιμαζεται να μπαρκαρει μεσα στο πασχα (για να τα βγαλουμε περα οικονομικα, ασχετα με το σπορακι)
θα πρεπει να το περασω ολο μονη μου
ακομα κ την γεννα
κ δεν εχω βοηθεια σχεδον απο κανεναν

ποτε ειχες τερ???
συγννωμη για την μαυριλα μου αλλα η ψυχολογια μου εχει σκαμπανευασματα
Σε καταλαβαινω..Κ εγω ειμαι καπως οικονομικα κ ειμαι σε ενα μερος τελειως μονη αφου οι γονεις μου μενουν Αθηνα..Απλα το παλευω..τερ ειχα 11/1..Κανε κουραγιο,ολα θα πανε καλα αν το πιστεψεις..Κ οτι θες εδω ειμαι να μου λες!!!

ειμαστε μαζι ! κ γω ιδια ημερομηνια ειχα τερ

εχεις ακουσει καρδουλα?
εκανες χοριακη ???
Σημερα θα παω στο γιατρο..Αλλα απο οτι εχω καταλαβει ειναι νωρις ακομα..Εχω μεγαλη αγωνια ομως..Χοριακη ναι εκανα,η τελευταια την δευτερα ηταν 4600!!!

rita_ki

rita_ki
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
τεραστια χοριακη μου φαινεται !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


ευχομαι τα καλυτερα Very Happy Very Happy
οποτε μετα το βραδυ θα εχεις νεακια!
εμενα ηταν κοντα στα 900 η χοριακη την δευτερα

manioula


Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
rita_ki έγραψε:τεραστια χοριακη μου φαινεται !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


ευχομαι τα καλυτερα Very Happy Very Happy
οποτε μετα το βραδυ θα εχεις νεακια!
εμενα ηταν κοντα στα 900 η χοριακη την δευτερα
Θα εχω νεα ναι,μαλλον..Θα επικοινωνησω..Ναι ειναι μεγαλη οντως αλλα σε φυσιολογικα επιπεδα..Αλλα κ η δικη σου μια χαρα ειναι..Ανταποδιδω τα καλυτερα!!!

rita_ki

rita_ki
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
το πρωτο παιδακι σου ?


ευχαριστω που με ακουσατε
ελπιζω να μην σας κουρασα που γκρινιαζω
κ φυσικα να μην επηρεασα σας αρνητικα Rolling Eyes

manioula


Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
rita_ki έγραψε:το πρωτο παιδακι σου ?


ευχαριστω που με ακουσατε
ελπιζω να μην σας κουρασα που γκρινιαζω
κ φυσικα να μην επηρεασα σας αρνητικα Rolling Eyes
Το πρωτο ναι..Νιωθω παραξενα,εσυ θα ξερεις καλυτερα..Δεν κουραζεις καθολου,ολες αυτες οι ανησυχιες ειναι φυσιολογικες..Εγω να δεις ποσες εχω..

Deb

Deb
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
manioula έγραψε:Κοριτσακια καλησπερα σε ολες..Ειμαι κ εγω εγκυουλα κ μαλλον γενναω τον Οκτωβρη..Σημερα θα παω στον γιατρο κ ισως δουμε σακο..Μπηκα στην εκτη εβδομαδα..Ευχομαι σε ολες μια υπεροχη εγκυμοσυνη...αν κ εγω το παλευω διοτι εχω πολυ αγχος για ολα μιας κ ξεκινησα λιγο στραβα..Η πρωτη χοριακη ηταν καλη,μετα την δευτερη την εκανα σε ενα αλλο εργαστηριο κ βγηκε ο ιδιος αριθμος με την πρωτη κ δοξα το θεο η τριτη πηγε πολυ καλα στο δευτερο εργαστηριο παλι..Λαθος πρωτου εργαστηριου αν κ για μενα ηταν δωρο θεου..Επισης πριν μαθω οτι ειμαι εγκυος πληροφορηθηκα απο την γιατρο μου οτι στο τεστ παπ που ειχα κανει βγηκε ενα μικροβιο το οποιο θα επηρεαζε το εμβρυο αν εμενα ποτε εγκυος..Κ εγω ΗΜΟΥΝ ηδη εγκυος...(Φανταστειτε οτι τεστ παπ εγινε την ιδια μερα της συλληψης).Μετα απο τις χοριακες,την εξεταση κολπικου(που εδειξε οτι δεν υπαρχει μικροβιο) κ ωρες ατελειωτης αναμονης μπορω να πω οτι ειμαι λιγο πιο ηρεμη...ΛΙΓΟ ομως...

Καλώς όρισες manioula στην ομάδα μας!Σου εύχομαι να έχεις μία τελειομανή εγκυμοσύνη και ένα υγιέστατο μωράκι!!!

Panik11 έγραψε:Πολυ χαιρομαι Δεσποινακι μου.Προφανως και εσυ Πητ 4/11 πρεπει να εχεις!!!!Εμεις σημερα θα το δουμε το παιδακι μας 20:30. Αντε να μας πανε ολα καλα.Μωλις γυρισουμε θα σας πω νεα. Wink
Ναι την ίδια ημερομηνία είμαστε!!Θα περιμένουμε με αγωνία τα νέα σου!!! Very Happy

mariannemam έγραψε:Εγώ προέρχομαι από την ομάδα "Μανούλες Νοεμβρίου-Δεκεμβρίου 2011" και πριν κάποιους μήνες ήμουν κι εγώ στην θέση σας και μοιραζόμουν την αγωνία μου με τις άλλες συντοπίτισσες που τελικά καταλ΄ηξαμε να τα λέμε κάθε μέρα σαν οικογένεια!!!Πρώτον να μην αγχώνεστε παραπάνω από τα λογικά πλαίσια και 2ο και κυριότερον συμβουλές πρώτα θα ακούτε από τον γυναικολόγο σας και μετά από οποιονδήποτε άλλο....Εύχομαι ολόψυχα μια τελειόμηνη εγκυμοσύνη και με (καν)έναν πόνο κοριτσάκια μου!!!!!! Εγκυούλες Σεπτεμβρίου-Οκτωβρίου 2012!!! - Σελίδα 2 215994 Εγκυούλες Σεπτεμβρίου-Οκτωβρίου 2012!!! - Σελίδα 2 215994 Εγκυούλες Σεπτεμβρίου-Οκτωβρίου 2012!!! - Σελίδα 2 215994 Εγκυούλες Σεπτεμβρίου-Οκτωβρίου 2012!!! - Σελίδα 2 215994 Εγκυούλες Σεπτεμβρίου-Οκτωβρίου 2012!!! - Σελίδα 2 215994 Εγκυούλες Σεπτεμβρίου-Οκτωβρίου 2012!!! - Σελίδα 2 215994 Εγκυούλες Σεπτεμβρίου-Οκτωβρίου 2012!!! - Σελίδα 2 215994 Εγκυούλες Σεπτεμβρίου-Οκτωβρίου 2012!!! - Σελίδα 2 215994 Εγκυούλες Σεπτεμβρίου-Οκτωβρίου 2012!!! - Σελίδα 2 215994
Σε ευχαριστούμε πάρα πολύ για τα καλά σου λόγια!!Συμφωνώ απόλυτα με αυτά που λες!Ο γιατρός ξέρει καλύτερα!!!

rita_ki έγραψε:
konstantina έγραψε:
rita_ki έγραψε:αποτελεσματα χοριακης που πηρα σημερα ειναι 900 περιπου (τερ 10/1)
απο την αλλη βδομαδα θα παω αυριο στον γιατρο

Εγκυούλες Σεπτεμβρίου-Οκτωβρίου 2012!!! - Σελίδα 2 50580 Εγκυούλες Σεπτεμβρίου-Οκτωβρίου 2012!!! - Σελίδα 2 50580 Εγκυούλες Σεπτεμβρίου-Οκτωβρίου 2012!!! - Σελίδα 2 50580 Εγκυούλες Σεπτεμβρίου-Οκτωβρίου 2012!!! - Σελίδα 2 50580 Εγκυούλες Σεπτεμβρίου-Οκτωβρίου 2012!!! - Σελίδα 2 50580 Εγκυούλες Σεπτεμβρίου-Οκτωβρίου 2012!!! - Σελίδα 2 50580
με το καλό. εύχομαι το ταξίδι των 9 μηνών να είναι το ποιο γλυκό κι ευχάριστο ταξίδι σου,με ενα υγείες και τελειομηνο μωράκι στην αγκαλιά σου. ποσό εβδομάδων είσαι;

συμφωνα με την χοριακη ειμαι καπου 5-6βδομαδα
απο βδομαδα γιατρο κ βλεπουμε

ουφ ουφ
με ολα οσα συμβαινουν στην χωρα μας κ στα οικονομικα μας δεν μπορω να χαρω
την μια το θελω αυτο σπορι την αλλη οχι
συνχωρστε με για οσα λεω

εσεις ψυχολογικα πως ειστε ?

Καταρχήν Ρίτα να σου πω και εγώ συγχαρητήρια και να έχεις μία τελειομανή εγκυμοσύνη!!!
Μην σκας και μην αγχώνεσαι,ειδικά τώρα!όλοι περνάμε δύσκολα αλλά θα επιβιώσουμε!!!Θα την βγάλουμε την άκρη!Όσο χάλια και να γίνει αυτή η χώρα εμείς δεν θα στερηθούμε το πιο πολύτιμο πράγμα,να γίνουμε μανούλες και με ένα παιδί και με δύο και πάει λεγοντας...όλο και κάποια λύση μπορεί να βρεθεί όσο σκεφτόμαστε θετικά και ελπίζουμε!!!Εγώ είμαι 21 χρονών και είμαι άνεργη εδώ και 1 χρόνο!Ο άντρας μου είναι υδραυλικός αλλά τώρα δεν έχει σχεδόν καθόλου δουλειά!!!Σκ@τά!!!Αλλά θα την βρούμε την λύση!!!!

Panik11


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Κοριτσια νομιζω οτι η οικονομικη κατασταση της Ελλαδας πρεπει να ειναι το τελευταιο που να μας αποσχολει.Και εγω ειμαι ανεργη απο τον οκτωβρη ο συζυγος δημοσιος υπαλληλος με συνεχεις περικοπες και εγω με ενα ταμειο ανεργιας που το πετσοκοβουν και αυτο!!!Το οικονομικο ειναι το τελευταιο που με απασχολει.Ο θεος μου εδωσε ενα θαυμα που αυτο και μονο με κανει να ξεχναω ολα τα υπολοιπα και νιωθω οτι ειναι η πιο χαρουμενη περιοδο στην πιο καταστροφικη!!!!!Γι αυτο θα ακολουθησω την συμβουλη που μου εχουν δωσει αλλες προσφατες μανουλες.Απολαυσε την εγκυμοσυνη σου οσο μπορεις γιατι θα περασει παρα πολυ γρηγορα!!!!! Εγκυούλες Σεπτεμβρίου-Οκτωβρίου 2012!!! - Σελίδα 2 328109

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 2 από 41]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3 ... 21 ... 41  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Forumgreek.com | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις