Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
306 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 306 επισκέπτες :: 3 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2, 3, 4  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 4]

trelomana


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΕΓΩ ΞΕΚΙΝΑΩ ΑΠΟ ΣΑΒΒΑΤΟ....
ΝΑ ΜΑΖΕΨΩ ΚΑΙ ΛΙΓΟ ΓΙΑΤΙ ΠΩΣ ΘΑ ΜΕ ΚΥΚΛΟΦΟΡΗΣΕΙ Ο ΓΙΟΚΑΣ ΜΟΥ ΣΤΙΣ ΠΑΡΑΛΙΕΣ......ΟΣΕΣ ΤΗΝ ΑΚΟΛΟΥΘΗΣΟΥΝ ΚΑΛΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΝΑ ΕΧΟΥΝ!
http://www.tlife.gr/Article/healthandfitness-grigorakisdiet/0-80-27365.html

athanasia 2


Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
ευχαριστω ξεκιναω και εγω και θα λεμε αποτελεσματα

koukou

koukou
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΚΑΙ ΕΓΩ ΑΠΟ ΤΟ ΣΑΒΒΑΤΟ

boubou

boubou
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
ναι αλλα απο την στιγμη που δν εχει τις συνταγες πως μαγειρευονται τα φαγητα, ουτε καν ποσοτητες, πως θα ξερετε πως να τα ακολουθησετε ώστε να μην καταλληξετε να τρωτε περισσότερο απο πριν? Rolling Eyes εγω αν τα ετρωγα ολα αυτα θα παχαινα παντως..δν λεει καν ποσες θερμιδες ειναι την μερα!

tzef

tzef
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
ΕΙΧ ΑΔΕΙ ΚΑΙ ΕΓΩ ΤΗΝ ΕΚΠΟΜΠΗ !ΑΚΟΥΓΕΤΑΙ ΚΑΛΗ!ΑΛΛΑ ΕΧΕΙ ΑΡΚΕΤΟ ΜΑΜ!ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ ΣΑΣ ΕΥΧΟΜΑΙ, ΟΤΑΝ ΘΑ ΣΤΑΜΑΤΗΣΩ ΝΑ ΘΗΛΑΖΩ ΘΑ ΤΗΝ ΞΕΚΙΝΗΣΩ.

stefanakos

stefanakos
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
καλημερα πολυ καλη θα την εφαρμοσω, αν και κατι παρομοιο κανω και εγω. ευχαριστούμε.

http://hawk-girl.blogspot.com/

arkoudaki


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
boubou έγραψε:ναι αλλα απο την στιγμη που δν εχει τις συνταγες πως μαγειρευονται τα φαγητα, ουτε καν ποσοτητες, πως θα ξερετε πως να τα ακολουθησετε ώστε να μην καταλληξετε να τρωτε περισσότερο απο πριν? Rolling Eyes εγω αν τα ετρωγα ολα αυτα θα παχαινα παντως..δν λεει καν ποσες θερμιδες ειναι την μερα!

Δεν έχει καμιά δύσκολη συνταγή. όλα ψητά είναι. κι εμένα η διαιτολόγος αυτά μου είχε δώσει να τρώω. οι ποσότητες που μου είχε πει εμένα είναι για το κρέας όσο 4 σπιτρόκουτα και για τα όσπρια 3/4 μιας κούπας.λάδι 1 κουτ. του γλυκού.Γενικά στις δίαιτες έχει αρκετό φαϊ.εγώ όταν έκανα δεν πεινούσα καθόλου.

????????


Επισκέπτης
κοριτσια ξεκιναω και εγω και καλα αποτελεσματα..... Very Happy

zizou

zizou
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
ΚΑΙ ΕΓΩ ΜΑΖΙ ΣΑΣ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΚΑΛΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΣΕ ΟΛΕΣ ΜΑΣ ΑΝΤΕ ΝΑ ΔΟΥΜΕ ΤΙ ΘΑ ΓΙΝΕΙ!!! Η αντιοξειδωτική δίαιτα του Δημήτρη Γρηγοράκη! Για να χάσεις κιλά σωστά και για πάντα... 654316

tzef

tzef
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
ΝΑΑ ΜΑΣ ΠΕΙΤΕ ΕΝΤΥΠΩΣΕΙΣ ΟΚ;

angel-1

angel-1
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
ΟΟΟΟΟΟΟ ΚΑΙ ΕΓΩ ΜΕΣΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΔΥΝΑΤΑ!!ΘΑ Τ ΚΑΤΑΦΕΡΟΥΜΕ!! Very Happy Very Happy Very Happy ΝΑ ΜΙΛΑΜΕ ΓΙΑ ΣΥΜΠΑΡΑΣΤΑΣΗ

boubou

boubou
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
arkoudaki έγραψε:
boubou έγραψε:ναι αλλα απο την στιγμη που δν εχει τις συνταγες πως μαγειρευονται τα φαγητα, ουτε καν ποσοτητες, πως θα ξερετε πως να τα ακολουθησετε ώστε να μην καταλληξετε να τρωτε περισσότερο απο πριν? Rolling Eyes εγω αν τα ετρωγα ολα αυτα θα παχαινα παντως..δν λεει καν ποσες θερμιδες ειναι την μερα!

Δεν έχει καμιά δύσκολη συνταγή. όλα ψητά είναι. κι εμένα η διαιτολόγος αυτά μου είχε δώσει να τρώω. οι ποσότητες που μου είχε πει εμένα είναι για το κρέας όσο 4 σπιτρόκουτα και για τα όσπρια 3/4 μιας κούπας.λάδι 1 κουτ. του γλυκού.Γενικά στις δίαιτες έχει αρκετό φαϊ.εγώ όταν έκανα δεν πεινούσα καθόλου.

Δν είπα οτι είναι δυσκολες οι συνταγες Smile ..ειπα ότι δν λεει ποσο ακριβως ειναι η μια μεριδα ή π.χ. πόσο λάδι να βάζεις κλπ..αυτα τα λεω ενδεικτικά! το ότι έχεις παει σε διαιτολογο εσυ και ξέρεις κάποια τιπς να το πω, δν σημαίνει οτι ξέρουν όλοι!! φιλικά τα λέω μην παρεξηγηθείς.. εξάλλου το σχόλιο το έκανα γι αυτον που εφτιαξε την διαιτα έτσι και την ανεβασε στην σελιδα χωρις καν να λεει πόσων θερμίδων ειναι αυτη η δίαιτα!

stefanakos

stefanakos
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
τι σημασια εχει ποσες θερμιδες εχει ? απο τι στιγμη που ξερω οτι θα φαω κατι υγιεινο και δεν θα επιβαρυνω τον οργανισμο μου με λιπος, δεν θα υπαρχει κανενα προβλημα . γιατι να βρισκουμε παντου ελαττωματα ?

http://hawk-girl.blogspot.com/

MariaM


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Μεσα κι εγώ! Με καλύπτει και γευστικα!

boubou

boubou
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
stefanakos έγραψε:τι σημασια εχει ποσες θερμιδες εχει ? απο τι στιγμη που ξερω οτι θα φαω κατι υγιεινο και δεν θα επιβαρυνω τον οργανισμο μου με λιπος, δεν θα υπαρχει κανενα προβλημα . γιατι να βρισκουμε παντου ελαττωματα ?

γιατί και υγιεινα να τρως αν το σωμα σου τη μερα θελει 1500 θερμιδες για να μην παχυνεις και η διαιτα ειναι τοσο δν θα χασεις κιολας αρα μετα δν λες κανω διαιτα αλλα διατροφη για συντηρηση..εγώ πχ για να χασω πρεπει να κανω διαιτα 1200 θερμιδων αλλιως δν χανω (χωρις ασκηση λεω) ... αν πας σε διαιτολογο θα σου λεει και ποσες θερμιδες ειναι η διαιτα που σου βγαζει! δν το λεω για να βρω ελλατωμα.. μπειτε στην σελιδα του diet up... καντε λογαριασμο και φτιαχτε τις διαιτες που σας αρεσουν μεσα απο παρα πολλα φαγητα και διαλεγεις αυτα που σου αρεσουν εσενα, που θα σας εχει και τη συνταγη και τα παντα!!και ειναι τσαμπα, αν δν θελετε να πατε σε διατροφολογο..εγω απο εκει εχασα τα 5 κιλα που ήταν περιττα!

ισως εγω να ειμαι παραξενη και να θελω να ξερω οταν κανω διαιτα και τις θερμιδες και τις ποσοτητες ακριβως για να μην παιδευομαι τσαμπα χωρις αποτελεσμα! ... επειδη δν θελω να δημιουργησω διαπληκτισμους..δν θα κανω αυτα που κοροιδευω! οποτε εγω την γνωμη μου την ειπα.. απο εκει και περα.. ο καθενας εχει την δικη του γνωμη, δν προσπαθω να αλλαξω κανενος!! αυτα απο εμενα!

litsakos

litsakos
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Κοριτσια ωραιο ακουγεται,αλλα δεν εχετε τις ιδιες αναγκες ολες.Αλλο σωματοτυπο εχει η καθε μια απο εμας,αλλο προγραμμα καθημερινο, αλλη εργαζεται αλλη οχι δεν τρωμε τις ιδιες ωρες ολες...η σωστη διατροφη περα απο τις γενικες συμβουλες (λαχανικα,φρουτα ,λιγο κοκκινο κρεας κτλκτλ) πρεπει να "ραβεται" πανω μας. Αναλογα με το ωραριο κ με το τι αρεσει στην καθεμια να φαει,και κανοντας μια γενικη αιματος να ξερουμε απο σιδηρο ,βιταμινες κτλ πως ειμαστε,μην βλαψουμε τον εαυτο μας....

xristinaf

xristinaf
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
εχει δικιο η boubou σου λεει μια μπριζολα,αλλες που το ακουν λεμνε τελεια θα χορτασω!και η ποσοτητα που πρεπει να φας ειναι λιγο παραπανω απο την παλαμη σου περιπου!τεσπα καλη προσπαθεια σεολες!εγω εχω ηδη ξεκινησει σε διαιτολογο,αλλα εχω κολλησει και εχω απελπιστει!! Sad καμμια κοπελα ειχε παρομοιο προβλημα?και αν ναι πως το αντιμετωπισε???

boubou

boubou
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
xristinaf έγραψε:εχει δικιο η boubou σου λεει μια μπριζολα,αλλες που το ακουν λεμνε τελεια θα χορτασω!και η ποσοτητα που πρεπει να φας ειναι λιγο παραπανω απο την παλαμη σου περιπου!τεσπα καλη προσπαθεια σεολες!εγω εχω ηδη ξεκινησει σε διαιτολογο,αλλα εχω κολλησει και εχω απελπιστει!! Sad καμμια κοπελα ειχε παρομοιο προβλημα?και αν ναι πως το αντιμετωπισε???

νομίζω πως όταν κολλήσεις πρέπει να προσθεσεις και ασκηση .... εστω κι αν η ασκηση ειναι απλό περπάτημα για καποια ωρα!...ο διαιοτολογος σου τι σου λεει?

litsakos

litsakos
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
boubou έγραψε:
xristinaf έγραψε:εχει δικιο η boubou σου λεει μια μπριζολα,αλλες που το ακουν λεμνε τελεια θα χορτασω!και η ποσοτητα που πρεπει να φας ειναι λιγο παραπανω απο την παλαμη σου περιπου!τεσπα καλη προσπαθεια σεολες!εγω εχω ηδη ξεκινησει σε διαιτολογο,αλλα εχω κολλησει και εχω απελπιστει!! Sad καμμια κοπελα ειχε παρομοιο προβλημα?και αν ναι πως το αντιμετωπισε???

νομίζω πως όταν κολλήσεις πρέπει να προσθεσεις και ασκηση .... εστω κι αν η ασκηση ειναι απλό περπάτημα για καποια ωρα!...ο διαιοτολογος σου τι σου λεει?

Εμενα μου ειχε πει ενα μισαωρο περπατημα την ημερα να κανω.Οχι γυμναστηριο για να χασω πιο ευκολα βαρος.

trelomana


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΟΙ ΠΟΣΟΤΗΤΕΣ ΕΙΝΑΙ ΟΠΩΣ ΣΤΟ ΕΣΤΙΑΤΟΡΙΟ...Η ΔΙΑΙΤΑ ΒΑΖΙΣΕΤΑΙ ΠΑΝΩ ΣΤΗΝ ORAC...
Εδώ έρχεται να δώσει την λύση ο δείκτης ORAC. Πρόκειται ουσιαστικά για μια μονάδα μέτρησης των αντιοξειδωτικών ουσιών στις τροφές. Όπως οι θερμίδες απεικονίζουν την ενέργεια που παρέχουν οι τροφές, έτσι και ο δείκτης ORAC μετρά την ικανότητα αντιοξειδωτικής δράσης τους. “Είναι το αντιοξειδωτικό «νόμισμα» του οργανισμού, δηλαδή η μονάδα μέτρησης της αντιοξειδωτικής απαίτησης του οργανισμού και πρόσληψης από τα τρόφιμα, όπως ακριβώς συμβαίνει στην περίπτωση της ενέργειας (θερμίδων)”
(ΑΠΟ ΤΟ ΒΙΒΛΙΟ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟ)
EXΩ ΠΑΡΕΙ KAI TO BIBΛΙΟ TOY..ΠΑΛΙΟΤΕΡΑ ΕΙΧΑ ΚΑΝΕΙ ΜΙΑ ΠΑΛΙ ΑΠΟ ΤΟ ΒΙΒΛΙΟ ΕΙΧΕ ΑΠΟΓΙΑ ΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ!Η ΠΟΣΟΤΗΤΕΣ ΓΙΑ ΚΡΕΑΣ ΕΙΝΑΙ 120ΓΡ
ΓΙΑ ΟΠΣΠΡΙΑ ΕΙΝΑΙ ΕΝΑ ΦΛΥΤΖΑΝΙ ΤΣΑΓΙΟΥ ΟΙ ΣΑΛΑΤΕΣ ΕΙΝΑΙ ΟΣΗ ΠΟΣΟΤΗΤΑ ΘΕΣ.....
ΕΓΩ ΕΒΑΖΑ ΤΟ ΦΑΓΗΤΟ ΜΑΖΙ ΜΕ ΤΗ ΣΑΛΑΤΑ ΜΠΟΛΙΚΗΣΤΟ ΙΔΙΟ ΠΙΑΤΟ....ΚΑΙ ΧΟΡΤΑΙΝΑ ΑΡΚΕΤΑ!
ΟΙ ΠΡΩΤΕΣ ΜΕΡΕΣ ΕΙΝΑΙ ΔΥΣΚΟΛΕΣ ΚΟΡΙΤΣΙΑ...ΑΛΛΑ ΣΚΕΦΤΗΤΕ ΤΟ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ!!!!!ΠΟΣΟ ΣΕΧΥ ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΘΑ ΕΙΜΑΣΤΕ ΣΤΗΝ ΠΑΡΑΛΙΑ ΜΕ ΤΑ ΠΑΙΔΑΚΙΑ ΜΑΣ.........!!!!!!!!!!
ΘΑ ΛΕΜΕ ΚΑΙ ΤΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ!!!!
ΜΠΟΡΕΙΤΕ ΝΑ ΜΠΕΙΤΕ ΚΑΙ ΣΤΟ ΤLIFE ΕΧΕΙ ΠΟΛΛΗ ΩΡΑΙΑ ΘΕΜΑΤΑ ΤΟΥ ΓΡΗΓΟΡΑΚΗ....ΤΟΥ ΣΤΕΛΝΕΤΕ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΚΑΙ ΣΑΣ ΑΠΑΝΤΑΕΙ!!!!!
ΚΑΛΗ ΜΑΣ ΑΡΧΗ ΑΠΟ ΑΥΡΙΟ!!!!
ΑΑΑΑΑ ΤΗΝ ΚΑΝΕΤΕ ΜΑΖΙ ΜΕ ΤΟΥΣ ΣΥΖΗΓΟΥΣ......ΑΡΚΕΙ ΝΑ ΤΟΥ ΑΡΕΣΟΥΝ ΤΑ ΦΑΓΗΤΑ ΑΥΤΑ......ΚΑΙ ΔΕΝ ΑΝΧΩΝΕΣΤΕ ΤΗ ΘΑ ΜΑΓΕΡΕΨΕΤΕ ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ!!!!

litsakos

litsakos
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
trelomana έγραψε:ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΟΙ ΠΟΣΟΤΗΤΕΣ ΕΙΝΑΙ ΟΠΩΣ ΣΤΟ ΕΣΤΙΑΤΟΡΙΟ...Η ΔΙΑΙΤΑ ΒΑΖΙΣΕΤΑΙ ΠΑΝΩ ΣΤΗΝ ORAC...
Εδώ έρχεται να δώσει την λύση ο δείκτης ORAC. Πρόκειται ουσιαστικά για μια μονάδα μέτρησης των αντιοξειδωτικών ουσιών στις τροφές. Όπως οι θερμίδες απεικονίζουν την ενέργεια που παρέχουν οι τροφές, έτσι και ο δείκτης ORAC μετρά την ικανότητα αντιοξειδωτικής δράσης τους. “Είναι το αντιοξειδωτικό «νόμισμα» του οργανισμού, δηλαδή η μονάδα μέτρησης της αντιοξειδωτικής απαίτησης του οργανισμού και πρόσληψης από τα τρόφιμα, όπως ακριβώς συμβαίνει στην περίπτωση της ενέργειας (θερμίδων)”
(ΑΠΟ ΤΟ ΒΙΒΛΙΟ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟ)
EXΩ ΠΑΡΕΙ KAI TO BIBΛΙΟ TOY..ΠΑΛΙΟΤΕΡΑ ΕΙΧΑ ΚΑΝΕΙ ΜΙΑ ΠΑΛΙ ΑΠΟ ΤΟ ΒΙΒΛΙΟ ΕΙΧΕ ΑΠΟΓΙΑ ΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ!Η ΠΟΣΟΤΗΤΕΣ ΓΙΑ ΚΡΕΑΣ ΕΙΝΑΙ 120ΓΡ
ΓΙΑ ΟΠΣΠΡΙΑ ΕΙΝΑΙ ΕΝΑ ΦΛΥΤΖΑΝΙ ΤΣΑΓΙΟΥ ΟΙ ΣΑΛΑΤΕΣ ΕΙΝΑΙ ΟΣΗ ΠΟΣΟΤΗΤΑ ΘΕΣ.....
ΕΓΩ ΕΒΑΖΑ ΤΟ ΦΑΓΗΤΟ ΜΑΖΙ ΜΕ ΤΗ ΣΑΛΑΤΑ ΜΠΟΛΙΚΗΣΤΟ ΙΔΙΟ ΠΙΑΤΟ....ΚΑΙ ΧΟΡΤΑΙΝΑ ΑΡΚΕΤΑ!
ΟΙ ΠΡΩΤΕΣ ΜΕΡΕΣ ΕΙΝΑΙ ΔΥΣΚΟΛΕΣ ΚΟΡΙΤΣΙΑ...ΑΛΛΑ ΣΚΕΦΤΗΤΕ ΤΟ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ!!!!!ΠΟΣΟ ΣΕΧΥ ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΘΑ ΕΙΜΑΣΤΕ ΣΤΗΝ ΠΑΡΑΛΙΑ ΜΕ ΤΑ ΠΑΙΔΑΚΙΑ ΜΑΣ.........!!!!!!!!!!
ΘΑ ΛΕΜΕ ΚΑΙ ΤΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ!!!!
ΜΠΟΡΕΙΤΕ ΝΑ ΜΠΕΙΤΕ ΚΑΙ ΣΤΟ ΤLIFE ΕΧΕΙ ΠΟΛΛΗ ΩΡΑΙΑ ΘΕΜΑΤΑ ΤΟΥ ΓΡΗΓΟΡΑΚΗ....ΤΟΥ ΣΤΕΛΝΕΤΕ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΚΑΙ ΣΑΣ ΑΠΑΝΤΑΕΙ!!!!!
ΚΑΛΗ ΜΑΣ ΑΡΧΗ ΑΠΟ ΑΥΡΙΟ!!!!
ΑΑΑΑΑ ΤΗΝ ΚΑΝΕΤΕ ΜΑΖΙ ΜΕ ΤΟΥΣ ΣΥΖΗΓΟΥΣ......ΑΡΚΕΙ ΝΑ ΤΟΥ ΑΡΕΣΟΥΝ ΤΑ ΦΑΓΗΤΑ ΑΥΤΑ......ΚΑΙ ΔΕΝ ΑΝΧΩΝΕΣΤΕ ΤΗ ΘΑ ΜΑΓΕΡΕΨΕΤΕ ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ!!!!

terolomana λες οτι την ειχες κανει παλιοτερα,δεν διατηρησες το βαρος σου?

trelomana


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
ΤΑ ΚΡΕΑΤΑ ΕΙΝΑΙ ΟΛΑ ΨΗΤΑ,ΕΓΩ ΒΑΖΩ ΜΙΑ ΛΑΔΟΚΟΛΛΑ ΣΤΟ ΦΟΥΡΝΟ ΚΑΙ ΤΑ ΨΗΝΩ ΕΚΕΙ!
ΤΑ ΟΣΠΡΙΑ ΤΑ ΨΗΝΩ ΠΑΝΤΑ ΚΑΝΟΝΙΚΑ....
ΤΟ ΡΥΖΙ ΤΟ ΒΑΖΩ ΠΑΝΤΑ ΚΑΝΟΝΟΚΟ ΓΙΑ ΡΙΖΟΤΟ ΟΧΙ ΚΑΣΤΑΝΟ ΠΟΥ ΛΕΕΙ(ΕΙΝΑΙ ΑΙΔΙΑ ΤΟ ΕΧΩ ΔΟΚΙΜΑΣΕΙ)
ΑΑΑ ΚΑΙ ΣΤΟ ΒΙΒΛΙΟ ΛΕΕΙ ΟΤΙ ΑΝ ΘΕΛΟΥΜΕ ΑΛΛΑΖΟΥΜΕ ΤΗΣ ΜΕΡΕΣ....ΟΧΙ ΤΑ ΦΑΓΗΤΑ.ΔΗΛΑΔΗ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΦΑΣ ΤΟ ΜΕΝΟΥ ΤΗΣ ΔΕΥΤΕΡΑΣ ΑΝΤΙ ΤΗΣ ΤΕΤΑΡΤΗΣ ΑΛΛΑ ΠΑΝΤΑ ΟΤΙ ΛΕΕΙ Η ΜΕΡΑ!!!!

valia 32

valia 32
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Μεσα ειμαι και εγω κοριτσια εχω ξεκινησει εδω και μια βδομαδα ενα παρομοιο προγραμμα μονο που δεν πινω πρασινο τσαι αλλα καφε και εχω αντικαταστησει τη ζαχαρη στον καφε με ασπαρταμη και εχω χασει 3 κιλα και ελπιζω να χασω κι αλλα

Η αντιοξειδωτική δίαιτα του Δημήτρη Γρηγοράκη! Για να χάσεις κιλά σωστά και για πάντα... 654316

trelomana


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
litsakos έγραψε:
trelomana έγραψε:ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΟΙ ΠΟΣΟΤΗΤΕΣ ΕΙΝΑΙ ΟΠΩΣ ΣΤΟ ΕΣΤΙΑΤΟΡΙΟ...Η ΔΙΑΙΤΑ ΒΑΖΙΣΕΤΑΙ ΠΑΝΩ ΣΤΗΝ ORAC...
Εδώ έρχεται να δώσει την λύση ο δείκτης ORAC. Πρόκειται ουσιαστικά για μια μονάδα μέτρησης των αντιοξειδωτικών ουσιών στις τροφές. Όπως οι θερμίδες απεικονίζουν την ενέργεια που παρέχουν οι τροφές, έτσι και ο δείκτης ORAC μετρά την ικανότητα αντιοξειδωτικής δράσης τους. “Είναι το αντιοξειδωτικό «νόμισμα» του οργανισμού, δηλαδή η μονάδα μέτρησης της αντιοξειδωτικής απαίτησης του οργανισμού και πρόσληψης από τα τρόφιμα, όπως ακριβώς συμβαίνει στην περίπτωση της ενέργειας (θερμίδων)”
(ΑΠΟ ΤΟ ΒΙΒΛΙΟ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟ)
EXΩ ΠΑΡΕΙ KAI TO BIBΛΙΟ TOY..ΠΑΛΙΟΤΕΡΑ ΕΙΧΑ ΚΑΝΕΙ ΜΙΑ ΠΑΛΙ ΑΠΟ ΤΟ ΒΙΒΛΙΟ ΕΙΧΕ ΑΠΟΓΙΑ ΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ!Η ΠΟΣΟΤΗΤΕΣ ΓΙΑ ΚΡΕΑΣ ΕΙΝΑΙ 120ΓΡ
ΓΙΑ ΟΠΣΠΡΙΑ ΕΙΝΑΙ ΕΝΑ ΦΛΥΤΖΑΝΙ ΤΣΑΓΙΟΥ ΟΙ ΣΑΛΑΤΕΣ ΕΙΝΑΙ ΟΣΗ ΠΟΣΟΤΗΤΑ ΘΕΣ.....
ΕΓΩ ΕΒΑΖΑ ΤΟ ΦΑΓΗΤΟ ΜΑΖΙ ΜΕ ΤΗ ΣΑΛΑΤΑ ΜΠΟΛΙΚΗΣΤΟ ΙΔΙΟ ΠΙΑΤΟ....ΚΑΙ ΧΟΡΤΑΙΝΑ ΑΡΚΕΤΑ!
ΟΙ ΠΡΩΤΕΣ ΜΕΡΕΣ ΕΙΝΑΙ ΔΥΣΚΟΛΕΣ ΚΟΡΙΤΣΙΑ...ΑΛΛΑ ΣΚΕΦΤΗΤΕ ΤΟ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ!!!!!ΠΟΣΟ ΣΕΧΥ ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΘΑ ΕΙΜΑΣΤΕ ΣΤΗΝ ΠΑΡΑΛΙΑ ΜΕ ΤΑ ΠΑΙΔΑΚΙΑ ΜΑΣ.........!!!!!!!!!!
ΘΑ ΛΕΜΕ ΚΑΙ ΤΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ!!!!
ΜΠΟΡΕΙΤΕ ΝΑ ΜΠΕΙΤΕ ΚΑΙ ΣΤΟ ΤLIFE ΕΧΕΙ ΠΟΛΛΗ ΩΡΑΙΑ ΘΕΜΑΤΑ ΤΟΥ ΓΡΗΓΟΡΑΚΗ....ΤΟΥ ΣΤΕΛΝΕΤΕ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΚΑΙ ΣΑΣ ΑΠΑΝΤΑΕΙ!!!!!
ΚΑΛΗ ΜΑΣ ΑΡΧΗ ΑΠΟ ΑΥΡΙΟ!!!!
ΑΑΑΑΑ ΤΗΝ ΚΑΝΕΤΕ ΜΑΖΙ ΜΕ ΤΟΥΣ ΣΥΖΗΓΟΥΣ......ΑΡΚΕΙ ΝΑ ΤΟΥ ΑΡΕΣΟΥΝ ΤΑ ΦΑΓΗΤΑ ΑΥΤΑ......ΚΑΙ ΔΕΝ ΑΝΧΩΝΕΣΤΕ ΤΗ ΘΑ ΜΑΓΕΡΕΨΕΤΕ ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ!!!!

terolomana λες οτι την ειχες κανει παλιοτερα,δεν διατηρησες το βαρος σου?


ΤΑ ΔΙΑΤΗΡΗΣΑ ΑΛΛΑ ΠΡΙΝ 5 ΜΗΝΕΣ ΕΚΑΝΑ ΤΟ ΜΠΕΜΠΑΚΙ ΜΟΥ ΚΑΙ ΕΝΩ ΕΧΑΣΑ ΤΑ 10 ΚΙΛΑ ΠΟΥ ΠΗΤΑ ΣΤΗΝ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ ΜΕΣΑ ΣΕ 15 ΜΕΡΕΣΠΛΑΚΩΘΗΚΑ ΣΤΟΥΣ ΓΥΡΟΥΣ ΚΑΙ ΣΤΑ ΚΕΙΚ,ΠΑΓΩΤΑ!!!!ΚΑΙ ΕΒΑΛΑ 6 ΚΙΛΑΚΙΑ ΠΟΥ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΦΥΓΟΥΝ!!!!
Η ORAC ΣΕ ΒΟΗΘΑΕΙ ΝΑ ΜΑΖΕΨΕΙΣ ΚΙΟΛΑΣ!!!!

trelomana


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
valia 32 έγραψε:Μεσα ειμαι και εγω κοριτσια εχω ξεκινησει εδω και μια βδομαδα ενα παρομοιο προγραμμα μονο που δεν πινω πρασινο τσαι αλλα καφε και εχω αντικαταστησει τη ζαχαρη στον καφε με ασπαρταμη και εχω χασει 3 κιλα και ελπιζω να χασω κι αλλα

Η αντιοξειδωτική δίαιτα του Δημήτρη Γρηγοράκη! Για να χάσεις κιλά σωστά και για πάντα... 654316


ΕΓΩ ΠΑΙΡΝΩ ΤΣΑΙ TWININGS ΜΕ ΛΕΜΟΝΙ ΒΡΑΖΩ ΚΑΙ ΛΟΙΖΑ ΜΕ ΜΕΛΙΣΣΟΧΟΡΤΟ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΤΕΛΕΙΑ!!!!!!

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 4]

Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2, 3, 4  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Forumgreek.com | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις