Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
551 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 551 επισκέπτες :: 3 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 3 από 4]

rinamar

rinamar
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
miki2009 έγραψε:Εμένα πάλι rinamar μου το πρόβλημα μου είναι ότι ενώ ξέρω τι είναι σωστό να τρώω δεν μπορώ να αντισταθώ και ενώ προσπαθώ να κάνω διατροφή και να τρώω σωστά όλο και κάτι θα δοκιμάσω(γιατί μαγειρεύω) . είμαι λαίμαργη. pig pig pig pig Έχεις καμία συμβουλή . Πως αντιστέκεσαι εσύ? Πόσο καιρό κάνεις διατροφή?

χαχαχα miki μου γλυκιά.. ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΤΟ ΔΙΚΟ ΜΟΥ ΠΡΟΒΛΗΜΑΑΑ!!!!
..γιατί και εγώ μαγειρεύω.. και μάλιστα δύο μενού καμιά φορά γιατί ο άντρας μου είναι πολύ του junk food και μου το έχει δηλώσει.. "εγώ δε θέλω!!" ε, δεν μπορώ να τον πιέσω.. και τις πατατούλες του τις τηγανητές... και τις πιτσούλες του.. και τις μαγιονέζες του.. και στα λαδερά το λάδι το θέλει μπουρδα και όχι με μέτρο... άστα.. και θα μου μυρίσει και θα φάω καμιά μπουκιά..

..το τελετυταίο καιρό ξεφυγα πολύ.. απο το καλοκαίρι συγκεκριμένα, και δεν ξεφυγα στο φαί αλλα στα γλυκά!!! Μιλάμε για μεγάαααλες pig pig και νομίζω οτι δεν έγινα εντελώς ντουλάπα επειδή στο φαγητό με νοιάζει κυρίως να χορτάσω και να μη πεινάω παρά το τι θα φάω οταν πεινάω.. οπότε απο συνήθεια το είχα δεδομένο οτι δεν θα φάω βλακείες.. εντάξει τώρα μία φορά την εβδομάδα να φάς κάτι που λιγουρεύτικες.. αυτό δεν είναι τπτ.. το να το ξεχ@#@ς κάθε 3-4 φορές την εβδομάδα.. εκεί είναι το θέμα..
Εγώ στα γλυκα εκει έχω αδυναμία.. πήρα απο το καλοκαίρι 7-8 κιλά και για όοοολα ευθήνονται τα γλυκα.. μπορεί και να έτρωγα κάθε μέρεα 1-2 μερίδες παγωτό, μετά εκμέκ, πανακότες, κέικ, τζίζκεικ... το βραδυ κρέπα σοκολάτα, σοκολάτες.. έφτιαχνα συνέχεια γλυκά στο σπίτι.. pig pig

Τώρα είπα ΤΕΛΟΣ!! και το εννοώ.. δεν έμπαινα στα τζίν μου!! ...έχω και μία εξωσωματική μπροστά μου και φοβάμαι μη γίνω με τις ορμόνες εντελώς ντουλάπα... 2 βδομάδες τώρα κάνω τη διατροφή που μου έβγαλε ο ντοκ και μαζί με γυμναστική είμαι ήδη -3 κιλά..

Α!! Αυτό που μου είπε ο ντοκ είναι οτι επειδή αυτό το λίπος που έχω πάρει το περισσότερο είναι απο ζάχαρη και όχι απο κορεσμένα λίπη όπως κακό φαϊ, σουβλάκια, πίτσες, goody's κλπ κλπ, και τέτοιου είδος φαγητό, θα φύγει ποιό γρήγορα Very Happy Very Happy

Εσύ; είσαι σε διατροφή η το σκέφτεσαι;;

xristinaf

xristinaf
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!

Είναι πάντα μια περίοδος που κολλάς στα κιλά. Συνηθως τότε όμως χάνεις πόντους!!![/quote]

αληθεια ??!!!!!!!δεν το ξερα!!να χαρω και εγω λιγο Very Happy

ισμηνη

ισμηνη
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
καλησπερα,
εγω εχω ξεκινησει σε διαιτολογο εδω κ 4 εβδομαδες!!!μου εχει μεινει 1,5 κιλα απο την εγκυμοσυνη(γεννησα πριν 4 μηνες περιπου)αλλα το προβλημα μου ειανι οτι ειχα παρει πριν την ργκυμοσυνη 6 κιλα Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad
επειδη πηγαινα και πριν 2 χρονια σ'αυτη την διαιτολογο τωρα που εκανα λυπομετρηση ειμαι, σε σχεση με πριν 2 χρονια,14cm περισσοτερο στην κοιλια 10cm στο στομαχι 3 sthn perifereia 7 στα μπουτια και 5 στα γονατα!!!α,κ3στα χερια.οποτε βαλτε μετο μυαλο σας προσπαθεια που χρειαζομαι...θελω να χασω συτα τα 8 κιλα περιπου αλλα δεν ασκουμε καθολου και ειμαι πολυ λυχουδα Laughing Laughing Laughing
χρειαζομαι πολυ υπομονη που δεν ξερω αν εχω...

miki2009

miki2009
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
rinamar έγραψε:
miki2009 έγραψε:Εμένα πάλι rinamar μου το πρόβλημα μου είναι ότι ενώ ξέρω τι είναι σωστό να τρώω δεν μπορώ να αντισταθώ και ενώ προσπαθώ να κάνω διατροφή και να τρώω σωστά όλο και κάτι θα δοκιμάσω(γιατί μαγειρεύω) . είμαι λαίμαργη. pig pig pig pig Έχεις καμία συμβουλή . Πως αντιστέκεσαι εσύ? Πόσο καιρό κάνεις διατροφή?

χαχαχα miki μου γλυκιά.. ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΤΟ ΔΙΚΟ ΜΟΥ ΠΡΟΒΛΗΜΑΑΑ!!!!
..γιατί και εγώ μαγειρεύω.. και μάλιστα δύο μενού καμιά φορά γιατί ο άντρας μου είναι πολύ του junk food και μου το έχει δηλώσει.. "εγώ δε θέλω!!" ε, δεν μπορώ να τον πιέσω.. και τις πατατούλες του τις τηγανητές... και τις πιτσούλες του.. και τις μαγιονέζες του.. και στα λαδερά το λάδι το θέλει μπουρδα και όχι με μέτρο... άστα.. και θα μου μυρίσει και θα φάω καμιά μπουκιά..

..το τελετυταίο καιρό ξεφυγα πολύ.. απο το καλοκαίρι συγκεκριμένα, και δεν ξεφυγα στο φαί αλλα στα γλυκά!!! Μιλάμε για μεγάαααλες pig pig και νομίζω οτι δεν έγινα εντελώς ντουλάπα επειδή στο φαγητό με νοιάζει κυρίως να χορτάσω και να μη πεινάω παρά το τι θα φάω οταν πεινάω.. οπότε απο συνήθεια το είχα δεδομένο οτι δεν θα φάω βλακείες.. εντάξει τώρα μία φορά την εβδομάδα να φάς κάτι που λιγουρεύτικες.. αυτό δεν είναι τπτ.. το να το ξεχ@#@ς κάθε 3-4 φορές την εβδομάδα.. εκεί είναι το θέμα..
Εγώ στα γλυκα εκει έχω αδυναμία.. πήρα απο το καλοκαίρι 7-8 κιλά και για όοοολα ευθήνονται τα γλυκα.. μπορεί και να έτρωγα κάθε μέρεα 1-2 μερίδες παγωτό, μετά εκμέκ, πανακότες, κέικ, τζίζκεικ... το βραδυ κρέπα σοκολάτα, σοκολάτες.. έφτιαχνα συνέχεια γλυκά στο σπίτι.. pig pig

Τώρα είπα ΤΕΛΟΣ!! και το εννοώ.. δεν έμπαινα στα τζίν μου!! ...έχω και μία εξωσωματική μπροστά μου και φοβάμαι μη γίνω με τις ορμόνες εντελώς ντουλάπα... 2 βδομάδες τώρα κάνω τη διατροφή που μου έβγαλε ο ντοκ και μαζί με γυμναστική είμαι ήδη -3 κιλά..

Α!! Αυτό που μου είπε ο ντοκ είναι οτι επειδή αυτό το λίπος που έχω πάρει το περισσότερο είναι απο ζάχαρη και όχι απο κορεσμένα λίπη όπως κακό φαϊ, σουβλάκια, πίτσες, goody's κλπ κλπ, και τέτοιου είδος φαγητό, θα φύγει ποιό γρήγορα Very Happy Very Happy

Εσύ; είσαι σε διατροφή η το σκέφτεσαι;;


Αρχικά ήμουν σε διατροφή σε όλη την διάρκεια της εγκυμοσύνης γιατί είχα διαβήτη κύησης . Ξεκίνησα με 83 κιλά και όταν γέννησα ήμουν 77. Τα όποια πήρα σιγά σιγά pig pig και έφτασα το καλοκαίρι να είμαι 87 Η αντιοξειδωτική δίαιτα του Δημήτρη Γρηγοράκη! Για να χάσεις κιλά σωστά και για πάντα... - Σελίδα 3 679259 Η αντιοξειδωτική δίαιτα του Δημήτρη Γρηγοράκη! Για να χάσεις κιλά σωστά και για πάντα... - Σελίδα 3 679259 . Πήγα πάλι στην διατροφολόγο και έχασα 5 κιλά τα οποία σιγά σιγά παίρνω πάλι . Τι είναι αυτό με εμένα αν δεν πληρώνω δεν κάνω δίαιτα Η αντιοξειδωτική δίαιτα του Δημήτρη Γρηγοράκη! Για να χάσεις κιλά σωστά και για πάντα... - Σελίδα 3 911307 Η αντιοξειδωτική δίαιτα του Δημήτρη Γρηγοράκη! Για να χάσεις κιλά σωστά και για πάντα... - Σελίδα 3 911307 . Κάθε Δευτέρα παίρνω τις δίαιτες λέω από σήμερα αρχίζω κάνω 1, 2 μέρες και μετά όλο και κάποιο φαγητό που μου αρέσει κάνουμε τρώω και με παίρνει η κατηφόρα. Το ξέρω ότι πρέπει να αλλάξω διατροφικές συνήθειες αλλά μου λες πώς γίνετε αυτό?
τέλος πάντων χρειάζεται πολύ πειθαρχία την οποία δεν διαθέτω.
Όσο για την εξωσωματική μην αγχώνεσαι τόσο πολύ. Εγώ δεν έβαλα κιλά από τις ορμόνες έβαλα γιατί έτρωγα.

rinamar

rinamar
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
miki2009 έγραψε:
Αρχικά ήμουν σε διατροφή σε όλη την διάρκεια της εγκυμοσύνης γιατί είχα διαβήτη κύησης . Ξεκίνησα με 83 κιλά και όταν γέννησα ήμουν 77. Τα όποια πήρα σιγά σιγά pig pig και έφτασα το καλοκαίρι να είμαι 87 Η αντιοξειδωτική δίαιτα του Δημήτρη Γρηγοράκη! Για να χάσεις κιλά σωστά και για πάντα... - Σελίδα 3 679259 Η αντιοξειδωτική δίαιτα του Δημήτρη Γρηγοράκη! Για να χάσεις κιλά σωστά και για πάντα... - Σελίδα 3 679259 . Πήγα πάλι στην διατροφολόγο και έχασα 5 κιλά τα οποία σιγά σιγά παίρνω πάλι . Τι είναι αυτό με εμένα αν δεν πληρώνω δεν κάνω δίαιτα Η αντιοξειδωτική δίαιτα του Δημήτρη Γρηγοράκη! Για να χάσεις κιλά σωστά και για πάντα... - Σελίδα 3 911307 Η αντιοξειδωτική δίαιτα του Δημήτρη Γρηγοράκη! Για να χάσεις κιλά σωστά και για πάντα... - Σελίδα 3 911307 . Κάθε Δευτέρα παίρνω τις δίαιτες λέω από σήμερα αρχίζω κάνω 1, 2 μέρες και μετά όλο και κάποιο φαγητό που μου αρέσει κάνουμε τρώω και με παίρνει η κατηφόρα. Το ξέρω ότι πρέπει να αλλάξω διατροφικές συνήθειες αλλά μου λες πώς γίνετε αυτό?
τέλος πάντων χρειάζεται πολύ πειθαρχία την οποία δεν διαθέτω.
Όσο για την εξωσωματική μην αγχώνεσαι τόσο πολύ. Εγώ δεν έβαλα κιλά από τις ορμόνες έβαλα γιατί έτρωγα.

Ειπες τη μαγική λέξη!! Πειθαρχεία θέλει...
κι εγώ δεν το αποφάσιζα.. και έβλεπα τον εκττροχιασμό μου και δεν μπορούσα να το γυρίσω και να το ράψω... πρώτη φορά ξέφυγα τόσο άσχημα.. βασικά πιέστικα απο κάποιον παράγοντα ψυχολογικά και ξέσπασα εκεί μάλλον... μέχρι που ταρακουνήθηκα με την εξωσωματική, ξαναπήγα και στον ντόκ μου και με μάλωσε και τώρα μπήκα δυναμικά...
Πάντως αν τα καταφέρεις και περάσεις τις 5-6 πρώτες μέρες πέρνεις τα πάνω σου!! ...φαίνονται και τα πρώτα αποτελέσματα και γουστάρεις να συνεχίσεις Very Happy Very Happy

Ααααχ μου δίνεις ελπίδες που εσύ δν πήρες κιλά με τις ορμόνεςςς!!

Καλέεεε!! δείχνω τον γιό σας στον γιό του άντρα μου [15 στα 16 είναι] και νομίζει οτι είναι απο φωτογράφιση [image bank]!!!! ..ζπούπα τον miki ζούπα τον τώρα γιατί μετα...πέταξε το πουλάκι... εμείς τον παρακαλάμε τον πιτσιρικά να τον δούμε λιγο... ειναι φευγάτος ποιά..!



miki2009

miki2009
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Σήμερα ξεκίνησα διατροφή(πάλη) Η αντιοξειδωτική δίαιτα του Δημήτρη Γρηγοράκη! Για να χάσεις κιλά σωστά και για πάντα... - Σελίδα 3 4872 Η αντιοξειδωτική δίαιτα του Δημήτρη Γρηγοράκη! Για να χάσεις κιλά σωστά και για πάντα... - Σελίδα 3 911307 Respect Η αντιοξειδωτική δίαιτα του Δημήτρη Γρηγοράκη! Για να χάσεις κιλά σωστά και για πάντα... - Σελίδα 3 679259 . Πάω να ποιώ ένα πράσινο τσάι τώρα και όταν θα βγω για ψώνια θα πάρω και λουίζα .

ortikaki

ortikaki
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
να κανω μια χαζη ερωτηση;;;;
οταν ειμαστε σε διατροφη/διαιτα τη λουιζα τη πινουμε χωρις ζαχαρη;;; Rolling Eyes

trelomana


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
[quote="ortikaki"]να κανω μια χαζη ερωτηση;;;;
οταν ειμαστε σε διατροφη/διαιτα τη λουιζα τη πινουμε χωρις ζαχαρη;;; Rolling Eyes [/quote


``ΓΕΙΑ ΣΟΥ ΜΑΝΟΥΛΑ.....ΑΝ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΤΟ ΠΙΕΙΣ ΒΑΛΕ ΚΑΛΗΤΕΡΑ ΜΕΛΑΚΙ!!!!
ΕΓΩ ΜΕ ΤΗΝ ΛΟΙΖΑ ΒΑΖΩ ΚΑΙ ΜΕΛΙΣΣΟΧΟΡΤΟ!!!ΔΟΚΙΜΑΣΕΤΟ!!!!!

rinamar

rinamar
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Λοιπόν εγώ κάνω το εξής με τη λουίζα.. τη βράζω μαζί με χαμομήλι, φλούδες απο πορτοκάλι ή μανταρίνι, ξήλο κανέλλας ή γαρύφαλλο, μάυρη βανίλια και όοοοτι άλλο μου έρθει.. βγαίνει τόσο αρωματικό που δε θα θες να βάλεις τπτ, εγώ ούτως η άλλως τα πινω και σκέτα..
αν δε μπορείς το σκέτο η μέλι [όπως είπε και η trelomana] ή λίγη μαύρη ζάχαρη Very Happy

miki καλό ξενίνημα Very Happy Very Happy Very Happy

stefanakos

stefanakos
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
κοριτσια αγορασα απο το λεβιδι λουιζα, το βραζω οπως το πρασινο τσαι ?

http://hawk-girl.blogspot.com/

trelomana


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
stefanakos έγραψε:κοριτσια αγορασα απο το λεβιδι λουιζα, το βραζω οπως το πρασινο τσαι ?



ΝΑΙ!!!!ΑΝ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΣΕ ΣΑΚΟΥΛΑΚΙ ΤΟ ΒΡΑΖΕΙΣ!!!!

stefanakos

stefanakos
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
trelomana έγραψε:
stefanakos έγραψε:κοριτσια αγορασα απο το λεβιδι λουιζα, το βραζω οπως το πρασινο τσαι ?



ΝΑΙ!!!!ΑΝ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΣΕ ΣΑΚΟΥΛΑΚΙ ΤΟ ΒΡΑΖΕΙΣ!!!!
σε ευχαριστω πολυ, οκ.

http://hawk-girl.blogspot.com/

rinamar

rinamar
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
stefanakos έγραψε:κοριτσια αγορασα απο το λεβιδι λουιζα, το βραζω οπως το πρασινο τσαι ?

εγώ κάνω και το εξής: Βράζω μπόλικη σε αρκετό νεράκι και την κάνω αρκετά δυνατή. Μετά γεμίζω ένα μπουκάλι [κατα προτήμηση γυάλινο] και το έχω στο ψυγείο. Κάθε βράδυ πρίν κοιμηθώ [επειδή είναι και χαλαρωτική] γεμίζω μισή κούπα απο το μπουκάλι και την αραιώνω με βραστό νερό απο το βραστήρα! έτσι δε βαριέμαι να βράζω συνέχεια και μπαίνω στο τριπάκι να τη πίνω!!

stefanakos

stefanakos
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
rinamar έγραψε:
stefanakos έγραψε:κοριτσια αγορασα απο το λεβιδι λουιζα, το βραζω οπως το πρασινο τσαι ?

εγώ κάνω και το εξής: Βράζω μπόλικη σε αρκετό νεράκι και την κάνω αρκετά δυνατή. Μετά γεμίζω ένα μπουκάλι [κατα προτήμηση γυάλινο] και το έχω στο ψυγείο. Κάθε βράδυ πρίν κοιμηθώ [επειδή είναι και χαλαρωτική] γεμίζω μισή κούπα απο το μπουκάλι και την αραιώνω με βραστό νερό απο το βραστήρα! έτσι δε βαριέμαι να βράζω συνέχεια και μπαίνω στο τριπάκι να τη πίνω!!

ωραια ιδεα σε ευχαριστω θα το κανω και εγω

http://hawk-girl.blogspot.com/

miki2009

miki2009
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
rinamar έγραψε:Λοιπόν εγώ κάνω το εξής με τη λουίζα.. τη βράζω μαζί με χαμομήλι, φλούδες απο πορτοκάλι ή μανταρίνι, ξήλο κανέλλας ή γαρύφαλλο, μάυρη βανίλια και όοοοτι άλλο μου έρθει.. βγαίνει τόσο αρωματικό που δε θα θες να βάλεις τπτ, εγώ ούτως η άλλως τα πινω και σκέτα..
αν δε μπορείς το σκέτο η μέλι [όπως είπε και η trelomana] ή λίγη μαύρη ζάχαρη Very Happy

miki καλό ξενίνημα Very Happy Very Happy Very Happy

Ευχαριστώ rinamar. Αλήθεια το nickname είναι αναγραμματισμός του ονόματος σου?

tzef

tzef
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Η ΛΟΥΙΖΑ ΚΑΝΕΙ ΑΝ ΘΗΛΑΖΕΙΣ;
STEFANAKO ΣΟ ΛΕΒΙΔΙ ΑΡΚΑΔΙΑΣ ΠΗΓΕΣ;O ANTRAS MOY EINAI ΑΠΟ ΕΝΑ ΧΩΡΙΟ ΕΚΕΙ ΚΟΝΤΑ ΚΑΙ ΠΑΜΕ ΣΥΧΝΑ ΕΚΔΡΟΜΟΥΛΕΣ!!!!!ΤΕΛΕΙΑ ΘΑ ΘΕΛΑ ΤΩΡΑ ΜΙΑ ΕΚΔΡΟΜΟΥΛΑ.

stefanakos

stefanakos
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
tzef έγραψε:Η ΛΟΥΙΖΑ ΚΑΝΕΙ ΑΝ ΘΗΛΑΖΕΙΣ;
STEFANAKO ΣΟ ΛΕΒΙΔΙ ΑΡΚΑΔΙΑΣ ΠΗΓΕΣ;O ANTRAS MOY EINAI ΑΠΟ ΕΝΑ ΧΩΡΙΟ ΕΚΕΙ ΚΟΝΤΑ ΚΑΙ ΠΑΜΕ ΣΥΧΝΑ ΕΚΔΡΟΜΟΥΛΕΣ!!!!!ΤΕΛΕΙΑ ΘΑ ΘΕΛΑ ΤΩΡΑ ΜΙΑ ΕΚΔΡΟΜΟΥΛΑ.
ναι στο λεβιδι αρκαδιας ηταν πολυ ωραια, εχουμε ξαναπαει αν και θελω να ξαναπαω για να παμε και στην βυτινα.

http://hawk-girl.blogspot.com/

trilly

trilly
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
ασχετο με το θεμα στην βυτινα θα παω για 1η φορα αυτο το σκ.
και σχετικο με το θεμα, μια φιλη μου εχασε αρκετα κιλα με την διαιτα του γρηγορακη.

tzef

tzef
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
BYTINA TEΛΕΙΑ ΠΑΜΕ ΣΕ ΕΝΑ ΣΥΓΚΡΟΤΗΜΑ ΠΟΛΥ ΩΡΑΙΟ!!!!ΚΑΙ Η ΔΗΜΗΤΣΑΝΑ ΕΠΙΣΗΣ ΤΕΛΕΙΑ!!!

rinamar

rinamar
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
miki2009 έγραψε:
rinamar έγραψε:Λοιπόν εγώ κάνω το εξής με τη λουίζα.. τη βράζω μαζί με χαμομήλι, φλούδες απο πορτοκάλι ή μανταρίνι, ξήλο κανέλλας ή γαρύφαλλο, μάυρη βανίλια και όοοοτι άλλο μου έρθει.. βγαίνει τόσο αρωματικό που δε θα θες να βάλεις τπτ, εγώ ούτως η άλλως τα πινω και σκέτα..
αν δε μπορείς το σκέτο η μέλι [όπως είπε και η trelomana] ή λίγη μαύρη ζάχαρη Very Happy

miki καλό ξενίνημα Very Happy Very Happy Very Happy

Ευχαριστώ rinamar. Αλήθεια το nickname είναι αναγραμματισμός του ονόματος σου?

Ναί miki μου! Μαρίνα είμαι! χιχι
..πωωωως είναι η αρχή?? όλα καλά?

εγώ κορίτσια εχω τον εξαποδώ μέσα μου!! ανέβηκα σήμερα στη ζυγαριά και είμαι 66,6 Twisted Evil Twisted Evil !!!
..θα διαολιστώ και θα πλακώσω τα τρουφάκια μου φαίνεται..ααχαχχαααα!!

αφού ο άντρας μου τρόμαξε [!!] και μου φώναζε να βγάλω τη φόρμα μου και τη μπλούζα μου για να μη μείνει σ'αυτό το αριθμό..! ααχαχαααα ΚΑΘΟΛΟΥ προληπιτκόςςςς!! ααχαχαααα ...άντρεςςςς!!!

stefanakos

stefanakos
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
tzef έγραψε:BYTINA TEΛΕΙΑ ΠΑΜΕ ΣΕ ΕΝΑ ΣΥΓΚΡΟΤΗΜΑ ΠΟΛΥ ΩΡΑΙΟ!!!!ΚΑΙ Η ΔΗΜΗΤΣΑΝΑ ΕΠΙΣΗΣ ΤΕΛΕΙΑ!!!
ναι τελεια και η δημητσανα, αχ να χιονιζει και να εισαι εκει, φανταστικα.

http://hawk-girl.blogspot.com/

trelomana


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ.....ΠΩΣ ΤΑ ΠΑΤΕ ΜΕ ΤΗΝ Κ.ΔΙΑΤΡΟΦΗ>?????
ΕΓΩ ΣΥΝΗΘΙΣΑ ΛΙΓΟ....ΕΧΑΣΑ ΚΑΙ ΤΟ ΠΡΩΤΟ ΚΙΛΑΚΙ.....
ΣΤΑ ΤΣΑΚΙΔΙΑ ΝΑ ΠΑΕΙ ΚΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΞΑΝΑΕΡΘΕΙ ΧΙΧΙΧΙΧΙΧΙΧΙ!!!!!
ΒΕΒΑΙΑ ΒΛΕΠΩ ΤΑ ΣΟΚΟΛΑΤΑΚΙΑ ΣΤΟ ΤΡΑΠΕΖΑΚΙ ΑΛΛΑ ΑΚΟΜΑ ΚΡΑΤΙΕΜΑΙ!!!!!!!!!

rinamar

rinamar
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
trelomana έγραψε:ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ.....ΠΩΣ ΤΑ ΠΑΤΕ ΜΕ ΤΗΝ Κ.ΔΙΑΤΡΟΦΗ>?????
ΕΓΩ ΣΥΝΗΘΙΣΑ ΛΙΓΟ....ΕΧΑΣΑ ΚΑΙ ΤΟ ΠΡΩΤΟ ΚΙΛΑΚΙ.....
ΣΤΑ ΤΣΑΚΙΔΙΑ ΝΑ ΠΑΕΙ ΚΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΞΑΝΑΕΡΘΕΙ ΧΙΧΙΧΙΧΙΧΙΧΙ!!!!!
ΒΕΒΑΙΑ ΒΛΕΠΩ ΤΑ ΣΟΚΟΛΑΤΑΚΙΑ ΣΤΟ ΤΡΑΠΕΖΑΚΙ ΑΛΛΑ ΑΚΟΜΑ ΚΡΑΤΙΕΜΑΙ!!!!!!!!!

Καλε μη!!! ..βγάλτα απο το τραπέζιιιι!!! ..εγώ οτι τζιτζιμπλίκι παίζει στο σπίτι το έχω καταχωνιασμένο.. να μη το έχω στο οπτικό μου πεδίο.. και κολάζομαι Twisted Evil Twisted Evil

Μπράβο Η αντιοξειδωτική δίαιτα του Δημήτρη Γρηγοράκη! Για να χάσεις κιλά σωστά και για πάντα... - Σελίδα 3 50580 Η αντιοξειδωτική δίαιτα του Δημήτρη Γρηγοράκη! Για να χάσεις κιλά σωστά και για πάντα... - Σελίδα 3 50580
να φύγουν και τα υπόλυπα να πα να γκρεμοτσακιστούν!! Very Happy

miki2009

miki2009
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Εγώ και καταχωνιασμένα να είναι αν ξέρω ότι βρίσκονται στο ντουλάπι πρέπει να τα τελειώσω όλα για να ησυχάσω . Για αυτό η καλύτερη λύση να μην έχεις τίποτα στο σπίτι(και όταν έρχεται κανένας γίνομαι ρόμπα γιατί δεν έχω τίποτα να προσφέρω ). Rinamar πως πάει η δίαιτα? Εγώ θεωρητικά συνεχίζω αλλά κάνω pig pig pig pig . Στην ζυγαριά δεν ανέβηκα . Tην Δευτέρα .

astero2000

astero2000
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
βρε κορίτσια ωραία φαίνεται αυτή η δίαιτα... αλλά οι υπόλοιπες εβδομάδες που είναι;;;; Κάθε βδομάδα φακές και σπανακόρυζο θα δηλαδή θα τρώμε;;;; Θα φάω ξύλο από τον άντρα μου!!!

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 3 από 4]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Forumgreek.com | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις