Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
187 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 187 επισκέπτες :: 2 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 16 ... 28, 29, 30 ... 34 ... 40  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 29 από 40]

χαμομηλακι

χαμομηλακι
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Carrie έγραψε:[color=blue]Α δεν καταλαβατε!!!Δεν θα έρθει επίσκεψη,θα έρθει να μείνει το ΣΚ!!! Shocked Shocked Shocked

Α,φιλοξενια με το μωρο στο σπιτι δεν παιζει.Και μαλιστα τοσο μωρο. Shocked Shocked Shocked Επρεπε να μην δεχτει καν να μεινει σε εσας.Αστην να δει τι γλυκα.Εσυ μην αλλαξεις το προγραμμα σου ουτε κατα ενα δευτερολεπτο.Κανονας ναμπερ του : δεν μενουμε σε σπιτια με μωρα (εκτος αν τα θελει ο κ#$%ς μας) γιατι προκαλουμε αναστατωση.Τον Μαιο θα ερθει ο κουμπαρος μας απο Θεσ/νικη να μας δει και να πανε με τον αντρα μου στο ραλυ ακροπολης (κάλος στον εγκεφαλο αλλα τι να κανουμε) και ολα τα χρονια εμενε σε εμας.Φετος ελπιζω να μην τεθει θεμα γιατι α)δεν εχουμε χωρο πλεον β)δεν μπορω να εχω και το μωρο και αλλον αντθρωπο σπιτι οσο βολικο και αν ειναι και το μωρο και ο κουμπαρος.Ειμαι σιγουρη οτι ο κουμπαρος μας δεν θα θελει να μεινει σε εμας αλλα εξισου σιγουρη ειμαι οτι θα επιμεινει ο αντρας μου.Και ετσι αρχισε ο καυγας που λεει και το ανεκδοτο  Μανούλες Νοεμβρίου-Δεκεμβρίου 2011 #2! - Σελίδα 29 311356  Μανούλες Νοεμβρίου-Δεκεμβρίου 2011 #2! - Σελίδα 29 311356  Μανούλες Νοεμβρίου-Δεκεμβρίου 2011 #2! - Σελίδα 29 311356  Μανούλες Νοεμβρίου-Δεκεμβρίου 2011 #2! - Σελίδα 29 311356  Μανούλες Νοεμβρίου-Δεκεμβρίου 2011 #2! - Σελίδα 29 311356

Carrie

Carrie
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Και εγώ πίστευα πως δεν θα έμενε σε εμάς αλλά η άλλη φιλή της είναι εγκυος (α' τρίμηνο!) και μάλλον θεωρεί ότι είναι καλύτερα να μείνει εδώ.Οκ δεν με ενοχλεί (πιθανόν εκείνη να φάει φρίκη με τις φωνές μας από το άγριο χάραμα),άλλωστε έχει μείνει κόσμος και κοσμάκης τώρα αυτή θα με πειράξει?Απλώς με ενόχλησε ο τρόπος της..

χαμομηλακι

χαμομηλακι
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
αν βγει και ξενυχτησει,ο νομος του Μερφυ λεει το μωρο θα δωσει αλλη διασταση στο θεμα "ξυπναω το χαραμα"...Αστην,αυτη θα το παθει το σοκ.Αμα ειναι,ξυπνα την να σε βοηθησει κιολας, Laughing Laughing Laughing Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil τι ετσι?τσαμπα φιλοξενια? Razz Razz Razz Razz Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil  Μανούλες Νοεμβρίου-Δεκεμβρίου 2011 #2! - Σελίδα 29 4872  Μανούλες Νοεμβρίου-Δεκεμβρίου 2011 #2! - Σελίδα 29 4872  Μανούλες Νοεμβρίου-Δεκεμβρίου 2011 #2! - Σελίδα 29 4872  Μανούλες Νοεμβρίου-Δεκεμβρίου 2011 #2! - Σελίδα 29 4872

Carrie

Carrie
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Αυτό νομίζω και εγώ Razz Razz Razz Razz γιατί εμείς ξυπνάμε στις 7 νταν κάθε μέρα (και τα ΣΚ φυσικά!!) και μάλλον νομίζει ότι θα έρθει για ξεκούραση!Τα μωράκια βλέπεις είναι καλά να τα παίζεις και να τα παίρνεις αγκαλιά ΑΛΛΑ όταν δεν είναι δικά σου!!!

supermama

supermama
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
τελειωσα. φτανει τοσο πονανε τα ποδια μου. ειχε γιορτη ο μικρος στα προνηπια στις 8.00. μετα ειχε στις 10,30 η κορη στο δημοτικο. ολες αυτες τις ωρες ημουν ορθια οποτε... Twisted Evil
ηρθα καθαρισα ψαρια και μολις φαγαμε. απλωσα και ενα πληντυριο. αυριο παλι...

supermama

supermama
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
σας ειπα το νεο?? τελικα βρηκα φωτογραφο! τον ειχα ξεχασει αυτον ειναι διπλα στο σχολειο της κορης μου και ειναι οικογενειακη επιχειρηση που λενε. η μητερα του να φανταστειτε εβγαζε σε μενα τις φωτο του σχολειου οταν πηγαινα δημοτικο. περασα σημερα απο κει και εφαγα φλασια που λενε. μπηκα και ρωτησα για αυτο που θελω και μου ειπε η ληψη βιντεο στην εκκλησια μου την κανει 60Ε!!! μια χαρα ειναι. ενω ο αλλος με τα 50 ουτε μαγαζι δεν εχει.. σαυτον θα παω Wink  Μανούλες Νοεμβρίου-Δεκεμβρίου 2011 #2! - Σελίδα 29 215994 οσο για φωτο εχουμε καλη μηχανη οποτε θα βαλω καποιον να μας βγαζει. ετσι και αλλιως οτι θελω μπορω και απτο βιντεο να κρατησω εικονες για φωτο Very Happy

Carrie

Carrie
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Μόλις παρήγγειλα αυτο http://www.amazon.co.uk/exec/obidos/ASIN/B003RRXCZS/ref=ox_ya_os_product δεν είναι τέλειο?

stefaniandreas

stefaniandreas
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
καλημερα!!
τι κανετε κοριτσια?
νατασα πως πηγε η φιλοξενουμενη?φρικαρε με το πρωινο ξυπνημα???
εγω εχω mt για μαρσιπο και με εχει βολεψει παρα πολυ.ειδικα οταν βγαζω βολτα το σκυλο

http://stefxon@gmail.com

kikitso

kikitso
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
ΚΑΛΗΜΕΡΑ!!ΕΜΕΙΣ ΟΛΑ ΚΑΛΑ,ΑΝ ΒΓΑΛΟΥΜΕ ΤΗΝ ΠΕΘΕΡΑ... ΝΑΤΑΣΣΑΚΙ ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΔΕΙ ΠΩΣ ΕΙΝΑΙ ΜΕ ΠΑΙΔΙΑ.. ΑΧ ΕΛΠΙΖΩ ΑΥΡΙΟ ΓΙΑ ΜΙΑ ΒΟΛΤΑ ΣΤΗ ΘΕΣ/ΝΙΚΗ.ΕΤΣΙ ΕΙΠΕ

supermama

supermama
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
που πηγατε ολες????

Carrie

Carrie
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Εγώ είμαι εδώ!Χρόνια Πολλά σε όλες!Σε 20 μέρες έχουμε Πάσχα,πως πέρασε έτσι ο καιρος??Πότε γεννήσαμε πότε ήρθαν τα Χριστούγεννα πότε ήρθε το Πάσχα??? Very Happy Very Happy Very Happy Τι κάνετε,πως περάσατε σήμερα??

supermama

supermama
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
σημερα ηταν χαλια η μερα! οπως και οι τελευταιες που περναω. δε ξερω γιατι, εχω πολλα νευρα!!!!! τα μικρα δε βοηθανε και πολυ αλλα σιγουρα εγω εχω πιο εντονα ξεσπασπατα απο αυτα που πρεπει για την περισταση.ελπιζω να περασει συντομα ολο αυτο γιατι ειναι κριμα..

Carrie

Carrie
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
supermama έγραψε:σημερα ηταν χαλια η μερα! οπως και οι τελευταιες που περναω. δε ξερω γιατι, εχω πολλα νευρα!!!!! τα μικρα δε βοηθανε και πολυ αλλα σιγουρα εγω εχω πιο εντονα ξεσπασπατα απο αυτα που πρεπει για την περισταση.ελπιζω να περασει συντομα ολο αυτο γιατι ειναι κριμα..

Καλημέρα Αθηνούλα.Γιατί μωρέ αισθάνεσαι έτσι?Έγινε κάτι συγκεκριμένο ή οργίασαν οι ορμόνες?Smile

χαμομηλακι

χαμομηλακι
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Γεια σας κοριτσια!πως περασατε το ΣΚ?πικρα που η αργια επεσε Κυριακη αλλα τουλαχιστον ειχε ωραιο καιρο και ημασταν ολη μερα εξω.Η μικρη ξεπατωθηκε απο τα σουρτα-φερτα και επεσε για υπνο απο τις 8 και αναγκαστηκαμε να την ξυπνησουμε στισ 10.30 για φαγητο και μπανιο.Εφαγε γρηγορα-γρηγορα,μεχριτ ις 11 ειχα ξανακοιμηθει και σημερα στις 8 και κατι ξυπνησε με τα χιλια ζορια.Ξαναφαγε και την εχει πεσει απο τις 9.30 και ακομα τιποτα!Επισης την πειραξε καπως η αλλαγη της ωρας γιατι ξερετε την μεγαλη μας αγαπη με τον υπνο.Η μια ωρα που εχασε της εκατσε ασχημα και δεν καταφερε να την αναπληρωσει καλα.Σημερα ελπιζω να στρωσει.Την κραταει η πεθερα μου σημερα,ελπιζω να το αφησει να κοιμηθει το καημενο στην ωρα του.  Μανούλες Νοεμβρίου-Δεκεμβρίου 2011 #2! - Σελίδα 29 534787  Μανούλες Νοεμβρίου-Δεκεμβρίου 2011 #2! - Σελίδα 29 534787  Μανούλες Νοεμβρίου-Δεκεμβρίου 2011 #2! - Σελίδα 29 534787

Carrie

Carrie
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Περασαμε και εμείς όμορφα το Σκ,ήμασταν όλες τις μέρες έξω βολτίτσες μιας και ο καιρός το ευνοούσε κιόλας!Η φίλη μου ήρθα την Παρασκευσή στις 12 το βράδυ Shocked Shocked Shocked (τα νεύρα μου κρόσια φυσικά Mad Mad Mad Mad γιατί είχα να κοιμηθώ 3 μέρες και έπρεπε να την περιμένω να γυρίσει από τον καφέ με τον φίλο της!!) ,το Σάββατο βγήκαμε στο Θησείο καροτσάδα και το απόγευμα τα μάζεψε και πήγε σε άλλη φίλη της να μείνει γιατί θα έβγαιναν το βράδυ και να μην κυκλοφορήσει μόνη της να επιστρέψει!Οπότε περάσαμε το υπόλοιπο ΣΚ ήρεμα με τους δικούς μας ρυθμούς!Τώρα αναμένω την Πέμπτη που θα φύγουμε για 3ήμερο οι τρεις μας ορεινή Αρκαδία που δεν μας είχε κάτσει τον Φλεβάρη λόγω καιρού.

χαμομηλακι

χαμομηλακι
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
και η μικρη ακομα κοιμαται!!!!!  Μανούλες Νοεμβρίου-Δεκεμβρίου 2011 #2! - Σελίδα 29 215994  Μανούλες Νοεμβρίου-Δεκεμβρίου 2011 #2! - Σελίδα 29 215994  Μανούλες Νοεμβρίου-Δεκεμβρίου 2011 #2! - Σελίδα 29 215994  Μανούλες Νοεμβρίου-Δεκεμβρίου 2011 #2! - Σελίδα 29 606100  Μανούλες Νοεμβρίου-Δεκεμβρίου 2011 #2! - Σελίδα 29 606100  Μανούλες Νοεμβρίου-Δεκεμβρίου 2011 #2! - Σελίδα 29 606100 2,5 ωρες!τι χαμος γινεται εξω,τι φασαρι,ατι κουδουνια βαρανε στο απεναντι σχολειο,χαμπααααααρι!κι εγω η τρελη η μανα της παρηγγειλα αυτο για χαρη της

http://www.etsy.com/listing/96074096/headband-and-petti-lace-romper-with?ref=v1_other_2

θα γελασουμε πολυ...θα ειναι sexy girl!

Carrie

Carrie
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Χαμομηλάκι κάτι τέτοια βλέπω και θέλω καιεγώ μία κόρη!!!!! Very Happy Very Happy Very Happy  Μανούλες Νοεμβρίου-Δεκεμβρίου 2011 #2! - Σελίδα 29 215994  Μανούλες Νοεμβρίου-Δεκεμβρίου 2011 #2! - Σελίδα 29 215994  Μανούλες Νοεμβρίου-Δεκεμβρίου 2011 #2! - Σελίδα 29 215994  Μανούλες Νοεμβρίου-Δεκεμβρίου 2011 #2! - Σελίδα 29 215994

supermama

supermama
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Carrie έγραψε:=

Καλημέρα Αθηνούλα.Γιατί μωρέ αισθάνεσαι έτσι?Έγινε κάτι συγκεκριμένο ή οργίασαν οι ορμόνες?Smile

οχι δεν εγινε κατι. λογικα ορομονεςςς!!! ακομα δεν μου ηρθε και περιοδος και ισως να ειναι και αυτο. τωρα που σταματησα τον θηλασμο θα δουμε..

Carrie

Carrie
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Αχ Αθηνουλα..υπομονή!Εγώ από την σύγχιση μου το ΣΚ με την φίλη μου χθες έσκασε και ένας έρπης στα χείλια μου και ήρθα και έδεσα..

Μα να σας ρωτήσω κάτι?Ξεκίνησα γυμναστήριο όπως είχα πει αλλά πήγα μόνο μία φορά εκείνη τη μέρα δηλ που γραφτηκα αλλά όμως η αλήθεια είναι πως κουράστηκα γιατί είναι 30' έντονης εκγύμνασης. Το θέμα είναι ότι μετά τις επόμενες 2 μέρες είδα μία σχετική μείωση στην παραγωγή μου..μήπως να το αφήσω εντελώς? confused confused

χαμομηλακι

χαμομηλακι
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Carrie έγραψε:
Μα να σας ρωτήσω κάτι?Ξεκίνησα γυμναστήριο όπως είχα πει αλλά πήγα μόνο μία φορά εκείνη τη μέρα δηλ που γραφτηκα αλλά όμως η αλήθεια είναι πως κουράστηκα γιατί είναι 30' έντονης εκγύμνασης. Το θέμα είναι ότι μετά τις επόμενες 2 μέρες είδα μία σχετική μείωση στην παραγωγή μου..μήπως να το αφήσω εντελώς? confused confused

Λοιπον,θα σου πω τι μου ειχε πει ο γιατρος μου για το θεμα.Οταν τον ειχα ρωτησει ποτε επιτρεπεται να παω γυμναστηριο λογω καισαρικης,μου ειχε πει οτι μετα τις 40 μερες ημουν ΟΚ ΑΛΛΑ αν θηλαζα να το ανεβαλλα γιατι υπαρχουν μελετες που δειχνουν οτι κατα την ασκηση παραγεται γαλακτικο οξυ απο τους μυς το οποιο μπορει να επηρεασει τη γευση του γαλακτος αλλα και να μειωσει την παραγωγη του.Οι φανατικοι του θηλασμου δεν το δεχονται,μου ειπε,αλλα οτι συμβαινει ειναι γεγονος,ειναι απλη χημεια.Εγω παντως οσο θηλαζα δεν εκανα καποια μορφη ασκησης.Τωρα που δεν θηλαζω δν εχω ατομο να μου κραταει τη μικρη να παω Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad

supermama

supermama
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
χαμομηλακι έγραψε:

κατα την ασκηση παραγεται γαλακτικο οξυ απο τους μυς το οποιο μπορει να επηρεασει τη γευση του γαλακτος αλλα και να μειωσει την παραγωγη του.
ναι ναι καιγω το ξερω αυτο.. γενικα η εντονη ασκηση.Ισως να υπαρχουν σιγκεκριμενες ασκησεις που να κανει..



χαμομηλακι έγραψε:Οι φανατικοι του θηλασμου δεν το δεχονται,

α καλα..... δεν σχολιαζω

χαμομηλακι

χαμομηλακι
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
[quote="supermama"]
χαμομηλακι έγραψε:

χαμομηλακι έγραψε:Οι φανατικοι του θηλασμου δεν το δεχονται,

α καλα..... δεν σχολιαζω

Ναι,το ιδιο μου ειπε και ο γιατρος μου.Απλα,μου ειπε,υπαρχουν κολλημενοι ανθρωποι που βαζουν τις γυναικες σε κινδυνο της υγειας τους,οταν δεν τους λενε τι πρεπει να κανουν οταν θηλαζουν για το καλο το δικο τους και για τα παιδια.Δεν τα λενε ολοι ολα.γΝωμη μου,carrie,ειναι να ρωτησεις μια συμβουλο θηλασμου,μηπως ολα αυτα ειναι μπαρουφες αλλα it makes sense somehow.

Carrie

Carrie
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Ναι έχετε δίκιο,έχει όντως μία βάση αυτό. Αν οι σύμβουλοι δεν το δέχονται τότε θα μου πει ότι είναι μπαρούφες ωστόσο η κοινή λογική λέει ότι μπορεί να συμβεί έτσι δεν είναι?Χμ..λέω να το αφήσω μάλλον..

χαμομηλακι

χαμομηλακι
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Για καποιο λογο ο γιατρος μου δεν εχει σε καμια υποληψη τις συμβουλους θηλασμου.Μου εχει πει να ακουω μονο την παιδιατρο για το θηλασμο και ο ιδιος μου ειπε μονο πως να κανω φυσικο απογαλακτισμο ωστε να μην παρω χαπια.Ποτε,νατασακι,κρατα μια πισινη με τις συμβουλους και κανε πιο συγκρατημενη ασκηση για οσο θηλαζεις.Εμενα παντως η παιδιατρος μου ειχε δωσει πολλες συμβουλες και οσο μπορουσα να τις ακολουθησω ολα ηταν καλα.Απλα μου ειχε βγαλει αρκετα απο τη διατροφη μου που με εκαναν να μην ξερω τι να φαω!Ουτε και αυτη ηταν εντελως ειδικη.

Carrie

Carrie
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Η αλήθεια είναι πως εφόσον ο θηλασμός μας μπήκε σε σειρά δεν συμβουλεύομαι κανέναν συγκεκριμένα. Δεν έχω ρωτήσει ποτέ τον γιατρό μου (αμφιβάλλω αν ξέρει ότι θηλάζω) ,ούτε την παιδίατρο η οποία μας είπε στην πρώτη επίσκεψη γενικές οδηγίες. Την σύμβουλο την έχω για θέματα του στήθους όπως όταν πχ φράζει κανένας αδένας και χρειάζομαι βοήθεια.Κατά τα άλλα προσπαθώ να λειτουργώ λίγο με βάση το ένστικτο,να διαβάζω γενικά σε φόρουμ κλπ και να κάνω αυτό που μου ταιριάζει. Και εγώ τους πρώτους μήνες δεν έτρωγα συγκεκριμένα πράγματα γιατί έβλεπα ότι πείραζαν το μωρό. Η παιδίατρος έχει πει να τρώω ότι θα έτρωγε ένα παιδί 3 ετών ητοί όχι γλυκά όχι αναψυκτικά όχι καφέδες όχι καυτερά και διάφορα άλλα. Αναψυκτικά έχω να πιω από την εγκυμοσύνη μου ,τα γλυκά όμως τα έχω τσακίσει. Τρώω άπειρες σοκολάτες γιατί την ζητάει ο οργανισμός μου ειδικά μετά τον θηλασμό και είναι και ένας καλός τρόπος να μπορώ να πίνω νερό που δεν κάνω υπό άλλες συνθήκες. Επίσης καφέ πίνω,ντεκαφ αλλά δεν έχει σημασία. Και τρώω πλέον όλα τα φαγητά κανονικά. Γενικότερα οι σύμβουλοι είναι λίγο στα άκρα πολλές φορές με κάποια θέματα και αυτό είναι που πρέπει να προσέχουμε..

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 29 από 40]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 16 ... 28, 29, 30 ... 34 ... 40  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Forumgreek.com | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις