Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
85 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 85 επισκέπτες :: 3 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 6 από 7]

126νεαρές μανούλες - Σελίδα 6 Empty Απ: νεαρές μανούλες Δευ Οκτ 17, 2011 8:56 am

siren


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Very Happy ΝΑ ΣΟΥ ΖΗΣΟΥΝ ΜΕΧΡΙ ΠΟΙΑ ΗΛΙΚΙΑ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΟΡΙΟ ΓΙΑ ΝΑ ΘΕΩΡΗΣΕ ΜΙΚΡΗ Embarassed ?

127νεαρές μανούλες - Σελίδα 6 Empty Απ: νεαρές μανούλες Δευ Οκτ 17, 2011 9:03 am

manoulita-fraoulita

manoulita-fraoulita
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
να σου ζησει γλυκεια μου...γερο! δυνατο !και τυχερο!!! Wink

128νεαρές μανούλες - Σελίδα 6 Empty Απ: νεαρές μανούλες Δευ Οκτ 17, 2011 9:04 am

manoulita-fraoulita

manoulita-fraoulita
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Vivian έγραψε:Το θεμα αυτο υπαρχει ηδη:
http://forum.eimaimama.gr/t1056-topic?highlight=%CE%BC%CE%B9%CE%BA%CF%81%CE%B5%CF%82+%CE%BC%CE%B1%CE%BD%CE%BF%CF%85%CE%BB%CE%B5%CF%82

Σας ξαναειπα και χτες να κοιτατε πρωτα στην αναζητηση αν το θεμα υπαρχει ηδη και μετα να ανοιγετε αλλο!!

Το θεμα αυτο θα συνχωνευτει!



NOMIZO OTI ARXIZO NA SE ANTIPATHO.......!!!! Twisted Evil

129νεαρές μανούλες - Σελίδα 6 Empty Απ: νεαρές μανούλες Δευ Οκτ 17, 2011 9:06 am

Vivian

Vivian
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
manoulita-fraoulita έγραψε:
NOMIZO OTI ARXIZO NA SE ANTIPATHO.......!!!! Twisted Evil

Λυπαμαι!

130νεαρές μανούλες - Σελίδα 6 Empty Απ: νεαρές μανούλες Δευ Οκτ 17, 2011 9:12 am

manoulita-fraoulita

manoulita-fraoulita
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Vivian έγραψε:
manoulita-fraoulita έγραψε:
NOMIZO OTI ARXIZO NA SE ANTIPATHO.......!!!! Twisted Evil

Λυπαμαι!

den tha prepe! Wink

131νεαρές μανούλες - Σελίδα 6 Empty Απ: νεαρές μανούλες Δευ Οκτ 17, 2011 10:06 am

spapastamou

spapastamou
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
manoulita-fraoulita έγραψε:να σου ζησει γλυκεια μου...γερο! δυνατο !και τυχερο!!! Wink


ευχαριστω πολυ κι εσυ να χαιρεσαι τα παιδακια σου....!!! Very Happy

132νεαρές μανούλες - Σελίδα 6 Empty Απ: νεαρές μανούλες Δευ Οκτ 17, 2011 10:07 am

evvi

evvi
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
και εγω ειμαι 24 και εχω ενα παληκαρι 45 ημερων!!!

133νεαρές μανούλες - Σελίδα 6 Empty Απ: νεαρές μανούλες Δευ Οκτ 17, 2011 10:46 am

olga86

olga86
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
γεια σας κοριτσακια!δε θα πω για εμενα γιατι δεν ειμαι ακομα μανουλα αλλα θα πω για την μαμα μου.εκανε εμενα στα 18 κ την αδερφη μου στα 21 με τον μπαμπα μου να ειναι μακρια γιατι ηταν ναυτικος.ειχε βεβαια την γιαγια μου να την βοηθαει πολυ αλλα ηταν πολυ πολυ μικρουλα κ της ηταν πολυ δυσκολο με 2 μωρα κ τον αντρα της μακρια.
βεβαια τωρα καμαρωνει γιατι εχει κορη 25 χρονων κ εκεινη ειναι μολις 43.κ εγω καμαρωνω πολυ γιατι εχω ομορφη κ νεα μαμα νεαρές μανούλες - Σελίδα 6 328109 .ολοι μας περνανε για αδερφες I love you I love you

134νεαρές μανούλες - Σελίδα 6 Empty Απ: νεαρές μανούλες Δευ Οκτ 17, 2011 11:06 am

joannaki99

joannaki99
Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
kalispera koritsia egw eimai 22 xronon kai eimai eguos kai tha ginw manoula mias mpempoulas νεαρές μανούλες - Σελίδα 6 328109 νεαρές μανούλες - Σελίδα 6 215994 den me niazei poy eimai mikrh xeromai poly pou mpike stin zwoula mou akoma pou den tin exw gennisi tin latreuo fandastite otan tin dw kiolas I love you flower

135νεαρές μανούλες - Σελίδα 6 Empty Απ: νεαρές μανούλες Δευ Οκτ 17, 2011 11:08 am

evvi

evvi
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
joannaki99 έγραψε:kalispera koritsia egw eimai 22 xronon kai eimai eguos kai tha ginw manoula mias mpempoulas νεαρές μανούλες - Σελίδα 6 328109 νεαρές μανούλες - Σελίδα 6 215994 den me niazei poy eimai mikrh xeromai poly pou mpike stin zwoula mou akoma pou den tin exw gennisi tin latreuo fandastite otan tin dw kiolas I love you flower

με το καλο κουκλα!! να την δεις οπως ποθεις:!!!!

136νεαρές μανούλες - Σελίδα 6 Empty Απ: νεαρές μανούλες Δευ Οκτ 17, 2011 11:12 am

joannaki99

joannaki99
Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
se euxaristw poly evvi mou Smile xerese ton gioka soy Very Happy I love you

137νεαρές μανούλες - Σελίδα 6 Empty Απ: νεαρές μανούλες Δευ Οκτ 17, 2011 11:12 am

marinaki <3 <3


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
να μπω κ εγω στο θεμα!!δεν ειμαι μανουλα αλλα ειμαι μελουσα μανουλα ειμαι εγκυος στην αγορινα μου...κ στης 17 εβδομαδες κ ειμαι 22 νεαρές μανούλες - Σελίδα 6 215994 νεαρές μανούλες - Σελίδα 6 215994 νεαρές μανούλες - Σελίδα 6 215994

138νεαρές μανούλες - Σελίδα 6 Empty Απ: νεαρές μανούλες Σαβ Οκτ 06, 2012 11:52 am

eirini31


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Kalispera koritstia Very Happy egina manoula sta 24 tora o gios mou einai 7 hronon den xero an boro na bo stin omada sas νεαρές μανούλες - Σελίδα 6 215994 νεαρές μανούλες - Σελίδα 6 215994 νεαρές μανούλες - Σελίδα 6 215994

139νεαρές μανούλες - Σελίδα 6 Empty Απ: νεαρές μανούλες Κυρ Οκτ 07, 2012 12:11 am

dinaki88

dinaki88
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
όπως έχω πει, μάλλον κι εσύ όταν κυκλοφορούσες με το μωράκι σου ήσουν ο εξωγήινος της παρέας, οπότε εδώ ανήκεις ναι

http://psuxoblabla.blogspot.gr/

140νεαρές μανούλες - Σελίδα 6 Empty Απ: νεαρές μανούλες Κυρ Οκτ 07, 2012 12:18 am

dinaki88

dinaki88
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
κορίτσια, έχω απορία, όσες από εσάς κάνανε δεύτερο, πόσα χρόνια μετά κάνατε το δεύτερο?
και δεύτερη απορία, πόσες από εσάς βιώσατε χωρισμό ή δυσκολίες στο γάμο γιατί όλα έγιναν πολύ γρήγορα? πόσες πήγατε για άλλα καλύτερα τελικά...

εγώ είμαι σε τέτοιες δύσκολες καταστάσεις, δεν ήταν προμελετημένα όλα...

http://psuxoblabla.blogspot.gr/

141νεαρές μανούλες - Σελίδα 6 Empty Απ: νεαρές μανούλες Τρι Οκτ 09, 2012 5:28 am

souzan


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
dinaki88 έγραψε:κορίτσια, έχω απορία, όσες από εσάς κάνανε δεύτερο, πόσα χρόνια μετά κάνατε το δεύτερο?
και δεύτερη απορία, πόσες από εσάς βιώσατε χωρισμό ή δυσκολίες στο γάμο γιατί όλα έγιναν πολύ γρήγορα? πόσες πήγατε για άλλα καλύτερα τελικά...

εγώ είμαι σε τέτοιες δύσκολες καταστάσεις, δεν ήταν προμελετημένα όλα...
ντινακη τα παιδια μου εχουν 6 χρονια διαφορα δυσκολιες δεν βιωσα δοξα το θεο ημασταν αραββωνιασμενοι και μεναμε μαζι ημασταν 21 και κατι μηνες οταν γεννηθηκε ο πρωτος μας γιος καναμε ελευθερα αλλα δεν περιμεναμε οτι θα μας ερχοταν τοσο γρηγορα ενα μηνα μετα την γεννα του 1ου παιδιου μας κλειναμε 3 χρονια μαζι με τον αντρα μου

142νεαρές μανούλες - Σελίδα 6 Empty Απ: νεαρές μανούλες Τρι Οκτ 09, 2012 6:57 am

dinaki88

dinaki88
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
εμείς τα "φτιάξαμε"γενάρη του 2008, μέναμε μαζί από σεπτέμβρη του 2008 αλλά τελείως χαλαρά, δεκέμβρη του 08 έμεινα έγκυος και σεπτέμβρη του 2009 γέννησα, άρα ήρθαν απρόσμενα και γρήγορα όλα
χωρίσαμε μεγάλο διάστημα, προσπαθούμε πάλι τώρα, αλλά δεν πάει και πολύ καλά τον περισσότερο καιρό

6 χρόνια διαφορά μου φαίνεται πολύυυυ καλό. δηλαδή το πρώτο στα 21 σου και το επόμενο 27?
είναι εύκολα τα πράγματα έτσι? εννοώ πλέον το μεγάλο αυτόνομο, μπορείς να αφιερωθείς στο μικρό?
Κι εγώ σκεφτόμουν κοντά στα 30 το επόμενο, αφού τα έφερε έτσι η ζωή και το παιδί που ήθελα ως τα 25 ήρθε στα 20, να δώσω τον εαυτό μου και στα δύο το ίδιο, να μην κοπώ σε χίλια κομμάτια και δεν μπορέσω να δώσω αυτά που θέλω.

http://psuxoblabla.blogspot.gr/

143νεαρές μανούλες - Σελίδα 6 Empty Απ: νεαρές μανούλες Τετ Οκτ 10, 2012 1:30 am

souzan


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
σου ηρθαν ολα πολυ γρηγορα αλλα εσυ ωριμασες με το παιδι απο οτι καταλαβα ενω με τον συντροφο σου τι εγινε?γιατι δεν ειναι μαζι σου να σε στηριξει σε αυτο που δημιουργησατε μαζι?
ο μεγαλος μου παει 1η δημοτικου βεβαια τα εχω παιξει διαβασμα πολυ και μετα εχω και το μωρακι που μου τρωει ολη την ημερα αλλα το καλο ειναι οτι ειναι ανεξαρτητο το ενα παιδι και με βοηθαει με το μωρο οποτε του το ζητησω γιατι ο αντρας μου δουλευει αρκετες ωρες την ημερα

144νεαρές μανούλες - Σελίδα 6 Empty Απ: νεαρές μανούλες Πεμ Οκτ 11, 2012 10:33 am

dinaki88

dinaki88
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
δεν ξέρω αν ωρίμασα εγώ κι αυτός όχι.
Απλά όταν ήταν μικρή δε βοηθούσε όσο θα ήθελα και όσο μεγαλώνει και ανεξαρτητοποιείται η μικρή, τόσο λιγότερο την αναλαμβάνει.
Κοινώς δεν έχουν πάει ποτέ οι δυό τους στις κούνιες, πέρα από το διάστημα που ζήσαμε χώρια που δεν ξέρω που την πήγαινε όοοοοταν την έβλεπε-ώστε να μείνω πίσω εγώ να ξεκουραστώ ή να κάνω κάτι άλλο, γκρινιάζει ότι είναι χαζό να την ανεβάζουμε-έχουμε εσωτερική σκάλα- για να κάνει την ανάγκη της στην τουαλέτα ενώ έχουμε το γιογιό οπότε το ίδιο είναι-έχουμε κόψει το γιογιό πια, μετά από κάθετη τοποθέτηση δική μου, αφού μπορεί τουαλέτα είναι πισωγύρισμα-
και άλλα πολλά που δείχνουν γενική απροθυμία και βαρεμάρα για τη ζωή στο σπίτι. Σα ζευγάρι τριβές σε όλα όπως πχ για τα χρήματα, δεν του άρεσε που εγώ ξεκινάω ξένη γλώσσα, που θα κανονίσω να βγω με φίλους στο ρεπό του για καφέ κτλ κτλ
Δεν ξέρω αν είμαι υπερβολική ρε γμτ. το περίμενα πιο σε αλληλοβοήθεια το θέμα συμβίωση.
Όσο για τη διαφορά ηλικίας, νομίζω θα ήταν ακόμα καλύτερο και να πάρει το δρόμο του στο θέμα διάβασμα, 8 χρόνια διαφορά πχ. το καλό είναι ότι εμείς που γίναμε μικρές μαμάδες έχουμε και το περιθώριο

http://psuxoblabla.blogspot.gr/

145νεαρές μανούλες - Σελίδα 6 Empty Απ: νεαρές μανούλες Παρ Οκτ 12, 2012 1:38 am

souzan


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
απο τα λεγομενα σου και εμενα απροθυμος μου φαινεται και οτι βαριεται να ασχολειτε με το παιδι του μπορει να ηταν ετοιμος αλλα να ειναι καλομαθημενος και να μην θελει να ασχολειτε κατι που δεν ειναι σωστο.
8 χρονια διαφορα εχετε?δεν ειναι και κανας μικρος εμεις με τον αντρα μου εχουμε λιγους μηνες διαφορα ηταν 22 οταν γεννησα αλλα δεν ειχα τετοια προβληματα μαλλον δεν παιζει ρολο η ηλικια εγω αυτο εχω καταλαβει αλλα ο χαρακτηρας

146νεαρές μανούλες - Σελίδα 6 Empty Απ: νεαρές μανούλες Παρ Οκτ 12, 2012 1:41 am

souzan


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
πω τι χαζη που ειμαι χαχα 8 χρονια διαφορα εννουσες για τα παιδια ,εχεις δικιο τωρα που εχω το μωρο και τον νικολα στην 1η δημοτικου ειναι ζορικα γιατι θελει βοηθεια πολυ στο διαβασμα
και το μωρο τρεξιμο ολη μερα αστα να πανε το κακο ειναι οτι ο αντρας μου δουλευει αρκετες ωρες οταν ερχεται οσο μπορει βοηθαει

147νεαρές μανούλες - Σελίδα 6 Empty Απ: νεαρές μανούλες Παρ Οκτ 12, 2012 3:13 am

dinaki88

dinaki88
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
χαχα ναι εννοούσα τα παιδιά.
συνομήλικοι είμαστε στα 23,24 με 3χρονο παιδί.
Τι να σου πω..νομίζω ότι μετά από ψυχοφθόρες προσπάθειες χρόνων, από κλάματα και κουρέλιασμα, θέλω να μείνω μόνη. Στεναχωριέμαι κυρίως γιατί ξέρω ότι χάνω πολύ καλά χρόνια της ζωής μου(και δεν ξέρουμε και πόσα έχουμε σύνολο όχι τπτ άλλο)με άγχος, θυμό, απογοήτευση, ενώ θα έπρεπε να υπάρχει και ένα κομμάτι ευτυχία κάπου.
Νομίζω καλό σημάδι είναι όταν λείπει για δουλειά ο άλλος να ζεις γαλήνια και μόλις γυρνάει να μαυρίζει η ζωή σου. Τότε ναι, είναι καιρός για να πας γι'άλλα.

http://psuxoblabla.blogspot.gr/

148νεαρές μανούλες - Σελίδα 6 Empty Απ: νεαρές μανούλες Παρ Οκτ 12, 2012 4:31 am

μυρτω

μυρτω
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
εγινα μαμα πρωτη φορα στα 25 μισο,δεν ξερω αν θεωρουμαι μικρη,αλλα ολοι με κοιτουσαν καπως.οι γονεις μου,η αδερφη μου,η παρεα μου(κυριως αυτη!)αφου κ τωρα με βλεπουν με το μωρο που κοντευει 1,5 κ παλι δεν το πολυπιστευουν!ποσο μαλλον που τωρα θα κανω κ το δευτερο.
με τον αντρα μου τα ειχαμε ενα μηνα οταν εμεινα εγκυος!να πω οτι δεν επαθα σοκ;;επαθα!στην αρχη ελεγα δε θελω,πως θα το μεγαλωσω,επρεπε κ να μετακομισω απ τη θεσνικη οπου εμενα,στην κοζανη που μενει ο αντρας μου.παρατησα τη δουλεια μου,ειμαι μηχανολογος μηχανικος κ με το που τελειωσε το εργο εφυγα(οχι οτι θα με κρατουσαν βεβαια).
η μαμα μου οταν της το ειπα αρχισε να κλαιει(οχι απ τη χαρα της) ο μπαμπας μου,πηγε μια βολτα κανα 6ωρο ελειπε!
ειμαι κ η μικρη της οικογενειας,μικροδειχνω κ πολυ,δεν ημουν κ απ τα πιο ωριμα παιδια που υπαρχουν,μ εχουν πιο χαιδεμενη να το πω;με ειχαν συνηθισει να ειμαι εξω καθε βραδυ κ να γυρναω ξεμερωμα,δεν ξερω,αλλα καπως τους φανηκε!
απ την επομενη μερα ομως,με το που πηρα την αποφαση,ειναι διπλα μου με μεγαλη χαρα.με στηριζουν σε ολα..κ ο αντρας μου το ιδιο.κ ολο μου λεει να βγαινω εξω κ με τις φιλες μου,για να μη βαρεθω στο σπιτι.κ πολλες φορες κραταει τη μικρη κ εγω ξεπορτιζω.αντιστοιχα κανω κ εγω βεβαια.
νομιζω πως το παν ειναι να μεγαλωνουν τα παιδια σε ηρεμο περιβαλλον..δλδ,αν ειναι να ειμαι μαζι με τον αντρα μου μονο κ μονο για το παιδι,καλυτερα μονη μου.το ιδανικο ειναι να τα βρισκεις με τον συντροφο,γκομενο,αντρα,οπως θες πες τον,να σε ηρεμει,να σε στηριζει..οποτε κ το παιδι αντιλαμβανεται την ηρεμια κ την ασφαλεια.
αν παλι υπαρχουν καυγαδες,εντασεις,νευρα,παλι τα παιδια το αντιλαμβανονται πιστευω.

149νεαρές μανούλες - Σελίδα 6 Empty Απ: νεαρές μανούλες Παρ Οκτ 12, 2012 4:37 am

souzan


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
δηλαδη οταν δουλευει εισια καλυτερα μονη σου και οταν γυριζει σπιτι σου χαλαει την διαθεση?ε τοτε τι τον θες διπλα σου αν σου δημιουργει μονο προβληματα σκοπος της ζωης η οποια ειναι πολυ μικρη και την ζουμε μια φορα ειναι να την περασεις οσο μπορεις πιο χαρουμενη καλυτερα να μεινεις μονη σου με το παιδακι σου παρα μαζι του και να παιδευεσαι

150νεαρές μανούλες - Σελίδα 6 Empty Απ: νεαρές μανούλες Παρ Οκτ 12, 2012 6:57 am

dinaki88

dinaki88
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
διάβασα την ιστορία από τη μυρτώ. Και εμείς το παλέψαμε αυτό, να βγαίνω, αλλά το έκοψα μόνη μου μετά τη γκρίνια που ακολουθούσε για το πότε θα γυρίσω και πού θα πάω και γιατί άργησα μια ώρα κτλ. τώρα έχω πάνω από 6μηνο να κάτσω έξω μετά τη 1 άντε 1.30 τη νύχτα πχ, ενώ όλη μου η παρέα βγαίνουν τέτοιες ώρες πχ.
Προσπάθησα να ανεχτώ όλα αυτά γιατί τη μία φορά που χωρίσαμε μου έκανε τη ζωή κόλαση και κατά συνέπεια διαλύθηκε και η ηρεμία της μικρής, καθώς δεν έδινε χρήματα ούτε για σούπερ μάρκετ(εγώ δε δούλευα, ούτε δουλεύω, και μάλλον δε θα βρω κιόλας δουλειά να αυτοσυντηρούμαι) και δεν έπαιρνε όλη μέρα ποτέ το παιδί μόνο κάποιες ώρες όποτε και αν τον βόλευε.
Κοινώς πολιτισμός κανένας. Δε θέλω να πάμε δικαστικά, είναι κάτι που μου φαίνεται χαζό, να μην μπορούμε να συμφωνούμε στα βασικά και να πληρώσουμε κόσμο να μας τα βρει.

Δεν είναι το θέμα μόνο στην ηρεμία του σπιτιού, είναι παντού, είναι από τη γκρίνια που θα πάρω 2 πακέτα μακαρόνια αντί για 1, γιατί ξέρω σα νοικοκυρά ότι 2 χρειαζόμαστε αλλά αυτός θα πληρώσει το λογαριασμό, μέχρι το πας να βάλεις το παιδί για ύπνο σήμερα εσύ?-ουυυφφ, δεν έρχεσαι κι εσύ μαζί?

Δεν ξέρω, διαβάζω τις δικές σας ιστορίες και βλέπω ότι δεν είναι έτσι, ότι σας στηρίζουν..

http://psuxoblabla.blogspot.gr/

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 6 από 7]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Forumgreek.com | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις