Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
51 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 51 επισκέπτες :: 3 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 2 από 7]

26νεαρές μανούλες - Σελίδα 2 Empty Απ: νεαρές μανούλες Τρι Ιουν 29, 2010 4:39 am

dinaki88

dinaki88
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
peppy-mama έγραψε:re ntinaki gia psaxou ligo??
mipws eimaste tpt syggeneis??
πολύ πιθανό, δεν έχω πάρε δώσε με κανένα συγγενήμου , οπότε μπορεί να είσαι και να μη το ξέρω
peppy-mama έγραψε:i apla pantreytikame ton idio antra..
emena kanei kai to allo omws...meta apo megalous periodous grinias kai fasarias erxetai mes tin kalosyni ikai tin agapi..fysika krataei mono wres alla pragmatika nomizw oti kapoioi anthrwpoi pala DEN einai ETOIMOI gia oikogeneia..oxi logw ilikias gt einai poly wrimos idi alla logw apaitisewn
κι εμένα το ίδιο
πρώτα με κάνει σ@!τά με τη συμπεριφορά του και τους τρόπους του και μετά θα έρθει θα μου έχει φτιάξει καφέ, θα μου πει κάνε ένα μπάνιο χαλάρωσε και θα έχει την απαίτηση να τα ξεχάσω όλα!
είναι δυνατόν?
καλά βέβαια μετά από λίγο ξανά μανά, και οι καλοσύνες μόνο ότνα με φτάσει στο αμήν!
αυτό για την ετοιμότητα για οικογένεια δεν μπορώ να το κρίνω, γιατί κι εγώ δεν ξέρω αν ήμουν έτοιμη για οικογένεια,
το μόνο που ξέρω είναι ότι κάποιοι άνθρωποι ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΦΤΙΑΓΜΕΝΟΙ ΓΙΑ ΓΟΝΕΙΣ(και αναφέρομαι στους γονείς μου,κλασσικό παράδειγμα ανθρώπων που έπρεπε να γεννηθούν στειρωμένοι)
peppy-mama έγραψε:pws perimeneis na pernas san paidi kathe mera otan exeis DIKO SOU PAIDI?
prepei na ta leme emeis...den eimai moni..ax poso me anakoufizei ayto..
χαρακτηριστικό παράδειγμα το λιώσιμοο στο WoW(για όσες δεν ξέρουν on line παιχνίδι στο pc)ποιός φέρεται σα παιδί λοιπόν?
και καλά λιώσε όσο θες αλλά μετά όταν θέλω ένα καφέ με τους φίλους μου μην κράζεις #%#@%!
ναι ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΜΙΛΑΜΕ ΕΜΕΙΣ
ΠΜ ΚΑΙ ΓΡΗΓΟΡΑ!!!!!
gokat έγραψε:εγώ παντρεύτηκα 23 χρονών και έμεινα έγκυος 4 μήνες μετά το γάμο μου... ανήκω στις νεαρές μανούλες του γκρουπ??? όντως τα πράγματα είναι δύσκολα στις μέρες μας και το μεγαλύτερο κατόρθωμα είναι να κρατήσεις ένα γάμο... Δεν ξέρω αν θα τα καταφέρω αλλά το παλεύω... Το πιο ωραίο δώρο στη ζωη μου είναι η κόρη μου και μόνο και μόνο γι'αυτό το λόγο δε θα μετανιώσω ποτε που βιάστηκα!!!
Cool
ε, κοίτα, πιστεύω καλό κριτήριο είναι το βλέμμα σαν αυτό Shocked όταν ανακοίνωσες την εγκυμοσύνη. αυτό σημαίνει ότι μάλλον θεωρείσαι μικρή Razz

http://psuxoblabla.blogspot.gr/

27νεαρές μανούλες - Σελίδα 2 Empty Απ: νεαρές μανούλες Τρι Ιουν 29, 2010 4:47 am

Tziz


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Κι εγώ 27 είμαι κορίτσια. Λίγες μέρες αφού γεννήσω θα είμαι 28 και ειλικρινά χωρίς να θέλω να θίξω καμιά σας πιστεύω πως είναι η καταλληλότερη ηλικία - υπό τις κατάλληλες προϋποθέσεις πάντα.
Ούτε μετά τα 30 αλλά ούτε και πριν τα 23.
Έχω να πω το εξής στο θέμα συντρόφου:
Είχα κι εγώ σχέση 9 χρόνων (από τα 15,5 μέχρι τα 24,5). Τον τελευταίο χρόνο συζούσαμε κιόλας και επειδή ο αδερφός του είχε ήδη παιδάκι, ζηλεύαμε και θέλαμε κι εμείς.
Πόσο χαίρομαι που ΔΕΝ ΤΟ ΕΚΑΝΑ!!!
Αφού χώρισα, γνώρισα τον άντρα μου - 10 χρόνια μεγαλύτερός μου ο οποίος με λατρεύει νεαρές μανούλες - Σελίδα 2 328109 - και απόλυτα συνειδητοποιημένοι πλέον και οι δύο για το τι ψάχνουμε και ζητάμε από τη ζωή στα δύο χρόνια σχέσης παντρευτήκαμε. Τώρα είμαστε μόλις 6 μήνες παντρεμένοι και εγώ "βγαίνω" από τον 4ο και μπαίνω στον 5ο μήνα της εγκυμοσύνης μου.
Όταν ήμουν μικρή έλεγα ότι δε θέλω να χωρίσω και αυτός που θα ήταν "ο πρώτος μου" θα ήταν για όλη μου τη ζωή. Κολοκύθια. Αν δε "δοκιμάσεις" δε θα μάθεις..!
Για όσες έχετε προβληματάκια με το σύζυγο/σύντροφο σε αυτή την ηλικία, γνώμη μου είναι να προσπαθήσετε να τα λύσετε. Είναι κρίμα να μείνετε με μωρά παιδιά μόνες. Τα λέω και στη δίδυμη αδερφή μου που είναι κι αυτή έγκυος τώρα - αλλά χωρίς σύντροφο να τη στηρίζει.

28νεαρές μανούλες - Σελίδα 2 Empty Απ: νεαρές μανούλες Τρι Ιουν 29, 2010 4:59 am

Tziz


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Κι επειδή μέχρι να γράψω, γράψατε και με προλάβατε, θα σας πω ότι έτσι ακριβώς ήταν ο πρώην μου.
Πρώτα τα έσπαγε όλα και μετά μου ζήταγε να τα ξαναβρούμε.
Γενικότερα ήταν πολύ ανασφαλής και ήθελε να έχει το πάνω χέρι. "Να σκίσει τη γάτα" που λένε, καθότι εγώ ήμουν και πιο όμορφη Shocked και πιο μορφωμένη Shocked και πιο καλή (σαν άνθρωπος) Shocked είχα και αυτοκίνητο και μηχανάκι δικό μου Twisted Evil και γενικότερα και οι ίδιοι του οι φίλοι και οι συγγενείς με γούσταραν πιο πολύ! νεαρές μανούλες - Σελίδα 2 215994

29νεαρές μανούλες - Σελίδα 2 Empty Απ: νεαρές μανούλες Τρι Ιουν 29, 2010 5:10 am

dinaki88

dinaki88
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Tziz έγραψε:Κι εγώ 27 είμαι κορίτσια. Λίγες μέρες αφού γεννήσω θα είμαι 28 και ειλικρινά χωρίς να θέλω να θίξω καμιά σας πιστεύω πως είναι η καταλληλότερη ηλικία - υπό τις κατάλληλες προϋποθέσεις πάντα.
Ούτε μετά τα 30 αλλά ούτε και πριν τα 23.
νομίζω πραγματικά ότι όσες είμαστε κάτω από 22 όταν γεννήσαμε-η πλειοψηφία μας έστω-δεν είχαμε προαποφασίσει τι θα κάνουμε, απλά μια μέρα κάναμε ένα τεστ και βγήκε θετικό.
Εγώ πιστεύω ότι το αγαπημένο πραγματικά ζευγάρι, που έχει τη στήριξη οικονομική και συναισθηματική, μπορεί να κάνει παιδί και να είναι ευτυχισμένο και στα 20 και στα 40.
ξέρω περιπτώσεις στην ηλικία μου που είναι πολύ ικανοποιημένοι από τη ζωή τους.
Tziz έγραψε:Έχω να πω το εξής στο θέμα συντρόφου:
Είχα κι εγώ σχέση 9 χρόνων (από τα 15,5 μέχρι τα 24,5). Τον τελευταίο χρόνο συζούσαμε κιόλας και επειδή ο αδερφός του είχε ήδη παιδάκι, ζηλεύαμε και θέλαμε κι εμείς.
Πόσο χαίρομαι που ΔΕΝ ΤΟ ΕΚΑΝΑ!!!
Αφού χώρισα, γνώρισα τον άντρα μου - 10 χρόνια μεγαλύτερός μου ο οποίος με λατρεύει νεαρές μανούλες - Σελίδα 2 328109 - και απόλυτα συνειδητοποιημένοι πλέον και οι δύο για το τι ψάχνουμε και ζητάμε από τη ζωή στα δύο χρόνια σχέσης παντρευτήκαμε. Τώρα είμαστε μόλις 6 μήνες παντρεμένοι και εγώ "βγαίνω" από τον 4ο και μπαίνω στον 5ο μήνα της εγκυμοσύνης μου.
ποτέ δεν είχα σχέση μεγαλύτερη των δύο χρόνων(και ήμουν και πολύ υπέρ των παράλληλων σχέσεωνLaughing)
τώρα ήδη γιατί χωρίσατε. ε φαντάσου να έμενες μαζί του και να σου είχε προκύψει εγκυμοσύνη. αυτό που ήταν θα χειροτερευε κάτω από την πίεση και εσύ πόσο θα άντεχες?(απορία μου:πώς άντεξες 9 χρόνια με έναν τέτοιο!ουάου)με το καλό το μωράκι σου...
Tziz έγραψε:Όταν ήμουν μικρή έλεγα ότι δε θέλω να χωρίσω και αυτός που θα ήταν "ο πρώτος μου" θα ήταν για όλη μου τη ζωή. Κολοκύθια. Αν δε "δοκιμάσεις" δε θα μάθεις..!
ΜΗ ΜΟΥ ΠΕΙΤΕ ΟΤΙ ΕΣΕΙΣ ΠΟΥ ΜΠΗΚΑΤΕ ΣΤΟ ΓΚΡΟΥΠ ΕΙΣΤΕ ΜΕ ΤΟΝ ΠΡΩΤΟ ΣΑΣShockedΘΑ ΦΤΙΑΞΩ ΆΛΛΟ ΓΚΡΟΥΠLaughing
προσωπικά πρεπει να δοκίμασα κάπως πολύ και έχω μαθει αλλά πάλι την έπαθα(το μιλουπάκι αν το δει θα πει, ναι φαίνεται οτι παραδοκίμασες:Ρ)
πρέπει να είσαι πολύ τυχερή για να πέσεις με την πρώτη σε άντρα για να κάνεις οικογένεια.
Ποτέ δεν είχα τη νοοτροπία να βρω τον ιδανικό, εγώ απλά ήθελα να περνάω καλά..
Tziz έγραψε:Για όσες έχετε προβληματάκια με το σύζυγο/σύντροφο σε αυτή την ηλικία, γνώμη μου είναι να προσπαθήσετε να τα λύσετε. Είναι κρίμα να μείνετε με μωρά παιδιά μόνες. Τα λέω και στη δίδυμη αδερφή μου που είναι κι αυτή έγκυος τώρα - αλλά χωρίς σύντροφο να τη στηρίζει.
δε νομίζω ότι υπάρχει και καμία που να μην το πάλεψε και με την πρώτη δυσκολία να διέλυσε έτσι το γάμο και την οικογένεια της.
Αλλά κατά τη γνώμη μου, δε μου αρέσει να καταπιεζόμαστε, να ζούμε στη μιζέρια και την πίκρα για να κρατήσουμε μια οικογενεια μόνο για τα παιδιά, ενώ μέσα μας είμαστε δυστυχισμένες και μόνες.
μιλάω λίγο εκ του ασφαλούς γιατί ο άντρας μου ακόμα και να χωρίσουμε, αγαπάει οτ παιδί του πολύ και θα το φροντίζει όπως και να'χει, αλλά πιστεύω ότι ένα παιδί έχει αντίληψη και οι εντάσεις στο σπίτι και η εικόνα μιας δυστυχισμένης μάνας δεν είναι προτιμότερα ενός φιλικού διαζυγίουκαι από κοινού ευθύνης των γονέων προς τα παιδιά.
κι εγώ παιδί χωρισμένων γονιών είμαι και ξέρω ότι πιο πολύ με σημάδεψαν οι τσακωμοί και τα κλάμματα παρά το διαζύγιο καθ'αυτό.
αυτά πάντα όταν η κατάσταση δεν καλυτερεύει

http://psuxoblabla.blogspot.gr/

30νεαρές μανούλες - Σελίδα 2 Empty Απ: νεαρές μανούλες Τρι Ιουν 29, 2010 5:33 am

Tziz


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Dinaki88 σωστά τα λες και συμφωνώ με την ιδέα του διαζυγίου όταν ο γάμος είναι πλέον ανυπόφορος, όπως και με την ιδέα της έκτρωσης όταν τα πράγματα δεν έρχονται όπως επιθυμούμε.
Εγώ απλά το λέω για κάποιους - κάποιες που με την πρώτη δυσκολία σκέφτονται να χωρίσουν γιατί πολύ απλά λειτουργούν "εκ του ασφαλούς", έχοντας το μπαμπά και τη μαμά στην "καβάτζα".
Όσο για το πως άντεξα 9 χρόνια, αυτά που περιγράφω άρχισαν όταν συζήσαμε. Παίζαμε ξύλο κανονικότατα και μάλιστα κάποιες φορές το ευχαριστιόμουν κιόλας! Έβγαζα το άχτι μου όταν πχ του τράβαγα τα μαλλιά ή του έριχνα κάτι καλά σκαμπίλια που του γύριζε το κεφάλι! Twisted Evil
Τα πρώτα χρόνια ήταν πολύ όμορφα.
Τον 1,5 έλειπε και φαντάρος... Εγώ πήγαινα σχολείο, ήταν αλλιώς...
Όταν έγινε βρωμοταρίφας και τον έφαγαν τα ξενύχτια και ο υπόκοσμος έγινε κι αυτός σκατιάς.
Αυτά. Περσινά ξινά σταφύλια. ΤΏΡΑ ΕΙΜΑΙ ΕΥΤΥΧΙΣΜΕΝΗ!!!

31νεαρές μανούλες - Σελίδα 2 Empty Απ: νεαρές μανούλες Τρι Ιουν 29, 2010 5:38 am

dinaki88

dinaki88
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Tziz έγραψε:Dinaki88 σωστά τα λες και συμφωνώ με την ιδέα του διαζυγίου όταν ο γάμος είναι πλέον ανυπόφορος, όπως και με την ιδέα της έκτρωσης όταν τα πράγματα δεν έρχονται όπως επιθυμούμε.
Εγώ απλά το λέω για κάποιους - κάποιες που με την πρώτη δυσκολία σκέφτονται να χωρίσουν γιατί πολύ απλά λειτουργούν "εκ του ασφαλούς", έχοντας το μπαμπά και τη μαμά στην "καβάτζα".
Όσο για το πως άντεξα 9 χρόνια, αυτά που περιγράφω άρχισαν όταν συζήσαμε. Παίζαμε ξύλο κανονικότατα και μάλιστα κάποιες φορές το ευχαριστιόμουν κιόλας! Έβγαζα το άχτι μου όταν πχ του τράβαγα τα μαλλιά ή του έριχνα κάτι καλά σκαμπίλια που του γύριζε το κεφάλι! Twisted Evil
Τα πρώτα χρόνια ήταν πολύ όμορφα.
Τον 1,5 έλειπε και φαντάρος... Εγώ πήγαινα σχολείο, ήταν αλλιώς...
Όταν έγινε βρωμοταρίφας και τον έφαγαν τα ξενύχτια και ο υπόκοσμος έγινε κι αυτός σκατιάς.
Αυτά. Περσινά ξινά σταφύλια. ΤΏΡΑ ΕΙΜΑΙ ΕΥΤΥΧΙΣΜΕΝΗ!!!

δεν συμφωνώ με την ιδέα της έκτρωσης γι'αυτό και δεν έκανα, όταν όλα έδειχναν προς τα εκεί
θα ένιωθα χάλια με τον εαυτό μου και με το σώμα και την ψυχή μου σίγουρα
αχχχχχχχχχ πόσο ζηλεύω που τον σάπιζες στο ξύλο Laughing
εγώ τι να κάνω δεν καταλαβαίνει το χοντρόπετσο, ήταν μποξέρ και προφανώς σα να τον τσιμπάει κουνούπι θα τα νιώθει τα δικά μου..
ΤΑΡΙΦΕΣ-ΑΤΙΜΗ ΦΑΡΑ-ΠΕΦΤΟΥΛΕΣ-ΚΑΚΙΣΤΟΙ ΟΔΗΓΟΙ-ΑΝΥΠΟΦΟΡΟΙ ΕΓΩΙΣΤΕΣ-ΑΓΕΝΕΣΤΑΤΟΙ=ούτε για πλακα δε θα πλησιαζα έναν
δεν ξέρω πώς είναι για μια κοπέλα που έχει την οικογένεια της από πίσω της, πάντως ΄σιγουρα καλύτερα από εμένα που δεν έχω κανένα και είναι μια παραπάνω πίεση στο πώς θα ανταπεξέλθω σε περίπτωση που τον σουτάρω τελείως..
ΤΙ ΚΑΛΑ ΠΟΥ ΕΙΣΑΙ ΕΥΤΥΧΙΣΜΕΝΗ,ΧΑΙΡΟΜΑΙ ΤΟΣΟ ΓΙΑ ΣΕΝΑΑΑΑΑ νεαρές μανούλες - Σελίδα 2 328109 νεαρές μανούλες - Σελίδα 2 328109 νεαρές μανούλες - Σελίδα 2 328109 νεαρές μανούλες - Σελίδα 2 328109 νεαρές μανούλες - Σελίδα 2 654316 νεαρές μανούλες - Σελίδα 2 654316 νεαρές μανούλες - Σελίδα 2 654316 νεαρές μανούλες - Σελίδα 2 654316

http://psuxoblabla.blogspot.gr/

32νεαρές μανούλες - Σελίδα 2 Empty Απ: νεαρές μανούλες Τρι Ιουν 29, 2010 5:49 am

Tziz


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Μη νομίζεις κι εκείνος παλαιστής της ελληνορωμαϊκής ήταν πιτσιρικάς. Αλλά να έχεις υπόψη σου ότι (ειδικά αν είσαι ποοοοοολυυυυυυυυύ θυμωμένη) θα πονέσει όπου και όπως τον βαρέσεις κι ας κάνει τον σκληρό και τον άντρα. Έχω και μεγαλύτερο αδερφό και ξέρω. χιχιχιχιχι! (ποτέ δε χτυπούσα στα "αδύνατα" σημεία γιατί κατά βάθος τους αγαπούσα).
Το καλύτερο βέβαια είναι να μην καταφεύγουμε στη βία... Καθώς επίσης μην ξεχνάτε ότι σηκώνοντας εσείς το χέρι σας αυτομάτως τους δίνετε το δικαίωμα να το σηκώσουν κι εκείνοι και σίγουρα θα πονέσετε πιο πολύ από εκείνους...
Αυτό δεν ήθελα κι εγώ. Να πονάω. Είτε σωματικά είτε ψυχικά.
Όσο για το "ταρίφας", προέκυψε. Δεν ήταν όταν τον γνώρισα.
Επίσης, δεν ξέρω για τους γονείς κορίτσια, αλλά μιας και είστε όλες μικρούλες παππούδες δεν έχετε? Εμένα ζουν ακόμα. Και ότι κι αν γινόταν σ' αυτούς θα έτρεχα πρώτα. Άλλο άτομο της οικογένειας (θείος - θεία, μεγαλύτερα ξαδέρφια) κάποιος θα υπάρχει. Κανείς μας δε χάνεται. Η στήριξη υπάρχει, κάπου, είτε είναι οικονομική είναι ψυχολογική.

33νεαρές μανούλες - Σελίδα 2 Empty Απ: νεαρές μανούλες Τρι Ιουν 29, 2010 11:21 am

dinaki88

dinaki88
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
μπα δεν είμαι της βίας μόνο τον μικρό μου αδερφό και τα αγοράκια στο σχολείο βάραγα
μετά ανακάλυψα τη δύναμη που έχει η σιωπή και χρησιμοποιώ αυτό
προσωπικά
δεν έχω κανέναν από οικογένεια
πατέρας στα @@ μου μετά το διαζύγιο
μάνα στα @@ μου επειδή δεν αξίζει
σόι από τις δύο μεριές εξαφανισμένο χρόνια(κανείς δεν ευχήθηκε ποτέ καν για το παιδί)
παππούδες γιαγιάδες dead dead dead(ατάκα από 50-50 με πολύυυυ γέλιο btw)
οικογένεια μου είναι οι φίλοι μου και με στηρίζουν ό,τι και να γίνει.

http://psuxoblabla.blogspot.gr/

34νεαρές μανούλες - Σελίδα 2 Empty Απ: νεαρές μανούλες Τρι Ιουν 29, 2010 9:09 pm

Maraki8


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
το σβηνω το ποστ μου μικρομανούλες..αναθεωρώ
έπρεπε να φτασουμε ως εδώ για να καταλάβω την τύχη μου! ημουν πολύ εγωίστρια αλλά .. ξυπνησα Embarassed



Έχει επεξεργασθεί από τον/την Maraki8 στις Τετ Αυγ 25, 2010 11:53 am, 1 φορά

35νεαρές μανούλες - Σελίδα 2 Empty Απ: νεαρές μανούλες Τετ Ιουν 30, 2010 4:59 am

dinaki88

dinaki88
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
ε ναι, οι περισσότερες έχουν γονείς δίπλα ή έστω συγγενείς
ε εγώ μιας και ξέμεινα από φάμιλυ είπα να κάνω τους φίλους μου
με όλους θα κουμπαριάσω ή έχω κουμπαριάσει και είμαι μια χαρα
ελπίζω να μη χαθούμε τη μέρα που θα κάνουν κι αυτοί οικογένεια βέβαια Sad

http://psuxoblabla.blogspot.gr/

36νεαρές μανούλες - Σελίδα 2 Empty Απ: νεαρές μανούλες Τετ Ιουλ 14, 2010 2:17 am

zoekopa

zoekopa
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Εγώ κορίτσια, μόλις έκλεισα τα 24 και τον Νοεμβριο περιμένουμε τον μπεμπη!!! Παντρευτήκαμε περυσι τον Μάιο. Το μωρό μας ήρθε με την πρώτη προσπάθεια!!! Φαντάζομαι οτι θεωρούμε νεαρή μαμα, γιατί σε όσους λέω οτι είμαι παντρεμένη και έγκυος με κοιτανε έτσι Shocked χαχαχαχαχα!!!
Θέλω να συγχαρώ όλα τα νεαρά κορίτσια που κρατήσαν τα παιδιά τους και δεν σκέφτηκαν ή δεν προχωρησαν σε άμβλωση. Είμαι πραγματικά περήφανη για αυτές τις κοπέλες γιατι στάθηκαν στα πόδια τους και είχαν τα κότσια να αναλάβουν τις ευθύνες τους!!! Respect Respect Respect Respect

37νεαρές μανούλες - Σελίδα 2 Empty Απ: νεαρές μανούλες Τετ Ιουλ 14, 2010 2:33 am

athina24

athina24
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΠΙΟ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΟΡΙΟ ΣΑΣ ΑΛΛΑ ΕΓΩ ΕΚΛΕΙΣΑ ΤΑ 25 ΠΡΙΝ 3 ΜΗΝΕΣ ΚΑΙ ΕΧΩ 2 ΜΙΚΡΟΥΛΕΣ...ΤΗ ΜΕΓΑΛΗ ΤΗΝ ΕΚΑΝΑ ΣΤΑ 23,5....ΕΙΜΑΙ ΜΕΣΑ?Ο ΑΝΤΡΑΣ ΜΟΥ
ΕΙΝΑΙ ΤΩΡΑ 29 ΚΑΙ ΕΥΤΥΧΩΣ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΑΥΤΟΣ ΠΑΙΔΙ...

38νεαρές μανούλες - Σελίδα 2 Empty Απ: νεαρές μανούλες Τετ Ιουλ 14, 2010 2:55 am

zoekopa

zoekopa
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
athina24 έγραψε:ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΠΙΟ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΟΡΙΟ ΣΑΣ ΑΛΛΑ ΕΓΩ ΕΚΛΕΙΣΑ ΤΑ 25 ΠΡΙΝ 3 ΜΗΝΕΣ ΚΑΙ ΕΧΩ 2 ΜΙΚΡΟΥΛΕΣ...ΤΗ ΜΕΓΑΛΗ ΤΗΝ ΕΚΑΝΑ ΣΤΑ 23,5....ΕΙΜΑΙ ΜΕΣΑ?Ο ΑΝΤΡΑΣ ΜΟΥ
ΕΙΝΑΙ ΤΩΡΑ 29 ΚΑΙ ΕΥΤΥΧΩΣ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΑΥΤΟΣ ΠΑΙΔΙ...
νομίζω οτι είσαι μέσα!! να χαίρεσαι τα κοριτσάκια σου!!!
Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy

39νεαρές μανούλες - Σελίδα 2 Empty Απ: νεαρές μανούλες Τετ Ιουλ 14, 2010 3:02 am

mamamaria


Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Εγω ειμαι 24 τωρα αλλα την κορη μου την κανα στα 22!!!ειχα παντρευτει στα 21 και με το αντρα μου τωρα ειμαστε σχεδον 10 χρονια μαζι!!
την κορη δεν ειχαμε καθολου δυσκολιες ολα πηγαινα καλα δουλεια και εγω ειμαστε πολυ καλα!!! Στο γιο μου τωρα ειχαμε τα προβληματα εγω την αμαρτια μου θα την πω ολα ειχα περασει απο το μυαλο μου αλλα ο ανδρας μου δεν ηθελε να ακουσει κουβεντα και μπορω να πω οτι τωρα τον ευχαριστω γι αυτο γιατι εχω και ενα γιο κουκλο!!θυσιασαμε το χομπι του ανδρα μου και αποκτησαμε ενα κουκλακι!! σε ολοι την εγκυμοσυνη ειχαμε πολλα προβληματα τωρα απο τον καιρο που γεννησα ενα ενα ως δια μαγειας λυνονται και οσο περνανε οι μερες ειμαστε ολο και καλυτερα και αγαπημενοι!!!
υπομονη θελει μονο!!! και αν βλεπεις οτι δεν τραβαει το πραγμα ειναι πιο καλα το διαζυγιο γιατι οτι προβληματα εχουμε εμεος δεν χρειαζεται να τα περναμε στα παιδια μας δεν φταινε αυτα σε τιποτα να μεγαλωνουνε σε περιβαλον με τσακομους και οτιδηποτε συνεπαγεται με αυτους!!!

40νεαρές μανούλες - Σελίδα 2 Empty Απ: νεαρές μανούλες Τετ Ιουλ 14, 2010 3:17 am

dinaki88

dinaki88
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
zoekopa έγραψε: Φαντάζομαι οτι θεωρούμε νεαρή μαμα, γιατί σε όσους λέω οτι είμαι παντρεμένη και έγκυος με κοιτανε έτσι Shocked χαχαχαχαχα!!!
Θέλω να συγχαρώ όλα τα νεαρά κορίτσια που κρατήσαν τα παιδιά τους και δεν σκέφτηκαν ή δεν προχωρησαν σε άμβλωση. Είμαι πραγματικά περήφανη για αυτές τις κοπέλες γιατι στάθηκαν στα πόδια τους και είχαν τα κότσια να αναλάβουν τις ευθύνες τους!!! Respect Respect Respect Respect
ναι αυτό είναι το κριτήριο και το πληρείς:Ρ
και εγώ με τη σειρά μου να μας συγχαρώ όλες:ΡΡ
athina24 έγραψε:Ο ΑΝΤΡΑΣ ΜΟΥ
ΕΙΝΑΙ ΤΩΡΑ 29 ΚΑΙ ΕΥΤΥΧΩΣ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΑΥΤΟΣ ΠΑΙΔΙ...
ναι μάλλον την καλύτερη δουλειά έκανες-όσο το σκέφτομαι μάλλον εκεί έκανα τη μ$@#$ία...
mamamaria έγραψε:Εγω ειμαι 24 τωρα αλλα την κορη μου την κανα στα 22!!!ειχα παντρευτει στα 21 και με το αντρα μου τωρα ειμαστε σχεδον 10 χρονια μαζι!!
την κορη δεν ειχαμε καθολου δυσκολιες ολα πηγαινα καλα δουλεια και εγω ειμαστε πολυ καλα!!! Στο γιο μου τωρα ειχαμε τα προβληματα εγω την αμαρτια μου θα την πω ολα ειχα περασει απο το μυαλο μου αλλα ο ανδρας μου δεν ηθελε να ακουσει κουβεντα και μπορω να πω οτι τωρα τον ευχαριστω γι αυτο γιατι εχω και ενα γιο κουκλο!!θυσιασαμε το χομπι του ανδρα μου και αποκτησαμε ενα κουκλακι!! σε ολοι την εγκυμοσυνη ειχαμε πολλα προβληματα τωρα απο τον καιρο που γεννησα ενα ενα ως δια μαγειας λυνονται και οσο περνανε οι μερες ειμαστε ολο και καλυτερα και αγαπημενοι!!!
υπομονη θελει μονο!!! και αν βλεπεις οτι δεν τραβαει το πραγμα ειναι πιο καλα το διαζυγιο γιατι οτι προβληματα εχουμε εμεος δεν χρειαζεται να τα περναμε στα παιδια μας δεν φταινε αυτα σε τιποτα να μεγαλωνουνε σε περιβαλον με τσακομους και οτιδηποτε συνεπαγεται με αυτους!!!

χαίρομαι πολύ για σέναααααααααααααααα
πάρα πολύ πραγματικά..
αλλά μάλλον από ότι βλέπω έγιναν αλλαγές και ειλικρινείς προσπάθειες από την άλλη μεριά...ε, αυτό μάλλον εξηγεί τη βελτίωση..
συμφωνώ πλήρως με την τελευταία φράση...
και
respect είστε από πάντα μαζί και ακόμα αντέχετε!!!
μπράβο!

http://psuxoblabla.blogspot.gr/

41νεαρές μανούλες - Σελίδα 2 Empty Απ: νεαρές μανούλες Τετ Ιουλ 14, 2010 4:35 am

mamamaria


Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
χαίρομαι πολύ για σέναααααααααααααααα
πάρα πολύ πραγματικά..
αλλά μάλλον από ότι βλέπω έγιναν αλλαγές και ειλικρινείς προσπάθειες από την άλλη μεριά...ε, αυτό μάλλον εξηγεί τη βελτίωση..
συμφωνώ πλήρως με την τελευταία φράση...
και
respect είστε από πάντα μαζί και ακόμα αντέχετε!!!
μπράβο![/quote]\

Πλεον οπως εχουν τα πραγματα πρεπει να εκτιμαμαι αυτα που εχουμε και αυτα που ερχονται ειναι δωρα και αν δεν το καταλαβαινουν γονεις κτλ κακο του κεφαλιου τους!!!καποτε μου χε πει η κουμπαρουλα μου οτι να υπολογιζεις και να σκεφτεσαι αυτους που κλεινει μεσα η πορτα του σπιτιου σου και εχει δικιο!!
αλλα σημερα με χει πιασει η φυλοσοφια μου Razz Razz Razz

42νεαρές μανούλες - Σελίδα 2 Empty Απ: νεαρές μανούλες Τετ Αυγ 25, 2010 4:33 am

katia


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Να μπω και εγω στην παρεα σας νιας και εγω ειμαι μικρομανουλα?Εμεινα εγκυος αφου ειχα παντρευτη,στα 19 γεννησα τον πριγκιπα μου και δεν θα τον αλλαζα με τιποτα στον κοσμο τωρα ειμαι 21 και ειμαι πολυ ευτυχισμενη με τον αντρα μου και τον γιοκα μου!!!!!Θα χαρω πολυ να τα λεμε

43νεαρές μανούλες - Σελίδα 2 Empty Απ: νεαρές μανούλες Τετ Αυγ 25, 2010 4:45 am

manoula3

manoula3
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
κ γωωωωω κ γωωωωωωω γραφω εδωωωωω!!!! Laughing Laughing

εγω 1μηνα πριν κλεισω τα 2ο εκανα το πρωτο μου παιδακι!!!!λιγο πριν γεννησω παντρευτηκα κ ημασταν μαζι απο οταν ημουν 16,5!!!!ο αντρας της ζωης μου!!αχ!!αχ!!!
δεν ηταν ''καταλαθος'',το θελαμε το μωρακι!!!νεαρές μανούλες - Σελίδα 2 328109
τωρα κοντευω τα 24 κ εχω 3 ζουζουνακια!!!η απολυτη ευτυχια!!πιο γεματη δεν θα μπορουσα να νιωσω!!
για τα οικονομικα εχουμε ενα μικροοο αγχος,αλλα δεν πτοουμαστε....δεν θα μας αφησει ο Θεος να χαθουμε!!!
ε καμια φορα ζηταω μια ωρα μεσα στην ημερα να μην ακουω τιποτα μα τιποτα!!!κ τελικα αν καμια φορα τα παει ο αντρα μου στις κουνιες...δεν κοιμαμαι,ουτε ξεκουραζομαι...τον παιρνω συνεχεια τηλ γιατι αργουν!!! νεαρές μανούλες - Σελίδα 2 4872 νεαρές μανούλες - Σελίδα 2 4872 νεαρές μανούλες - Σελίδα 2 4872
δεν μου λειπει τιποτα,εχω οσα ονειρευτηκα κ με το παραπανω!!

θα χαρω να τα λεμε!!!

44νεαρές μανούλες - Σελίδα 2 Empty Απ: νεαρές μανούλες Τετ Αυγ 25, 2010 4:53 am

katia


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
manoula3 να σου ζησουν τα παιδακια σου!!!Πως ειναι με τρεια παιδια?Και εγω δεν μπορω λεπτο μακρια απ΄τον μικρο μου θα χαρω να τα λεμε

45νεαρές μανούλες - Σελίδα 2 Empty Απ: νεαρές μανούλες Τετ Αυγ 25, 2010 5:15 am

manoula3

manoula3
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
κατια μου κ σενα να σου ζησει το παιδακι σου!!! Very Happy

μερικες φορες νιωθω οτι παιζω σε ταινια!!χαχαχα!!!το ενα πειναει,το αλλο τα κανει πανω του,το αλλο θελει dvd.......κ οοοοολαααα αυτα μαζι την ιδια χρονικη στιγμη...κ γω φυσικα λαχανιασμενη κ ιδρωμενη να τρεχω!! συν κ οι δουλειες του σπιτιου που με αγχωνουν κ εχω τυψεις οτι χνω χρονο απ'τα παιδια για να τις κανω!! νεαρές μανούλες - Σελίδα 2 93981 νεαρές μανούλες - Σελίδα 2 517142 νεαρές μανούλες - Σελίδα 2 585182
ειναι αρκετα ησυχα κ βολικα παιδακια,μην ειμαι κ αχαριστη,αλλα καποιες φορες ειμαι κουρασμενη κ νευριαζω με το παραμικρο..ε εκει οτι κ να κανουν μου φαινεται εκνευριστικο!!ενω στις καλες μου το βρισκω χαριτωμενο!!διχασμενη προσωπικοτητα δηλαδη!!! Rolling Eyes

στο 2ο δυσκολευτηκα λιγακι που επρεπε να βρω ενα προγραμμα,μια σειρα,μια καθημερινοτητα να τα ισορροπησω κ με το πρωτο!!!καταλαβαινεις!!!μετα ομως ολα ηρθαν απο μονα τους!!!οταν εκανα το 3ο εκει να δεις...ενιωσα σαν να ειχα αποπαντα 3!!εγινε συνηθεια κ συνηθως προσπαθω πολυ να θυμηθω πως ειναι με ενα παιδι!!! Razz Razz

46νεαρές μανούλες - Σελίδα 2 Empty Απ: νεαρές μανούλες Τετ Αυγ 25, 2010 5:42 am

bou-boukitsa

bou-boukitsa
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
manoula3 έγραψε:κατια μου κ σενα να σου ζησει το παιδακι σου!!! Very Happy

μερικες φορες νιωθω οτι παιζω σε ταινια!!χαχαχα!!!το ενα πειναει,το αλλο τα κανει πανω του,το αλλο θελει dvd.......κ οοοοολαααα αυτα μαζι την ιδια χρονικη στιγμη...κ γω φυσικα λαχανιασμενη κ ιδρωμενη να τρεχω!! συν κ οι δουλειες του σπιτιου που με αγχωνουν κ εχω τυψεις οτι χνω χρονο απ'τα παιδια για να τις κανω!! νεαρές μανούλες - Σελίδα 2 93981 νεαρές μανούλες - Σελίδα 2 517142 νεαρές μανούλες - Σελίδα 2 585182
ειναι αρκετα ησυχα κ βολικα παιδακια,μην ειμαι κ αχαριστη,αλλα καποιες φορες ειμαι κουρασμενη κ νευριαζω με το παραμικρο..ε εκει οτι κ να κανουν μου φαινεται εκνευριστικο!!ενω στις καλες μου το βρισκω χαριτωμενο!!διχασμενη προσωπικοτητα δηλαδη!!! Rolling Eyes

στο 2ο δυσκολευτηκα λιγακι που επρεπε να βρω ενα προγραμμα,μια σειρα,μια καθημερινοτητα να τα ισορροπησω κ με το πρωτο!!!καταλαβαινεις!!!μετα ομως ολα ηρθαν απο μονα τους!!!οταν εκανα το 3ο εκει να δεις...ενιωσα σαν να ειχα αποπαντα 3!!εγινε συνηθεια κ συνηθως προσπαθω πολυ να θυμηθω πως ειναι με ενα παιδι!!! Razz Razz

κοριτσια εγω δεν εγινα μανα τοσο μικρουλα..αλλα διαβαζω και σας χαιρομαι...
τοσο μικρη να εχεις 3 παιδακια και να σου αρεσει κιολας...μπραβο σου!!και καλο κουραγιο φυσικα!...
σου ευχομαι να ακουγεσαι παντα το ιδιο ευτυχισμενη..με τον αντρουλη σου και τα παιδακια σου,,,και γιατι οχι ..να κανεις και αλλα..(αν θελεις φυσικα)
φιλια

47νεαρές μανούλες - Σελίδα 2 Empty Απ: νεαρές μανούλες Τετ Αυγ 25, 2010 6:37 am

Aretoula


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Μανουλα 3 ποτε πρόλαβες?Μπράβο και χαρά στο κουράγιο σου...Να σου ζησουν!!τετοια να ακούω να παιρνω θάρρος!
Εγω είμαι 23 και στα 22 παντρευτηκα και έκανα τη κορούλα μου!!Εγω να πω την αληθεια ζοριστηκα στην αρχη δεν το περιμενα να ειναι τοσο δυσκολο το να εισαι μανουλα αλλα τωρα μια χαρα προσαρμοστηκα.Αντιμετωπίζουμε πολλες δυσκολιες με τον αντραμου μιας και δεν ειμαστε εμπειροι και οι 2..εκτος αυτου μενουμε μόνοι μας ,μακρυα απο τους δικους μας και δεν εχουμε βοληθεια απο κανέναν μιας και δε προσφέρεται κανεις!!Εχω νιωσει σε μεγαλο βαθμό την απόρριψη και την αδιαφορια!Η μητέρα μου στην αρχη μου ελεγε να το ρίξω ή ότι δεν θα με στηρίξει ουτε οικονομικα ουτε ψυχολογικα μιας και εχει αλλα 2 παιδια μικρα απο 2 γαμο και δεν εχει χρόνο για μενα. Η πεθερά μου δεν θελει καθολου ναμας βοηθησει και δε μας δεχτηκε εξαρχης στο σπιτι της μιας και κατα τη γνωμη της η μητερα μου μονο ειναι υποχρεωμενη να μου αναθρεψει το παιδι!
Το τελευταιο καιρο ζούμε με επιδομα ανεργιας και εχουμε ενοικιο και ενασωρο λογαριασμους που δε τελειωνουν!!
Οι φιλες μου δεν εχουν παιδακια και η ζωη τους ειναι τελειως διαφορετικη απο την δικη μου και εκει καπου χανομαστε.μερικοί άρχισαν να με βλέπουν λες και ήρθα από άλλο πλανήτη και ομολογώ να πω πως αρκετοί έκοψαν επαφή μαζί μου!

48νεαρές μανούλες - Σελίδα 2 Empty Απ: νεαρές μανούλες Τετ Αυγ 25, 2010 6:41 am

faye

faye
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Aretoula έγραψε:Μανουλα 3 ποτε πρόλαβες?Μπράβο και χαρά στο κουράγιο σου...Να σου ζησουν!!τετοια να ακούω να παιρνω θάρρος!
Εγω είμαι 23 και στα 22 παντρευτηκα και έκανα τη κορούλα μου!!Εγω να πω την αληθεια ζοριστηκα στην αρχη δεν το περιμενα να ειναι τοσο δυσκολο το να εισαι μανουλα αλλα τωρα μια χαρα προσαρμοστηκα.Αντιμετωπίζουμε πολλες δυσκολιες με τον αντραμου μιας και δεν ειμαστε εμπειροι και οι 2..εκτος αυτου μενουμε μόνοι μας ,μακρυα απο τους δικους μας και δεν εχουμε βοληθεια απο κανέναν μιας και δε προσφέρεται κανεις!!Εχω νιωσει σε μεγαλο βαθμό την απόρριψη και την αδιαφορια!Η μητέρα μου στην αρχη μου ελεγε να το ρίξω ή ότι δεν θα με στηρίξει ουτε οικονομικα ουτε ψυχολογικα μιας και εχει αλλα 2 παιδια μικρα απο 2 γαμο και δεν εχει χρόνο για μενα. Η πεθερά μου δεν θελει καθολου ναμας βοηθησει και δε μας δεχτηκε εξαρχης στο σπιτι της μιας και κατα τη γνωμη της η μητερα μου μονο ειναι υποχρεωμενη να μου αναθρεψει το παιδι!
Το τελευταιο καιρο ζούμε με επιδομα ανεργιας και εχουμε ενοικιο και ενασωρο λογαριασμους που δε τελειωνουν!!
Οι φιλες μου δεν εχουν παιδακια και η ζωη τους ειναι τελειως διαφορετικη απο την δικη μου και εκει καπου χανομαστε.μερικοί άρχισαν να με βλέπουν λες και ήρθα από άλλο πλανήτη και ομολογώ να πω πως αρκετοί έκοψαν επαφή μαζί μου!
κουκλα μου και εγω απο θεσ/νικη ειμαι και δεν εχω κανενα να με βοηθαει με τα παιδια . Εχω τον πατερα μου που οταν χρειαζομαστε οικονομικη βοηθεια δεν μπορω να πω μας βοηθαει οσο μπορει . Που μενεις; αν θελεις στειλε μου πμ να τα πουμε καμια φορα.

49νεαρές μανούλες - Σελίδα 2 Empty Απ: νεαρές μανούλες Τετ Αυγ 25, 2010 6:48 am

naysika

naysika
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
και εγω στα 20 ειχα κανει τον πρωτο μου γιο και τωρα πιυ ειμαι 32 εχω 4!!!!!

50νεαρές μανούλες - Σελίδα 2 Empty Απ: νεαρές μανούλες Τετ Αυγ 25, 2010 7:33 am

manoula3

manoula3
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
σας ευχαριστω παρα πολυ κοριτσια!!καμαρωνω παρα πολυ για τα παιδακια μας,οπως ολες οι μανουλες αλλωστε!!ειδικα οταν με βλεπουν συμμαθητριες κ με ρωτανε ''ειναι αδερφακια σου''???κ μια αλλη ''καλε κανεις babysiting σε 3 παιδια ταυτοχρονα''???φανταζεσαι πως εκαναν οταν τους ειπα οτι ειναι δικα μου!! νεαρές μανούλες - Σελίδα 2 606100 νεαρές μανούλες - Σελίδα 2 606100

αρετουλα μου κριμα....πολυ στεναχωρηθηκα.....να εχετε δυναμη κ κουραγιο κ αργοτερα οταν μεγαλωσουν τα παιδια/παιδι σας,θα μπορειτε περηφανα να λετε ''ναι τα καταφεραμε μεσα απ'τις δυσκολιες μονοι μας,μονο με τις δικες μας δυναμεις'' κ ολοι αυτοι που τωρα σας αποξενωνουν κ βγαζουν την ωρα τους απ'εξω θα τριβουν τα ματια τους!!αν κ ηδη το κανουν που σας βλεπουν τοσο μικρους να εχετε δημιουργησει κατι τοσο ομορφο!!

εγω εχω κοντα τη μαμα μου κ τους παππουδες,αλλα η βοηθεια ελαχιστη!!η μαμα μου δουλευει απ'τις 8 το πρωι μεχρι τις 9 το βραδυ!!ενα χρονο μου σιδερωνε τα ρουχα για να με ξεκουραζει,αλλα επιασε κ 2η δουλεια φετος κ τη λυπαμαι!!τα κανω μονη μου!!αλλα κ αυτο βοηθεια ηταν για μενα οσο κ αν κρατησε!!ε οι παππουδες τα παιρνουν 1-2 ωρες σπαστα μεσα στην ημερα,μενουν κ απο κατω!!ενταξει καλα ειναι!!!κ δοξα το θεο εχω κ τον αντρα μου που ειδικα τον χειμωνα με βοηθαει απιστευτα!!το καλοκαιρι μετα βιας τον βλεπω 2 ωρες το μεσημερι..ολη μερα δουλευει! Sad

χρεη κ υποχρεωσεις φυσικα δεν λειπουν,αλλα ειμαστε αισιοδοξοι!δουλευει μονο ο αντρας μου σε μια καλη δουλεια εδω στο νησι κ τα καταφερνουμε..οριακα βεβαια...μην φανταστειτε!!δεν μας λειπει τιποτα,αλλα για λεφτα στην ακρη πολυ πολυ δυσκολο...ακομα!!!οικονομικη βοηθεια απο πουθενα,αν κ η καλη μου πεθερουλα στελνει κ καμια 10αρια δεματα το χρονο με ρουχα,παιχνιδια,απ'ολα!!νοιαζεται παρα πολυ!!ειχε ερθει τωρα 12 μερες κ ξεκουραστηκα!!ειναι απιθανη!!ειμαι τυχερη!! νεαρές μανούλες - Σελίδα 2 604962

θα ηθελα κ αλλα παιδακια,αλλα σιγα σιγα βλεπουμε!!ειναι κ τα 3 με καισαρικη κ με εχουν αγχωσει!!αν εβρισκα γιατρο να αναλαμβανει 4-5 καισαρικες τρεχοντας θα πηγαινα!!!

η μαμα μου φυσικα οταν της ειπα οτι ειμαι εγκυος στα 2 τελευταια που ηταν κ παρα πολυ κοντα κοντεψε να μεινει στον τοπο!! νεαρές μανούλες - Σελίδα 2 911307 νεαρές μανούλες - Σελίδα 2 585182 βασικα συνεχεια μ ελεγε θα κουραστεις,κανε ενα διαλειμμα να κανεις κατι κ για σενα κ φυσικα την πηγαινε πεντε-πεντε επειδη θα εκανα απανωτα χειρουργεια!!κ τωρα οποτε με βλεπει νευριασμενη η' κουρασμενη μου λεει δεν σου ελεγα εγω να τα κανεις πιο αργα τα παιδια??κ με νευριαζειιιιι νεαρές μανούλες - Σελίδα 2 654655

ηθελα πολυ να κανω μικρη παιδια κοριτσια!!!νιωθω υπεροχα!!σε λιγα χρονια θα ειμαστε σαν φιλαρακια!!

ναυσικα με 4 πως ειναι η καθημερινοτητα???

αυτααααα!!πω πω σταματημο δεν ειχα παλι!!σορι για το κατεβατο!!
νεαρές μανούλες - Σελίδα 2 911307

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 2 από 7]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Forumgreek.com | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις