Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
101 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 101 επισκέπτες :: 1 μηχανή αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 2 από 5]

litsakos

litsakos
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Ασχετο...αλλα οι εργαζομενες ποτε προλαβαινουν??? Shocked

mariposa

mariposa
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
εγω επειδη ημουν ανεργη μαμα για 2 χρονια και θα ειμαι παλι σε λιγο το προγραμμα που ειχαμε στο σπιτι με τον μικρο ειχε ως εξης:10 η ωρα περιπου ξυπναγαμε μαζι,του εβαζα το πρωινο του,τον εντυνα,τον αλλαζα και μετα μαγειρευα,αεριζα,εστρωνα κρεβατι και σκουπα μερα παρα μερα.Ολα αυτα φυσικα αν ηταν καλοδιαθετος και με αφηνε γιατι συνηθως ζητουσε και ζηταει την προσοχη μου και να παιζουμε οποτε πολλες φορες διεκοπτα παιζαμε και μετα συνεχιζα.Πλυντηριο σιγουρα καθε μερα και σιδερο επειδη μου χαλαει τα σιδερωμενα ρουχα ή σιδερωνα και τα εβαζα ψηλα να μην τα φτανει ή σιδερωνα οταν κοιμοταν,αλλα φροντιζα να μην εχω πολλα ρουχα αφησει για σιδερο δηλ 5-6 μερες ασιδερωτα γιατι τοτε βαριγκομουσε και δεν με αφηνε να σιδερωνω για πολυ.Τωρα που εργαζομαι τα πραγματα ειναι πιο δυσκολα οσον αφορα τις δουλειες και τον χρονο που θελω να αφιερωσω στον μικρο,καθως και ο συζυγος δεν βοηθαει πολυ και την χρυση τομη υπαρχει(?)αναμεσα σε αυτα τα δυο δεν νομιζω να την βρω ποτε

μπεμπινι 1

μπεμπινι 1
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Rolling Eyes



Έχει επεξεργασθεί από τον/την μπεμπινι 1 στις Σαβ Μάης 26, 2012 12:05 am, 1 φορά

mamavivo

mamavivo
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
litsakos έγραψε:Ασχετο...αλλα οι εργαζομενες ποτε προλαβαινουν??? Shocked
νεφτι στον κωλαρινο και τρεξιμο.
γυρναω 5,30-18,00 απο την δουλεια παιζουμε γιατι εχει ξυπνησει,μετα του δινω τα κατσαρολικα παιζει και εγω μαγειρευω και βαζω πλυντηριο,σκουπα βαζουμε μαζι και οταν κοιμηθει συμμαζευω παιχνιδια και χαμο απο γυρω γυρω.σιδερο οταν θυμαμαι (εγω τα δικα μου δεν )και σηκωνομαι 7 πινω καφε και κανω και κατι αλλο.μετα ΔΟΥΛΕίααααααααα
πολυ πακετο αλλα ειναι και ενας ευτυχως.

kateuro


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Καλησπερα...κι εγω απο επιλογη δεν δουλευω...εχω ενα μικρο 21 μηνων και περιμενουμε και δευτερο...Εγω για να πω την αληθεια ειμαι μια χαρα με οσα εχω διαβασει...Θα ξυπνησει ο μικρος στις 9-30 με 10 θα τον ταισω,αλλαγμα και ντυσιμο...μετα θα κανω τις δουλειες...ξεσκονισμα...συμμαζεμα..καθε μερα καθαριζω λεκανη και νυπτιρα απο μπανιο...και σκουπισμα..το μονο που δεν μπορω να κανω ειναι το σφουγγαρισμα και να σιδερωσω...αυτα τα κανω το μεσημερι την ωρα που κοιμαται...αλλα βεβαια δεν τα κανω καθε μερα...θα του πω περιμενε να τελειωσω αυτο και μετα θα πεξουμε...τον βαζω και καθεται στο παγκο...αφου εχω παρει ολα τα υλικα κοντα μου...και μαγειρευουμε μαζι...μου λεει κι ολας τι ειναι το καθενα...εχει πολυ πλακα...γενικα ειναι ησυχος ομως οποτε δεν εχω προβλημα...
οταν ερθει και το δευτερο μετα δεν ξερω... Very Happy Very Happy Very Happy

martina2010


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
its a boy έγραψε:martina2010 tin koykla toy tsaki to ergo to xsereis? etsi einaii mikri mias filis moy einai 3etwn kai otan erxonte spiti mas.sikonoyme ta panta me ton antra moy.kryvoyme ta panta alliws tha ta vroyme petame se olo to spiti i kai sta skoypidia mesa.otan leme tsaki ennoyme tsaki den kanw plaka.oti thelei to thelei ekeini tin wra kai an den tis to dwseis i tis pareis kati apo ta xeria poy den einai paixnidi xtypaei to kefali tis sto patwma, ston toixo opoy vrei.kai den mporeis na tin aggixseis.ama pas na tin piaseis vazei tetoia tsirida poy nomizeis oti ti sfazoyn.afoy opote me pernei tilefwno i fili moy tromazw lew aman tha thelei na erthei me to tsaki

kale ayto to ergo to blepw kathe mera spiti mou!! ti les twra???? oso gia ta tsirigmata??? tsantizete TOSO POLY otan tis pernw kati apo ta xeria kai xtypiete pou lew kamia fora oti h geitonia tha mou ferei thn astynomia giati tha nomizoun pios kserei oti thn kanw..... DRAMA h katastash.... afou lew sthn mana mou oti ama synexish etsi otan se ligous mhnes tha eimai se proxorimenh eggymosynh kamia mera tha tis xtyphsh o taxydromos thn porta kai tha parei paketo me thn mikrh mesa..... tongue xa xa xa.....

athina24

athina24
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
litsakos έγραψε:Ασχετο...αλλα οι εργαζομενες ποτε προλαβαινουν??? Shocked

με υπερωριες!!!!!!!!!!εγω το καιρο που δουλευα ημουν πιο χαλαρη σχετικα με την καθαριοτητα!!!προτιμουσα να κατσω με τις μικρες και η καθαριοτητα πηγαινε πισω!!!!
τωρα καθομαι εδω και ενα 3μηνο.....οι μικρες ξυπνανε κατα τις 9......αφου παρουν πρωινο παιζουν η βλεπουν λιγα παιδικα...οποτε εκεινη την ωρα κανω οτι προλαβω......το μονο σιγουρο ειναι οτι οι δουλειες γινονται με δοσεις!!!!σιδερο κανω το ξημερωμα!!!!

litsakos

litsakos
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
kateuro έγραψε:Κκαθε μερα καθαριζω λεκανη και νυπτιρα απο μπανιο...


το μπανιο.....ο μεγαλος θελει να καθεται στην λεκανη μας, καμια φορα αστοχει Laughing Laughing οποτ καθε μερα απολυυυμανσηηη...αυτο με κουραζει,αν κ ειναι μικρο το μπανιο μας αλλα μου την δινει.

litsakos

litsakos
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
mamavivo έγραψε:
litsakos έγραψε:Ασχετο...αλλα οι εργαζομενες ποτε προλαβαινουν??? Shocked
νεφτι στον κωλαρινο και τρεξιμο.
γυρναω 5,30-18,00 απο την δουλεια παιζουμε γιατι εχει ξυπνησει,μετα του δινω τα κατσαρολικα παιζει και εγω μαγειρευω και βαζω πλυντηριο,σκουπα βαζουμε μαζι και οταν κοιμηθει συμμαζευω παιχνιδια και χαμο απο γυρω γυρω.σιδερο οταν θυμαμαι (εγω τα δικα μου δεν )και σηκωνομαι 7 πινω καφε και κανω και κατι αλλο.μετα ΔΟΥΛΕίααααααααα
πολυ πακετο αλλα ειναι και ενας ευτυχως.

athina24 έγραψε:
litsakos έγραψε:Ασχετο...αλλα οι εργαζομενες ποτε προλαβαινουν??? Shocked

με υπερωριες!!!!!!!!!!εγω το καιρο που δουλευα ημουν πιο χαλαρη σχετικα με την καθαριοτητα!!!προτιμουσα να κατσω με τις μικρες και η καθαριοτητα πηγαινε πισω!!!!
τωρα καθομαι εδω και ενα 3μηνο.....οι μικρες ξυπνανε κατα τις 9......αφου παρουν πρωινο παιζουν η βλεπουν λιγα παιδικα...οποτε εκεινη την ωρα κανω οτι προλαβω......το μονο σιγουρο ειναι οτι οι δουλειες γινονται με δοσεις!!!!σιδερο κανω το ξημερωμα!!!!

Κοριτσια υπομονη...θα μεγαλωσουν και θα κανουν αυτα τις δουλειες Razz

chryssa!!!

chryssa!!!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
ΟΙ ΔΟΥΛΕΙΕΣ ΔΕΝ ΤΕΛΕΙΩΝΟΥΝ ΠΟΤΕ!!!!!!!!

athina24

athina24
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
litsakos έγραψε:
Κοριτσια υπομονη...θα μεγαλωσουν και θα κανουν αυτα τις δουλειες Razz


ζεις με την ελπιδα και εσυ!!!!!!!

new2eenmommy

new2eenmommy
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
εγώ δεν ντρέπομαι να το πώ αλλά σίδερο βάζω μόνο ότι είναι αναγκαίο να σιδερωθεί!
μέχρι 6μηνών σιδέρωνα τα πάντα των μωρών, σαλιάρες καλτσάκια πετσετάκια ρουχάκια μέσα έξω!! τώρα πια δεν μπορώ άλλο!
τις δουλειές δεν μπορώ να τις κάνω πάντα ούτε καθημερινά !
πού χρόνος!
κάθε λίγο και λιγάκι ταίζω, αλλάζω, κοιμίζω
μαγειρέυω και ξαναταίζω
δλδ αυτές τις λιγες ώρες που έχω να κάτσω θα σιδερώνω; με τίποτα!
σύν το ότι τα βράδια με πάνε σήκω κάτσε
ΤΑ ΒΑΣΙΚΑ
δεν τρελαίνομαι όμως προτεραιότητα έχουν τα μωρά μου να είναι καλά και ευχαριστημένα

πιστεύω πάντως πως όταν δουλεύεις έχεις καλύτερο πρόγραμμα , είσαι σε εγρήγορση και προλαβαίνεις πιο καλά αν και πιο ταλαιπώρια

ANASTASIA1


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Ego se ligotero apo mia evdomada epistrefo stin douleia. Makri na mporousa na kathiso sto spiti alla meta xrimata giok .... Hdi pira mia gevsi otan imoun egkuos pou den plironomoun ap tin douleia, ta xrimata ap tin douleia tou antra mou den eparkoun. Me to pou gennisa pirame mia anasa alla prososrini kathos thelame na kalupsoume trupes alla kai ta eksoda ton moron mas. Se ena diarkes agxos eimaste...

beba160a

beba160a
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
σημερα ειναι πολυ χαλια μερα....τσιριζει ολη μερα ,εχουμε αλλαξει ρουχα 3 φορες κανει να φαει την καθε κρεμα πανω απο μια ωρα, το πατωμα της κουζινας κολαει...το παρκοκρεβατο ειναι γεματο ρουχα για σιδερο ο νεροχυτης γεματος το μπανιο μπλιαχ,,,,τα μαλλια μου τζιβα, μπανιο εχω να κανω απο προχθες ...ασ μην πω αλλα... και σας γραφω με την μπεμπα στα χερια που δεν λεει να κοιμηθει...μερικες φορες αισθανομαι πολυ αχρηστη που δεν προλαβαινω να κανω τιποτα. σκεφτομαι πως σε λιγο που γυρναω στη δουλεια τα πραγματα θα γινουν χειροτερα.
ειλικρινα στην φαση που ειμαι αυτη τη στιγμη και με την κουραση που κουβαλαω δεν ξετω αν θελω να κανω αλλο παιδι γιατι δεν μπορω να τα βγαλω περα εντελως μονη. τον αντρα μου τον βλεπουμε μονο 1-2 ωρες την ημερα και ολοκληρη μερα καθε δευτερο σκ. απο κανεναν αλλον βοηθεια ουτε για δειγμα,
μακαρι να μπορουσα να κατσω σπιτι και να μην ξαναγυρισω στη δουλεια.

manoulita-fraoulita

manoulita-fraoulita
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
ειμαι μανουλα 22 ωρες το 24 ωρο δεν δουλευω παω σε σχολη μακιγιαζ οπου τελειωνω σε λιγο καιρο....εχω 2 παιδια η μικρη μ την μερα τρεχει πανω κατω και κανιε τα δικα της ο μικρος ειναι βραδινοσ τυποσ καλη ωρα ο[ως τωρα....3 και ακομα να κοιμηθει ...το σπιτι σε μια ντεμη κατασταση δεν τα προλαβαινω ολα βοηθεια κανεις κριτες και επικρητες πολλοι ....σιδερο καμποσο...4 πλυντηρια τλχ αυριο σκ υποτιθεται θα μπορουσα να συμμαζεψω αμ δε ,ο συζηγος δουλευει και ειναι οπως μια οποιαδηποτε καθημερινη ημερα...τλχ χερομαι γτ προσπαθω να δωσω το καλυτερο δυνατο του εαυτου μ και βλεπω τα παιδια μ ευτυχισμενα....οσο για τις δουλεις ,οι δουλεις δεν τελειωνουν ποτε...

litsakos

litsakos
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
beba160a έγραψε:σημερα ειναι πολυ χαλια μερα....τσιριζει ολη μερα ,εχουμε αλλαξει ρουχα 3 φορες κανει να φαει την καθε κρεμα πανω απο μια ωρα, το πατωμα της κουζινας κολαει...το παρκοκρεβατο ειναι γεματο ρουχα για σιδερο ο νεροχυτης γεματος το μπανιο μπλιαχ,,,,τα μαλλια μου τζιβα, μπανιο εχω να κανω απο προχθες ...ασ μην πω αλλα... και σας γραφω με την μπεμπα στα χερια που δεν λεει να κοιμηθει...μερικες φορες αισθανομαι πολυ αχρηστη που δεν προλαβαινω να κανω τιποτα. σκεφτομαι πως σε λιγο που γυρναω στη δουλεια τα πραγματα θα γινουν χειροτερα.
ειλικρινα στην φαση που ειμαι αυτη τη στιγμη και με την κουραση που κουβαλαω δεν ξετω αν θελω να κανω αλλο παιδι γιατι δεν μπορω να τα βγαλω περα εντελως μονη. τον αντρα μου τον βλεπουμε μονο 1-2 ωρες την ημερα και ολοκληρη μερα καθε δευτερο σκ. απο κανεναν αλλον βοηθεια ουτε για δειγμα,
μακαρι να μπορουσα να κατσω σπιτι και να μην ξαναγυρισω στη δουλεια.

Ρε κοριτσι αυτο ειναι το νορμαλ Very Happy
Μη νιωθεις αχρηστη, αν σε παρηγορει ετσι ηταν και σε μας...τωρα που εγινε 3 το ενα και 2 το αλλο εστρωσε το πραγμα! Πριν ενιωθα οπως εσυ. Να σου δωσω ενα τιπ? Βαζε τα ασιδερωτα σε μια λεκανη κ κρυφτα στην ντουλαπα Wink Εγω τα ειχα μονιμως στον καναπε και τα εβλεπα κ συγχιζομουν,αλλα επειδη ουτε ηθελα ουτε προλαβαινα να σιδερωσω,προτιμουσα τις 2-3 ωρες που ειχα ανευ παιδιων το βραδυ να κατσω να χαλαρωσω -ενα φαι βαζαμε μονο- αποφασισα να τα κρυψω. Μαζεψα οτι ψιλολοϊδι ειχα στο καθιστικο για να ειναι οσο πιο αδειο γινεται,ετσι σουλουπωνεται ευκολα (κ παλι ενα μπαχαλο ηταν). Τα δικα μου δεν τα σιδερωνα ποτε! Βγαιναμε βολτα και τα μικρα ηταν στην τριχα κ εγω ημουν σαν το δουλικο που παει βολτα τα παιδια της μανταμ!Ετσι ενιωθα. Razz Rolling Eyes Και οσο για την βοηθεια?Οποτε την ειχα μετα ειχα να ακουσω και την κριτικη για το πως θα επρεπε να ειμαι....λες κι αλλο καημο δεν εχουμε οταν εχουμε μωρα να ειμαστε και "δουλες κ κυρες" Twisted Evil


[quote="manoulita-fraoulita"]ειμαι μανουλα 22 ωρες το 24 ωρο δεν δουλευω παω σε σχολη μακιγιαζ οπου τελειωνω σε λιγο καιρο....εχω 2 παιδια η μικρη μ την μερα τρεχει πανω κατω και κανιε τα δικα της ο μικρος ειναι βραδινοσ τυποσ καλη ωρα ο[color=red]


Κριτες κ επικριτες...δεν χρειαζονται πολλοι,Μια κ καλη ειχα και ευτυχως εφυγε και ησυχασα! Δεν χρειαζεται να πω ποια μπορει να ηταν ε?Μια και θανασιμη Wink Laughing Laughing

ανδρια!!!

ανδρια!!!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
[quote="litsakos"]
beba160a έγραψε:σημερα ειναι πολυ χαλια μερα....τσιριζει ολη μερα ,εχουμε αλλαξει ρουχα 3 φορες κανει να φαει την καθε κρεμα πανω απο μια ωρα, το πατωμα της κουζινας κολαει...το παρκοκρεβατο ειναι γεματο ρουχα για σιδερο ο νεροχυτης γεματος το μπανιο μπλιαχ,,,,τα μαλλια μου τζιβα, μπανιο εχω να κανω απο προχθες ...ασ μην πω αλλα... και σας γραφω με την μπεμπα στα χερια που δεν λεει να κοιμηθει...μερικες φορες αισθανομαι πολυ αχρηστη που δεν προλαβαινω να κανω τιποτα. σκεφτομαι ππου γυρναω στη δουλεια τα πραγμαχειροτερα.
ειλικρινα στην φαση πτη στιγμη και με την κουραση που κουβαλαω δεω αν θελω να κανω αλλο παιδι γιατι δεν μπορω να τα βγαλω περα εντελως μονη. τον αντρα μου τον βλεπουμε μονο 1-2 ωρες την ημερα και ολοκληρη μερα καθε δευτερο σκ. απο κανεναν αλλον βοηθεια ουτε για δειγμα,
μακαρι να μπορουσα να κατσω σπιτι και να μην ξαναγυρισω στη δουλεια.
ααα ενταξει κ γω νομιζα πως μονο εγω νιωθω ετσι....μια απο τα ιδια λοιπον συν το οτι ειμαι κ αρκετα νευρικη ειδικα τον τελευταιο καιρο και με ενοχλει το κλεισιμο στο σπιτι που δεν εχω καθολου προσωπικο χρονο ουτε για μπανιο...βοηθεια απο τον αντρα μου σπανιεςφορες διοτι δ ειναι κ πολλες ωρες σπιτι...γενικα ειμαι καπως και βεβαια μου την δινει κ ο ιδιος οταν τον βλεπω.θελω μονο να βγω εξω με το αμαξι και να κανω βολτες ακομα κ με την μικρη δεν με πειραζει(γιατι στο αμαξι καθεται μια χαρα..)

μπεμπινι 1

μπεμπινι 1
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Rolling Eyes



Έχει επεξεργασθεί από τον/την μπεμπινι 1 στις Σαβ Μάης 26, 2012 12:06 am, 1 φορά

tatijana

tatijana
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Νομιζω οτι καλυτερο ειναι αυτο που ζεις που δεν προλαβαινεις να κατουρησεις παρα να τα εχεις ολα στο πιατο και να μην ζεις το παιδι σου.

μπεμπινι 1

μπεμπινι 1
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Rolling Eyes



Έχει επεξεργασθεί από τον/την μπεμπινι 1 στις Σαβ Μάης 26, 2012 12:06 am, 1 φορά

tatijana

tatijana
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
μπεμπινι 1 έγραψε:μα εννοειται οτι πρωτα κοιτας το παιδι,αλλα δυστηχως αν και οι δουλειες πρεπει να γινουν απο'σενα προσπαθεις να τα βολεψεις.στην εντελεια τιποτα δε θα ειναι και δε χρειαζεται να ειναι.πρωτα το παιδι,σαφως.

Καλυτερα λοιπον να τα κανουμε μονες παρα να μας τα κανουν και...Η βοηθεια δεν ειναι παντα καλο..

μπεμπινι 1

μπεμπινι 1
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Rolling Eyes



Έχει επεξεργασθεί από τον/την μπεμπινι 1 στις Σαβ Μάης 26, 2012 12:08 am, 1 φορά

supermama

supermama
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Tinkibell έγραψε:Έχω ενα μικράκι ενός έτους... Που δυσκολευομαι το βράδυ να τον κοιμησω πολυ. Έχει καμία βδομάδα που σταμάτησε να με ξυπνάει το βράδυ...το θέμα μου είναι άλλο όμως.
Τι ώρα σηκωνεσται το πρωι απτο κρεβατι σας? Τι ώρα ξεκινάμε τις δουλειές του σπιτιού? Μαμάδες που δεν δουλευουν και μένουν με τα παιδια στο σπίτι - Σελίδα 2 517142
Σκουπίσμα Σφουγγάρισμα φαγητο γενικό συμμάζεμα κτλ...

Λοιπον εγω ειμαι μαμα του σπιτιου που λενε. στο πρωτο μου παιδι δουκεψα ενα μικρο διαστημα αλλα μετα στο 2ο απο την εγκυμοσυνη μου και μετα σταματησα εως τωρα. δηλ εδω και 5 χρονια. το πρωι ξυπναω οοοταν μαφηνουν στις 9. διαφορετικα στις 7 και κατι που τα ετοιμαζω για σχολειο. οι δουλειες τελειωνουν πανω κατω στις 12( δε μιλαω για γενικη) και καμια φορα εκεινη την ωρα εχω βαλει και το φαι να γινετε. αλλιως στη χειροτερη τελειωνω 1 η ωρα.
οταν λεω δουλειες καθε μερα θα ειναι ξεσκονησμα απλο με σουιφερ παντου το μπανιο νεροχυτη και λεκανη, και σκουπα. βαζω και κανα πλυντηριο αν οχι καθε μερα μερα παρα μερα που σημαινει την επομενη θα εχω σιδερο. αυτα. παντως γενικα μετα τις 2 δεν εχω νακανω κατι απο δουλειες. το βραδυ επισης συμαζευω πολυ καλα την κουζινα και τον παγκο κτλ. μαρεσει να ξυπναω το πρωι και να ειναι τακτοποιημενη και καθαρη για την κανουργια μερα

Tinkibell

Tinkibell
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Κορίτσια διαβαζω ολα τα σχόλια σας και καθησυχαζομαι λίγο...και έλεγα τοσο καιρο οτι μάλλον εγω δε μπορω να τα φέρω βόλτα...
Εγω κάθε μέρα έχω πιάτα και φαγητο όπως κ γενικο συμμάζεμα ρούχα τσάντες παιχνίδια του μικρού, Σκουπίσμα κτλ. Ο μπαμπάς δε βοηθάει λόγω πολλών ωρών εργασίας έτσι ότι γίνει απο μένα...
Δε μπορω να πω ότι είναι πάντα Κόσοβο το σπίτι μου αλλα ποτε και στην τρίχα! ποτε όμως!
Ευχομαι σε όλες μας μεγάλο κουράγιο και ατελείωτο!!!

μυρτω

μυρτω
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!

Καλυτερα λοιπον να τα κανουμε μονες παρα να μας τα κανουν και...Η βοηθεια δεν ειναι παντα καλο..[/quote]

σ αυτο θα συμφωνησω κ εγω..οσο πιο πολυ μπλεκεται καποιος αλλος,τοσα πιο πολλα δικαιωματα αποκταει..δλδ,βλεπω πως οταν παμε τη μικρη στην πεθερα μου(ενα βραδυ τη βδομαδα κ μενει μεχρι το μεσημερι)μετα αρχιζει τις παρατηρησεις για το ποσο λεπτα την εντυσα,οτι την εβγαλα εξω με το κρυο,για την ποσοτητα του φαγητου κλπ..
κ στις αρχες οταν γεννησα,εστελνε κανα φαι κ μας εκανε κουμαντο κανονικο,τι θα φαμε,ποτε θα το φαμε..οποτε το κοψα αυτο..κ το μωρο προτιμω να ερχεται να το βλεπει στο σπιτι που κ που για να μη χωνεται κ πολυ.δυστυχως η μαμα μου ειναι μακρια,οποτε βοηθεια απο κει δεν παιζει.
κατα τ αλλα,η μικρη μου ειναι 8 μηνων,οποτε δεν μπουσουλαει,ουτε περπαταει για να σκορπαει παντου τα παιχνιδια της.οταν θελω να μαγειρεψω την βαζω πανω στον παγκο κ βλεπει..οταν κανω μπανιο,την παιρνω μαζι να εχει παρεα κ τη βαζω στο ριλαξ..οταν σκουπιζω τη βαζω στο πατωμα κ βλεεεεπει..σιδερο δεν εχω,μονο τα απολυτως απαραιτητα(δλδ,πουκαμισα του αντρα κ μερικα της μικρης,εχω παρει πρεσσα κ εχω σωθει!).
μπανιο κ κουζινα κανω καθε μερα,τα υπολοιπα το σαββατο που η μικρη πηγαινει βολτα με τον μπαμπα της!

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 2 από 5]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Δωρεάν forum σε punBB | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις