Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
80 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 80 επισκέπτες :: 2 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 4 από 5]

beba160a

beba160a
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
κοριτσια καλησπερα. καταρχιν ευχαριστω πολυ για την συμπαρασταση.
δεν ξερω τι με ειχε πιασει. ειανι μερικες μερες που νιωθω τον εαυτο μου χαμενο μεσα στις πανες τις κρεμες τα πλυντηρια τις δουλειες...δεν ειμαι καμια υποχονδρια νοικοκυρα αλλα οταν εισαι κλεισμενη μεσα στο σπιτι και πεφτεις συνεχως πανω τους σε εκνευριζει απιστευτα το γεγονος οτι δεν προλαβαινεις να ανταπεξελθεις. το χειροτερο ομως ειναι αυτο που λεει η litsakos να κυκλοφορεις σαν κακομοιρα διπλα σε καλοντυμενο και περιποιημενο συζυγο και παιδι και να σε κοιτανε ολοι οι καλοθελητες και να στην λενε..πχ μου εχουν πει "εσυ γεννησες και εγινες χαλια!πως εισαι ετσι"...
τελοςπαντων καθε μερια ειναι μια καινουργια αρχη και διαφορετικη απο την προηγουμενη...
κουραγιο μανουλες...μικρες οι θυσιες μπροστα στους θησαυρους που κραταμε στις αγκαλιες μας.. Μαμάδες που δεν δουλευουν και μένουν με τα παιδια στο σπίτι - Σελίδα 4 417472

VASOG1

VASOG1
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Καλησπέρα σε όλα τα κορίτσια. δεν ξέρω αν "παρηγορώ" κάποια κοπέλα αλλά εγώ είμαι "κλεισμένη" στο σπίτι απο τα Χριστούγεννα του 2009 !!!Δεν έχω κανένα πρόβλημα να κάτσω να μεγαλώσω τα παιδια και δεν ξέρω αν θα γυρίσω στην δουλεια μου..δεν θέλω κι ολας!!!έχω "μπει σε διαφορετικούς τελειως ρυθμούς και αυτό που με αγχώνει είναι τι φαγητό θα φτίαξω αύριο. δεν ξέρω πως ακουγεται αλλά είμαι καλά...στην δουλεία μου έφευγα απο το σπίτι στις 9 και γύρναγα στις 9 το βράσυ...με πίεση , τρέλλα και όλα τα γνωστα που γίνονται στο ιδιτικό τομέα....

supermama

supermama
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
litsakos έγραψε:

supermama εσυ εχεις 3 παιδακια σωστα?? Μου λες σε παρακαλω ποσα πλυντηρια βαζεις την εβδομαδα?Ειμαι περιεργη να μαθω ποσες παραπανω ωρες χρειαζεται με 3 παιδια το σπιτι.

ναι 3 εχω! βαλε και το μεγαλο παιδι 4!!! Laughing λοιπον αν δεν βαλω καθε μερα -ειδικα τωρα το χειμωνα που δεν στεγνωνουν ευκολα- βαζω σχεδον μερα παρα μερα. στο σχολειο πχ ευτηχως δε λερωνοντε πολυ. δηλ αν η κορη μου βαλει τζιν με μποτα δεν το λερωνει. τα μπλουζακια ειναι που δεν τους προλαβαινω. ο αντρας μου επισης εχει ασπρες μπλουζες στη δουλεια οποτε βγαινει απο μια καθε μερα. τωρα σε ολα αυτα ειναι συν του μπεμπη που του τα βαζω μια φορα τη βδομαδα. να γεμισει το πλυντηριο δηλ και μετα, μη το βαλω μισο. ευτυχως εχουμε μπολικα.
να συμπληρωσω τελος πως εχω καιρο να δω τον πατο απτο καλαθι Twisted Evil ποτε μα ποτε δεν αδειαζει! μια φορα το καλοκαιρι τα καταφερα!!!! μετα τσουπ! γεμισε παλι μεχρι πανω. οταν φτανω στη μεση λεω αντε.. καλα ειμαστε..

Nena

Nena
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Rinoula έγραψε:
litsakos έγραψε:
Nena έγραψε:
litsakos έγραψε:
Nena έγραψε:Χαχαχαχα, αυτες οι μπουγαδες ρε σεις.. ελεος!!!
...
Αυτα. cyclops cyclops cyclops

Κουραστηκα Νενα.... Μαμάδες που δεν δουλευουν και μένουν με τα παιδια στο σπίτι - Σελίδα 4 585182

Γιατι καλε? Άλλες σκουπίζουν/σφουγγαριζουν δυο φορες τη μερα, ξεσκονιζουν καθημερινα, σιδερωνουν τα πάντα, και ειναι και όλη την ωρα συμμαζεμενες. Εγω σε κουρασα?
scratch scratch scratch

Laughing

Πρεπει να πεταξεις τις καλτσες,ενα πλυντηριο μονο γι αυτες??

Εγω ρε συ δεν τα ξεχωριζω τα ρουχα...μακακια κανω?Μονο τα εσωρουχα ξεχωριζω.Τα παιδικα μονα τους,τα δικα μας μονα τους.Αλλα με πετσετες κ σεντονια μαζι.Και τουρλου τουρλου,οχι λευκα κ χρωματιστα χωρια.Τα κοκκινα τα πλενω χωριστα.
Εγω χωίζω τα σκούρα και τα χρωματιστά αλλά της μικρής τα πλένω μαζί με τα δικά μας, έπρεπε να τα ξεχωρίζω?
Ουτε εγω τα ξεχωριζω, μονο στις αρχες που ηταν λεχουδια που τα έπλενα με ειδικο βρεφικο απορρυπαντικο. Αλλά απο το 6μηνο και μετα, μαζι με τα δικα μας τα βαζω.
Κι εγω βάζω πολλά άσχετα μεταξυ τους, απλα προτιμω να εχω ένα πλυντηριο μονο πετσετες και σεντονια πχ, μετα μαζευονται πιο ευκολα και τακτοποιουνται γρηγοροτερα.

πχ μου εχουν πει "εσυ γεννησες και εγινες χαλια!πως εισαι ετσι"...
επρεπε να πεις "κι εσυ χαλια εισαι, αλλά τουλαχιστον εγω εχω και τη στοιχειωδη ευγένεια να μην σου το τριψω στη μουρη. Ακου ρε, κάτι ηλιθιοι που υπάρχουν!!!

Shocked Shocked Shocked

Nena

Nena
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
μπεμπινι 1 έγραψε:εγω ακομα και τωρα που ειναι σχεδον 4 τα σιδερωνω,πριν απο 1 χρονο περιπου εμφανισε ατοπικη δερματιτιδα και ο δερματολογος που το ειδε μας ειπε οτι καλο ειναι να σιδερωνονται τα ρουχα των παιδιων,ανεξαρτητα αν υπαρχει η οχι προβλημα,γιατι πολλες φορες το απορυπαντικο δε λιωνει και ειναι επικυνδυνο για αλεργειες και μολυνσεις,με το σιδερωμα ολα αυτα αποφευγονται.
Πάνω σε αυτο, ε[πειδη το εχω ακουσει και απο άλλους, για να αποστειρωθουν τα ρουχα με το σιδέρωμα θα πρεπει να μεινει το σιδερο τουλαχιστον 15-20 δευτερολεπτα πάνω στο ρουχο. Αν εχει και ατμο το σιδερο, ακομα καλυτερα. Αλλά με ένα πέρασμα μόνο δεν αποστειρωνεται.
Επίσης, αν δεν εχει διαλυθει καλά το απορρυπαντικο, ο μονος τρόπος να φυγει απο το ρουχο ειναι να ξαναξεπλυθει. Το σιδερο δεν το απομακρυνει, αντίθετα το εμποτίζει περισσοτερο πάνω στο ρουχο.

litsakos

litsakos
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
supermama έγραψε:
litsakos έγραψε:

supermama εσυ εχεις 3 παιδακια σωστα?? Μου λες σε παρακαλω ποσα πλυντηρια βαζεις την εβδομαδα?Ειμαι περιεργη να μαθω ποσες παραπανω ωρες χρειαζεται με 3 παιδια το σπιτι.

ναι 3 εχω! βαλε και το μεγαλο παιδι 4!!! Laughing λοιπον αν δεν βαλω καθε μερα -ειδικα τωρα το χειμωνα που δεν στεγνωνουν ευκολα- βαζω σχεδον μερα παρα μερα. στο σχολειο πχ ευτηχως δε λερωνοντε πολυ. δηλ αν η κορη μου βαλει τζιν με μποτα δεν το λερωνει. τα μπλουζακια ειναι που δεν τους προλαβαινω. ο αντρας μου επισης εχει ασπρες μπλουζες στη δουλεια οποτε βγαινει απο μια καθε μερα. τωρα σε ολα αυτα ειναι συν του μπεμπη που του τα βαζω μια φορα τη βδομαδα. να γεμισει το πλυντηριο δηλ και μετα, μη το βαλω μισο. ευτυχως εχουμε μπολικα.
να συμπληρωσω τελος πως εχω καιρο να δω τον πατο απτο καλαθι Twisted Evil ποτε μα ποτε δεν αδειαζει! μια φορα το καλοκαιρι τα καταφερα!!!! μετα τσουπ! γεμισε παλι μεχρι πανω. οταν φτανω στη μεση λεω αντε.. καλα ειμαστε..

Μαμάδες που δεν δουλευουν και μένουν με τα παιδια στο σπίτι - Σελίδα 4 534787 Μαμάδες που δεν δουλευουν και μένουν με τα παιδια στο σπίτι - Σελίδα 4 534787 καλα περνας και εσυ!Μηπως το 3ο να το διαγραψω απο την σκεψη μου?

Rinoula

Rinoula
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Είστε ηρωίδες!

supermama

supermama
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
litsakos έγραψε:
supermama έγραψε:
litsakos έγραψε:

supermama εσυ εχεις 3 παιδακια σωστα?? Μου λες σε παρακαλω ποσα πλυντηρια βαζεις την εβδομαδα?Ειμαι περιεργη να μαθω ποσες παραπανω ωρες χρειαζεται με 3 παιδια το σπιτι.

ναι 3 εχω! βαλε και το μεγαλο παιδι 4!!! Laughing λοιπον αν δεν βαλω καθε μερα -ειδικα τωρα το χειμωνα που δεν στεγνωνουν ευκολα- βαζω σχεδον μερα παρα μερα. στο σχολειο πχ ευτηχως δε λερωνοντε πολυ. δηλ αν η κορη μου βαλει τζιν με μποτα δεν το λερωνει. τα μπλουζακια ειναι που δεν τους προλαβαινω. ο αντρας μου επισης εχει ασπρες μπλουζες στη δουλεια οποτε βγαινει απο μια καθε μερα. τωρα σε ολα αυτα ειναι συν του μπεμπη που του τα βαζω μια φορα τη βδομαδα. να γεμισει το πλυντηριο δηλ και μετα, μη το βαλω μισο. ευτυχως εχουμε μπολικα.
να συμπληρωσω τελος πως εχω καιρο να δω τον πατο απτο καλαθι Twisted Evil ποτε μα ποτε δεν αδειαζει! μια φορα το καλοκαιρι τα καταφερα!!!! μετα τσουπ! γεμισε παλι μεχρι πανω. οταν φτανω στη μεση λεω αντε.. καλα ειμαστε..

Μαμάδες που δεν δουλευουν και μένουν με τα παιδια στο σπίτι - Σελίδα 4 534787 Μαμάδες που δεν δουλευουν και μένουν με τα παιδια στο σπίτι - Σελίδα 4 534787 καλα περνας και εσυ!Μηπως το 3ο να το διαγραψω απο την σκεψη μου?

ΟΧΙ!!! δεν θα το αλλαζα. ακουγα κατι και τελικα ισχυει!
μεχρι το 2ο ειναι η αποφαση. μετα στο 3ο ολα ειναι αυτοματα! Laughing
και γω σιδερωνω κανονικα τα παντα! και σεντονια και ρουχα και πετσετες. ας ειναι καλα το γιουρο προ

Tinkibell

Tinkibell
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Απελπιστικά! Δεν είμαι καλη νοικοκυρά.... Sad

lolalu

lolalu
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Tinkibell έγραψε:Απελπιστικά! Δεν είμαι καλη νοικοκυρά.... Sad
και εγω ετσι νοιωθω αστα !!Very Happy Very Happy Very Happy

anastasia78

anastasia78
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
lolalu έγραψε:
Tinkibell έγραψε:Απελπιστικά! Δεν είμαι καλη νοικοκυρά.... Sad
και εγω ετσι νοιωθω αστα !!Very Happy Very Happy Very Happy

ούτε εγώ δεν είμαι καλή νοικοκυρά. ήμουν μέχρι που έγινε ο δημήτρης 7 μηνών!! δεν έχω καθόλου βοήθεια και όταν βρώ λίγο χρόνο κάθομαι να ξεκουραστώ γιατι με έχει φαει η αυπνία. τώρα πρέπει να ετοιμάσω μωρουδιακά και με πιάνει πανικος.

joannoua3

joannoua3
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Kalimera agapes m...
To lipon egw prin minw egkuos sto trito m mwraki dld prin 16 eudomades dld,,,
Eimouna arrwstoi me tis douleies,,,den antexa oute ena maksilari na vlepw extos topou,,,
K oloi m elegan pws prepei na iremisw na min eimai toso ypervoliki...
Koritsia emena m aresei na vlepw to spiti m na lampei,,,na mpenei olo to fws t theou mesa...
Na mageireuw 2 fagita diaforetika k kanw glukismata mpiskotta ktl...

To asximo wmos tora DEN KANW TPT Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad
Me voithaei o antras m se orismena,,,ta mwra m katharizoun ta dwmateia ts...
K mia fora tin eudomada fernw kopella na kanei kales douleies...
Dystixws otan menw egkuos arrwstenw k den exw dunami g tpt...
Niothw kourasmeni me to paramikro gmt...
Exw ginei ttempela... Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes

supermama

supermama
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
και γω ετσι ειμαι.. εχω κολημα να λαμπουν ολα. δεν γινετε αυτο και το ξερω αλλα ετσι μαρεσει. τωρα με τον μπεμπη τα κανω παλι αλλα οποτε εκεινος μου επιτρεπει. να σημερα τετοια ωρα και ακομα δεν ξεσκονησα!!χαχαχα κοιμηθηκε αλλα ειμασταν εξω εκεινη την ωρα στον γιατρο. τωρα τον ταιζω και μολις κοιμηθει σινεχιζω. εχω και σιδερο και πλυντηριο σημερα. ευτυχως εχω φαι απο χθες. λεω να κανω και ενα κεικ. να εχουμε για πρωινο 2-3 μερες γιατι βαριεμαι να σκεφτομαι καθε πρωι τι να δωσω τα μικρα σχολειο..

λεω στον αντρα μου καμια φορα που βλεπω μια διαφημηση.. κοιτα τι ωραιο σπιτι! τι ωραια κουζινα! ολα λαμπουν! μου λεει ναι γιατι ειναι διαφημηση! δεν μενει κανεις σε αυτη την κουζινα! εγω περνω το αγριο υφος και λεω.. ε βεβεια!!! τι θα ελεγες!!! ετσι θελω εγω το σπιτι!!!! Twisted Evil
και μετα μου λεει το κλασικο.. βρε χαζο ειναι ετσι το σπιτι και σημαινει οτι υπαρει ζωη εδω μεσα! λεω γιανα υπαρχει ζωη εδω μεσα πρεπει να μη καθομαι καθολου!!!???? και μετα η κουβεντα συνεχιζετε χωρις τελος. αργοτερα παραιτηται ο καημενος και λεει οκκκκ!!!! Laughing

boubouka

boubouka
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
its a boy έγραψε:boubouka geia soy eimai i efi kai gennaw arxes aprilioy to prwto moy. na xerese ta paidakia soy kai mpravo soy poy ta kataferneis.egw pisteyw den einai kako na zitas tin voithia tis mamas soy i tis petheras soy(an ta pate kala).thes kai esy mia mia mera na xsekoyrasteis.den exoyn omos to dikaiwma stin diapaidagwgisi ton paidiwn sooy.ayto einai thema diko soy kai toy antra soy.kanena dikaiwma den exoyn na se poyne pws tha megalwseis ta paidia soy.alla ta xronia ekeina poy meglwsam oi goneis mas kai alla twra
Έχεις πολύ δίκιο! Άλλα χρόνια τότε κι άλλα τώρα αλλά και πάλι δε θέλω να δίνω δικαιώματα να μπορέσουν να πουν ότι ενώ μένω σπίτι τους τα "φορτώνω" έχω φοβερό πρόβλημα με τη σκέψη και μόνο ότι θα με κακολογήσουν, τώρα θα μου πεις όλα στη ζωή είναι! Και με τις δουλειές είναι αρκετά δύσκολα γιατί είχα συνηθίσει αλλιώς αλλά τί να κάνουμε? Μέχρι και μαύρους κύκλους έχω αποκτήσει από την κούραση, υπομονή όμως που θα πάει θα μεγαλώσουν και δε θα αγχώνομαι τόσο!

Tinkibell

Tinkibell
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Χτες κορίτσια μου έλεγε η μαμα της συνηφαδας μου " δε μπορω να σας καταλάβω εγω με δυο παιδια τα είχα ολα στην τρίχα ούτε το τραπεζάκι δεν ειχε δαχτυλια πάνω! Εσύ έχεις κ ενα μόνο παιδι κ η κορη μου ακόμα στην κοιλια το έχει κ το σπίτι αχουρι!" ε πείτε μου τι της λες εκείνη την ώρα κ πως αισθάνεσαι που εσυ δ προλαβαινεις ουτε ποτήρι να πληνεις? Embarassed

lolalu

lolalu
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Tinkibell έγραψε:Χτες κορίτσια μου έλεγε η μαμα της συνηφαδας μου " δε μπορω να σας καταλάβω εγω με δυο παιδια τα είχα ολα στην τρίχα ούτε το τραπεζάκι δεν ειχε δαχτυλια πάνω! Εσύ έχεις κ ενα μόνο παιδι κ η κορη μου ακόμα στην κοιλια το έχει κ το σπίτι αχουρι!" ε πείτε μου τι της λες εκείνη την ώρα κ πως αισθάνεσαι που εσυ δ προλαβαινεις ουτε ποτήρι να πληνεις? Embarassed
γιατι δεν τις ελεγες πως τοτε δεν δινανε και πολυ σημασια στην ψυχολογια του παιδιου?και εγω τα θελω ολ στην εντελεια αλλα σκεφτομαι πως δεν θελω να χασω τα καλυτερα χρονια της ζωης τους για να κυνηγησω κατι το απιαστο οταν εχεις μωρα.ενα τελειο τακτοποιημενο σπτιτι.τα απαραιτητα για ενα υγειηνο περιβαλλον.τα παιδια μου πανω απο ολα.

Asabache

Asabache
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
lolalu έγραψε:
Tinkibell έγραψε:Χτες κορίτσια μου έλεγε η μαμα της συνηφαδας μου " δε μπορω να σας καταλάβω εγω με δυο παιδια τα είχα ολα στην τρίχα ούτε το τραπεζάκι δεν ειχε δαχτυλια πάνω! Εσύ έχεις κ ενα μόνο παιδι κ η κορη μου ακόμα στην κοιλια το έχει κ το σπίτι αχουρι!" ε πείτε μου τι της λες εκείνη την ώρα κ πως αισθάνεσαι που εσυ δ προλαβαινεις ουτε ποτήρι να πληνεις? Embarassed
γιατι δεν τις ελεγες πως τοτε δεν δινανε και πολυ σημασια στην ψυχολογια του παιδιου?και εγω τα θελω ολ στην εντελεια αλλα σκεφτομαι πως δεν θελω να χασω τα καλυτερα χρονια της ζωης τους για να κυνηγησω κατι το απιαστο οταν εχεις μωρα.ενα τελειο τακτοποιημενο σπτιτι.τα απαραιτητα για ενα υγειηνο περιβαλλον.τα παιδια μου πανω απο ολα.

κιτα στην αρχή θα παθενα ένα σοκ αλλά έχει δίκιο η lulalu..πιστεύω ότι είναι πολύ σηματικό να περνάς την κάθε σου στιγμή με τα παιδιά σου ....

lolalu

lolalu
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
φευγουν και δεν γυριζουν πισω.θυμαμαι καποια περιοδος ασχολιομουν τοσο πολυ με το να μαζευω να καθαριζω να συγυριζω που ειχα φτασει να παραμελω τελειως το αγορακι μου.που συνεχιζε να κανει ακομα χειροτερα την ακαταστασια αποζητωντας ετσι την προσοχη μου.τερμα ειπα οι δουλειες ας περιμενουν.ετσι κ αλλιως οταν θα μεγαλωσουν θα τα βλεπουμε ελαχιστα τοτε θα εχουμε το χρονο και με το παραπανω να εχουμε το σπιτι οπως το θελουμε.το σπιτι ειναι για το ζουμε να το χαρουμε

mariposa

mariposa
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
εγω παντως κοριτσια που εχω μονο ενα παιδι τα πλυντηρια δεν τελέιωνουν ποτε καθε μερα θα βαλω και ενα απορω εσεις που εχετε δυο ή τρια πως βαζετε 5 πλυντηρια την εβδομαδα μονο?εμενα μου βγαινουν παραπανω.Παντως εχοντας ζησει ως εργαζομενη μαμα και μαμα στο σπιτι(οταν ημουν ανεργη)λυπαμαι που το λεω γιατι οι καιροι ειναι δυσκολοι αλλα θελω να ειμαι μαμα στο σπιτι!!μου λειπει ο γιος μου,αισθανομαι οτι δεν τον βλεπω οσο θα ηθελα και σκεπτομαι οταν μεγαλωσει τι θα εχει να θυμαται πχ μια μαμα απουσω σε ολα λογω δουλειας?βολτες με τον παππου,διασκεδαση με τον παππου και η μαμα πουθενα??δεν μου αρεσει καθολου αυτο θελω να κατσω σπιτι

Asabache

Asabache
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
ετσι ακριβώς είναι


Respect Respect Respect

lolalu

lolalu
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Asabache έγραψε:ετσι ακριβώς είναι


Respect Respect Respect
Σ'ΕΝΑ ΑΛΛΟ θεμα διαβασα εισαι απο το σαντο ντομινγκο ή κανω λαθος?(ασχετο κιολας)

Asabache

Asabache
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
lolalu έγραψε:
Asabache έγραψε:ετσι ακριβώς είναι


Respect Respect Respect
Σ'ΕΝΑ ΑΛΛΟ θεμα διαβασα εισαι απο το σαντο ντομινγκο ή κανω λαθος?(ασχετο κιολας)
ναι από άγιο δομίνικο είμαι

lolalu

lolalu
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Asabache έγραψε:
lolalu έγραψε:
Asabache έγραψε:ετσι ακριβώς είναι


Respect Respect Respect
Σ'ΕΝΑ ΑΛΛΟ θεμα διαβασα εισαι απο το σαντο ντομινγκο ή κανω λαθος?(ασχετο κιολας)
ναι από άγιο δομίνικο είμαι
και εγω απο εκει ειμαι.συγνωμη που ρωτω κιολας

Asabache

Asabache
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
lolalu έγραψε:
Asabache έγραψε:
lolalu έγραψε:
Asabache έγραψε:ετσι ακριβώς είναι


Respect Respect Respect
Σ'ΕΝΑ ΑΛΛΟ θεμα διαβασα εισαι απο το σαντο ντομινγκο ή κανω λαθος?(ασχετο κιολας)
ναι από άγιο δομίνικο είμαι
και εγω απο εκει ειμαι.συγνωμη που ρωτω κιολας
σιγά καλέ Very Happy από ποιο μέρος είσα?

lolalu

lolalu
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Asabache έγραψε:
lolalu έγραψε:
Asabache έγραψε:
lolalu έγραψε:
Asabache έγραψε:ετσι ακριβώς είναι


Respect Respect Respect
Σ'ΕΝΑ ΑΛΛΟ θεμα διαβασα εισαι απο το σαντο ντομινγκο ή κανω λαθος?(ασχετο κιολας)
ναι από άγιο δομίνικο είμαι
και εγω απο εκει ειμαι.συγνωμη που ρωτω κιολας
σιγά καλέ Very Happy από ποιο μέρος είσα?
σαν πεδρο δε μακορις λεγεται.εσυ?

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 4 από 5]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Forumgreek.com | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις