Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
461 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 461 επισκέπτες :: 3 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 3 από 5]

51ΟΔΗΓΑΤΕ;;;;; - Σελίδα 3 Empty Απ: ΟΔΗΓΑΤΕ;;;;; Σαβ Φεβ 11, 2012 12:23 pm

tatijana

tatijana
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Hmoyn 10 βδομαδων εγκυος και μολις ειχα μαθει καποια πολυ κακα μαντατα...γυρναγα λοιπον σπιτι με την κουμπαρα μου και ειχαμε σταματησει στο φαναρι και παντα αφηνω κενο σε δρομακια να μην κλεινω τα αμαξια την διελευση τους.Ηταν απο πισω μου μια γρια και κορναρε και δεν της εδινα σημασια και την ακουω να λεει:αντε ρε μαλακα κουνησου..
Και τα περνω εγω-ηταν καλοκαιρι κ ειχα ανοιχτο παραθυρο- και βγαινω εξω και τρομαξε αυτη....δεν το εχω κανει ποτε αυτο.και ειναι αυτο που λεει ο πατερας μου προσεχε πως συμπεριφερεσαι γιατι ο αλλος δεν ξερεις τι εχει...πως δεν την αρπαξα απο τα μαλλια,με θυμαμαι και δεν με αναγνωριζω,αλλα η αληθεια ειναι οτι βριζω πολυ στο τιμονι.ΑΛλα ειμαι πολυ καλη οδηγος...Νευρικη λιγο αλλα σουπερακι...

52ΟΔΗΓΑΤΕ;;;;; - Σελίδα 3 Empty Απ: ΟΔΗΓΑΤΕ;;;;; Σαβ Φεβ 11, 2012 1:46 pm

mama katerina

mama katerina
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
οδηγαω 7 χρονια.. δεν ειναι τιποτα πρεπει να οδηγας καθε μερα να παρεις το κολαι..

53ΟΔΗΓΑΤΕ;;;;; - Σελίδα 3 Empty Απ: ΟΔΗΓΑΤΕ;;;;; Σαβ Φεβ 11, 2012 2:05 pm

ΜΑΝΟΥΛΑ Μ+Δ

ΜΑΝΟΥΛΑ Μ+Δ
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
οδηγώ απο το 1999.μεγάλη ευκολία.με έχει σώσει! τώρα ειδικά με 2 παιδιά...
πάντως θυμάμαι την πρώτη φορά που μπήκα στο αμάξι αφού πήρα το δίπλωμα. είμουν με το μπαμπά μου. ένα θα σας πω...μπήκα ανάποδα σε πλατεία...το τι μούτζα έφαγα...φανταστείτε πόσο με άγχωσε.μη κάνεις αυτό, στρίψε εκεί, οχι τόσο γκάζι,κοίτα δεξιά σου...ΑΜΑΝ.μετά το πήρα μόνη μου και όλα μια χαρά...

54ΟΔΗΓΑΤΕ;;;;; - Σελίδα 3 Empty Απ: ΟΔΗΓΑΤΕ;;;;; Σαβ Φεβ 11, 2012 2:23 pm

tatijana

tatijana
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Εγω οδηγω 10 χρονια...Λατρευω αμαξακι...Οταν πηρα το διπλωμα σε ενα μηνα πηγα θεσσαλονικη...Μονη.

55ΟΔΗΓΑΤΕ;;;;; - Σελίδα 3 Empty Απ: ΟΔΗΓΑΤΕ;;;;; Σαβ Φεβ 11, 2012 3:12 pm

μαμαμια

μαμαμια
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
its a boy έγραψε:μαμαμια mia junior soferina exoyme po oti katalava.na tin xerese kopela moy

ναι το ατιμο τρελαινεται για τιμονι.εμενα ο μπαμπας μου με εμαθε να οδηγω στα 15 βλεπεις δεν ειχε τοτε ακομα γιο κ ετσι εμαθα σε φορτηγακι κιολας μεγαλο κ κλειστο.

56ΟΔΗΓΑΤΕ;;;;; - Σελίδα 3 Empty Απ: ΟΔΗΓΑΤΕ;;;;; Σαβ Φεβ 11, 2012 3:20 pm

ioanna85


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
καλησπερα σωφερινες μου![Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]

Πήρα το διπλωμα οδηγησης πριν 4 χρονια αλλα δεν εχω οδηγησει πάνω απο 20 ωρες που ηταν υποχρεωτικες απο τον νομο για τα μαθηματα!Πιστευω πως ασχετα με το ποσο ευκολο ειναι να αποκτησεις το δικαιωμα απο τον νομο να οδηγεις δεν ειναι ολοι οι ανθρωποι καταλληλοι για οδηγοι....σκεφτειτε το κατι σαν τη μαγειρικη...σχεδον ολοι μαγειρευουν αλλα αυτο δε σημαινει πως ολοι ειναι καλη σε αυτο. Δεν θα ειμαι ικανη οδηγος πιστευω...θα μου πειτε τοτε το διπλωμα γιατι το πηρες; Γιατι επεμεναν οι δικοι μου και γιατι ειπα να δωσω στην οδηγηση μια ευκαιρια!Ξερω ποσο δυσκολο ειναι χωρις αυτοκινητο αλλα ευτυχως μεχρι τωρα τα καταφερα καλα....Τωρα αν αναγκαστω αργοτερα που θα εχω παιδι να οδηγησω....τα κεφαλια μεσα και οποιον πάρει ο χαρος...χαχαχαχαχαχαχαχα!

57ΟΔΗΓΑΤΕ;;;;; - Σελίδα 3 Empty Απ: ΟΔΗΓΑΤΕ;;;;; Σαβ Φεβ 11, 2012 3:42 pm

goldy213

goldy213
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
δεν μπορώ να διανοηθώ τον εαυτό μου χωρίς αυτοκίνητο για το λόγω ότι τα πάντα τα κάνω εγώ.Εγώ πάω σουπερ μαρκετ,εγώ φροντιστήριο τα παιδιά,εγώ σχολείο,εγω πάρτυ, εγω παντού.

http://www.leptomeria.gr

58ΟΔΗΓΑΤΕ;;;;; - Σελίδα 3 Empty Απ: ΟΔΗΓΑΤΕ;;;;; Σαβ Φεβ 11, 2012 4:02 pm

pusi

pusi
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
οχι,εχω διπλομα αλλα.......... Sad

59ΟΔΗΓΑΤΕ;;;;; - Σελίδα 3 Empty Απ: ΟΔΗΓΑΤΕ;;;;; Σαβ Φεβ 11, 2012 10:45 pm

marialafolie

marialafolie
Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
goldy213 έγραψε:δεν μπορώ να διανοηθώ τον εαυτό μου χωρίς αυτοκίνητο για το λόγω ότι τα πάντα τα κάνω εγώ.Εγώ πάω σουπερ μαρκετ,εγώ φροντιστήριο τα παιδιά,εγώ σχολείο,εγω πάρτυ, εγω παντού.


ΣΕ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΩ ΑΠΟΛΥΤΑ!!ΜΙΑ ΑΠΟ ΤΑ ΙΔΙΑ..ΜΕ ΤΗ ΔΙΑΦΟΡΑ ΟΤΙ Ο ΑΝΤΡΑΣ ΜΟΥ ΔΕΝ ΟΔΗΓΑΕΙ...ΜΕΧΡΙ ΤΟΝ 7ο ΜΗΝΑ ΣΤΗ ΔΕΥΤΕΡΗ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ ΟΔΗΓΟΥΣΑ ΜΕΤΑ ΔΕΝ ΧΩΡΟΥΣΑ ΕΒΡΙΣΚΑ ΣΤΟ ΤΙΜΟΝΙ(ΧΑ ΧΑ ΧΑ) ΟΠΟΤΕ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΜΕ ΦΑΝΤΑΣΤΩ ΧΩΡΙΣ ΑΜΑΞΙ

60ΟΔΗΓΑΤΕ;;;;; - Σελίδα 3 Empty Απ: ΟΔΗΓΑΤΕ;;;;; Σαβ Φεβ 11, 2012 11:29 pm

Kastallia


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Το οτι οδηγω το οφειλω στον ανδρα μου.Ειχα δωσει μια φορα και ειχα κοπει και μετα απο αυτο δεν ηθελα με τιποτα να ξαναδωσω.Αυτος επεμενε πολυ οταν με γνωρισε και τα φτιαξαμε και με στηριξε παρα πολυ σε αυτο.Ηρθε μια φορα στο μαθημα και αμα ειδε οτι μπορω και οδηγω μου εδινε το αμαξι να κανω εξασκηση και πριν παρω το διπλωμα.Ειμαστε σε απομακρυσμενη περιοχη χωρις συγκοινωνιες και αμα δεν οδηγεις δεν μπορεις να κανεις τιποτα!Το ηξερε αυτο και δεν ηθελε με τιποτα να εξαρτωμαι συνεχως απο αυτον.Ειναι πολυ σωστος στις αντιληψεις του και αυτος και οι γονεις του.Το μονο στο οποιο ζοριζομαι ειναι το παρκαρισμα,φοβαμαι ακομαμη χτυπησω κανενα αλλο αμαξι γι'αυτο παρκαρω σε χωρους 'αεροδρομια" ή παρκινγκ.Φταιει βεβαια οτι εμαθα να οδηγω σε μικρη πολη και δεν εχει χρειαστει να παω μονη μου σε μεγαλυτερο μερος.Αλλα ετσι κι αλλιως η οδηγηση μες στην πολη δε μου αρεσει,μου αρεσουν οι επαρχιακες διαδρομες.

61ΟΔΗΓΑΤΕ;;;;; - Σελίδα 3 Empty Απ: ΟΔΗΓΑΤΕ;;;;; Σαβ Φεβ 11, 2012 11:46 pm

litsakos

litsakos
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
ΜΑΝΟΥΛΑ Μ+Δ έγραψε:οδηγώ απο το 1999.μεγάλη ευκολία.με έχει σώσει! τώρα ειδικά με 2 παιδιά...
πάντως θυμάμαι την πρώτη φορά που μπήκα στο αμάξι αφού πήρα το δίπλωμα. είμουν με το μπαμπά μου. ένα θα σας πω...μπήκα ανάποδα σε πλατεία...το τι μούτζα έφαγα...φανταστείτε πόσο με άγχωσε.μη κάνεις αυτό, στρίψε εκεί, οχι τόσο γκάζι,κοίτα δεξιά σου...ΑΜΑΝ.μετά το πήρα μόνη μου και όλα μια χαρά...

με τον μπαμπα μου κοντεψα να χτυπησω ανθρωπο.Μου ειχε σπασει τα νευρα!Καθοταν διπλα μου κ ειχε το χερι στο χειροφρενο ρε παιδια!Τετοια εμπιστοσυνη μου ειχε,μου πεταχτηκε στην Κηφισιας στο υψος της Κηφισιάς ενας,βραδυ τωρα,με κινηση για να κοψει την κυκλοφορια να βγει ενα φορτηγο...που πας??Θα επεφτα πανω του κ θα ειχα τυψεις ενω εφταιγε αυτος.
Δεν το χω παρει το διπλβμα ,με εκοψαν γιατι εβγαζα αλαρμ στο παρκαρισμα κ οχι φλας.ΟΚ,σωστο μεν...αλλα ποσες οδηγησατε μιση ωρα στις εξετασεις>?Με 2 παρκαρισματα,2 οπισθογωνιες ρε κοριτσια? Ηθελαν λεφτα οι ανθρωποι κ ο βλακας ο δασκαλος εκανε τον Κινεζο.Μιλα ρε ανθρωπε,κανονισε το,εγω θα μιλησω για λαδωμα??Μου την ειπε κιολας μετα ρε κοριτσια "μα γιατι δεν ειπες για λαδωμα?".......και ημουν καλη για πρωταρα γμτ ΟΔΗΓΑΤΕ;;;;; - Σελίδα 3 679259 ΟΔΗΓΑΤΕ;;;;; - Σελίδα 3 679259 Αυτος μεχρι και την μηχανη με ειχε μαθει να λυνω,τετοιος σκαλωμενος ο τυπος....
πρεπει να παω για το διπλωμα ομως, θα αρχισει ο μικρος σχολειο του χρονου και ειναι μακρια οποτε..πρεπει!!!

62ΟΔΗΓΑΤΕ;;;;; - Σελίδα 3 Empty Απ: ΟΔΗΓΑΤΕ;;;;; Σαβ Φεβ 11, 2012 11:53 pm

ισμηνη

ισμηνη
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
litsakos έγραψε:
ΜΑΝΟΥΛΑ Μ+Δ έγραψε:οδηγώ απο το 1999.μεγάλη ευκολία.με έχει σώσει! τώρα ειδικά με 2 παιδιά...
πάντως θυμάμαι την πρώτη φορά που μπήκα στο αμάξι αφού πήρα το δίπλωμα. είμουν με το μπαμπά μου. ένα θα σας πω...μπήκα ανάποδα σε πλατεία...το τι μούτζα έφαγα...φανταστείτε πόσο με άγχωσε.μη κάνεις αυτό, στρίψε εκεί, οχι τόσο γκάζι,κοίτα δεξιά σου...ΑΜΑΝ.μετά το πήρα μόνη μου και όλα μια χαρά...

με τον μπαμπα μου κοντεψα να χτυπησω ανθρωπο.Μου ειχε σπασει τα νευρα!Καθοταν διπλα μου κ ειχε το χερι στο χειροφρενο ρε παιδια!Τετοια εμπιστοσυνη μου ειχε,μου πεταχτηκε στην Κηφισιας στο υψος της Κηφισιάς ενας,βραδυ τωρα,με κινηση για να κοψει την κυκλοφορια να βγει ενα φορτηγο...που πας??Θα επεφτα πανω του κ θα ειχα τυψεις ενω εφταιγε αυτος.
Δεν το χω παρει το διπλβμα ,με εκοψαν γιατι εβγαζα αλαρμ στο παρκαρισμα κ οχι φλας.ΟΚ,σωστο μεν...αλλα ποσες οδηγησατε μιση ωρα στις εξετασεις>?Με 2 παρκαρισματα,2 οπισθογωνιες ρε κοριτσια? Ηθελαν λεφτα οι ανθρωποι κ ο βλακας ο δασκαλος εκανε τον Κινεζο.Μιλα ρε ανθρωπε,κανονισε το,εγω θα μιλησω για λαδωμα??Μου την ειπε κιολας μετα ρε κοριτσια "μα γιατι δεν ειπες για λαδωμα?".......και ημουν καλη για πρωταρα γμτ ΟΔΗΓΑΤΕ;;;;; - Σελίδα 3 679259 ΟΔΗΓΑΤΕ;;;;; - Σελίδα 3 679259 Αυτος μεχρι και την μηχανη με ειχε μαθει να λυνω,τετοιος σκαλωμενος ο τυπος....
πρεπει να παω για το διπλωμα ομως, θα αρχισει ο μικρος σχολειο του χρονου και ειναι μακρια οποτε..πρεπει!!!
γιατι δεν ξαναεδινες την επομενη εβδομαδα τοτε που τα ειχες κ φρεσκα???
παντως τεραστια ευκολια το αυτοκινητο.εγω κ πριν το παιδι οταν πηρα το διπλωμα κ αρζησα να οδηγω μου φαινονταν ολα πιο κοντα κ πιο ευκολα.δεν εχειςαναγκη κανεναν πας οπου θες κ οποτε θες...!!!ειναι απαραιτητο αν κ πλεον αρκετα ακριβο...

63ΟΔΗΓΑΤΕ;;;;; - Σελίδα 3 Empty Απ: ΟΔΗΓΑΤΕ;;;;; Κυρ Φεβ 12, 2012 12:03 am

Ευάκι

Ευάκι
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
οδηγω και μ'αρεσει!!!!!οδηγω απο το 2005 και μονο μια φορα εχω στουκαρει γιατι περασα ενα στοπ που ηταν κρυμμενο σε φυλλωσια δεντρου!μα για ονομα του θεου!στην αλεξανδρουπολη στην μητροπολη οσες ειστε απο εκει θα ξερετε για ποιο ηλιθιο στοπ μιλαω!κατα τα αλλα μια χαρα τα παω!να παρετε ολες διπλωμα ειναι μεγαααααααλη ευκολια!!!!!!!!

64ΟΔΗΓΑΤΕ;;;;; - Σελίδα 3 Empty Απ: ΟΔΗΓΑΤΕ;;;;; Κυρ Φεβ 12, 2012 12:18 am

Nena

Nena
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Διπλωμα εβγαλα στα 31. Μεχρι τοτε ενιωθα οτι βολευομουν, στην Αγγλία που σπουδαζα οι συγκοινωνίες ηταν εξαιρετικες οποτε δεν εβγαλα εκει, αν και ειχα ξεκινησει μαθηματα. Βλακεια μου που δεν το συνεχισα τοτε. Όσο πιο μεγαλος εισαι οταν βγαλεις δίπλωμα, τοσο πιο πολύ το φοβάσαι το αυτοκινητο. Εγω, μετα απο 4 χρονια που οδηγω, ακομα εχω φάσεις που με φοβιζει.
Κυριως το διπλωμα το εβγαλα επειδη δουλευα στην Αλεξανδρουπολη, και απο Καβαλα, με τη συγκοινωνια, ειναι σχεδον 2μιση ωρες, ενω με το αυτοκινητο τον ιδιο δρομο τον κάνω σε μια ωρα. Ας ειναι καλα η Εγνατια.
Επίσης, μένω σε μικρο μέρος, οποτε δεν αντιμετωπίζω την τρέλλα της πόλης. Πχ στην Καβαλα δεν εχω μπει ακομα με το αυτοκίνητο, επικρατει ένας πανικος, ειναι όλο ανηφορες και κατηφορες και γενικα δεν νιωθω άνετα. Αλλά στο "χωριο" μου οδηγω άνετα.
Εννοειται οτι ειμαι τύπος και υπογραμμος με τον ΚΟΚ σε σημειο αηδιας, πχ δεν γκαζωνω στο πορτοκαλι φαναρι, και δεν υπερβαινω το οριο ταχυτητας ποτε. Εκτος κι αν οδηγω στην Εγνατια, όπου νομιζω οτι σεληνιαζομαι.. Ειδικα σε εκεινη την ευθεία εξω απο την Κομοτηνη.. Rolling Eyes Rolling Eyes
Το κακο ειναι οτι ειχαμε ενα μικρο αυτοκινητο του οποιου ειχα πάρει το κολλάι, και το δουλευα μια χαρα, παρκαρισματα, οπισθογωνίες, μανουβρες κτλ. Και οταν εμεινα εγκυος στον μικρο, ειπαμε να παρουμε ένα μεγαλο οικογενειακο, πιο ασφαλές, το οποίο μεχρι να το μάθω έκανα μηνες. Αλλά μόλις το έμαθα, δεν μπορω να ξαναπάω στο μικρο. Μου σβηνει συνεχεια το σκασμενο.
Πάντως, ομολογω οτι ειναι μεγαλη ευκολια. Μου εχει λυσει τα χερια.

65ΟΔΗΓΑΤΕ;;;;; - Σελίδα 3 Empty Απ: ΟΔΗΓΑΤΕ;;;;; Κυρ Φεβ 12, 2012 12:47 am

tzef

tzef
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
ΑΧ ΜΕΓΑΛ ΘΕΜΑ!!!!ΠΗΡΑ ΔΙΠΛΩΜΑ ΜΕ ΤΑ ΧΙΛΙΑ ΖΟΡΙΑ ΤΟ 2006 ΚΑΙ ΟΔΗΓΗΣΑ ΑΥΤΟΜΑΤΑΟ ΤΟ 2009 ,ΜΟΝΟ ΣΤΗΝ ΔΟΥΛΕΙΑ ΠΑΩ ΚΑΙ ΣΤΟ MALL ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΑΠΟ ΤΟ ΠΣΙΤΙ ΜΟΥ 5 ΛΕΠΤΑ!!!!ΕΛΠΙΖΑΩ ΝΑ ΤΑ ΠΑΩ ΠΙΟ ΚΑΛΑ

66ΟΔΗΓΑΤΕ;;;;; - Σελίδα 3 Empty Απ: ΟΔΗΓΑΤΕ;;;;; Κυρ Φεβ 12, 2012 1:14 am

Ada

Ada
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Nena έγραψε: Πχ στην Καβαλα δεν εχω μπει ακομα με το αυτοκίνητο, επικρατει ένας πανικος, ειναι όλο ανηφορες και κατηφορες και γενικα δεν νιωθω άνετα. Αλλά στο "χωριο" μου οδηγω άνετα.

Τι μου θύμησες τώρα...Μόλις είχα πάρει το δίπλωμα (στα 18) κ πήγα το ξύπνιο να οδηγήσω μέσα στην Καβάλα!!!Αρχόντισσα εγώ, σούπερ γούμαν θα τα κατάφερνα! Ω ρε γλέντια!!! Laughing Laughing

Δεν υπήρξε οδηγός που δε με μούτζωσε, έβρισε κτλ, μέχρι κ το λεωφορείο που ανέβαινε στον Προφήτη Ηλία εμπόδισα γιατί με τα ζόρια πήγαινα στην ανηφόρα!!Για να μην πω για το πάρκινκ!!

Καβάλα σ'αγαπάω αλλά μέσα δεν ξαναοδηγάω!!! Laughing Laughing


67ΟΔΗΓΑΤΕ;;;;; - Σελίδα 3 Empty Απ: ΟΔΗΓΑΤΕ;;;;; Κυρ Φεβ 12, 2012 3:16 am

ΜΑΝΟΥΛΑ Μ+Δ

ΜΑΝΟΥΛΑ Μ+Δ
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
[quote="ισμηνη"]
litsakos έγραψε:
ΜΑΝΟΥΛΑ Μ+Δ έγραψε:οδηγώ απο το 1999.μεγάλη ευκολία.με έχει σώσει! τώρα ειδικά με 2 παιδιά...
πάντως θυμάμαι την πρώτη φορά που μπήκα στο αμάξι αφού πήρα το δίπλωμα. είμουν με το μπαμπά μου. ένα θα σας πω...μπήκα ανάποδα σε πλατεία...το τι μούτζα έφαγα...φανταστείτε πόσο με άγχωσε.μη κάνεις αυτό, στρίψε εκεί, οχι τόσο γκάζι,κοίτα δεξιά σου...ΑΜΑΝ.μετά το πήρα μόνη μου και όλα μια χαρά...

με τον μπαμπα μου κοντεψα να χτυπησω ανθρωπο.Μου ειχε σπασει τα νευρα!Καθοταν διπλα μου κ ειχε το χερι στο χειροφρενο ρε παιδια!Τετοια εμπιστοσυνη μου ειχε,μου πεταχτηκε στην Κηφισιας στο υψος της Κηφισιάς ενας,βραδυ τωρα,με κινηση για να κοψει την κυκλοφορια να βγει ενα φορτηγο...που πας??Θα επεφτα πανω του κ θα ειχα τυψεις ενω εφταιγε αυτος.
Δεν το χω παρει το διπλβμα ,με εκοψαν γιατι εβγαζα αλαρμ στο παρκαρισμα κ οχι φλας.ΟΚ,σωστο μεν...αλλα ποσες οδηγησατε μιση ωρα στις εξετασεις>?Με 2 παρκαρισματα,2 οπισθογωνιες ρε κοριτσια? Ηθελαν λεφτα οι ανθρωποι κ ο βλακας ο δασκαλος εκανε τον Κινεζο.Μιλα ρε ανθρωπε,κανονισε το,εγω θα μιλησω για λαδωμα??Μου την ειπε κιολας μετα ρε κοριτσια "μα γιατι δεν ειπες για λαδωμα?".......και ημουν καλη για πρωταρα γμτ ΟΔΗΓΑΤΕ;;;;; - Σελίδα 3 679259 ΟΔΗΓΑΤΕ;;;;; - Σελίδα 3 679259 Αυτος μεχρι και την μηχανη με ειχε μαθει να λυνω,τετοιος σκαλωμενος ο τυπος....
πρεπει να παω για το διπλωμα ομως, θα αρχισει ο μικρος σχολειο του χρονου και ειναι μακρια οποτε..πρεπει!!!


εγώ θυμάμαι που όταν πήγα να δώσω μου λέει ο δάσκαλος "κάτσε μισό λεπτό και έρχομαι"
έρχεται μετά απο λίγο και μου λέει "λοιπόν, είδα τους εξεταστές.αν δε λαδώσεις δεν περνάς, στο λέω απο τώρα" οπότε λάδωσα...και η πλάκα?μου την είπαν και κατά την ώρα της εξέτασης γιατί είπαν να προσπεράσω φορτηγό σε διπλή λωρίδα και μετά είπαν "δεν επρεπε γιατί ήταν διπλή λωρίδα!!!!".....

68ΟΔΗΓΑΤΕ;;;;; - Σελίδα 3 Empty Απ: ΟΔΗΓΑΤΕ;;;;; Κυρ Φεβ 12, 2012 3:41 am

boubou

boubou
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
εγώ πήρα το δίπλωμα το 2008 τον Μαιο... ο άντρας μου ειχε ενα cinquecento τοτε κι ετσι μικρουλι που ηταν με βολεψε και σιγα σιγα το επαιρνα με την αδερφη του μαζι..που ηταν κι αυτη φρεσκια οδηγος και πηγαιναμε καμια βολτα..πηγαινα στο τει να την παρω..με εφερνε μετα εκεινη και αλλα τετοια για εξασκηση...μετα ηρθε το καλοκαιρι και τελειωσε το τει..και τελειωσαν και οι βολτες μας γιατι οπου πηγαιναμε με τους αντρες μας οπου ηταν να παμε...ο δικος μου δν με αφηνε να οδηγαω με αυτον μεσα γιατι αγχωνοταν σε σημειο που ελεγα θα παθει καρδια!! και σας ορκιζομαι δν εκανα τιποτα να τον αγχωσει..μου αρεσε πολυ να οδηγαω!! απλα επειδη ηξερε οτι ειμαι απειρη φοβοταν..μου ελεγε παρε το αμαξι μονη σου και πηγαινει δν με νοιαζει!!Αλλα εγω δν μπορω να οδηγαω σε μια πολη που δν ξερω και καλα τους δρομους χωρις καποιο σκοπο να παω καπου, οποτε το παρατησα!! απο τοτε οδηγησα αλλη μια φορα μονη μου το καλοκαιρι του 2009 και νομιζω κι αλλη μια φορα μετα απο 1 χρονο παλι...το 2010... μετα χαλασε το cinque και πηραμε το μεγαλο το fiat grande punto(για το οποιο εχουμε δοσεις για αλλα 2 μιση χρονια!) που εγω δν το ακουμπησα ποτε γιατι το φοβηθηκα επειδη ηταν μεγαλυτερο σε ογκο (μη το κανω καμια ζημια και μαζι με τις δοσεις εχουμε και ζημιες να διορθωσουμε!)και μετα απο τοσα χρονια ξεχασα να οδηγω (νομιζω!)...
φετος το καλοκαιρι μετακομιζουμε εκτος πολης οποτε θα χρειαστω ΔΙΚΟ μου αμαξι επιτελους...που θα το κανω οτι θελω(!!) και θα ξανασυνηθισω την οδηγηση ..που τοσο μου αρεσε αλλα εληξε αδοξα!!! Razz Razz Razz

69ΟΔΗΓΑΤΕ;;;;; - Σελίδα 3 Empty Απ: ΟΔΗΓΑΤΕ;;;;; Κυρ Φεβ 12, 2012 4:40 am

litsakos

litsakos
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
ισμηνη έγραψε:
litsakos έγραψε:
ΜΑΝΟΥΛΑ Μ+Δ έγραψε:οδηγώ απο το 1999.μεγάλη ευκολία.με έχει σώσει! τώρα ειδικά με 2 παιδιά...
πάντως θυμάμαι την πρώτη φορά που μπήκα στο αμάξι αφού πήρα το δίπλωμα. είμουν με το μπαμπά μου. ένα θα σας πω...μπήκα ανάποδα σε πλατεία...το τι μούτζα έφαγα...φανταστείτε πόσο με άγχωσε.μη κάνεις αυτό, στρίψε εκεί, οχι τόσο γκάζι,κοίτα δεξιά σου...ΑΜΑΝ.μετά το πήρα μόνη μου και όλα μια χαρά...

με τον μπαμπα μου κοντεψα να χτυπησω ανθρωπο.Μου ειχε σπασει τα νευρα!Καθοταν διπλα μου κ ειχε το χερι στο χειροφρενο ρε παιδια!Τετοια εμπιστοσυνη μου ειχε,μου πεταχτηκε στην Κηφισιας στο υψος της Κηφισιάς ενας,βραδυ τωρα,με κινηση για να κοψει την κυκλοφορια να βγει ενα φορτηγο...που πας??Θα επεφτα πανω του κ θα ειχα τυψεις ενω εφταιγε αυτος.
Δεν το χω παρει το διπλβμα ,με εκοψαν γιατι εβγαζα αλαρμ στο παρκαρισμα κ οχι φλας.ΟΚ,σωστο μεν...αλλα ποσες οδηγησατε μιση ωρα στις εξετασεις>?Με 2 παρκαρισματα,2 οπισθογωνιες ρε κοριτσια? Ηθελαν λεφτα οι ανθρωποι κ ο βλακας ο δασκαλος εκανε τον Κινεζο.Μιλα ρε ανθρωπε,κανονισε το,εγω θα μιλησω για λαδωμα??Μου την ειπε κιολας μετα ρε κοριτσια "μα γιατι δεν ειπες για λαδωμα?".......και ημουν καλη για πρωταρα γμτ ΟΔΗΓΑΤΕ;;;;; - Σελίδα 3 679259 ΟΔΗΓΑΤΕ;;;;; - Σελίδα 3 679259 Αυτος μεχρι και την μηχανη με ειχε μαθει να λυνω,τετοιος σκαλωμενος ο τυπος....
πρεπει να παω για το διπλωμα ομως, θα αρχισει ο μικρος σχολειο του χρονου και ειναι μακρια οποτε..πρεπει!!!
γιατι δεν ξαναεδινες την επομενη εβδομαδα τοτε που τα ειχες κ φρεσκα???
παντως τεραστια ευκολια το αυτοκινητο.εγω κ πριν το παιδι οταν πηρα το διπλωμα κ αρζησα να οδηγω μου φαινονταν ολα πιο κοντα κ πιο ευκολα.δεν εχειςαναγκη κανεναν πας οπου θες κ οποτε θες...!!!ειναι απαραιτητο αν κ πλεον αρκετα ακριβο...

Aνοησια μου,το χω μετανοιωσει. Rolling Eyes

[quote="ΜΑΝΟΥΛΑ Μ+Δ"]
ισμηνη έγραψε:
litsakos έγραψε:
ΜΑΝΟΥΛΑ Μ+Δ έγραψε:οδηγώ απο το 1999.μεγάλη ευκολία.με έχει σώσει! τώρα ειδικά με 2 παιδιά...
πάντως θυμάμαι την πρώτη φορά που μπήκα στο αμάξι αφού πήρα το δίπλωμα. είμουν με το μπαμπά μου. ένα θα σας πω...μπήκα ανάποδα σε πλατεία...το τι μούτζα έφαγα...φανταστείτε πόσο με άγχωσε.μη κάνεις αυτό, στρίψε εκεί, οχι τόσο γκάζι,κοίτα δεξιά σου...ΑΜΑΝ.μετά το πήρα μόνη μου και όλα μια χαρά...

με τον μπαμπα μου κοντεψα να χτυπησω ανθρωπο.Μου ειχε σπασει τα νευρα!Καθοταν διπλα μου κ ειχε το χερι στο χειροφρενο ρε παιδια!Τετοια εμπιστοσυνη μου ειχε,μου πεταχτηκε στην Κηφισιας στο υψος της Κηφισιάς ενας,βραδυ τωρα,με κινηση για να κοψει την κυκλοφορια να βγει ενα φορτηγο...που πας??Θα επεφτα πανω του κ θα ειχα τυψεις ενω εφταιγε αυτος.
Δεν το χω παρει το διπλβμα ,με εκοψαν γιατι εβγαζα αλαρμ στο παρκαρισμα κ οχι φλας.ΟΚ,σωστο μεν...αλλα ποσες οδηγησατε μιση ωρα στις εξετασεις>?Με 2 παρκαρισματα,2 οπισθογωνιες ρε κοριτσια? Ηθελαν λεφτα οι ανθρωποι κ ο βλακας ο δασκαλος εκανε τον Κινεζο.Μιλα ρε ανθρωπε,κανονισε το,εγω θα μιλησω για λαδωμα??Μου την ειπε κιολας μετα ρε κοριτσια "μα γιατι δεν ειπες για λαδωμα?".......και ημουν καλη για πρωταρα γμτ ΟΔΗΓΑΤΕ;;;;; - Σελίδα 3 679259 ΟΔΗΓΑΤΕ;;;;; - Σελίδα 3 679259 Αυτος μεχρι και την μηχανη με ειχε μαθει να λυνω,τετοιος σκαλωμενος ο τυπος....
πρεπει να παω για το διπλωμα ομως, θα αρχισει ο μικρος σχολειο του χρονου και ειναι μακρια οποτε..πρεπει!!!


εγώ θυμάμαι που όταν πήγα να δώσω μου λέει ο δάσκαλος "κάτσε μισό λεπτό και έρχομαι"
έρχεται μετά απο λίγο και μου λέει "λοιπόν, είδα τους εξεταστές.αν δε λαδώσεις δεν περνάς, στο λέω απο τώρα" οπότε λάδωσα...και η πλάκα?μου την είπαν και κατά την ώρα της εξέτασης γιατί είπαν να προσπεράσω φορτηγό σε διπλή λωρίδα και μετά είπαν "δεν επρεπε γιατί ήταν διπλή λωρίδα!!!!".....

Ετσι μου ειχε πει ο δικος μου δασκαλος,οτι θα κοιταξει να ΜΗΝ λαδωνονται οι εξεταστες κ θα μου κανε νοημα μολις ερχοντουσαν ολοι στο αμαξι.Κ μου κανε νοημα οτι ΔΕΝ λαδωνονται....μου χε κανει κ κυρηγμα απο πριν για το ποσο τυπικος ειναι ο ιδιος κ δεν συνεργαζεται με αυτους που τα παιρνουν...σου μιλαω για κολλημενο ανθρωπο!Που τον βρηκα απορω? Εχει ευτυχως διπλα στο σπιτι σχολη οδηγων, θα ξεκινησω πριν το Πασχα παλι μαθηματα.

70ΟΔΗΓΑΤΕ;;;;; - Σελίδα 3 Empty Απ: ΟΔΗΓΑΤΕ;;;;; Κυρ Φεβ 12, 2012 4:56 am

αγγελικημαρια


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
οδηγαω αρκετα καλα αλλα δε παρκαρω ,μακαρι να βαζαμε αισθητηρες να με βοηθουσαν λιγο!!!
επισης ποτε δε καταλαβα γιατι μαθαμε οπισθογωνια scratch !!!δεν ετυχε καμια φορα να κανω!
παντως ειναι μεγαλη ευκολια!

71ΟΔΗΓΑΤΕ;;;;; - Σελίδα 3 Empty Απ: ΟΔΗΓΑΤΕ;;;;; Κυρ Φεβ 12, 2012 5:31 am

miki2009

miki2009
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Βρε κορίτσια δηλαδή μόνο εγώ είμαι κοροΐδο και κάνω την πιο πολλή οδήγηση . Όταν πάμε διακοπές την πιο πολύ οδήγηση την κάνω εγώ και ο κύριος κοιμάται Το δίπλωμα το πήρα το 1989 οπότε οδηγώ πολλά χρόνια . Δεν θα μπορούσα να εξαρτώμαι από κανένα και ειδικά τώρα με το παιδί .Όλα είναι μέσα στο μυαλό μας νικήστε τον φόβο σας και πείτε Cool εγώ είμαι το αφεντικό Cool , το αυτοκίνητο θα σας υπακούσει ΟΔΗΓΑΤΕ;;;;; - Σελίδα 3 328109 αυτό είναι το μυστικό.

72ΟΔΗΓΑΤΕ;;;;; - Σελίδα 3 Empty Απ: ΟΔΗΓΑΤΕ;;;;; Κυρ Φεβ 12, 2012 7:43 am

Myro


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
κοριτσια το διπλωμα ειναι μεγαλη ευκολια και νομιζω ειναι απαραιτητο σε οσες εχουν παιδια...διευκολυνει σε πολλες καταστασεις και σου δινει μεγαλη ανεξαρτησια..εγω το δικο μου το εχω απο 18χρονων..οταν πηρα το δικο μου αμαξι στην αρχη φοβομουν αρκετα πολυ κ το απεφευγα αλλα λιγο η αρχη ειναι δυσκολη μετα του παιρνεις τον αερα....μαρεσει πολυ να οδηγω κ μου λειπει παααααρα πολυ τωρα που μενω σπιτι με το μωρο...ασε που εχουμε μονο ενα αμαξι(το δικο μου) κ το περνει ο αντρας μου στην δουλεια γιατι αυτος εχει μηχανη κ τωρα με τις παγωνιες που να παει...να φανταστειτε προπερσι εκανα καθημερινα 220χλμ πηγαινε ελα(ας οψετε το ελληνικο δημοσιο) Twisted Evil Twisted Evil
ευτυχως εμεινα εγκυος κ πηρα αδεια..
να μην το σκεφτεστε καθολου κοριτσια ολες στο τιμονι!!!!! Very Happy Very Happy

https://www.facebook.com/myrodeve

73ΟΔΗΓΑΤΕ;;;;; - Σελίδα 3 Empty Απ: ΟΔΗΓΑΤΕ;;;;; Κυρ Φεβ 12, 2012 9:00 am

ksapphire

ksapphire
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Κι γω κοριτσια οδηγω.Εχω διπλωμα απο 22 ετων Very Happy

74ΟΔΗΓΑΤΕ;;;;; - Σελίδα 3 Empty Απ: ΟΔΗΓΑΤΕ;;;;; Κυρ Φεβ 12, 2012 9:10 am

μπεμπινι 1

μπεμπινι 1
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
miki2009 έγραψε:Βρε κορίτσια δηλαδή μόνο εγώ είμαι κοροΐδο και κάνω την πιο πολλή οδήγηση . Όταν πάμε διακοπές την πιο πολύ οδήγηση την κάνω εγώ και ο κύριος κοιμάται Το δίπλωμα το πήρα το 1989 οπότε οδηγώ πολλά χρόνια . Δεν θα μπορούσα να εξαρτώμαι από κανένα και ειδικά τώρα με το παιδί .Όλα είναι μέσα στο μυαλό μας νικήστε τον φόβο σας και πείτε Cool εγώ είμαι το αφεντικό Cool , το αυτοκίνητο θα σας υπακούσει ΟΔΗΓΑΤΕ;;;;; - Σελίδα 3 328109 αυτό είναι το μυστικό.


ποσο δικιο εχεις!αυτο μου ειχε πει ο μπαμπας μου!

75ΟΔΗΓΑΤΕ;;;;; - Σελίδα 3 Empty Απ: ΟΔΗΓΑΤΕ;;;;; Κυρ Φεβ 12, 2012 10:40 am

ισμηνη

ισμηνη
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
αγγελικημαρια έγραψε:οδηγαω αρκετα καλα αλλα δε παρκαρω ,μακαρι να βαζαμε αισθητηρες να με βοηθουσαν λιγο!!!
επισης ποτε δε καταλαβα γιατι μαθαμε οπισθογωνια scratch !!!δεν ετυχε καμια φορα να κανω!
παντως ειναι μεγαλη ευκολια!
οπισθογωνια θα χρειαστει να κανεις συχνα κατα την οδηγηση,οχι βεβαια για παρκαρισμακ οσο τυπικα μας μαθαινουν στο διπλωμα αλλα ας πουμε οτι εισαι σε εναν δρομο πουστην ευθεια του ειναι αδιεξοδο και εχει στα δεξια σου ενα στενο δρομακι εκει θα κανεις οπισθογωνια για να γυρισεις το αυτοκινητο στην αντιθετη κατευθυνση...και οδηγοντας θα δεις πολλα τετοια πχ.παντως δεν θα χρειαστει να προσεξεις τοσο το πεζοδρομιο η να το κανεις τοσο τυπικα.εμανα με εκοψαν στην οπισθογωνια γιατι ακουμπησα πεζοδρομιο...λες κ τωρα που οδηγω 5 χρονια οταν παρκαρω δεν ακουμπαω...τις εχω καταγρατζουνησει τις ζαντες Twisted Evil Twisted Evil κ ο αντρας μου τραβαει τα μαλλια του ΟΔΗΓΑΤΕ;;;;; - Σελίδα 3 4872

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 3 από 5]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Forumgreek.com | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις