Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
100 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 100 επισκέπτες :: 2 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3 ... 20 ... 39  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 2 από 39]

mamavivo

mamavivo
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
mangio έγραψε:Τιτίκα πάλι??Τι να πω??περαστικά,εχει ταλαιπωρηθεί πολύ η μικρη σου.
Βιβη, σχετικά με το τακούνι, μπορεί να ακούστηκα κάπως η αλήθεια είναι Embarassed !Απλά, συμπεριφέρθηκε λες και δεν ήξερε οτι είναι δύσκολο να κρατησεις ακίνητο ένα παιδί 1μησι χρονων, ακομα κι αν το εξεταζουν για κατι απλο, πχυπερηχο.Και πραγματικα ηταν πιο ησυχος, στην παιδιατρο κλαιει πολυ περισσοτερο!Απλά, με απωθεί η ψυχρότητα στους ανθρώπους, τους απορριπτω, δε μου αρεσουν φυσικά!Και εκείνη ήταν ψυχρή και άσχετη από μωρα!Τουλαχιστον 5 φορες έιπε με υφάκι: μα σας λέω, κρατηστε τον ακινητο, δεν μπορουμε να κανουμε δουλεια ετσι!Κια εντωμεταξυ, δεν κουνιοταν ιδιαιτερα!Μαλλον τον ηθελε αγαλμα ,τι να πω Rolling Eyes ??
Συγγνώμη για τη φλυαρία, αλλά το ξαναθυμήθηκα τωρα!
Δε μου λέτε, οι μαμαδες που έχετε πρέσσα, πώς καθαρίζετε την πλάκα??Γιατι τις πρώτες φορές έκανα κατι βλακειούλες και έχει στάμπες.Προαπάθησα αμεσως, αλλά δεν!!Πάμε να φάμε το κουνελάκι!!Κοπιάστε Razz Razz !!!!
Ε ΤΟΤΕ ΕΙΝΑΙ ΗΛΙΘΙΑ ΑΑΑΑΑΑΑΑΑ Very Happy ΚΩΛΟΓΙΑΤΡΟΙ

crazymommy

crazymommy
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Καλησπέρα μανούλες!!!!! Σας εντόπισα κι εγώ επιτέλους... κρυμμένες στο #4, χαχαχαχ! Καλό σ/κ να έχουμε!

Λοιπόν, αδύνατο να θυμηθώ έστω και τα μισά απ' όσα γράψατε, τώρα που άλλαξε και θέμα ακόμα χειρότερα! Αλλά θα πω έστω και λίγα (αλσχάιμερ είπαμε αλικάκι; εσύ ή εγώ; Ή... το χει τ' όνομα που λένεWink
Καταρχήν:

Αλίκη - Δανάη - 29/8/2010

Γεωργία μου καλύτερα που γεννήσατε Ιούλιο, πίστεψέ με, εκείνες οι φρικτές ζέστες (και με υγρασία) που είχαν γίνει αρχές Αυγούστου πραγματικά δεν παλεύονταν με την κοιλιά ίσα με εκεί κάτω! Νομίζω πως και η Άντζυ μας είναι τον Ιούλιο αλλά κατά τα τέλη αν δεν κάνω λάθος! Οπότε σίγουρα δεν είσαι μοναχούλα, εντωματαξύ υπάρχουν και μανούλες της ομάδας που δε γράφουν στο θέμα και είναι και τον Ιούλιο. Και γενικότερα έχω γνωρίσει πολλές μανούλες που γέννησαν τον Ιούλιο, χαχα, δεν είσαι μόνη!!! Razz

Mangio μου ήταν ηλίθια η γιατρός. Εγώ κατάλαβα τι ήθελες να πεις σχετικά με το ντύσιμό της και συμφωνώ απόλυτα μαζί σου. Μπορεί να της είχα πει και καμιά κουβέντα στη θέση σου! Άκου κει, είναι που είναι άσχετη να ξέρει να τη λέει κι από πάνω! Τεσπα, ελπίζω όλα να πάνε καλά με το θεματάκι σας! Υπομονή! I love you

Τουρτίτσα μου καλά, πολύ πλάκα το σκηνικό με τον καθρέπτη, χαχαχαχ! Επίσης γέλασα πολύ με εσάς μανούλες που μιλάτε σε σκούπες και σε παιχνίδια και δεν ξέρω κι εγώ πού αλλού! Laughing Όχι πως δεν τα κάνω κι εγώ αυτά, αλλά όσο να ναι φαντάζομαι το σκηνικό και γελάω! Razz

Τιτίκα μου πάλι αρρωστούλα η μικρή; Crying or Very sad Πως το κατάφερε πάλι; Πρέπει να έχει ταλαιπωρηθεί πολύ η καημενούλα και έχει εξασθενίσει ο οργανισμός της. Μάλλον θέλει διπλή προσοχή (γίνε λίγο σκληρή με συγγενείς, ξέρεις εσύ) και πολλή υπομονή! Εύχομαι ταχύτατα περαστικά και να μην είναι τίποτα σοβαρό αυτή τη φορά!

Χτες ήρθε επίσκεψη η ανιψούλα μου 10 μηνών. Είναι μια γλύκα! Αυτό που μου έκανε εντύπωση είναι ότι έχει ζωηρέψει πολύ η μικρή (ανιψιά) και μπορώ να πω πως ήταν πιο κτητική από τη Δανάη. Αυτό το σχολίασε από μόνος του ο ξάδερφος, δεν το πρόσεξα μόνο εγώ. Και ομολογώ πως χάρηκα που η Δανάη δεν έκανα ούτε μια ζήλια που είχα την ξαδερφούλα της τόσην ώρα αγκαλιά και την έπαιζα. Και όποτε ζήταγα κάτι από τη Δανάη το έκανε αμέσως, πχ να τη χαιρετήσει, ή να της στείλει φιλάκι ή να τη χαϊδέψει κλπ. Βρε λέτε να το πάρει τόσο καλά και αν έρθει 2ο παιδάκι ή ήταν τυχαίο γεγονός; Πάντως δε με χάλασε! Razz

Λοιπόν, αν προλάβω θα πάω να διαβάσω και προηγούμενα... ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΙΟΥΝΙΟΥ-ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ 2010  #4 - Σελίδα 2 417472

lenaki1982


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Ας απογραφούμε και εμείς κορίτσια...
Νάντια 05/08/2010!

εμείς τώρα βγάζουμε το 7ο και το 8ο δοντάκι και φαίνονται και άλλα 2 ότι θα βγουν αυτές τις μέρες...

από λεξούλες εδώ και πολύ καιρό λέμε πολλές αλλά προτασούλες ακόμα δεν κάνουμε. μόνο με 2 λέξεις και αυτές που και που.

το μπιμπερό να δω πως θα το κόψουμε, μια μέρα τιης έκανα δοκιμή με ποτήρι πλαστικό της μίνυ και καλαμάκι. ήπιε ένα ποτήρι αλλά στο δεύτερο σταμάτησε( ήπιε δηλαδή περίπου 150 ml). την άλλη μέρα το πρωϊ δεν ήθελε ούτε να το βάλει στο στόμα, οπότε γυρίσαμε αμέσως στο μπιμπερό. το κακό είναι ότι δεν το κρατάει μόνη της, αλλά εμείς.

γεωργία02/07/10

γεωργία02/07/10
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Καλημέρα Κούκλες!!! ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΙΟΥΝΙΟΥ-ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ 2010  #4 - Σελίδα 2 4872

Εμείς τελικά είμαστε εντάξει από το θέμα sudocream...Aλλά δεν ξέρω μήπως είναι αλλεργικός στην κρέμα (χιχιχι) γιατι το βράδυ είχε λίγο βήχα και από το πρωι μου φτερνίστηκε 5-6 φορές δεν έχει και πολύ όρεξη... αλλά πυρετό μέχρι στιγμή δεν έχει.. το βράδυ έχουμε και το πάρτυ, ακόμα δεν έχω αποφασίσει αν θα τον πάω... δεν έβηξε ακόμα ούτε μιά φορά... δεν ξέρω.. όχι τόσο για τον δικό μου, αν είναι να αρρωστήσει και να κλειστεί πάλι καλύτερα να τον βγάλω σήμερα, αλλά για τα άλλα παιδάκια... βέβαια θα είναι όλα πιο μεγάλα γύρω στα 6, αλλά.. θα δω...!!!

Όσο για τον γιατρό Βιβίκα μου, δεν μου το έκανε αυτός θέμα αλλά εγώ, ζορίζομαι ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ που ο μικρός δεν μιλάει... και τον ρώτησα, μου είπε να μην ανησυχώ και ότι κατα πάσα πιθανότητα είναι ψυχολογικό και όχι σωματικό... Και όντως είναι... δεν υπαρχει "είναι τεμπέλης", για να καταλαβαίνει τις λέξεις, και ο εγκέφαλος του να είναι αναπτυγμένος σημαίνει ότι κάτι ή δεν κάνω σωστά ή μπλοκάρει το μωρό...

Το συζητούσα και χτες με την αδερφή μου, δεν συγκρίνω το παιδί μου, το έχψ ξεπεράσει αυτό, αλλά όσο να ναι ρε κορίτσια όταν σε κοιτάει μέσα στα μάτια και περιμένει από σένα να το καταλάβεις και δεν μπορείς... είναι μεγάλο ζορί... δεν είναι και μωρό-μωρό που λες δεν πειράζει... ΔΕεν ξέρω αν με καταλαβαίνεται πως νιώθω... και αυτός θυμώνει και φεύγει και αρχίζει και κλοτσάει πράγματα και ρίχνει κάτω τα παιχνίδια του...

Κατα τα άλλα. Μangio μου... μην δίνει σημασία σε κάθε καρακάξα... εγώ θα την έβριζα στα σίγουρα... Παιδί είναι κυρά μου όχι μπρελόκ!!!
Καλή όρεξη... ΚΟΥΝΕΛΙ... τι είπες τώρα???? Πόσο καιρό έχω να φάω??? Είναι πεντανόστιμο το άτιμο... αλλά από τότε που αγόρασε μια φίλη μου και τα είδα από κοντά... ε δεν μπορώ ρε κορίτσια... αλλά εσείς mangio μου να το "σχισετε"!!!

Τιτίκα μου, Περαστικά σας... ΠΑΛΙ!!! Κουράγιο Μάρτιος έφτασε... πόσο θα κρατήσει ακόμα... Πες μα νέα κα δώσε πολλά φιλιά... ευτυχώς που θα είσαι σπίτι το σ/κ κοντά της...

Ζουζουνίτσα, πόσο χαίρομαι... έτσι πάντα τέτοια.. Ξεκούραστη μανούλα- Χαρούμενη μανούλα...
Για την πρέσσα, συγνώμη δεν ξέρω κάτι, ψαξε κάτι στο google, εμείς έχουμε ατμοσίδερο...

Τρελομάνα μου, μπράβο στην μικρή σου... μια χαρά θα το πάρει το δεύτερο παιδάκι, αφού δεν ζήλεψε χτες... θα την βοηθήσετε και εσείς με πολύ μπλα-μπλά και χάδια... και όλα καλά θα πάνε..

Αλικάκι, ευχαριστώ για το θέμα, στο fb μου το έβγαλε... θα το διαβάσω μετά..

Τώρα στρώνω τραπέζι... τσιπούρες σήμερα.. και μετά ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΙΟΥΝΙΟΥ-ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ 2010  #4 - Σελίδα 2 517142 ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΙΟΥΝΙΟΥ-ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ 2010  #4 - Σελίδα 2 93981

Θα τα πουμε...Φιλιά... ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΙΟΥΝΙΟΥ-ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ 2010  #4 - Σελίδα 2 417472 ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΙΟΥΝΙΟΥ-ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ 2010  #4 - Σελίδα 2 417472 ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΙΟΥΝΙΟΥ-ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ 2010  #4 - Σελίδα 2 417472 ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΙΟΥΝΙΟΥ-ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ 2010  #4 - Σελίδα 2 417472 ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΙΟΥΝΙΟΥ-ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ 2010  #4 - Σελίδα 2 417472

crazymommy

crazymommy
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Λοιπόν.. εχμ.. δεν πρόλαβα να διαβάσω τα πιο παλιά ποστς αλλά θα απαντήσω και πάλι και ειδικά για σένα Γεωργία μου που ανησυχείς. Εγώ σίγουρα σε καταλαβαίνω διότι και η μικρή μου ουσιαστικά μόνο μπαμπαλίζει ακόμα. Ξέρω πως καταλαβαίνει τα πάντα και με λεπτομέρειες πλέον (την τεστάρω συνεχώς) αλλά από λεξούλες ακόμα είμαστε πολύ πίσω. Είναι όντως πολύ δύσκολο αλλά σε καμία περίπτωση να μην ανησυχείς. Αν γνωρίζεις ότι ακούει τότε δεν υπάρχει περίπτωση να μην μιλήσει απλά θέλει το χρόνο του. Η ανιψιά μου άρχισε να μιλάει μετά τα 2, εεεε και; Τώρα έχει αρχίσει και μιλάει κανονικά. Κι έτσι είναι πολλά παιδάκια, οπότε κακώς αγχώνεσαι τόσο. Εγώ, προσπαθώ να την κάνω να πει λεξούλες, αλλά δεν την πιέζω. Στο μεταξύ εξασκώ την αντίληψή της με διάφορα παιχνίδια-ασκήσεις. Πχ της λέω πήγαινε φέρε μου το μπλε τετράγωνο κυβάκι (ή μερικές φορές ψάξε και βρες το) και μου το φέρνει. Και διάφορα άλλα τέτοια, οπότε παίρνουμε και οι 2 μας την ικανοποίηση της επικοινωνίας - αν τη δεις πόσο χαίρεται που το κάνει σωστά και την επιβραβεύω...! Μην ανησυχείς κούκλα μου, το αντράκι σου θα μιλήσει όταν νοιώσει έτοιμο. Εσύ να τον ενθαρρύνεις φυσικά (αλλά χωρίς πίεση!) και να βρεις κι άλλους εναλλακτικούς τρόπους για να νιώσει κι ο ίδιος ότι επικοινωνείτε. Έτσι θα ηρεμήσετε κι οι 2 σας λιγάκι! Αυτή είναι η γνώμη μου φυσικά, αλλά.. γιατρός είναι η Σωτηρία μας! Razz

Με την ευκαιρία, αυτά τα 5 ευρώ τι απέγιναν; Εεεε απλόχερο αλικάκι; Razz ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΙΟΥΝΙΟΥ-ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ 2010  #4 - Σελίδα 2 4872

Ζουζουνίτσα μου μπράβο! Θα τα καταφέρεις αν επιμείνεις με αυτό τον τρόπο. Είναι λίγο δύσκολο στην αρχή και θα σου παίρνει χρόνο, αλλά θα αποζημιωθείς! Και τα χεράκια σου επίσης (μα καλά, πώς την πάλευες με το κούνημα; ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΙΟΥΝΙΟΥ-ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ 2010  #4 - Σελίδα 2 688264 )

Ααααα την πρέσσα mangio μου δεν την έχουμε πάρει ακόμα (έχουν πέσει διάφορα έξοδα που έχουν προτεραιότητα δυστυχώς), οπότε και δεν μπορώ να βοηθήσω, αλλά οι όποιες συμβουλές σου δώσει κάποια μανούλα που ξέρει θα είναι χρήσιμες και για μένα για το μέλλον ελπίζω!...

Mommy μου τώρα είδα το θέμα σας! Crying or Very sad Δύσκολες καταστάσεις και ακόμα πιο δύσκολη η θέση σου! Και φυσικά θα την πληρώσει το παιδάκι δυστυχώς... Εσείς κοιτάξτε να είστε όσο το δυνατόν πιο εντάξει απέναντί στο παιδί και πιστεύω κι εγώ ότι μεγαλώνοντας θα καταλάβει. Αρκεί να μην απομακρυνθείτε. Τώρα, δυστυχώς αφού μπήκατε στο χορό θα χορέψετε (δικαστήρια κλπ) αλλά δεν έχετε κι άλλη επιλογή, οπότε θα το παλέψετε και θα το καταφέρετε κι αυτό! Θεωρώ ότι δύσκολο να πάρει ο μπαμπάς το παιδί από τη μαμά, αλλά σίγουρα η διατροφή δε θα ανέβει και θα δικαιούται κι επισήμως να βλέπει το παιδί κάποιες μέρες το χρόνο. Το θέμα είναι να καταλάβει κι εκείνο ότι το αγαπάτε... Σόρρυ που τα έγραψα εδώ, αλλά έτσι μου βγήκε τώρα!

Γεωργία μου, δεν καταλαβα, έφαγε sudocream; Ρωτάω γιατί πήρε το μάτι μου ένα τέτοιο θέμα, αλλά δεν το διάβασα ακόμη. Πωπω, πραγματικά είναι απίστευτα ζωηρά και γρήγορα σε αυτή την ηλικία. Η μικρή μου έχει πιει άπειρες φορές σαπουνόνερο από κάτι πλαστικά κυπελλάκια-δοσομετρητές που της δίνω μερικές φορές στη μπανιέρα... ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΙΟΥΝΙΟΥ-ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ 2010  #4 - Σελίδα 2 911307 Κι αναρρωτιέμαι πώς δεν έχει πάθει τίποτα ακόμα! Shocked

TΟΥΡΤΙΤΣΑ

TΟΥΡΤΙΤΣΑ
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
γεια σας κοριτσια αν και δεν νομιζω να ειναι κανια μεσα.λοιπον οτι θυμαμαι θα λεω
τα 20 δοντια πρεπει να βγουν μεχρι τα 2.πιστεψτε με κατι παραπανω ξερω,εχω 2 παιδακια.
γεωργια ξερω παιδακι που μιλησε στα 3 και μετα σταματημο δεν ειχε.ενταξει ακους τα αλλα και λες γιατι το δικο μου δεν μιλαει αλλα το ειπαμε πολλες φορες το καθε παιδι εχει τον ρυθμο του.μην ανυσηχεις και εγω ποτε δεν ημουν συμφωνη με το οτι στον χρονο π.χ πρεπει να περπατησει και αλλα τετοια χαζα.
τρελλομαμα η δικια μου τρελενεται για σαπουναδα οταν κανει μπανιο.με τις χουφτες την τρωει.
λενακι γιατι βιαζεσαι να κοψεις το μπουκαλι?μικρη ειναι ακομα μωρε.για τα δοντια το κανεις?λοιπον η πρωτη η παιδιατρος που την εμπιστευομαι τρλλα μου ειπε οτι μεχρι τα 2μιση δεν ισχυει αυτο που λενε οτι στραβωνουν με την πιπιλα.

TΟΥΡΤΙΤΣΑ

TΟΥΡΤΙΤΣΑ
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
χθες πηγαμε παιδιατρο,αλλα μαλλον το καταλαβατε γιατι το πιο πιθανο να μας ακουσατε.ΧΑΜΟΣ.δεν ειχαμε εμβολιο,για να την δει που ειχε μυξουλες.κατι σταγινες για το μπουκωμα μας εδωσε,δεν ειχε κατι αλλο.εκανε κα τις μετρησεις ομως. 11250κιλα, 84ποντους και 11 δοντια.
το τι εγινε,δεν μπορω να το περιγραψω,να κλαιε και να οδυρετε και να φωναζει "μαμα μου,μαμα μου" και να με κραταει οσο πιο σφιχτα μπορει.οταν την εβαλε να την ζυγισει εγινε ο κακος χαμος.δεν μπορει θα μας ακουσατε,ξεσηκωσε τον κοσμο παλι.οταν τελειωσαμε και την εντυσα αρχισε να κελαδαει,χαιρετουσε τον γιατρο,του εστελνε φιλιακια,δεν παει καλα αυτο το παιδι.

TΟΥΡΤΙΤΣΑ

TΟΥΡΤΙΤΣΑ
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Η ΖΟΥΖΟΥΝΙΤΣΑ ΚΑΙ Η ΑΝΤΖΥ ΝΑ ΜΟΥ ΔΩΣΟΥΝ ΤΑ ΣΤΟΙΧΕΙΑ ΤΟΥς ΠΑΡΑΚΑΛΩ.

γεωργία02/07/10

γεωργία02/07/10
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
ΤΙΤΙΚΑ Μ' ΑΚΟΥΣ????

38,7!!!!!!!!!!!!
ΤΡΕΛΟ ΣΥΝΑΧΙ!!! ΛΙΓΟ ΒΗΧΑ!!!!! ΔΕΝ ΗΠΙΕ ΤΟ ΒΡΑΔΥ ΟΥΤΕ ΓΑΛΑ!!!!
Θα κοιμηθώ πάλι δίπλα του απόψε... του έδωσα Algofrem και Depon εναλξ, του βαλά ορό, και περιμένω αυριο τον παιδίατρο... Ακυρωσα τις δουλειές της Δευτέρας... και θα μείνω σπίτι... που σκατά κόλλησε πάλι... γαμώ τον ΧΕΙΜΏΝΑ μου μέσα γαμώ... ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΙΟΥΝΙΟΥ-ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ 2010  #4 - Σελίδα 2 654655 ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΙΟΥΝΙΟΥ-ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ 2010  #4 - Σελίδα 2 654655 ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΙΟΥΝΙΟΥ-ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ 2010  #4 - Σελίδα 2 654655 ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΙΟΥΝΙΟΥ-ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ 2010  #4 - Σελίδα 2 654655

TΟΥΡΤΙΤΣΑ

TΟΥΡΤΙΤΣΑ
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
περαστικα.

Ana

Ana
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
geia sas manoules. ti kanete? exw kairo na mpw opote tha ta pw apo tin arxi Smile
eimai i ana i mama tis melinas pou mallon einai i megaluteri tis pareas 03.06.2010. se ena mina tha apoktisoume k aderfaki Razz

diavasa ta nea sas k ithela na grapsw prin mia eudomada omws mas etixe ena atuximataki. i mikri xoropidouse sto krevati k kapoia stigmi ithele na pesei mproumita sto maksilari k epese me to stoma sto ksilo tou krevatiou. eno eimoun dipla tis den tin prolava........ vgike apo tin thesi tou to ena donti... tin pira amesos sto mpanio, esproksa to donti piso, tin katharisa apo to aima k pairnw ton giatro. mou leei oti afou esproksa mesa to donti den exw na kanw tipota allo. gia liges meres mono na min dagone tipota k ola kala. i mikri iremise se kanena 10lepto k afou itane vradu koimithike. koimithika mazi tis mesimeri, bradu gia 3 meres. pempti bradu epiase pali pipila xwris pono. stin arxi to donti pou xtipise san na itane stravo k pio piso, simera omws san na min egine tipota... makari i istoria mou na min sas einai poteee xrisimi...

genikos twra i mikri einai polu kali. exei na arostisei apo ton oktovri. arguse ligo na perpatisei alla milaei polu kai apo noris. einai xaroumeni k gelaei oli mera Smile min agxoneste kai min koitate ti kanoun ta alla paidakia. to kathe paidi einai ksexoristo k exei to rithmo tou. min ta zorizoume.

auta apo'mena. tha prospathisw na mpw pio sixna na ta leme. fillia polla I love you

crazymommy

crazymommy
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Καλημέρα μανούλες!!!! Τέλειος καιρός σήμερα, ελπίζω να το εκμεταλλευτείτε όσες έχετε τη δυνατότητα! Εμείς μάλλον θα βγούμε για φαγητό με τα πεθερικά (στα πλαίσια των προσπαθειών και καλά για ομαλή συνύπαρξη...) και ελπίζω να μη μας χαλάσει η μέρα!

Και μιας και είπα πεθερικά, τις προάλλες που κρατούσαν τη μικρή έμαθα ότι της έδωσαν να φάει μήλο σε μικρά κομματάκια. Ισχυρίστηκαν ότι μάσαγε καλά τα κομματάκια και τα έκανε πολτό πριν τα καταπιεί αλλά εγώ φοβήθηκα και πάλι... Rolling Eyes Είμαι παράλογη ή να αρχίσω να της δίνω κι εγώ; Δίνει καμία από εσάς μήλο σε κομματάκια; Rolling Eyes

TΟΥΡΤΙΤΣΑ έγραψε:γεια σας κοριτσια αν και δεν νομιζω να ειναι κανια μεσα.λοιπον οτι θυμαμαι θα λεω
τα 20 δοντια πρεπει να βγουν μεχρι τα 2.πιστεψτε με κατι παραπανω ξερω,εχω 2 παιδακια.
γεωργια ξερω παιδακι που μιλησε στα 3 και μετα σταματημο δεν ειχε.ενταξει ακους τα αλλα και λες γιατι το δικο μου δεν μιλαει αλλα το ειπαμε πολλες φορες το καθε παιδι εχει τον ρυθμο του.μην ανυσηχεις και εγω ποτε δεν ημουν συμφωνη με το οτι στον χρονο π.χ πρεπει να περπατησει και αλλα τετοια χαζα.
τρελλομαμα η δικια μου τρελενεται για σαπουναδα οταν κανει μπανιο.με τις χουφτες την τρωει.
λενακι γιατι βιαζεσαι να κοψεις το μπουκαλι?μικρη ειναι ακομα μωρε.για τα δοντια το κανεις?λοιπον η πρωτη η παιδιατρος που την εμπιστευομαι τρλλα μου ειπε οτι μεχρι τα 2μιση δεν ισχυει αυτο που λενε οτι στραβωνουν με την πιπιλα.

Χιχι, τουρτίτσα μου τι μανία με τη σαπουνάδα!!! Κάπως έτσι και η μικρή μου και δεν την προλαβαίνω! Και ξέρει ότι δεν πρέπει να φανταστείς γιατί με κοιτάει και μου κάνει "οχι" με το δαχτυλάκι πονηρά...
Όσο για το μπιμπερό, συμφωνώ μαζί σου. Γιατί να πιέσεις από τώρα να το κόψει; Θέλω να πω, προφανώς όσο πιο γρήγορα το κόψει τόσο το καλύτερο, αλλά εγώ τουλάχιστον θα επιδιώξω ομαλή μετάβαση. Δηλαδή να συμβεί κάπως πιο φυσικά και όχι με πίεση. Θα δούμε βέβαια στην πράξη, γιατί από λόγια καλά τα λέω. Τώρα για την πιπίλα είναι διαφορετικά. Δεν ξέρω αν όντως μέχρι τα 2,5 δεν στραβώνουν τα δόντια. Η ανιψιά μου, που είναι 2,5 και είναι όλη μέρα με μια πιπίλα στο στόμα, έχει κάπως πεταχτά δοντάκια. Σκέφτομαι μήπως είναι από την πιπίλα προσωπικά, αλλά δεν είμαι και γιατρός είπαμε! Σωτηρίαααααα! Razz

Πώς είναι η μικρούλα σου; Ελπίζω καλύτερα!!! I love you

TΟΥΡΤΙΤΣΑ έγραψε:Η ΖΟΥΖΟΥΝΙΤΣΑ ΚΑΙ Η ΑΝΤΖΥ ΝΑ ΜΟΥ ΔΩΣΟΥΝ ΤΑ ΣΤΟΙΧΕΙΑ ΤΟΥς ΠΑΡΑΚΑΛΩ.

Χαχαχαχ, "ανακοίνωση... ανακοίνωση..."!!! Laughing

γεωργία02/07/10 έγραψε:ΤΙΤΙΚΑ Μ' ΑΚΟΥΣ????

38,7!!!!!!!!!!!!
ΤΡΕΛΟ ΣΥΝΑΧΙ!!! ΛΙΓΟ ΒΗΧΑ!!!!! ΔΕΝ ΗΠΙΕ ΤΟ ΒΡΑΔΥ ΟΥΤΕ ΓΑΛΑ!!!!
Θα κοιμηθώ πάλι δίπλα του απόψε... του έδωσα Algofrem και Depon εναλξ, του βαλά ορό, και περιμένω αυριο τον παιδίατρο... Ακυρωσα τις δουλειές της Δευτέρας... και θα μείνω σπίτι... που σκατά κόλλησε πάλι... γαμώ τον ΧΕΙΜΏΝΑ μου μέσα γαμώ... ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΙΟΥΝΙΟΥ-ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ 2010  #4 - Σελίδα 2 654655 ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΙΟΥΝΙΟΥ-ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ 2010  #4 - Σελίδα 2 654655 ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΙΟΥΝΙΟΥ-ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ 2010  #4 - Σελίδα 2 654655 ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΙΟΥΝΙΟΥ-ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ 2010  #4 - Σελίδα 2 654655

Γεωργία μου περαστικά σας!!! Sad Ελπίζω να συνέλθει γρήγορα! Αυτός ο χειμώνας ήταν περίεργος και σίγουρα δεν μπορείς να βγάλεις άκρη ποιος κόλλησε ποιον... Εξάλλου τα μικρόβια κυκλοφορούν ακόμα και σε αντικείμενα, στον αέρα. Αν έχει ευαισθησία κάποιος οργανισμός (είτε ταλαιπωρημένος από προηγούμενες ιώσεις) ίσως και να κολλάει πιο εύκολα, τι να πω! Πάντως, ελπίζω να περάσει αυτός ο χειμώνας που σας καταταλαιπώρησε και να ανοίξει ο καιρός επιτέλους (σαν σήμερα σιγά-σιγά) να αρχίσουμε τις βολτούλες και να αποχαίρετίσουμε τις ιώσεις!!!
Περαστικά στα αρρωστούλικα!!!!

Ana έγραψε:geia sas manoules. ti kanete? exw kairo na mpw opote tha ta pw apo tin arxi Smile
eimai i ana i mama tis melinas pou mallon einai i megaluteri tis pareas 03.06.2010. se ena mina tha apoktisoume k aderfaki Razz

diavasa ta nea sas k ithela na grapsw prin mia eudomada omws mas etixe ena atuximataki. i mikri xoropidouse sto krevati k kapoia stigmi ithele na pesei mproumita sto maksilari k epese me to stoma sto ksilo tou krevatiou. eno eimoun dipla tis den tin prolava........ vgike apo tin thesi tou to ena donti... tin pira amesos sto mpanio, esproksa to donti piso, tin katharisa apo to aima k pairnw ton giatro. mou leei oti afou esproksa mesa to donti den exw na kanw tipota allo. gia liges meres mono na min dagone tipota k ola kala. i mikri iremise se kanena 10lepto k afou itane vradu koimithike. koimithika mazi tis mesimeri, bradu gia 3 meres. pempti bradu epiase pali pipila xwris pono. stin arxi to donti pou xtipise san na itane stravo k pio piso, simera omws san na min egine tipota... makari i istoria mou na min sas einai poteee xrisimi...

genikos twra i mikri einai polu kali. exei na arostisei apo ton oktovri. arguse ligo na perpatisei alla milaei polu kai apo noris. einai xaroumeni k gelaei oli mera Smile min agxoneste kai min koitate ti kanoun ta alla paidakia. to kathe paidi einai ksexoristo k exei to rithmo tou. min ta zorizoume.

auta apo'mena. tha prospathisw na mpw pio sixna na ta leme. fillia polla I love you
Καλημέρα Ana, καλωσήρθες και πάλι!!! Με το καλό να υποδεχτείτε το 2ο παιδάκι σας!!! Φαντάζομαι θα ζορίζεσαι να κυνηγάς τη μεγάλη με μια κοιλιά ως απέναντι!!! Εύχομαι πολύ-πολύ κουράγιο!!!
Πωπω, τι πάθατε με το δοντάκι!!! Απορώ πως κατάφερες να μείνεις ψύχραιμη, εγώ δεν ξέρω αν θα τα είχα καταφέρει!!! Shocked Πάντως, έκανες αυτά που έπρεπε, οπότε ελπίζω και εύχομαι να πάνε όλα καλά με το θέμα! Το μόνο καλό σε αυτή την ιστορία είναι ότι το δοντάκι αυτό δεν είναι το μόνιμο! Δεν πάτε όμως και μια βόλτα από το γιατρό να το δει;

Μπράβο για το κοριτσάκι σου που είναι τόσο καλή και χαρούμενη και λέει λογάκια πολλά, ελπίζω να παραμείνει έτσι χαρούμενη και με το νέο μέλος, γιατί συνήθως περνάνε περίεργη φάση τα πρώτα παιδάκι με τον ερχομό του 2ου. Την έχετε προετοιμάσει φαντάζομαι για το μωράκι που θα έρθει; Αλήθεια, τι είναι το 2ο, αγοράκι ή κοριτσάκι; Κι εμείς σκεφτόμαστε να πάμε για 2ο και η αλήθεια είναι ότι με απασχολεί το πώς θα το δεχτεί η Δανάη μας! Θα μου πεις, κάτσε να έρθει πρώτα, αλλά κουβέντα να γίνεται!!!
Ούτε κι εμείς έχουμε αρρωστήσει από τον Ιούνιο (που κολλήσαμε τη μοναδική μας ίωση από βάφτιση) και φυσικά ελπίζουμε να συνεχίσουμε έτσι. Αλλά εμείς έχουμε βγάλει λίγα δόντια για την ηλικία μας, οπότε λογικά μας περιμένουν δύσκολες μέρες προσεχώς! Έχεις δίκιο, το κάθε παιδάκι έχει το ρυθμό του, απλά είναι λογικό όταν το βλέπεις να καθυστερεί σε κάτι σε σχέση με το μέσο όρο, εμείς οι μανούλες συνηθίζουμε να αγχωνόμαστε, έστω και παράλογα!
Αυτά για την ώρα, δεν ξέρω πόσες μανούλες ακόμα θα εμφανιστούν σήμερα, καθ' ότι είναι Κυριακή, αλλά από αύριο πρωί-πρωί βλέπω πάλι τις σελιδούλες να γεμίζουν!!!!

Πολλά φιλάκια και να έχετε μια υπέροχη Κυριακή!!! ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΙΟΥΝΙΟΥ-ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ 2010  #4 - Σελίδα 2 417472

grammatiki

grammatiki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
γεωργία02/07/10 έγραψε:ΤΙΤΙΚΑ Μ' ΑΚΟΥΣ????

38,7!!!!!!!!!!!!
ΤΡΕΛΟ ΣΥΝΑΧΙ!!! ΛΙΓΟ ΒΗΧΑ!!!!! ΔΕΝ ΗΠΙΕ ΤΟ ΒΡΑΔΥ ΟΥΤΕ ΓΑΛΑ!!!!
Θα κοιμηθώ πάλι δίπλα του απόψε... του έδωσα Algofrem και Depon εναλξ, του βαλά ορό, και περιμένω αυριο τον παιδίατρο... Ακυρωσα τις δουλειές της Δευτέρας... και θα μείνω σπίτι... που σκατά κόλλησε πάλι... γαμώ τον ΧΕΙΜΏΝΑ μου μέσα γαμώ... ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΙΟΥΝΙΟΥ-ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ 2010  #4 - Σελίδα 2 654655 ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΙΟΥΝΙΟΥ-ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ 2010  #4 - Σελίδα 2 654655 ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΙΟΥΝΙΟΥ-ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ 2010  #4 - Σελίδα 2 654655 ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΙΟΥΝΙΟΥ-ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ 2010  #4 - Σελίδα 2 654655

περααστικα σας γεωργια τιαλλο να πω;και εμεις μια αποτα ιδια .συναχι φουλ ψιλοβηχα και πυρετο.εγω εχω καταληξει στο συμπερασμα οτι φερνουμε τις ιωσεις στο σπιτι εγω και ο αντρας μου απο τη δουλεια.γιατι αυτη τη φορα δεν ηρθε με κανεναν σε επαφη ηταν ολη τη βδομαδα σπιτι μαζι με την πεθερα μου η οποια και αυτη κολλησε και δεν ειχε παθει πουθενα ολη τη βδομαδα ηταν σπιτι μας.ρωτησα και τον παιδιατρο και μου ειπε οτι υπαρχουν φουλ ιωσεις οι οποιες θα υπαρχουν και τον μαρτιο.οποτε υπομονη σε ολες μας .

grammatiki

grammatiki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
ana με το καλο το δευτερο παιδακι σου.βρε θηριο τι τερας ψυχραιμιας εισαι εσυ.εμενα μια μερα εσκισε το εσωτερικο των χειλιων της και με το που ειδα τοσο αιμα πηγα να λιποθυμησω.

TΟΥΡΤΙΤΣΑ

TΟΥΡΤΙΤΣΑ
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Ana έγραψε:geia sas manoules. ti kanete? exw kairo na mpw opote tha ta pw apo tin arxi Smile
eimai i ana i mama tis melinas pou mallon einai i megaluteri tis pareas 03.06.2010. se ena mina tha apoktisoume k aderfaki Razz

diavasa ta nea sas k ithela na grapsw prin mia eudomada omws mas etixe ena atuximataki. i mikri xoropidouse sto krevati k kapoia stigmi ithele na pesei mproumita sto maksilari k epese me to stoma sto ksilo tou krevatiou. eno eimoun dipla tis den tin prolava........ vgike apo tin thesi tou to ena donti... tin pira amesos sto mpanio, esproksa to donti piso, tin katharisa apo to aima k pairnw ton giatro. mou leei oti afou esproksa mesa to donti den exw na kanw tipota allo. gia liges meres mono na min dagone tipota k ola kala. i mikri iremise se kanena 10lepto k afou itane vradu koimithike. koimithika mazi tis mesimeri, bradu gia 3 meres. pempti bradu epiase pali pipila xwris pono. stin arxi to donti pou xtipise san na itane stravo k pio piso, simera omws san na min egine tipota... makari i istoria mou na min sas einai poteee xrisimi...

genikos twra i mikri einai polu kali. exei na arostisei apo ton oktovri. arguse ligo na perpatisei alla milaei polu kai apo noris. einai xaroumeni k gelaei oli mera Smile min agxoneste kai min koitate ti kanoun ta alla paidakia. to kathe paidi einai ksexoristo k exei to rithmo tou. min ta zorizoume.

auta apo'mena. tha prospathisw na mpw pio sixna na ta leme. fillia polla I love you

γεια σου αννα.καλως ηρθες στην ομαδουλα μας αν και ειπες οτι εισαι παλια,δεν σε εχω πετυχει πουθενα.μεχρι σημερα ηταν η δικια μου η μεγαλυτερη,αλλα απο σημερα στην κορυφη ειναι η δικια σου.τρεις μερες μεγαλυτερη.με το καλο το δευτερο,αγορακι 'η κοριτσακι.
παντως μπραβο σου που εισαι ψυχραιμη και εγω ειμαι.και η δικια μου εχει χτυπησει απειρες φορες τα χειλη της αλλα οχι τοσο ασχημα.

TΟΥΡΤΙΤΣΑ

TΟΥΡΤΙΤΣΑ
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
TΟΥΡΤΙΤΣΑ έγραψε:γεια σας κοριτσια αν και δεν νομιζω να ειναι κανια μεσα.λοιπον οτι θυμαμαι θα λεω
τα 20 δοντια πρεπει να βγουν μεχρι τα 2.πιστεψτε με κατι παραπανω ξερω,εχω 2 παιδακια.
γεωργια ξερω παιδακι που μιλησε στα 3 και μετα σταματημο δεν ειχε.ενταξει ακους τα αλλα και λες γιατι το δικο μου δεν μιλαει αλλα το ειπαμε πολλες φορες το καθε παιδι εχει τον ρυθμο του.μην ανυσηχεις και εγω ποτε δεν ημουν συμφωνη με το οτι στον χρονο π.χ πρεπει να περπατησει και αλλα τετοια χαζα.
τρελλομαμα η δικια μου τρελενεται για σαπουναδα οταν κανει μπανιο.με τις χουφτες την τρωει.
λενακι γιατι βιαζεσαι να κοψεις το μπουκαλι?μικρη ειναι ακομα μωρε.για τα δοντια το κανεις?λοιπον η πρωτη η παιδιατρος που την εμπιστευομαι τρλλα μου ειπε οτι μεχρι τα 2μιση δεν ισχυει αυτο που λενε οτι στραβωνουν με την πιπιλα.



Χιχι, τουρτίτσα μου τι μανία με τη σαπουνάδα!!! Κάπως έτσι και η μικρή μου και δεν την προλαβαίνω! Και ξέρει ότι δεν πρέπει να φανταστείς γιατί με κοιτάει και μου κάνει "οχι" με το δαχτυλάκι πονηρά...
Όσο για το μπιμπερό, συμφωνώ μαζί σου. Γιατί να πιέσεις από τώρα να το κόψει; Θέλω να πω, προφανώς όσο πιο γρήγορα το κόψει τόσο το καλύτερο, αλλά εγώ τουλάχιστον θα επιδιώξω ομαλή μετάβαση. Δηλαδή να συμβεί κάπως πιο φυσικά και όχι με πίεση. Θα δούμε βέβαια στην πράξη, γιατί από λόγια καλά τα λέω. Τώρα για την πιπίλα είναι διαφορετικά. Δεν ξέρω αν όντως μέχρι τα 2,5 δεν στραβώνουν τα δόντια. Η ανιψιά μου, που είναι 2,5 και είναι όλη μέρα με μια πιπίλα στο στόμα, έχει κάπως πεταχτά δοντάκια. Σκέφτομαι μήπως είναι από την πιπίλα προσωπικά, αλλά δεν είμαι και γιατρός είπαμε! Σωτηρίαααααα! Razz

Πώς είναι η μικρούλα σου; Ελπίζω καλύτερα!!! I love you

αλικη μου καλυτερα ειναι η μικρη ευχαριστω.
κοιτα με την πιπιλα ειπαμε μεχρι τα 2μιση επιτρεπαι αλλα μαλλον οχι να την εχει ολη μερα στο στομα.ειναι παιδακι πλεον και την χρειαζεται τοσο πολυ.ξερω κοριτσι στην πολυκατοικια μας που ειναι 7 χρονων και στον υπνο παιρνει πιπιλα. affraid .και οταν τους ρωτησα γιατι δεν την κοβουν μου ειπαν "ε,αστο μωρο ειναι!!" affraid affraid affraid
ποιο μωρο 7 χρονων?αν ειναι αυτο μωρο το δικο μου τι ειναι?δεν θελω να λεω μεγαλα λογια,αλλα θελω να πιστευω οτι δεν θα την εχουμε μεχρι τα 7.ΦΤΟΥ ΦΤΟΥ ΦΤΟΥ.ας κουνηθω και απο την θεση μου! Razz
απο σημερα που ειναι καλυτερα ξεκινησαμε παλι να της την δινω μονο στον υπνο,αλλα εχω τον αντρα μου που δεν με ακουει και κανει του κεφαλιου του. Razz Razz Razz πηγα να κανω μπανιο το πρωι και οταν βγηκα την βλεπω με την πιπιλα.τον ρωτησα που την βρηκα και μου ειπε εγω την εδωσα και οταν τον ρωτησα γιατι αφου την δινουμε μονο στον υπνο μου ειπε "ε,αφου μου την ζητησε." ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΙΟΥΝΙΟΥ-ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ 2010  #4 - Σελίδα 2 585182 αντε βγαλε ακρη.αντρες.

lenaki1982


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
TΟΥΡΤΙΤΣΑ έγραψε:απο σημερα που ειναι καλυτερα ξεκινησαμε παλι να της την δινω μονο στον υπνο,αλλα εχω τον αντρα μου που δεν με ακουει και κανει του κεφαλιου του. Razz Razz Razz πηγα να κανω μπανιο το πρωι και οταν βγηκα την βλεπω με την πιπιλα.τον ρωτησα που την βρηκα και μου ειπε εγω την εδωσα και οταν τον ρωτησα γιατι αφου την δινουμε μονο στον υπνο μου ειπε "ε,αφου μου την ζητησε." ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΙΟΥΝΙΟΥ-ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ 2010  #4 - Σελίδα 2 585182 αντε βγαλε ακρη.αντρες.
εγώ σου είπα ΤΟΥΡΤΙΤΣΑ να τις κρύψεις τις πιπίλες από τον άντρα σου για να μη της δίνει.
έτσι έκανα και εγώ γι'αυτό την κόψαμε αλλιώς ακόμα θα την φορούσαμε...

mommy12585

mommy12585
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Καλησπέρα και από εμένα!! Δυστυχώς σήμερα δεν πρόλαβα να μπω..πάλι Rolling Eyes

Καταρχήν περαστικά στα παιδάκια σας, Τιτίκα και Γεωργία!! Έλεος με αυτές τις ιώσεις πια..άντε να καλοκαιριάσει να ηρεμήσουμε..

Γεωργία μην ανησυχείς που δεν μιλάει ο γιος σου ακόμα καλέ..και εμένα πολύ λίγα λέει!! Τα αγόρια είναι πιο τεμπέλικα κιόλας απόσο ξέρω. Πολλές φορές μπορούν να πουν πράγματα αλλά βολεύονται γιατί τους καταλαβαίνουμε έτσι και αλλιώς με την παραμικρή κίνηση που θα κάνουν!

Γεια σου Ana και από εμένα, δεν σε έχω πετύχει ποτέ στην ομαδούλα βέβαια αλλά welcome back. Με το καλό και το 2ο παιδάκι σου!

Δώρα μου λοιπόν, δεν είσαι καθόλου παράξενη. ΚΑι γω εκνευρίζομαι να βλέπω τέτοιου είδους αμφιέσεις πρωινιάτικα στα νοσοκομεία...Είχα πάει στο Συγγρός πριν κανα 2 εβδομάδες και κοιτούσα έτσι Shocked Shocked καλά λέω πασαρέλα έρχονται να κάνουν ή να δουλέψουν??

Όσον αφορά αυτό τον Ιταλό δήμαρχο δεν νομίζω να είναι αλήθεια...πολύ κουλό μου φαίνεται το θέμα..μπορεί να κάνω και λάθος..

Αλίκη (crazymommy), να χαίρεσαι και την ανιψούλα σου.. Εμένα ο δικός μου είναι 13 μηνών και στην αρχή τον ζήλευε πολύ η δικιά μου όταν τον παίρναμε αγκαλια. τώρα είναι πολύ ήρεμη καμία σχέση, ίσα ίσα που αυτός είναι ζηλιάρης αν πάρει η αδερφή μου αγκαλιά την κόρη μου!!

Αλικάκι και ευαγγελία ελπίζω να είστε καλάααα!!! φιλιά! ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΙΟΥΝΙΟΥ-ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ 2010  #4 - Σελίδα 2 379767

Γεωργία (Τουρτίτσα), εμείς δεν έχουμε επιδιώξει να κοψουμε πιπίλα ακόμα. Ελπίζω μέχρι του χρόνου να τα καταφέρουμε και να γίνει ομαλά και ήρεμα!!

Λενάκι και εγώ από μπιμπερό δίνω γάλα ακόμα, αν της δώσω με ποτήρι πιστεύω απλά θα παίζει και δεν πρόκειται να το πιει οπότε για να είμαι σίγουρη δεν θακάνω τέτοιου είδους πειράματα ακόμα..Εμένα δεν το κρατάει καν μόνη της θέλει εγω να της το δίνω η ναζλου!!

Αυτά από εμάς! Άντε πάω να ετοιμαστώ πήπως και βγούμε καμιά βόλτα σήμερα..έχω πήξει μέσα στο σπίτι συνέχεια!! Καλή συνέχεια φιλιά!! ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΙΟΥΝΙΟΥ-ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ 2010  #4 - Σελίδα 2 531909 ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΙΟΥΝΙΟΥ-ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ 2010  #4 - Σελίδα 2 531909

γεωργία02/07/10

γεωργία02/07/10
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Γεια σας κορίτσια...

Λοιπόν το ιατρικό ανακοινωθέν λέει ότι μετά από μια μαραθωνια ολονυκτία κοιμήθηκε τελικά στις 6 που έπεσε ο πυρετός κάτω από το 38. Κατά τις 2 παρά φτάσαμε μέχρι 39,4 ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΙΟΥΝΙΟΥ-ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ 2010  #4 - Σελίδα 2 534787

Δεν ήταν ουσιαστικά ξύπνιος αλλά δεν κοιμόταν κιόλας... έβηχε και φτερνιζόταν και μετά έκλαιγε, όταν ψινόταν στον πυρετό και άρχισα τις κομπρέσες και να ήθελε δεν μπορούσε να κοιμηθεί καλά...

Ευτυχώς σήμερα όλη μέρα είναι πολύ καλύτερα, ήπιε και το γάλα το πρωί και έφαγε σχετικά καλά... το μεσημέι του έκανα κοτόσουπα. Δεν ανέβασε πάνω από 37,4 και εδειχνε να έχει πολύ όρεξη για παιχνίδι... ούτε να τον κοιμήσω δεν μ'άφησε το μεσημέρι... ελπίζω να ταβλιαστεί, το έβαλα στο κρεβάτι του, αλλά τον ακούω ακόμα να γυρνάει. Τρέχει η μύτη του αλλά δεν βήχει τόσο.

Ο παιδίατρος που τον άκουσε είπε ότι είναι μια χαρά και το χουρχουρητό είναι μόνο στο λαιμό, αν κοπέι η όρεξη του ή τον δω να ζορίζεται να του αρχίσω μάσκες... δεν του έδωσα καθόλου αντιπυρετικό όλη μέρα, φοβάμαι μην ανεβάσει ξαφνικά πυρετό και του έχω δώσει και δεν μπορώ να κάνω τίποτα... (ο παιδίατρος μου είπε να μην του δίνω όταν ανεβαίνει να περιμένω να σταθεροποιηθεί.) Οπότε προς το παρόν την βγάζω με ορούς...

Εσείς Τιτίκα πως είσθε???
Αna μου, μπράβο για την ψυχραιμία σου... να μπαίνεις όσο συχνά θέλεις και να μας λές τα νέα σου...
Φιλιά και στις υπόλοιπες...
πάω μέσα γιατι ο μικρός άρχισε να κλαψουρίζει... ελπίζω να μην την βγάλω και σήμερα εκεί, πονάνε τα κοκκαλάκια μου, από τον καναπέ!!!
ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΙΟΥΝΙΟΥ-ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ 2010  #4 - Σελίδα 2 417472 ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΙΟΥΝΙΟΥ-ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ 2010  #4 - Σελίδα 2 417472 ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΙΟΥΝΙΟΥ-ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ 2010  #4 - Σελίδα 2 417472 ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΙΟΥΝΙΟΥ-ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ 2010  #4 - Σελίδα 2 417472

αλικακι

αλικακι
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Καλημέρα,κοπελιές!!! Very Happy
Πάω να διαβάσω τα νέα σας(αν προλάβω..)

grammatiki

grammatiki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
γεωργία02/07/10 έγραψε:Γεια σας κορίτσια...

Λοιπόν το ιατρικό ανακοινωθέν λέει ότι μετά από μια μαραθωνια ολονυκτία κοιμήθηκε τελικά στις 6 που έπεσε ο πυρετός κάτω από το 38. Κατά τις 2 παρά φτάσαμε μέχρι 39,4 ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΙΟΥΝΙΟΥ-ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ 2010  #4 - Σελίδα 2 534787

Δεν ήταν ουσιαστικά ξύπνιος αλλά δεν κοιμόταν κιόλας... έβηχε και φτερνιζόταν και μετά έκλαιγε, όταν ψινόταν στον πυρετό και άρχισα τις κομπρέσες και να ήθελε δεν μπορούσε να κοιμηθεί καλά...

Ευτυχώς σήμερα όλη μέρα είναι πολύ καλύτερα, ήπιε και το γάλα το πρωί και έφαγε σχετικά καλά... το μεσημέι του έκανα κοτόσουπα. Δεν ανέβασε πάνω από 37,4 και εδειχνε να έχει πολύ όρεξη για παιχνίδι... ούτε να τον κοιμήσω δεν μ'άφησε το μεσημέρι... ελπίζω να ταβλιαστεί, το έβαλα στο κρεβάτι του, αλλά τον ακούω ακόμα να γυρνάει. Τρέχει η μύτη του αλλά δεν βήχει τόσο.

Ο παιδίατρος που τον άκουσε είπε ότι είναι μια χαρά και το χουρχουρητό είναι μόνο στο λαιμό, αν κοπέι η όρεξη του ή τον δω να ζορίζεται να του αρχίσω μάσκες... δεν του έδωσα καθόλου αντιπυρετικό όλη μέρα, φοβάμαι μην ανεβάσει ξαφνικά πυρετό και του έχω δώσει και δεν μπορώ να κάνω τίποτα... (ο παιδίατρος μου είπε να μην του δίνω όταν ανεβαίνει να περιμένω να σταθεροποιηθεί.) Οπότε προς το παρόν την βγάζω με ορούς...

Εσείς Τιτίκα πως είσθε???
Αna μου, μπράβο για την ψυχραιμία σου... να μπαίνεις όσο συχνά θέλεις και να μας λές τα νέα σου...
Φιλιά και στις υπόλοιπες...
πάω μέσα γιατι ο μικρός άρχισε να κλαψουρίζει... ελπίζω να μην την βγάλω και σήμερα εκεί, πονάνε τα κοκκαλάκια μου, από τον καναπέ!!!
ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΙΟΥΝΙΟΥ-ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ 2010  #4 - Σελίδα 2 417472 ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΙΟΥΝΙΟΥ-ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ 2010  #4 - Σελίδα 2 417472 ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΙΟΥΝΙΟΥ-ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ 2010  #4 - Σελίδα 2 417472 ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΙΟΥΝΙΟΥ-ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ 2010  #4 - Σελίδα 2 417472

καλημερα γεωργια μπραβο πολυ χαρηκα.εμεις λογω του ιστορικου που εχουμε (πριν μια βδομαδα λογω ιωσης ειχε παθει λαρυγγιτιδα)με το που ξεκινησε ο ξερος βηχας μου ειπε η γιατρος και εδωσα παλι μια μερα κορτιζονη.ο πυρετος επεσε το συναχι κρατησε μονο μια μερα απλα το θεμα ειναι οτι απο σημερα το πρωι παλι βηχει σαν κοκκορακι που λενε οι γιατροι και ανησυχω .αν δω τα σκουρα θα την παω στην παιδιατρο παλι το απογευμα.

crazymommy

crazymommy
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Καλημέρα μανούλες!!!!! Τι μου κάνετε; Πώς περάσατε το σ/κ; Εμείς τελικά πήγαμε με τα πεθερικά σε μια ταβέρνα για φαγητό (ευτυχώς δεν είχαμε κανένα δραματικό συμβάν μαζί τους!) και η μικρή έδωσε σόου: ήθελε να τρώει μόνη της! Έπιανε το κουταλάκι (με το δεξί πάντα, αυτό σημαίνει πως θα είναι και δεξιόχειρας μάλλον, εWink με το ένα χέρι και με το άλλο το γέμιζε κόκκους ρυζιού. Μετά επιχειρούσε να βάλει το κουταλάκι στο στόμα. Όπως καταλαβαίνεται γεμίσαμε ρύζια!!! Μετά βαρέθηκε το κουταλάκι και τα έβαζε κατευθείαν από τη χούφτα στο στόμα. Όχι πως είχαμε και μεγαλύτερη επιτυχία με αυτή τη μέθοδο, αλλά τουλάχιστον ήταν... πιο γρήγορη! Καλά, αν μου αρχίσει τέτοια στο σπίτι (θέμα χρόνου) θα φρικάρω! affraid

Τουρτίτσα μου έχεις τα δίκια σου με την πιπίλα, συμφωνώ! Θεωρώ τραγικό να αφήνεις το παιδάκι 7 ετών με την πιπίλα επειδή είναι... μωρό!!! Άσε που μπορεί να του δημιουργήσει ένα σωρό προβλήματα στα δόντια η πιπίλα! Εννοείται καλά κάνετε εσείς που προσπαθείτε να την κόψετε - αλήθεια εμείς τι θα κάνουμε με το δαχτυλάκι; Mad Από την άλλη το μπιμπερό είναι άλλη φάση. Κι εγώ συνεχίζω και της δίνω από εκεί και μάλιστα σπάνια να το πιάσει μόνη της, αλλά δε με πειράζει, αρκεί να πίνει (δεν πίνει και τρελές ποσότητες). Θεωρώ πως είναι ακόμα σχετικά μικρούλα για να της επιβάλλω να το κόψει και να πίνει από ποτηράκι και κάθε μου προσπάθεια θα αποτύχει σε αυτή τη φάση. Μιλώντας για το παιδί μου καταρχήν, για να μην παρεξηγηθώ!

Τιτίκα μου στη δουλειά σας έρχεστε επαφή με πολύ κόσμο ή αρρώστους; Πιστεύεις ότι εσείς κολλάτε τη μικρή δηλαδή; Για να γίνει αυτό δεν πρέπει πρώτα να αρρωστήσετε κι εσείς; Πάντως, αν γίνεται κάτι τέτοιο, τότε μήπως καλύτερα με το που μπαίνετε σπίτι να κάνετε μπανάκι και μετά να πιάνετε το παιδί. Αυτό έκανα τον πρώτο καιρό που επέστρεψα στη δουλειά, τώρα όταν δεν μπορώ να κάνω μπάνιο αμέσως, τουλάχιστον πλένω καλά χέρια (με αντιβακτηριδιακό) και πρόσωπο και μετά πιάνω τη μικρή. Δεν ξέρω, αλλά φαντάζομαι να παίζει κάποιο ρόλο κι αυτό που η μικρή την έχει γλιτώσει μέχρι τώρα...

crazymommy

crazymommy
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Λοιπόν, (το αλικάκι ή που διαβάζει ακόμα, ή που δεν... πρόλαβε!!!) σας αφήνω για να μην αργήσω!

Εύχομαι περαστικά στα αρρωστούλικα και να είναι η τελευταία ίωση του χειμώνα (και άνοιξης εννοείται!) Κουράγιο και στις μανούλες που ξενυχτάνε!!!

Την καλημέρα μου και στις μανούλες που θα μπουν αφού έχω φύγει! Σας φιλώ γλυκά!!!! ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΙΟΥΝΙΟΥ-ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ 2010  #4 - Σελίδα 2 531909

zoyzoynitsa moy

zoyzoynitsa moy
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
καλημερα κοριτσακια μου!!!!!!!!
τι μου κανετε?πως περασατε το σ/κ? Laughing

εμεις που καλα περασαμε Very Happy καλε τι ωραιος καιρος εχθες ε?καμια σχεση με σημερα!!!

λοιπον κοριτσια μου εμεις εχθες ντυσαμε τιν μικρη μας νεραιδουλα και πηγαμε στο (κοσμος)στιν θεσσαλονικη δεν ξερω εαν τον γνωριζουν η μαμαδες απο αθηνα...

πηγαμε να κατσουμε για καφε ,αλλα με τετιο καιρο λεω στον αντρα μου ας τον παρουμε εξω και να αφησουμε τιν μικρη να παιξει,κοριτσια απο τις 11 μεχρι τις 1.30 ετρεχε και επεζε με τιν ξαδερφη μου αλλη τρελη και αυτη .... Laughing εφαγε του σκασμου και ετρεχε με τα αλλα παιδακια χιχιχχιχ ανεβηκε και στο καρουζελ και στο τρενακι ξετρελαθηκε τιν εβαλαν μπροστα οδηγο και φωναζε αυτος που ηταν υπευθηνος(οδηγος νεραιδα)και αυτη ολο τιν κορνα πατουσε χιχιιχιχ Very Happy στο τελος κουραστικε και κοιμηθηκε μεσα στο αμαξι μετα πηγαμε στιν γιαγια μας οπου ειχαν ψησει κρεατακια καναμε μαμ και υπνο κοιμηθηκε μεχρι τις 6 και κρινιαζε γιατι ηθελε και αλλο να κοιμηθει!!!τιν σηκωσα ομως γιατι μετα θα ειχαμε παρατραγουδα,τιν εκανα ενα μπανιο και τιν αφησα να παιξει με τιν κουζινα τις μου εβγαλε ολα τα ταπερ και τις κατσαρολες ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΙΟΥΝΙΟΥ-ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ 2010  #4 - Σελίδα 2 585182 βοηθεια ηθελα να φωναξω ....

λεμε καθαρα δευτερα να τιν παμε σε κανενα βουνο να κανουμε εκει το σαρακοστιανο τραπεζι........θα δουμε ευχομαι να εχει καλο καιρο,ρε κοριτσια εχθες η δικη μου τσιριζε και φωναζε οταν τιν εβγαλα απο χαρα ,φαντασου εκανε σαν να τιν εβγαλα απο το κλουβι..μωρε εχουν πιξει μεσα με αυτον το χειμωνα!!!!


εγω φαγητο εχω για σημερα δεν θα μεγειρεψω.εκανα και τις δουλιες πρωι πρωι και ειμαι χαλαρη!!!

γραμματικη μου περαστικουλια σας!!!κανε υπομονη τελιωνει και αυτος ο χειμωνας!

αλικακι ,τουρτιτσα,βιβηκα και τα υπολοιπα κοριτσια τι κανετε?
σας στελνω ολες απο ενα γλυκο φιλακι ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΙΟΥΝΙΟΥ-ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ 2010  #4 - Σελίδα 2 417472

αλικακι

αλικακι
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Mangio,έχεις ένα δίκιο με το ντύσιμο,αλλά παίζει ρόλο και η συμπεριφορά,όπως είπε και η Βιβήκα,και όπως καταλάβαμε όλες αυτή δεν ήταν και η καλύτερη....
Εύχομαι,όλα καλά να σας πάνε!!!
Επίσης,εγώ που έχω πρέσσα έχω πάρει κάτι σαν γόμα είναι για να την καθαρίζω.Κάνει πολύ καλή δουλειά!Το αγόρασα από κατάστημα με ανταλλακτικά και λοιπά ηλεκτρικά από την γειτονιά μου.Δεν ξέρω αν υπάρχει κανένα άλλο σπιτικό "γιατροσόφι"....

Λενάκι,εγώ στην θέση σου δεν θα ανησυχούσα για το μπιμπερό.Μικρή είναι ακόμα.Άστη να πίνει από όπου θέλει!


Τιτίκα και Γεωργία ,περαστικά στα παιδάκια σας.
Αμάν βρε Τιτίκα,αμάν.....

Γεωργία,κάπου διάβασα ότι όταν σου μιλάει το παιδί έστω κι αν δεν καταλαβαίνεις γρι,εσύ θα κάνεις λες και άκουσες το πιο σπουδαίο πράμα στον κόσμο!!Εγώ ας πούμε κάνω και διάλογο!Πάρε μια ιδέα...

-σμου,τσουμπουτουμου...
-Αχ,αλήθεια,μωράκι μου???
-Μμμμμ,μπνγδξδιδυσδωδκδξ
-Μπράβο,αγάπη μου....Συμφωνώ μαζί σου!!!
Σε κάποιο σημείο, προσπαθείς να τον παραπλανήσεις και πας την κουβέντα όπου θες εσύ και να ξεχαστεί.Πιάνεσαι από μια λέξη και πλάθεις ιστορίες...σου λέει μπα??Εσύ πες του μια ιστορία για τον μπαμπά.
Σου λέει μπου???Πες του μια ιστορία για μια μπουμπού!!!Κάπως έτσι....
Ή εκείνην την ώρα, ας πούμε, τον παίρνεις κατευθείαν στην μπαλκονόπορτα και του δείχνεις τα πουλάκια.Τσουπ....ως δια μαγείας του έχουν φύγει τα νεύρα!!!
Κάπως έτσι κάνω εγώ...θέλει φαντασία και σκηνοθεσία,που λέει και η Μαριάντα Πιερίδη(δεν προλαβαίνω να βάλω το τραγούδι).
Μην στεναχωριέσαι και κυρίως να κάνεις ότι καταλαβαίνεις αυτά που σου λέει..

Άννα,καλώς μας ξανάρθες και με το καλό το νινί!!!!!

Αλικάκι μου,αλτσχάιμερ κι εσύ????Αχαχαχα!!!!Και σε αυτό ταιριάζουμε??Μα καλά τι συμπεθέρες θα γίνουμε??Χωρίς ένα μαλλιοτράβηγμα???? Laughing

Δεν θυμάμαι άλλα....κοριτσάκια μου καλή ημέρα να έχετε και τα λέμε!!!
Σωτηρία,δεν σε βλέπω παρούσα.....
Φιλάκια σε όλες!!!!!! ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΙΟΥΝΙΟΥ-ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ 2010  #4 - Σελίδα 2 417472








Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 2 από 39]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3 ... 20 ... 39  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Δωρεάν φόρουμ | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις