Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
63 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 63 επισκέπτες :: 1 μηχανή αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 11 ... 19, 20, 21 ... 29 ... 39  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 20 από 39]

annibal


Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Γιωργια εύχομαι περαστικα. Όσο για τον μικρό ίσως τον ενοχλούσαν τα ουλα του.
Crazymmomy υπομονή εύχομαι. Όσο δείχνεις ότι σε ενοχλούν αυτά που κάνει, τόσο περισσότερο επιμένει. Σε αυτή την ηλικία ζωηρευουν ακόμη περισσότερο.

mamavivo

mamavivo
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
crazymommy έγραψε:
mamavivo έγραψε:
crazymommy έγραψε:Ααααααααϊ να 'μαι κι εγώ!!!! Καλέ δεν υπάρχει συνωμοσία, τυχαίο ήταν. Απλά με έχει διαλύσει η μικρή που έχει αλλάξει πολύ συμπεριφορά τις τελευταίες μέρες, και είχα και έναν αγώνα στον οποίο πήρα μέρος Embarassed οπότε δε μου έμεινε και καθόλου χρόνος!

Λοιπόν, ας εξηγηθώ: η μικρή έκανε μια απότομη αλλαγή ξαφνικά μέσα στο σ/κ. Κι από εκεί που απλά ταλιμπάνιζε μέσα στα όρια, τώρα έχει ψιλοξεφύγει! Κορίτσια όλη μέρα (όλη μέρα όμως!) χοροπηδάει -σηκώνεται κανονικά στον αέρα λέμε- και τρέχει κανονικά πλέον,όχι γρήγορο περπάτημα. Κανονικό τρέξιμο! Κάνει διαρκώς αταξίες και δε με υπακούει καθόλου - μα στον τοίχο μιλάω; Και που της θυμώνω αυτή με κοιτάει πονηρά και σκάει στα γέλια... Κι ας μην γελάω εγώ! Έχω ξεμείνει από ιδέες, μιας και δεν θέλω να της φωνάξω, οπότε απλά παλεύω να της αποσπάσω την προσοχή με κάτι άλλο. Δεν πιάνει πάντα και η μικρή δεν ξεγελιέται εύκολα, οπότε έχουμε δράματα! Επίσης όλη μέρα τριγυρνάει με κριτσίνια ή δημητριακά ή ψωμάκι στο χέρι (και επιμένει κιόλας να με ταΐσει με το ζόρι μου το χώνει στο στόμα λέμε!) και κάνει το σπίτι χάλια. Σήμερα μου άδειασε για πολλοστή φορά τα δημητριακά κάτω, καταλαβαίνετε... ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΙΟΥΝΙΟΥ-ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ 2010  #4 - Σελίδα 20 688264 Μετά θέλει και να πατήσει πάνω τους! ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΙΟΥΝΙΟΥ-ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ 2010  #4 - Σελίδα 20 585182 ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΙΟΥΝΙΟΥ-ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ 2010  #4 - Σελίδα 20 585182 ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΙΟΥΝΙΟΥ-ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ 2010  #4 - Σελίδα 20 585182 Επίσης, το άλλο, ξαφνικά άρχισε να μιλάει ακαταλαβίστικα (λέω μιλάει,εννοώ φωνάζει!) και χαχανίζει μόνη της! ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΙΟΥΝΙΟΥ-ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ 2010  #4 - Σελίδα 20 606100 Τουλάχιστον χρησιμοποιεί καινούριους φθόγγους, να και κάτι καλό... Τέλος, σήμερα έκανε μια ωραιότατη βουτιά από τον καναπέ με το κεφάλι κάτω. Είχαμε δράματα, τρόμαξε κιόλας. Εγώ παραδόξως πιο ήρεμη, μάλλον συνήθισα, εεε; Αααααα θα κρατήσει πολύ ακόμα αυτό;;; Οκ, μην απαντήσετε! Βιβίκα ειδικά εσύ είσαι ήρωααααας!!!!!

Καλέ έχω πεθάνει πάλι με το θέμα-διάλογο "φακές", χαχα! Καλέ Τιτίκα δεν της είχες κάνει ποτέ της μικρής; Γεωργία μου εγώ βάζω πάντα φρέσκια ντομάτα (εκτός κι αν οι ντομάτες είναι μαύρα χάλια) αλλά δε βάζω ζάχαρη. Μόνο στα γεμιστά προσθέτω λίγη...

Mangio μου τι αθλήτρια καλέ; Ποια είναι η αθλήτρια; Αθλούμενη (φοβερή χαχα) παρούσα! Ναι, πήγα και έτρεξα η τρελή -έπρεπε να αποδείξω ότι αξίζω το όνομα Razz - αλλά ο αγώνας έγινε στο Ολυμπιακό κέντρο ιππασίας, σε μια πίστα όλο γκαζόν και είχε και λιακάδα... Ήταν πολύ όμορφα αλλά η σκατουλίτσα μαύρισε (δεν είχα προβλέψει τόση ηλιοφάνεια και δεν πήρα μαζί μου καπελάκι-αντηλιακό!). Παρεμπιπτόντως, ποια Βερούλη και Σακοράφα; Από φωτογραφίες μόνο τις έχω προλάβει! Razz

Annibal καλωσόρισες! Καλά έκανε το αλικάκι (είναι και συνονόματή μου) και σε κάλεσε διότι τα ζουζουνάκια μας είναι σχεδόν ίδια σε ηλικία. Ειδικά με εμάς έχετε 3 μέρες διαφορά!

Αλικάκιιιιιι, κι εγώ την κυνηγάω!!! Δεν ξέρω αν αυτό σε παρηγορεί, χαχαχα!

Γεωργία μου τώρα διάβασα τη συνέχεια (ήμουν έτοιμη να ποστάρω). Κουράγιο εύχομαι, όλα θα πάνε καλά! Ο μικρός πράγματι μπορεί να είχε ανησυχία για 1002 λόγους, συμβαίνει που και που και σ' εμάς, απλά συνέπεσε με όλα τ' άλλα και σε διέλυσε. Εύχομαι απόψε να είναι όλα καλύτερα!!! I love you Όσο για το θέμα "δόντια" σκέψου ότι εμείς θα τα βρούμε μπροστά μας!

Αχ, κορίτσια, το άλλο που πάθαμε, της κάναμε την τελευταία (προς το παρόν; ) δόση του 6απλού infanrix hexa, το οποίο μας συνταγογράφησε η παιδίατρος. Στο φαρμακείο η φαρμακοποιός μας πήρε τη συνταγή και μας έδωσε το εμβόλιο αλλά 3 μέρες μετά, δηλ την Παρασκευή βραδάκι μας πήρε η φαρμακοποιός για να μας πει ότι το εμβόλιο αυτό είναι πλέον εκτός λίστας και πρέπει να το πληρώσουμε! Ήρθε νέα εγκύκλιος μέσα στο Φλεβάρη (την περιμένανε λέει κανονικά από Δεκέμβρη) η οποία βγάζει κάποια εμβόλια εκτός. Γκρρρρ, πρέπει να σκάσουμε τώρα ένα 50ρικο! Έτυχε κάτι ανάλογο σε άλλη κοπέλα; Μιλάω για το νέο ταμείο ΕΟΠΥΥ... Rolling Eyes

Αυτά προς το παρόν!!!! Σας φιλώωωωω!!!!!
welcome to the zone club..... Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy


αυτο με το ΕΟΠΥΥ σκαχτικο ειναι .αλλα δεν ξερω κατι ,εμεις θα κανουμε απριλη οποτε τοτε θα δω . Shocked Shocked Shocked

Το δικό μας ήταν το τελευταίο προς το παρόν. Εκτός κι αν τα παίξει η μάνα μου που κρατάει τη μικρή -σήμερα δήλωσε εξουθενωμένη! - και αναγκαστούμε να τη στείλουμε κανα παιδικό, οπότε θα έχουμε και της ηπατίτιδας Α'. Ρε συ, τόσα λεφτά δίνουμε και αυτοί βγάζουν φάρμακα και εμβόλια από τις λίστες... Mad

ωχ τα ιδια και η μανα μου και αργησε.απο σεμπτεβρη ο διονυσης παιδικο στανταρ.

καλα οσο για τα φαρμακα ΑΛΗΤΤΤΤΤΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕς δεν εχω να πω κατι αλλο. Sad

crazymommy

crazymommy
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
mamavivo έγραψε:
crazymommy έγραψε:
mamavivo έγραψε:
crazymommy έγραψε:Ααααααααϊ να 'μαι κι εγώ!!!! Καλέ δεν υπάρχει συνωμοσία, τυχαίο ήταν. Απλά με έχει διαλύσει η μικρή που έχει αλλάξει πολύ συμπεριφορά τις τελευταίες μέρες, και είχα και έναν αγώνα στον οποίο πήρα μέρος Embarassed οπότε δε μου έμεινε και καθόλου χρόνος!

Λοιπόν, ας εξηγηθώ: η μικρή έκανε μια απότομη αλλαγή ξαφνικά μέσα στο σ/κ. Κι από εκεί που απλά ταλιμπάνιζε μέσα στα όρια, τώρα έχει ψιλοξεφύγει! Κορίτσια όλη μέρα (όλη μέρα όμως!) χοροπηδάει -σηκώνεται κανονικά στον αέρα λέμε- και τρέχει κανονικά πλέον,όχι γρήγορο περπάτημα. Κανονικό τρέξιμο! Κάνει διαρκώς αταξίες και δε με υπακούει καθόλου - μα στον τοίχο μιλάω; Και που της θυμώνω αυτή με κοιτάει πονηρά και σκάει στα γέλια... Κι ας μην γελάω εγώ! Έχω ξεμείνει από ιδέες, μιας και δεν θέλω να της φωνάξω, οπότε απλά παλεύω να της αποσπάσω την προσοχή με κάτι άλλο. Δεν πιάνει πάντα και η μικρή δεν ξεγελιέται εύκολα, οπότε έχουμε δράματα! Επίσης όλη μέρα τριγυρνάει με κριτσίνια ή δημητριακά ή ψωμάκι στο χέρι (και επιμένει κιόλας να με ταΐσει με το ζόρι μου το χώνει στο στόμα λέμε!) και κάνει το σπίτι χάλια. Σήμερα μου άδειασε για πολλοστή φορά τα δημητριακά κάτω, καταλαβαίνετε... ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΙΟΥΝΙΟΥ-ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ 2010  #4 - Σελίδα 20 688264 Μετά θέλει και να πατήσει πάνω τους! ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΙΟΥΝΙΟΥ-ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ 2010  #4 - Σελίδα 20 585182 ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΙΟΥΝΙΟΥ-ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ 2010  #4 - Σελίδα 20 585182 ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΙΟΥΝΙΟΥ-ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ 2010  #4 - Σελίδα 20 585182 Επίσης, το άλλο, ξαφνικά άρχισε να μιλάει ακαταλαβίστικα (λέω μιλάει,εννοώ φωνάζει!) και χαχανίζει μόνη της! ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΙΟΥΝΙΟΥ-ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ 2010  #4 - Σελίδα 20 606100 Τουλάχιστον χρησιμοποιεί καινούριους φθόγγους, να και κάτι καλό... Τέλος, σήμερα έκανε μια ωραιότατη βουτιά από τον καναπέ με το κεφάλι κάτω. Είχαμε δράματα, τρόμαξε κιόλας. Εγώ παραδόξως πιο ήρεμη, μάλλον συνήθισα, εεε; Αααααα θα κρατήσει πολύ ακόμα αυτό;;; Οκ, μην απαντήσετε! Βιβίκα ειδικά εσύ είσαι ήρωααααας!!!!!

Καλέ έχω πεθάνει πάλι με το θέμα-διάλογο "φακές", χαχα! Καλέ Τιτίκα δεν της είχες κάνει ποτέ της μικρής; Γεωργία μου εγώ βάζω πάντα φρέσκια ντομάτα (εκτός κι αν οι ντομάτες είναι μαύρα χάλια) αλλά δε βάζω ζάχαρη. Μόνο στα γεμιστά προσθέτω λίγη...

Mangio μου τι αθλήτρια καλέ; Ποια είναι η αθλήτρια; Αθλούμενη (φοβερή χαχα) παρούσα! Ναι, πήγα και έτρεξα η τρελή -έπρεπε να αποδείξω ότι αξίζω το όνομα Razz - αλλά ο αγώνας έγινε στο Ολυμπιακό κέντρο ιππασίας, σε μια πίστα όλο γκαζόν και είχε και λιακάδα... Ήταν πολύ όμορφα αλλά η σκατουλίτσα μαύρισε (δεν είχα προβλέψει τόση ηλιοφάνεια και δεν πήρα μαζί μου καπελάκι-αντηλιακό!). Παρεμπιπτόντως, ποια Βερούλη και Σακοράφα; Από φωτογραφίες μόνο τις έχω προλάβει! Razz

Annibal καλωσόρισες! Καλά έκανε το αλικάκι (είναι και συνονόματή μου) και σε κάλεσε διότι τα ζουζουνάκια μας είναι σχεδόν ίδια σε ηλικία. Ειδικά με εμάς έχετε 3 μέρες διαφορά!

Αλικάκιιιιιι, κι εγώ την κυνηγάω!!! Δεν ξέρω αν αυτό σε παρηγορεί, χαχαχα!

Γεωργία μου τώρα διάβασα τη συνέχεια (ήμουν έτοιμη να ποστάρω). Κουράγιο εύχομαι, όλα θα πάνε καλά! Ο μικρός πράγματι μπορεί να είχε ανησυχία για 1002 λόγους, συμβαίνει που και που και σ' εμάς, απλά συνέπεσε με όλα τ' άλλα και σε διέλυσε. Εύχομαι απόψε να είναι όλα καλύτερα!!! I love you Όσο για το θέμα "δόντια" σκέψου ότι εμείς θα τα βρούμε μπροστά μας!

Αχ, κορίτσια, το άλλο που πάθαμε, της κάναμε την τελευταία (προς το παρόν; ) δόση του 6απλού infanrix hexa, το οποίο μας συνταγογράφησε η παιδίατρος. Στο φαρμακείο η φαρμακοποιός μας πήρε τη συνταγή και μας έδωσε το εμβόλιο αλλά 3 μέρες μετά, δηλ την Παρασκευή βραδάκι μας πήρε η φαρμακοποιός για να μας πει ότι το εμβόλιο αυτό είναι πλέον εκτός λίστας και πρέπει να το πληρώσουμε! Ήρθε νέα εγκύκλιος μέσα στο Φλεβάρη (την περιμένανε λέει κανονικά από Δεκέμβρη) η οποία βγάζει κάποια εμβόλια εκτός. Γκρρρρ, πρέπει να σκάσουμε τώρα ένα 50ρικο! Έτυχε κάτι ανάλογο σε άλλη κοπέλα; Μιλάω για το νέο ταμείο ΕΟΠΥΥ... Rolling Eyes

Αυτά προς το παρόν!!!! Σας φιλώωωωω!!!!!
welcome to the zone club..... Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy


αυτο με το ΕΟΠΥΥ σκαχτικο ειναι .αλλα δεν ξερω κατι ,εμεις θα κανουμε απριλη οποτε τοτε θα δω . Shocked Shocked Shocked

Το δικό μας ήταν το τελευταίο προς το παρόν. Εκτός κι αν τα παίξει η μάνα μου που κρατάει τη μικρή -σήμερα δήλωσε εξουθενωμένη! - και αναγκαστούμε να τη στείλουμε κανα παιδικό, οπότε θα έχουμε και της ηπατίτιδας Α'. Ρε συ, τόσα λεφτά δίνουμε και αυτοί βγάζουν φάρμακα και εμβόλια από τις λίστες... Mad

ωχ τα ιδια και η μανα μου και αργησε.απο σεμπτεβρη ο διονυσης παιδικο στανταρ.

καλα οσο για τα φαρμακα ΑΛΗΤΤΤΤΤΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕς δεν εχω να πω κατι αλλο. Sad

Ρε γμτ θα ήθελα να μην την πάω από Σεπτέμβρη παιδικό αλλά να το καθυστερήσω τουλάχιστον μέχρι τα 2,5... Μέχρι τώρα καλά το πηγαίναμε! Τι έπαθε ξαφνικά; Ελπίζω να είναι παροδικό και να ηρεμήσει γιατί δε μας βλέπω καλά...!

Χαχα, το "αλήτες" είναι επιεικής χαρακτηρισμός θα έλεγα αγαπητή...!

Άντε καληνυχτίζω κι εγώ, δυστυχώς χάνω τα καλύτερα κάθε μέρα, εκεί κατά τις 11:30-12:00 μπαίνετε οι περισσότερες και κατά το μεσημεράκι εσύ με την Τιτίκα δίνετε ρέστα λέμε!

Αααα και κάτι τελευταίο... Για να μη σας αφήσω με την απορία βρε κορίτσια:
TGIF= Thanks God It's Friday!!!
Χαχαχα, Βιβίκα κοντά έπεσες λέμεεεεε!!!!! ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΙΟΥΝΙΟΥ-ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ 2010  #4 - Σελίδα 20 328109

αλικακι

αλικακι
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Καλημέρα,κοπελίτσες!!!
Πάω να διαβάσω τα νέα σας που απ'ότι είδα είναι πάααααααρα πολλά...

Φτιάξαμε γκρουπάκι???Μπράβο,ρε συ Βιβήκα για την ιδέα σου!!!Τέλεια!!!!

Σωτηρία μου,φτιάξε φέις μπουκ,πλιιιιζζζζ!!!!!!!!!

Αλικάκι μου,του,τζου,άι,εφ...η απορία μου λύθηκε!!!!!! Very Happy

Αααα,και να μην ξεχάσω,στα καρφούρ και καρφούρ μαρινόπουλος έχουν μέχρι την Τετάρτη τα πάμπερς -35%,που σημαίνει 5,76 ευρώ κάτω!Να πάτε να πάρετε!!

αλικακι

αλικακι
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
annibal έγραψε:Καλησπέρα. Είμαι καινούρια στην ομάδα, με προσκαλεσαι το αλικακι. Γεννησα 1/9/10. Όσον αφορά τις φακες, εγώ βάζω πάντα ρύζι γιατί έτσι έχει υψηλότερη πρωτεινικη αξία. Μη ξεχνάτε μετά τις φακες κ το σπανάκι να δίνεται στα παιδιά βιταμίνη c ( πορτοκαλί, μανταρινι, ακτινιδιο...) για να αποθηκευεται ο σιδηρος.


Καλώς το κορίτσι!!!1Καλώς μας ήρθες και καλές συζητήσεις να έχουμε!!!
Και μην ακούσω τίποτα χαζά ότι δεν μπορείς να μας παρακολουθείς γιατί και μια άλλη κοπελιά τα ίδια έλεγε και τώρα δεν συμμαζεύεται...βλ.Sot2010...
Σωτηρούλα μου,που είσαι καλέ δυο μέρες???Ελπίζω να μην έχει αρρωστήσει ο μικρούλης σου...

Αχ,κοριτσάκια είχα κάνει quote κι άλλα μηνυματάκια και σβηστήκανε....

Άνιμπαλ,και μένα ο μικρός μου σκαρφαλώνει σε καναπέδες,σε ότι βρει και τρέχω να τον προλάβω να μην πέσει με τα μούτρα...η ηλικία των ταρζανιών,μου φαίνεται,άρχισε...

grammatiki

grammatiki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
καλημερα κοριτσαρες μου ομορφες τι κανετε;σημερα ξυπνησα με φοβερη διαθεση ανευ λογου και αιτιας ελπιζω να μη μου την χαλασουν στη δουλεια.η μικρη απο χτες το απογευμα ειναι μια χαρα απυρετη.τι κουλο ηταν αυτο τωρα για λιγες ωρες μονο πυρετο;τελος παντων σημασια εχει οτι ειναι μια χαρα αν και σημερα παλι απο τις 7.15 ξυπνησε.μαλλον για δοντι την βλεπω τη δουλεια.annibal Καλως ηρθες στην παρεα μας.ρε θηρια ανοιξατε και γκρουπακι στο fb;τελειο.γεωργια σιδερενιος να ειναι ο θειος οσο για τον μικρο σου υπομονη που θα παει καποια στιγμη θα κοιμηθουν σερι τα παιδια μας το βραδυ και το βασικοτερο για εμενα και καποιες αλλες εδω στην ομαδουλα μας θα βγουν ολα τα δοντιααααααααααααα επιτελους.

αλικακι

αλικακι
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
mangio έγραψε:Γεια σας μανούλες!!!Τικάνετε??
Ο μικρος μου κοιμαται τωρα, μετά από ένα σ/κ που δεν κοιμηθηκε το μεσημερια,ο άντρας μου δουλευε και εγώ βγήκα οφ affraid!!ξυπνησε ο μικρος στις 9 αντί 7μησι οπως καθε μερα,κακώς κοιμηθηκε 12-1 και πώς να κοιμηθει μετα το απογευμα!Εκανε και ένα σκίσιμο στο κουτελο στης πεθερας μου, ετσι που τρέχει πώς να μην πέσει!


Και ήθελα να σε ρωτήσω Mangioula μου,τι ώρες τον κοιμίζεις κανονικά τον μικρό???Εμένα τελευταία,μου κάνει κάτι κουφά...τον βάζω για ύπνο ,όπως πάντα στις 9,30 και μέχρι τις 11 τραγουδάει!Καμιά φορά βάζει και τα κλάμματα και τρέχω μέχρι τις 12....Περαστικά για το χτυπηματάκι...

Οσο για τις Σακοράφα και Βερούλη που έλεγαν οι κυρίες Βιβή και Τιτίκα, από ό,τι μου έλεγε η μαμα μου όταν ήμουν στην κοιλιά της ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΙΟΥΝΙΟΥ-ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ 2010  #4 - Σελίδα 20 4872 , ήταν από τις γνωστότερες αθλήτριες Very Happy !!


Έχει δίκιο η Τιτίκα..εδώ γελάμε ,όλες μαζί,όμως...χαχαχαχαχαχ!!!!!!! ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΙΟΥΝΙΟΥ-ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ 2010  #4 - Σελίδα 20 667478


Μα τι γιαούρτι δίνετε??Το αντβανς ή από τα δικά μας??Εγω δε δινω καθολου, δεν του άρεσαν ποτε τα αντβανς.Προτιμαει να τρωει γραβιερα, όλο τυζι και τυζί θέλει!!

Τα γιαουρτάκια τα κόψαμε κι εμείς.Δεν θέλει ούτε να τα δει μπροστά του!


Λοιπά κοριτσάκια, ελπίζω να είστε καλά και εσείς και τα ζουζούνια σας!!
Θα τα ξαναπούμε.........!!!!!!!

Φιλάκια!!!!!!


γεωργία02/07/10 έγραψε:Εδώ είναι και η Γεωργία, Βιβήκα μου...
Πωπω!!! Τι ήταν και αυτό το σ/κ παναγιά μου...

Αλικάκι, μην νιώθεις παράξενα, για το μικρό σου που είσαι από πίσω, ίσως οι άλλες να είχαν μεγαλύτερα παιδιά, ή να είχαν εκπαιδευμένη συνείδηση, και εγώ όποτε πάω στον παιδότοπο, μπορεί να κάθομαι αλλά μόνο αν ξέρω ότι δεν έχει πολλά παιδάκια, και μια κοπέλα έχει στον νου της στο μικρό, αλλιώς και εγώ είμαι συνέχεια απο πίσω... εκτός από το να πάθει κάτι από μόνο του, ή από άλλο παιδάκι, δεν ακούμε και λίγα... την σήμερον ημέρα σε δημόσιους χώρους... λίγα γίνονται???!!!! Rolling Eyes


Ξέρω κι εγώ,βρε Ζορζέτ μου...και μια άλλη μαμά που είχαμε συνομίληκα παιδάκια,μόνο του το άφηνε..λέει "τις πρίζες δεν τις πειράζει"...μα καλά πώς να εμπιστευτώ το δίχρονο???Τέλος πάντων.....Μάλλον,έχουν εκπαιδευμένη συνείδηση!!!Πόλύ μου άρεσε αυτό!!!
Επίσης,περαστικά στους δικούς σου...άσχημα πράματα!Και η μαμά σου χάλια η καημενούλα από την στεναχώρια,ε???Είδες όμως??Τα παιδάκια είναι βάλσαμο,πολλές φορές..τι πολλές,δηλαδή..πάντα!!Περαστικά!!!



crazymommy έγραψε:Ααααααααϊ να 'μαι κι εγώ!!!! Καλέ δεν υπάρχει συνωμοσία, τυχαίο ήταν. Απλά με έχει διαλύσει η μικρή που έχει αλλάξει πολύ συμπεριφορά τις τελευταίες μέρες, και είχα και έναν αγώνα στον οποίο πήρα μέρος Embarassed οπότε δε μου έμεινε και καθόλου χρόνος!


Δεν μας είπες καλέ αθλούμενο κορίτσι....πρώτη βγήκες?????


Λοιπόν, ας εξηγηθώ: η μικρή έκανε μια απότομη αλλαγή ξαφνικά μέσα στο σ/κ. Κι από εκεί που απλά ταλιμπάνιζε μέσα στα όρια, τώρα έχει ψιλοξεφύγει! Κορίτσια όλη μέρα (όλη μέρα όμως!) χοροπηδάει -σηκώνεται κανονικά στον αέρα λέμε- και τρέχει κανονικά πλέον,όχι γρήγορο περπάτημα. Κανονικό τρέξιμο! Κάνει διαρκώς αταξίες και δε με υπακούει καθόλου - μα στον τοίχο μιλάω; Και που της θυμώνω αυτή με κοιτάει πονηρά και σκάει στα γέλια... Κι ας μην γελάω εγώ! Έχω ξεμείνει από ιδέες, μιας και δεν θέλω να της φωνάξω, οπότε απλά παλεύω να της αποσπάσω την προσοχή με κάτι άλλο. Δεν πιάνει πάντα και η μικρή δεν ξεγελιέται εύκολα, οπότε έχουμε δράματα!

Είπαμε,θέλουν να το παίζουν αρχηγόπουλα και ανεξάρτητα.Βάλε με το μαλακό χαλινάρια,τουλάχιστον όσο είστε μόνες γιατί αν είστε μπροστά σε κόσμο,αν κρίνω από τον δικό μου,μην περιμένεις και πολλά.Τα παιδιά μας χρειάζονται να έχουν κάποιον να τους θέτει όρους,κανόνες και όρια.Τα ξέρεις αυτά,δηλαδη,αλλά προσπάθησε το κι άλλο,για να μην σου πάρει τον αέρα η μικρή μπουμπουλίνα...


Επίσης όλη μέρα τριγυρνάει με κριτσίνια ή δημητριακά ή ψωμάκι στο χέρι (και επιμένει κιόλας να με ταΐσει με το ζόρι μου το χώνει στο στόμα λέμε!) και κάνει το σπίτι χάλια. Σήμερα μου άδειασε για πολλοστή φορά τα δημητριακά κάτω, καταλαβαίνετε... ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΙΟΥΝΙΟΥ-ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ 2010  #4 - Σελίδα 20 688264 Μετά θέλει και να πατήσει πάνω τους! ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΙΟΥΝΙΟΥ-ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ 2010  #4 - Σελίδα 20 585182 ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΙΟΥΝΙΟΥ-ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ 2010  #4 - Σελίδα 20 585182 ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΙΟΥΝΙΟΥ-ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ 2010  #4 - Σελίδα 20 585182

affraid affraid affraid

Επίσης, το άλλο, ξαφνικά άρχισε να μιλάει ακαταλαβίστικα (λέω μιλάει,εννοώ φωνάζει!) και χαχανίζει μόνη της! ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΙΟΥΝΙΟΥ-ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ 2010  #4 - Σελίδα 20 606100 Τουλάχιστον χρησιμοποιεί καινούριους φθόγγους, να και κάτι καλό...


Τα ίδια κάνει κι ο δικός μου!!!


Τέλος, σήμερα έκανε μια ωραιότατη βουτιά από τον καναπέ με το κεφάλι κάτω. Είχαμε δράματα, τρόμαξε κιόλας. Εγώ παραδόξως πιο ήρεμη, μάλλον συνήθισα, εεε; Αααααα θα κρατήσει πολύ ακόμα αυτό;;; Οκ, μην απαντήσετε! Βιβίκα ειδικά εσύ είσαι ήρωααααας!!!!!


Περαστικούλια σας,μωρέ...


Καλέ έχω πεθάνει πάλι με το θέμα-διάλογο "φακές", χαχα! Καλέ Τιτίκα δεν της είχες κάνει ποτέ της μικρής; Γεωργία μου εγώ βάζω πάντα φρέσκια ντομάτα (εκτός κι αν οι ντομάτες είναι μαύρα χάλια) αλλά δε βάζω ζάχαρη. Μόνο στα γεμιστά προσθέτω λίγη...


Αχαχαχαχαχ,κι εγώ το ίδιο....Αλικάκι μου,σε οτιδήποτε βάζεις ντομάτα θέλει και λίγη ζαχαρίτσα μέσα..

Αλικάκιιιιιι, κι εγώ την κυνηγάω!!! Δεν ξέρω αν αυτό σε παρηγορεί, χαχαχα!

Ναι,ναι!!Με παρηγορεί!!!Ευχαριστώ!!! Very Happy


Αχ, κορίτσια, το άλλο που πάθαμε, της κάναμε την τελευταία (προς το παρόν; ) δόση του 6απλού infanrix hexa, το οποίο μας συνταγογράφησε η παιδίατρος. Στο φαρμακείο η φαρμακοποιός μας πήρε τη συνταγή και μας έδωσε το εμβόλιο αλλά 3 μέρες μετά, δηλ την Παρασκευή βραδάκι μας πήρε η φαρμακοποιός για να μας πει ότι το εμβόλιο αυτό είναι πλέον εκτός λίστας και πρέπει να το πληρώσουμε! Ήρθε νέα εγκύκλιος μέσα στο Φλεβάρη (την περιμένανε λέει κανονικά από Δεκέμβρη) η οποία βγάζει κάποια εμβόλια εκτός. Γκρρρρ, πρέπει να σκάσουμε τώρα ένα 50ρικο! Έτυχε κάτι ανάλογο σε άλλη κοπέλα; Μιλάω για το νέο ταμείο ΕΟΠΥΥ... Rolling Eyes

Αυτά προς το παρόν!!!! Σας φιλώωωωω!!!!!


Κάτι άκουσα για τα εμβόλια και γενικά για τα φάρμακα..άσε,τα φαρμακεία βάζουν λουκέτο....εμείς θα πάμε τον Μάιο για εμβόλιο κι έτσι δεν μας έχει τύχει κάτι τώρα....ΧΑΜΟΣ!!!!!

mamavivo

mamavivo
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
καλημερα κοριτσακια μουυυυ. Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy
οι φακες γινανε τελειες τιτικα μιαμ μιαμ ,εβαλα και ρυζακι. Very Happy Very Happy

zoyzoynitsa moy

zoyzoynitsa moy
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
καλημερα μανουλες!!!τι κανετε? εμεις καλα εχθες πηγαμε για ψωνια...τρελαθηκε επερνε απο τα ραφια κοκο και φωναζε!!!


εχθες τις πηρα 1 ζευγαρι καταπληκτικα σταρακια σε χρωμα ασπρο ροζ τριανταφυλακια ξετρελαθηκε ολο τα φοραει!!


σημερα ημερα ειναι για ψαρακια θα κανω σουπιτσα με μπακαλιαρακια για τιν μικρη μου, και εμεις θα φαμε θραψαλα,και ο αντρα μου πηρα 5 φετες καρχαρια ουτε ενα αγκαθι εχει θα δωσω και τιν μικρη μου!!!


εσυς τι κανετε?κοριτσια τι γινετε με τα φαρμακεια? εμεις θα παμε μαιο για εμβολιο..ποια θα μου πει τι παιζει?

λοιπον σηκωνομαι να κανω ενα καφε και να μπω στιν κουζινα σας φιλω!!!!


crazymommy

crazymommy
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Καλημέρα κορίτσια μου!!!!

Annibal τώρα είδα πως χτες έγραψες σφήνα Laughing ανάμεσα στα σεντόνια μου! ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΙΟΥΝΙΟΥ-ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ 2010  #4 - Σελίδα 20 667478 Έχεις δίκιο ότι δεν πρέπει να της δίνω σημασία, δεν είμαι υστερική και ποτέ δεν ήμουν. Της απαγορεύω να κάνει πράγματα που είναι ή μπορεί να γίνουν επικίνδυνα. Κυρίως εκεί έχω και το πρόβλημα, αλλά δε με παίρνει και να αδιαφορήσω. Κατά τ' άλλα την αφήνω να κάνει το σπίτι χάλια, πρέπει κάπως να εκτονωθεί άλλωστε! Σε ο,τι αφορά στα παιχνίδια της μόνο τη βάζω να μαζέψει μετά. Αλλά γενικώς της αρέσει να μαζεύει, προχτές βρήκε μια μαύρη μπλούζα του άντρα μου έξω, την πήρε, προσπάθησε να τη διπλώσει και την έβαλε στο συρτάρι με τις μαύρες μπλούζες του. Ο άντρας μου έμεινε κάγκελο, μα καλά, πώς ήξερε ότι εκεί τις βάζει; Θα μου πείτε όλη μέρα ανοίγει ντουλάπια-συρτάρια, χιχι! Κάνει πολλά τέτοια γενικά και μας αφήνει άφωνους!!!

Ξέχασα να πω ότι ούτε η δικιά μου σε αυτή τη φάση τρώει γιαουρτάκια, ελπίζω το καλοκαίρι να αλλάξει άποψη!

Αλικάκι τώρα που που το είπατε θα δοκιμάσω να βάλω λίιιιιγη ζαχαρίτσα στις φακές, αν και μέχρι τώρα καλές μου βγαίνουν... Smile
Επίσης Αλικάκι μου εννοείται πως δε θα εμπιστευτείς το δίχρονο. Κάνε αυτό που σου λέει το ένστικτό και η λογική σου, εσύ ξέρεις καλύτερα το παιδάκι σου. Επίσης το ότι δεν πάει σε πρίζες γενικά δε μου εξασφαλίζει ότι μια μέρα δε θα του τη βαρέσει να πιάσει πρίζα. Η δικιά μου κάτι τέτοια ξεκάρφωτα κάνει συνήθως (όχι με πρίζα, γενικότερα).
Σε ο,τι αφορά στον αγώνα μου συμπεθερούλα, βγήκα 1η... στην καρδιά των δικών μου, χαχαχαχ! Χμμμ... αν μετρήσουμε ανάποδα από το τέλος προς την αρχή, τότε δεν τα πήγα κι άσχημα, εεε; Embarassed
Σ' ευχαριστούμε για την πληροφορία -Carrefour- αν προλάβουμε θα πάρουμε!!! Very Happy

Τιτίκα μου μπράβο που είστε καλύτερα, κι εγώ για δοντάκι το κόβω έτσι όπως τα περιγράφεις!

Ζουζουνίτσα μου καλημέρα! Κι εμείς έχουμε σταράκια, δώρο μας τα έφεραν και η μικρή επίσης τα λατρεύει! Καλά σας περπατήματα!!! Χαχαχα, ξέρουν από μικρά τρομάρα τους!!! Καλά, κι εμείς κάνουμε σόου στο σούπερ, αφού το σκέφτομαι κάθε φορά που την παίρνω μαζί!!! Shocked
Όσο για τα εμβόλια, κανείς δεν ξέρει, διάβασε τα προηγούμενα ποστ να καταλάβεις... Rolling Eyes

Και κάτι άλλο έχω ξεχάσει τώρα, αλλά δε θυμάμαι τι... Rolling Eyes ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΙΟΥΝΙΟΥ-ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ 2010  #4 - Σελίδα 20 4872

Σας φιλώ γλυκά!!!!! ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΙΟΥΝΙΟΥ-ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ 2010  #4 - Σελίδα 20 417472

grammatiki

grammatiki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
crazymommy έγραψε:Καλημέρα κορίτσια μου!!!!

Annibal τώρα είδα πως χτες έγραψες σφήνα Laughing ανάμεσα στα σεντόνια μου! ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΙΟΥΝΙΟΥ-ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ 2010  #4 - Σελίδα 20 667478 Έχεις δίκιο ότι δεν πρέπει να της δίνω σημασία, δεν είμαι υστερική και ποτέ δεν ήμουν. Της απαγορεύω να κάνει πράγματα που είναι ή μπορεί να γίνουν επικίνδυνα. Κυρίως εκεί έχω και το πρόβλημα, αλλά δε με παίρνει και να αδιαφορήσω. Κατά τ' άλλα την αφήνω να κάνει το σπίτι χάλια, πρέπει κάπως να εκτονωθεί άλλωστε! Σε ο,τι αφορά στα παιχνίδια της μόνο τη βάζω να μαζέψει μετά. Αλλά γενικώς της αρέσει να μαζεύει, προχτές βρήκε μια μαύρη μπλούζα του άντρα μου έξω, την πήρε, προσπάθησε να τη διπλώσει και την έβαλε στο συρτάρι με τις μαύρες μπλούζες του. Ο άντρας μου έμεινε κάγκελο, μα καλά, πώς ήξερε ότι εκεί τις βάζει; Θα μου πείτε όλη μέρα ανοίγει ντουλάπια-συρτάρια, χιχι! Κάνει πολλά τέτοια γενικά και μας αφήνει άφωνους!!!

Ξέχασα να πω ότι ούτε η δικιά μου σε αυτή τη φάση τρώει γιαουρτάκια, ελπίζω το καλοκαίρι να αλλάξει άποψη!

Αλικάκι τώρα που που το είπατε θα δοκιμάσω να βάλω λίιιιιγη ζαχαρίτσα στις φακές, αν και μέχρι τώρα καλές μου βγαίνουν... Smile
Επίσης Αλικάκι μου εννοείται πως δε θα εμπιστευτείς το δίχρονο. Κάνε αυτό που σου λέει το ένστικτό και η λογική σου, εσύ ξέρεις καλύτερα το παιδάκι σου. Επίσης το ότι δεν πάει σε πρίζες γενικά δε μου εξασφαλίζει ότι μια μέρα δε θα του τη βαρέσει να πιάσει πρίζα. Η δικιά μου κάτι τέτοια ξεκάρφωτα κάνει συνήθως (όχι με πρίζα, γενικότερα).
Σε ο,τι αφορά στον αγώνα μου συμπεθερούλα, βγήκα 1η... στην καρδιά των δικών μου, χαχαχαχ! Χμμμ... αν μετρήσουμε ανάποδα από το τέλος προς την αρχή, τότε δεν τα πήγα κι άσχημα, εεε; Embarassed
Σ' ευχαριστούμε για την πληροφορία -Carrefour- αν προλάβουμε θα πάρουμε!!! Very Happy

Τιτίκα μου μπράβο που είστε καλύτερα, κι εγώ για δοντάκι το κόβω έτσι όπως τα περιγράφεις!

Ζουζουνίτσα μου καλημέρα! Κι εμείς έχουμε σταράκια, δώρο μας τα έφεραν και η μικρή επίσης τα λατρεύει! Καλά σας περπατήματα!!! Χαχαχα, ξέρουν από μικρά τρομάρα τους!!! Καλά, κι εμείς κάνουμε σόου στο σούπερ, αφού το σκέφτομαι κάθε φορά που την παίρνω μαζί!!! Shocked
Όσο για τα εμβόλια, κανείς δεν ξέρει, διάβασε τα προηγούμενα ποστ να καταλάβεις... Rolling Eyes

Και κάτι άλλο έχω ξεχάσει τώρα, αλλά δε θυμάμαι τι... Rolling Eyes ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΙΟΥΝΙΟΥ-ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ 2010  #4 - Σελίδα 20 4872

Σας φιλώ γλυκά!!!!! ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΙΟΥΝΙΟΥ-ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ 2010  #4 - Σελίδα 20 417472

καλημερα κοριτσακι μου ζωηρουλα αλλα και πολυ εξυπνη η δικια σου μπραβο της να της δωσεις πολλα φιλακια.

mamavivo

mamavivo
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
zoyzoynitsa moy έγραψε:καλημερα μανουλες!!!τι κανετε? εμεις καλα εχθες πηγαμε για ψωνια...τρελαθηκε επερνε απο τα ραφια κοκο και φωναζε!!!


εχθες τις πηρα 1 ζευγαρι καταπληκτικα σταρακια σε χρωμα ασπρο ροζ τριανταφυλακια ξετρελαθηκε ολο τα φοραει!!


σημερα ημερα ειναι για ψαρακια θα κανω σουπιτσα με μπακαλιαρακια για τιν μικρη μου, και εμεις θα φαμε θραψαλα,και ο αντρα μου πηρα 5 φετες καρχαρια ουτε ενα αγκαθι εχει θα δωσω και τιν μικρη μου!!!


εσυς τι κανετε?κοριτσια τι γινετε με τα φαρμακεια? εμεις θα παμε μαιο για εμβολιο..ποια θα μου πει τι παιζει?

λοιπον σηκωνομαι να κανω ενα καφε και να μπω στιν κουζινα σας φιλω!!!!



θραψαλα τρελαινομαι ,προχτες ειχα κανει με ρυζακι κοκκινιστα μιαμ μαιαμ ....

βαριεμαιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιι Very Happy Very Happy Very Happy εσεις τι κανουτε?

grammatiki

grammatiki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
mamavivo έγραψε:
zoyzoynitsa moy έγραψε:καλημερα μανουλες!!!τι κανετε? εμεις καλα εχθες πηγαμε για ψωνια...τρελαθηκε επερνε απο τα ραφια κοκο και φωναζε!!!


εχθες τις πηρα 1 ζευγαρι καταπληκτικα σταρακια σε χρωμα ασπρο ροζ τριανταφυλακια ξετρελαθηκε ολο τα φοραει!!


σημερα ημερα ειναι για ψαρακια θα κανω σουπιτσα με μπακαλιαρακια για τιν μικρη μου, και εμεις θα φαμε θραψαλα,και ο αντρα μου πηρα 5 φετες καρχαρια ουτε ενα αγκαθι εχει θα δωσω και τιν μικρη μου!!!


εσυς τι κανετε?κοριτσια τι γινετε με τα φαρμακεια? εμεις θα παμε μαιο για εμβολιο..ποια θα μου πει τι παιζει?

λοιπον σηκωνομαι να κανω ενα καφε και να μπω στιν κουζινα σας φιλω!!!!



θραψαλα τρελαινομαι ,προχτες ειχα κανει με ρυζακι κοκκινιστα μιαμ μαιαμ ....

βαριεμαιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιι Very Happy Very Happy Very Happy εσεις τι κανουτε?

και εγω προχτες ειχα τηγανισει αλλα αυτος ο καλημανης ρε παιδι μου ειναι τελεια δε λεω αλλα και πανακριβα.και εγω βαριεμαι πολυ και ειναι ακομη 11 παρα.

mamavivo

mamavivo
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
ναι ρε
Very Happy Very Happy

χτες γυρισα σπιτι και νομιζα οτι θα δω τον πανικο τον ιδιο αλλα ευτυχως ηταν ψιλοκαλα μπορω να πω.εκανα μια ωρα μονο να μαζεψω .κανουμε προοδους.
σημερα να δω.Ελπιζω να πανε και καμια βολτα,να ξεσκασουν.
αληθεια τι καιρο κανει?

grammatiki

grammatiki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
mamavivo έγραψε:ναι ρε
Very Happy Very Happy

χτες γυρισα σπιτι και νομιζα οτι θα δω τον πανικο τον ιδιο αλλα ευτυχως ηταν ψιλοκαλα μπορω να πω.εκανα μια ωρα μονο να μαζεψω .κανουμε προοδους.
σημερα να δω.Ελπιζω να πανε και καμια βολτα,να ξεσκασουν.
αληθεια τι καιρο κανει?

εχει συννεφια με ψιλοαερα σκατοκαιρο κοινως.τουλαχιστον δεν βρεχει ακομη.

mamavivo

mamavivo
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
grammatiki έγραψε:
mamavivo έγραψε:ναι ρε
Very Happy Very Happy

χτες γυρισα σπιτι και νομιζα οτι θα δω τον πανικο τον ιδιο αλλα ευτυχως ηταν ψιλοκαλα μπορω να πω.εκανα μια ωρα μονο να μαζεψω .κανουμε προοδους.
σημερα να δω.Ελπιζω να πανε και καμια βολτα,να ξεσκασουν.
αληθεια τι καιρο κανει?

εχει συννεφια με ψιλοαερα σκατοκαιρο κοινως.τουλαχιστον δεν βρεχει ακομη.

μπηκες στην σελιδα μας?
ε?ειδες τι εκανα?ε?
Very Happy Very Happy καλα τωρα να δω ποτε θα μπαινω ,σπανια καθομαι στο Pc στο σπιτι.Συνηθως πολυ βαριεμαι και θελω να δω καμια ταινια.
ειδα το one for the money πολυ μαμακια .απλα μην το δειτε
παιζει αυτη που επαιζε την ιζι στο greys

grammatiki

grammatiki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
mamavivo έγραψε:
grammatiki έγραψε:
mamavivo έγραψε:ναι ρε
Very Happy Very Happy

χτες γυρισα σπιτι και νομιζα οτι θα δω τον πανικο τον ιδιο αλλα ευτυχως ηταν ψιλοκαλα μπορω να πω.εκανα μια ωρα μονο να μαζεψω .κανουμε προοδους.
σημερα να δω.Ελπιζω να πανε και καμια βολτα,να ξεσκασουν.
αληθεια τι καιρο κανει?

εχει συννεφια με ψιλοαερα σκατοκαιρο κοινως.τουλαχιστον δεν βρεχει ακομη.

μπηκες στην σελιδα μας?
ε?ειδες τι εκανα?ε?
Very Happy Very Happy καλα τωρα να δω ποτε θα μπαινω ,σπανια καθομαι στο Pc στο σπιτι.Συνηθως πολυ βαριεμαι και θελω να δω καμια ταινια.
ειδα το one for the money πολυ μαμακια .απλα μην το δειτε
παιζει αυτη που επαιζε την ιζι στο greys

χαχαχαχαχα ναι ε;καλα και εγω ξαπλωνω βαζω την ταινια και στο μισαωρο με εχει παρει ο υπνος.σπανια θα κρατηθω μεχρι το τελος της ταινιας. Very Happy

mamavivo

mamavivo
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
grammatiki έγραψε:
mamavivo έγραψε:
grammatiki έγραψε:
mamavivo έγραψε:ναι ρε
Very Happy Very Happy

χτες γυρισα σπιτι και νομιζα οτι θα δω τον πανικο τον ιδιο αλλα ευτυχως ηταν ψιλοκαλα μπορω να πω.εκανα μια ωρα μονο να μαζεψω .κανουμε προοδους.
σημερα να δω.Ελπιζω να πανε και καμια βολτα,να ξεσκασουν.
αληθεια τι καιρο κανει?

εχει συννεφια με ψιλοαερα σκατοκαιρο κοινως.τουλαχιστον δεν βρεχει ακομη.

μπηκες στην σελιδα μας?
ε?ειδες τι εκανα?ε?
Very Happy Very Happy καλα τωρα να δω ποτε θα μπαινω ,σπανια καθομαι στο Pc στο σπιτι.Συνηθως πολυ βαριεμαι και θελω να δω καμια ταινια.
ειδα το one for the money πολυ μαμακια .απλα μην το δειτε
παιζει αυτη που επαιζε την ιζι στο greys

χαχαχαχαχα ναι ε;καλα και εγω ξαπλωνω βαζω την ταινια και στο μισαωρο με εχει παρει ο υπνος.σπανια θα κρατηθω μεχρι το τελος της ταινιας. Very Happy
και εγω παλια μαραθωνιους με ταινιες εκανα αλλα τωρα εχει κατεβασει ο σπυρος ενα σωρο αλλα σπανια θα δω ,αποκοιμιεμαι και εγω. Very Happy

grammatiki

grammatiki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
αστα να πανε υπνηλια τρελη με πιανει καθε βραδυ.

mamavivo

mamavivo
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
grammatiki έγραψε:αστα να πανε υπνηλια τρελη με πιανει καθε βραδυ.

ΨΑΧΝΩ ΠΑΙΔΙΚΟΥς ΣΤΑΘΜΟΥς ΚΑΙ ΠΑΙΡΝΩ ΓΝΩΜΕς ...πακετο η φαση μου φαινετε μεχρι να κατασταλάξουμε

grammatiki

grammatiki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
mamavivo έγραψε:
grammatiki έγραψε:αστα να πανε υπνηλια τρελη με πιανει καθε βραδυ.

ΨΑΧΝΩ ΠΑΙΔΙΚΟΥς ΣΤΑΘΜΟΥς ΚΑΙ ΠΑΙΡΝΩ ΓΝΩΜΕς ...πακετο η φαση μου φαινετε μεχρι να κατασταλάξουμε

αν δεν εχεις καποια μαμα να σου συστησει παιδικο σταθμο ειναι μεγαλο πακετο ναι .εμενα μου ειπαν για καποιον κοντα στη γειτονια μυο αλλα θελω να παω να τον δω μεσα πως ειναι και φυσικα να ρωτησω τιμη.

mamavivo

mamavivo
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
εγω εχω απεναντι απο το σπιτι και μου το προτεινουν ανεπιφυλακτα πολλες κοπελες και πανε πολλες συμμαθητριες μου τα παιδια τους.αλλα 340 ευρω?πολλα ρε συ.δεν εχω .και στους δημοτικους δεν τον παιρνουν λογω εισοδηματος κατι τετοιο παιζει .θα ξαναρωτησω.

grammatiki

grammatiki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
mamavivo έγραψε:εγω εχω απεναντι απο το σπιτι και μου το προτεινουν ανεπιφυλακτα πολλες κοπελες και πανε πολλες συμμαθητριες μου τα παιδια τους.αλλα 340 ευρω?πολλα ρε συ.δεν εχω .και στους δημοτικους δεν τον παιρνουν λογω εισοδηματος κατι τετοιο παιζει .θα ξαναρωτησω.


καπου τετοιες τιμες παιζουν σε ολους ρε συ.οσο για τους δημοτικους που λες αν δεν εχεις βισμα και το εισοδημα να σε καλυψει θα σε φαει καποια αλλη στην στροφη λογω βισματος.για να μην μιλησω για τις αλλοδαπες.

mamavivo

mamavivo
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
grammatiki έγραψε:
mamavivo έγραψε:εγω εχω απεναντι απο το σπιτι και μου το προτεινουν ανεπιφυλακτα πολλες κοπελες και πανε πολλες συμμαθητριες μου τα παιδια τους.αλλα 340 ευρω?πολλα ρε συ.δεν εχω .και στους δημοτικους δεν τον παιρνουν λογω εισοδηματος κατι τετοιο παιζει .θα ξαναρωτησω.


καπου τετοιες τιμες παιζουν σε ολους ρε συ.οσο για τους δημοτικους που λες αν δεν εχεις βισμα και το εισοδημα να σε καλυψει θα σε φαει καποια αλλη στην στροφη λογω βισματος.για να μην μιλησω για τις αλλοδαπες.

ΜΟΛΙς ΜΙΛΗΣΑ ΜΕ ΤΟΥ ςΔΗΜΟΤΙΚΟΥς ΣΤΑΘΜΟΥς.
πρεπει το παιδι να ειναι 30 μηνων (απο 2,5 χρονων)οπωσδηποτε για να μην εχει πανα.και δινεις και 65 ευρω για φαγητο τον ΜΗΝΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ

ΕΛΕΟΟΟΟΟΣ

grammatiki

grammatiki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
mamavivo έγραψε:
grammatiki έγραψε:
mamavivo έγραψε:εγω εχω απεναντι απο το σπιτι και μου το προτεινουν ανεπιφυλακτα πολλες κοπελες και πανε πολλες συμμαθητριες μου τα παιδια τους.αλλα 340 ευρω?πολλα ρε συ.δεν εχω .και στους δημοτικους δεν τον παιρνουν λογω εισοδηματος κατι τετοιο παιζει .θα ξαναρωτησω.


καπου τετοιες τιμες παιζουν σε ολους ρε συ.οσο για τους δημοτικους που λες αν δεν εχεις βισμα και το εισοδημα να σε καλυψει θα σε φαει καποια αλλη στην στροφη λογω βισματος.για να μην μιλησω για τις αλλοδαπες.

ΜΟΛΙς ΜΙΛΗΣΑ ΜΕ ΤΟΥ ςΔΗΜΟΤΙΚΟΥς ΣΤΑΘΜΟΥς.
πρεπει το παιδι να ειναι 30 μηνων (απο 2,5 χρονων)οπωσδηποτε για να μην εχει πανα.και δινεις και 65 ευρω για φαγητο τον ΜΗΝΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ

ΕΛΕΟΟΟΟΟΣ

εισαι σιγουρη ρε συ;μηπως πηρες σε παιδικο σταθμο και οχι βρεφονηπιακο;γιατι νομιζω οτι και στους δημοτικους παιρνουν απο βρεφη σχεδον οσο για το φαγητο καλο και αυτο παλι.

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 20 από 39]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 11 ... 19, 20, 21 ... 29 ... 39  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Forumgreek.com | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις