Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
74 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 74 επισκέπτες :: 3 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 3 από 3]

litsakos

litsakos
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Vivian έγραψε:Δεν τα διαβασα όλα γιατι εχω τον ΄΄μεγάλο΄΄ μου λίγο αδιαθετο!

Συμφωνω με την Ισμηνη σε όλα! Δυστυχως υπάρχουν κακοί γονείς συγκεκριμένα κάκιστοι! Ο΄πως επισης υπάρχουν ανθρωποι που δεν γεννηθηκαν για να γινουν γονείς!

Ενας απο αυτους ειναι και η μητέρα μου! Απλά δεν επρεπε να γίνει μαμα! Είναι μερικοι άνθρωποι που ο εάυτος τους είναι πάντα πάνω απο όλα! Απο την άλλη υπήρχε ό μπαμπάς μου που ήταν γεννημένος να γίνει γονιός και έκανε για 100 μαμάδες!

Τό να μήν εχω στην ζωή μου την μαμά μου, ή για να το πω καλύτερα να την εχω όποτε την βολεύει, με έκανε να θέλω να κανω παιδια και να τους δώσω απέραντη αγάπη!!

Ιδανικη δέν ειμαι αλλά θα είμαι ΠΑΝΤΑ εκει!

υπάρχει άραγε η ιδανική μητέρα ή εμείς το πλάθουμε? - Σελίδα 3 417472 υπάρχει άραγε η ιδανική μητέρα ή εμείς το πλάθουμε? - Σελίδα 3 417472

arkoudaki


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
για μένα ιδανική μητέρα είναι αυτή που δεν προσπαθεί να δείξει τον εαυτό της μέσα από τα παιδιά της. Τι εννοώ?πόσες έχετε ακούσει να πιέζουν τα παιδιά τους είτε για τα μαθήματα είτε για ότιδήποτε άλλο γιατί έτσι νιώθουν ότι αυτές παίρνουν αξία μέσα από αυτό?
Ιδαινική είναι επίσης η μητέρα που παραδέχεται τα λάθη της και θυμάται που και που πως ένιωθε η ίδια όταν ήταν 10 ή 15 χρόνων.
Εχώ ιδιαίτερη σχέση με τη μαμά μου. μας αγαπάει πολύ και είναι πάντα δίπλα μας αλλά με τον τρόπο που θεωρεί αυτή σωστό.δηλαδή οι αποφάσεις μας πρέπει να συμφωνούν με τις δικές της, αλλιώς κα΄νουμς λάθος. όσο και να την αγαπάω λοιπόν αυτό δε θα το κάνω ποτέ

Νανακι

Νανακι
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
ιδανικη μαμα δεν ξερω αν ειμαι ,
θελω ομως να μεγαλωνω τα παιδια μου με αξιες οικογενειακες ,ηθικες και τιμιες .
Να ειναι χρησιμοι ανθρωποι και να μην πληγωσουν και κοροιδεψουν ποτε κανεναν.
Θελω να μεγαλωνω παιδια ετοιμα να ανοιξουν τα φτερα τους και να φυγουν αν χρειαστει και μακρυα μου.Σας ξενιζει αυτο? Δ
Δε θελω παιδια εξαρτημενα ,κολλημενα στα φουστανια ,δε θελω κορη που η μαμα να τρεχει να της συντονισει το σπιτι ουτε γυιο που να με κοιταει στα ματια γΙα να παρει τη δικη μου εγκριση .
Θελω να μεγαλωνω παιδια που να αρπαξουν τη ζωη απο τα κερατα και να ζησουν με το κεφαλι ψηλα .
Κι εγω να καμαρωνω απο πισω .
Η αγαπη μου ειναι δεδομενη ,προσπαθω να μη τα κανω ενοχικα για ολα τα δυσαρεστα που εχουν συμβει σε εμενα.
Θεωρειται επισης δεδομενο πως και η μαμα εχει ζωη δικη της .
Αν ολα αυτα που θελω τελικα γινουν πραγματικοτητα τοτε θα πω πως ναι ,δεν ημουν ιδανικη μαμα ,εβγαλα ομως ιδανικα παιδια .
ΑΝ ΓΙΝΟΥΝ ΟΛΑ ΑΥΤΑ ,ΘΑ ΦΑΝΕΙ ΣΤΟ ΧΕΙΡΟΚΡΟΤΗΜΑ cheers

CHRISLA2216

CHRISLA2216
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
δεν μπορω να πω με βεβαιοτητα ποια ειναι ολα τα στοιχεια εκεινα που κανουν "ιδανικους" η' "τελειους" δυο γονεις.. αυτο νομιζω μονο τα παιδια μεγαλωνοντας μπορουν να το κρινουν!!
εχασα την μαμα μου οταν ημουν 10 χρονων. ομολογω οτι δεν θυμαμαι κ πολλα απο αυτην, ουτε κ απο αυτα τα 10 παιδικα μου χρονια.. αλλα εμαθα πριν λιγα χρονια απο τον αδελφο της οτι μολις γεννηθηκα ειχε αποφασισει να με στειλει στο χωριο να μεγαλωσω με τους παππουδες μου, αφου ειχε ηδη 2 μεγαλυτερες κορες κ ηθελε το τριτο να ειναι αγορι.. ο μπαμπας μου δεν την αφησε ομως! δεν ξερω ομως σιγουρα αν γι'αυτο μπορω να την χαρακτηρισω κακια μανα η' τον πατερα μου τελειο γονιο...
οσο για μενα, εχω δυο παιδια, αγορια κ πολυ ζωηρα μαλιστα!! το οτι τους φωναζω κ τους μαλωνω συχνα δεν με κανει κακια μαμα σιγουρα.. ουτε φυσικα το να τους κανω ολα τα χατηρια θα με κανει την τελεια μαμα.. εγω θελω μεγαλωνοντας να με νιωθουν φιλη τους κ να ξερουν οτι ειμαι διπλα τους σε ολα!! φυσικα ομως αλλιως το βλεπουμε εμεις το θεμα κι αλλιως τα παιδια μας!!

cinderella

cinderella
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Δεν ξέρω, αν είμαι καλή μητέρα κ ποιός μπορεί να σε κρίνει γι'αυτό;; Ξέρω, όμως ποια λάθη θέλω να αποφύγω και τί αξίες θέλω να τους περάσω και τί θα αποφύγω, όπως ο διάολος το λιβάνι!! Είχα στείλει κι ένα κείμενο στο eimaimama τις προάλλες σχετικό... http://www.eimaimama.gr/2012/03/na-milhsw-gia-tin-eleutheria.html

markella01

markella01
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Νανακι έγραψε:ιδανικη μαμα δεν ξερω αν ειμαι ,
θελω ομως να μεγαλωνω τα παιδια μου με αξιες οικογενειακες ,ηθικες και τιμιες .
Να ειναι χρησιμοι ανθρωποι και να μην πληγωσουν και κοροιδεψουν ποτε κανεναν.
Θελω να μεγαλωνω παιδια ετοιμα να ανοιξουν τα φτερα τους και να φυγουν αν χρειαστει και μακρυα μου.Σας ξενιζει αυτο? Δ
Δε θελω παιδια εξαρτημενα ,κολλημενα στα φουστανια ,δε θελω κορη που η μαμα να τρεχει να της συντονισει το σπιτι ουτε γυιο που να με κοιταει στα ματια γΙα να παρει τη δικη μου εγκριση .
Θελω να μεγαλωνω παιδια που να αρπαξουν τη ζωη απο τα κερατα και να ζησουν με το κεφαλι ψηλα .
Κι εγω να καμαρωνω απο πισω .
Η αγαπη μου ειναι δεδομενη ,προσπαθω να μη τα κανω ενοχικα για ολα τα δυσαρεστα που εχουν συμβει σε εμενα.
Θεωρειται επισης δεδομενο πως και η μαμα εχει ζωη δικη της .
Αν ολα αυτα που θελω τελικα γινουν πραγματικοτητα τοτε θα πω πως ναι ,δεν ημουν ιδανικη μαμα ,εβγαλα ομως ιδανικα παιδια .
ΑΝ ΓΙΝΟΥΝ ΟΛΑ ΑΥΤΑ ,ΘΑ ΦΑΝΕΙ ΣΤΟ ΧΕΙΡΟΚΡΟΤΗΜΑ cheers

Συμφωνώ σε όλα!

Vivian

Vivian
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
chicken έγραψε:
Vivian έγραψε:

.....................
Ιδανικη δέν ειμαι αλλά θα είμαι ΠΑΝΤΑ εκει!

Πολύ γλυκό αυτό που είπες Βίβιαν Very Happy
Μακάρι να το καταφέρω και εγώ αυτό.

Θα το καταφερεις!! Απο το ελάχιστο που σε ξέρω εισαι τετοια μανούλα!

Κοτοπουλακι συγνωμη και απο μενα και ελπίζω αυριο να σε δω!

mamavivo

mamavivo
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Vivian έγραψε:
chicken έγραψε:
Vivian έγραψε:

.....................
Ιδανικη δέν ειμαι αλλά θα είμαι ΠΑΝΤΑ εκει!

Πολύ γλυκό αυτό που είπες Βίβιαν Very Happy
Μακάρι να το καταφέρω και εγώ αυτό.

Θα το καταφερεις!! Απο το ελάχιστο που σε ξέρω εισαι τετοια μανούλα!

Κοτοπουλακι συγνωμη και απο μενα και ελπίζω αυριο να σε δω!
τι γλυκες που ειστε ..μπραβο Very Happy Very Happy Very Happy

chicken

chicken
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Vivian έγραψε:
chicken έγραψε:
Vivian έγραψε:

.....................
Ιδανικη δέν ειμαι αλλά θα είμαι ΠΑΝΤΑ εκει!

Πολύ γλυκό αυτό που είπες Βίβιαν Very Happy
Μακάρι να το καταφέρω και εγώ αυτό.

Θα το καταφερεις!! Απο το ελάχιστο που σε ξέρω εισαι τετοια μανούλα!

Κοτοπουλακι συγνωμη και απο μενα και ελπίζω αυριο να σε δω!

υπάρχει άραγε η ιδανική μητέρα ή εμείς το πλάθουμε? - Σελίδα 3 417472 υπάρχει άραγε η ιδανική μητέρα ή εμείς το πλάθουμε? - Σελίδα 3 417472

Σε ευχαριστώ πολύ

Εννοείτε οτι θα με δεις αύριο!!!
I can't wait!!! Very Happy Very Happy Very Happy

Φιλάκιααααααα

grammatiki

grammatiki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
δε νομιζω οτι ειμαι ιδανικη μητερα γιατι σιγουρα δενειμαι και ανθρωπος που με χαρακτηριζει η ηρεμια και η υπομονη και μερικες φορες τρελαινομαι με πραγματα που κανει η μικρη μου.οταν ομως ερχεται και με αγκαλιαζιε και μυο λεει μαμα πολυ (σε αγαπαω πολυ)λιωνω και θελω να της δωσω ολο τον κοσμο αν μπορουσα.

twinlotus

twinlotus
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Νανακι έγραψε:ιδανικη μαμα δεν ξερω αν ειμαι ,
θελω ομως να μεγαλωνω τα παιδια μου με αξιες οικογενειακες ,ηθικες και τιμιες .
Να ειναι χρησιμοι ανθρωποι και να μην πληγωσουν και κοροιδεψουν ποτε κανεναν.
Θελω να μεγαλωνω παιδια ετοιμα να ανοιξουν τα φτερα τους και να φυγουν αν χρειαστει και μακρυα μου.Σας ξενιζει αυτο? Δ
Δε θελω παιδια εξαρτημενα ,κολλημενα στα φουστανια ,δε θελω κορη που η μαμα να τρεχει να της συντονισει το σπιτι ουτε γυιο που να με κοιταει στα ματια γΙα να παρει τη δικη μου εγκριση .
Θελω να μεγαλωνω παιδια που να αρπαξουν τη ζωη απο τα κερατα και να ζησουν με το κεφαλι ψηλα .
Κι εγω να καμαρωνω απο πισω .
Η αγαπη μου ειναι δεδομενη ,προσπαθω να μη τα κανω ενοχικα για ολα τα δυσαρεστα που εχουν συμβει σε εμενα.
Θεωρειται επισης δεδομενο πως και η μαμα εχει ζωη δικη της .
Αν ολα αυτα που θελω τελικα γινουν πραγματικοτητα τοτε θα πω πως ναι ,δεν ημουν ιδανικη μαμα ,εβγαλα ομως ιδανικα παιδια .
ΑΝ ΓΙΝΟΥΝ ΟΛΑ ΑΥΤΑ ,ΘΑ ΦΑΝΕΙ ΣΤΟ ΧΕΙΡΟΚΡΟΤΗΜΑ cheers



Respect Respect Respect

Νανακι

Νανακι
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
twinlotus έγραψε:
Νανακι έγραψε:ιδανικη μαμα δεν ξερω αν ειμαι ,
θελω ομως να μεγαλωνω τα παιδια μου με αξιες οικογενειακες ,ηθικες και τιμιες .
Να ειναι χρησιμοι ανθρωποι και να μην πληγωσουν και κοροιδεψουν ποτε κανεναν.
Θελω να μεγαλωνω παιδια ετοιμα να ανοιξουν τα φτερα τους και να φυγουν αν χρειαστει και μακρυα μου.Σας ξενιζει αυτο? Δ
Δε θελω παιδια εξαρτημενα ,κολλημενα στα φουστανια ,δε θελω κορη που η μαμα να τρεχει να της συντονισει το σπιτι ουτε γυιο που να με κοιταει στα ματια γΙα να παρει τη δικη μου εγκριση .
Θελω να μεγαλωνω παιδια που να αρπαξουν τη ζωη απο τα κερατα και να ζησουν με το κεφαλι ψηλα .
Κι εγω να καμαρωνω απο πισω .
Η αγαπη μου ειναι δεδομενη ,προσπαθω να μη τα κανω ενοχικα για ολα τα δυσαρεστα που εχουν συμβει σε εμενα.
Θεωρειται επισης δεδομενο πως και η μαμα εχει ζωη δικη της .
Αν ολα αυτα που θελω τελικα γινουν πραγματικοτητα τοτε θα πω πως ναι ,δεν ημουν ιδανικη μαμα ,εβγαλα ομως ιδανικα παιδια .
ΑΝ ΓΙΝΟΥΝ ΟΛΑ ΑΥΤΑ ,ΘΑ ΦΑΝΕΙ ΣΤΟ ΧΕΙΡΟΚΡΟΤΗΜΑ cheers



Respect Respect Respect

Very Happy Laughing sunny υπάρχει άραγε η ιδανική μητέρα ή εμείς το πλάθουμε? - Σελίδα 3 536304

care

care
Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
καλημερα!εχω καταλαβει οτι αν δε "φωναξεις"στα ή στο παιδι σου ή δε το μαλωσεις,σε λογικα πλαισια παντα,δε το αγαπας πραγματικα.το να κανει το παιδι ή τα παιδια μας μια αταξια που σηκωνει επιπληξη,και οχι για ψυλλου πηδημα,και να τα επιπληξεις δειχνεις ενδιαφερων σε αυτα.ειμαι πολυ κατα του ξυλου φυσικα,αν και που πιστευω οτι ολες εχουμε φτασει στα ορια να θελουμε να "κολαριασουμε"το ζουζουνι μας.ειμαι της αποψης οτι εξιπακουεται οτι μπορεις να δειρεις ενα 2-3-4χρονο παιδι.το θεμα ειναι τι μπορεις να κανεις αν ΔΕΝ το δειρεις.η κορη μου ειναι 6 ετων και δεν εχει φαει ουτε για αστειο κολαρια.αυτο βεβαια δε με καθιστα καλη μανα,αλλα προσπαθησα τοσο πολυ να τη κανω καλο παιδι που τωρα που χει παει σχολειο επιβραβευομαι καθημερινα απο τη δασκαλα,τις φιλες μου και με οποιον συναναστρεφεται το αγγελουδι μου!

joannakuba

joannakuba
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
care έγραψε:καλημερα!εχω καταλαβει οτι αν δε "φωναξεις"στα ή στο παιδι σου ή δε το μαλωσεις,σε λογικα πλαισια παντα,δε το αγαπας πραγματικα.το να κανει το παιδι ή τα παιδια μας μια αταξια που σηκωνει επιπληξη,και οχι για ψυλλου πηδημα,και να τα επιπληξεις δειχνεις ενδιαφερων σε αυτα.ειμαι πολυ κατα του ξυλου φυσικα,αν και που πιστευω οτι ολες εχουμε φτασει στα ορια να θελουμε να "κολαριασουμε"το ζουζουνι μας.ειμαι της αποψης οτι εξιπακουεται οτι μπορεις να δειρεις ενα 2-3-4χρονο παιδι.το θεμα ειναι τι μπορεις να κανεις αν ΔΕΝ το δειρεις.η κορη μου ειναι 6 ετων και δεν εχει φαει ουτε για αστειο κολαρια.αυτο βεβαια δε με καθιστα καλη μανα,αλλα προσπαθησα τοσο πολυ να τη κανω καλο παιδι που τωρα που χει παει σχολειο επιβραβευομαι καθημερινα απο τη δασκαλα,τις φιλες μου και με οποιον συναναστρεφεται το αγγελουδι μου!

+φωνώ απόλυτα!!!!
Η ΚΑΛΥΤΕΡΗ ΕΠΙΒΡΑΒΕΥΣΗ μια μανούλας είναι ο κοινωνικός περίγυρος.....
το ξύλο ΜΟΝΟ κακό πιστεύω κάνει....μπορείς να επιπλήξεις με άλλους τρόπους ασχημες συμπεριφορές του παιδιού σου για να μην τις επαναλάβει....

Εμένα πάντως κορίτσια....Η ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΗ ΕΠΙΒΡΑΒΕΥΣΗ είναι οταν μου λεει ο γίος μου 7 ετών (μες τη ζήλια και το καμαρι συγχρόνως)

"ΜΑΜΑ, ΓΙΑΤΙ ΟΛΟΙ ΟΙ ΦΙΛΟΙ ΜΟΥ ΘΕΛΟΥΝ ΝΑ ΓΙΝΟΥΝ ΠΑΙΔΑΚΙΑ ΣΟΥ???" Very Happy Very Happy

trilly

trilly
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
αν καποιος πιστευει οτι υπαρχει η αλανθαστη μητερα τοτε μπορει να πιστεψει οτι υπαρχει και η ιδανικη μητερα.

για μενα παντως ιδανικη μητερα ειναι αυτη που αφοσιωνεται στο παιδι της χωρις να το μπουκωνει και που μαθαινει απο τα λαθη της και προσπαθει να μην τα επαναλαβει. τοσο απλα.

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 3 από 3]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Forumgreek.com | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις