Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
104 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 104 επισκέπτες :: 2 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3 ... 21 ... 41  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 2 από 41]

souzan


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
καλα τα λες τατιανα μου να προσθεσω και εγω και αναμεσα σε ιωσεις ακομα δεν εχω συνελθει με εριξε και εμενα απο κατω η μικρη σου πως τα παει με τους κολικους?κοιμαται τα βραδυα?εμενα εχει μπει σε ενα προγραμμα τον ταιζω γυρω στις 10,30 τελευταιο γευμα και μετα ξυπναει κατα τις 5 η 6 να φαει το πρωι και ξανακοιμαται.κατα τα αλλα εχει αρχισει και ηρεμει λιγο απο τα πολλα πονακια αλλα ακομα αρρωστος επισης λεει αγκου και μας χαμογελαει συνεχεια

manoula_24xr

manoula_24xr
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Kαλα οτι ημαστε καπου εκει αναμεσα ειναι σιγουρο!!
Εμενα εκτος οτι εχει κανει το βυζι πιπιλα,δν εχω κανενα προβλημα ειναι ησυχη!!!
Απλα θελει συνεχεια μαμαδογαλατακι!!

Η μεγαλη μου ειχε κρυωσει κι κολλησε κι μενα κι τη μικρη,αλλα ευτυχως η μικρη λιγο βηχα μονο!Μεθαυριο γινομαστε ενος μηνα,κι θα παμε να μας δει ο γιατρος να δουμε κι τι θα πει!

τατιανα

τατιανα
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
souzan έγραψε:καλα τα λες τατιανα μου να προσθεσω και εγω και αναμεσα σε ιωσεις ακομα δεν εχω συνελθει με εριξε και εμενα απο κατω η μικρη σου πως τα παει με τους κολικους?κοιμαται τα βραδυα?εμενα εχει μπει σε ενα προγραμμα τον ταιζω γυρω στις 10,30 τελευταιο γευμα και μετα ξυπναει κατα τις 5 η 6 να φαει το πρωι και ξανακοιμαται.κατα τα αλλα εχει αρχισει και ηρεμει λιγο απο τα πολλα πονακια αλλα ακομα αρρωστος επισης λεει αγκου και μας χαμογελαει συνεχεια

Εγω δεν δεχτηκα καμια επισκεψη λογω Ευτυχως δεν εχει εντονους κολικους αλλα αρχιζει η γκρινια παντα βραδυ κατα της 10 εκει που νυσταζω εγω τρελα αυτη ξυπναει.. Very Happy
την νυχτα κοιμαται αλλα θηλαζουμε 2-3 φορες και ετσι το ξενυχτη πεφτει συννεφο!αχ τι ωραια που ηδη σας ανταποκρινεται..εμας ακομα αληθωριζει..χεχε


manoula_24xr έγραψε:Kαλα οτι ημαστε καπου εκει αναμεσα ειναι σιγουρο!!
Εμενα εκτος οτι εχει κανει το βυζι πιπιλα,δν εχω κανενα προβλημα ειναι ησυχη!!!
Απλα θελει συνεχεια μαμαδογαλατακι!!

Η μεγαλη μου ειχε κρυωσει κι κολλησε κι μενα κι τη μικρη,αλλα ευτυχως η μικρη λιγο βηχα μονο!Μεθαυριο γινομαστε ενος μηνα,κι θα παμε να μας δει ο γιατρος να δουμε κι τι θα πει!

Εμεις πηγαμε σημερα γιατρο και ειμαι πολυ χαρουμενη γιατι βαλαμε 550γρ σε 2 βδομαδες με αποκλειστικο θηλασμο,πολυ καλα δηλαδη..τουλαχιστον δεν παει χαμενος ο κοπος μου, χαλαλι της!
Ευτυχως δεν πιπιλιζει πολυ, πινει το γαλατακι της και κοιμαται, απλα πινει πολυ συχνα καποιες μερες μπορει και καθε μια ωρα..αντε κουραγιο μας!

paparouna

paparouna
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Μανουλες γεια σας κ απο εμενα!
Οπως εγραψα κ στο θεμα εγκυουλες εμεις γεννησαμε στις 9/3 κ αυριο ειμαστε 2 εβδομαδων!Πω πω πως περναει ο καιρος Very Happy
Την μικρη την θυλαζω αποκλειστικα απο την πρωτη μερα κ τρωει πολυ κ καλα.χθες μας ειδε η παιδιατρος κ εχουμε παρει 500 γρ. απ'οταν βγηκαμε απο το νοσοκομειο.Αλλα τρωει λαιμαργα βρε κοριτσια κ πνιγεται πολλες φορες.Πω πω μου παει η ψυχη στην κουλουρη.Εσας το κανουν αυτο η' μονο η δικια μου ειναι φαταουλ;
Τις δυο-τρεις τελευταιες μερες εχουμε κ ενα θεμα με τον υπνο το βραδυ.Μες τις 2 η ωρα το ματι της ειναι γαριδα,την ταιζω κ δειχνει να κοιμαται κ οταν παω να την ξαπλωσω ξυπναει κ γκρινιαζει πολυ ενω χασμουριεται κ νυσταζει.Κ εκεινη η ωρα ειναι δυσκολη,βλεπω το κρεβατι κ θελω να ταβλιαστω Very Happy
Επισης μας εχει κατα#@σει τα παντα!Με το που της εβγαζες την πανα εκανε κακα(κ πιπι εννοειται!) κ τα εκσφεντονιζε οπου να'ναι Mad Αλλα τωρα την μαθαμε,καθε που την αλλαζουμε την καθαριζει ο αντρας μου κ εγω κραταω ψηλα την πανα για ευνοητους λογους Very Happy
Για πειτε κατορθωματα κ απο τα δικα σας ζουζουνια!
Τατιανα να σου ζησει η μπουμπου σου! ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΙΑΝΟΥΑΡΙΟΥ-ΦΕΒΡΟΥΑΡΙΟΥ-ΜΑΡΤΙΟΥ 2012 - Σελίδα 2 215994
Ποπη η μικρη σου ειναι ησυχη ε?Φτου φτου ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΙΑΝΟΥΑΡΙΟΥ-ΦΕΒΡΟΥΑΡΙΟΥ-ΜΑΡΤΙΟΥ 2012 - Σελίδα 2 215994
Σορυ για το μεγαλο ποστ αλλα βρηκα χρονο να τα γραψω ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΙΑΝΟΥΑΡΙΟΥ-ΦΕΒΡΟΥΑΡΙΟΥ-ΜΑΡΤΙΟΥ 2012 - Σελίδα 2 215994
Οι αλλες μανουλιτσες της ομαδας μας που ειναι οεο?

manoula_24xr

manoula_24xr
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Παπαρουνα δοκιμασε το βραδυ να της κανεις ενα μπανακι μηπως κι χαλαρωσει.Επισης δοκιμασε να τν κρατησεις ξυπνια κι να κουραστει.
Κι μενα πνιγεται κι μεχρι να παρει αερα δν παιρνω αερα εγω!Αλλα οκ,γενικως τις πρωτς μερες η νυχτα ειναι ασε!Δοκιμασες καθολου να την κοιμησεις μαζι σου κι να θηλαζει ξαπλα?
Εγω ετσι κανω 2-3 μερες κι μπορω να πω ξεκουραζομαι!
Κι μενα θελει βυζι συχνα,προχθες ειδικα θηλαζα απο το μεσημερι ασταματητα με διαλλειματα του 20λεπτου!
Τωρα βρηκα κολπο κι την κανω μπανιο κατα τις 10το πρωι,την ταιζω κι ταβλιαζεται στον καναπε.
Δν ξερω αλλα της αρεσει ο καναπες κι το κρεβατι μας

τατιανα

τατιανα
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
paparouna έγραψε:Μανουλες γεια σας κ απο εμενα!
Οπως εγραψα κ στο θεμα εγκυουλες εμεις γεννησαμε στις 9/3 κ αυριο ειμαστε 2 εβδομαδων!Πω πω πως περναει ο καιρος Very Happy
Την μικρη την θυλαζω αποκλειστικα απο την πρωτη μερα κ τρωει πολυ κ καλα.χθες μας ειδε η παιδιατρος κ εχουμε παρει 500 γρ. απ'οταν βγηκαμε απο το νοσοκομειο.Αλλα τρωει λαιμαργα βρε κοριτσια κ πνιγεται πολλες φορες.Πω πω μου παει η ψυχη στην κουλουρη.Εσας το κανουν αυτο η' μονο η δικια μου ειναι φαταουλ;
Τις δυο-τρεις τελευταιες μερες εχουμε κ ενα θεμα με τον υπνο το βραδυ.Μες τις 2 η ωρα το ματι της ειναι γαριδα,την ταιζω κ δειχνει να κοιμαται κ οταν παω να την ξαπλωσω ξυπναει κ γκρινιαζει πολυ ενω χασμουριεται κ νυσταζει.Κ εκεινη η ωρα ειναι δυσκολη,βλεπω το κρεβατι κ θελω να ταβλιαστω Very Happy
Επισης μας εχει κατα#@σει τα παντα!Με το που της εβγαζες την πανα εκανε κακα(κ πιπι εννοειται!) κ τα εκσφεντονιζε οπου να'ναι Mad Αλλα τωρα την μαθαμε,καθε που την αλλαζουμε την καθαριζει ο αντρας μου κ εγω κραταω ψηλα την πανα για ευνοητους λογους Very Happy
Για πειτε κατορθωματα κ απο τα δικα σας ζουζουνια!
Τατιανα να σου ζησει η μπουμπου σου! ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΙΑΝΟΥΑΡΙΟΥ-ΦΕΒΡΟΥΑΡΙΟΥ-ΜΑΡΤΙΟΥ 2012 - Σελίδα 2 215994
Ποπη η μικρη σου ειναι ησυχη ε?Φτου φτου ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΙΑΝΟΥΑΡΙΟΥ-ΦΕΒΡΟΥΑΡΙΟΥ-ΜΑΡΤΙΟΥ 2012 - Σελίδα 2 215994
Σορυ για το μεγαλο ποστ αλλα βρηκα χρονο να τα γραψω ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΙΑΝΟΥΑΡΙΟΥ-ΦΕΒΡΟΥΑΡΙΟΥ-ΜΑΡΤΙΟΥ 2012 - Σελίδα 2 215994
Οι αλλες μανουλιτσες της ομαδας μας που ειναι οεο?

Να σου ζησει και εσενα η μπεμπα να τη χαιρεστε την ζουζουνα σας!!

Και εμενα φαγανουλα ειναι, και εδω κ κατι μερες τρωει λαιμαργα μετα τον υπνο κ μετα βγαζει γουλιες γιατι μαλλον εχει παραφαει ή επειδη ρουφαει αποτομα δεν ξερω..ασε εχουμε λερωσει ολα τα φορμακια κ ενα σωρο σαλιαρες!
την νυχτα κοιμαται γενικα αλλα επειδη τρωει πολυ συχνα (καθε 2 ωρες) κ τωρα με την ιστορια με τις γουλιες ξενυχταμε αρκετα...οπως λες εκεινη την ωρα που νυσταζης πιο πολυ εκεινη την ωρα ή θα εχει πονακια ή θα θελει να θηλασει..που θα παει θα περασει ο πρωτος δυσκολος καιρος!

manoula_24xr

manoula_24xr
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Ε ναι μωρε ο πρωτος καιρος ειναι μεχρι να ξεπεταχτουν!!Εγω η αληθεια μαρεσει ετσι τοσοδουλα που ειναι.
Ειδικα οταν με κοιταζει μες τα ματια λιωνωωω!!!!!!!!!!

souzan


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
καιεμενα μου πνιγεται οταν τον ταιζω βηχει κοκκινιζει και τρομαζω πολυ ειναι λαιμαργος πολλες φορες μου πνιγεται και στον υπνο του επειδη εχει γαστροοισοφαγικη παλινδρομηση και του γυρναει το γαλα επανω στον οισοφαγο παλι κατα τα αλλα με τον υπνο εχει αρχισει σιγα σιγα και αποκταει προγραμμα κοιματι ενα 6ωρο σερι το βραδυ χωρις να φαει κατα τα αλλα τρελαινεται για εξω μολις τον βαλω στο καροτσι η στο αυτοκινητο κανει χαρουλες ξερει οτι καθε πρωι θα παει την βολτα του παντως μας εχει ξετρελανει ολο μας χαμογελαει μολις του μιλαμε.

marilia_92

marilia_92
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Γεια σας κοριτσια να'μαι κι εγω.Γεννησα 17/3 ενω ηταν να γεννησω αρχες Απριλιου...

τατιανα

τατιανα
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
marilia_92 έγραψε:Γεια σας κοριτσια να'μαι κι εγω.Γεννησα 17/3 ενω ηταν να γεννησω αρχες Απριλιου...

καλως την!
Μαριλια τα διδυμα δηλαδη δεν κοιμοντουσαν συνεχομενα την νυχτα μεχρι 4 μηνων?

marilia_92

marilia_92
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
τατιανα έγραψε:
marilia_92 έγραψε:Γεια σας κοριτσια να'μαι κι εγω.Γεννησα 17/3 ενω ηταν να γεννησω αρχες Απριλιου...

καλως την!
Μαριλια τα διδυμα δηλαδη δεν κοιμοντουσαν συνεχομενα την νυχτα μεχρι 4 μηνων?


Οχι Τατιανα μου.Μια ξυπνουσε το ενα μια το αλλο.Ειχα φτασει σε σημειο να εχω κοιμηθει 4 ωρες μεσα σε 6 μερες.Μαρτυριο σου λεω.Θηλαζα κιολας και ηταν δυσκολα.Ευτυχως ειχα το θηλαστρο και εβγαζα απο εκει και το ενα το ταιζα απο το μπουκαλι

souzan


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
να σου ζησει μαριλια να την καμαρωσεις οπως επιθυμεις ειχες καλη γεννα?να χαιρεσαι και τα δυδιμακια σου!!!!!τα εκανες κοντα κοντα τα παιδακια σου Very Happy

paparouna

paparouna
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Κοριτσια καλησπερα!Τι κανετε?Τα μωρακια σας?
Εμεις χθες κοιμηθηκαμε ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΙΑΝΟΥΑΡΙΟΥ-ΦΕΒΡΟΥΑΡΙΟΥ-ΜΑΡΤΙΟΥ 2012 - Σελίδα 2 215994
Την καναμε μπανακι μες τις 11,μετα την θηλασα κ κοιμηθηκε σαν πουλακι Very Happy Ανα 3 ωρες ξυπνουσε για φαι αλλα αυτα τα τριωρα υπνου ηταν οτι πρεπει Very Happy
Ποπη ξαπλωμενη δεν την θηλαζω γιατι.. φοβαμαι.Ξερω εγω μην την πλακωσω το βραδυ γιατι σιγουρα θα με παρει ο υπνος.Εσενα εχει προγραμμα στα γευματα?καθε ποτε σου ξυπανει?

paparouna

paparouna
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
marilia_92 έγραψε:Γεια σας κοριτσια να'μαι κι εγω.Γεννησα 17/3 ενω ηταν να γεννησω αρχες Απριλιου...

Να σου ζησει η μπουμπου σου ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΙΑΝΟΥΑΡΙΟΥ-ΦΕΒΡΟΥΑΡΙΟΥ-ΜΑΡΤΙΟΥ 2012 - Σελίδα 2 215994 Κ τα διδυμακια σου φυσικα!!!!
Εισαι κ μικρουλα,ποτε τα εκανες καλε?Τα βγαζεις περα με 3 παιδακια? ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΙΑΝΟΥΑΡΙΟΥ-ΦΕΒΡΟΥΑΡΙΟΥ-ΜΑΡΤΙΟΥ 2012 - Σελίδα 2 215994

manoula_24xr

manoula_24xr
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
paparouna έγραψε:Κοριτσια καλησπερα!Τι κανετε?Τα μωρακια σας?
Εμεις χθες κοιμηθηκαμε ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΙΑΝΟΥΑΡΙΟΥ-ΦΕΒΡΟΥΑΡΙΟΥ-ΜΑΡΤΙΟΥ 2012 - Σελίδα 2 215994
Την καναμε μπανακι μες τις 11,μετα την θηλασα κ κοιμηθηκε σαν πουλακι Very Happy Ανα 3 ωρες ξυπνουσε για φαι αλλα αυτα τα τριωρα υπνου ηταν οτι πρεπει Very Happy
Ποπη ξαπλωμενη δεν την θηλαζω γιατι.. φοβαμαι.Ξερω εγω μην την πλακωσω το βραδυ γιατι σιγουρα θα με παρει ο υπνος.Εσενα εχει προγραμμα στα γευματα?καθε ποτε σου ξυπανει?


Koιτα κι γω φοβαμαι θα σ παρει σιγουρα ο υπνος,αλλα αν ξαπλωσετε σωστα δν το πλακωνεις,βεβαια υπαρχει ο φοβος.
Εγω μολις κοιμηθει κ αν κοιμαμαι προσπαθω να σηκωνομαι εγκαιρως κ να τν βαζω στην καλαθουνα.

Απο χθες μου κοιμαται ενα 3ωρο με 4ωρο,παλι καλα!!!!!!!!

Petrini


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Namai kai egw me ta nea apo to
metwpo....

O fataoulas mou, epine 170 ml ana 3,5-4 wres (ektos tou eksawrou thn nyxta)

Epeidh edeixne na mhn xortainei apo extes, shmera gia vradyno meta to mpanaki hpiame 210.... Kai ta straggisame.... Antw na doume poso tha koimhthei me afta.....

Kai einai dyomish mhnwn e? Den sas fainetai poly re koritsia?

τατιανα

τατιανα
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
paparouna έγραψε:Κοριτσια καλησπερα!Τι κανετε?Τα μωρακια σας?
Εμεις χθες κοιμηθηκαμε ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΙΑΝΟΥΑΡΙΟΥ-ΦΕΒΡΟΥΑΡΙΟΥ-ΜΑΡΤΙΟΥ 2012 - Σελίδα 2 215994
Την καναμε μπανακι μες τις 11,μετα την θηλασα κ κοιμηθηκε σαν πουλακι Very Happy Ανα 3 ωρες ξυπνουσε για φαι αλλα αυτα τα τριωρα υπνου ηταν οτι πρεπει Very Happy
Ποπη ξαπλωμενη δεν την θηλαζω γιατι.. φοβαμαι.Ξερω εγω μην την πλακωσω το βραδυ γιατι σιγουρα θα με παρει ο υπνος.Εσενα εχει προγραμμα στα γευματα?καθε ποτε σου ξυπανει?

Kαλημερα!!
Και εμεις σημερα την νυχτα φαγαμε κατα της 11.30 κ μετα ξανα στις 3(βεβαια ετρωγε μια ωρα) κ ξυπνησαμε στις 7.30!!χορτασα υπνο επιτελους!
Εγω την θηλαζω ξαπλωμενη αλλα σπανια αποκοιμιεμε, εχουμε εκτοπισει τον μπαμπα στο σαλονι κ κοιμομαστε μαζι!ενω ολη μερα κοιμαται στην καλαθουνα την νυχτα αν την μετακινησω ξυπναει..οποτε..


Petrini έγραψε:Namai kai egw me ta nea apo to
metwpo....

O fataoulas mou, epine 170 ml ana 3,5-4 wres (ektos tou eksawrou thn nyxta)

Epeidh edeixne na mhn xortainei apo extes, shmera gia vradyno meta to mpanaki hpiame 210.... Kai ta straggisame.... Antw na doume poso tha koimhthei me afta.....

Kai einai dyomish mhnwn e? Den sas fainetai poly re koritsia?


αχ αυτο το 6ωρο υπνου ποσο σε ζηλευω!!
δεν ξερω για τα μλ αν τρωει πολυ γιατι με τον θηλασμο δεν ξερω ποσο τρωει την μερα, αλλα ξερω πως τα μωρα αν θελουν παραπανω κ πεινανε πρεπει να δινεις γιατι ξερει αυτος τι αναγκη εχει..


Να ρωτησω κοριτσια ποτε βγαλατε ή θα βγαλετε τα μικρακια εξω για βολτα?θα περιμενετε να σαραντισετε?
εχει τοσο καλο καιρο κ λιμπιζομαι για καμια μικρη βολτα στην γειτονια..

Petrini


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
ftou ftou na mhn to matiasw to asteri mou... alla koimh8hke 7 wres me ta 210ml sto vrady... ksypnhse stis 7:30, htan hremos omws, ton koroidepsa mexri tis 8:30 me paixnidaki, kai fagame stis 8 wres...

Lete na mas katsei etsi? ti xara Smile

Tatiana egw den ton eixa vgalei prin sarantisei, alla ekane kryo poly tote.. htan arxes fevrouariou, tote me tis xionothyelles... kai meta ton sarantismo, pali den vgainame kana mhna, mexri na anoiksei o kairos...

an htan opws einai twra, nomizw oti tha ton evgaza.... ntymeno kala kai mesa sto kalathi omws...

Prosekse mono na einai meshmeraki pou exei poly hlio, kai na to exeis tyligmeno kala, kai na einai kai oi mytoula tou prostatevmenh...

Emena akomh kai twra, molis vgainoume eksw, vgazoume myksoules kai mpoukwnei gia merikes wres..

marilia_92

marilia_92
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
souzan έγραψε:να σου ζησει μαριλια να την καμαρωσεις οπως επιθυμεις ειχες καλη γεννα?να χαιρεσαι και τα δυδιμακια σου!!!!!τα εκανες κοντα κοντα τα παιδακια σου Very Happy


Ευχαριστω πολυ κοριτσι μου!Ειχα ευκολη γεννα.Ειχα αφορητους πονους αλλα γεννησα μεσα σε 1μιση ωρα.Οτι ειναι κοντα ειναι.Εμεινα ξανα εγκυος οταν τα διδυμα εγιναν 2 μηνων.Το εκανε το θαυμα του γρηγορα ο δικος μου

marilia_92

marilia_92
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
paparouna έγραψε:
marilia_92 έγραψε:Γεια σας κοριτσια να'μαι κι εγω.Γεννησα 17/3 ενω ηταν να γεννησω αρχες Απριλιου...

Να σου ζησει η μπουμπου σου ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΙΑΝΟΥΑΡΙΟΥ-ΦΕΒΡΟΥΑΡΙΟΥ-ΜΑΡΤΙΟΥ 2012 - Σελίδα 2 215994 Κ τα διδυμακια σου φυσικα!!!!
Εισαι κ μικρουλα,ποτε τα εκανες καλε?Τα βγαζεις περα με 3 παιδακια? ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΙΑΝΟΥΑΡΙΟΥ-ΦΕΒΡΟΥΑΡΙΟΥ-ΜΑΡΤΙΟΥ 2012 - Σελίδα 2 215994


Ευχαριστω κοπελα μου!Εμεινα νωρις εγκυος και ετυχε να ειναι διδυμα σε γρηγορο χρονικο διαστημα εμεινα ξανα εγκυος και ηρθε και το 3ο παιδακι στην οικογενεια.Τωρα αν τα βγαζω και με τα τρια δεν ειμαι σιγουρη ακομα σε λιγες μερες θα σας πω

marilia_92

marilia_92
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Κοριτσια μου καλημερα!Πως ειστε σημερα;Τα μπεμπακια σας;Εγω ειχα σημερα ξενυχτι και νυσταζω υπερβολικα.Μεχρι να φυγει η μαμα μου ευτυχως εχω ωρα ακομη οποτε λεω να πεσω να κοιμηθω λιγο γιατι αλλιως δεν με βλεπω να αντεχω

souzan


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
να ξεκουραζεσαι μαριλια μου οσο μπορεις ξερω απο την κουμπαρα μου που εκανε τα δυδιμα και μετα απο ενα χρονο την μικρη της και ειναι δυσκολα στην αρχη αλλα τωρα που εχουν μεγαλωσει παιζουν και τα τρια μαζι.
τατιανα εγω το αγορακι μου το εβγαλα εξω πριν σαραντησω βολτα ομως με το αυτοκινητο με το καροτσι σργοτερα γιατι στις 9 γενναρη που γεννησα ημουν στην καρδια του χειμωνα η παιδιατρος μου ειπε οτι απο την 2η εβδομαδα ζωης μπορεις να βγαλεις το νεογεννητο εξω εφοσον το εχεις ντυσει καλα και εχει καλο καιρο.

πετρινι και εμενα κοιμαται αρκετες ωρες το βραδυ απο 6 ωρες και πανω φαγανος ειναι ο κουκλος σου να τον χαιρεσαι
παπαρουνα μετα τον δευτερο μηνα θα κοιμαται πιο πολυ το βραδυ και θα ξεκουραζεσαι και εσυ

paparouna

paparouna
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Καλημερα μανουλες!
Petrini μου εισαι πολυ αξια μανουλα!Σου αξιζουν πολλα μπραβο!Ευχομαι η ζωη με τον μικρο σου να ειναι γεματη χαρες κ ευτυχια Very Happy
Εγω επειδη θηλαζω δεν ξερω να σου πω αν ειναι πολυ αυτο που τρωει.Παντως γενικα τα μωρακια μας ειναι φαγανα ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΙΑΝΟΥΑΡΙΟΥ-ΦΕΒΡΟΥΑΡΙΟΥ-ΜΑΡΤΙΟΥ 2012 - Σελίδα 2 215994
Σημερα ειχαμε κ εμεις μια δυσκολη νυχτα,απο τις 11 μεχρι τις 3 δηλαδη που αισιως εκλεισε τα ματακια της κ κοιμηθηκε.Στεναχωρηθηκα παρα πολυ.Ηταν πολυ ανησυχη,την εβαζα στο στηθος κ το επιανε με μια λυσσα κ μετα μαζευε τα ποδια κ παταγε κ ενα κλαμα.Το εχει ξανακανει αλλα οχι τοσο εντονα.Λετε να ειναι κολικοι βρε κοριτσια?
Οσο για την βολτα κ εγω θελω να την βγαλω εξω κ να βγω κ εγω επισης γιατι εχω φρικαρει μεσα,η παιδιατρος μας ειπε ειναι οκ τωρα που κανει ζεστη αρκει να ντυθει καλα. Very Happy

τατιανα

τατιανα
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
αχ εμεις σημερα βγηκαμε λιγο..επρεπε να αλλαξω ενα δωρο κ μας πηγε ο πατερας μου, η μπεμπα εμεινε στο αμαξι με την μαμα μου..
ειδα λιγο κοσμο κ αναζωογονηθηκα εχω φρικαρει ολη μερα μεσα με το μωρο..
αυριο αν εχει παλι καλο καιρο θα την παμε βολτα με το καροτσι!!
παπαρουνα κ εμενα αρκετα συχνα σφιγγεται κ μαζευει τα ποδαρακια της κ καμια φορα κλαιει λιγο,δεν ξερω αν ειναι κολικοι αλλα σιγουρα κατι την ενοχλει κ το κανει..

marilia_92

marilia_92
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Κοριτσια καθε ποση ωρα τρωνε τα μωρακια σας;Εμενα θελει καθε 1 με 2 ωρες και την θηλαζω 25 λεπτα και εχουμε φτασει μεχρι και 45 λεπτα.Μου βγηκε φαγανη η γενικως ειναι ετσι και τα δικα σας;Τα διδυμα τα ταιζα για 2 εβδομαδες καθε 1 η 2 ωρες για να παρουν τα πανω τους με τα κιλα και μετα αρχησαμε καθε 3 η 4 ωρες και ηταν ευχαριστημενα με 20 λεπτα θηλασμο.

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 2 από 41]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3 ... 21 ... 41  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Forumgreek.com | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις