Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
15 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 15 επισκέπτες :: 2 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5 ... 22 ... 41  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 4 από 41]

mariameint

mariameint
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Καλησπέρα κορίτσια. Τι κάνετε; Εγώ έχω καταντήσει να έχω μόνιμο αξεσουάρ την μπέμπα επάνω μου. Ευτυχώς που ο άντρας μου αυτόν τον καιρό είναι πολλές ώρες σπίτι και με βοηθάει.
Είχαμε ένα μικρό θεματάκι με τον θηλασμό τις πρώτες μέρες που γυρίσαμε σπίτι από το μαιευτήριο. Ενώ έτρωγε από το στήθος, έχανε βάρος. Την δεύτερη βδομάδα ο παιδίατρος μου είπε να κάνω για ένα διάστημα μεικτή διατροφή (θηλασμό και συμπλήρωμα) για να επανέλθει το μωρό και μετά βλέπουμε. Η αλήθεια είναι ότι δεν τις έδινα συνέχεια ξένο μετά το στήθος (αν και δεν έπινε πάντα και τα 60 ml που της έφτιαχνα) και προσπαθούσα πρώτα να την βάζω στο στήθος, γιατί απ' ότι διαβάζω αν δεν τραβάει το παιδί, θα σταματήσει να παράγει γάλα και το στήθος. Τώρα πάμε καλύτερα και έχω δύο μέρες που δεν της έχω δώσει καθόλου ξένο.
Το πρόβλημα που έχω όμως είναι με τις θηλές. Ενώ δεν είναι πληγωμένες, δεν αντέχω να ακουμπάει τίποτα επάνω τους. Έχω βγάλει το σουτιέν θηλασμού και μετά από κάθε γεύμα απλώνω λίγο από το γάλα επάνω στις θηλές και τις αφήνω να στεγνώσουν φυσικά. Και λίγο όμως να με ακουμπήσει η μπιτζάμα (την οποία κρατάω ανοιχτή) με τσούζουν. Σας έχει συμβεί και σας αυτό; Πότε θα σκληρήνουν όπως λένε και δεν θα με πονάνε; Μου φαίνεται ότι δεν θα γίνει ποτέ αυτό. Επίσης, αφού αδιάσει το στήθος, μετά νιώθω σαν τσιμπηματάκια από βελόνες μέχρι να ξαναγεμίσει. Είναι φυσιολογικό;
Ελπίζω να μην σας κούρασα. Σας διαβάζω όποτε μπορώ και θα ήθελα πολύ τις συμβουλές σας από τις δικές σας εμπειρίες.

http://www.something-special.gr

Maraki_D

Maraki_D
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Καλησπέρα κορίτσια!!!!!!!!

Μετά από πάνω από 2 μήνες άνοιξα ξανά υπολογιστή και βρήκα μπροστά μου το χάος!!!!!!!!!! Έχω χάσει πολλάάάάάά επεισόδια!
Γέννησα το Ραφαηλάκο μου στις 18/01, τέλεια όλα, με απορρόφησε τόσο ο μικρός και ο Δημήτρης μου που δεν είχα ενδιαφέρον για τίποτε άλλο… Ο μεγάλος είναι τόσο προστατευτικός και προσεκτικός με το μωρό που μας έχει αφήσει άφωνους. Βγάζει βέβαια αντιδράσεις σε άσχετα πράγματα αλλά είναι μηδαμινή η ενόχληση. Δεν αφήνει κανέναν να πάει κοντά στο μωρό αν δεν είμαστε εμείς μπροστά, θέλει να το δείχνει σε όλους, το φιλάει συνέχεια και άλλα πολλά.
Πείτε τα νέα σας!

manoula_24xr

manoula_24xr
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Kαλησπερα κοριτσια τι κανετε??'
Εγω μολις εκανα μπανιο εβαψα κι ενα νυχι,η μικρη κοιμαται απο τις 7μιση,οπουναναι την περιμενω να ξυπνησει.
Απο χθες βραδυ την ακουω ναχει ακροαστικα κι φοβαμαι μηπως το κρυωμα επιδεινωθηκε..


marinaki <3 <3


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
ΜΑΜΑΔΕΣ ΤΩΡΑ ΕΙΔΑ ΤΟ ΘΕΜΑ ΜΑΣ!ΤΙ ΚΑΝΕΤΕ ΠΩΣ ΕΙΝΑΙ ΤΑ ΖΟΥΖΟΥΝΙΑ ΣΑΣ,ΕΜΕΙΣ ΚΟΙΜΟΜΑΣΤΕ ΤΗΝ ΜΕΡΑ ΕΓΩ ΤΟΝ ΞΥΠΝΑΩ ΓΙΑ ΝΑ ΦΑΕΙ ΜΑΜ Κ ΤΟ ΒΡΑΔΥ ΜΑΣ ΕΦΗΝΕΙ ΑΙΠΝΟΥΣ ΤΑ ΞΗΜΕΡΩΜΑΤΑ ΜΟΥ ΚΟΙΜΑΤΕ,ΑΧ ΛΙΩΝΟ ΜΠΩΡΕΙ ΝΑ ΚΟΥΡΑΖΟΜΑΙ ΑΛΛΑ ΤΟΝ ΛΑΤΡΕΥΩ,ΑΧ ΑΥΡΙΟ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΕΙΝΑΙ Η ΜΕΡΑ ΠΟΥ ΘΑ ΚΛΑΨΩ ΠΟΛΥ ΜΟΥ ΦΕΝΕΤΑΙ ΘΑ ΠΑΜΕ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ Κ ΜΑΛΛΟΝ ΘΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΤΗΝ ΕΠΕΜΒΑΣΗ Κ ΦΟΒΑΜΑΙ ΤΟΣΟΟΟΟΟΟΟΟ ΠΟΛΥ ΓΙΑ ΤΟ ΠΑΙΔΑΚΙ ΜΟΥ ΠΩΣ ΘΑ ΠΕΡΑΣΕΙ Κ ΑΥΤΟ ΘΑ ΤΑΛΑΙΠΟΡΙΘΕΙ ΓΙΑ 2 ΦΟΡΑ Η ΑΓΑΠΗ ΜΟΥ ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΙΑΝΟΥΑΡΙΟΥ-ΦΕΒΡΟΥΑΡΙΟΥ-ΜΑΡΤΙΟΥ 2012 - Σελίδα 4 534787 ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΙΑΝΟΥΑΡΙΟΥ-ΦΕΒΡΟΥΑΡΙΟΥ-ΜΑΡΤΙΟΥ 2012 - Σελίδα 4 534787

Maraki_D

Maraki_D
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Εγώ ευτυχώς πήρα και σ' αυτή την εγκυμοσύνη μόνο 6 κιλάκια, τα έχασα την πρώτη εβδομάδα, ξεκίνησα και γυμναστική ήδη. Είμαι στα 72 ξανά, παλεύω να χάσω αυτά τα ρημάδια τα 10 κιλά που μου έχουν μπαστακωθεί από το 2005! Έβαλα και το σύζυγο μπροστά, αγκομαχάει κι αυτός μαζί! Με το γάλα του μικρού είχαμε θέμα, κι αυτός δυσανεξία στην πρωτεΐνη γάλακτος, μόνο που αυτή τη φορά όχι μόνο δίνουμε ειδικό συμπλήρωμα αλλά έκοψα κι όλα τα αγελαδινά προϊόντα γιατί πέρναγε η πρωτεΐνη στο δικό μου γάλα. Αισίως, συνεχίζουμε το θηλασμό!

τατιανα

τατιανα
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Maraki_D έγραψε:Εγώ ευτυχώς πήρα και σ' αυτή την εγκυμοσύνη μόνο 6 κιλάκια, τα έχασα την πρώτη εβδομάδα, ξεκίνησα και γυμναστική ήδη. Είμαι στα 72 ξανά, παλεύω να χάσω αυτά τα ρημάδια τα 10 κιλά που μου έχουν μπαστακωθεί από το 2005! Έβαλα και το σύζυγο μπροστά, αγκομαχάει κι αυτός μαζί! Με το γάλα του μικρού είχαμε θέμα, κι αυτός δυσανεξία στην πρωτεΐνη γάλακτος, μόνο που αυτή τη φορά όχι μόνο δίνουμε ειδικό συμπλήρωμα αλλά έκοψα κι όλα τα αγελαδινά προϊόντα γιατί πέρναγε η πρωτεΐνη στο δικό μου γάλα. Αισίως, συνεχίζουμε το θηλασμό!

πως καταλαβαινεις αν εχει δυσανεξια?

αχ εμεις 2 βραδυα δεν κοιμηθηκαμε κ σημερα ολη μερα εχει πονακια..πηρα gripe water κ της εδωσα αλλα κανενα αποτελεσμα ακομα, μας βλεπω να ξενυχταμε παλι..αχ ατιμοι κολικοι!!



Έχει επεξεργασθεί από τον/την τατιανα στις Τρι Μαρ 27, 2012 12:29 pm, 1 φορά

τατιανα

τατιανα
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
marinaki <3 <3 έγραψε:ΜΑΜΑΔΕΣ ΤΩΡΑ ΕΙΔΑ ΤΟ ΘΕΜΑ ΜΑΣ!ΤΙ ΚΑΝΕΤΕ ΠΩΣ ΕΙΝΑΙ ΤΑ ΖΟΥΖΟΥΝΙΑ ΣΑΣ,ΕΜΕΙΣ ΚΟΙΜΟΜΑΣΤΕ ΤΗΝ ΜΕΡΑ ΕΓΩ ΤΟΝ ΞΥΠΝΑΩ ΓΙΑ ΝΑ ΦΑΕΙ ΜΑΜ Κ ΤΟ ΒΡΑΔΥ ΜΑΣ ΕΦΗΝΕΙ ΑΙΠΝΟΥΣ ΤΑ ΞΗΜΕΡΩΜΑΤΑ ΜΟΥ ΚΟΙΜΑΤΕ,ΑΧ ΛΙΩΝΟ ΜΠΩΡΕΙ ΝΑ ΚΟΥΡΑΖΟΜΑΙ ΑΛΛΑ ΤΟΝ ΛΑΤΡΕΥΩ,ΑΧ ΑΥΡΙΟ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΕΙΝΑΙ Η ΜΕΡΑ ΠΟΥ ΘΑ ΚΛΑΨΩ ΠΟΛΥ ΜΟΥ ΦΕΝΕΤΑΙ ΘΑ ΠΑΜΕ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ Κ ΜΑΛΛΟΝ ΘΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΤΗΝ ΕΠΕΜΒΑΣΗ Κ ΦΟΒΑΜΑΙ ΤΟΣΟΟΟΟΟΟΟΟ ΠΟΛΥ ΓΙΑ ΤΟ ΠΑΙΔΑΚΙ ΜΟΥ ΠΩΣ ΘΑ ΠΕΡΑΣΕΙ Κ ΑΥΤΟ ΘΑ ΤΑΛΑΙΠΟΡΙΘΕΙ ΓΙΑ 2 ΦΟΡΑ Η ΑΓΑΠΗ ΜΟΥ ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΙΑΝΟΥΑΡΙΟΥ-ΦΕΒΡΟΥΑΡΙΟΥ-ΜΑΡΤΙΟΥ 2012 - Σελίδα 4 534787 ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΙΑΝΟΥΑΡΙΟΥ-ΦΕΒΡΟΥΑΡΙΟΥ-ΜΑΡΤΙΟΥ 2012 - Σελίδα 4 534787

Να χαιρεσε το παιδακι σου,
ευχομαι να πανε ολα καλα αυριο! sunny

manoula_24xr

manoula_24xr
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
τατιανα έγραψε:

Κοριτσια αλλο πονεμενο θεμα..ΚΙΛΑ
για πειτε βαλατε πολλα στην εγκυμοσυνη?ποσα χασατε σε ποσο καιρο??
Λενε με τον θηλασμο χανεις αλλα εγω εδω και 3 βδομαδες γραμμαριο δεν κατεβηκα..και τρωω κανονικα, γλυκο εφαγα μια φορα μονο χθες!
Εβαλα και πολλα κιλακια βεβαια..23.. Embarassed Embarassed
εχασα 9 και θελω τουλαχιστον 6 να χασω μεχρι το καλοκαιρι αλλα πως??
ισως αρχισω να χανω μολις μου επιτρεψει η γυναικολογος την γυμναστικη!

Καλημερα.
Λοιπον στην πρωτη κορη μου εβαλα 8κιλα,κι μετα εβαλα σε διαστημα 6μηνων γυρω στα 35.

Τωρα εβαλα περιπου 9,κι τα εχασα ηδη ολα απο την 25ημερα,συν αλλα 8 δικα μου.Συνολικα περιπου 15 κιλα.
Τωρα κανω διατροφη,τρωω γιαουρτακια ττοστακια,φρουτα κι το μεσημεριανο κανονικα.Γλυκο ουτως η αλλως εκοψα γτ τρωω μονο σοκολατοειδη κι δν αγοραζω πια σοκολατες κι αλλου ειδους γλυκα σπανια να φτιαξω σπιτι,οποτε μι χαρα κι αν με πιασει η λιγουρα τρωω παστελι.

Τωρα θελω να ρωτησω τον γυναικολογο αν μου επιτρεπει περπατημα με τη μικρη πηραμε το καροτσι κι θελω να πηγαινω βολτες.

tomaraki

tomaraki
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Καλημερα !!!! Που εισαι βρε μαρακι με την νυφη ????? Ολα καλα ???
Μαρινακη ολα καλα θα πανε το αγορακι σου ειναι παληκαρακι και θα το καταφερει και αυτο!!!! Ποπιτσα δεν παιρνεις την γιατρο τηλεφωνο ???? Εμεις κατα τα αλλα ειμαστε μια χαρα !!!!

manoula_24xr

manoula_24xr
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Toμαρακι θα παω την αλλη βδομαδα να με δει,οποτε θα μιλησουμε απο κοντα.

Σημερα θα παμε στην 1 στο γιατρο να δει τη μικρη γτ νομιζω εχει ακροαστικα.

souzan


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Ευη ο μικρος σου ειναι καλυτερα εφυγε ο παλιοβηχας που το ταλαιπωρουσε?μαρινακη καλη δυναμη να πανε ολα καλα με το παιδακι σου.Εμενα ο μπεμπακος ηταν ανησυχος χτες το βραδυ στον υπνο του γιατι ειναι μπουκωμενη η μυτουλα του παλι τι θα γινει με αυτες τις ιωσεις δεν ξερω εχω αγανακτισει.Κατα τα αλλα ετοιμασιες κανουμε για την βαπτιση που θα γινει τον ιουλιο μονο ο φωτογραφος μου ζητησε 250ευρω για βιντεο και 1.5 ευρω η καθε φωτογραφια που θα θελω να αγορασω και να φανταστειτε οτι ειναι απο τους φτηνους εδω στην χαλκιδα

mariameint

mariameint
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Καλημέρα κορίτσια.
Ξαναβάζω το post που έκανα χθες γιατί δεν πήρα καμία απάντηση και σκέφτηκα ότι ίσως δεν το είδατε.
Θα με βοηθούσατε πολύ αν μου γράφατε την δική σαε εμπειρία. Ευχαριστώ...

Είχαμε ένα μικρό θεματάκι με τον θηλασμό τις πρώτες μέρες που γυρίσαμε σπίτι από το μαιευτήριο. Ενώ έτρωγε από το στήθος, έχανε βάρος. Την δεύτερη βδομάδα ο παιδίατρος μου είπε να κάνω για ένα διάστημα μεικτή διατροφή (θηλασμό και συμπλήρωμα) για να επανέλθει το μωρό και μετά βλέπουμε. Η αλήθεια είναι ότι δεν τις έδινα συνέχεια ξένο μετά το στήθος (αν και δεν έπινε πάντα και τα 60 ml που της έφτιαχνα) και προσπαθούσα πρώτα να την βάζω στο στήθος, γιατί απ' ότι διαβάζω αν δεν τραβάει το παιδί, θα σταματήσει να παράγει γάλα και το στήθος. Τώρα πάμε καλύτερα και έχω δύο μέρες που δεν της έχω δώσει καθόλου ξένο.
Το πρόβλημα που έχω όμως είναι με τις θηλές. Ενώ δεν είναι πληγωμένες, δεν αντέχω να ακουμπάει τίποτα επάνω τους. Έχω βγάλει το σουτιέν θηλασμού και μετά από κάθε γεύμα απλώνω λίγο από το γάλα επάνω στις θηλές και τις αφήνω να στεγνώσουν φυσικά. Και λίγο όμως να με ακουμπήσει η μπιτζάμα (την οποία κρατάω ανοιχτή) με τσούζουν. Σας έχει συμβεί και σας αυτό; Πότε θα σκληρήνουν όπως λένε και δεν θα με πονάνε; Μου φαίνεται ότι δεν θα γίνει ποτέ αυτό. Επίσης, αφού αδιάσει το στήθος, μετά νιώθω σαν τσιμπηματάκια από βελόνες μέχρι να ξαναγεμίσει. Είναι φυσιολογικό;
Ελπίζω να μην σας κούρασα. Σας διαβάζω όποτε μπορώ και θα ήθελα πολύ τις συμβουλές σας από τις δικές σας εμπειρίες.

http://www.something-special.gr

tomaraki

tomaraki
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
mariameint έγραψε:Καλημέρα κορίτσια.
Ξαναβάζω το post που έκανα χθες γιατί δεν πήρα καμία απάντηση και σκέφτηκα ότι ίσως δεν το είδατε.
Θα με βοηθούσατε πολύ αν μου γράφατε την δική σαε εμπειρία. Ευχαριστώ...

Είχαμε ένα μικρό θεματάκι με τον θηλασμό τις πρώτες μέρες που γυρίσαμε σπίτι από το μαιευτήριο. Ενώ έτρωγε από το στήθος, έχανε βάρος. Την δεύτερη βδομάδα ο παιδίατρος μου είπε να κάνω για ένα διάστημα μεικτή διατροφή (θηλασμό και συμπλήρωμα) για να επανέλθει το μωρό και μετά βλέπουμε. Η αλήθεια είναι ότι δεν τις έδινα συνέχεια ξένο μετά το στήθος (αν και δεν έπινε πάντα και τα 60 ml που της έφτιαχνα) και προσπαθούσα πρώτα να την βάζω στο στήθος, γιατί απ' ότι διαβάζω αν δεν τραβάει το παιδί, θα σταματήσει να παράγει γάλα και το στήθος. Τώρα πάμε καλύτερα και έχω δύο μέρες που δεν της έχω δώσει καθόλου ξένο.
Το πρόβλημα που έχω όμως είναι με τις θηλές. Ενώ δεν είναι πληγωμένες, δεν αντέχω να ακουμπάει τίποτα επάνω τους. Έχω βγάλει το σουτιέν θηλασμού και μετά από κάθε γεύμα απλώνω λίγο από το γάλα επάνω στις θηλές και τις αφήνω να στεγνώσουν φυσικά. Και λίγο όμως να με ακουμπήσει η μπιτζάμα (την οποία κρατάω ανοιχτή) με τσούζουν. Σας έχει συμβεί και σας αυτό; Πότε θα σκληρήνουν όπως λένε και δεν θα με πονάνε; Μου φαίνεται ότι δεν θα γίνει ποτέ αυτό. Επίσης, αφού αδιάσει το στήθος, μετά νιώθω σαν τσιμπηματάκια από βελόνες μέχρι να ξαναγεμίσει. Είναι φυσιολογικό;
Ελπίζω να μην σας κούρασα. Σας διαβάζω όποτε μπορώ και θα ήθελα πολύ τις συμβουλές σας από τις δικές σας εμπειρίες.

Θα ειναι ετσι μεχρι να σκληρηνουν !! Εγω χρησιμοποιησησα μια αλοιφη απο το φαρμακειο την Nipple care ειναι φυτικη και δεν θελει ουτε ξεβγαλαμα ! Και μενα ηταν ετσι για κανα μηνα μεχρι να στρωσουν τωρα πια δεν βαζω τιποτα!!!!

tomaraki

tomaraki
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
souzan έγραψε:Ευη ο μικρος σου ειναι καλυτερα εφυγε ο παλιοβηχας που το ταλαιπωρουσε?μαρινακη καλη δυναμη να πανε ολα καλα με το παιδακι σου.Εμενα ο μπεμπακος ηταν ανησυχος χτες το βραδυ στον υπνο του γιατι ειναι μπουκωμενη η μυτουλα του παλι τι θα γινει με αυτες τις ιωσεις δεν ξερω εχω αγανακτισει.Κατα τα αλλα ετοιμασιες κανουμε για την βαπτιση που θα γινει τον ιουλιο μονο ο φωτογραφος μου ζητησε 250ευρω για βιντεο και 1.5 ευρω η καθε φωτογραφια που θα θελω να αγορασω και να φανταστειτε οτι ειναι απο τους φτηνους εδω στην χαλκιδα

Σουζαν μου ειναι καλητερα τωρα βηχουμε μονο οταν ξυπναμε !! Αφπυ του κανω πλακα οτι τον χαλαει το τσιγαρο που καπνιζει !!!! Υπομονη ενας μηνας ειναι ακομα ο Απριλιος και μετα τελος οι ιωσεις!!!!!!! Εμεις για βαφτιση λεμε Σπτεμβρη - Οκτωμβρη ...καλα σου πηρε ο φωτογραφος εδω ακουω τρελες τιμες !!!!

souzan


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
ναι ενας μηνας ακομα να ηρεμησουμε απο τις αρρωστιες!αντε με το καλο και εσυ να βαφτισεις τον κουκλο σου ειναι πολυ ωραιο μυστηριο ειδικα οταν ειναι για το παιδι σου.μαρια εγω εβαζα στην αρχη μια αλοιφη της medela που δεν χρειαζοταν να την βγαλω οταν ηταν η ωρα να θηλασω επισης βοηθανε και οι θηλες σιλικονης απο οτι εχω ακουσει επισης οταν την βαζεις να θηλασει να φροντιζεις το μωρο να πιανει ολη την θηλη να κουμπανε τα χειλακια του στην αλεα(καφε περιοχη γυρω απο την θηλη)αν στην πιανει επιφανειακα ποναει και την τραυματιζει

edrinia


Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
mariameint έγραψε:Καλημέρα κορίτσια.
Ξαναβάζω το post που έκανα χθες γιατί δεν πήρα καμία απάντηση και σκέφτηκα ότι ίσως δεν το είδατε.
Θα με βοηθούσατε πολύ αν μου γράφατε την δική σαε εμπειρία. Ευχαριστώ...

Είχαμε ένα μικρό θεματάκι με τον θηλασμό τις πρώτες μέρες που γυρίσαμε σπίτι από το μαιευτήριο. Ενώ έτρωγε από το στήθος, έχανε βάρος. Την δεύτερη βδομάδα ο παιδίατρος μου είπε να κάνω για ένα διάστημα μεικτή διατροφή (θηλασμό και συμπλήρωμα) για να επανέλθει το μωρό και μετά βλέπουμε. Η αλήθεια είναι ότι δεν τις έδινα συνέχεια ξένο μετά το στήθος (αν και δεν έπινε πάντα και τα 60 ml που της έφτιαχνα) και προσπαθούσα πρώτα να την βάζω στο στήθος, γιατί απ' ότι διαβάζω αν δεν τραβάει το παιδί, θα σταματήσει να παράγει γάλα και το στήθος. Τώρα πάμε καλύτερα και έχω δύο μέρες που δεν της έχω δώσει καθόλου ξένο.
Το πρόβλημα που έχω όμως είναι με τις θηλές. Ενώ δεν είναι πληγωμένες, δεν αντέχω να ακουμπάει τίποτα επάνω τους. Έχω βγάλει το σουτιέν θηλασμού και μετά από κάθε γεύμα απλώνω λίγο από το γάλα επάνω στις θηλές και τις αφήνω να στεγνώσουν φυσικά. Και λίγο όμως να με ακουμπήσει η μπιτζάμα (την οποία κρατάω ανοιχτή) με τσούζουν. Σας έχει συμβεί και σας αυτό; Πότε θα σκληρήνουν όπως λένε και δεν θα με πονάνε; Μου φαίνεται ότι δεν θα γίνει ποτέ αυτό. Επίσης, αφού αδιάσει το στήθος, μετά νιώθω σαν τσιμπηματάκια από βελόνες μέχρι να ξαναγεμίσει. Είναι φυσιολογικό;
Ελπίζω να μην σας κούρασα. Σας διαβάζω όποτε μπορώ και θα ήθελα πολύ τις συμβουλές σας από τις δικές σας εμπειρίες.

Καλησπέρα κι από εμένα. Από την εμειρία μου με τον μεγάλο μου γιο (τον θήλασα 8 μήνες αποκλειστικά) και την μικρούλα μου που θηλάζω από την πρώτη στιγμή αποκλειστικά, θα σου πω πως μια μικρή ευαισθησία στις θηλές θα τη νοιώθεις γενικώς, εφόσον το μωρό τρέφεται μόνο από το στήθος, δηλ. πολλές φορές την ημέρα και αρκετή ώρα. Θα είναι όμως αμελητέα όσο θα περνάνε οι μέρες... Υπομονή! Κοντεύεις!
Έχε υπόψη σου πως όσο ζητάει το παιδί, το στήθος θα παράγει, αν σταματήσει να ζητάει ή αραιώσεις τους θηλασμούς θα μειωθεί και το γάλα. Το γάλα μειώνεται όμως και αν δεν πιάνει καλά το μωρό το στήθος, πρέπει να βάζει και μεγάλο μέρος από τη θηλαία άλω στο στόμα του, πρέπει δηλ. να έχεις υπομονή και να περιμένεις να ανοίξει μεγάλο στόμα, ερεθίζοντας μα τη θηλή τα χειλάκια του. Αν και εάν είναι πεινασμένο θα το ανοίξει ούτως ή άλλως! Πάντως είναι μεγάλη υπόθεση να πιάσει σωστά, και μόλις το μάθει και αυτό θα τρέφεται πιο σωστά κι εσύ δε θα πονάς!
Συμβουλή μου, μη βάζεις τίποτα πάνω στις θηλές εκτός από το γαλατάκι σου, όπως πολύ σωστά κάνεις και να τις αφήνεις στον αέρα να στεγνώνουν. Πολύ γρήγορα θα επουλωθούν!
Γενικά τσιμπηματάκια θα νοιώθεις στο στήθος, θα περάσουν όλο με τον καιρό και το θηλασμό. Και να θυμάσαι πως η γαλουχία εδραιώνεται με τον σαραντισμό, οπότε μέχρι τότε θα κάνεις λίγο υπομονή και θα βάζεις το μωρό στο στήθος να θηλάζει όποτε το ζητάει και για όση ώρα το ζητάει! Άσε στην άκρη ρολόγια και προγράμματα και όλα θα πάνε καλά!

Maraki_D

Maraki_D
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Αχ mariameint, θέλει πολλή υπομονή κι επιμονή τελικά ο θηλασμός! Κουράγιο και θα μειωθούν οι ενοχλήσεις σιγά σιγά. Εμένα όταν πεινάει πολύ ο μικρός δαγκώνει κανονικά, τόσο που τσιρίζω, αλλά ήμουν από την αρχή αποφασισμένη ότι θα τα καταφέρω καλύτερα με το Ραφαήλ απ' ό,τι με το Δημητράκη, και δόξα τω Θεώ, όλα καλά ως τώρα. Οι θηλές σχεδόν παύουν να πονάνε όταν μάθει το μωρό να γεμίζει το στόμα του με το στήθος.

Maraki_D

Maraki_D
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
τατιανα έγραψε:
Maraki_D έγραψε:Εγώ ευτυχώς πήρα και σ' αυτή την εγκυμοσύνη μόνο 6 κιλάκια, τα έχασα την πρώτη εβδομάδα, ξεκίνησα και γυμναστική ήδη. Είμαι στα 72 ξανά, παλεύω να χάσω αυτά τα ρημάδια τα 10 κιλά που μου έχουν μπαστακωθεί από το 2005! Έβαλα και το σύζυγο μπροστά, αγκομαχάει κι αυτός μαζί! Με το γάλα του μικρού είχαμε θέμα, κι αυτός δυσανεξία στην πρωτεΐνη γάλακτος, μόνο που αυτή τη φορά όχι μόνο δίνουμε ειδικό συμπλήρωμα αλλά έκοψα κι όλα τα αγελαδινά προϊόντα γιατί πέρναγε η πρωτεΐνη στο δικό μου γάλα. Αισίως, συνεχίζουμε το θηλασμό!

πως καταλαβαινεις αν εχει δυσανεξια?

αχ εμεις 2 βραδυα δεν κοιμηθηκαμε κ σημερα ολη μερα εχει πονακια..πηρα gripe water κ της εδωσα αλλα κανενα αποτελεσμα ακομα, μας βλεπω να ξενυχταμε παλι..αχ ατιμοι κολικοι!!

Έχω κι εγώ δυσανεξία στη λακτόζη, αλλά επέμενα να χρησιμοποιώ αγελαδινά προϊόντα γιατί δεν αντέχαμε το κόστος των κατσικίσιων, εκτός κι αν μας έρχονταν από το χωριό. Βέβαια, υπάρχουν ειδικές εξετάσεις για να πιστοποιήσουν αν συμβαίνει το ίδιο στα παιδιά, αλλά μιας κι έχουν και οι δύο γιοι μου ίδια ομάδα αίματος με μένα ήταν σχεδόν 100% βέβαιο ότι θα είχαν κι εκείνοι. Από τη στιγμή που σταμάτησα τα αγελαδινά κόπηκαν και οι ελάχιστοι πόνοι που είχε ο Ραφαήλ, που όμως ούτως ή άλλως δεν είχε και ιδιαίτερους κολικούς.

Ευτυχώς, έχουμε καλή παιδίατρο, με στήριξε πολύ στο θηλασμό, όχι όπως μιας γνωστής μου που της είπε ο δικός της παιδίατρος ότι δεν είναι καλό το μητρικό γάλα και να ξεκινήσει φόρμουλα επειδή το μωρό έκανε κολικούς...

marinaki <3 <3


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΜΑΜΑΔΕΣ ΤΙ ΚΑΝΕΤΕ!ΕΜΕΙΣ ΤΕΛΙΚΑ ΔΕΝ ΚΑΝΑΜΕ ΕΙΣΑΓΩΓΗ ΘΑ ΠΑΜΕ ΞΑΝΑ ΣΤΗΣ 5 ΑΠΡΙΛΗ ,ΜΑΣ ΕΙΔΕ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΣΗΜΕΡΑ Κ ΙΣΩΣ ΤΟ ΚΑΘΗΣΤΕΡΙΣΟΥΜΕ ΛΙΓΟ ΝΑ ΠΑΡΕΙ Κ ΛΙΓΑ ΚΙΛΑ Ο ΜΠΕΜΠΗΣ ΟΥΦ ΠΟΤΕ ΘΑ ΤΕΛΕΙΩΣΕΙ ΑΥΤΟ ΤΟ ΚΑΚΟ ΟΝΕΙΡΟ ΠΑΝΑΓΙΑ ΜΟΥ,ΕΠΙΣΕΙΣ ΕΙΜΑΙ ΕΔΩ ΝΑ ΜΕ ΔΕΙΤΕ ΜΟΛΛΙΣ ΓΕΝΝΗΘΗΚΑ ΤΗΝ ΠΡΩΤΗ ΜΕΡΟΥΛΑ ΤΗΣ ΖΩΟΥΛΑΣ ΜΟΥ ΕΙΜΑΙ Ο ΜΠΕΜΠΗΣ ΤΗΣ ΜΑΜΑΣ ΜΟΥ.... ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΙΑΝΟΥΑΡΙΟΥ-ΦΕΒΡΟΥΑΡΙΟΥ-ΜΑΡΤΙΟΥ 2012 - Σελίδα 4 215994 ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΙΑΝΟΥΑΡΙΟΥ-ΦΕΒΡΟΥΑΡΙΟΥ-ΜΑΡΤΙΟΥ 2012 - Σελίδα 4 215994 ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΙΑΝΟΥΑΡΙΟΥ-ΦΕΒΡΟΥΑΡΙΟΥ-ΜΑΡΤΙΟΥ 2012 - Σελίδα 4 215994

tatijana

tatijana
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
marinaki <3 <3 έγραψε:ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΜΑΜΑΔΕΣ ΤΙ ΚΑΝΕΤΕ!ΕΜΕΙΣ ΤΕΛΙΚΑ ΔΕΝ ΚΑΝΑΜΕ ΕΙΣΑΓΩΓΗ ΘΑ ΠΑΜΕ ΞΑΝΑ ΣΤΗΣ 5 ΑΠΡΙΛΗ ,ΜΑΣ ΕΙΔΕ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΣΗΜΕΡΑ Κ ΙΣΩΣ ΤΟ ΚΑΘΗΣΤΕΡΙΣΟΥΜΕ ΛΙΓΟ ΝΑ ΠΑΡΕΙ Κ ΛΙΓΑ ΚΙΛΑ Ο ΜΠΕΜΠΗΣ ΟΥΦ ΠΟΤΕ ΘΑ ΤΕΛΕΙΩΣΕΙ ΑΥΤΟ ΤΟ ΚΑΚΟ ΟΝΕΙΡΟ ΠΑΝΑΓΙΑ ΜΟΥ,ΕΠΙΣΕΙΣ ΕΙΜΑΙ ΕΔΩ ΝΑ ΜΕ ΔΕΙΤΕ ΜΟΛΛΙΣ ΓΕΝΝΗΘΗΚΑ ΤΗΝ ΠΡΩΤΗ ΜΕΡΟΥΛΑ ΤΗΣ ΖΩΟΥΛΑΣ ΜΟΥ ΕΙΜΑΙ Ο ΜΠΕΜΠΗΣ ΤΗΣ ΜΑΜΑΣ ΜΟΥ.... ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΙΑΝΟΥΑΡΙΟΥ-ΦΕΒΡΟΥΑΡΙΟΥ-ΜΑΡΤΙΟΥ 2012 - Σελίδα 4 215994 ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΙΑΝΟΥΑΡΙΟΥ-ΦΕΒΡΟΥΑΡΙΟΥ-ΜΑΡΤΙΟΥ 2012 - Σελίδα 4 215994 ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΙΑΝΟΥΑΡΙΟΥ-ΦΕΒΡΟΥΑΡΙΟΥ-ΜΑΡΤΙΟΥ 2012 - Σελίδα 4 215994

καλα ε?εκανες ενα πανεμορφο μωρο,φτου να μη το ματιασω το πουλακι μου...να σου ζησει ρε μαρινακι....ολα καλα να σας πανε γρηγορα...

manoula_24xr

manoula_24xr
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
marinaki <3 <3 έγραψε:ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΜΑΜΑΔΕΣ ΤΙ ΚΑΝΕΤΕ!ΕΜΕΙΣ ΤΕΛΙΚΑ ΔΕΝ ΚΑΝΑΜΕ ΕΙΣΑΓΩΓΗ ΘΑ ΠΑΜΕ ΞΑΝΑ ΣΤΗΣ 5 ΑΠΡΙΛΗ ,ΜΑΣ ΕΙΔΕ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΣΗΜΕΡΑ Κ ΙΣΩΣ ΤΟ ΚΑΘΗΣΤΕΡΙΣΟΥΜΕ ΛΙΓΟ ΝΑ ΠΑΡΕΙ Κ ΛΙΓΑ ΚΙΛΑ Ο ΜΠΕΜΠΗΣ ΟΥΦ ΠΟΤΕ ΘΑ ΤΕΛΕΙΩΣΕΙ ΑΥΤΟ ΤΟ ΚΑΚΟ ΟΝΕΙΡΟ ΠΑΝΑΓΙΑ ΜΟΥ,ΕΠΙΣΕΙΣ ΕΙΜΑΙ ΕΔΩ ΝΑ ΜΕ ΔΕΙΤΕ ΜΟΛΛΙΣ ΓΕΝΝΗΘΗΚΑ ΤΗΝ ΠΡΩΤΗ ΜΕΡΟΥΛΑ ΤΗΣ ΖΩΟΥΛΑΣ ΜΟΥ ΕΙΜΑΙ Ο ΜΠΕΜΠΗΣ ΤΗΣ ΜΑΜΑΣ ΜΟΥ.... ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΙΑΝΟΥΑΡΙΟΥ-ΦΕΒΡΟΥΑΡΙΟΥ-ΜΑΡΤΙΟΥ 2012 - Σελίδα 4 215994 ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΙΑΝΟΥΑΡΙΟΥ-ΦΕΒΡΟΥΑΡΙΟΥ-ΜΑΡΤΙΟΥ 2012 - Σελίδα 4 215994 ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΙΑΝΟΥΑΡΙΟΥ-ΦΕΒΡΟΥΑΡΙΟΥ-ΜΑΡΤΙΟΥ 2012 - Σελίδα 4 215994



Αχχχ τι κουκλιιιιιιιιιιι!!!!!!!!!!!!
Ολα καλα θα πανε ειδες!!!!!!!

Α κ στειλε μηνυμα στη λιλιπουτ για τον θηλασμο,θα σε βοηθησει πολυ!!!

μωρουλι

μωρουλι
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
ΚΑΛΑ ΜΑΡΙΝΑΚΙ ΕΙΝΑΙ ΚΟΥΚΛΟΟΟΟΣΣΣ!!!!!!!!!!.ΟΛΑ ΚΑΛΑ ΝΑ ΠΑΝΕ ΚΟΠΕΛΑ ΜΟΥ ΚΑΙ ΜΟΝΟ ΧΑΡΕΣ ΣΤΗΝ ΖΩΗ ΣΑΣ! ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΙΑΝΟΥΑΡΙΟΥ-ΦΕΒΡΟΥΑΡΙΟΥ-ΜΑΡΤΙΟΥ 2012 - Σελίδα 4 893968

souzan


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
κουκλακι ειναι σου μοιαζει Very Happy

τατιανα

τατιανα
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
marinaki <3 <3 έγραψε:ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΜΑΜΑΔΕΣ ΤΙ ΚΑΝΕΤΕ!ΕΜΕΙΣ ΤΕΛΙΚΑ ΔΕΝ ΚΑΝΑΜΕ ΕΙΣΑΓΩΓΗ ΘΑ ΠΑΜΕ ΞΑΝΑ ΣΤΗΣ 5 ΑΠΡΙΛΗ ,ΜΑΣ ΕΙΔΕ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΣΗΜΕΡΑ Κ ΙΣΩΣ ΤΟ ΚΑΘΗΣΤΕΡΙΣΟΥΜΕ ΛΙΓΟ ΝΑ ΠΑΡΕΙ Κ ΛΙΓΑ ΚΙΛΑ Ο ΜΠΕΜΠΗΣ ΟΥΦ ΠΟΤΕ ΘΑ ΤΕΛΕΙΩΣΕΙ ΑΥΤΟ ΤΟ ΚΑΚΟ ΟΝΕΙΡΟ ΠΑΝΑΓΙΑ ΜΟΥ,ΕΠΙΣΕΙΣ ΕΙΜΑΙ ΕΔΩ ΝΑ ΜΕ ΔΕΙΤΕ ΜΟΛΛΙΣ ΓΕΝΝΗΘΗΚΑ ΤΗΝ ΠΡΩΤΗ ΜΕΡΟΥΛΑ ΤΗΣ ΖΩΟΥΛΑΣ ΜΟΥ ΕΙΜΑΙ Ο ΜΠΕΜΠΗΣ ΤΗΣ ΜΑΜΑΣ ΜΟΥ.... ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΙΑΝΟΥΑΡΙΟΥ-ΦΕΒΡΟΥΑΡΙΟΥ-ΜΑΡΤΙΟΥ 2012 - Σελίδα 4 215994 ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΙΑΝΟΥΑΡΙΟΥ-ΦΕΒΡΟΥΑΡΙΟΥ-ΜΑΡΤΙΟΥ 2012 - Σελίδα 4 215994 ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΙΑΝΟΥΑΡΙΟΥ-ΦΕΒΡΟΥΑΡΙΟΥ-ΜΑΡΤΙΟΥ 2012 - Σελίδα 4 215994

Πολυ ομορφο το μωρακι σου!να το χαιρεσε και ολα να πανε καλα!!


Καλημερα κοριτσια!!εμεις χθες ειχαμε ξενυχτι και ποολυυ κλαμα.
Πηγαμε στην παιδιατρο και μας ξανατρυπησε το ποδαρακι για τις εξετασεις γιατι μας ηρθε χαρτι απο το ινστιτουτο υγειας οτι τα δειγματα που στειλαμε δεν ηταν επαρκη, και ξαναταλαιπωρηθηκε η μπουμπου μου και το βραδυ κατα τις 11 αρχισανε τα οργανα..κλαμα σπαρακτικο μεχρι της 3 τα ξημερωματα,μετα εφαγε και κοιμηθηκε μεχρι της 8.30 το πρωι τοσο πολυ κοιμηθηκε πρωτη φορα αφου και εγω ξυπνησα και το στηθος μου ηταν τουμπανο χεχε ευτυχως εφαγε και ξαλαφρωσα!
εσεις πως πατε απο κολικους??
Αα επισης μου εκανε και πρασινα κακα χθες και διαβασα οτι μπορει να οφειλετε σε δυσανεξια σε γαλακτομικα, σημερα δεν θα φαω καθολου για να δω αν ισχυει..

marilia_92

marilia_92
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Γεια σας μανουλες.Τι κανετε;Εγω ειμαι ολη μερα στο τρεξιμο.Εχει αρχισει να ποναει το στηθος και η μεση μου.Η μπεμπα εχει παρει τα πανω της απο κιλα και πλεον κοιματε 2-3 ωρες και ο θηλαμος ειναι παιχνιδακι.Σε λιγες μερες θα παμε στον γιατρο.Εχω αγωνια να δω ποσα γραμμαρια εχει παρει γιατι τρωει πολυ η φουσκιτσα μου.Πως τα πατε με τις δουλειες στο σπιτι;Εγω κανω μονο σιδερο,μαγειρεμα και οτι εχει να κανει με τα παιδια.Εντομεταξυ σημερα ειχα τρελλη ορεξη να βαφτω,να ντυθω ωραια και να φτιαξω τα μαλλια μου.Επιτελους ενιωσα ομορφα με τον εαυτο μου.Δεν πειραζει που ειμαι μεσα στο σπιτι τουλαζιστον αλλαξε η διαθεση μου

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 4 από 41]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5 ... 22 ... 41  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Forumgreek.com | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις