Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
11 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 11 επισκέπτες :: 2 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 3 από 5]

51ΕΠΙΔΟΜΑΤΑ ΚΥΗΣΗΣ - Σελίδα 3 Empty Απ: ΕΠΙΔΟΜΑΤΑ ΚΥΗΣΗΣ Κυρ Ιαν 06, 2013 1:00 am

elenhtsa


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
sweetmami έγραψε:ελενη τα χαρτια που χρειαζονται για το επιδομα κυοφοριας56 μερες πριν τον τοκετο εινα τα εξης..ατομικο βιβλιαριο ασφ/νης,200 ενσημα απ'την πιθανη ημερομηνια και 2 χρονια πισω,βεβαιωση με την πιθανη ημερομηνια τοκετου απο τον γυναικολο του ικα και διακοπη απο τον εργοδοτη.λοχειας 63 μερες με τα τον τοκετο...ληξειαρχικη πραξη γεννησεως πρωτοτυπη,σημειωμα η βεβαιωση απο το μαιευτηριο,ατομικο βιβλιαριο ασθενειας και του συζηγου,το βιβλιαριο του παιδιου αφου πρωτα ασφαλιστει απο την διευθυνση μητρωου και οταν υπαρχει αποκλιση μεγαλυτερη των 30 ημερων απο την πραγματικη ημερομηνια τοκετου,ζητειται βεβαιωση προωροτητας απο το νοσοκομειο.το βοηθημα τοκετου δεν το δινουν πια.αα και νομιζω θα επρεπε να εχεις παει ηδη εμενα μου ειπε να ερθεις ακριβως 56 μερες πριν την πιθανη ημερομηνια τοκετου


σε ευχαριστω πολυ!επειδη ειχα αναρρωτικη απο την εργασια μου κ ικα λογω καποιας δυσκολιας καθυστερησαν να μου επθστρεψουν το χαρτι διακοπης κ μου το στειλαν προχθες.ειχα παει στο ικα κ το ειχα πει κ μου παν οτι πρεπει να το παω αμεσα.θα το κανω αυριο.ελπιζω να μην εχω προβλημα.

52ΕΠΙΔΟΜΑΤΑ ΚΥΗΣΗΣ - Σελίδα 3 Empty Απ: ΕΠΙΔΟΜΑΤΑ ΚΥΗΣΗΣ Κυρ Ιαν 06, 2013 1:13 am

sweetmami

sweetmami
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
να'σε καλα!
καλη λευτερια...

53ΕΠΙΔΟΜΑΤΑ ΚΥΗΣΗΣ - Σελίδα 3 Empty Απ: ΕΠΙΔΟΜΑΤΑ ΚΥΗΣΗΣ Κυρ Ιαν 06, 2013 2:06 am

elenhtsa


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
sweetmami έγραψε:να'σε καλα!
καλη λευτερια...


σε ευχαριστω!

54ΕΠΙΔΟΜΑΤΑ ΚΥΗΣΗΣ - Σελίδα 3 Empty Απ: ΕΠΙΔΟΜΑΤΑ ΚΥΗΣΗΣ Κυρ Ιαν 06, 2013 2:17 am

sweetmami

sweetmami
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
ελενη τι δυσκολια ειχες?αυριο ξεκιναω δουλεια αλλα φοβαμαι ειμαι 26 εβδομαδων..

55ΕΠΙΔΟΜΑΤΑ ΚΥΗΣΗΣ - Σελίδα 3 Empty Απ: ΕΠΙΔΟΜΑΤΑ ΚΥΗΣΗΣ Κυρ Ιαν 06, 2013 2:27 am

elenhtsa


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
sweetmami έγραψε:ελενη τι δυσκολια ειχες?αυριο ξεκιναω δουλεια αλλα φοβαμαι ειμαι 26 εβδομαδων..

μην αγχωνεσαι!εγω ειχα θεμα με αιμοραγια στην αρχη μεχρι να κλεισω τον τριτο μηνα.επειδη ωστοσο ηταν δυσκολη λογω αυτου η εγκυμοσυνη μου κ εντονων ζαλαδων(οχι εμμετοι)μονο ζαλαδες σε σημειο να λυπωθυμω κ να τρεχουν νε οινοπνευματα να με συνεφερουν συνεχιστηκε η αναρρωτικη μου.εσυ γιατι ανυσηχεις;εχεις καποιο θεματακι η απλα ρωτας;

56ΕΠΙΔΟΜΑΤΑ ΚΥΗΣΗΣ - Σελίδα 3 Empty Απ: ΕΠΙΔΟΜΑΤΑ ΚΥΗΣΗΣ Κυρ Ιαν 06, 2013 2:42 am

sweetmami

sweetmami
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
οχι απλως ρωτησα...εγω ειχα πολυ ευκολη εγυμοσυνη μεχρι τωρα για αυτο και θα συνεχισω την δουλεια...αμα δω οτι κουραζομαι πολυ θα σταματησω.ενας μηνας εμεινε να παρω την αδεια ελπιζω να τα καταφερω!!!

57ΕΠΙΔΟΜΑΤΑ ΚΥΗΣΗΣ - Σελίδα 3 Empty Απ: ΕΠΙΔΟΜΑΤΑ ΚΥΗΣΗΣ Κυρ Ιαν 06, 2013 2:45 am

elenhtsa


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
sweetmami έγραψε:οχι απλως ρωτησα...εγω ειχα πολυ ευκολη εγυμοσυνη μεχρι τωρα για αυτο και θα συνεχισω την δουλεια...αμα δω οτι κουραζομαι πολυ θα σταματησω.ενας μηνας εμεινε να παρω την αδεια ελπιζω να τα καταφερω!!!


τοτε μην ανυσηχεις!ολα θα πανε καλα!ενας μηνας δεν ειναι τιποτα.

58ΕΠΙΔΟΜΑΤΑ ΚΥΗΣΗΣ - Σελίδα 3 Empty Απ: ΕΠΙΔΟΜΑΤΑ ΚΥΗΣΗΣ Κυρ Ιαν 06, 2013 2:50 am

sweetmami

sweetmami
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
αγορακι η κοριτσακι εχεις?

59ΕΠΙΔΟΜΑΤΑ ΚΥΗΣΗΣ - Σελίδα 3 Empty Απ: ΕΠΙΔΟΜΑΤΑ ΚΥΗΣΗΣ Κυρ Ιαν 06, 2013 2:52 am

elenhtsa


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
sweetmami έγραψε:αγορακι η κοριτσακι εχεις?


αγορακι!αντρακλα!!! Razz εσυ;

60ΕΠΙΔΟΜΑΤΑ ΚΥΗΣΗΣ - Σελίδα 3 Empty Απ: ΕΠΙΔΟΜΑΤΑ ΚΥΗΣΗΣ Κυρ Ιαν 06, 2013 2:55 am

sweetmami

sweetmami
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
κοριτσαρα!!!εχεις βρει ονοματακι φανταζομαι...

61ΕΠΙΔΟΜΑΤΑ ΚΥΗΣΗΣ - Σελίδα 3 Empty Απ: ΕΠΙΔΟΜΑΤΑ ΚΥΗΣΗΣ Κυρ Ιαν 06, 2013 3:25 am

elenhtsa


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
sweetmami έγραψε:κοριτσαρα!!!εχεις βρει ονοματακι φανταζομαι...


με το καλο!εχεις μπει σε καποια συζητηση με εγκυουλες;επειδη εδω λεει για τα επιδοματα...μην μας την πουν... scratch
ποτε γεννας;εμεις ειμαστε στο μανουλες εγκυουλες ιανουαριου φεβρουαριου. αν θες ελα να τα πουμε απο εκει...ε;σε περιμενουμε.

62ΕΠΙΔΟΜΑΤΑ ΚΥΗΣΗΣ - Σελίδα 3 Empty Απ: ΕΠΙΔΟΜΑΤΑ ΚΥΗΣΗΣ Κυρ Ιαν 06, 2013 6:30 am

April82


Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
sweetmami έγραψε:ελενη τα χαρτια που χρειαζονται για το επιδομα κυοφοριας56 μερες πριν τον τοκετο εινα τα εξης..ατομικο βιβλιαριο ασφ/νης,200 ενσημα απ'την πιθανη ημερομηνια και 2 χρονια πισω,βεβαιωση με την πιθανη ημερομηνια τοκετου απο τον γυναικολο του ικα και διακοπη απο τον εργοδοτη.λοχειας 63 μερες με τα τον τοκετο...ληξειαρχικη πραξη γεννησεως πρωτοτυπη,σημειωμα η βεβαιωση απο το μαιευτηριο,ατομικο βιβλιαριο ασθενειας και του συζηγου,το βιβλιαριο του παιδιου αφου πρωτα ασφαλιστει απο την διευθυνση μητρωου και οταν υπαρχει αποκλιση μεγαλυτερη των 30 ημερων απο την πραγματικη ημερομηνια τοκετου,ζητειται βεβαιωση προωροτητας απο το νοσοκομειο.το βοηθημα τοκετου δεν το δινουν πια.αα και νομιζω θα επρεπε να εχεις παει ηδη εμενα μου ειπε να ερθεις ακριβως 56 μερες πριν την πιθανη ημερομηνια τοκετου

Καλησπέρα! Τί εννοείς δε δίνουν πια το βοήθημα τοκετού? Οτι δε το εισπράττουμε εμείς αλλά το παίρνει απευθείας το μαιευτήριο?
Επίσης, πρέπει αναγκαστικά να έχουμε βεβαίωση από γυναικολόγο του ΙΚΑ εκτός από το δικό μας?

63ΕΠΙΔΟΜΑΤΑ ΚΥΗΣΗΣ - Σελίδα 3 Empty Απ: ΕΠΙΔΟΜΑΤΑ ΚΥΗΣΗΣ Κυρ Ιαν 06, 2013 10:14 am

loukia_84

loukia_84
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
April82 έγραψε:
sweetmami έγραψε:ελενη τα χαρτια που χρειαζονται για το επιδομα κυοφοριας56 μερες πριν τον τοκετο εινα τα εξης..ατομικο βιβλιαριο ασφ/νης,200 ενσημα απ'την πιθανη ημερομηνια και 2 χρονια πισω,βεβαιωση με την πιθανη ημερομηνια τοκετου απο τον γυναικολο του ικα και διακοπη απο τον εργοδοτη.λοχειας 63 μερες με τα τον τοκετο...ληξειαρχικη πραξη γεννησεως πρωτοτυπη,σημειωμα η βεβαιωση απο το μαιευτηριο,ατομικο βιβλιαριο ασθενειας και του συζηγου,το βιβλιαριο του παιδιου αφου πρωτα ασφαλιστει απο την διευθυνση μητρωου και οταν υπαρχει αποκλιση μεγαλυτερη των 30 ημερων απο την πραγματικη ημερομηνια τοκετου,ζητειται βεβαιωση προωροτητας απο το νοσοκομειο.το βοηθημα τοκετου δεν το δινουν πια.αα και νομιζω θα επρεπε να εχεις παει ηδη εμενα μου ειπε να ερθεις ακριβως 56 μερες πριν την πιθανη ημερομηνια τοκετου

Καλησπέρα! Τί εννοείς δε δίνουν πια το βοήθημα τοκετού? Οτι δε το εισπράττουμε εμείς αλλά το παίρνει απευθείας το μαιευτήριο?
Επίσης, πρέπει αναγκαστικά να έχουμε βεβαίωση από γυναικολόγο του ΙΚΑ εκτός από το δικό μας?

ακριβως, το παιρνει απευθειας το μαιευτηριο
οσον αφορα την βεβαιωση νομιζω χρειαζεται απο γιατρο του ικα..αρα παρε μια βεβαιωση απο τον γιατρο σου με την πητ σου κ πηγαινε σε ενα καταστημα ικα να σου δωσουν κι απο εκει το οκ..γραφειοκρατια αλλα..αναγκαιο κακο Rolling Eyes

64ΕΠΙΔΟΜΑΤΑ ΚΥΗΣΗΣ - Σελίδα 3 Empty Απ: ΕΠΙΔΟΜΑΤΑ ΚΥΗΣΗΣ Κυρ Ιαν 06, 2013 11:03 am

April82


Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
loukia_84 έγραψε:
April82 έγραψε:
sweetmami έγραψε:ελενη τα χαρτια που χρειαζονται για το επιδομα κυοφοριας56 μερες πριν τον τοκετο εινα τα εξης..ατομικο βιβλιαριο ασφ/νης,200 ενσημα απ'την πιθανη ημερομηνια και 2 χρονια πισω,βεβαιωση με την πιθανη ημερομηνια τοκετου απο τον γυναικολο του ικα και διακοπη απο τον εργοδοτη.λοχειας 63 μερες με τα τον τοκετο...ληξειαρχικη πραξη γεννησεως πρωτοτυπη,σημειωμα η βεβαιωση απο το μαιευτηριο,ατομικο βιβλιαριο ασθενειας και του συζηγου,το βιβλιαριο του παιδιου αφου πρωτα ασφαλιστει απο την διευθυνση μητρωου και οταν υπαρχει αποκλιση μεγαλυτερη των 30 ημερων απο την πραγματικη ημερομηνια τοκετου,ζητειται βεβαιωση προωροτητας απο το νοσοκομειο.το βοηθημα τοκετου δεν το δινουν πια.αα και νομιζω θα επρεπε να εχεις παει ηδη εμενα μου ειπε να ερθεις ακριβως 56 μερες πριν την πιθανη ημερομηνια τοκετου

Καλησπέρα! Τί εννοείς δε δίνουν πια το βοήθημα τοκετού? Οτι δε το εισπράττουμε εμείς αλλά το παίρνει απευθείας το μαιευτήριο?
Επίσης, πρέπει αναγκαστικά να έχουμε βεβαίωση από γυναικολόγο του ΙΚΑ εκτός από το δικό μας?

ακριβως, το παιρνει απευθειας το μαιευτηριο
οσον αφορα την βεβαιωση νομιζω χρειαζεται απο γιατρο του ικα..αρα παρε μια βεβαιωση απο τον γιατρο σου με την πητ σου κ πηγαινε σε ενα καταστημα ικα να σου δωσουν κι απο εκει το οκ..γραφειοκρατια αλλα..αναγκαιο κακο Rolling Eyes

Όπως τα λες! Γραφειοκρατία και με την κοιλιά στο στόμα :-) Σ`ευχαριστώ πολύ! Δεν το ήξερα οτι δικαιούμαστε 3 επιδόματα. Νόμιζα μόνο εκείνο του τοκετού. Πάντως και γι` αυτό πρέπει να έχουν αλλάξει τους όρους. πχ αν επιλέξεις να γεννήσεις στο σπίτι το εισπράτεις εσύ.

65ΕΠΙΔΟΜΑΤΑ ΚΥΗΣΗΣ - Σελίδα 3 Empty Απ: ΕΠΙΔΟΜΑΤΑ ΚΥΗΣΗΣ Κυρ Ιαν 06, 2013 11:09 am

loukia_84

loukia_84
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
δεν ειμαι σιγουρη για αυτο..ασε που καθε τρεις κ λιγο τα αλλαζουνε..

εγω εχω καταλαβει οτι το τοκετου το παιρνεις μονο αν γεννησεις σε ιδιωτικο, δεν ξερω αν ισχυει..σιγουρα παντως δε το παιρνεις στα χερια οπως παλιοτερα..

κυησης παιρνεις 50κατι μερες νωριτερα της πητ-σιγουρα εφοσον εχεις 200 ενσημα μεσα στο διαστημα των τελευταιων 2 ετων-και λοχειας 60κατι μερες μετα τον τοκετο..
βασει του τελευταιου μικτου μισθου του προηγουενου ετους βγαινουν

αυριο θα παω κ ικα, ισως μαθω κ κατι παραπανω!θα ενημερωσω!

66ΕΠΙΔΟΜΑΤΑ ΚΥΗΣΗΣ - Σελίδα 3 Empty Απ: ΕΠΙΔΟΜΑΤΑ ΚΥΗΣΗΣ Κυρ Ιαν 06, 2013 11:21 am

Mar1987

Mar1987
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΤΑ ΕΠΙΔΟΜΑΤΑ ΠΟΥ ΔΙΑΚΙΟΥΣΑΙ ΕΠΕΙΔΗ ΤΟ ΕΨΑΞΑ ΑΥΤΕΣ ΤΙΣ ΜΕΡΕΣ ΕΙΝΑΙ ΤΑ ΕΞΗΣ(ΑΝ ΔΕΝ ΤΑ ΑΛΛΑΞΟΥΝΕ):

ΙΚΑ

1.ΕΠΙΔΟΜΑ ΚΥΟΦΟΡΙΑΣ(56 ΜΕΡΕΣ ΠΡΙΝ ΤΗΝ ΠΗΤ)
2.ΕΠΙΔΟΜΑ ΛΟΧΕΙΑΣ (63 ΜΕΡΕΣ ΜΕΤΑ ΤΟΝ ΤΟΚΕΤΟ)
3.ΕΠΙΔΟΜΑ ΤΟΚΕΤΟΥ
*ΤΟ ΕΠΙΔΟΜΑ ΤΟΚΕΤΟΥ ΑΦΑΙΡΕΙΤΑΙ ΑΠΟ ΤΟ ΚΟΣΤΟΣ ΔΩΜΑΤΙΟΥ ΣΤΟ ΙΔΙΩΤΙΚΟ ΜΑΙΕΥΤΗΡΙΟ ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΑ ΑΠΟ ΤΑ ΕΝΣΗΜΑ
*ΤΑ ΕΠΙΔΟΜΑΤΑ ΚΥΟΦΟΡΙΑΣ Κ ΛΟΧΕΙΑΣ ΔΙΝΟΝΤΑΙ ΑΠΟ ΤΟ ΙΚΑ ΜΕ 200 ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΕΝΣΗΜΑ ΤΑ ΔΥΟ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΧΡΟΝΙΑ ΠΡΙΝ ΤΗΝ ΠΗΤ. ΠΡΟΣΟΧΗ ΟΜΩΣ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ 24 ΜΗΝΕΣ ΠΡΙΝ. ΟΥΣΙΑΣΤΙΚΑ ΕΙΝΑΙ 22 ΜΗΝΕΣ ΓΙΑΤΙ ΑΦΑΙΡΟΥΝΤΑΙ ΟΙ ΤΕΛΕΥΤΑΙΕΣ 56 ΗΜΕΡΕΣ ΠΡΙΝ ΤΗΝ ΠΗΤ ΑΦΟΥ ΘΑ ΒΡΙΣΚΕΣΑΙ ΣΕ ΑΔΕΙΑ ΚΥΟΦΟΡΙΑΣ Κ ΘΑ ΠΛΗΡΩΘΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΙΚΑ

ΟΑΕΔ

1. ΣΥΜΠΛΗΡΩΜΑΤΙΚΗ ΠΑΡΟΧΗ ΜΗΤΡΟΤΗΤΑΣ (ΑΠΟ ΤΙΣ ΑΠΟΔΟΧΕΣ ΤΟΥ ΕΡΓΟΔΟΤΗ ΠΟΥ ΘΑ ΕΠΑΙΡΝΕΣ ΣΤΟ ΔΙΑΣΤΗΜΑ ΠΟΥ ΘΑ ΒΡΙΣΚΕΣΑΙ ΣΕ ΑΔΕΙΑ ΚΥΟΦΟΡΙΑΣ Κ ΛΟΧΙΑΣ ΑΦΑΙΡΕΙΣ ΤΑ ΕΠΙΔΟΜΑΤΑ ΤΟΥ ΙΚΑ Κ ΤΗΝ ΔΙΑΦΟΡΑ ΣΟΥ ΤΗ ΔΙΝΕΙ Ο ΟΑΕΔ)
2. ΕΙΔΙΚΗ ΠΑΡΟΧΗ ΠΡΟΣΤΑΣΙΑΣ ΤΗΣ ΜΗΤΡΟΤΗΤΑΣ 6 ΜΗΝΕΣ (ΒΓΑΙΝΕΙ ΑΝΑΛΟΓΑ ΤΟ ΜΙΣΘΟ ΣΟΥ)

67ΕΠΙΔΟΜΑΤΑ ΚΥΗΣΗΣ - Σελίδα 3 Empty Απ: ΕΠΙΔΟΜΑΤΑ ΚΥΗΣΗΣ Κυρ Ιαν 06, 2013 11:33 am

April82


Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Mar1987 έγραψε:ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΤΑ ΕΠΙΔΟΜΑΤΑ ΠΟΥ ΔΙΑΚΙΟΥΣΑΙ ΕΠΕΙΔΗ ΤΟ ΕΨΑΞΑ ΑΥΤΕΣ ΤΙΣ ΜΕΡΕΣ ΕΙΝΑΙ ΤΑ ΕΞΗΣ(ΑΝ ΔΕΝ ΤΑ ΑΛΛΑΞΟΥΝΕ):

ΙΚΑ

1.ΕΠΙΔΟΜΑ ΚΥΟΦΟΡΙΑΣ(56 ΜΕΡΕΣ ΠΡΙΝ ΤΗΝ ΠΗΤ)
2.ΕΠΙΔΟΜΑ ΛΟΧΕΙΑΣ (63 ΜΕΡΕΣ ΜΕΤΑ ΤΟΝ ΤΟΚΕΤΟ)
3.ΕΠΙΔΟΜΑ ΤΟΚΕΤΟΥ
*ΤΟ ΕΠΙΔΟΜΑ ΤΟΚΕΤΟΥ ΑΦΑΙΡΕΙΤΑΙ ΑΠΟ ΤΟ ΚΟΣΤΟΣ ΔΩΜΑΤΙΟΥ ΣΤΟ ΙΔΙΩΤΙΚΟ ΜΑΙΕΥΤΗΡΙΟ ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΑ ΑΠΟ ΤΑ ΕΝΣΗΜΑ
*ΤΑ ΕΠΙΔΟΜΑΤΑ ΚΥΟΦΟΡΙΑΣ Κ ΛΟΧΕΙΑΣ ΔΙΝΟΝΤΑΙ ΑΠΟ ΤΟ ΙΚΑ ΜΕ 200 ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΕΝΣΗΜΑ ΤΑ ΔΥΟ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΧΡΟΝΙΑ ΠΡΙΝ ΤΗΝ ΠΗΤ. ΠΡΟΣΟΧΗ ΟΜΩΣ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ 24 ΜΗΝΕΣ ΠΡΙΝ. ΟΥΣΙΑΣΤΙΚΑ ΕΙΝΑΙ 22 ΜΗΝΕΣ ΓΙΑΤΙ ΑΦΑΙΡΟΥΝΤΑΙ ΟΙ ΤΕΛΕΥΤΑΙΕΣ 56 ΗΜΕΡΕΣ ΠΡΙΝ ΤΗΝ ΠΗΤ ΑΦΟΥ ΘΑ ΒΡΙΣΚΕΣΑΙ ΣΕ ΑΔΕΙΑ ΚΥΟΦΟΡΙΑΣ Κ ΘΑ ΠΛΗΡΩΘΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΙΚΑ

ΟΑΕΔ

1. ΣΥΜΠΛΗΡΩΜΑΤΙΚΗ ΠΑΡΟΧΗ ΜΗΤΡΟΤΗΤΑΣ (ΑΠΟ ΤΙΣ ΑΠΟΔΟΧΕΣ ΤΟΥ ΕΡΓΟΔΟΤΗ ΠΟΥ ΘΑ ΕΠΑΙΡΝΕΣ ΣΤΟ ΔΙΑΣΤΗΜΑ ΠΟΥ ΘΑ ΒΡΙΣΚΕΣΑΙ ΣΕ ΑΔΕΙΑ ΚΥΟΦΟΡΙΑΣ Κ ΛΟΧΙΑΣ ΑΦΑΙΡΕΙΣ ΤΑ ΕΠΙΔΟΜΑΤΑ ΤΟΥ ΙΚΑ Κ ΤΗΝ ΔΙΑΦΟΡΑ ΣΟΥ ΤΗ ΔΙΝΕΙ Ο ΟΑΕΔ)
2. ΕΙΔΙΚΗ ΠΑΡΟΧΗ ΠΡΟΣΤΑΣΙΑΣ ΤΗΣ ΜΗΤΡΟΤΗΤΑΣ 6 ΜΗΝΕΣ (ΒΓΑΙΝΕΙ ΑΝΑΛΟΓΑ ΤΟ ΜΙΣΘΟ ΣΟΥ)

Ευχαριστούμε πολύ!!
Κορίτσια ο,τι πάρουμε καλό είναι! Τόσα λεφτά μας κρατούσαν από το μισθό. Εγώ είμαι άνεργη από τον Ιούνιο. Άρα από ΟΑΕΔ δε δικαιούμαι τίποτα. Αυτό το μήνα λήγει και το επίδομα Rolling Eyes ααχ!
Αν μάθετε πώς υπολογίζονται τα χρήματα και περίπου πόσα είναι πείτε μας κι εμάς!

68ΕΠΙΔΟΜΑΤΑ ΚΥΗΣΗΣ - Σελίδα 3 Empty Απ: ΕΠΙΔΟΜΑΤΑ ΚΥΗΣΗΣ Κυρ Ιαν 06, 2013 11:39 am

loukia_84

loukia_84
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
εγω παλι ειμαι ανεργη απο τον ιουλιο του 2010..η απολυτη καταθλιψη..

69ΕΠΙΔΟΜΑΤΑ ΚΥΗΣΗΣ - Σελίδα 3 Empty Απ: ΕΠΙΔΟΜΑΤΑ ΚΥΗΣΗΣ Κυρ Ιαν 06, 2013 11:45 am

April82


Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
loukia_84 έγραψε:εγω παλι ειμαι ανεργη απο τον ιουλιο του 2010..η απολυτη καταθλιψη..

Άστα να πάνε...πολύ πολύ δύσκολη κατάσταση..δεν παλεύεται. Και το οικονομικό είναι ένα μόνο από τα προβλήματα που συνεπάγεται η ανεργία. Ψυχολογικά είναι ακόμα πιο δύσκολο να δεχτείς..

70ΕΠΙΔΟΜΑΤΑ ΚΥΗΣΗΣ - Σελίδα 3 Empty Απ: ΕΠΙΔΟΜΑΤΑ ΚΥΗΣΗΣ Κυρ Ιαν 06, 2013 11:48 am

loukia_84

loukia_84
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
οικονομικα την παλευουμε προς το παρον..οταν με το καλο ερθει το μωρο δεν ξερω.. ΕΠΙΔΟΜΑΤΑ ΚΥΗΣΗΣ - Σελίδα 3 534787 Crying or Very sad ελπιζω να τα καταφερουμε..

αλλα ψυχολογικα εμενα προσωπικα με πτοει παααααρα πολυ.τσαμπα σπουδες, φροντιστηρια, γλωσσες..τεσπα, ας ειμαστε αισιοδοξοι!δεν αλλαζει κ τιποτα με την κλαψα.. Rolling Eyes

71ΕΠΙΔΟΜΑΤΑ ΚΥΗΣΗΣ - Σελίδα 3 Empty Απ: ΕΠΙΔΟΜΑΤΑ ΚΥΗΣΗΣ Κυρ Ιαν 06, 2013 11:54 am

April82


Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
loukia_84 έγραψε:οικονομικα την παλευουμε προς το παρον..οταν με το καλο ερθει το μωρο δεν ξερω.. ΕΠΙΔΟΜΑΤΑ ΚΥΗΣΗΣ - Σελίδα 3 534787 Crying or Very sad ελπιζω να τα καταφερουμε..

αλλα ψυχολογικα εμενα προσωπικα με πτοει παααααρα πολυ.τσαμπα σπουδες, φροντιστηρια, γλωσσες..τεσπα, ας ειμαστε αισιοδοξοι!δεν αλλαζει κ τιποτα με την κλαψα.. Rolling Eyes

Τα ίδια σκέφτομαι κι εγώ. Οικονομικά έχει ζοριστεί πολύ ο άντρας μου και έχει αγχωθεί. Για τη γέννα αναγκαστικά θα δανειστούμε. Εν τω μεταξύ είναι κι αυτές οι ορμόνες και εύκολα μας παίρνει από κάτω..
Μακάρι να φτιάξουν τα πράγματα. Η θετική πλευρά είναι πως τώρα θα μας χρειάζονται τα μωράκια μας και τους αξίζει να είμαστε 100% κοντά τους. Και έχει ο Θεός..

72ΕΠΙΔΟΜΑΤΑ ΚΥΗΣΗΣ - Σελίδα 3 Empty Απ: ΕΠΙΔΟΜΑΤΑ ΚΥΗΣΗΣ Κυρ Ιαν 06, 2013 11:57 am

loukia_84

loukia_84
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
εμεις ευτυχως εχουμε καποια λεφτα στην ακρη καθαρα για αυτο τον σκοπο..

τα εξοδα στην πορεια δεν ξερω αν θα καταφερουμε να κουμανταρουμε..μακαρι να πανε ολα κατ ευχην..κ με το καλο να ερθουν τα μωρακια μας, γερα κ δυνατα!ολα τα αλλα ερχονται δευτερα!

73ΕΠΙΔΟΜΑΤΑ ΚΥΗΣΗΣ - Σελίδα 3 Empty Απ: ΕΠΙΔΟΜΑΤΑ ΚΥΗΣΗΣ Κυρ Ιαν 06, 2013 12:04 pm

April82


Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Έτσι ακριβώς! Όλα να πάνε καλά ως το τέλος και να τα κρατήσουμε στην αγκαλιά μας γερά!

74ΕΠΙΔΟΜΑΤΑ ΚΥΗΣΗΣ - Σελίδα 3 Empty Απ: ΕΠΙΔΟΜΑΤΑ ΚΥΗΣΗΣ Δευ Ιαν 07, 2013 12:10 am

Jen75

Jen75
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
κοριτσια με το καλο να ερθουν τα μωρακια σας. κ γω ειμαι ανεργη απο τελος ιουνη κ τελειωσε κ το επιδομα ανεργιας. πηρα απο το ικα ομως επιδομα κυησης κ λοχειας σχεδον 4 χιλ. ευρω. μακαρι να μην εχει αλλαξει κατι κ να παρετε κ σεις αυτα που δικαιουστε. οαεδ ακομα δεν πηγα, πρεπει να βιαστω, κατι δινουν κ απο κει αλλα υπαρχει χρονικος περιορισμος

75ΕΠΙΔΟΜΑΤΑ ΚΥΗΣΗΣ - Σελίδα 3 Empty Απ: ΕΠΙΔΟΜΑΤΑ ΚΥΗΣΗΣ Δευ Ιαν 07, 2013 12:15 am

vetaki..!


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Jen75 έγραψε:κοριτσια με το καλο να ερθουν τα μωρακια σας. κ γω ειμαι ανεργη απο τελος ιουνη κ τελειωσε κ το επιδομα ανεργιας. πηρα απο το ικα ομως επιδομα κυησης κ λοχειας σχεδον 4 χιλ. ευρω. μακαρι να μην εχει αλλαξει κατι κ να παρετε κ σεις αυτα που δικαιουστε. οαεδ ακομα δεν πηγα, πρεπει να βιαστω, κατι δινουν κ απο κει αλλα υπαρχει χρονικος περιορισμος

καλημερα Jen75 να χαιρεσαι το παιδακι σου!!!εγω γεννησα πριν 6 μηνες κ ειχε προθεσμια 6 μηνες για να καταθεσεις τα χαρτια για την παροχη προστασιας μητροτητας!!!!

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 3 από 5]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Δωρεάν φόρουμ | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις