Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
70 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 70 επισκέπτες :: 3 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 3 από 4]

lila77


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
yelwtaki

Όπως και να έχει θέσε τα όρια σου. Γιατί αν δεν τα θέσεις δε θα είσαι στα όρια της κατάθλιψης, αλλά θα την πάθεις κιόλας. Η λοχεία είναι μια ιδιαίτερη κατάσταση και όλοι θα πρέπει να σέβονται τα θέλω της γυναίκας που έχουν σχέση με το παιδί. Κι όταν περάσει η λοχεία και ηρεμήσει η μητέρα και πάψουν όλα να της φαίνονται βουνό, τότε το ξανασυζητάει βρε αδελφέ.

Ο πεθερός μου έλεγε τις προάλλες πως ΟΤΑΝ κάνω παιδί, το πρώτο παιδί είναι δικό του και θα το κάνει ότι θέλει. Η πεθερά μου άρχισε να λέει τα δικά της-καλά αυτή είναι μια κατηγορία από μόνη της, ταίρι δεν έχει-
Ε εγώ που δεν έχω γεννήσει, ούτε καν έγκυος είμαι, έγινα τούρκος. Τα συζήτησα λοιπόν με τον άντρα μου και έθεσα όρια από τώρα. Είναι λίγο χαζό αυτό που έκανα, αλλά δε θα έχω γέννες, ίσως και επιλόχεια κατάθλιψη-σε πολλές συμβαίνει, αλλωστε-και θα χω και τα πεθερικά μου να κάνουν τα δικά τους. Και όπως αυτοί ξεκινήσανε να τραγουδάνε πριν καν υπάρξει εγκυμοσύνη, έτσι κι εγώ βάζω τα όριά μου από τώρα κι ας θεωρηθώ και υπερβολική.

Να χαίρεσαι το μωράκι σου και να είσαι καλά.

yelwtaki


Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Στον αντρα μου εχω μιλησει ηδη 3 φορες και η απαντηση ειναι παπουδες ειναι δεν μπορω να κανω τιποτα.Οπως καταλαβαινετε ειμαι στα ορια.Χθες μαλιστα που ηρθε για ακομα ενα απογευμα μου προτινε να παμε το παιδι ενος μηνα σε ενα παιδικο παρτυ μιας ανηψιας της και οταν της απαντησα αν δεν εχουμε κολικους(το παιδι υποφερει τις τελευταιες μερες) μου ειπε εγω καθε φορα που ερχομαι μια χαρα το βλέπω το παιδι. Χωρια που χθες σιδερωνα οταν ηρθαν κι οταν τους ειδα ειχε ηδη τη μικρη αγκαλια και την κρατουσε 3 ωρες.Καποια στιγμη μου λεει μηπως ενοψλειται το παιδι ...Μπα !Απαντησα και ο αντρας μου σκασιλα του.Ξερουν τι μ ενοχλει αλλα μ εχουν γραμμενη οικογενειακως και κανουν τα δικα τους. Εκανα το λαθος και ηρθα νυφη σε μια πολη που δεν εχω κανεναν και η οικογενεια μου καιοι φιλοι μου ειναι στην Αθηνα....τωρα κουμαντο θα κανουν αλλοι ο αντρας μου δεν μπορει να τα χαλασει με τη μαμακα του κι εγω ειμαι σαν τη τιγρη.Απο λογια δεν παιρνει και εγω περναω ολη τη μερα κλαιγοντας με την υποψια οτι μεγαλωνοντας το παιδι θα με γραφει κανονικα και θα ειμαι γι αυτο δευτερη επιλογη οπως δε τοσες αλλες περιπτωσεις!
Ειλικρινα σας ευχαριστω πολυ κοριτσια αλλα τ οτι αγαπαμε το εγγονι μας δεν σημαινει τιποτα!!Ετσι το βλεπω εγω!Σημερα το πρωι ξαναμιλησα στον αντρα μου κι αυτος με ειπε απαραδεκτη κι εφυγε.Μετα απο ωρες αρχισε τις γλύκες!!!Ούτε κοινο μετωπο..... Sad

shineon

shineon
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Kανονικά ο άντρας σου έπρεπε να δράσει αλλά αφού δεν το κάνει δράσε εσύ γιατί όσο περνάει ο καιρός θα έρχονται κι άλλα!Βάζεις όρια!Πάνω απόλα η υγέια του μωρού και η δικιά σου!Και αυτό ας το καταλάβει και ο άντρας σου!Γιατί απ΄ότι φαίνεται είναι άλλος ένας που δεν κατάλαβε ότι παντρεύτηκε και έχει δικιά του οικογένεια πια που προέχει πιο πολύ από τη μαμά και το μπαμπά του!

http://shineon-n-on.blogspot.com

eirinaki

eirinaki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
yelwtaki έγραψε:Στον αντρα μου εχω μιλησει ηδη 3 φορες και η απαντηση ειναι παπουδες ειναι δεν μπορω να κανω τιποτα.Οπως καταλαβαινετε ειμαι στα ορια.Χθες μαλιστα που ηρθε για ακομα ενα απογευμα μου προτινε να παμε το παιδι ενος μηνα σε ενα παιδικο παρτυ μιας ανηψιας της και οταν της απαντησα αν δεν εχουμε κολικους(το παιδι υποφερει τις τελευταιες μερες) μου ειπε εγω καθε φορα που ερχομαι μια χαρα το βλέπω το παιδι. Χωρια που χθες σιδερωνα οταν ηρθαν κι οταν τους ειδα ειχε ηδη τη μικρη αγκαλια και την κρατουσε 3 ωρες.Καποια στιγμη μου λεει μηπως ενοψλειται το παιδι ...Μπα !Απαντησα και ο αντρας μου σκασιλα του.Ξερουν τι μ ενοχλει αλλα μ εχουν γραμμενη οικογενειακως και κανουν τα δικα τους. Εκανα το λαθος και ηρθα νυφη σε μια πολη που δεν εχω κανεναν και η οικογενεια μου καιοι φιλοι μου ειναι στην Αθηνα....τωρα κουμαντο θα κανουν αλλοι ο αντρας μου δεν μπορει να τα χαλασει με τη μαμακα του κι εγω ειμαι σαν τη τιγρη.Απο λογια δεν παιρνει και εγω περναω ολη τη μερα κλαιγοντας με την υποψια οτι μεγαλωνοντας το παιδι θα με γραφει κανονικα και θα ειμαι γι αυτο δευτερη επιλογη οπως δε τοσες αλλες περιπτωσεις!
Ειλικρινα σας ευχαριστω πολυ κοριτσια αλλα τ οτι αγαπαμε το εγγονι μας δεν σημαινει τιποτα!!Ετσι το βλεπω εγω!Σημερα το πρωι ξαναμιλησα στον αντρα μου κι αυτος με ειπε απαραδεκτη κι εφυγε.Μετα απο ωρες αρχισε τις γλύκες!!!Ούτε κοινο μετωπο..... Sad
loipon kopela mou mono apo ta mnm sou fortosa k ego i idia...stin thesi sou ego ti tha ekana? tha valeis tote esy tous dikous sou kanones xoris na rotiseis kanenan...tha tous peis apo do k mpros na pairnoun thlefono prin erthoun...den tha erxontai akalestoi...k oti se enoxlei otan erxontai na tous to les ekeinh tin ora..k piase tin pethera sou se mia gonia k krasthn me kalo tropo k tonise tis ti den sou aresei k ti theleis apo ekeinhn..lene o antras einai to kefali tou spitiou alla h gynaika einai o laimos...ton antra sou den mporo na ton psixologiso esu ton ksereis kalytera apo oles mas...alla stise ton ston toixo asxhma.oxi to ponhro...me logia...deikse tou to se enoxlei k mhn ton luphtheis katholou.... stin diki sou thesh ama hmouna tha ton eixa riskei veveato vrisimo tis zois tou giati apo tetoia ego den katalavaino mia..mhn nioso oti kapoios me pnigei ton exei parei k ton exei sikosei...kathe mera episkepseis telos..eimaste k emeis anthropoi...tha apofasiseis esy pote tha vlepoun to paidi..k se oti afora tin anatrofh genikotera tou paidiou sou to orizeis ESU..oute o petheros sou oyte h pethera sou...auta apo mena kalh dunamh k mhn tous luphtheis...mpas k valoun mualo gia na mhn trelanoun esena..entalos filika k sou leo ksana na mhn apreksigitho ta parapano ta leo prosopika ti tha ekana ego stin diki sou periptosh!!! Very Happy Very Happy Very Happy

lila77


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Γεια σου ειρήνη!!! Το θέμα θα έπρεπε να τεθεί ως εξής: Τελικά έχει δίκαιο ο άνδρας μου ή εγώ.

Λοιπόν, είπα να μη μιλήσω, αλλά αφού το έκανε η Ειρήνη θα το κάνω κι εγώ.
Είμαι κι εγώ μόνη μου σε ξένη πόλη, στην ίδια με την πεθερά, και σε καταλαβαίνω απόλυτα, έχω περάσει ουκ ολίγα από την πεθερούλα μου. Απλά ο σύζυγός μου την ξέρει τη μανούλα του και από την αρχή με πληροφόρησε για το ποια είναι, οπότε όπως καταλαβαίνεις είμαστε ΜΑΖΙ.

Βάλε κάτω τον άντρα σου και πες του ήρεμα και χωρίς νεύρα το τι βιώνεις μέσα σου. ΣΕ ΕΝΟΧΛΕΙ η συμπεριφορά της και οφείλει να σε καταλάβει. Να καταλάβει πως αν εσύ πάθεις κάτι, αυτό θα έχει αντίκτυπο στη σχέση του μαζί σου. Καθόρισε όπως λέει και η Ειρήνη ώρες επισκέψεων. Θέλεις κι εσύ τον χρόνο σου. Μη ρωτήσεις, ΑΠΑΙΤΗΣΕ ΤΟ, χωρίς να μαλώσεις και με επιχειρήματα. Αυτή τη στιγμή προέχει η δική σου ψυχική υγεία.
Και που θα το πάει το παιδί 30 ημερών λεχούδι; Σε ένα παιδικό πάρτυ όπου οι ιώσεις κερδίζουν τις εντυπώσεις;Μα είμαστε σοβαροί;

Να διεκδικήσεις κούκλα μου αυτά που θέλεις με αποφασιστικότητα.

shineon

shineon
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
lila77 έγραψε:Γεια σου ειρήνη!!! Το θέμα θα έπρεπε να τεθεί ως εξής: Τελικά έχει δίκαιο ο άνδρας μου ή εγώ.

Λοιπόν, είπα να μη μιλήσω, αλλά αφού το έκανε η Ειρήνη θα το κάνω κι εγώ.
Είμαι κι εγώ μόνη μου σε ξένη πόλη, στην ίδια με την πεθερά, και σε καταλαβαίνω απόλυτα, έχω περάσει ουκ ολίγα από την πεθερούλα μου. Απλά ο σύζυγός μου την ξέρει τη μανούλα του και από την αρχή με πληροφόρησε για το ποια είναι, οπότε όπως καταλαβαίνεις είμαστε ΜΑΖΙ.

Βάλε κάτω τον άντρα σου και πες του ήρεμα και χωρίς νεύρα το τι βιώνεις μέσα σου. ΣΕ ΕΝΟΧΛΕΙ η συμπεριφορά της και οφείλει να σε καταλάβει. Να καταλάβει πως αν εσύ πάθεις κάτι, αυτό θα έχει αντίκτυπο στη σχέση του μαζί σου. Καθόρισε όπως λέει και η Ειρήνη ώρες επισκέψεων. Θέλεις κι εσύ τον χρόνο σου. Μη ρωτήσεις, ΑΠΑΙΤΗΣΕ ΤΟ, χωρίς να μαλώσεις και με επιχειρήματα. Αυτή τη στιγμή προέχει η δική σου ψυχική υγεία.
Και που θα το πάει το παιδί 30 ημερών λεχούδι; Σε ένα παιδικό πάρτυ όπου οι ιώσεις κερδίζουν τις εντυπώσεις;Μα είμαστε σοβαροί;

Να διεκδικήσεις κούκλα μου αυτά που θέλεις με αποφασιστικότητα.
Respect Respect Respect

http://shineon-n-on.blogspot.com

yelwtaki


Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Κοριτσια σας ευχαριστω παρα παρα πολυ και μονο που μιλαμε νιωθω ηδη καλυτερα θα προσπαθησω πολυ να φτιαξω τα πραγματα ακουγοντας τις συμβουλες σας και ο Θεος βοηθος...Ελπίζω συντομα να εχω καλυτερα νεα!!!Και παλι ευχαριστω!! Rolling Eyes

lila77


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
yelwtaki έγραψε:Κοριτσια σας ευχαριστω παρα παρα πολυ και μονο που μιλαμε νιωθω ηδη καλυτερα θα προσπαθησω πολυ να φτιαξω τα πραγματα ακουγοντας τις συμβουλες σας και ο Θεος βοηθος...Ελπίζω συντομα να εχω καλυτερα νεα!!!Και παλι ευχαριστω!! Rolling Eyes

Και κάτι τελευταίο. Αν δεις ότι με το καλό κανείς δε σε καταλαβαίνει, και έχεις εξαντλήσει και τα επιχειρήματά σου και τα αποθέματα ηρεμίας σου ύψωσε και τη φωνή σου και στους δύο. Δεν είναι κακό. Μπορεί να μην είναι και η καλύτερη συμβουλή αυτή, αλλά εκνευρίζομαι με τέτοιου είδους συμπεριφορές.

Κοίτα την υγεία σου. Αυτό έχει σημασία τη δεδομένη στιγμή, για να μπορείς να προσφέρεις και στο παιδί και στον σύζυγο. Και καλά θα κάνει ο άντρας σου να το καταλάβει αυτὀ.

Σε φιλώ!

αφρουλα

αφρουλα
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΜΗΝ ΕΙΜΑΣΤΕ ΤΟΣΟ ΑΚΡΑΙΕΣ ΚΑΙ ΑΠΟΛΥΤΕΣ ΣΤΙΣ ΑΠΟΨΕΙΣ ΜΑΣ!ΣΥΝΕΧΙΖΩ ΝΑ ΠΙΣΤΕΥΩ ΠΩΣ Η ΜΕΣΗ ΟΔΟΣ ΕΙΝΑΙ Η ΚΑΛΥΤΕΡΗ ΛΥΣΗ!ΝΑ ΤΑ ΠΑΡΟΥΜΕ ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΡΧΗ, ΠΡΙΝ ΤΗ ΓΕΝΝΗΣΗ ΤΟΥ ΜΩΡΟΥ.ΠΡΙΝ ΓΙΑΤΙ ΗΤΑΝ Η ΤΕΛΕΙΑ ΠΕΘΕΡΑ ΚΑΙ ΞΑΦΝΙΚΑ ΕΙΝΑΙ Η ΕΝΟΧΛΗΤΙΚΗ?ΟΙ ΕΠΙΣΚΕΨΕΙΣ ΠΡΙΝ ΜΕ ΠΟΙΑ ΣΥΧΝΟΤΗΤΑ ΓΙΝΟΝΤΑΝ?ΤΑ ΟΡΙΑ ΤΑ ΒΑΖΟΥΜΕ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΡΧΗ ΠΟΥ ΑΛΛΑΖΟΥΝ ΟΙ ΟΡΟΙ ΣΤΙΣ ΚΑΤΑΣΤΑΣΕΙΣ, ΔΗΛ ΣΤΗΝ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΤΗΣ YELWTAKI ΟΤΑΝ ΜΕΤΑΚΟΜΙΣΕ ΚΑΙ ΞΕΚΙΝΗΣΕ ΝΑ ΣΥΖΕΙ.ΟΤΑΝ ΕΧΟΥΜΕ ΧΑΣΕΙ ΤΗΝ ΕΥΚΑΙΡΙΑ ΝΑ ΤΑ ΞΕΚΑΘΑΡΙΣΟΥΜΕ ΕΞ' ΑΡΧΗΣ ΜΕΤΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΓΙΝΕΙ Η ΜΕΤΑΒΑΣΗ ΣΤΑΔΙΑΚΑ ΓΙΑΤΙ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΑ ΠΡΟΚΑΛΕΙΤΑΙ ΧΑΟΣ ΚΑΙ ΣΙΓΟΥΡΑ ΘΑ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΑΠΩΛΕΙΕΣ ΣΤΙΣ ΣΧΕΣΕΙΣ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΣΤΗΝ ΨΥΧΟΛΟΓΙΑ!

shineon

shineon
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Αν δεν υπάρχει θέμα να σε ενοχλησει τί όρια να βάλεις;Τώρα υπάρχει θέμα,τώρα θα τα πει.Από δική μου πείρα πικρή πάντως που προσπαθούσα έτσι όπως λες σταδιακά και χωρις συγκρούσεις κανένας δεν έπαιρνεχαμπάρι.Μόνο όποτε διεκδήκησα το δίκιο μου με το άγριο κάτι έγινε.Ο καθένας έχει τον τρόπο του βέβαια!

http://shineon-n-on.blogspot.com

αφρουλα

αφρουλα
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
ΤΑ ΟΡΙΑ ΤΟΥ ΙΔΙΩΤΙΚΟΥ ΧΩΡΟΥ ΚΑΙ ΤΟΥ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟΥ ΧΡΟΝΟΥ!ΔΗΛ ΟΧΙ ΠΟΛΛΑ ΜΠΕΣ ΒΓΕΣ ΟΠΟΙΑΔΗΠΟΤΕ ΩΡΑ ΚΑΙ ΜΕΡΑ ΑΛΛΑ ΚΑΤΟΠΙΝ ΣΥΝΕΝΝΟΗΣΗΣ!ΔΕ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ Ο ΚΟΜΠΟΣ ΣΤΟ ΧΤΕΝΙ ΓΙΑ ΝΑ ΔΡΑΣΟΥΜΕ.Η ΠΡΟΛΗΨΗ ΕΙΝΑΙ Η ΚΑΛΥΤΕΡΗ "ΘΕΡΑΠΕΙΑ"!ΟΛΟΙ ΜΑΣ ΚΑΝΟΥΜΕ ΤΟ ΛΑΘΟΣ ΚΑΙ ΟΤΑΝ ΕΙΝΑΙ ΜΙΑ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΚΑΙΝΟΥΡΙΑ ΔΕΙΧΝΟΥΜΕ ΤΟΝ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΜΑΣ ΕΑΥΤΟ ΚΑΙ ΚΑΝΟΥΜΕ ΥΠΟΧΩΡΗΣΕΙΣ.ΟΤΑΝ ΑΥΤΟ ΠΑΛΙΩΣΕΙ ΚΑΙ ΕΡΘΕΙ ΜΙΑ ΝΕΑ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΑΛΛΑΖΕΙ ΚΑΙ Η ΣΥΜΠΕΡΙΦΟΡΑ ΜΑΣ!ΑΥΤΟ ΜΠΡΔΕΥΕΙ ΤΟΥΣ ΑΛΛΟΥΣ!ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΝ ΓΙΝΟΜΑΙ ΚΑΤΑΝΟΗΤΗ Η΄ΦΑΙΝΟΝΤΑΙ ΜΠΕΡΔΕΜΕΝΑ ΟΛΑ ΑΥΤΑ!

lila77


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
αφρουλα έγραψε:ΤΑ ΟΡΙΑ ΤΟΥ ΙΔΙΩΤΙΚΟΥ ΧΩΡΟΥ ΚΑΙ ΤΟΥ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟΥ ΧΡΟΝΟΥ!ΔΗΛ ΟΧΙ ΠΟΛΛΑ ΜΠΕΣ ΒΓΕΣ ΟΠΟΙΑΔΗΠΟΤΕ ΩΡΑ ΚΑΙ ΜΕΡΑ ΑΛΛΑ ΚΑΤΟΠΙΝ ΣΥΝΕΝΝΟΗΣΗΣ!ΔΕ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ Ο ΚΟΜΠΟΣ ΣΤΟ ΧΤΕΝΙ ΓΙΑ ΝΑ ΔΡΑΣΟΥΜΕ.Η ΠΡΟΛΗΨΗ ΕΙΝΑΙ Η ΚΑΛΥΤΕΡΗ "ΘΕΡΑΠΕΙΑ"!ΟΛΟΙ ΜΑΣ ΚΑΝΟΥΜΕ ΤΟ ΛΑΘΟΣ ΚΑΙ ΟΤΑΝ ΕΙΝΑΙ ΜΙΑ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΚΑΙΝΟΥΡΙΑ ΔΕΙΧΝΟΥΜΕ ΤΟΝ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΜΑΣ ΕΑΥΤΟ ΚΑΙ ΚΑΝΟΥΜΕ ΥΠΟΧΩΡΗΣΕΙΣ.ΟΤΑΝ ΑΥΤΟ ΠΑΛΙΩΣΕΙ ΚΑΙ ΕΡΘΕΙ ΜΙΑ ΝΕΑ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΑΛΛΑΖΕΙ ΚΑΙ Η ΣΥΜΠΕΡΙΦΟΡΑ ΜΑΣ!ΑΥΤΟ ΜΠΡΔΕΥΕΙ ΤΟΥΣ ΑΛΛΟΥΣ!ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΝ ΓΙΝΟΜΑΙ ΚΑΤΑΝΟΗΤΗ Η΄ΦΑΙΝΟΝΤΑΙ ΜΠΕΡΔΕΜΕΝΑ ΟΛΑ ΑΥΤΑ!

Η συμπεριφορά όλων των γυναικών κατά τη διάρκεια της λοχείας είναι ιδιαίτερη. Δε νομίζω ότι στη δεδομένη στιγμή μπορεί να δράσει σταδιακά ή με το γάντι.

Κατά τη γνώμη μου πρέπει να πάρει δραστικά μέτρα για να ξεκόψει ό,τι την ενοχλεί ώστε να μη φτάσει τελικά στην κατάθλιψη. Αν δεν υπήρχε αυτός ο κίνδυνος,αν δε το είχε αναφέρει η ίδια, θα μπορούσε να κάνει υπομονή.

Τώρα αν τα καταπίνει απλά θα γίνεται χειρότερα

αφρουλα

αφρουλα
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
ΟΥΤΕ ΝΑ ΤΑ ΚΑΤΑΠΙΝΕΙ ΕΙΝΑΙ ΛΥΣΗ ΟΥΤΕ ΚΑΙ ΝΑ ΞΕΣΠΑ ΟΜΩΣ!ΑΚΡΙΒΩΣ ΟΠΩΣ ΛΕΣ.Η ΠΕΡΙΟΔΟΣ ΛΟΧΕΙΑΣ ΕΙΝΑΙ ΠΕΡΙΟΔΟΣ ΠΡΟΣΑΡΜΟΓΗΣ ΣΕ ΝΕΑ ΔΕΔΟΜΕΝΑ ΚΑΙ ΚΑΤΑΣΤΑΣΕΙΣ ΓΙΑ ΟΛΟΥΣ ΚΑΙ ΚΥΡΙΩΣ ΓΙΑ ΤΗ ΜΗΤΕΡΑ!ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ ΧΡΟΝΟΣ ΜΕΧΡΙ ΝΑ ΗΡΕΜΗΣΕΙ.ΓΙ΄ΑΥΤΟ ΚΑΙ ΔΕΝ ΠΡΟΤΕΙΝΑ ΤΗΝ ΚΑΤΑ ΜΕΤΩΠΟ ΕΠΙΘΕΣΗ.ΝΑΙ ΘΑ ΑΝΤΙΜΕΤΩΠΙΣΕΙ ΟΛΟ ΑΥΤΟ ΚΑΙ ΘΑ ΤΟ ΒΓΑΛΕΙ ΑΠΟ ΜΕΣΑ ΤΗΣ ΑΛΛΑ ΘΑ ΑΝΟΙΞΕΙ ΕΝΑ ΚΕΦΑΛΑΙΟ ΠΟΥ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΧΕΙΡΟΤΕΡΟ Η΄ΠΙΟ ΨΥΧΟΦΘΟΡΟ!

lila77


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
αφρουλα έγραψε:ΟΥΤΕ ΝΑ ΤΑ ΚΑΤΑΠΙΝΕΙ ΕΙΝΑΙ ΛΥΣΗ ΟΥΤΕ ΚΑΙ ΝΑ ΞΕΣΠΑ ΟΜΩΣ!ΑΚΡΙΒΩΣ ΟΠΩΣ ΛΕΣ.Η ΠΕΡΙΟΔΟΣ ΛΟΧΕΙΑΣ ΕΙΝΑΙ ΠΕΡΙΟΔΟΣ ΠΡΟΣΑΡΜΟΓΗΣ ΣΕ ΝΕΑ ΔΕΔΟΜΕΝΑ ΚΑΙ ΚΑΤΑΣΤΑΣΕΙΣ ΓΙΑ ΟΛΟΥΣ ΚΑΙ ΚΥΡΙΩΣ ΓΙΑ ΤΗ ΜΗΤΕΡΑ!ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ ΧΡΟΝΟΣ ΜΕΧΡΙ ΝΑ ΗΡΕΜΗΣΕΙ.ΓΙ΄ΑΥΤΟ ΚΑΙ ΔΕΝ ΠΡΟΤΕΙΝΑ ΤΗΝ ΚΑΤΑ ΜΕΤΩΠΟ ΕΠΙΘΕΣΗ.ΝΑΙ ΘΑ ΑΝΤΙΜΕΤΩΠΙΣΕΙ ΟΛΟ ΑΥΤΟ ΚΑΙ ΘΑ ΤΟ ΒΓΑΛΕΙ ΑΠΟ ΜΕΣΑ ΤΗΣ ΑΛΛΑ ΘΑ ΑΝΟΙΞΕΙ ΕΝΑ ΚΕΦΑΛΑΙΟ ΠΟΥ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΧΕΙΡΟΤΕΡΟ Η΄ΠΙΟ ΨΥΧΟΦΘΟΡΟ!

Μα κι εγώ την κατά μέτωπο επίθεση την πρότεινα ως την τελευταία λύση. Πρώτα συζητάς, προβάλλεις τα επιχειρήματά σου και αν δεις ότι σφυρίζουν αδιάφορα, τότε σφυρίζεις κι εσύ αλλά.. κλέφτικα Τελικά ποιά έχει δίκιο; Εγώ ή η πεθερούλα μου;;; - Σελίδα 3 4872 tongue

Φιλάκια πολλά!! Αύριο πάλι! Καλό βράδυ!!

eirinaki

eirinaki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
koritsia den epivaloume tin gnomi mas se kanenan..h kopela exei ena provlima.mas eipe poio einai ayto k emeis eipame tis diaforetikes mas gnomes...h kopela apo monh ths tha akolouthisei aythn pou thelei ekeinhn...fusika na tin parei me to kalo alla tin phre k tin pethera k ton antra ths polles fores alla xairi den vrike...ti allo prepei na kanei diladi???den eipame na mhn kanoune san xazopapoudes k na xaroune to eggonaki tous pros theou alla me oria..na pernoun thl k na lene mporoume na erthoume??oxi akalesth?den epiveloume tis gnomes mas se kamia apo edo..apla tis leme..k den tha hthela na parekisgitho ego prosopika me kamia sas edo Sad Sad Sad eimaste oles mia parea...sou euxomai kalh tyxh kopela mou k na mas les tis ekselikeis...kalo vradu Smile Smile

αφρουλα

αφρουλα
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
ΕΙΡΙΝΗ ΜΟΥ ΕΝΝΟΕΙΤΑΙ ΟΤΙ ΛΕΜΕ ΤΗΝ ΑΠΟΨΗ ΜΑΣ ΚΑΙ ΔΕΝ ΤΗΝ ΕΠΙΒΑΛΛΟΥΜΕ ΣΕ ΚΑΝΕΝΑΝ!ΕΠΕΙΔΗ ΠΡΟΒΑΛΛΩ ΤΑ ΔΙΚΑ ΜΟΥ ΕΠΙΧΕΙΡΗΜΑΤΑ ΔΕ ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΟΤΙ ΘΕΛΩ ΚΑΙ ΝΑ ΕΠΙΒΛΗΘΩ!ΓΙΑ ΠΟΙΟ ΛΟΓΟ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΩ?ΑΠΛΑ ΔΕΙΧΝΩ ΤΙΣ ΔΥΟ ΟΨΕΙΣ ΤΟΥ ΙΔΙΟΥ ΝΟΜΙΣΜΑΤΟΣ!ΟΣΟΝ ΑΦΟΡΑ ΤΙΣ ΣΥΖΗΤΗΣΕΙΣ ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΚΑΝΕΙ Η YELWTAKI ΔΕΝ ΤΙΣ ΑΜΦΙΣΒΗΤΩ. ΕΞΑΡΤΑΤΑΙ ΟΜΩΣ ΜΕ ΠΟΙΟ ΤΡΟΠΟ ΕΙΠΕ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΕΙΠΕ.Ο ΚΑΘΕ ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΘΕΛΕΙ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΗ ΠΡΟΣΕΓΓΙΣΗ!ΚΑΙ ΣΤΟ ΚΑΤΩ ΚΑΤΩ ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΤΑ ΛΕΩ ΓΙΑ ΤΗ ΔΙΚΗ ΤΗΣ ΗΡΕΜΙΑ.ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ ΟΣΕΣ ΦΟΡΕΣ ΑΝΤΕΔΡΑΣΑ ΕΝ ΘΕΡΜΩ ΜΟΝΟ ΧΑΜΕΝΗ ΒΓΗΚΑ ΚΑΙ ΜΟΥ ΕΓΙΝΕ ΜΕΓΑΛΟ ΜΑΘΗΜΑ!

eirinaki

eirinaki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
αφρουλα έγραψε:ΕΙΡΙΝΗ ΜΟΥ ΕΝΝΟΕΙΤΑΙ ΟΤΙ ΛΕΜΕ ΤΗΝ ΑΠΟΨΗ ΜΑΣ ΚΑΙ ΔΕΝ ΤΗΝ ΕΠΙΒΑΛΛΟΥΜΕ ΣΕ ΚΑΝΕΝΑΝ!ΕΠΕΙΔΗ ΠΡΟΒΑΛΛΩ ΤΑ ΔΙΚΑ ΜΟΥ ΕΠΙΧΕΙΡΗΜΑΤΑ ΔΕ ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΟΤΙ ΘΕΛΩ ΚΑΙ ΝΑ ΕΠΙΒΛΗΘΩ!ΓΙΑ ΠΟΙΟ ΛΟΓΟ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΩ?ΑΠΛΑ ΔΕΙΧΝΩ ΤΙΣ ΔΥΟ ΟΨΕΙΣ ΤΟΥ ΙΔΙΟΥ ΝΟΜΙΣΜΑΤΟΣ!ΟΣΟΝ ΑΦΟΡΑ ΤΙΣ ΣΥΖΗΤΗΣΕΙΣ ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΚΑΝΕΙ Η YELWTAKI ΔΕΝ ΤΙΣ ΑΜΦΙΣΒΗΤΩ. ΕΞΑΡΤΑΤΑΙ ΟΜΩΣ ΜΕ ΠΟΙΟ ΤΡΟΠΟ ΕΙΠΕ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΕΙΠΕ.Ο ΚΑΘΕ ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΘΕΛΕΙ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΗ ΠΡΟΣΕΓΓΙΣΗ!ΚΑΙ ΣΤΟ ΚΑΤΩ ΚΑΤΩ ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΤΑ ΛΕΩ ΓΙΑ ΤΗ ΔΙΚΗ ΤΗΣ ΗΡΕΜΙΑ.ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ ΟΣΕΣ ΦΟΡΕΣ ΑΝΤΕΔΡΑΣΑ ΕΝ ΘΕΡΜΩ ΜΟΝΟ ΧΑΜΕΝΗ ΒΓΗΚΑ ΚΑΙ ΜΟΥ ΕΓΙΝΕ ΜΕΓΑΛΟ ΜΑΘΗΜΑ!
simfono me ola osa eipes koukla mou!!!k den ennoousa oti htheles na epivlitheis me ayta pou eipes...o kathe anthropos exei ta koumpia tou pou leme...ayto pou exo ego na po stin kouklitsa einai na vrei ta koumpia tous k na ta pathsh k na tous ''kanei'' oti thelei!!!!den einai kalo na pnigete omos..zei mia apo tis omorfoteres stigmes tis zohs tis k einai krima na uparxoun tetoia themmata k na to xalane!!!kala apotelesmata kopela mou k emeis eimaste edo na ta leme!!!! Τελικά ποιά έχει δίκιο; Εγώ ή η πεθερούλα μου;;; - Σελίδα 3 654316 Τελικά ποιά έχει δίκιο; Εγώ ή η πεθερούλα μου;;; - Σελίδα 3 654316 Τελικά ποιά έχει δίκιο; Εγώ ή η πεθερούλα μου;;; - Σελίδα 3 654316 goodnight everyone!!tomorrow again Sleep Sleep Sleep Sleep

lila77


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Καλημέρα κορίτσια. Ο καθένας μιλάει με βάση τις δικές του εμπειρίες. Απόψεις λέμε.

Η δική μου πορεία, με μια -δεν ξέρω πως να την χαρακτηρίσω- κακιασμένη, ζηλιάρα, υποκρίτρια και πολλούς άλλους επιθετικούς προσδιορισμούς, πεθερά, λέει πως και ο άγιος φοβέρα θέλει.

Η δική μου δεν χαμπαριάζει από ευγένιες. Αφού έφτασε η κατάσταση στο αμήν, που αν σας πω κάποια μέρα σε τι σημείο εφτασε κι αυτή και ο κουνιάδος μου, θα τραβάτε τα μαλλιά σας-από την κακία της κόντεψε να καταστρέψει το ίδιο της το παιδί-, την πήρε και την σήκωσε. Και λυπάμαι που δεν το έκανα από την αρχή. Θα είχαμε ξεφύγει από πολλά.

Όλοι οι άνθρωποι δεν είναι ίδιοι και θέλουν διαφορετική αντιμετώπιση. Το κακό είναι πως καταλαβαίνεις πώς έπρεπε να τους αντιμετωπίσεις, αφού πρώτα γίνει το κακό.

Ουφ, τι ήθελα και τα θυμήθηκα τώρα..
Τέλος πάντων, πέρασαν όλα αυτά, αλλά με μεγάλο ψυχικό και οικονομικό κόστος.

αφρουλα

αφρουλα
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΛΙΛΑ ΜΟΥ!Σ'ΑΥΤΟ ΤΟ ΣΗΜΕΙΟ ΕΝΤΟΠΙΖΕΤΑΙ Η ΔΙΑΦΟΡΑ.ΕΣΥ ΕΙΧΕΣ ΕΞ ΑΡΧΗΣ ΜΙΑ ΚΑΚΙΑΣΜΕΝΗ ΠΕΘΕΡΑ ΚΑΙ ΕΝΝΟΕΙΤΑΙ ΠΩΣ ΔΕΝ ΥΠΗΡΧΑΝ ΠΕΡΙΘΩΡΙΑ ΑΝΟΧΗΣ! ΑΛΛΙΩΣ Mad Mad Mad Η YELWTAKI ΟΜΩΣ ΕΙΧΕ ΜΕΧΡΙ ΠΡΟΤΙΝΟΣ ΕΙΧΕ ΤΗΝ ΤΕΛΕΙΑ, ΟΠΩΣ ΤΗ ΧΑΡΑΚΤΗΡΙΣΕ, ΠΕΘΕΡΟΥΛΑ. ΑΡΑ ΤΩΡΑ ΑΝ ΑΛΛΑΞΕΙ ΣΥΜΠΕΡΙΦΟΡΑ ΘΑ ΦΑΝΕΙ ΕΚΕΙΝΗ ΥΣΤΕΡΙΚΗ, ΥΠΕΡΒΟΛΙΚΗ ΚΑΙ ΧΩΡΙΣ ΚΑΤΑΝΟΗΣΗ.

Elenitsa_28


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Το μοναδικό πράγμα που μου είπε η μαμα μου μόλις αρραβωνιάστκα είναι: Ποτέ μη κατηγορήσεις στα ίσια την πεθερά σου στον άντρα σου! Κάν'το πλάγίως. Οι άντρες είναι ερωτευμένοι με τις μαμάδες τους και θα είναι πάντα! Πάντα η μαμά τους θα έχει δίκαιο!
Και με βάση αυτή τη συμβουλή προσπαθώ να φέρομαι καθ'ότι έχω κ εγώ αρκετά μεγάλο πρόβλημα (πάλι καλά που δεν ζούμε κοντά).
Σε αυτό το σημείο σκέφτομαι πως η φίλη μας θα μπορούσε για παράδειγμα να τηλεφωνήσει στο γιατρό και να του ζητήσει και καλά να τους κάνει μια ενημέρωση στην επόμενη επίσκεψη για τους κανόνες σωστής διαπαιδαγώγησης? Τι θα κάνει τότε ο άντρας? Δεν θα πει τη μαμά του να κόψει λίγο τα χαζά?
Φυσικά και δε λέω πως είναι σωστό να λέμε ψέματα στον άντρα μας αλλά από το να κάθομαστε και να μαλώνουμε για 3ους και στην ουσία να μην αλλάζει τίποτα?
Δεν ξέρω ίσως κάνω λάθος αλλά εγώ κάτι τέτοιο θα έκανα.

lila77


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
αφρουλα έγραψε:ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΛΙΛΑ ΜΟΥ!Σ'ΑΥΤΟ ΤΟ ΣΗΜΕΙΟ ΕΝΤΟΠΙΖΕΤΑΙ Η ΔΙΑΦΟΡΑ.ΕΣΥ ΕΙΧΕΣ ΕΞ ΑΡΧΗΣ ΜΙΑ ΚΑΚΙΑΣΜΕΝΗ ΠΕΘΕΡΑ ΚΑΙ ΕΝΝΟΕΙΤΑΙ ΠΩΣ ΔΕΝ ΥΠΗΡΧΑΝ ΠΕΡΙΘΩΡΙΑ ΑΝΟΧΗΣ! ΑΛΛΙΩΣ Mad Mad Mad Η YELWTAKI ΟΜΩΣ ΕΙΧΕ ΜΕΧΡΙ ΠΡΟΤΙΝΟΣ ΕΙΧΕ ΤΗΝ ΤΕΛΕΙΑ, ΟΠΩΣ ΤΗ ΧΑΡΑΚΤΗΡΙΣΕ, ΠΕΘΕΡΟΥΛΑ. ΑΡΑ ΤΩΡΑ ΑΝ ΑΛΛΑΞΕΙ ΣΥΜΠΕΡΙΦΟΡΑ ΘΑ ΦΑΝΕΙ ΕΚΕΙΝΗ ΥΣΤΕΡΙΚΗ, ΥΠΕΡΒΟΛΙΚΗ ΚΑΙ ΧΩΡΙΣ ΚΑΤΑΝΟΗΣΗ.

Και μένα ο πεθερός μου είναι ο τέλειος πεθερος και μέχρι τώρα δεν είχα κανένα πρόβλημα, εκτός από τη νύξη που είχε κάνει και την έγραψα παραπάνω. Οι σχέσεις μας είναι πάρα πολύ καλές, ω ρε ζήλια η πεθερά μου. Αν όμως αρχίσει να κάνει πράξη αυτά που είπε, ότι δηλ. το πρώτο παιδί είναι δικό του και θα το κάνει ότι θέλει κι αρχίσει να κάνει πράγματα που δε μου αρέσουν και φέρεται όπως η πεθερά της κοπέλας, εννοείται ότι θα αλλάξει η συμπεριφορά μου απέναντί του, δε θα κάτσω να σκάσω.


Μέχρι τώρα δε μου έχει δώσει καμία αφορμή, αν όμως μου δωσει στην πράξη, εκεί θα διεκδικήσω τα αυτονόητα.

Όσο για την πεθερούλα, δεν ήταν από την αρχή έτσι. Άλλαξε από τότε που κλείσαμε ημερομηνία γάμου και αρχίσαμε να παίρνουμε αποφάσεις που δεν τη βόλευαν. Στην αρχή αγάπες και λουλούδια,καθόμασταν δύο ώρες μαζί-ήταν και σε άλλη πόλη- και με είχε δύο ώρες αγκαλιά και μου χάιδευε το χέρι. βέβαια ο σύζυγος μου είχε πει να έχω το νου μου γιατί είναι ανακατώστρα και ζηλιάρα. Και τελικά όντως φερόταν έτσι για να την αγαπάω περισσότερο από τον πεθερό μου και για να βλέπει ο κόσμος πόσο καλά τα πάει με τη νύφη της και για άλλα ωραία.

Στη συνέχεια έβγαλε τον πραγματικό της εαυτό κι αυτή και ο κουνιάδος μου-ίδιοι είναι-, μας έκαναν άνω κάτω κι ακόμα το φυσάνε και δεν τοκρυώνουν που στο παρά πέντε δεν κατάφεραν να μας καταστρέψουν. Ε, λογικό δεν είναι να έχω απέναντί της την ανάλογη συμπεριφορά;Άλλη συμπεριφορα είχα στην αρχή και άλλη έχω τώρα.

lila77


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Elenitsa_28 έγραψε:Το μοναδικό πράγμα που μου είπε η μαμα μου μόλις αρραβωνιάστκα είναι: Ποτέ μη κατηγορήσεις στα ίσια την πεθερά σου στον άντρα σου! Κάν'το πλάγίως. Οι άντρες είναι ερωτευμένοι με τις μαμάδες τους και θα είναι πάντα! Πάντα η μαμά τους θα έχει δίκαιο!
Και με βάση αυτή τη συμβουλή προσπαθώ να φέρομαι καθ'ότι έχω κ εγώ αρκετά μεγάλο πρόβλημα (πάλι καλά που δεν ζούμε κοντά).
Σε αυτό το σημείο σκέφτομαι πως η φίλη μας θα μπορούσε για παράδειγμα να τηλεφωνήσει στο γιατρό και να του ζητήσει και καλά να τους κάνει μια ενημέρωση στην επόμενη επίσκεψη για τους κανόνες σωστής διαπαιδαγώγησης? Τι θα κάνει τότε ο άντρας? Δεν θα πει τη μαμά του να κόψει λίγο τα χαζά?
Φυσικά και δε λέω πως είναι σωστό να λέμε ψέματα στον άντρα μας αλλά από το να κάθομαστε και να μαλώνουμε για 3ους και στην ουσία να μην αλλάζει τίποτα?
Δεν ξέρω ίσως κάνω λάθος αλλά εγώ κάτι τέτοιο θα έκανα.

Ευτυχώς Ελένη ο δικός μου δεν είναι έτσι. Πρώτος μου άνοιξε τα μάτια για τη μάνα του. Γιατί η πεθερά μου στην υποκρισία πρώτη. Στην αρχή η καλύτερη του κόσμου. Άλλη νύφη δεν έκανε, μόνο αυτή εμένα τόση αγάπη.. Ψεύτικη βέβαια.Όχι ότι γλυτώσαμε και πολλά, πάντως γλυτώσαμε τα χειρότερα.
Και που δε ζούσαμε κοντά άνω κάτω μας έκανε. Όχι εμάς σαν ζευγάρι,ο γιος της την ξέρει, αλλά όλους μαζί. Εμένα με τον πεθερό μου, τον άντρα μου με τον πατέρα του, εμένα με τη μάνα μου, τον άντρα μου με την μάνα μου, τον πεθερό μου με τη μάνα μου. Όλους. Κι αυτά είναι τα πταίσματα μπροστά στην τελευταία της κίνηση που κόντεψε να καταστρέψει τον άντρα μου.

Ναι συμφωνώ πως η κοπέλα πριν φτάσει στα άκρα πρέπει να χρησιμοποιήσει ό,τι και όποιον μπορεί για να διορθώσει την κατάσταση, αφού δεν βρίσκει από τον σύζυγο κατανόηση.

lila77


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Σας ζαλίζω και με τα δικά μου, αλλά έχω τον πόνο μου κι εγώ. Κι ίσως γι αυτό να είμαι λίγο σκληρή με το θέμα πεθερά. Τράβηξα πολλά. Χίλια συγνώμη αν σας κουράζω.

Elenitsa_28


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Αλήθεια με έκανες και γέλασα!Και συγνώμη για αυτό αλλά σκέφτομαι τα δικά μου και πραγματικά είναι πολυ αστεία!
Και εμένα ο άντρας μου μου έχει πει πολλά για τη μαμά του, του τύπου τι να προσέχω, και ότι θέλει να είναι η πιο καθαρή και καλή, που μαγειρεύει μόνο υγιεινά κτλ.
Κάποιες φορές όμως τσατίζομαι τόσο πολύ με τις βλακείες που μου μεταφέρει....ξαφνικά μετά από μια επίσκεψη στη μάνα του δεν χρησιμοποιούμε σφουγγάρι στο μπάνιο γιατί έχει μικρόβια, δεν μπαίνουμε στη μπανιέρα ξυπόλυτοι γιατί έχει μύκητες (η μπανιέρα στο σπίτι μου ε? που τη σαπουνίζω 3 φορές την εβδομάδα) και άλλες τέτοιες μαλ...(sorry αλλα...) Απλά και μόνο για να δείχνει ότι είναι καθαρή κ εγώ βρωμιάρα. Και ο δικός μου: Το είπε η μαμά μου της το είπε ο γιατρός!
Να χαμε να λεγαμε....χαχαχα
Όχι χρυσέ μου κι εμένα μου είπε άλλα ο γιατρός αν έτσι θέλει αυτή...χαχαχα

lila77


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Elenitsa_28 έγραψε:Αλήθεια με έκανες και γέλασα!Και συγνώμη για αυτό αλλά σκέφτομαι τα δικά μου και πραγματικά είναι πολυ αστεία!
Και εμένα ο άντρας μου μου έχει πει πολλά για τη μαμά του, του τύπου τι να προσέχω, και ότι θέλει να είναι η πιο καθαρή και καλή, που μαγειρεύει μόνο υγιεινά κτλ.
Κάποιες φορές όμως τσατίζομαι τόσο πολύ με τις βλακείες που μου μεταφέρει....ξαφνικά μετά από μια επίσκεψη στη μάνα του δεν χρησιμοποιούμε σφουγγάρι στο μπάνιο γιατί έχει μικρόβια, δεν μπαίνουμε στη μπανιέρα ξυπόλυτοι γιατί έχει μύκητες (η μπανιέρα στο σπίτι μου ε? που τη σαπουνίζω 3 φορές την εβδομάδα) και άλλες τέτοιες μαλ...(sorry αλλα...) Απλά και μόνο για να δείχνει ότι είναι καθαρή κ εγώ βρωμιάρα. Και ο δικός μου: Το είπε η μαμά μου της το είπε ο γιατρός!
Να χαμε να λεγαμε....χαχαχα
Όχι χρυσέ μου κι εμένα μου είπε άλλα ο γιατρός αν έτσι θέλει αυτή...χαχαχα

χαχαχαχχαχα καλά δεν υπάρχει. Και πως μπαίνει στη μπανιέρα της με σαγιονάρες;

Respect Respect Respect

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 3 από 4]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Forumgreek.com | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις