Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
71 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 71 επισκέπτες :: 3 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 1]

WINNIE


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ,ΤΙ ΚΑΝΕΤΕ?ΝΑ ΡΩΤΗΣΩ ΠΩΣ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΣΤΗΘΟΣ ΣΑΣ ΜΕΤΑ ΤΗΝ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ,ΓΙΑΤΙ ΕΜΕΝΑ ΕΧΕΙ ΠΕΣΕΙ ΠΟΛΥ ΚΑΙ ΕΧΟΥΝ ΔΗΜΙΟΥΡΓΗΘΕΙ ΡΑΓΑΔΕΣ ΞΕΡΕΤΕ ΚΑΠΟΙΑ ΚΡΕΜΑ ΠΟΥ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΒΑΛΩ? Sad

manoula29


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
KONSTANTINA έγραψε:ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ,ΤΙ ΚΑΝΕΤΕ?ΝΑ ΡΩΤΗΣΩ ΠΩΣ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΣΤΗΘΟΣ ΣΑΣ ΜΕΤΑ ΤΗΝ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ,ΓΙΑΤΙ ΕΜΕΝΑ ΕΧΕΙ ΠΕΣΕΙ ΠΟΛΥ ΚΑΙ ΕΧΟΥΝ ΔΗΜΙΟΥΡΓΗΘΕΙ ΡΑΓΑΔΕΣ ΞΕΡΕΤΕ ΚΑΠΟΙΑ ΚΡΕΜΑ ΠΟΥ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΒΑΛΩ? Sad
ΑΑΑΑΑΧ!!!!ΤΟ ΣΤΗΘΟΣ!!!!ΕΝΑ ΘΕΜΑ ΠΟΥ ΠΟΝΑΕΙ ΜΕΤΑ ΤΗΝ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ!!!ΕΓΩ ΕΚΑΝΑ ΑΡΚΕΤΕΣ ΑΣΚΗΣΕΙΣ ΚΑΙ ΕΙΔΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ!!!!ΦΥΣΙΚΑ ΚΙ ΕΝΑ ΚΑΛΟ ΣΟΥΤΙΕΝ ΒΟΗΘΑΕΙ!!!ΓΙΑ ΚΡΕΜΑ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΝ ΚΙ ΕΧΩ ΛΙΓΕΣ ΡΑΓΑΔΕΣ ΑΛΛΑ ΕΙΝΑΙ ΣΤΟ ΚΑΤΩ ΜΕΡΟΣ ΤΟΥ ΣΤΗΘΟΥΣ ΟΠΟΤΕ ΔΕ ΜΕ ΕΝΟΧΛΟΥΝ.ΑΝ ΒΡΕΙΣ ΚΑΤΙ ΠΕΣ ΜΟΥ ΚΙ ΕΜΕΝΑ. Very Happy

WINNIE


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
ΤΙ ΑΣΚΗΣΕΙΣ ΕΚΑΝΕΣ? Smile

manoula29


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
[quote="KONSTANTINA"]ΤΙ ΑΣΚΗΣΕΙΣ ΕΚΑΝΕΣ? Smile [/quote ΜΠΕΣ ΣΤΟ INTERNET ΚΑΙ ΘΑ ΒΡΕΙΣ ΑΣΚΗΣΕΙΣ ΓΙΑ ΕΝΔΥΝΑΜΩΣΗ ΣΤΗΘΟΥΣ.

ΔώραΝι25

ΔώραΝι25
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Κορίτσια καλησπέρα....Αντιμετωπίζω και γώ ένα τέτοιο πρόβλημα με το στήθος μου...Σε καμία περίπτωση δεν έχω ραγάδες αλλά από το σταμάτημα του θηλασμού και μετά το στήθος έπεσε παααρα πολύ και πλέον μετά από 6 1/2 μήνες το πρόβλημα μου έχει γίνει ψυχολογικό...Δεν θέλω πλέον να κοιτιέμαι στον καθρέφτη και φυσικά ούτε λόγος να το δει ή να το αγγίξει ο σύζυγος! Δεν ξέρω τι να κάνω....Χρήματα δεν υπάρχουν για γυμναστήριο και αυτό τον καιρό δεν εργάζομαι καθαρά από δική μου επιλογή για να μεγαλώσω το παιδί μου! Το ερώτημα μου είναι αν τελικά θα έρθει στα κανονικά του και πότε ή μήπως χρειαστεί κάτι να κάνω....Εσείς μανούλες τι κάνατε ή τι ξερετε για αυτή την περίπτωση....Ισως να μην είναι τόσο σημαντικό αλλά η ψυχολογία μου κοιτάζωντάς με αυτή την περίοδο είναι χάλια. Και πέρα από μανούλες είμαστε και γυναίκες......Και χρειαζόμαστε και το άγγιγμα και την επιβεβαίωση....Παρακαλώ πολύ ότι ξέρετε για το θέμα αυτό πείτε μου την γνώμη σας!!




ireneAG


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
τεραααστιο θεμα....
εγω περα απο το οτι εχασα το στηθος μου(το οποιο ειχα δλδ)γιατι ναι μετα απο τον θηλασμο επεσε κι χαλαρωσε και εχει και μερικες ραγαδουλες, εχω πολυ μεγαλο προβλημα και με την κοιλια μου, ειχα κατα την εγκυμοσυνη μια τεραστια κοιλια σαν να ειχα 3δυμακια!
μετα απο τον τοκετο λοιπον εμεινε και εκει μια τεραστια χαλαρωση..
επεσα ψυχολογικα, ο ανδρας μου δεν ηθελα να με ακουμπαει, μειονεκτουσα, εκλεγα...εκεινος δε ποτε του δεν μου εδειξε κατι αλλα εγω?

για να μην σας κουραζω με την ιστορια μου, τωρα 2χρονια μετα εχω πια συμβιβαστει με ολο αυτο, κοιτοντας το θαυμα που δημιουργησε αυτες τις ατελειες στο σωμα μου δε με νοιαζει τπτ!
προσπαθουσα να καλυψω το προβλημα με διαφορα τρικ και αυτο με βοηθησε να αισθανομαι και πιο καλα στην προσωπικη μου ζωη!

υπαρχει μια κρεμα οπως λενε πολυ καλη για τις ραγαδες, την εβαλα αλλα οχι πιστα γιατι οπως ειπα η ψυχολογια πατος, οποτε δεν ξερω αν τελικα θα ειχε αποτελεσμα..


ΔωραΝι25 ο αντρουλης σου σιγουρα μονο και μονο για το οτι εισαι η μανουλα του παιδιου σας θα σε βλεπει παμελα αντερσον να εισαι σιγουρη!

ΔώραΝι25

ΔώραΝι25
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
ireneAG έγραψε:τεραααστιο θεμα....
εγω περα απο το οτι εχασα το στηθος μου(το οποιο ειχα δλδ)γιατι ναι μετα απο τον θηλασμο επεσε κι χαλαρωσε και εχει και μερικες ραγαδουλες, εχω πολυ μεγαλο προβλημα και με την κοιλια μου, ειχα κατα την εγκυμοσυνη μια τεραστια κοιλια σαν να ειχα 3δυμακια!
μετα απο τον τοκετο λοιπον εμεινε και εκει μια τεραστια χαλαρωση..
επεσα ψυχολογικα, ο ανδρας μου δεν ηθελα να με ακουμπαει, μειονεκτουσα, εκλεγα...εκεινος δε ποτε του δεν μου εδειξε κατι αλλα εγω?

για να μην σας κουραζω με την ιστορια μου, τωρα 2χρονια μετα εχω πια συμβιβαστει με ολο αυτο, κοιτοντας το θαυμα που δημιουργησε αυτες τις ατελειες στο σωμα μου δε με νοιαζει τπτ!
προσπαθουσα να καλυψω το προβλημα με διαφορα τρικ και αυτο με βοηθησε να αισθανομαι και πιο καλα στην προσωπικη μου ζωη!

υπαρχει μια κρεμα οπως λενε πολυ καλη για τις ραγαδες, την εβαλα αλλα οχι πιστα γιατι οπως ειπα η ψυχολογια πατος, οποτε δεν ξερω αν τελικα θα ειχε αποτελεσμα..


ΔωραΝι25 ο αντρουλης σου σιγουρα μονο και μονο για το οτι εισαι η μανουλα του παιδιου σας θα σε βλεπει παμελα αντερσον να εισαι σιγουρη!




χαχα καλό μου άρεσε το τελευταίο!! Ο άνδρας μου πραγματικά μου εκφράζει όντως τον θαυμασμό του και την αρέσκεια του προς το πρόσωπο και γενικότερα την εμφάνισή μου δεν έχω κάτι να πω γί'αυτό θα ήμουν και πολύ αχάριστη....Αλλά μέσα μου με τρώει λιγάκι το θέμα του στήθους!!....Απ' ότι κατάλαβα όμως απ'τα συφραζόμενα δεν υπάρχει λύση στο πρόβλημα....? Έτσι κάτι να το ανεβάσουμε λιγάκι?? Κατιτίς?? Τίποτις??




ireneAG


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
χωρις να θελω να φανω απολυτη γιατι δεν μου αρεσει, το εψαξα αρκαιτα γιατι οπως σου ειπα ειχα μεγαλο θεμα, αλλα μαλλον μονο το νυστερακι θα εκανε δουλεια, δυστηχως εκει κατεληξα Crying or Very sad

Gwgw81


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
αυτο το θεμα ποναει πραγματικα!!!!!
ειχα ακουσει μια φορα εναν γιατρο στην τηλεοραση,που ελεγε οτι το στηθος δεν διορθωνεται με τιποτα μετα τη γεννα,παρα μονο με νυστερακι....
οποτε η λυση ειναι μια,σουτιεν-παντου και παντα Wink

dimitroula

dimitroula
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Αν ποναει λεει! χαχαχαχαχα

Ειχα ρωτησει εναν πλαστικο καποια στιγμη και για τις ευρυαγγειες που εχω στα ποδια και μου ειπε οτι ειναι ανώφελο να κανω κατι εφόσον εχω σκοπο να κανω και αλλο παιδι. Νομιζω οτι και οι περισσοτεροι γιατροι το ιδιο προτείνουν σε οποιαδήποτε επέμβαση πλαστικης που αφορα το σωμα μας. Τεσπα!
Για το στηθος δεν νομιζω οτι εχουμε και πολλες επιλογες. Ισως το γυμναστηριο να βοηθησει ωστε να μην χειροτερεύσει η κατασταση. Εγω πλεον το κοιταω μονο απο μπροστα! Πλάι δεν γυριζω! μουχαχα
Για την κοιλια παρ'ολο που εχουν περασει 4 χρονια απο τη γεννα μου εχει μαζεψει αλλα η χαλαρωση μενει. Μπορει να μην εχω κοιλια αλλα φαινεται ασχημα.
Γενικως προσεχω τον εαυτο μου, χρησιμοποιουσα κρεμες για τις ραγαδες κατα τη διαρκεια της εγκυμοσυνης αλλα εκανα. Φανταζου και να μην εβαζα δηλαδη! χεχεχεχε
Εμεις να ειμαστε καλα κοριτσια και ολα θα γινουν!Δε λεω και μενα με πιανουν τα ψυχολογικα μου ωρες ωρες γιατι πριν την γεννα ειχα πολυ καλο σωμα, πηγαινα γυμναστηριο αλλα μολις αντικρίζω τον Μητσακο μου ερχομαι στα ίσια μου! Wink

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 1]

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Forumgreek.com | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις