Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
97 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 97 επισκέπτες :: 3 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 3 από 4]

χαμομηλακι

χαμομηλακι
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Δεν ειμαι και πολυ ευκολος ανθρωπος με την εννοια οτι δεν ανοιγομαι ευκολα,ουτε σε φιλους.Μια φιλη εχω πολυ στενη με την οποια μιλαμε για ολα και ξερει πραγματα για μενα που δεν ξερει κανεις αλλος.Ισως μονο ο αντρας μου.

Για να μην παρεξηγηθω:κι αλλους ανθρωπους τους θεωρω φιλους μου αλλα δεν ειναι οι πρωτοι με τους οποιους θα επικοινωνησω αν μου συμβει κατι καλο ή κακο.Μηπως δεν θα επρεπε να τους ονομαζω φιλους?δεν ξερω να σας πω σιγουρα,μπορει και οχι.

Ο αντρας μου ειναι πολυ πιο κοινωνικος απο μενα,εχει πραγματικα πολλους φιλους με τους οποιους εχει πολυ καλες σχεσεις ή τουλαχιστον ειχε μεχρι που καναμε το μωρο.Ρε κοριτσια,εμεις οι γυναικες γιατι ειμαστε τετοια πλασματα?Μπορω να απαριθμησω τουλαχιστον 2 φιλους του με τους οποιους νιωθει οτι εχει απομακρυνθει μολις εμεινα εγκυος.Να σημειωθει οτι ο ενας απο αυτους εχει επισης παιδια και μαλιστα 2.Και πριν ηταν ολα καλα,περνουσαμε ωραια.Και ξαφνικα,μια βδομαδα αφοτου τους ανακοινωσε ο ανδρας οτι θα καναμε μωρο -ηταν και απο τους πρωτους που το εμαθαν,τοσο καλες σχεσεις ειχαμε- ξαφνικα η γυναικα του αρχισε να βρισκει παραλογες αφορμες να διακοπουν αυτες οι καλες σχεσεις.Να σημειωθει οτι ενω πριν μιλουσαμε καθε βδομαδα σιγουρα,με το που εμαθε οτι ειμαι εγκυος σταματησε να με παιρνει και μονο εγω ο,τι εκανα.Ωσπου κι εγω ειχα τα προβληματα της εγκυμοσυνης μου και σταματησα.Πλεον ο αντρας μου δεν θελει να εχει σχεσεις μαζι τους και εχει στενοχωρηθει πολυ γιατι τον ενοχλει που ο κολλητος του φιλος λειτουργησε ετσι,σαν καμια γυναικουλοκατινα.Για τον ετερο φιλου του,που εχει παντρεψει κιολας,αρκει να σας πω οτι μας παιρνει τηλ και ρωταει για τη μικρη κρυφα απο το γυναικα του,γιατι εκεινη δεν θελει να κανει παιδια και μαλλον δεν γουσταρει παρεες με "χαζομαμαδες και χαζομπαμπαδες",οπως μας αποκαλεσε.

Θελω να σημειωθει επισης οτι εκεινη που μου κανει μουτρα για τη μπεμπα και με ειρωνευεται που δεν παω στα μπουζουκια,θελει να την παντρεψω κιολας.Μας το ειχε ζητησει πριν μεινω εγκυος και μας ειχε κανει εντυπωση με τον αντρα μου γιατι δεν ειχαμε κολλητηλικια ποτε.Και τωρα που προσπαθω να γινουμε πιο στενοι,μια και θα κουμπαριασουμε,βλεπω οτι το πραγμα δεν παει και τοσο καλα...

Αχ,παλι την ιστορια της ζωης μου εγραψα....

silia

silia
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
manoula_24xr έγραψε:Kαλημερα.
Εμενα δν μου εχει τυχει να με αντιμετωπισουν με ειρωνια οσο αφορα τα παιδια,αντιθετως να με ρωτανε πως τα βγαζω περα κι οτι εκεινες δν θα καταφερναν κτλ..

Αλλα εμενα με πειραζει οτι ειχα 3 φιλες που ειχαμε πολυ επαφη,κι λογω διαφορων συνθηκων δν βρισκομαστταν συχνα,γτ η μια δουλευε 12ωρα το καταλαβαινα,κι η αλλη μετακομισε 20χλμ μακρια κ δν εχει μεσον να ερχεται,κι οταν γεννησα δν ηρθε ουτε η μια ουτε η αλλη,κι μαλιστα η μια δν ξαναπηρε τηλεφωνο,κι δν μπορω να την δικαιολογησω με τπτ γτ ξερω οτι ο πατερας της της πληρωνει ολους τους λογαριαμσους οποτε ενα τηλ να μου πει θα περασω καποια στιγμη κτλ,θα μπορουσε.
Με την 3η χαθηκαμε οταν εμεινα εγκυος την πρωτη φορα.Μολις μαθε οτι ειμαι εγκυος φωναζε κι κατηγορουε τον αντρα μου οτι το εκανε επιτηδες.Αλλα το ξεπερασε.Ομως η ρηξη αναμεσα μας ηρθε οταν εμεινε η ιδια εγκυος ενα μηνα μετα κι ηθελε να κανει εκτρωση κι της ειπα μην το κανεις δωσε το για υιοθεσια θα το παρουμε εμεις στο κατω κατω κι γυρισε με υφος κι μ ειπε,προτιμω να κανω εκτρωση παρα να ο παρετε εσεις.Ποιος εγω που ημασταν κωλος κι βρακι,που ξοδευαμε 20ωρες τη μερα μαζι,οταν λεμε τα παντα μαζι,τα παντα,βεβαια μετα εφυγε μονιμα στο εξωτερικο,κι πλεον εχουμε μια τυπικη σχεση μεσω νετ τπτ περισσοτερο.
Γενικως για μενα φιλες ειναι 2 κοπελες γυναικες συναδελφων του αντρα μου οι οποιες οχι απλα μου φερονται σαν φιλες κι παραπανω κι μια συμμαθητρια απο το σχολειο!
Παρολο που πληγωθηκα που οι παλιες μου φιλες δν με θελουν για δικους τους λογους στην ζωη τους,δν μπορω να τις παρακαλαω,δλδ θελω το πρωι να παω να πιω εναν καφε σε καμια φιλη μου κι δν εχω καμια,οι 2 αυτες δουλευουν ολη μερα κι η αλλη μενει μακρια κι δν μπορουμε να βρισκομαστε συχνα.

ypovallw ta sevh mou mono kai pou proteines ena toso shmantiko pragma na to yiothetisete eseis enw eixate hdh paidakia! bravo sou eisai ekplhktikh kopela kai esy kai o antras sou!!

manoula_24xr

manoula_24xr
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
silia έγραψε:
manoula_24xr έγραψε:Kαλημερα.
Εμενα δν μου εχει τυχει να με αντιμετωπισουν με ειρωνια οσο αφορα τα παιδια,αντιθετως να με ρωτανε πως τα βγαζω περα κι οτι εκεινες δν θα καταφερναν κτλ..

Αλλα εμενα με πειραζει οτι ειχα 3 φιλες που ειχαμε πολυ επαφη,κι λογω διαφορων συνθηκων δν βρισκομαστταν συχνα,γτ η μια δουλευε 12ωρα το καταλαβαινα,κι η αλλη μετακομισε 20χλμ μακρια κ δν εχει μεσον να ερχεται,κι οταν γεννησα δν ηρθε ουτε η μια ουτε η αλλη,κι μαλιστα η μια δν ξαναπηρε τηλεφωνο,κι δν μπορω να την δικαιολογησω με τπτ γτ ξερω οτι ο πατερας της της πληρωνει ολους τους λογαριαμσους οποτε ενα τηλ να μου πει θα περασω καποια στιγμη κτλ,θα μπορουσε.
Με την 3η χαθηκαμε οταν εμεινα εγκυος την πρωτη φορα.Μολις μαθε οτι ειμαι εγκυος φωναζε κι κατηγορουε τον αντρα μου οτι το εκανε επιτηδες.Αλλα το ξεπερασε.Ομως η ρηξη αναμεσα μας ηρθε οταν εμεινε η ιδια εγκυος ενα μηνα μετα κι ηθελε να κανει εκτρωση κι της ειπα μην το κανεις δωσε το για υιοθεσια θα το παρουμε εμεις στο κατω κατω κι γυρισε με υφος κι μ ειπε,προτιμω να κανω εκτρωση παρα να ο παρετε εσεις.Ποιος εγω που ημασταν κωλος κι βρακι,που ξοδευαμε 20ωρες τη μερα μαζι,οταν λεμε τα παντα μαζι,τα παντα,βεβαια μετα εφυγε μονιμα στο εξωτερικο,κι πλεον εχουμε μια τυπικη σχεση μεσω νετ τπτ περισσοτερο.
Γενικως για μενα φιλες ειναι 2 κοπελες γυναικες συναδελφων του αντρα μου οι οποιες οχι απλα μου φερονται σαν φιλες κι παραπανω κι μια συμμαθητρια απο το σχολειο!
Παρολο που πληγωθηκα που οι παλιες μου φιλες δν με θελουν για δικους τους λογους στην ζωη τους,δν μπορω να τις παρακαλαω,δλδ θελω το πρωι να παω να πιω εναν καφε σε καμια φιλη μου κι δν εχω καμια,οι 2 αυτες δουλευουν ολη μερα κι η αλλη μενει μακρια κι δν μπορουμε να βρισκομαστε συχνα.

ypovallw ta sevh mou mono kai pou proteines ena toso shmantiko pragma na to yiothetisete eseis enw eixate hdh paidakia! bravo sou eisai ekplhktikh kopela kai esy kai o antras sou!!


Σευχαριστω πολυ,δν εκανα τπτ,απλως ηθελα να γλιτωσω μια ψυχουλα απο το θανατο!!Τοτε δν ειχα παιδια,ημουνα εγκυος στο πρωτο μου παιδι,κι της ειπα,θα μεγαλωσουν σαν διδυμα!
Για μας δν θα ηταν βαρος,αλλα εκεινη απλα μας πεταξε στα μουτρα οτι ημασταν αχρηστοι γιαυτο..Το πληρωσε μετα,ειμαι σιγουρη καθε φορα που κοιταει τη κορη μου θα το θυμαται,κι μαλιστα οταν γεννησα εκεινη ξενυχτησε μαζι μου,κι της ειπα η τιμωρια σου ειναι αυτη να βλεπεις τα παιδια των αλλων,κι πολλα αλλα της ειπα,που σιγουρα την πληγωσαν πολυ,αλλα κι γω πληγωθηκα πολυ που με απερριψε ετσι,προτιμησε να σκοτωσει ενα μωρο παρα να το παρω εγω...Γιατι????

silia

silia
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
manoula_24xr έγραψε:
silia έγραψε:
manoula_24xr έγραψε:Kαλημερα.
Εμενα δν μου εχει τυχει να με αντιμετωπισουν με ειρωνια οσο αφορα τα παιδια,αντιθετως να με ρωτανε πως τα βγαζω περα κι οτι εκεινες δν θα καταφερναν κτλ..

Αλλα εμενα με πειραζει οτι ειχα 3 φιλες που ειχαμε πολυ επαφη,κι λογω διαφορων συνθηκων δν βρισκομαστταν συχνα,γτ η μια δουλευε 12ωρα το καταλαβαινα,κι η αλλη μετακομισε 20χλμ μακρια κ δν εχει μεσον να ερχεται,κι οταν γεννησα δν ηρθε ουτε η μια ουτε η αλλη,κι μαλιστα η μια δν ξαναπηρε τηλεφωνο,κι δν μπορω να την δικαιολογησω με τπτ γτ ξερω οτι ο πατερας της της πληρωνει ολους τους λογαριαμσους οποτε ενα τηλ να μου πει θα περασω καποια στιγμη κτλ,θα μπορουσε.
Με την 3η χαθηκαμε οταν εμεινα εγκυος την πρωτη φορα.Μολις μαθε οτι ειμαι εγκυος φωναζε κι κατηγορουε τον αντρα μου οτι το εκανε επιτηδες.Αλλα το ξεπερασε.Ομως η ρηξη αναμεσα μας ηρθε οταν εμεινε η ιδια εγκυος ενα μηνα μετα κι ηθελε να κανει εκτρωση κι της ειπα μην το κανεις δωσε το για υιοθεσια θα το παρουμε εμεις στο κατω κατω κι γυρισε με υφος κι μ ειπε,προτιμω να κανω εκτρωση παρα να ο παρετε εσεις.Ποιος εγω που ημασταν κωλος κι βρακι,που ξοδευαμε 20ωρες τη μερα μαζι,οταν λεμε τα παντα μαζι,τα παντα,βεβαια μετα εφυγε μονιμα στο εξωτερικο,κι πλεον εχουμε μια τυπικη σχεση μεσω νετ τπτ περισσοτερο.
Γενικως για μενα φιλες ειναι 2 κοπελες γυναικες συναδελφων του αντρα μου οι οποιες οχι απλα μου φερονται σαν φιλες κι παραπανω κι μια συμμαθητρια απο το σχολειο!
Παρολο που πληγωθηκα που οι παλιες μου φιλες δν με θελουν για δικους τους λογους στην ζωη τους,δν μπορω να τις παρακαλαω,δλδ θελω το πρωι να παω να πιω εναν καφε σε καμια φιλη μου κι δν εχω καμια,οι 2 αυτες δουλευουν ολη μερα κι η αλλη μενει μακρια κι δν μπορουμε να βρισκομαστε συχνα.

ypovallw ta sevh mou mono kai pou proteines ena toso shmantiko pragma na to yiothetisete eseis enw eixate hdh paidakia! bravo sou eisai ekplhktikh kopela kai esy kai o antras sou!!


Σευχαριστω πολυ,δν εκανα τπτ,απλως ηθελα να γλιτωσω μια ψυχουλα απο το θανατο!!Τοτε δν ειχα παιδια,ημουνα εγκυος στο πρωτο μου παιδι,κι της ειπα,θα μεγαλωσουν σαν διδυμα!
Για μας δν θα ηταν βαρος,αλλα εκεινη απλα μας πεταξε στα μουτρα οτι ημασταν αχρηστοι γιαυτο..Το πληρωσε μετα,ειμαι σιγουρη καθε φορα που κοιταει τη κορη μου θα το θυμαται,κι μαλιστα οταν γεννησα εκεινη ξενυχτησε μαζι μου,κι της ειπα η τιμωρια σου ειναι αυτη να βλεπεις τα παιδια των αλλων,κι πολλα αλλα της ειπα,που σιγουρα την πληγωσαν πολυ,αλλα κι γω πληγωθηκα πολυ που με απερριψε ετσι,προτιμησε να σκοτωσει ενα μωρο παρα να το παρω εγω...Γιατι????

giati einai zwon...kai me ta zwa akrh dn vgazeis Sad mhn stenaxwriesai mhn s endiaferei an thn plhgwsan esena se plhgwse perissotero se mia stigmh pou to mono pou htheles htan na vohthseis me ton pio anidioteleis tropo!!! bravo sou kai pali!!!!

vanap


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
manoulaxlr πολύ σπουδαίο αυτό που έκανες... και μόνο που το πρότεινες δείχνει τι άνθρωπος είσαι... Τώρα το ότι δεν βρήκε αξιόλογο αυτί να το ακούσει για να καταλάβει τι άνθρωπο έχει απέναντι του... σίγουρα δεν φταις εσύ...

Πάντως κι εμένα μου έχει τύχει από φίλες να με ειρωνευτούν γιατί αυτές είχαν παιδιά και εγώ όχι.. Το κάνανε μία δύο ε μετά ξέκοψα... Επίσης αντιμετώπισα και συμπεριφορές λύπησης γιατί ενώ ήμουν παντρεμένη δεν είχα παιδιά άσχετα αν εμείς συνειδητά δεν θέλαμε ακόμη να κάνουμε.
Όλους αυτούς απλά τους απομάκρυνα από κοντά μου και κρατώ απλά τυπικές σχέσεις... το πρόβλημα μου είναι οι συγγενείς...



Έχει επεξεργασθεί από τον/την vanap στις Πεμ Απρ 05, 2012 10:06 pm, 1 φορά

silia

silia
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
vanap έγραψε:manoulaxlr πολύ σπουδαίο αυτό που έκανες... και μόνο που το πρότεινες δείχνει τι άνθρωπος είσαι... Τώρα το ότι δεν βρήκε αξιόλογο αυτί να το ακούσει για να καταλάβει τι άνθρωπο έχει απέναντι του... σίγουρα δεν φταις εσύ...

Πάντως κι εμένα μου έχει τύχει από φίλες να με ειρωνευτούν γιατί αυτές είχαν παιδιά και εγώ όχι.. Το κάνανε μία δύο ε μετά ξέκοψα... Επίσης αντιμετώπισα και συμπεριφορές λύπησης γιατί ενώ ήμουν παντρεμένη δεν είχα παιδιά άσχετα αν εμείς συνειδητά δεν θέλαμε ακόμη να κάνουμε.
Όλους αυτούς απλά τους απομάκρυνα από κοντά μου και κρατώ απλά τυπικές σχέσεις... το πρόβλημα μου είναι οι συγγενείς...
Η νύφη μου από την στιγμή που έμαθε πως είμαι έγκυος απλά δεν μου μιλάει.... δεν θα σας γράψω σκηνικά που έχουν γίνει γιατί μπορώ να γράφω μέχρι το βράδυ...
το πιο απλό μου λένε διάφορα για την κοιλιά μου (φούσκωσε, μεγάλωσε κλπ)την κοιτάει και κάνει πως δεν την είδε πως δεν την ενδιαφέρει καθόλου η κατάσταση μου... Με πειράζει πάρα πολύ η συμπεριφορά της, αφήστε που έχει και άμεσο αντίκτυπο στον αδερφό μου.
Και προσέχω πάρα πολύ όταν είναι μπροστά να μην μιλάω για την εγκυμοσύνη μου και γενικότερα αποφεύγω να συνεχίσω την συζήτηση αν κάποιος με ρωτήσει.
Νομίζω πως προσπαθούν να κάνουν παιδί και δεν μπορούν και γι αυτό συμπεριφέρεται έτσι. Το έχω καταλάβει από μισόλογα και από αυτά που έλεγε πριν το γάμο τους, πως βιάζονται να παντρευτούν για να κάνουν παιδί και θέλει να γίνει μάνα γρήγορα και τέτοια.. Είναι πολύ δύσκολες αυτές οι καταστάσεις και ξέρω πως υπάρχουν πολλά ζευγάρια που τις ζούνε... Στεναχωριέμαι πολύ και η αλήθεια είναι πως όσες φορές έχουμε συναντηθεί αναστατώνομαι τόσο που δεν μπορώ να ηρεμήσω και χάνω και τον ύπνο μου... είναι άδικο και για το μωράκι μου αλλά δεν μπορώ να ξεκόψω από τον αδερφό μου

syggnwmh re koukla mou kai ti ftais esy ama mporeses na kaneis paidi φιλες που δεν καταλαβαινουν (ή κανουν πως δεν καταλαβαινουν)..:-( - Σελίδα 3 50580 kai h nufh sou dn mporei?dn katalava anti na xareite olh mazi gia thn yperoxh katastash sou tha prepei na kryvesai kai na mhn to sxoliazeis gia na mhn aisthanetai asxhma h allh?dn katalava dn sou axizei oute esena oute sto mwraki sou thn epomenh fora etsi gia spasimo arxise na milas me perhfania gi ayto pou sou sumvainei!!!!gnwmh mou e?polu mou thn dinoun oi komplexares re gamwto! egw edw pou eimai exw thn filh mou h opoia einai 38 xronwn kai dn ths etyxe akoma na kanei paidi olo ayto thn exei kanei ystero kai prhzei emena... alla toulaxiston asxoleite polu me thn katastash mou dn kanei pws dn me vlepei..!!!
neyriasa prwiniatika φιλες που δεν καταλαβαινουν (ή κανουν πως δεν καταλαβαινουν)..:-( - Σελίδα 3 679259 φιλες που δεν καταλαβαινουν (ή κανουν πως δεν καταλαβαινουν)..:-( - Σελίδα 3 679259



Έχει επεξεργασθεί από τον/την silia στις Πεμ Απρ 19, 2012 2:24 am, 1 φορά

χαμομηλακι

χαμομηλακι
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
manoula_24xr έγραψε:Ομως η ρηξη αναμεσα μας ηρθε οταν εμεινε η ιδια εγκυος ενα μηνα μετα κι ηθελε να κανει εκτρωση κι της ειπα μην το κανεις δωσε το για υιοθεσια θα το παρουμε εμεις στο κατω κατω κι γυρισε με υφος κι μ ειπε,προτιμω να κανω εκτρωση παρα να ο παρετε εσεις.

κοριτσακι εσυ εχεις μεγαλη καρδια,αυτη ειναι απλα μια μεγαλη γαιδουρα.Καλυτερα οπου ξεκοψες μαζι της...

χαμομηλακι

χαμομηλακι
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
silia έγραψε:syggnwmh re koukla mou kai ti ftais esy ama mporeses na kaneis paidi φιλες που δεν καταλαβαινουν (ή κανουν πως δεν καταλαβαινουν)..:-( - Σελίδα 3 50580 kai h nufh sou dn mporei?dn katalava anti na xareite olh mazi gia thn yperoxh katastash sou tha prepei na kryvesai kai na mhn to sxoliazeis gia na mhn aisthanetai asxhma h allh?dn katalava dn sou axizei oute esena oute sto mwraki sou thn epomenh fora etsi gia spasimo arxise na milas me perhfania gi ayto pou sou sumvainei!!!!gnwmh mou e?polu mou thn dinoun oi komplexares re gamwto! egw edw pou eimai exw thn filh mou h opoia einai 38 xronwn kai dn ths etyxe akoma na kanei paidi olo ayto thn exei kanei ystero kai prhzei emena... alla toulaxiston asxoleite polu me thn katastash mou dn kanei pws dn me vlepei..!!!
neyriasa prwiniatika φιλες που δεν καταλαβαινουν (ή κανουν πως δεν καταλαβαινουν)..:-( - Σελίδα 3 679259 φιλες που δεν καταλαβαινουν (ή κανουν πως δεν καταλαβαινουν)..:-( - Σελίδα 3 679259

το καταλαβαινω αυτο που λεει η vanap και εγω το ιδιο ζουσα με την συγκεκριμενη,δεν μιλουσα ποτε για το μωρο,ουτε για την εγκυμοσυνη που ειχα τα προβληματα μου και δεν μπορουσα να τα μοιραστω γιατι με κοιταζαν με μισο ματι.Και δεν ειναι οτι η συγκεκριμενη δεν μπορει ή δεν θελει να κανει παιδι.Δεν εχει δοκιμασει καν γιατι το ετερο ημισυ θελει,λεει,πρωτα να παντρευτουν και μετα.Και ο γαμος εχει αναβληθει επ'αοριστον γιατι ολο δουλειες τους βγαινουν μπροστα,το σπιτι που χτιζουν δεν εχει τελειωσει κτλ κτλ.Η γιαγια μου ελεγε οτι οποιος δεν θελει να ζυμωσει,10 μερες κοσκινιζει....Χτες με ρωτησε μια κοινη μας γνωστη ποτε γενναει μια αλλη φιλη μου+συμμαθητρια μου παρουσια της δικιας μου "φιλεναδας" και γυρναει ξαφνικα και λεει "Τιιιιι?ειναι και η μαιρουλα εγκυος?Σοβαρα?μωρε μπραβο!το πηρατε εργολαβια οι συμμαθητριες!"...Το υφος ειχε μεν εκπληξη αλλα και κακια.Εν μερει τη λυπαμαι γιατι και αυτην ολοι την πρηζουν και τη ρωτανε ποτε θα παντρευτει αλλα και αυτη ωρες ωρες δινει δικαιωματα.Πιστευω οτι εχει αγχωθει κιολας πολυ,γιατι ειναι μεγαλυτερη απο μενα(σε λιγες μερες 35)και φοβαται.Και φοβαμαι οτι το αγχος της αυτο θα της κανει κακο και δεν θα ηθελα,πραγματικα φιλες που δεν καταλαβαινουν (ή κανουν πως δεν καταλαβαινουν)..:-( - Σελίδα 3 534787 φιλες που δεν καταλαβαινουν (ή κανουν πως δεν καταλαβαινουν)..:-( - Σελίδα 3 534787 φιλες που δεν καταλαβαινουν (ή κανουν πως δεν καταλαβαινουν)..:-( - Σελίδα 3 534787 ειναι λιγο αναποδη και την πιανουν οι κακιες αλλα δεν θελω να ειναι δυτστυχισμενη.... Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad

joannoua3

joannoua3
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Koritsakia m,,,
Dustixws uparxoun ki auta stin zwi... Crying or Very sad
Files liges k kales...

manoula_24xr

manoula_24xr
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
χαμομηλακι έγραψε:
manoula_24xr έγραψε:Ομως η ρηξη αναμεσα μας ηρθε οταν εμεινε η ιδια εγκυος ενα μηνα μετα κι ηθελε να κανει εκτρωση κι της ειπα μην το κανεις δωσε το για υιοθεσια θα το παρουμε εμεις στο κατω κατω κι γυρισε με υφος κι μ ειπε,προτιμω να κανω εκτρωση παρα να ο παρετε εσεις.

κοριτσακι εσυ εχεις μεγαλη καρδια,αυτη ειναι απλα μια μεγαλη γαιδουρα.Καλυτερα οπου ξεκοψες μαζι της...


Ξεκοψαμε για πολλους λογους.
Αρχικα ξεκοψαμε λογω της εκτρωσης ειλικρινα δν ηθελα να την ξαναδω.Μρτα ομως ειχαμε επαφες λογω οτι δν ηθελα να τν κρινω εγω,κι ξαναειχαμε καποιες επαφες.
Μετα ομως ειχαμε παει Βραζιλια κι οι 2,κι μεναμε σε διαφορετικες πολεις με διαφορα 4-5 ωρων μεταξυ τους,η κθεμια να δει τους συγγενεις της,κι τη μερα των γενεθλιων μου θα εκανα μεγαλο μπαρμπεκιου σε ραντζο με πισινα κτλ,κι της λεω θελώ να ρθεις,κι μου λεει θα προσπαθησω,θα δω τ προγραμμα που εχει κανει η αδερφη μου(η οποια ποτε δν με χωνευε κι τν εχω πιασει στα πρασα να μιλαει πισω απο την πλατη μου για μενα με τα χειροτερα λογια) κι της λεω δν με νοιαζει,θελω γιαυτη τη μερα να ερθεις κι θα σ κανω εγω τα εισητηρια αν αυτο ειναι προβλημα,κι τελικα οχι μονο δν ηρθε ουτε τηλ πηρε να μ ευχηθει,κι οταν γυρισαμε ελλαδα λεει ε να,η αδερφη μου ειπε οτι δν ειναι πρεπον να ερχομουνα σε κοσμικο παρτυ(γτ πηγε κι βαφτιστηκε σε καποια εκλησια δν το κατακρινω καλα εκανε,αλλα το παρτυ μου θα την εκανε να κανει αμαρτια???) κι γιαυτο λεει δν ηρθα.Α καλα της λεω κι συ κι η αδερφη σου το εχετε χασει,γτ ειμαι του διαβολου εγω κτλ..Κι ελεγε τα δικα της κι εκει ξεκοψα τελειως δν ηθελα καμια επαφη.

Εγω απο την εφηβεια μου κι επειτα προσπαθουσα να εξελιχθω σε καλυτερο ανθρωπο,οχι σε χειροτερο,κι προφφανως κεινη εξελλισοταν αντιθετως απο μενα.
Γενικως ξεκοψα γτ εχει πει πολλα που με πληγωσαν,κι το κακο ειναι οτι ολα αυτα ειναι σκεψεις κι αποψεις της ηλιθιας της μανας της κι της αδερφης της που της κανουν κυριολεκτικα πλυση εγκεφαλου!
Αλλα κι γω επραξα με κακια,καποια στιγμη ημασταν οικογενειακως μαζεμενοι κι συζητουσαμε οι γυναικες πως εξελιχθηκαν οι ξαδερφες κτλ,κι κατι ειπαν για μενα οτι αλλαξα προς το καλυτερο που ημουνα κι καλα επαναστατρια της οικογενειας κτλ,κι λεω τα σιγανα ποταμακια να φοβασαι της λεω,τουλαχιστον ειχα τα κοτσια να κρατησω το παιδι μου,κι οχι να το ριξω γτ δν ηξερα ποιανου ειναι...
Εκει μοκο κανανε ολες,κι αυτη κ η μανα της με κοιτουσαν σαν αγαλμα!
Η μανα της δν ηξερε τπτ αλλα το καταλαβε οτι μιλουσα για την κορη της,γτ με καμια αλλη ξαδερφη δν εειχα πολλα πολλα ποτε!

Αλλα εγω προσωπικα προσπαθησα να κανω την καλη πραξη,η αμαρτια πανω της,ο καθενας πληρωνει οτι κανει σαυτη τη ζωη,δν ειμαι γω να την κρινω,κι μακαρι να μετανιωσει κι να την λυπηθει ο Θεος για οσα εχει κανει,κι κεινη κ μενα γτ ειπα κ γω σκληρα λογια.


Αλλα γενικως οσα χρονια κ να ξερεις καποιον,ποτε δν μπορεις ναεισαι σιγουρος γιαυτον!

????????


Επισκέπτης
[quote="manoula_24xr"
Αλλα γενικως οσα χρονια κ να ξερεις καποιον,ποτε δν μπορεις ναεισαι σιγουρος γιαυτον![/quote]




ειπες την πιο σοφη κουβεντα!

να χαιρεσαι το μπουμπουκακι σου!

Lilliput

Lilliput
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
manoula_24xr έγραψε:Αλλα γενικως οσα χρονια κ να ξερεις καποιον,ποτε δν μπορεις ναεισαι σιγουρος γιαυτον!

Συμφωνώ απόλυτα.-

vanap


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Lilliput έγραψε:
manoula_24xr έγραψε:Αλλα γενικως οσα χρονια κ να ξερεις καποιον,ποτε δν μπορεις ναεισαι σιγουρος γιαυτον!

Συμφωνώ απόλυτα.-

Συμφωνώ κι εγώ... πολύ σωστό!!

vanap


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
//



Έχει επεξεργασθεί από τον/την vanap στις Τρι Απρ 10, 2012 12:45 am, 1 φορά

silia

silia
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
vanap έγραψε:
silia έγραψε:
vanap έγραψε:manoulaxlr πολύ σπουδαίο αυτό που έκανες... και μόνο που το πρότεινες δείχνει τι άνθρωπος είσαι... Τώρα το ότι δεν βρήκε αξιόλογο αυτί να το ακούσει για να καταλάβει τι άνθρωπο έχει απέναντι του... σίγουρα δεν φταις εσύ...

Πάντως κι εμένα μου έχει τύχει από φίλες να με ειρωνευτούν γιατί αυτές είχαν παιδιά και εγώ όχι.. Το κάνανε μία δύο ε μετά ξέκοψα... Επίσης αντιμετώπισα και συμπεριφορές λύπησης γιατί ενώ ήμουν παντρεμένη δεν είχα παιδιά άσχετα αν εμείς συνειδητά δεν θέλαμε ακόμη να κάνουμε.
Όλους αυτούς απλά τους απομάκρυνα από κοντά μου και κρατώ απλά τυπικές σχέσεις... το πρόβλημα μου είναι οι συγγενείς...
Η νύφη μου από την στιγμή που έμαθε πως είμαι έγκυος απλά δεν μου μιλάει.... δεν θα σας γράψω σκηνικά που έχουν γίνει γιατί μπορώ να γράφω μέχρι το βράδυ...
το πιο απλό μου λένε διάφορα για την κοιλιά μου (φούσκωσε, μεγάλωσε κλπ)την κοιτάει και κάνει πως δεν την είδε πως δεν την ενδιαφέρει καθόλου η κατάσταση μου... Με πειράζει πάρα πολύ η συμπεριφορά της, αφήστε που έχει και άμεσο αντίκτυπο στον αδερφό μου.
Και προσέχω πάρα πολύ όταν είναι μπροστά να μην μιλάω για την εγκυμοσύνη μου και γενικότερα αποφεύγω να συνεχίσω την συζήτηση αν κάποιος με ρωτήσει.
Νομίζω πως προσπαθούν να κάνουν παιδί και δεν μπορούν και γι αυτό συμπεριφέρεται έτσι. Το έχω καταλάβει από μισόλογα και από αυτά που έλεγε πριν το γάμο τους, πως βιάζονται να παντρευτούν για να κάνουν παιδί και θέλει να γίνει μάνα γρήγορα και τέτοια.. Είναι πολύ δύσκολες αυτές οι καταστάσεις και ξέρω πως υπάρχουν πολλά ζευγάρια που τις ζούνε... Στεναχωριέμαι πολύ και η αλήθεια είναι πως όσες φορές έχουμε συναντηθεί αναστατώνομαι τόσο που δεν μπορώ να ηρεμήσω και χάνω και τον ύπνο μου... είναι άδικο και για το μωράκι μου αλλά δεν μπορώ να ξεκόψω από τον αδερφό μου

syggnwmh re koukla mou kai ti ftais esy ama mporeses na kaneis paidi φιλες που δεν καταλαβαινουν (ή κανουν πως δεν καταλαβαινουν)..:-( - Σελίδα 3 50580 kai h nufh sou dn mporei?dn katalava anti na xareite olh mazi gia thn yperoxh katastash sou tha prepei na kryvesai kai na mhn to sxoliazeis gia na mhn aisthanetai asxhma h allh?dn katalava dn sou axizei oute esena oute sto mwraki sou thn epomenh fora etsi gia spasimo arxise na milas me perhfania gi ayto pou sou sumvainei!!!!gnwmh mou e?polu mou thn dinoun oi komplexares re gamwto! egw edw pou eimai exw thn filh mou h opoia einai 38 xronwn kai dn ths etyxe akoma na kanei paidi olo ayto thn exei kanei ystero kai prhzei emena... alla toulaxiston asxoleite polu me thn katastash mou dn kanei pws dn me vlepei..!!!
neyriasa prwiniatika φιλες που δεν καταλαβαινουν (ή κανουν πως δεν καταλαβαινουν)..:-( - Σελίδα 3 679259 φιλες που δεν καταλαβαινουν (ή κανουν πως δεν καταλαβαινουν)..:-( - Σελίδα 3 679259

Δεν μπορείς να φανταστείς πόσες φορές θέλησα να το κάνω!! Και επειδή το μωρό μου θα είναι το πρώτο εγγόνι μπορείς να φανταστείς ότι όλοι είναι ενθουσιασμένοι και μιλάνε συνεχώς γι αυτό, οπότε είναι πανεύκολο να μπω σε αυτή την διαδικασία.
Μία φορά πήγα να το κάνω αλλά αμέσως σκέφτηκα τον αδερφό μου και πως θα αισθανθεί εκείνος αν του πει πως εγώ τάχα μου κοκορευόμουν για το μωρό και βούρκωσα.... ευτυχώς οι υπόλοιποι πίστεψαν πως φταίνε οι ορμόνες!!!
Όταν ανακοινώσαμε πάντως την εγκυμοσύνη δεν μου ευχήθηκε αλλά όταν ήταν μπροστά οι γονείς μου έκανε πως τάχα μου ενδιαφερόταν και μου μιλούσε ενώ όταν βρισκόμασταν αλλού τίποτα..... τώρα τα έχει κόψει κι αυτά...
Ουφ τι να κάνουμε.... τους φίλους τους επιλέγουμε τους συγγενείς μας όμως όχι!!!!

ax re koritsaki mou Sad poso vlamenh einai h nyfh sou re gamwto k einai krima gt etsi opws agapas ton aderfo sou tha borousate na eisaste polu kales files!!!

vanap


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
//



Έχει επεξεργασθεί από τον/την vanap στις Τρι Απρ 10, 2012 12:46 am, 1 φορά

miki2009

miki2009
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Κορίτσια κακεντρεχείς υπάρχουν παντού. Ευτυχώς εγώ είμαι αναίσθητη σε αυτά και δεν δίνω σημασία στην κακία μερικών. Στην ερώτηση μερικών άντε δεν θα κάνετε κανένα μωρό(παντρεύτηκα 37 και γέννησα στα 43 αυτά τα χρόνια προσπαθούσαμε )έλεγα είναι νωρίς ακόμα χαίρομε τον έρωτά μου και τον άνδρα μου. Πιο βλακώδες από αυτή την ερώτηση δεν υπάρχει και μην την κάνετε ποτέ . Γιατί αν το ζευγάρι προσπαθεί για μωρό με αυτή την ερώτηση ξύνεις πληγές. Εάν πάλι δεν θέλει κάποιος να κάνει παιδί(υπάρχουν και τέτοια ζευγάρια)δεν θα τους αλλάξεις γνώμη. Και δικιά μου φίλη (δεν την λες) μόλις της ανακοίνωσα ότι είμαι έγκυος δεν μου ευχήθηκε καν γιατί προσπαθούσε και αυτή για μωρό και τελικά δεν τα κατάφερε ακόμη .Τον μικρό ούτε που τον πλησιάζει. Μακριά και αγαπημένοι αυτό κάνω εγώ .

panta

panta
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
miki2009 έγραψε: Πιο βλακώδες από αυτή την ερώτηση δεν υπάρχει και μην την κάνετε ποτέ . Γιατί αν το ζευγάρι προσπαθεί για μωρό με αυτή την ερώτηση ξύνεις πληγές. Εάν πάλι δεν θέλει κάποιος να κάνει παιδί(υπάρχουν και τέτοια ζευγάρια)δεν θα τους αλλάξεις γνώμη.

Ποσο μα ποσο μα ποσο συμφωνω με αυτο που λες!! Ναι καλη μου εσενα περιμενα να μου δωσεις το οκ να κανω παιδι.
Κι εγω πολλες φορες σκεφτομαι για φιλικα ζευγαρια που δεν κανουν παιδι, τι μπορει να συμβαινει, αλλα ποτε δε ρωταω. Λες και πρεπει να μου δωσουν αναφορα.

χαμομηλακι

χαμομηλακι
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
miki2009 έγραψε:Στην ερώτηση μερικών άντε δεν θα κάνετε κανένα μωρό(παντρεύτηκα 37 και γέννησα στα 43 αυτά τα χρόνια προσπαθούσαμε )έλεγα είναι νωρίς ακόμα χαίρομε τον έρωτά μου και τον άνδρα μου. Πιο βλακώδες από αυτή την ερώτηση δεν υπάρχει και μην την κάνετε ποτέ . Γιατί αν το ζευγάρι προσπαθεί για μωρό με αυτή την ερώτηση ξύνεις πληγές. Εάν πάλι δεν θέλει κάποιος να κάνει παιδί(υπάρχουν και τέτοια ζευγάρια)δεν θα τους αλλάξεις γνώμη.

ποσο δικιο εχεις σ'αυτο!θυμαμαι επρηζαν την ξαδερφη μου γι'αυτο πολυ καιρο.Εκαναν 3 χρονια προσπαθειες για παιδακι,χωρις εξωσωματικες ή οτιδηποτε αλλα στο κατω-κατω ηταν τελειως δικο τους θεμα.Να σκεφτεις οτι τσαντιζομουν εγω που τους ακουγα να λενε κατι τετοιο.Και εμενα κατι κυραδες μου ελεγαν κατι τετοιες μπουρδες οταν παντρευτηκα με τον αντρα μου "να κανετε ενα παιδι γρηγορα τωρα,τι περιμενετε,εσυ μικρη εισαι αλλα ο αντρας σου κοντευει τα 40,ποτε θα το κανετε?"...επρεπε να τους πω τοτε ομως "δεν παιζει μωρο,παιρνω αντισυλληπτικα,για να πνιγω το κουνελι ελευθερα".Επισης ο αντρας μου εχει κανει μια φορα την προτροπη σε ενα ζευγαρι φιλων μας που ειναι 3-4 χρονια παντρεμενοι και εφαγε μια κλωτσια κατω απο το τραπεζι και το καταλαβε.Μου ειπε οτι δεν το εκανε επιτηδες και οτι δεν φανταστηκε οτι μπορει να υπηρχε προβλημα.Στην συγκεκριμενη περιπτωση,δεν υπαρχει προβλημα σωματικο,οπως του ειπε ο φιλος του αργοτερα καποια στιγμη,αλλα ψυχολογικο.Υπαρχουν και αυτες οι περιπτωσεις,δεν πρεπει να τις παραβλεπουμε.Η γυναικα του εβλεπε ψυχολογο γιατι δεν ηθελε να κανει παιδι με τιποτε.Και απ'οσο ξερω,ουτε τωρα θελει.Ωστοσο αυτο ειναι αλλουνου παπα ευαγγελιο και ειναι αποδεκτο.Το κακο ειναι οτι θελει ο αλλος παιδακι και υποφερει... Crying or Very sad

vanap


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Όχι με τίποτα....αυτά τα πράγματα δεν τα ρωτάς!!
Κι επειδή κατά κάποιο τρόπο το έζησα κι εγώ και ξέρω ότι είτε προσπαθείς είτε όχι σε φέρνει σε πολύ δύσκολη θέση δεν το έκανα και ούτε πρόκειται να το κάνω κι εγώ...
Όπως έγραψα σε προηγούμενο ποστ ήμασταν περίπου 2 χρόνια παντρεμένοι αλλά ακόμη πριν το γάμο είχαμε αποφασίσει να μην κάνουμε αμέσως παιδί να περιμένουμε 1,5-2 χρόνια. Κι έτσι έγινε. Αλλά όσο καιρό δεν είχαμε κάποιοι πίστευαν πως απλά δεν μπορούμε κι εγώ ποτέ δεν έδινα λογαριασμό αν προσπαθούμε ή αν δεν προσπαθούμε γιατί απλά δεν τους αφορά!!
Ίσως θα ήταν καλύτερο να έλεγα δεν θέλουμε ακόμη αλλά στην αρχή που το έκανα 1-2 φορές άρχιζαν τα τι περιμένετε και κάντε παιδιά νωρίς και τέτοια... οπότε αποφάσισα ξανά να μην πω τίποτα και ας πιστεύει ο καθένας ότι θέλει!!!

Mirantzela!

Mirantzela!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
ΕΓΩ ΒΙΩΑΣΑ ΤΗΝ ΑΛΛΑΓΗ ΣΤΙΣ ΣΧΕΣΕΙΣ ΜΟΥ ΜΕ ΤΙΣ ΦΙΛΕΣ ΜΟΥ ΑΠΟ ΤΗΝ ΠΡΩΤΗ ΜΕΡΑ ΠΟΥ ΕΜΑΘΑ ΟΤΙ ΕΙΜΑΙ ΕΓΚΥΟΣ. ΚΑΜΙΑ ΔΕΝ ΠΕΡΙΜΕΝΕ ΠΩΣ ΘΑ ΚΡΑΤΗΣΩ ΤΟ ΠΑΙΔΙ, ΚΑΘΩΣ ΕΙΜΑΙ 21 ΕΤΩΝ, ΚΑΙ ΜΑΛΙΣΤΑ ΜΙΑ ΚΑΛΗ ΜΟΥ ΦΙΛΗ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΕΥΘΕΩΣ ΠΩΣ ΔΕΝ ΤΟ ΒΡΙΣΚΕΙ ΚΑΛΗ ΙΔΕΑ ΚΑΙ ΠΩΣ ΘΑ ΤΟ ΜΕΤΑΝΙΩΣΩ. ΑΠΛΑ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΔΕΝ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΟΥΝ ΕΙΝΑΙ ΠΩΣ ΔΕΝ ΧΡΕΙΑΖΟΜΟΥΝ ΚΡΙΤΙΚΗ, ΑΠΛΑ ΛΙΓΟ ΥΠΟΣΤΗΡΙΞΗ ΚΑΙ ΣΥΝΤΡΟΦΙΑ.
ΚΑΙ ΕΙΜΑΙ ΣΙΓΟΥΡΗ ΠΩΣ ΚΑΤΑ ΤΗΝ ΔΙΑΡΚΕΙΑ ΤΗΣ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗΣ ΜΟΥ ΘΑ ΑΡΑΙΩΣΟΥΝ ΤΑ ΤΗΛΕΦΩΝΑ, ΟΙ ΣΥΝΑΝΤΗΣΕΙΣ ΚΛΠ ΚΑΙ ΟΙ ΣΧΕΣΕΙΣ ΘΑ ΧΑΘΟΥΝ ΤΕΛΕΙΩΣ ΣΕ ΚΑΠΟΙΟ ΣΗΜΕΙΟ, ΕΙΝΑΙ ΑΛΛΩΣΤΕ ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΛΕΓΑΤΕ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΓΙΑ ΤΗΝ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΗ ΦΑΣΗ ΖΩΗΣ, ΚΑΙ ΙΣΩΣ ΚΑΙ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΗ ΑΝΤΙΛΗΨΗ ΤΩΝ ΠΡΑΓΜΑΤΩΝ ΚΑΙ ΤΩΝ ΠΡΟΤΕΡΑΙΟΤΗΤΩΝ, ΘΑ ΠΡΟΣΘΕΣΩ ΕΓΩ...

marinaki <3 <3


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
ΟΠΩΣ ΕΙΠΕΣ ΔΝΕ ΠΙΣΤΕΥΕΙΣ ΝΑ ΕΙΣΑΙ Η ΜΟΝΗ ΟΜΟΙΟΠΑΘΟΥΣΑ ΞΑΦΝΙΚΑ ΑΠΟΜΑΚΡΥΝΘΗΚΑΝ Κ ΠΛΕΟΝ ΑΝ ΠΑΡΩ ΕΓΩ ΤΗΛΦ ΤΟΤΕ ΝΑΙ,ΑΥΤΕΣ ΜΟΝΟ Κ ΜΟΝΟ ΟΤΑΝ ΕΧΟΥΝ ΤΗΝ ΑΝΑΓΚΗ ΤΟΥΣ.....ΕΜΕΝΑ ΕΠΑΡΧΙΑ ΠΡΙΝ,,Κ ΤΩΡΑ ΕΧΩ 2 ΧΡΟΝΙΑ ΑΘΗΝΑ ΠΕΡΑΣΑ ΠΟΛΥ ΔΥΣΚΟΛΑΑΑΑ ΦΑΣΗΣ ΠΟΛΥ ΚΛΑΜΑ ΛΟΓΩ ΟΤΙ ΕΙΜΟΥΝ ΟΛΟΜΟΝΑΧΗ Κ ΑΥΤΕΣ ΜΕ ΞΕΧΑΣΑ ΟΥΤΕ ΕΝΑ ΤΗΛΦ Κ ΟΥΤΕ ΚΑΝ ΕΓΚΥΟΣ ΔΝΕ ΕΙΜΟΥΝ....Ε ΠΟΥ Κ ΠΟΥ ΤΗΣ ΕΠΕΡΝΑ ΕΓΩ ΜΕΤΑΑ...ΟΠΟΤΕ ΟΠΩΣ ΕΙΠΕ Κ Η ΚΟΠΕΛΑ ..Ο ΓΑΜΟΣ ΕΙΝΑΙ ΕΝΑ ΚΑΣΤΡΟ ΠΟΥ ΟΣΟΙ ΕΙΝΑΙ ΑΠΟ ΕΞΩ ΘΕΛΟΝ ΝΑ ΜΠΟΥΝ ΜΕΣΑ ΝΟΜΙΖΩ ΑΝ ΤΟ ΕΓΡΑΨΑ ΚΑΛΑΑΑ...ΝΑ ΕΙΜΑΣΤΕ ΚΑΛΑ ΜΕ ΤΗΝ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑ ΜΑΣΣΣΣ...Κ ΘΑ ΕΡΘΟΥΝ ΣΤΗ ΘΕΣΗ ΜΑΣ

*anna*


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Κορίτσια καλημέρα! Σε μένα συνέβη το εξής. Παντρεψαμε ένα ζευγάρι που η κοπέλα είναι λιγω μεγάλη και εδώ και ένα χρόνο και κάτι δεν μπορούν να κάνουν παιδάκι. εγώ δεν ήμουν παντρμένη απλά συζούσαμε 7χρόνια. Έμεινα έγκυος χωρίς να το επιδιόκουμε(καταλάθος). Αποφασίσαμε να το κρατίσουμε και κάναμε πολιτικο τελικά το νινί μας μετά απο 3 μέρες αφού παντρευτίκαμε σταμάτισε η καρδούλα του. Που θέλω να καταλήξω μετά απο 8μήνες ξαναέμεινα έγκυος και φυσικά εκει που μιλούσαμε σχεδόν κάθε μέρα με την κουμπάρα μου, τώρα έχω να ακούσω νέα της κανα 3-4μήνες? Ο άντρας μου μου λέει να την πάρω τηλ αλλα εγώ λεω κάτσε, λογικά αυτή δεν έπρεπε να με πάρει στην κατάσταση που είμαι να δεί τι κάνω? σε 2 μήνες με το καλό θα γεννήσω. Είμαι κακιά??? Α! Και το κορυφαίο είναι οτι ο κουμπάρος μου με τον άντρα μου "είναι" φίλοι απο το δημοτικο και τώρα είναι 35χρονών, τον τελευταίο καιρό ούτε εκείνος μας πέρνει τηλ, μόνο ο άντρας μου αν τον πάρει. Τι να πω, αυτά τα πράγματα είναι ανεπίτρεπτα! Τόση κακία!!! φιλες που δεν καταλαβαινουν (ή κανουν πως δεν καταλαβαινουν)..:-( - Σελίδα 3 311356

marinaki <3 <3


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
*anna* έγραψε:Κορίτσια καλημέρα! Σε μένα συνέβη το εξής. Παντρεψαμε ένα ζευγάρι που η κοπέλα είναι λιγω μεγάλη και εδώ και ένα χρόνο και κάτι δεν μπορούν να κάνουν παιδάκι. εγώ δεν ήμουν παντρμένη απλά συζούσαμε 7χρόνια. Έμεινα έγκυος χωρίς να το επιδιόκουμε(καταλάθος). Αποφασίσαμε να το κρατίσουμε και κάναμε πολιτικο τελικά το νινί μας μετά απο 3 μέρες αφού παντρευτίκαμε σταμάτισε η καρδούλα του. Που θέλω να καταλήξω μετά απο 8μήνες ξαναέμεινα έγκυος και φυσικά εκει που μιλούσαμε σχεδόν κάθε μέρα με την κουμπάρα μου, τώρα έχω να ακούσω νέα της κανα 3-4μήνες? Ο άντρας μου μου λέει να την πάρω τηλ αλλα εγώ λεω κάτσε, λογικά αυτή δεν έπρεπε να με πάρει στην κατάσταση που είμαι να δεί τι κάνω? σε 2 μήνες με το καλό θα γεννήσω. Είμαι κακιά??? Α! Και το κορυφαίο είναι οτι ο κουμπάρος μου με τον άντρα μου "είναι" φίλοι απο το δημοτικο και τώρα είναι 35χρονών, τον τελευταίο καιρό ούτε εκείνος μας πέρνει τηλ, μόνο ο άντρας μου αν τον πάρει. Τι να πω, αυτά τα πράγματα είναι ανεπίτρεπτα! Τόση κακία!!! φιλες που δεν καταλαβαινουν (ή κανουν πως δεν καταλαβαινουν)..:-( - Σελίδα 3 311356
ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ ΑΝΝΑ ΝΑ ΓΕΝΝΗΘΗ ΤΟ ΜΩΡΑΚΗ ΣΟΥ Κ ΟΣΟ ΓΙΑ ΑΥΤΟ ΜΝ ΣΕ ΑΠΑΣΧΟΛΗ ΚΑΘΟΛΟΥ ΤΟ ΣΩΣΤΟ ΗΤΑΝ ΝΑ ΣΕ ΕΠΕΡΝΕ ΤΗΛΦ ΝΑ ΡΩΤΗΣΕΙ ΠΩΣ ΕΙΣΑΙ ΚΛΠ....ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΛΕΣ ΤΟ ΕΠΑΘΑ Κ ΕΓΩ ΜΕ ΜΙΑ ΦΙΛΗ ΜΟΥ ΟΥΤΕ ΜΕ ΡΩΤΑΓΕ ΠΩΣ ΠΑΕΙ Η ΕΓΚΥΜ ΟΥΤΕ ΤΙ ΚΑΝΩ ΕΙΜΟΥΝ ΣΧΕΔΟΝ ΣΤΟΝ 5 Κ ΔΝΕ ΜΕ ΕΙΧΕ ΡΩΤΗΣΕΙ ΟΥΤΕ Σ ΤΙ ΕΙΝΑΙ ΑΓΟΡΙ -ΚΟΡΙΤΣΙ...Κ ΜΟΥ ΕΙΧΕ ΠΕΙ ΝΑ ΜΟΥ ΤΟ ΒΑΦΤΙΣΕΙ Κ ΟΛΑΣ ΟΤΑΝ ΤΗΣ ΕΙΠΑ ΟΤΙ ΕΙΜΑΙ ΕΓΚΥΟΣ,,ΜΕΤΑ ΕΚΟΨΑ ΜΑΖΗ ΤΗΣ ΤΕΛΕΙΟΣ,Κ ΕΚΑΝΑ ΤΗΝ ΒΛΑΚΕΙ ΤΩΡΑ ΔΝΕ ΞΕΡΩ ΤΗΣ ΕΣΤΥΛΑ ΜΝΜ ΝΑ ΕΡΘΕΙ ΣΤΑ ΒΑΦΤΙΣΙΑ ΤΟΥ ΓΙΟΥ ΜΟΥ ΜΕΓΑΑΑΑ ΜΟΥ ΒΛΑΚΕΙΑΑΑΑ

*anna*


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Κοίτα βλακεία δεν το λές. Είσαι υπεράνω και το δίχνεις. Με το καλό να έρθει και ίσος καταλάβει τι έχασε τόσο καιρό. γιατί ένα μωρό όποιου και να είναι μόλης σου σκάσει ένα χαμόγελο λιώνεις. Άστην μπορεί να λιώσει και αυτή. το θέμα είιναι μετά τι κάνεις εσύ? αν σου ξαναρχίσει τα τηλ και τους καφέδες. Εγώ δεν θα δεχόμουν ξανά παρτίδες γιατί μου έδειξε τι άνθρωπος είναι. οι φίλοι φένονται και στης ΧΑΡΕΣ και στης ΛΥΠΕΣ.(κορίτσια συγνώμη για την ορθογραφία αλλα στο σχολείο πήγενα γιατί έπρεπε να πάω. Έτσι όπως πήγενα έτσι έφευγα, ΤΟΥΒΛΟ.) Smile

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 3 από 4]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Δωρεάν forum σε punBB | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις