Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
105 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 105 επισκέπτες :: 2 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4 ... 14 ... 26  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 3 από 26]

51 Εγκυουλες Απριλιου 2012!!!#3 - Σελίδα 3 Empty Απ: Εγκυουλες Απριλιου 2012!!!#3 Σαβ Μαρ 24, 2012 2:03 pm

βικτωρια

βικτωρια
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
nakos έγραψε:κοριτσακια καλημερα!! δεν σας ξεχασα αλλα εχτες που γυρισα απο το γιατρο δεν ημουν και στα καλυτερα μου! ο μικρος ειναι μια χαρα απο βαρος και αναπτυξη αλλα την τελευταια βδομαδα μπλεκτηκε με το λωρο και εχει διπλη περιτιληξη στο λαιμουδακι του! και ετσι παμε για προγραματισμενη καισαρικη την αλλη παρασκευη στις 30 που θα κλεινω και την 38βδομαδα! εχω αγχωθει! και συνεχεια θελω να ακουω το μωρο να κουνιεται γιατι ανησυχω! ελπιζω ολα καλα να πανε!! και να τα καταφερω μετα με το μωρακι!! να ειναι γερο!! μου ειπε να ξεκουραζομαι και την δευτερα θα ξαναπαμε για υπερηχο και μετα την τεταρτη για την τελευταια μετρηση!! αυτα τα νεα μας!! κουραγιο σε ολες μας! και με το καλο να ερθουν τα μωρακια μας!! φιλακια!!  Εγκυουλες Απριλιου 2012!!!#3 - Σελίδα 3 215994
μην ανησυχεις και η ανιψια μου ειχε περιτιληξη και γεννησε κ φυσιολογικα ολα καλα θα πανε αντε σε 5 μερες θα τον εχεις αγκαλια

52 Εγκυουλες Απριλιου 2012!!!#3 - Σελίδα 3 Empty Απ: Εγκυουλες Απριλιου 2012!!!#3 Σαβ Μαρ 24, 2012 3:21 pm

marilia_92

marilia_92
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Ποσες ξενυχταμε κοριτσια;

53 Εγκυουλες Απριλιου 2012!!!#3 - Σελίδα 3 Empty Απ: Εγκυουλες Απριλιου 2012!!!#3 Κυρ Μαρ 25, 2012 1:37 am

τατιανα

τατιανα
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
καλημερα εγκυουλες και μη..
σημερα εχει παλι ωραια μερα κ λεμε μολις χορτασει επιτελους η μπεμπα να την παμε καμια βολτα στην γειτονια!
μαριλια εγω ξενυχταω..χεχε οταν θα θηλαζης θα σκεφτεσαι πως δεν εισαι μονη!!εισαι αξια μανουλα παντως που θηλαζης παρολες τις δυσκολιες!

εγκυουλες υπομονη λιγο εμεινε..και μην φοβαστε δεν ειναι τιποτα η γεννα μπροστα στην ανακουφιση κ την χαρα που θα νιωσετε!!

54 Εγκυουλες Απριλιου 2012!!!#3 - Σελίδα 3 Empty Απ: Εγκυουλες Απριλιου 2012!!!#3 Κυρ Μαρ 25, 2012 3:01 am

XRYSA M


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΜΟΥ ΤΙ ΚΑΝΕΤΕ?????ΑΧ ΕΓΩ ΑΠΟ ΧΘΕΣ ΕΧΩ ΠΙΟ ΣΥΧΝΑ ΠΟΝΑΚΙΑ ΚΑΙ ΚΑΠΟΙΑ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΕΝΤΟΝΑ Embarassed ΧΘΕΣ ΕΙΔΙΚΑ ΤΟ ΒΡΑΔΥ ΓΙΑ ΠΡΩΤΗ ΦΟΡΑ ΕΙΧΑ ΓΙΑ ΑΡΚΕΤΗ ΩΡΑ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΑΚΟΜΑ ΣΤΟ 15ΛΕΠΤΟ ΟΠΩΣ ΜΟΥ ΠΕ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΑΛΛΑ ΑΚΑΝΟΝΙΣΤΑ.ΑΝΤΕ ΝΑ ΔΟΥΜΕ......ΤΡΙΤΗ ΘΑ ΠΑΩ ΓΙΑΤΡΟ.ΕΝ ΤΩ ΜΕΤΑΞΥ ΤΟ ΜΩΡΟ ΚΟΥΝΙΕΤΑΙ ΣΑΝ ΤΡΕΛΟ ΚΑΙ ΝΙΩΘΩ ΟΤΙ ΜΕ ΣΠΡΩΧΝΕΙ ΑΠΟ ΚΑΤΩ ΜΕ ΔΥΝΑΜΗ.ΕΣΕΙΣ ΠΩΣ ΕΙΣΤΕ????????????

55 Εγκυουλες Απριλιου 2012!!!#3 - Σελίδα 3 Empty Απ: Εγκυουλες Απριλιου 2012!!!#3 Κυρ Μαρ 25, 2012 9:11 am

Elenathens

Elenathens
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Γεια σας κοριτσια!

Τατιανα , μαριλια καντε υπομονη με τα ξενυχτια ερχομαστε και εμεις!
Με το μπανακι τι γινεται, ειναι ευκολα τελικα;
Η γκαλαιτζογλου που ειναι;γιωργια ολα καλααα; Μπες βρε κοριτσακι να μας πεις τα νεα σου!

Μπορειτε να μου δωσετε τα φωτα σας σας παρακαλω;
Εχω πονους - σουβλιες απο κατω. Περισσοτερο οταν περπαταω...σαν μαχαιρια, κουραστηκα αυτες τις μερες η αληθεια ειναι και περπατησα αρκετα λογω καλου καιρου. Και επισης οι συσπασεις ενω ειναι λιγες, με καθιλωνουν λιγο και δεν μπορω να κουνηθω μεχρι να μαλακωσει η κοιλια. Απλα αγχωνομαο λιγο γιατι ειμαι για τελος απριλιου.... Μηπως ειναι απλα η εμπεδωση που λενε; Πονους στην μεση δεν εχω καθολου...

56 Εγκυουλες Απριλιου 2012!!!#3 - Σελίδα 3 Empty Απ: Εγκυουλες Απριλιου 2012!!!#3 Κυρ Μαρ 25, 2012 11:14 am

XRYSA M


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Elenathens έγραψε:Γεια σας κοριτσια!

Τατιανα , μαριλια καντε υπομονη με τα ξενυχτια ερχομαστε και εμεις!
Με το μπανακι τι γινεται, ειναι ευκολα τελικα;
Η γκαλαιτζογλου που ειναι;γιωργια ολα καλααα; Μπες βρε κοριτσακι να μας πεις τα νεα σου!

Μπορειτε να μου δωσετε τα φωτα σας σας παρακαλω;
Εχω πονους - σουβλιες απο κατω. Περισσοτερο οταν περπαταω...σαν μαχαιρια, κουραστηκα αυτες τις μερες η αληθεια ειναι και περπατησα αρκετα λογω καλου καιρου. Και επισης οι συσπασεις ενω ειναι λιγες, με καθιλωνουν λιγο και δεν μπορω να κουνηθω μεχρι να μαλακωσει η κοιλια. Απλα αγχωνομαο λιγο γιατι ειμαι για τελος απριλιου.... Μηπως ειναι απλα η εμπεδωση που λενε; Πονους στην μεση δεν εχω καθολου...

ΕΛΕΝΑ ΜΟΥ ΜΑΛΛΟΝ ΚΟΥΡΑΣΤΗΚΕΣ ΚΑΙ ΕΧΕΙΣ ΣΥΣΠΑΣΕΙΣ.ΚΑΙ ΕΓΩ ΤΑ ΙΔΙΑ ΕΧΩ.ΑΠ ΟΤΙ ΜΟΥ ΕΧΕΙ ΠΕΙ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΟ ΝΑ ΤΑ ΝΙΩΘΩ ΑΥΤΑ.ΔΕΝ ΠΑΙΡΝΕΙΣ ΚΑΙ ΕΣΥ ΕΝΑ ΤΗΛ ΝΑ ΔΕΙΣ....ΑΛΛΑ ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΟ ΝΑ ΤΑ ΝΙΩΘΕΙΣ.ΣΕ ΠΟΙΑ ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΕΙΣΑΙ ΤΩΡΑ?

57 Εγκυουλες Απριλιου 2012!!!#3 - Σελίδα 3 Empty Απ: Εγκυουλες Απριλιου 2012!!!#3 Κυρ Μαρ 25, 2012 11:43 am

nakos

nakos
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
κοριτσακια καλησπερα!! πως ειστε? εμεις τωρα γυρισαμε σπιτακι μας και κανουμε δουλειτσες για τον ερχομο του μπεμπη!! πλυναμε το καροτσι μας και τωρα τα συναρμολογουμε!! πλενω πλενω και τελειωμω δεν εχω!! ευτυχως τα ρουχαλακια του μπεμπη τα επλυνε η μαμακα μου και μου τα σιδερωσε!! αυριο θα παμε για υπερηχο και τοκογραφο να δουμε τον μπεμπη μας!! ελπιζω ολα να πανε καλα!! ειμαι αισιοδοξη και σκεφτομαι θετικα! δεν θελω να αγχωνομαι!! Τατιανα-Μαριλια καντε κουραγιο!! σε λιγο θα ερθουμε και εμεις στην παρεα σας!! θα ξενυχταμε ολες μαζι!!  Εγκυουλες Απριλιου 2012!!!#3 - Σελίδα 3 215994 κοριτσια και εγω ποναω χαμηλα καποιες φορες!! και εχτες το βραδυ με επιασε ενας εντονος πονος κατω χαμηλα στις ωοθηκες περιπου!! και ηταν εντονος! σαν πονος περιοδου!! φαγατε μπακαριαρο? σκορδαλια? εγω εφαγα λιγο γιατι φοβηθηκα μην με πειραξει!! απο κιλα ουτε που ξερω! τρεμω να ανεβω!! οσα και να ειναι θα φυγουν μετα!! κοριτσια εσεις που θυλαζετε τρωτε τα παντα ή προσεχετε τη διατροφη?

58 Εγκυουλες Απριλιου 2012!!!#3 - Σελίδα 3 Empty Απ: Εγκυουλες Απριλιου 2012!!!#3 Κυρ Μαρ 25, 2012 12:20 pm

Elenathens

Elenathens
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Χρυσα μου διανυω την 35η εβδομαδα!
Η αληθεια ειναι οτι κουραστηκα το σ/κ γιατι ριξαμε πολυ περπατημα. Αν και περασαμε πολυ ωραια γιατι πηγαμε για καφε και φαγητο στη θαλασσα.αλλα μαλλον ξεθαρεψα...... Απλα σκεφτομαι σε λιγο θα ερθει το μπεμπακι, και θα αλλαξουν πολλα στη ζωη μας, και ολα αυτα που τωρα κανουμε με ανεση. Οποτε μαλλον το παρακανα.
Αυριο λεω να ξεκουραστω για τα καλα, αν και οτι και να κανω πια κουραζομαι!ακομα και ενα απλο φαγητο.Οχι οτι με εχει ταλαιπωρησει το μωρο, καθε αλλο! Απλα ειναι φυσιολογικο οι συσπασεις να συνοδευονται με περισσοτερο πονο πια;;; Την παρασκευη θα παω στο γιατρο να δουμε το μωρο και γενικα που βρισκομαστε!

Οσο για τα κιλα τελευταια φορα που μου ζητησε ο γιατρος να ζυγιστω δεν ανεβηκα...! Με τιποτα ομως!!!

Nakos και εμενα ο μπεμπης μου εχει περιτυλιξη και εχω μια αγωνια...αλλα και εδω τα κοριτσια και ο γιατρος με καθησυχασαν.ολα καλα θα πανε!

Απλα αναρωτιομουν το περπατημα και η κουραση παιζουν ρολο στην περιτυληξη;

59 Εγκυουλες Απριλιου 2012!!!#3 - Σελίδα 3 Empty Απ: Εγκυουλες Απριλιου 2012!!!#3 Κυρ Μαρ 25, 2012 12:24 pm

γκαλαιτζογλου


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
γεια σας κοριτσια και απο μενα!επιτελους μπηκα και εγω στο μηνα μου!διαβαζω τα νεα σας αλλα δεν γραφω...δεν ημουν και πολυ καλα με επιασε ιγμοριτιδα και ειχα απιστευτους πονοκεφαλους και τελικα παλι αντιβιωση πηρα παλι καλα γιατι συνηλθα καπως!με τσακισε η εγκυμοσυνη ολο αρρωστη ειμαι νομιζω μονο εγω ειμαι συνεχεια αρρωστη!η βαλιτσα ετοιμη περιμενει τα ρουχα του μπεμπη ετοιμα και τριτη παμε γιατρο να δουμε!πονακια και συσπασεις εχω κυριωσ αν κουραστω ποναω κυριως χαμηλα και απο κατω η κοιλια μου εχει κατεβει πολυ πιστευω μετα τη χρυσα ειμαι η επομενη!!!!α οχι σορυ η nakos γενναει παρασκευη Very Happy Very Happy Very Happy

60 Εγκυουλες Απριλιου 2012!!!#3 - Σελίδα 3 Empty Απ: Εγκυουλες Απριλιου 2012!!!#3 Κυρ Μαρ 25, 2012 12:33 pm

γκαλαιτζογλου


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
να σας ρωτησω κρεμα για τις θηλες πηρατε?αν ναι ποια προτιμησατε???θελω να παρω να βαζω απο τωρα και δεν θυμαμαι ποια μου εδιναν στην κλινικη τις αλλες φορες!!!!!!!

61 Εγκυουλες Απριλιου 2012!!!#3 - Σελίδα 3 Empty Απ: Εγκυουλες Απριλιου 2012!!!#3 Δευ Μαρ 26, 2012 4:45 am

mommy2be

mommy2be
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Γειά σε όλες!!
εδώ μου είχατε κρυφτεί κ δεν σας έβρισκα στο άλλο topic?
χεχε! Τατιάνα ο καιρός φοβερός για βόλτες!! Να χαρείτε τις πρώτες σας βολτίτσες!
Μπήκα κ εγώ στον μήνα μου στις 23 και έχω σιδερώσει τα πάντα. Σήμερα είχαμε μάθημα ανώδυνου και η μαία μας είπε να φτιάξουμε το βαλιτσάκι μας όταν μας πιάσουν οι πόνοι, οχι πιο πριν... για να έχουμε πιο πολύ χρόνο στο σπίτι. τώρα αυτό δεν ξέρω αν θα το τηρήσω. Εσείς τι κάνατε?
gkalaitzoglou κρέμα για θηλές δεν πήρα! Η μαία του γιατρού μου είπε να βάζω καθαρό οινόπνευμα. Αυτό κάνω καμιά φορά!
οι άλλες πως είστε;; σήμερα μπήκαμε στη 37η εβδομάδα!!! άντε λίγο έμεινε...

62 Εγκυουλες Απριλιου 2012!!!#3 - Σελίδα 3 Empty Απ: Εγκυουλες Απριλιου 2012!!!#3 Δευ Μαρ 26, 2012 4:51 am

mommy2be

mommy2be
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
nakos έγραψε:κοριτσια μολις τελειωσα με τα baeute μου! ξυρισμα και φτιαξιμο μαλλιων σε περιπτωση που με κρατησει αυριο! για το μονο που φοβαμαι ειναι οτι πριν μια εβδομαδα ο μπεμπης ηταν μολις 2600 γρ και λογω του πλακουντα (grade iii) μηπως δεν εχει παρει πολυ βαρος και εχουν μειωθει τα αμνιακα υγρα και μου πει οτι πρεπει να με κρατησει να γεννησω! αυριο θα κανω NST και υπερηχο και θα μου πει! αλλα δεν θελω ακομη να γεννησω! να προλαβω να φαω μπακαλιαρο την κυριακη! Very Happy πλακα κανω! γερα να ειναι τα μωρακια μας και ας ερθουν οποτε θελουν! κοριτσια θα σας ενημερωσω αυριο!! καλο κουραγιο σε ολες μας!! φιλακια σε ολες!!

Nakos κ εγώ πλακούντα grade 3 έχω από την 33 εβδομάδα αλλά ο γιατρός μου είπε οτι πάμε κανονικά για φυσιολογικό αφού το μωρό τρέφεται μέσω του ομφάλιου λώρου (τσεκάρει τη ροή του αίματος μέσω doppler). Μάλιστα τη παρασκευή που πήγα ήταν ακόμα πιο γερασμένος ο πλακούντας κ σε τμήματα. Μου είπε πως δεν είναι λόγος αυτός να έχουμε καισαρικές κλπ. Οπότε μη μασάς.

Οσο για τα beaute, θέλω να πάω για αποτρίχωση κάπου Αθήνα προς παγκράτι-χίλτον. Έχετε να προτείνετε κάποια καλή; Σαν τη θεσ/νίκη δεν έχει για αποτρίχωση κ ότι εχω δοκιμάσει εδώ δεν μπορώ να πω οτι ήταν ικανοποιητικό το αποτέλεσμα...

63 Εγκυουλες Απριλιου 2012!!!#3 - Σελίδα 3 Empty Απ: Εγκυουλες Απριλιου 2012!!!#3 Δευ Μαρ 26, 2012 5:26 am

τατιανα

τατιανα
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Γεια σας κοριτσια μου!!
Αχ σημερα με ξενυχτησε για τα καλα η μπεμπα μου..ειχε πονακια το καιμενουλη και ειχε ανησυχο υπνο..αλλα ειναι καλουλα η γλυκια μου,ακομα και οταν ποναει δεν τσιριζει αλλα μουγκριζει και στο εντονο πονο λιγο κλαιει!
Ευτυχως το πρωι κοιμηθηκε και κοιμηθηκα και εγω ενα 2ωρακι και τωρα ειμαι μια χαρα..και τωρα κοιμαται και σιδερωσα!

Γεωργια εγω την πουρελαν εχω για της θηλες!

Mommy την βαλιτσα φτιαξτην καλου κακου γιατι εγω πονακια δεν ειχα και ετσι ξαφνικα που γεννησα τιποτα δεν ειχα ετοιμο και ετρεχε τελευταια στιγμη..

64 Εγκυουλες Απριλιου 2012!!!#3 - Σελίδα 3 Empty Απ: Εγκυουλες Απριλιου 2012!!!#3 Δευ Μαρ 26, 2012 5:32 am

γκαλαιτζογλου


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
τατιανα έγραψε:Γεια σας κοριτσια μου!!
Αχ σημερα με ξενυχτησε για τα καλα η μπεμπα μου..ειχε πονακια το καιμενουλη και ειχε ανησυχο υπνο..αλλα ειναι καλουλα η γλυκια μου,ακομα και οταν ποναει δεν τσιριζει αλλα μουγκριζει και στο εντονο πονο λιγο κλαιει!
Ευτυχως το πρωι κοιμηθηκε και κοιμηθηκα και εγω ενα 2ωρακι και τωρα ειμαι μια χαρα..και τωρα κοιμαται και σιδερωσα!

Γεωργια εγω την πουρελαν εχω για της θηλες!

Mommy την βαλιτσα φτιαξτην καλου κακου γιατι εγω πονακια δεν ειχα και ετσι ξαφνικα που γεννησα τιποτα δεν ειχα ετοιμο και ετρεχε τελευταια στιγμη..

ειναι καλη?της medela ειναι αυτη ε?μετα απο καθε θηλασμο νομιζω πρεπει ε?θελω να παρω γιατι θυμαμαι οτι πονουσα τις αλλες φορες και ματωναν καμια φορα οποτε να ειμαι προετοιμασμενη!και εγω για τη βαλιτσα συμφωνω ποτε δεν ξερεις τι θα γινει...εκεινη την ωρα απο το αγχος θα ξεχασεις τα μισα!!!!

65 Εγκυουλες Απριλιου 2012!!!#3 - Σελίδα 3 Empty Απ: Εγκυουλες Απριλιου 2012!!!#3 Δευ Μαρ 26, 2012 5:36 am

mommy2be

mommy2be
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
κ εγώ έτσι έλεγα.. να τη φτιάξω από τώρα!
η μαία το είπε αυτό για να μη μας φάει το άγχος κ να μην πάμε πολύ νωρίς στο μαιευτήριο... αλλά πάνω στο πανικό θα έχουμε καθαρό μυαλό να τα πάρουμε όλα τα απαραίτητα μαζί;
τελικά νομίζω τα medela τα προϊόντα είναι τα καλύτερα για θηλασμό; έτσι πάνω κάτω είπε η μαία!

66 Εγκυουλες Απριλιου 2012!!!#3 - Σελίδα 3 Empty Απ: Εγκυουλες Απριλιου 2012!!!#3 Δευ Μαρ 26, 2012 5:38 am

τατιανα

τατιανα
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
γκαλαιτζογλου έγραψε:
τατιανα έγραψε:Γεια σας κοριτσια μου!!
Αχ σημερα με ξενυχτησε για τα καλα η μπεμπα μου..ειχε πονακια το καιμενουλη και ειχε ανησυχο υπνο..αλλα ειναι καλουλα η γλυκια μου,ακομα και οταν ποναει δεν τσιριζει αλλα μουγκριζει και στο εντονο πονο λιγο κλαιει!
Ευτυχως το πρωι κοιμηθηκε και κοιμηθηκα και εγω ενα 2ωρακι και τωρα ειμαι μια χαρα..και τωρα κοιμαται και σιδερωσα!

Γεωργια εγω την πουρελαν εχω για της θηλες!

Mommy την βαλιτσα φτιαξτην καλου κακου γιατι εγω πονακια δεν ειχα και ετσι ξαφνικα που γεννησα τιποτα δεν ειχα ετοιμο και ετρεχε τελευταια στιγμη..

ειναι καλη?της medela ειναι αυτη ε?μετα απο καθε θηλασμο νομιζω πρεπει ε?θελω να παρω γιατι θυμαμαι οτι πονουσα τις αλλες φορες και ματωναν καμια φορα οποτε να ειμαι προετοιμασμενη!και εγω για τη βαλιτσα συμφωνω ποτε δεν ξερεις τι θα γινει...εκεινη την ωρα απο το αγχος θα ξεχασεις τα μισα!!!!

ναι την μεντελα ειναι κ ειναι καθαρη λανολινη δεν χρειαζετε αφαιρεση πριν τον θηλασμο.
εγω βαζω ψευδοθηλες κ δεν με εχει πληγωσει, αλλα κ παλι στην αρχη πονουσα λιγο κ τωρα καμια φορα ρουφαει τοσο δυνατα που ποναω λιγο κ η κρεμα βοηθαει.

67 Εγκυουλες Απριλιου 2012!!!#3 - Σελίδα 3 Empty Απ: Εγκυουλες Απριλιου 2012!!!#3 Δευ Μαρ 26, 2012 5:58 am

peripmalou

peripmalou
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
mommy2be έγραψε:
nakos έγραψε:κοριτσια μολις τελειωσα με τα baeute μου! ξυρισμα και φτιαξιμο μαλλιων σε περιπτωση που με κρατησει αυριο! για το μονο που φοβαμαι ειναι οτι πριν μια εβδομαδα ο μπεμπης ηταν μολις 2600 γρ και λογω του πλακουντα (grade iii) μηπως δεν εχει παρει πολυ βαρος και εχουν μειωθει τα αμνιακα υγρα και μου πει οτι πρεπει να με κρατησει να γεννησω! αυριο θα κανω NST και υπερηχο και θα μου πει! αλλα δεν θελω ακομη να γεννησω! να προλαβω να φαω μπακαλιαρο την κυριακη! Very Happy πλακα κανω! γερα να ειναι τα μωρακια μας και ας ερθουν οποτε θελουν! κοριτσια θα σας ενημερωσω αυριο!! καλο κουραγιο σε ολες μας!! φιλακια σε ολες!!

Nakos κ εγώ πλακούντα grade 3 έχω από την 33 εβδομάδα αλλά ο γιατρός μου είπε οτι πάμε κανονικά για φυσιολογικό αφού το μωρό τρέφεται μέσω του ομφάλιου λώρου (τσεκάρει τη ροή του αίματος μέσω doppler). Μάλιστα τη παρασκευή που πήγα ήταν ακόμα πιο γερασμένος ο πλακούντας κ σε τμήματα. Μου είπε πως δεν είναι λόγος αυτός να έχουμε καισαρικές κλπ. Οπότε μη μασάς.

Οσο για τα beaute, θέλω να πάω για αποτρίχωση κάπου Αθήνα προς παγκράτι-χίλτον. Έχετε να προτείνετε κάποια καλή; Σαν τη θεσ/νίκη δεν έχει για αποτρίχωση κ ότι εχω δοκιμάσει εδώ δεν μπορώ να πω οτι ήταν ικανοποιητικό το αποτέλεσμα...

ΓΕΙΑ ΣΟΥ ΣΑΛΟΝΙΚΙΑ ΜΟΥ ΘΕΑ !!!!!!

http://WWW.FLOWERTALE.GR

68 Εγκυουλες Απριλιου 2012!!!#3 - Σελίδα 3 Empty Απ: Εγκυουλες Απριλιου 2012!!!#3 Δευ Μαρ 26, 2012 6:05 am

mommy2be

mommy2be
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Xaxaxa!
δεν θα λεγα οτι είμαι η τυπική Σαλονικιά peripmalou μου, που περιποιείται!! Αλλά σαν τη Θεσ/νίκη δεν έχει!! τι να κάνεις, μας ρούφηξε η Αθήνα! Εσύ beaute θα κάνεις;;

69 Εγκυουλες Απριλιου 2012!!!#3 - Σελίδα 3 Empty Απ: Εγκυουλες Απριλιου 2012!!!#3 Δευ Μαρ 26, 2012 6:36 am

peripmalou

peripmalou
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
mommy2be έγραψε:Xaxaxa!
δεν θα λεγα οτι είμαι η τυπική Σαλονικιά peripmalou μου, που περιποιείται!! Αλλά σαν τη Θεσ/νίκη δεν έχει!! τι να κάνεις, μας ρούφηξε η Αθήνα! Εσύ beaute θα κάνεις;;



ΑΠΛΑ ΕΤΣΙ ΠΟΥ ΤΟ ΠΕΣ ΗΤΑΝ ΠΟΛΥ ΑΣΤΕΙΟ...ΠΗΓΑ ΣΕ ΔΙΑΦΟΡΕΣ ΑΛΛΑ ΣΑΝ ΤΗΝ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ ΠΟΥΘΕΝΑ!ΕΓΩ ΣΕ ΔΕΚΑ ΜΕΡΕΣ ΠΑΩ ΓΙΑΤΡΟ ΝΑ ΜΕ ΠΕΙ ΟΠΟΤΕ ΘΑ ΠΑΩ ΕΚΕΙ ΚΟΝΤΑ ΝΑ ΠΕΡΙΠΟΙΗΘΩ,ΜΟΝΟ ΛΕΩ Ν ΑΚΑΝΩ ΑΝΤΑΥΓΙΕΣ ΑΥΤΗ ΤΗ ΒΔΟΜΑΔΑ ΚΑΙ ΠΡΙΝ ΓΕΝΝΗΣΩ ΕΝΑ ΡΕΦΛΕΔΑΚΙ ΓΙΑΤΙ ΜΕΤΑ ΔΕΝ ΓΙΝΕΤΑΙ.ΧΑΡΑ ΘΕΟΥ ΣΗΜΕΡΑ!ΘΑ ΑΡΧΙΣΩ ΝΑ ΚΑΝΩ ΤΟ ΔΩΜΑΤΙΟ ΤΗΣ ΜΠΕΜΠΑΣ.ΕΣΥ ΕΤΟΙΜΑ?ΣΕ ΓΛΥΚΟΦΙΛΩ!

http://WWW.FLOWERTALE.GR

70 Εγκυουλες Απριλιου 2012!!!#3 - Σελίδα 3 Empty Απ: Εγκυουλες Απριλιου 2012!!!#3 Δευ Μαρ 26, 2012 7:16 am

mommy2be

mommy2be
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
κ εδώ τέλεια είναι σήμερα!!!
το δωμάτιο σχεδόν έτοιμο!! όλα είναι λίγο στο σχεδόν, αλλά θα τα καταφέρουμε που θα πάει!!!
Σωστή σε βρίσκω με το μαλλί! εγώ πήρα μια βαφή κορρέ να κάνω σε λίγες μέρες!
άντε να χουμε καλό τελευταίο μήνα!!!! Very Happy

71 Εγκυουλες Απριλιου 2012!!!#3 - Σελίδα 3 Empty Απ: Εγκυουλες Απριλιου 2012!!!#3 Δευ Μαρ 26, 2012 10:39 am

peripmalou

peripmalou
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΤΟΥΜΠΑΝΙΑΣΤΗΚΑ,ΤΑ ΧΕΡΙΑ ΕΝΤΑΞΕΙ ΟΥΤΩΣ Η ΑΛΛΩΣ ΕΙΝΑΙ 3 ΒΔΟΜΑΔΕΣ ΠΡΗΣΜΕΝΑ ΚΑΙ ΜΟΥΔΙΑΣΜΕΝΑ,ΠΑΙΡΝΩ ΜΑΓΝΗΣΙΟ.ΑΛΛ ΑΤΑ ΠΟΔΙΑ ΣΗΜΕΡΑ ΠΡΩΤΗ ΦΟΡΑ ΤΟΣΟ ΠΟΛΥ,ΔΕΝ ΦΑΙΝΟΝΤΑΙ ΟΙ ΑΣΤΡΑΓΑΛΟΙ,ΑΧ ΑΠΟ ΤΗ ΜΙΑ ΠΟΝΑΝΕ ΚΑΙ ΤΑ ΕΒΑΛΑ ΣΕ ΑΛΑΤΟΝΕΟ,ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΛΛΗ ΜΟΥ ΦΑΙΝΕΤΑΙ ΤΟΣΟ ΑΣΤΕΙΟ.ΓΕΛΑΩ ΜΕ ΤΟ ΧΑΛΙ ΜΟΥ!!!ΞΕΡΕΤΕ ΚΑΝΑ ΑΛΛΟ ΚΟΛΠΑΚΙ ΝΑ ΞΕΠΡΗΣΤΟΥΝ?

http://WWW.FLOWERTALE.GR

72 Εγκυουλες Απριλιου 2012!!!#3 - Σελίδα 3 Empty Απ: Εγκυουλες Απριλιου 2012!!!#3 Δευ Μαρ 26, 2012 12:00 pm

momirene


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Πω πω! λιγες μερες εχω να μπω και γιναμε Νο3!
Λοιπον τα νεα μου εχουν ως εξης. Εκλεισα ραντεβου για καισαρικη 17/4 πρωτα ο Θεος. Αν ποναω πιο μπορστα θα μπω Μ. εβδομαδα στην κλινικη αλλα ευχομαι να μην μπω. Ο μικρος ειναι περιπου 2800, εγω ειμαι περιπου 80 κιλα +19περιπου δηλαδη. Πριξιμο δεν εχω αυτη τη φορα καθολου μονο αρχισε να ποναει η μεση μου ακομα και στον υπνο ο οποιος υπνος ειανι αγρυπνια...δεν μπορω να αλλαξω πλευρο Sad
Τα πραγματ αμας ειναι ολα ετοιμα, το δωματιο ετοιμο. Πεθερικα θα ερθουν Μ. εβδομαδα να κρατησουν τον μικρο μαζι με τον αντρα μου γιατι στην κλινικη θελω την μαμα μου Smile
Προσπαθω να εοτιμαζω ολα τα ευχολογια που εχω για μετα το ΠΑσχα ωστε να μην αγχονομαι...τι αλλο?
Α! Εγω για τις θηλες που λετε εβαζα την Novaquasol που μου εδωσαν στην κλινικη και δεν επαθα τιποτα . Ειανι βιταμινη Α και ειναι και οικονομικη απο το φαρμακειο. Ενα καλο tip ειναι αν μπορειτε καπου καπου μεσα στην μερα ή την νυχτα να πλενεται το στηθος σας και να βαζεται οποια κρεμα θελετε και μετα να το αφηνετε ανοιχτο να στεγνωσει γιατι οταν βαζουμε ξανα τα επιθεματα μαζι με την κρεμα το κανουν πολυ μαλακο και παπαδιαζει που λενε και μετα πιανει το μωρο και μας κανει πληγουλες.
Επισης αντι για κρεμα το καλυτερο ειανι το ιδιο μας το γαλα αν κανουμε πληγες Smile

73 Εγκυουλες Απριλιου 2012!!!#3 - Σελίδα 3 Empty Απ: Εγκυουλες Απριλιου 2012!!!#3 Δευ Μαρ 26, 2012 12:13 pm

γκαλαιτζογλου


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
κοριτσια σημερα νιωθω περιεργα,εχω πολυ αγχος συνεχεια σκεφτομαι τη γεννα και με πιανει κατι....χειροτερη απο πρωταρα....ολη μερα ειμαι πεσμενη σκεφτομαι σκεφτομαι Sad Sad θα πανε ολα καλα τι θα γινει Sad Sad πω πω οι ορμονες με χουν τρελανει!!!!εσεις εχετε αγχος???

74 Εγκυουλες Απριλιου 2012!!!#3 - Σελίδα 3 Empty Απ: Εγκυουλες Απριλιου 2012!!!#3 Δευ Μαρ 26, 2012 12:26 pm

momirene


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
γκαλαιτζογλου έγραψε:κοριτσια σημερα νιωθω περιεργα,εχω πολυ αγχος συνεχεια σκεφτομαι τη γεννα και με πιανει κατι....χειροτερη απο πρωταρα....ολη μερα ειμαι πεσμενη σκεφτομαι σκεφτομαι Sad Sad θα πανε ολα καλα τι θα γινει Sad Sad πω πω οι ορμονες με χουν τρελανει!!!!εσεις εχετε αγχος???
Αγχος δεν ξερω αν εχω με την εννοια να με πιανει το στομαχι μου λες και θα δωσω εξετασεις αλλα 2 φορες στον υπνο μου εχω γεννησει! χαχαχαχαχαχα
Αγωνια ναι εχω γιατι ξερω και πως ειναι η καισδαρικη και λεω αντε να τελειωνουμε

75 Εγκυουλες Απριλιου 2012!!!#3 - Σελίδα 3 Empty Απ: Εγκυουλες Απριλιου 2012!!!#3 Δευ Μαρ 26, 2012 1:09 pm

blackrose

blackrose
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Κοριτσια ειμαι μανουλα Μαιου με βαση την πητ αλλα γενναω μετα το Πασχα προς τελη Απριλη,σας διαβαζω οποτε μπαινω και βρισκω ευκαιρια...να ευχηθω σε οοοοοοολες να εχετε πολυ καλες γεννες και ερθουν τα νινακια στην αγκαλια μας υγειεστατα να μας γεμισουν ευτυχια!!!!!!!

Η αγωνια ειναι στο ΚΟΚΚΙΝΟ !!!!!!!


 Εγκυουλες Απριλιου 2012!!!#3 - Σελίδα 3 417472  Εγκυουλες Απριλιου 2012!!!#3 - Σελίδα 3 417472  Εγκυουλες Απριλιου 2012!!!#3 - Σελίδα 3 417472  Εγκυουλες Απριλιου 2012!!!#3 - Σελίδα 3 417472  Εγκυουλες Απριλιου 2012!!!#3 - Σελίδα 3 417472  Εγκυουλες Απριλιου 2012!!!#3 - Σελίδα 3 417472

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 3 από 26]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4 ... 14 ... 26  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Forumgreek.com | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις