Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
209 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 209 επισκέπτες :: 3 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 3 από 4]

mommy12585

mommy12585
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
elena25 έγραψε:Ο όμοιος τον όμοιο και η κοπριά στα λάχανα.

χαχαχαχαχαχαχα

martina2010


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!

μπεμπα2012 έγραψε:
tatijana έγραψε:Δλδ καποιες ασχολειστε ολη την ωρα με τα παιδια σας?Απο την ωρα που θα ξυπνησουν μεχρι την ωρα που θα κοιμηθουν?Και πιο πολυ εννοω με βρεφακια ετσι οχι σε μια αλφα ηλικια.Τι κανετε να ξερω κ εγω για το επομενο..


με συγχωρεις αλλα δεν ξερω τι κανεις εσυ με τα δικα σου παιδια και δεν με ενδιαφερει να μαθω κιολας αλλα εμεις οταν ξυπναμε εχουμε πολλα ενδιαφερωντα πραγματα να κανουμε μητερα και γιος .ο γιοκας μ ειναι 16 μηνων και η η μερα μαζι του περναει ευχαριστα κανουμε πραγματα που δεν θα εκανα ποτε . μπορει για σενα να ειναι κατι κουραστικο ΓΙΑ ΜΕΝΑ ειναι οτι ανακαληπτω το κοσμο του γιου μ


ayth thn eykolia orismenon anthrwpon na parermhneyoun ta legomena kapoion alon me toso megalh eykolia den mporw na thn katalabw.... scratch scratch

AAAAAALLA pragmata mporeis na kaneis otan to paidi sou einai 1 mhnon pou einai mono mam-kaka-kai nani

AAAAAAALLA pragmata otan einai 5mhnon kai exeis to nousou na to baleis kai ligo sto babgym na ksemoudiash....

AAAAAAALLA otan einai 10 kai prospatheis na to matheis na perpataei.....

AAAAAAALLA otan einai 15 mhnon kai enw perpataei psaxneis tis koutales sto dwmatio tou gia na tou ethmaseis faghto giati leei synexeia MAMAMAMAMAMAMAMAMAMAMAMAMAM......
(opws h dikia mou Den tou milaw katholou mipws kanw megalo lathos??? :( - Σελίδα 3 679259 Den tou milaw katholou mipws kanw megalo lathos??? :( - Σελίδα 3 679259 Den tou milaw katholou mipws kanw megalo lathos??? :( - Σελίδα 3 679259 Den tou milaw katholou mipws kanw megalo lathos??? :( - Σελίδα 3 679259 )

kai ALLA fysika otan megalwnei kai megalwnei kai megalwnei KI ALLO............................. Den tou milaw katholou mipws kanw megalo lathos??? :( - Σελίδα 3 417472 Den tou milaw katholou mipws kanw megalo lathos??? :( - Σελίδα 3 417472

tatijana

tatijana
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
μπεμπα2012 έγραψε:
tatijana έγραψε:Δλδ καποιες ασχολειστε ολη την ωρα με τα παιδια σας?Απο την ωρα που θα ξυπνησουν μεχρι την ωρα που θα κοιμηθουν?Και πιο πολυ εννοω με βρεφακια ετσι οχι σε μια αλφα ηλικια.Τι κανετε να ξερω κ εγω για το επομενο..

με συγχωρεις αλλα δεν ξερω τι κανεις εσυ με τα δικα σου παιδια και δεν με ενδιαφερει να μαθω κιολας αλλα εμεις οταν ξυπναμε εχουμε πολλα ενδιαφερωντα πραγματα να κανουμε μητερα και γιος .ο γιοκας μ ειναι 16 μηνων και η η μερα μαζι του περναει ευχαριστα κανουμε πραγματα που δεν θα εκανα ποτε . μπορει για σενα να ειναι κατι κουραστικο ΓΙΑ ΜΕΝΑ ειναι οτι ανακαληπτω το κοσμο του γιου μ

Διαβασε λιγο καλυτερα τι γραφω και μετα γραφεις κι εσυ.Ο γιος ο δικος μου ειναι σχεδον 14 μηνων και παιζω πολυ μαζι του.
Εγω λεω για ΒΡΕΦΑΚΙΑ καταλαβες?2-3 και βαλε μηνων που απλα καθονται και κοιτανε τα καημενα το ταβανι.Ναι του μιλαγα κ τοτε αλλα οχι στην ενταση που το κανω τωρα...

Οπως λοιπον εγραψα,πρωτα διαβαζουμε και μετα γραφουμε...

Vivian

Vivian
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
μπεμπα2012 έγραψε:
tatijana έγραψε:Δλδ καποιες ασχολειστε ολη την ωρα με τα παιδια σας?Απο την ωρα που θα ξυπνησουν μεχρι την ωρα που θα κοιμηθουν?Και πιο πολυ εννοω με βρεφακια ετσι οχι σε μια αλφα ηλικια.Τι κανετε να ξερω κ εγω για το επομενο..
με συγχωρεις αλλα δεν ξερω τι κανεις εσυ με τα δικα σου παιδια και δεν με ενδιαφερει να μαθω κιολας αλλα εμεις οταν ξυπναμε εχουμε πολλα ενδιαφερωντα πραγματα να κανουμε μητερα και γιος .ο γιοκας μ ειναι 16 μηνων και η η μερα μαζι του περναει ευχαριστα κανουμε πραγματα που δεν θα εκανα ποτε . μπορει για σενα να ειναι κατι κουραστικο ΓΙΑ ΜΕΝΑ ειναι οτι ανακαληπτω το κοσμο του γιου μ


Εισαι πραγματικα πολύ αγενης! Και εγω εχω 3 καλη μου παιζω μαζι τους όλη μερα! Θελεις να παρουμε μετάλλιο και να ριξουμε στην πυρα όσες δεν το κανουν;;

Και αντιθετη αποψη να εχετε μαθετε επιτελους να ειστε ΕΥΓΕΝΙΚΕΣ!!!

tatijana

tatijana
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Vivian έγραψε:
μπεμπα2012 έγραψε:
tatijana έγραψε:Δλδ καποιες ασχολειστε ολη την ωρα με τα παιδια σας?Απο την ωρα που θα ξυπνησουν μεχρι την ωρα που θα κοιμηθουν?Και πιο πολυ εννοω με βρεφακια ετσι οχι σε μια αλφα ηλικια.Τι κανετε να ξερω κ εγω για το επομενο..
με συγχωρεις αλλα δεν ξερω τι κανεις εσυ με τα δικα σου παιδια και δεν με ενδιαφερει να μαθω κιολας αλλα εμεις οταν ξυπναμε εχουμε πολλα ενδιαφερωντα πραγματα να κανουμε μητερα και γιος .ο γιοκας μ ειναι 16 μηνων και η η μερα μαζι του περναει ευχαριστα κανουμε πραγματα που δεν θα εκανα ποτε . μπορει για σενα να ειναι κατι κουραστικο ΓΙΑ ΜΕΝΑ ειναι οτι ανακαληπτω το κοσμο του γιου μ


Εισαι πραγματικα πολύ αγενης! Και εγω εχω 3 καλη μου παιζω μαζι τους όλη μερα! Θελεις να παρουμε μετάλλιο και να ριξουμε στην πυρα όσες δεν το κανουν;;

Και αντιθετη αποψη να εχετε μαθετε επιτελους να ειστε ΕΥΓΕΝΙΚΕΣ!!!

Χαχαχαχαχαχ!!!!Θεα εισαι ρε..

μπεμπα2012

μπεμπα2012
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
καλημερα
ελεος βρε κοριτσια ελεος

CHRISLA2216

CHRISLA2216
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
μπεμπα2012 έγραψε:
tatijana έγραψε:Δλδ καποιες ασχολειστε ολη την ωρα με τα παιδια σας?Απο την ωρα που θα ξυπνησουν μεχρι την ωρα που θα κοιμηθουν?Και πιο πολυ εννοω με βρεφακια ετσι οχι σε μια αλφα ηλικια.Τι κανετε να ξερω κ εγω για το επομενο..
με συγχωρεις αλλα δεν ξερω τι κανεις εσυ με τα δικα σου παιδια και δεν με ενδιαφερει να μαθω κιολας αλλα εμεις οταν ξυπναμε εχουμε πολλα ενδιαφερωντα πραγματα να κανουμε μητερα και γιος .ο γιοκας μ ειναι 16 μηνων και η η μερα μαζι του περναει ευχαριστα κανουμε πραγματα που δεν θα εκανα ποτε . μπορει για σενα να ειναι κατι κουραστικο ΓΙΑ ΜΕΝΑ ειναι οτι ανακαληπτω το κοσμο του γιου μ

η κοπελα που ανοιξε το θεμα, εχει ενα μωρακι 9 μηνων.. σπανια σε αυτη την ηλικια περπατανε τα παιδακια.. αν το δικο σου ανηκει στην εξαιρεση του κανονα, συμβουλεψε την κοπελα που ρωτησε τι να κανει κ ας μην ξεφευγουμε απο το θεμα με αστοχες επιθεσεις..

arkoudaki


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Αυτό που κάποιες γυναίκες είναι ταγμένες μαμάδες και όλα είναι τόσο τέλεια με τα παιδιά τους, δε βαριούνται, περνάνε υπέροχα, δε θέλουν να κάνουν τίποτα άλλο, μπορεί να είναι κι από τους λόγους που έπαθα κατάθλιψη όταν γέννησα!Ειλικρινά, ειδικά όταν ήταν μωρό η Ελεονώρα βαριόμουν πάρα πολλές φορές. δεν έιχα τι να την κάνω. αλλά και τώρα που έγινε ενός και κάνουμε πολλά πράγματα και το χαίρομαι,υπάρχουν φορές που βαριέμαι.Ναι είναι το παιδί μου και τη λατρεύω, Ναι μου λείπει πάααρα πολύ γιατί δουλεύω, Ναι τη σκέφτομαι όλη την ώρα ΑΛΛΑ κάποιες φορές ΒΑΡΙΕΜΑΙ!. Θέλω να κάνω κι άλλα πράγματα από στράτα-στρατούλα. Όσο για την κοπέλα που άνοιξε το θέμα, προσπάθησε να του περιγράφεις το τι κάνετε.π.χ τώρα αλλάζουμε, τρώμε κλπ. εγώ,επειδή μιλαω μόνη μου γενικά. ότι σκέφτομαι το λέω δυνατά.για τα ψώνια, για τις φίλες μου.γιατα πολιτικά ό,τι ακριβώς σκέφτομαι

59Den tou milaw katholou mipws kanw megalo lathos??? :( - Σελίδα 3 Empty ΕΙΜΑΙ ΕΓΚΥΟΥΛΑ! Δευ Μαρ 26, 2012 1:43 am

KRISTI 1


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
αμαν με τους χαρακτηρισμους.τι θα πει ταγμενες μαμαδες?οπως νιωθει η καθε μανουλα!υπαρχουν μαμαδες που δεν θελουν να κανουν τιποτα αλλο και δεν τους λειπει τιποτα αλλο περα απο το παιδι τους.πρεπει να τις χαρακτηρισουμε δλ επειδη υπαρχουν και μαμαδες που δεν ειναι ετσι??

arkoudaki


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
KRISTI 1 έγραψε:αμαν με τους χαρακτηρισμους.τι θα πει ταγμενες μαμαδες?οπως νιωθει η καθε μανουλα!υπαρχουν μαμαδες που δεν θελουν να κανουν τιποτα αλλο και δεν τους λειπει τιποτα αλλο περα απο το παιδι τους.πρεπει να τις χαρακτηρισουμε δλ επειδη υπαρχουν και μαμαδες που δεν ειναι ετσι??

δεν είναι κακό αυτό που είπα. ταγμένες θα πει ότι είναι απόλυτα αφοσιωμένες. δεν είπα εγώ ότι είναι κακό.απλά το post ήταν αντίστοιχο με την επίθεση "πως γίνεται και βαριέστε"

elena25


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
μπεμπα2012 έγραψε:καλημερα
ελεος βρε κοριτσια ελεος


Explain please.

Μαρία Σ.

Μαρία Σ.
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
βρε κοριτσια ηρεμιστε λιγο, τι παθατε μανουλες και εχετε τοσα νευρα???ε???θα σας μαλωσω!!!!!εγω πριν ειχα ενα ματσ με το γιο μου που μου εκανε τα νευρα κροσια και τωρα ειμαι χαλαρη!!!!!!!η καθε μια μεγαλωνει το παιδι της οπως θελει αλλη το βγαζει στο παρκο αλλη. εγω προσωπικα δεν τα εβγαζα το χειμωνα γιατι ειχε ψοφο και για να χαρει αυτος δεν θα αρρωστησω και το νεογεννητο αλλα και αυτος που με το παραμικρο αρρωστενε!!!τωρα που εχει καλες μερες ολο βολτες ειμαστε. οπως ειπα και αλλη στιγμη εγω ειμαι πολυλογου οποτε δεν εχω τετοιο θεμα ειδικα τωρα στο μωρο μιλαω συνεχεια γιατι ολη μερα μιλαω και στο γιο μου και μιλαω και σε αυτη αφου ειναι διπλα. ομως δεν ειναι και κακο καποια φορα να βαρεθεις και μεις δεν ειμαστε ρομποτ εχουμε τα προβληματα μας την κουραση μας το ξενυχτι μας ενω τα παιδια ειναι ντουρασελ!!!!!ηρεμιστε λιγο μιλατε πιο ευγενικα αν γινεται κοριτσακια και αφηστε καλε να πεσει ακι τιποτα κατω!!!κατευθειαν το μυαλο σας στο τσαξωμο!!!!πολυλογουσες και σεις!!!!ααααααααααα(που λεει και ο γιος μου οταν νευριαζει!!!)χαχχαχ

Spaika


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
mpempa2012 ESY LES OTI PERNAS XRONO ME TON GIO SOU ENO XORIS NA DOULEVEIS STELNEIS 15 MHNON MORO SE VREFIKO STA8MO 7 ORES KA8E MERA KAI MILAS KAI APO PANO????

tatijana

tatijana
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Spaika έγραψε:mpempa2012 ESY LES OTI PERNAS XRONO ME TON GIO SOU ENO XORIS NA DOULEVEIS STELNEIS 15 MHNON MORO SE VREFIKO STA8MO 7 ORES KA8E MERA KAI MILAS KAI APO PANO????

Αλήθεια;;;;;;Χαχαχααχαχ.....Αυτα είναι..

μπεμπα2012

μπεμπα2012
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Spaika έγραψε:mpempa2012 ESY LES OTI PERNAS XRONO ME TON GIO SOU ENO XORIS NA DOULEVEIS STELNEIS 15 MHNON MORO SE VREFIKO STA8MO 7 ORES KA8E MERA KAI MILAS KAI APO PANO????
το τι κανω με τον γιο μου να μην σε νοιαζει κοπελα μ πανε κοιταξε τα μουτρα σου στον καθρεφτη και μετα ελα πες μ .γιατι μολις γραφτηκες με αλλο ονομα για να δηξεις οτι εισαι καποια . και ΝΑΙ εγραψα τον γιο μ σε βρεφικο γιατι εχω αναγκη απο δουλεια και εγω και ο αντρας κατι που εσυ αυτο ουτε που ξερεις τι ειναι
γιαυτο μην κρινεις αν δεν θελεις να σε κρινουν

μπεμπα2012

μπεμπα2012
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
tatijana έγραψε:
Spaika έγραψε:mpempa2012 ESY LES OTI PERNAS XRONO ME TON GIO SOU ENO XORIS NA DOULEVEIS STELNEIS 15 MHNON MORO SE VREFIKO STA8MO 7 ORES KA8E MERA KAI MILAS KAI APO PANO????

Αλήθεια;;;;;;Χαχαχααχαχ.....Αυτα είναι..

το αστειο που το βλεπεις δεν εχω καταλαβει ?η καθεμια εδω μεσα λεει την γνωμη της το να διαφωνουμε η μια με την αλλη δεν βοηθαει καθολου στην κοπελα π ανηξ ε τ θεμα . καποιες συμφωνουμε και καποιες οχι

matou


Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Λέω τώρα, αν έβλεπε κάποιο μεγάλο παιδί αυτά που γράφονται από κάποιες μαμάδες, τί θα σκεφτόταν άραγε; Ντροπή, μόνο αυτό έχω να πω.Και έπειτα διδάσκουμε στα παιδιά μας κανόνες συμπεριφοράς που ανατρέπουμε εμείς οι ίδιες.Εντάξει όλοι έχουμε νεύρα αλλά λίγη αυτοσυγκράτηση δεν βλάπτει.

athina24

athina24
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
μπεμπα2012 έγραψε:
tatijana έγραψε:Δλδ καποιες ασχολειστε ολη την ωρα με τα παιδια σας?Απο την ωρα που θα ξυπνησουν μεχρι την ωρα που θα κοιμηθουν?Και πιο πολυ εννοω με βρεφακια ετσι οχι σε μια αλφα ηλικια.Τι κανετε να ξερω κ εγω για το επομενο..


η κοπελα δεν αναφερε πουθενα το οτι την κουραζει....

arkoudaki έγραψε:Αυτό που κάποιες γυναίκες είναι ταγμένες μαμάδες και όλα είναι τόσο τέλεια με τα παιδιά τους, δε βαριούνται, περνάνε υπέροχα, δε θέλουν να κάνουν τίποτα άλλο, μπορεί να είναι κι από τους λόγους που έπαθα κατάθλιψη όταν γέννησα!Ειλικρινά, ειδικά όταν ήταν μωρό η Ελεονώρα βαριόμουν πάρα πολλές φορές. δεν έιχα τι να την κάνω. αλλά και τώρα που έγινε ενός και κάνουμε πολλά πράγματα και το χαίρομαι,υπάρχουν φορές που βαριέμαι.Ναι είναι το παιδί μου και τη λατρεύω, Ναι μου λείπει πάααρα πολύ γιατί δουλεύω, Ναι τη σκέφτομαι όλη την ώρα ΑΛΛΑ κάποιες φορές ΒΑΡΙΕΜΑΙ!. Θέλω να κάνω κι άλλα πράγματα από στράτα-στρατούλα. Όσο για την κοπέλα που άνοιξε το θέμα, προσπάθησε να του περιγράφεις το τι κάνετε.π.χ τώρα αλλάζουμε, τρώμε κλπ. εγώ,επειδή μιλαω μόνη μου γενικά. ότι σκέφτομαι το λέω δυνατά.για τα ψώνια, για τις φίλες μου.γιατα πολιτικά ό,τι ακριβώς σκέφτομαι

δεν θα μπορουσα παρα μονο να συμφωνησω.......


μπεμπα2012 έγραψε:
tatijana έγραψε:
Spaika έγραψε:mpempa2012 ESY LES OTI PERNAS XRONO ME TON GIO SOU ENO XORIS NA DOULEVEIS STELNEIS 15 MHNON MORO SE VREFIKO STA8MO 7 ORES KA8E MERA KAI MILAS KAI APO PANO????

Αλήθεια;;;;;;Χαχαχααχαχ.....Αυτα είναι..

το αστειο που το βλεπεις δεν εχω καταλαβει ?η καθεμια εδω μεσα λεει την γνωμη της το να διαφωνουμε η μια με την αλλη δεν βοηθαει καθολου στην κοπελα π ανηξ ε τ θεμα . καποιες συμφωνουμε και καποιες οχι

το αστειο ειναι απο την απαντηση που εχεις δωσει σε αλλο post!!!!
με συγχωρεις αλλα δεν ξερω τι κανεις εσυ με τα δικα σου παιδια και δεν με ενδιαφερει να μαθω κιολας αλλα εμεις οταν ξυπναμε εχουμε πολλα ενδιαφερωντα πραγματα να κανουμε μητερα και γιος .ο γιοκας μ ειναι 16 μηνων και η η μερα μαζι του περναει ευχαριστα κανουμε πραγματα που δεν θα εκανα ποτε . μπορει για σενα να ειναι κατι κουραστικο ΓΙΑ ΜΕΝΑ ειναι οτι ανακαληπτω το κοσμο του γιου μ

καλα κανεις και δουλευεις....αλλα δεν μπορεις να λες για ολη μερα....απο τη στιγμη που πηγαινει σχολειο το παιδακι σου σιγουρα θα το βλεπεις μετα το μεσημερι οποτε ειναι και λογικο να μην "βαριεσαι"....
ειναι αλλιως να εισαι 24 ωρες με το μικρο σου....και στο λεω εγω που εχω περασει και τα 2 σταδια!

tatijana

tatijana
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
μπεμπα2012 έγραψε:
tatijana έγραψε:
Spaika έγραψε:mpempa2012 ESY LES OTI PERNAS XRONO ME TON GIO SOU ENO XORIS NA DOULEVEIS STELNEIS 15 MHNON MORO SE VREFIKO STA8MO 7 ORES KA8E MERA KAI MILAS KAI APO PANO????

Αλήθεια;;;;;;Χαχαχααχαχ.....Αυτα είναι..

το αστειο που το βλεπεις δεν εχω καταλαβει ?η καθεμια εδω μεσα λεει την γνωμη της το να διαφωνουμε η μια με την αλλη δεν βοηθαει καθολου στην κοπελα π ανηξ ε τ θεμα . καποιες συμφωνουμε και καποιες οχι

Κι εγω έχω το δικαίωμα να γελασω γιατί μου την είπες ενώ στέλνεις το παιδι σου παιδικό....έτσι κ εγω δεν βαριεμαι.και δεν κατακρινω τον παιδικό αλλα το ότι μου την επεσες...

μπεμπα2012

μπεμπα2012
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
athina24 έγραψε:
μπεμπα2012 έγραψε:
tatijana έγραψε:Δλδ καποιες ασχολειστε ολη την ωρα με τα παιδια σας?Απο την ωρα που θα ξυπνησουν μεχρι την ωρα που θα κοιμηθουν?Και πιο πολυ εννοω με βρεφακια ετσι οχι σε μια αλφα ηλικια.Τι κανετε να ξερω κ εγω για το επομενο..


η κοπελα δεν αναφερε πουθενα το οτι την κουραζει....

arkoudaki έγραψε:Αυτό που κάποιες γυναίκες είναι ταγμένες μαμάδες και όλα είναι τόσο τέλεια με τα παιδιά τους, δε βαριούνται, περνάνε υπέροχα, δε θέλουν να κάνουν τίποτα άλλο, μπορεί να είναι κι από τους λόγους που έπαθα κατάθλιψη όταν γέννησα!Ειλικρινά, ειδικά όταν ήταν μωρό η Ελεονώρα βαριόμουν πάρα πολλές φορές. δεν έιχα τι να την κάνω. αλλά και τώρα που έγινε ενός και κάνουμε πολλά πράγματα και το χαίρομαι,υπάρχουν φορές που βαριέμαι.Ναι είναι το παιδί μου και τη λατρεύω, Ναι μου λείπει πάααρα πολύ γιατί δουλεύω, Ναι τη σκέφτομαι όλη την ώρα ΑΛΛΑ κάποιες φορές ΒΑΡΙΕΜΑΙ!. Θέλω να κάνω κι άλλα πράγματα από στράτα-στρατούλα. Όσο για την κοπέλα που άνοιξε το θέμα, προσπάθησε να του περιγράφεις το τι κάνετε.π.χ τώρα αλλάζουμε, τρώμε κλπ. εγώ,επειδή μιλαω μόνη μου γενικά. ότι σκέφτομαι το λέω δυνατά.για τα ψώνια, για τις φίλες μου.γιατα πολιτικά ό,τι ακριβώς σκέφτομαι

δεν θα μπορουσα παρα μονο να συμφωνησω.......


μπεμπα2012 έγραψε:
tatijana έγραψε:
Spaika έγραψε:mpempa2012 ESY LES OTI PERNAS XRONO ME TON GIO SOU ENO XORIS NA DOULEVEIS STELNEIS 15 MHNON MORO SE VREFIKO STA8MO 7 ORES KA8E MERA KAI MILAS KAI APO PANO????

Αλήθεια;;;;;;Χαχαχααχαχ.....Αυτα είναι..

το αστειο που το βλεπεις δεν εχω καταλαβει ?η καθεμια εδω μεσα λεει την γνωμη της το να διαφωνουμε η μια με την αλλη δεν βοηθαει καθολου στην κοπελα π ανηξ ε τ θεμα . καποιες συμφωνουμε και καποιες οχι

το αστειο ειναι απο την απαντηση που εχεις δωσει σε αλλο post!!!!
με συγχωρεις αλλα δεν ξερω τι κανεις εσυ με τα δικα σου παιδια και δεν με ενδιαφερει να μαθω κιολας αλλα εμεις οταν ξυπναμε εχουμε πολλα ενδιαφερωντα πραγματα να κανουμε μητερα και γιος .ο γιοκας μ ειναι 16 μηνων και η η μερα μαζι του περναει ευχαριστα κανουμε πραγματα που δεν θα εκανα ποτε . μπορει για σενα να ειναι κατι κουραστικο ΓΙΑ ΜΕΝΑ ειναι οτι ανακαληπτω το κοσμο του γιου μ

καλα κανεις και δουλευεις....αλλα δεν μπορεις να λες για ολη μερα....απο τη στιγμη που πηγαινει σχολειο το παιδακι σου σιγουρα θα το βλεπεις μετα το μεσημερι οποτε ειναι και λογικο να μην "βαριεσαι"....
ειναι αλλιως να εισαι 24 ωρες με το μικρο σου....και στο λεω εγω που εχω περασει και τα 2 σταδια!

απλα περιεγραψα πως περναμε και στην καθημερινοτητα αλλ ακαι το σαββατοκυριακο κ πιο πολυ περιεγραψα το σαββατοκυριακο επειδη η κοπελα π ανηξε θεμα ζητησε την βοηθεια μας η την γνωμη μας παρτο οπως θελεις για να της δωσω ιδεες οπως εδωσα και πιο πανω αμα διαβασες

tatijana

tatijana
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Τέλος πάντως ας λήξει εδω το θέμα.το τι κάνω εγω πάντως με το παιδι μου δεν αφορά μερικ που επιτέθηκαν.ο καθένας ας κοιτάξει την καμπούρα του.

Φιλικά πάντα.

μπεμπα2012

μπεμπα2012
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
απλα βλεπω οτι μερικες νομιζουν οτι μπορουν να κανουν καινουργιους λογαριασμους και ν κρινουν τον αλλον χωρις να ξερουν
η καθε κοπελα που γινεται μαμα νιωθει και πιστευει και θελει να κανει το καλητερο για το παιδι της ,
μπορει αυτο που θα κανει μια μαμα γιαυτην να ειναι το σωστο για τις υπολοιπες 10 ομως οχι δεν μπορουμε να συμφωνουμε ολες

tatijana

tatijana
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
μπεμπα2012 έγραψε:απλα βλεπω οτι μερικες νομιζουν οτι μπορουν να κανουν καινουργιους λογαριασμους και ν κρινουν τον αλλον χωρις να ξερουν
η καθε κοπελα που γινεται μαμα νιωθει και πιστευει και θελει να κανει το καλητερο για το παιδι της ,
μπορει αυτο που θα κανει μια μαμα γιαυτην να ειναι το σωστο για τις υπολοιπες 10 ομως οχι δεν μπορουμε να συμφωνουμε ολες

Σαφώς κ δε μπορουμε να συμφωνούμε όλες για όλα,απλά ο τρόπος μερικές φορές και ειδικά στον γραπτό λόγο είναι μπέρδεμα.Και οπως είπες μην κρίνεις για να μην κριθεις.

μπεμπα2012

μπεμπα2012
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
δεν αντι λεω , εγω το μηνυμα δεν το εγραψα ειρωνικα οπως φανηκε σε πολλους απλα οπως ειπες τρόπος μερικές φορές και ειδικά στον γραπτό λόγο είναι μπέρδεμα και φερνει παρεξηγησεις

Spaika


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
mpempa2012 AFOU DEN DOYLEVEIS ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΛΕΣ ΤΗΝ ΑΛΗΘΕΙΑ?ΕΔΩ ΚΑΙ ΜΗΝΕΣ ΣΤΕΛΝΕΙΣ ΤΟ ΜΩΡΟ ΣΕ ΒΡΕΦΙΚΟ 7 ΩΡΕΣ ΗΜΕΡΙΣΙΩΣ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΕΡΓΑΖΕΣΑΙ ΚΑΙ ΦΥΣΙΚΑ ΕΙΣΑΙ ΕΓΚΥΟΣ ΠΟΥ ΝΑ ΒΡΕΙΣ ΝΑ ΕΡΓΑΣΤΕΙΣ ΓΙΑΥΤΟ ΜΗΝ ΛΕΣ ΔΙΚΙΟΛΟΓΙΕΣ.ΟΤΑΝ ΚΡΙΝΕΙΣ ΤΟΥΣ ΑΛΛΟΥΣ ΝΑ ΞΕΡΕΙΣ ΟΤΙ ΘΑ ΚΡΙΘΕΙΣ ΚΑΙ ΕΣΥ.
ΟΤΑΝ ΤΟ ΜΩΡΟ ΠΑΕΙ 7 ΩΡΕΣ ΒΡΕΦΙΚΟ ΚΑΙ ΑΛΛΕΣ 12-13 ΩΡΕΣ ΝΑ ΚΟΙΜΑΤΑΙ ΠΑΝΕ ΑΜΕΣΩς ΑΜΕΣΩΣ 20 ΩΡΕΣ! ΑΠΟ ΤΙΣ 4 ΠΟΥ ΣΟΥ ΜΕΝΟΥΝ ΤΙΣ ΜΙΣΕΣ ΤΙΣ ΚΑΘΕΣΑΙ ΣΤΟ ΙΝΤΕΡΝΕΤ ΟΠΟΤΕ ΜΗΝ ΛΕΣ ΟΤΙ ΑΝΑΚΑΛΥΠΤΕΙΣ ΟΛΗ ΜΕΡΑ ΤΟΝ ΚΟΣΜΟ ΤΟΥ ΓΙΟΥ ΣΟΥ!!! Laughing

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 3 από 4]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Invision forum με ForumGreek | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις