Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
26 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 26 επισκέπτες :: 2 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 6, 7, 8 ... 24 ... 41  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 7 από 41]

blackfield

blackfield
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
κοριτσια εκανα σημερα τις πρωτες εξετασεις αιματος κ ουρων.στις αιματος ολα καλα στων ουρων ομως ειχε ανεβασμενα πυοσφαιρια 12-14 κ.ο.π. στο γιατρο θα παω την τεταρτη.λετε να εχω κανα μικροβιο?στο μικροβιολογικο μου ειπαν για καλλιεργεια ουρων.αχ κ ποσο φοβαμαι τις αντιβιωσεις στην εγκυμοσυνη.λετε να κανω απο μονη μου καλλιεργεια η να περιμενω την τεταρτη να μου πει ο γιατρος?

demmy29

demmy29
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Και εγώ χθες έκανα αυτές τις εξετάσεις και περιμένω αποτελέσματα!!! Την άλλη εβδομάδα έχουμε γιατρό!Ευτυχώς κατάλαβα τι γίνεται με τα ταμεία και έτσι....ανακουφίστηκα κάπως!!!Όχι ότι θα πληρώσουμε λίγα....αλλά τέλοσπάντων.

alexia-marinos

alexia-marinos
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
lia-ka έγραψε:καλησπερα κοριτσια,τι κανετε?σας ευχαριστω για το καλωσορισμα!ευχομαι να εχετε ολες μια ευκολη εγκυμοσυνη!maria_naf79 σου ευχομαι με το καλο το δευτερο!σε καταλαβαινω,και εγω εμεινα εγκυος στο δευτερο οταν το πρωτο ηταν 6 μηνων!ευτηχως ειχα ευκολη εγκυμοσυνη!τωρα παμε για το τριτο!tatijana μου εμενα οι αναγουλες αρχισανε απο 5,5 εβδομαδων,αλλα μπορει να ηταν απο τα utrogestan!ομως και τωρα που τα εκοψα δεν εχω δει ασπρη μερα!μηπως εχουμε μπεμπε?δεν εχω διαβασει τα νεα σου!alexia-marinos τι κανεις κοπελα μου?σε θυμαμαι απο το αλλο θεματακι!ευχομαι να εισαι καλα και με το καλο το μωρακι σου!crazymommy ναι μαζι θα τα κανουμε τα ζουζουνια!μηπως ειδες τι εχεις?εγω 3 μαιου εχω αυχενικη!αντε με το καλο!barbie μου ειμαι στην 11 εβδομαδα!ο γιατρος μου εδωσε μεχρι 18/11 αλλα θα παω 8/11!α..θα γεννησουμε πολλες μαζι!τι ωραια!μαμακα μου με το καλο η αυχενικη,και εγω την αλλη εβδομαδα ειναι,στην 12 εβδομαδα!Elenisig τι κανεις?τι ωραια νεα ειναι αυτα?και εσυ εισαι μαζι μας,την ιδια μερα εχουμε αυχενικη,τι καλα!μαζι θα τα πουμε τα νεα μας!ποσο χαρηκα!krouasanaki γεια σου!και εσυ την ιδια μερα,πω πω!μου εχει φυγει ολο το αγχος τωρα!θα σκεφτομαι και εσας και θα ξεχνιεμαι!εγω κοριτσια μου καθε βραδυ εχω φοβερες αναγουλες,ολη μερα ειμαι καλα,αλλα το βραδυ ουτε το σαλιο μου δεν μπορω να καταπιω!τι να κανω?ολα τα εχω δοκιμασει!πειτε μου καμια συμβουλη αν ξερετε!σας φιλω γλυκα! [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]


ειχα χαθει γιατι δεν ειχα ιντερνετ Mad Mad Mad Mad
χαιρομαι που τελικα εισαι κ εσυ εγκυουλα!!!!!Με το καλο [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]

alexia-marinos

alexia-marinos
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Καλα αποτελεσματα στις εξετασεις σας κοριτσια!!!

taxidiotisa


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Ωραία, βρήκα κάπου να μαζευτώ και εγώ!
Είμαι στην 11 εβδομάδα και έχω ΠΗΤ 22/11.
Από συμπτώματα έχω διάφορα, αλλά σήμερα νιώθω πολύ καλά και δεν θέλω να τα σκέφτομαι! Θα σας τα πω άλλη φορά.
Μμμμ... τι άλλο? Προς το παρόν τίποτα. Μόνο πολλές ευχές για όλες μας! Να έχουμε καλές εγκυμοσύνες κορίτσια!

blackfield

blackfield
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
πως τα πατε απο αναγουλες? εγω χαλια κοριτσια. Sad με εχουν αποκοψει τελειως απο την καθημερινοτητα μου.ουτε για καφε τολμαω να παω.αηδιαζω με τα παντα.ευτυχως που μεχρι στιγμης δεν κανω εμετους.η ψυχολογια μου πατωσε.θελω να παρω την κορη μου να βγουμε να ξεσκασουμε κ δεν τολμαω.φοβαμαι μη με βρει τιποτα.οτι φαγωσιμο βλεπω μπροστα μου το σιχαινομαι λες κ ειναι σκατα ενα πραγμα.παω σουπερ μαρκετ με το ζορι.στην κορη μου δεν ειχα τετοια προβληματα.ελαχιστες αναγουλες κ αυτες 2 ωρες την ημερα για κανα μηνα.τωρα 24 ωρες μπλιαχ ειμαι.εχω βαλει τωρα πλυντηριο κ σιχαινομαι να τα απλωσω!!!απο τη μυρωδια του μαλλακτικου!!ουφ Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad

krouasanaki

krouasanaki
Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
blackfield έγραψε:πως τα πατε απο αναγουλες? εγω χαλια κοριτσια. Sad με εχουν αποκοψει τελειως απο την καθημερινοτητα μου.ουτε για καφε τολμαω να παω.αηδιαζω με τα παντα.ευτυχως που μεχρι στιγμης δεν κανω εμετους.η ψυχολογια μου πατωσε.θελω να παρω την κορη μου να βγουμε να ξεσκασουμε κ δεν τολμαω.φοβαμαι μη με βρει τιποτα.οτι φαγωσιμο βλεπω μπροστα μου το σιχαινομαι λες κ ειναι σκατα ενα πραγμα.παω σουπερ μαρκετ με το ζορι.στην κορη μου δεν ειχα τετοια προβληματα.ελαχιστες αναγουλες κ αυτες 2 ωρες την ημερα για κανα μηνα.τωρα 24 ωρες μπλιαχ ειμαι.εχω βαλει τωρα πλυντηριο κ σιχαινομαι να τα απλωσω!!!απο τη μυρωδια του μαλλακτικου!!ουφ Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad
Αχ blackfiled μου εγώ δεν θέλω καν να πηγαίνω στο μπάνιο!!!Μου μυρίζει απίστευτά!! (Και φυσικά έχω βάλει χίλια αρωματικά, αλλά πάλι μυρίζει...) Πηγαίνω συνέχεια σε ένα WC μικρό που έχουμε γιατί μυρίζει λιγότερο...Κάθε βράδυ το σκέφτομαι να κάνω ντουζάκι, είναι σαν να με βάζεις να κάνω καταναγκαστικά έργα, εγώ που λατρεύω το νερό και τα αφρόλουτρα...Για να βάλω πλυντήριο έχω πάρει μάσκα (δεν αστειεύομαι, υποφέρω σας λέω!!) Άτιμη μύτη...

blackfield

blackfield
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
[quote="krouasanaki
Αχ blackfiled μου εγώ δεν θέλω καν να πηγαίνω στο μπάνιο!!!Μου μυρίζει απίστευτά!! (Και φυσικά έχω βάλει χίλια αρωματικά, αλλά πάλι μυρίζει...) Πηγαίνω συνέχεια σε ένα WC μικρό που έχουμε γιατί μυρίζει λιγότερο...Κάθε βράδυ το σκέφτομαι να κάνω ντουζάκι, είναι σαν να με βάζεις να κάνω καταναγκαστικά έργα, εγώ που λατρεύω το νερό και τα αφρόλουτρα...Για να βάλω πλυντήριο έχω πάρει μάσκα (δεν αστειεύομαι, υποφέρω σας λέω!!) Άτιμη μύτη...[/quote]


μασκα ε?καλη ιδεα!!!τουλαχιστον παρηγοριεμαι στο οτι ειναι η αποδειξη οτι ολα πανε καλα!!!στην προηγουμενη εγκυμοσυνη μου που ηταν παλινδρομη οι αναγουλες σταματησαν μπαμ κ ηταν κακο σημαδι!

blackfield

blackfield
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
demmy29 έγραψε:Και εγώ χθες έκανα αυτές τις εξετάσεις και περιμένω αποτελέσματα!!! Την άλλη εβδομάδα έχουμε γιατρό!Ευτυχώς κατάλαβα τι γίνεται με τα ταμεία και έτσι....ανακουφίστηκα κάπως!!!Όχι ότι θα πληρώσουμε λίγα....αλλά τέλοσπάντων.


εμεις λογικα μαζι θα γεννησουμε πρωτα ο θεος! Εγκυούλες Νοεμβρίου - Δεκεμβρίου 2012 μαζευτείτεεεε!!!! - Σελίδα 7 215994 6 μερες σε περναω μονο!

Elenisig

Elenisig
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Καλημέρα κορίτσια, τι κάνετε?

Εμενα ευτυχώς έχουν μειωθεί οι αναγούλες. Καθε μέρα κ καλύτερα. Οταν όμως ήμουν χάλια, έβγαινα από το σπίτι. Δεν ξέρω πως αλλά ένιωθα καλύτερα όταν έβγαινα έξω.
Οι μυρωδιές όμως συνεχίζουν να μου σπάνε τη μύτη.
Κ ανάκαλυψα οτι ενώ λάτρευα το κοτόπουλο πριν μείνω έγκυος, τωρα δεν θέλω ούτε να το βλέπω!!!! Δυο φορές προσπάθησα να φάω κ τις 2 ανακατεύτηκα!!!!

Αντε να ρθει η άλλη εβδομάδα να πούμε τα νέα μας από την αυχενική!!!

[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]

crazymommy

crazymommy
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Καλημέρα εγκυούλες!!! Τι μου κάνετε; Εγώ σήμερα έχω την υποψία ότι είμαι λίγο καλύτερα από λαιμό-συνάχι... Οι ανακατωσούρες βέβαια συνεχίζονται αλλά και εκεί έχω την αμυδρή εντύπωση ότι δεν είναι τόσο έντονες όσο πριν. Αν και έρχονται στιγμές που μετανιώνω που το σκέφτηκα!!! Mad

Barbie μου νομίζω είχες την αυχενική την Παρασκευή; Και κάποια άλλη εγκυούλα- που μου διαφεύγει τώρα- μαζί σου; Για πείτε καλέ τα νέα σας!!!

lia-ka έγραψε:καλησπερα κοριτσια,τι κανετε?σας ευχαριστω για το καλωσορισμα!ευχομαι να εχετε ολες μια ευκολη εγκυμοσυνη!maria_naf79 σου ευχομαι με το καλο το δευτερο!σε καταλαβαινω,και εγω εμεινα εγκυος στο δευτερο οταν το πρωτο ηταν 6 μηνων!ευτηχως ειχα ευκολη εγκυμοσυνη!τωρα παμε για το τριτο!tatijana μου εμενα οι αναγουλες αρχισανε απο 5,5 εβδομαδων,αλλα μπορει να ηταν απο τα utrogestan!ομως και τωρα που τα εκοψα δεν εχω δει ασπρη μερα!μηπως εχουμε μπεμπε?δεν εχω διαβασει τα νεα σου!alexia-marinos τι κανεις κοπελα μου?σε θυμαμαι απο το αλλο θεματακι!ευχομαι να εισαι καλα και με το καλο το μωρακι σου!crazymommy ναι μαζι θα τα κανουμε τα ζουζουνια!μηπως ειδες τι εχεις?εγω 3 μαιου εχω αυχενικη!αντε με το καλο!barbie μου ειμαι στην 11 εβδομαδα!ο γιατρος μου εδωσε μεχρι 18/11 αλλα θα παω 8/11!α..θα γεννησουμε πολλες μαζι!τι ωραια!μαμακα μου με το καλο η αυχενικη,και εγω την αλλη εβδομαδα ειναι,στην 12 εβδομαδα!Elenisig τι κανεις?τι ωραια νεα ειναι αυτα?και εσυ εισαι μαζι μας,την ιδια μερα εχουμε αυχενικη,τι καλα!μαζι θα τα πουμε τα νεα μας!ποσο χαρηκα!krouasanaki γεια σου!και εσυ την ιδια μερα,πω πω!μου εχει φυγει ολο το αγχος τωρα!θα σκεφτομαι και εσας και θα ξεχνιεμαι!εγω κοριτσια μου καθε βραδυ εχω φοβερες αναγουλες,ολη μερα ειμαι καλα,αλλα το βραδυ ουτε το σαλιο μου δεν μπορω να καταπιω!τι να κανω?ολα τα εχω δοκιμασει!πειτε μου καμια συμβουλη αν ξερετε!σας φιλω γλυκα! Εγκυούλες Νοεμβρίου - Δεκεμβρίου 2012 μαζευτείτεεεε!!!! - Σελίδα 7 315810 Εγκυούλες Νοεμβρίου - Δεκεμβρίου 2012 μαζευτείτεεεε!!!! - Σελίδα 7 315810 Εγκυούλες Νοεμβρίου - Δεκεμβρίου 2012 μαζευτείτεεεε!!!! - Σελίδα 7 315810
Κουκλίτσα μου ακόμα δεν ξέρουμε το φύλο, αν και στον τελευταίο υπέρηχο είδαμε κάτι ανάμεσα στα ποδαράκια του (και δεν ήταν ο ομφάλιος λώρος κατά το ντοκτ). Στην αυχενική ίσως μάθουμε περισσότερα. Αλλά δε με πειράζει ο,τι κι αν είναι, ας είναι υγιές!!! Όσο για τις αναγούλες, εγώ δεν έχω βρει τη συνταγή ακόμα, ο,τι κι αν σκεφτώ από φαγητό με αναγουλιάζει... Mad Απλά κάνω υπομονή και ελπίζω να περάσει σύντομα!!!

blackfield έγραψε:κοριτσια εκανα σημερα τις πρωτες εξετασεις αιματος κ ουρων.στις αιματος ολα καλα στων ουρων ομως ειχε ανεβασμενα πυοσφαιρια 12-14 κ.ο.π. στο γιατρο θα παω την τεταρτη.λετε να εχω κανα μικροβιο?στο μικροβιολογικο μου ειπαν για καλλιεργεια ουρων.αχ κ ποσο φοβαμαι τις αντιβιωσεις στην εγκυμοσυνη.λετε να κανω απο μονη μου καλλιεργεια η να περιμενω την τεταρτη να μου πει ο γιατρος?
Πήρες το ντοκτ τηλέφωνο; Μην ντρέπεσαι, σε αυτά πρέπει να παίρνεις κατευθείαν! Ελπίζω όλα καλά...!

blackfield έγραψε:πως τα πατε απο αναγουλες? εγω χαλια κοριτσια. Sad με εχουν αποκοψει τελειως απο την καθημερινοτητα μου.ουτε για καφε τολμαω να παω.αηδιαζω με τα παντα.ευτυχως που μεχρι στιγμης δεν κανω εμετους.η ψυχολογια μου πατωσε.θελω να παρω την κορη μου να βγουμε να ξεσκασουμε κ δεν τολμαω.φοβαμαι μη με βρει τιποτα.οτι φαγωσιμο βλεπω μπροστα μου το σιχαινομαι λες κ ειναι σκατα ενα πραγμα.παω σουπερ μαρκετ με το ζορι.στην κορη μου δεν ειχα τετοια προβληματα.ελαχιστες αναγουλες κ αυτες 2 ωρες την ημερα για κανα μηνα.τωρα 24 ωρες μπλιαχ ειμαι.εχω βαλει τωρα πλυντηριο κ σιχαινομαι να τα απλωσω!!!απο τη μυρωδια του μαλλακτικου!!ουφ Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad
Αχ αχ αχ, blackfield μου σα να ακούω τον εαυτό μου... Mad Υπομονή σου εύχομαι και να περάσουν το συντομότερο δυνατόν!

Σας φιλώ γλυκά!!! I love you

mamameli


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Καλημέρα!

Καλη βδομάδα,

Πως περάσατε το σκ;Εγώ καλά ..αχ πολύ βαριά είμαι δεν θελω να κανω τιποτα..
και πολλη υπνηλία!Σήμερα όμως το πρωί ξυπνησα με έναν πολύ δυνατο πόνο στα τελευταία πλευρα λίγο πιο πάνω από το νεφρό απο δεξιά...μοιάζει μυικός αλλα
φοβαμαι μηπως είναι καμια λοιμωξη των νεφρων. Sad Πυρετο δεν εχω ουτε τσουξιμο αλλα καμια φορα δεν ξερεις.Οταν ειμαι ηρεμη δεν ποναει καθολου κατα την κινηση ,το τεντωμα και οταν το ακουμπησω ποναει.Αν συνεχισει θα παρω το γιατρο Rolling Eyes .
Απο την αλλη κοιμαμαι και με ποσα μαξιλαρια λόγω γαστροοισοφαγικης παλινδρομησης και παιζει να σταβοκοιμήθηκα.Εχει καμια σας παρόμοια εμπειρια;

Βlackfield πίνε πολλα νερα και ισως στην επόμενη εξεταση να μην΄έχεις τιποτα..και φυσικα συμβουλέψου το γιατρο σου.

Φιλιά!

taxidiotisa


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
mamameli έγραψε:
και πολλη υπνηλία!Σήμερα όμως το πρωί ξυπνησα με έναν πολύ δυνατο πόνο στα τελευταία πλευρα λίγο πιο πάνω από το νεφρό απο δεξιά...μοιάζει μυικός αλλα
φοβαμαι μηπως είναι καμια λοιμωξη των νεφρων. Sad Πυρετο δεν εχω ουτε τσουξιμο αλλα καμια φορα δεν ξερεις.Οταν ειμαι ηρεμη δεν ποναει καθολου κατα την κινηση ,το τεντωμα και οταν το ακουμπησω ποναει.Αν συνεχισει θα παρω το γιατρο Rolling Eyes .
Πριν ένα χρόνο είχα πάθει λοίμωξη στο νεφρό και πονούσα πίσω στην μέση λίγο πιο πλάι. Όταν με πόνεσε η κοιλιά μου έκανα αμέσως πολύ ψηλό πυρετο. Μου φένεται ότι αν συνεχίζουν να είναι έντονοι οι πόνοι πρέπει να πάρεις τον γιατρό.
Α και για την παλινδρόμηση να τρως μικρά γεύματα και να ξαπλώνεις τουλάχιστον 2 ώρες μετά. Χωρίς μαξιλάρια εννοώ. Δοκίμασέ το μήπως είσαι καλύτερα έτσι, γιατι τι θα κάνεις μετά που θα μεγαλώσει και η κοιλιά? Θα κοιμάσε μόνο καθιστή?

zoekopa

zoekopa
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Γειά σας κοριτσια, τι κανετε?? πως ειστε?? τα μωρακια καλα???
εγω μια χαρα ειμαι τωρα, εφυγε και το κρυωμα που με ταλαιπωρουσε, ουτε ζαλαδες εχω, ουτε αναγουλες, ουτε υπνηλια! Τιποτα! Μου εφυγε και η μελαγχολια του πρωτου τριμηνου! νιωθω σαν να μην ειμαι εγκυος, χαχαχα!!! Και συγκρινοντας την τωρινη μου εγκυμοσυνη με την προηγουμενη, ειμαι πραγματικα πολυ καλα!!!
Την τεταρτη θα παω να κανω και την αυχενικη, αντε να δουμε και το νινακι παλι, βεβαια θα παω μονη μου γιατι ο αντρας μου δουλευει.
Φιλακια σε ολες!!!

mamameli


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Τελικά πήρα το γιατρό(σιγα μην αντεχα)και μου είπε το πιο πιθανό είναι πονος μεσοσπονδυλου μυος, για νεφρο αποκλείεται λεει και μου προτεινε ντεπον και λιγη βολταρεν κρεμα τοπικα και αν δεν περασει τοτε να παω σε παθολογο για τα πνευμόνια(δεν νομιζω οτι παιζει κατι τετοιο βεβαια).Θα δείξει..

taxidiotisa ευχαριστω για τη συμβουλη..ήδη τρωω 3 ωρες πριν κοιμηθω. Shocked
ακολουθω ολες τις οδηγιες απο πριν μεινω εγκυος.Οντως σκεφτομαι τι θα κανω μετα αλλα βλεποντας και κανοντας..η ορεξη παραμενει παντα ορεξη ομως Embarassed Laughing

Elenisig

Elenisig
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
zoekopa έγραψε:Γειά σας κοριτσια, τι κανετε?? πως ειστε?? τα μωρακια καλα???
εγω μια χαρα ειμαι τωρα, εφυγε και το κρυωμα που με ταλαιπωρουσε, ουτε ζαλαδες εχω, ουτε αναγουλες, ουτε υπνηλια! Τιποτα! Μου εφυγε και η μελαγχολια του πρωτου τριμηνου! νιωθω σαν να μην ειμαι εγκυος, χαχαχα!!! Και συγκρινοντας την τωρινη μου εγκυμοσυνη με την προηγουμενη, ειμαι πραγματικα πολυ καλα!!!
Την τεταρτη θα παω να κανω και την αυχενικη, αντε να δουμε και το νινακι παλι, βεβαια θα παω μονη μου γιατι ο αντρας μου δουλευει.
Φιλακια σε ολες!!!

Κ εγώ θα πάω μόνη μου γιατί θα δουλεύει κ δεν ξέρω αν μπορεί να αλλάξει το πρόγραμμα του.
Εχω ξενερώσει...ήθελα να πάμε μαζί....

demmy29

demmy29
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Καλημέρα κορίτσια! Ωραία τα νέα σας! Μπράβο! Με το καλό οι αυχενικές και όλες οι άλλες εξετάσεις. Εύχομαι καλά αποτελέσματα σε όλες. Εγώ κορίτσια μου είμαι απο τις τυχερές!Δεν είχα ούτε μια αναγούλα, ούτε έναν εμετό, ούτε ναυτία...Τίποτα. Η γιατρός μου μου είπε ότι εφόσον δεν είχα μεχρι τώρα, δε θα έχω ούτε αργότερα. Μακάρι! Έχουμε γιατρό αυτή την εβδομάδα και περιμένουμε πως και πως. Είναι όμως νωρίς ακόμα...Άραγε θα δούμε τίποτα??? Την άλλη φορά είχαμε κολήσει στην οθόνη και οι δύο να δούμε το εμβρυάκι και ενω μας εδειχνε η γιατρός εμεις δε βλέπαμε τίποτα αλλό παρά μια κουκίδα να αναβοσβήνει...ΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΧΧΧΧΧΧΧ!

blackfield

blackfield
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
blackfield έγραψε:πως τα πατε απο αναγουλες? εγω χαλια κοριτσια. Sad με εχουν αποκοψει τελειως απο την καθημερινοτητα μου.ουτε για καφε τολμαω να παω.αηδιαζω με τα παντα.ευτυχως που μεχρι στιγμης δεν κανω εμετους.η ψυχολογια μου πατωσε.θελω να παρω την κορη μου να βγουμε να ξεσκασουμε κ δεν τολμαω.φοβαμαι μη με βρει τιποτα.οτι φαγωσιμο βλεπω μπροστα μου το σιχαινομαι λες κ ειναι σκατα ενα πραγμα.παω σουπερ μαρκετ με το ζορι.στην κορη μου δεν ειχα τετοια προβληματα.ελαχιστες αναγουλες κ αυτες 2 ωρες την ημερα για κανα μηνα.τωρα 24 ωρες μπλιαχ ειμαι.εχω βαλει τωρα πλυντηριο κ σιχαινομαι να τα απλωσω!!!απο τη μυρωδια του μαλλακτικου!!ουφ Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad



κι ομως κοριτσια απο την κυριακη οι αναγουλες σταματησσαν Sad Sad Sad .αισθανομαι πραγματικα ''καλα''.φοβαμαι τοσο πολυ οτι θα παλινδρομησει κ αυτο το

blackfield

blackfield
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
[quote="blackfield"]
blackfield έγραψε:πως τα πατε απο αναγουλες? εγω χαλια κοριτσια. Sad με εχουν αποκοψει τελειως απο την καθημερινοτητα μου.ουτε για καφε τολμαω να παω.αηδιαζω με τα παντα.ευτυχως που μεχρι στιγμης δεν κανω εμετους.η ψυχολογια μου πατωσε.θελω να παρω την κορη μου να βγουμε να ξεσκασουμε κ δεν τολμαω.φοβαμαι μη με βρει τιποτα.οτι φαγωσιμο βλεπω μπροστα μου το σιχαινομαι λες κ ειναι σκατα ενα πραγμα.παω σουπερ μαρκετ με το ζορι.στην κορη μου δεν ειχα τετοια προβληματα.ελαχιστες αναγουλες κ αυτες 2 ωρες την ημερα για κανα μηνα.τωρα 24 ωρες μπλιαχ ειμαι.εχω βαλει τωρα πλυντηριο κ σιχαινομαι να τα απλωσω!!!απο τη μυρωδια του μαλλακτικου!!ουφ Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad



κι ομως κοριτσια απο την κυριακη οι αναγουλες σταματησσαν Sad Sad Sad .αισθανομαι πραγματικα ''καλα''.φοβαμαι τοσο πολυ οτι θα παλινδρομησει κ αυτο το μωρο.8εβδομαδων ειμαι μονο.αυριο θα παω να με δει ο γιατρος Sad

zoekopa

zoekopa
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
[quote="blackfield"]
blackfield έγραψε:
blackfield έγραψε:πως τα πατε απο αναγουλες? εγω χαλια κοριτσια. Sad με εχουν αποκοψει τελειως απο την καθημερινοτητα μου.ουτε για καφε τολμαω να παω.αηδιαζω με τα παντα.ευτυχως που μεχρι στιγμης δεν κανω εμετους.η ψυχολογια μου πατωσε.θελω να παρω την κορη μου να βγουμε να ξεσκασουμε κ δεν τολμαω.φοβαμαι μη με βρει τιποτα.οτι φαγωσιμο βλεπω μπροστα μου το σιχαινομαι λες κ ειναι σκατα ενα πραγμα.παω σουπερ μαρκετ με το ζορι.στην κορη μου δεν ειχα τετοια προβληματα.ελαχιστες αναγουλες κ αυτες 2 ωρες την ημερα για κανα μηνα.τωρα 24 ωρες μπλιαχ ειμαι.εχω βαλει τωρα πλυντηριο κ σιχαινομαι να τα απλωσω!!!απο τη μυρωδια του μαλλακτικου!!ουφ Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad



κι ομως κοριτσια απο την κυριακη οι αναγουλες σταματησσαν Sad Sad Sad .αισθανομαι πραγματικα ''καλα''.φοβαμαι τοσο πολυ οτι θα παλινδρομησει κ αυτο το μωρο.8εβδομαδων ειμαι μονο.αυριο θα παω να με δει ο γιατρος Sad
Μην στεναχωριεσαι και αγχωνεσαι, καταλαβαινω οτι υπαρχει το αγχος της προηγουμενης παλινδρομης κυησης.... να σκεφτεσαι θετικα και αυριο που θα πας στο γιατρο θα ησυχασεις. Και εγω σε αυτη την εγκυμοσυνη δεν ειχα συμπτωματα ή πολυ ελαχιστα και μου ειχε φανει περιεργο, αλλα ρωτησα τον γιατρο και μου ειπε οτι δεν εχει καμια σχεση αυτο.

Εμενα ο γιος μου ειναι αρρωστος, εφτασε ο πυρετος 39,5 αυριο το πρωι θα κανω αυχενικη και μετα θα τον παω στο παιδιατρο.

crazymommy

crazymommy
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
[quote="blackfield"]
blackfield έγραψε:
blackfield έγραψε:πως τα πατε απο αναγουλες? εγω χαλια κοριτσια. Sad με εχουν αποκοψει τελειως απο την καθημερινοτητα μου.ουτε για καφε τολμαω να παω.αηδιαζω με τα παντα.ευτυχως που μεχρι στιγμης δεν κανω εμετους.η ψυχολογια μου πατωσε.θελω να παρω την κορη μου να βγουμε να ξεσκασουμε κ δεν τολμαω.φοβαμαι μη με βρει τιποτα.οτι φαγωσιμο βλεπω μπροστα μου το σιχαινομαι λες κ ειναι σκατα ενα πραγμα.παω σουπερ μαρκετ με το ζορι.στην κορη μου δεν ειχα τετοια προβληματα.ελαχιστες αναγουλες κ αυτες 2 ωρες την ημερα για κανα μηνα.τωρα 24 ωρες μπλιαχ ειμαι.εχω βαλει τωρα πλυντηριο κ σιχαινομαι να τα απλωσω!!!απο τη μυρωδια του μαλλακτικου!!ουφ Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad



κι ομως κοριτσια απο την κυριακη οι αναγουλες σταματησσαν Sad Sad Sad .αισθανομαι πραγματικα ''καλα''.φοβαμαι τοσο πολυ οτι θα παλινδρομησει κ αυτο το μωρο.8εβδομαδων ειμαι μονο.αυριο θα παω να με δει ο γιατρος Sad

Καλημέρα! Κοριτσάκι μου γλυκό, καταλαβαίνω την αγωνία και ανησυχία σου. Όμως επειδή δεν είναι καθόλου σίγουρο ότι το μωράκι παλινδρόμησε - σε πολλές γυναίκες σταματάνε έτσι απλά τα συμπτώματα κι όμως γεννάνε φυσιολογικά μωράκια - καλό θα ήταν να προσπαθήσεις να σκέφτεσαι θετικά. Να μην στενοχωριέσαι τόσο, αλλά να ελπίζεις για το καλύτερο! Γιατί το μωράκι στην κοιλίτσα το νιώθει αυτό!... Ξέρω ότι σου είναι δύσκολο, αλλά θα το παλέψεις, σωστά; Εγκυούλες Νοεμβρίου - Δεκεμβρίου 2012 μαζευτείτεεεε!!!! - Σελίδα 7 417472

Εγώ σου εύχομαι ολόψυχα να πάνε όλα καλά και περιμένουμε τα νέα σου από το γιατρό. I love you

crazymommy

crazymommy
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
[quote="zoekopa"]
blackfield έγραψε:
blackfield έγραψε:
blackfield έγραψε:πως τα πατε απο αναγουλες? εγω χαλια κοριτσια. Sad με εχουν αποκοψει τελειως απο την καθημερινοτητα μου.ουτε για καφε τολμαω να παω.αηδιαζω με τα παντα.ευτυχως που μεχρι στιγμης δεν κανω εμετους.η ψυχολογια μου πατωσε.θελω να παρω την κορη μου να βγουμε να ξεσκασουμε κ δεν τολμαω.φοβαμαι μη με βρει τιποτα.οτι φαγωσιμο βλεπω μπροστα μου το σιχαινομαι λες κ ειναι σκατα ενα πραγμα.παω σουπερ μαρκετ με το ζορι.στην κορη μου δεν ειχα τετοια προβληματα.ελαχιστες αναγουλες κ αυτες 2 ωρες την ημερα για κανα μηνα.τωρα 24 ωρες μπλιαχ ειμαι.εχω βαλει τωρα πλυντηριο κ σιχαινομαι να τα απλωσω!!!απο τη μυρωδια του μαλλακτικου!!ουφ Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad



κι ομως κοριτσια απο την κυριακη οι αναγουλες σταματησσαν Sad Sad Sad .αισθανομαι πραγματικα ''καλα''.φοβαμαι τοσο πολυ οτι θα παλινδρομησει κ αυτο το μωρο.8εβδομαδων ειμαι μονο.αυριο θα παω να με δει ο γιατρος Sad
Μην στεναχωριεσαι και αγχωνεσαι, καταλαβαινω οτι υπαρχει το αγχος της προηγουμενης παλινδρομης κυησης.... να σκεφτεσαι θετικα και αυριο που θα πας στο γιατρο θα ησυχασεις. Και εγω σε αυτη την εγκυμοσυνη δεν ειχα συμπτωματα ή πολυ ελαχιστα και μου ειχε φανει περιεργο, αλλα ρωτησα τον γιατρο και μου ειπε οτι δεν εχει καμια σχεση αυτο.

Εμενα ο γιος μου ειναι αρρωστος, εφτασε ο πυρετος 39,5 αυριο το πρωι θα κανω αυχενικη και μετα θα τον παω στο παιδιατρο.

zoekopa μου περαστικά στο μικρό!!! Σου έπεσαν όλα μαζί! Να μας πεις πώς πήγε η αυχενική!

crazymommy

crazymommy
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Elenisig έγραψε:
zoekopa έγραψε:Γειά σας κοριτσια, τι κανετε?? πως ειστε?? τα μωρακια καλα???
εγω μια χαρα ειμαι τωρα, εφυγε και το κρυωμα που με ταλαιπωρουσε, ουτε ζαλαδες εχω, ουτε αναγουλες, ουτε υπνηλια! Τιποτα! Μου εφυγε και η μελαγχολια του πρωτου τριμηνου! νιωθω σαν να μην ειμαι εγκυος, χαχαχα!!! Και συγκρινοντας την τωρινη μου εγκυμοσυνη με την προηγουμενη, ειμαι πραγματικα πολυ καλα!!!
Την τεταρτη θα παω να κανω και την αυχενικη, αντε να δουμε και το νινακι παλι, βεβαια θα παω μονη μου γιατι ο αντρας μου δουλευει.
Φιλακια σε ολες!!!

Κ εγώ θα πάω μόνη μου γιατί θα δουλεύει κ δεν ξέρω αν μπορεί να αλλάξει το πρόγραμμα του.
Εχω ξενερώσει...ήθελα να πάμε μαζί....

Κι εσύ Elenisig σήμερα έχεις την αυχενική; Περιμένουμε τα αποτελέσματα!

Αλήθεια, η Barbie πού χάθηκε; Θα πρέπει να έκανε ήδη και την αυχενική... Ελπίζω όλα να πήγαν καλά!

crazymommy

crazymommy
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Κι εγώ κορίτσια μου είμαι κάπως καλύτερα απ' όλες τις απόψεις. Η ιωσούλα επιτέλους υποχώρησε και κοιμήθηκα και λίγο περισσότερο αυτές τις μέρες. Επίσης, από συμπτώματα, έχω σταθερά καούρες, αλλά οι ανακατωσούρες δεν είναι πλέον όλη μέρα, θέλω να πιστεύω ότι σιγά-σιγά υποχωρούν!
Τη Δευτέρα έχω και την αυχενική, άντε να δούμε και από εκεί!

Σας φιλώ!!!

demmy29

demmy29
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
blackfield έγραψε:

κι ομως κοριτσια απο την κυριακη οι αναγουλες σταματησσαν Sad Sad Sad .αισθανομαι πραγματικα ''καλα''.φοβαμαι τοσο πολυ οτι θα παλινδρομησει κ αυτο το

Ει!!! Όλα καλά θα πάνε! Εμείς είπαμε....Γεννάμε μαζί! Κι αυτό να σκέφτεσαι!Και ότι απορία έχεις να ρωτάς τον γιατρό σου! Wink

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 7 από 41]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 6, 7, 8 ... 24 ... 41  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Δωρεάν forum σε punBB | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις