Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
73 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 73 επισκέπτες :: 2 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 6 ... 8, 9, 10 ... 25 ... 41  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 9 από 41]

barbie!

barbie!
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
καλησπερα εγκυουλιτσες μου!!!!! τι κανετε??? εγω ψιλοχαλια....απο προχτες ειμαι με τρλο μπουκωμα...(ουτε ανασα δεν μπορω να παρω.... Sad )...πολυ ζαλαδα Εγκυούλες Νοεμβρίου - Δεκεμβρίου 2012 μαζευτείτεεεε!!!! - Σελίδα 9 911307 ....κ γενικοτερα μαλλον καταφερα να κρυωσω!!! ελπιζω να φυγει συντομα...γιατι δεν την παλευω καθολου...ευτυχως πηρα μια βδομαδα αδεια απο τη δουλεια...κ θα ξεκουραστω λιγακι.... Εγκυούλες Νοεμβρίου - Δεκεμβρίου 2012 μαζευτείτεεεε!!!! - Σελίδα 9 654316 αλλα θα προτειμουσα να ημουν πιο καλα...κ να ημουν σπιτακι μου...αλλα τελος παντων!!! εσεις τι κανετε????

crazymammy μου...τι κανεις...?? σημερα νομιζω ειχες αυχενικη....ολα καλα??...ειμαι σιγουρη πως ολα θα πηγαν τελεια...περιμενουμε τα ευχαριστα νεα!!!! Εγκυούλες Νοεμβρίου - Δεκεμβρίου 2012 μαζευτείτεεεε!!!! - Σελίδα 9 654316

zoekopa...μπραβο καλη μου....πολυ χαιρομαι που ολα πηγαν μια χαρα!!!! μπραβο!!! αληθεια...τελικα ειναι δυδιμακια??? Εγκυούλες Νοεμβρίου - Δεκεμβρίου 2012 μαζευτείτεεεε!!!! - Σελίδα 9 328109

elenisig....εμενα ο γιατρος μου εδωσε το cd της αυχενικης....ωστοσο νομιζω οτι δεν εχουν ολοιοι γιατροι την δυνατοτητα αυτη...δεν ειμαι σιγουρη ομως...κανε μια ερωτηση! μπραβο που ολα πηγαν καλα στον γιατρο σου...πολυ χαιρομαι!!

blackfield......μπραβο βρε κοριτσακι...πολυ χαιρομαι που ολα πηγαν τελεια....!!!! ειδες που αδικα ανησυχουσες??? μπραβο....!!!

επισης σε ολα τις νεες φιλες μας...καλωσηρθατε!!!!! Εγκυούλες Νοεμβρίου - Δεκεμβρίου 2012 μαζευτείτεεεε!!!! - Σελίδα 9 654316

φιλακια σε οοολες!!!

blackfield

blackfield
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
κι εγω ξυπνησα χαλια σημερα.το στομαχι μου ειναι μονιμως χαλια.ολα με αηδιαζουν αλλα ''χαιρομαι'' που ειναι για καλο ολα αυτα.ευχομαι να εχουμε ολες μια ηρεμη εγκυμοσυνη.αληθεια ποτε εχετε πητ?εγω 9/12/2012 και τοκετο στο ιασω πρωτα ο θεος!

barbie!

barbie!
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
παραστηκα μας!!!! εγω πρωτα ο θεος εχω πητ 5/11 κ θα γεννησω στο μητερα....

μαμακα μου

μαμακα μου
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
καλημέρα κορίτσια. Η απογευματινή ναυτία με έχει τσακίσει. από το μεσημεριανό και μετά είμαι χάλια.... Το πρωί-μέχρι τώρα- είμαι αστέρι.Από σήμερα είπα να τρώω μονο λαχανικά στον ατμό, μήπως και είναι καλυτερα. για να δούμε..... Very Happy φιλάκια στις κοιλίτσες!

Elenisig

Elenisig
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Καλημέρα κορίτσια, τι κάνετε?

Σήμερα κλείνουμε τις 13 εβδομάδες!!!!!!! Εγκυούλες Νοεμβρίου - Δεκεμβρίου 2012 μαζευτείτεεεε!!!! - Σελίδα 9 654316 Εγκυούλες Νοεμβρίου - Δεκεμβρίου 2012 μαζευτείτεεεε!!!! - Σελίδα 9 654316 Εγκυούλες Νοεμβρίου - Δεκεμβρίου 2012 μαζευτείτεεεε!!!! - Σελίδα 9 654316 Εγκυούλες Νοεμβρίου - Δεκεμβρίου 2012 μαζευτείτεεεε!!!! - Σελίδα 9 654316 Εγκυούλες Νοεμβρίου - Δεκεμβρίου 2012 μαζευτείτεεεε!!!! - Σελίδα 9 654316
Πάντως να σας πω την αλήθεια, δεν νομίζω οτι το έχω συνειδητοποιήσει οτι είμαι έγκυος. Κ κοιλιά μου έχει φουσκώσει ελάχιστα...αυτό μόνο. Μάλλον μέχρι να αρχίσει να κουνιέται κ να δίνει το παρόν, θα είμαι στον κόσμο μου!!!

Σοφάκι, κ εμένα με πονούσε στην αρχή το στήθος, τώρα καθόλου!!! Εχω όμως μια πολύ ενοχλητική φαγούρα σε στήθος-πλάτη-κοιλιά!! Με το καλό να υποδεχτείτε τα μωράκια σας!!!!

Στη δουλειά εγώ το είπα κατευθείαν στην προισταμένη μου γιατί χτύπα ξύλο αν ταβλιαζόμουν να ήξερε το λόγω. Στους υπόλοιπους το είπα αργότερα.

Κατερίνα εύχομαι όλα να ΄πάνε καλά!!!

Barbie, μου έγωσαν κ εμένα CD. Περαστικούλια σου!!!

Μαμάκα, πόσο είσαι τώρα? Εμένα οι ναυτίες σταμάτησαν στην 11η εβδομάδα.

Καλημέρα κ φιλιά σε όλες!!!!!

maraki1979

maraki1979
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΚΑΙ ΑΠΟ ΕΜΕΝΑ .ΕΓΩ ΔΥΑΝΥΩ ΤΗΝ 13 ΕΒΔΟΜΑΔΑ Εγκυούλες Νοεμβρίου - Δεκεμβρίου 2012 μαζευτείτεεεε!!!! - Σελίδα 9 215994 ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ ΝΑ ΜΑΣ ΕΡΘΟΥΝ ΤΑ ΜΠΕΜΠΑΚΙΑ ΜΑΣ.....ΕΓΩ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΡΧΗ ΔΕΝ ΕΙΧΑ ΟΥΤΕ ΖΑΛΑΔΕΣ ΟΥΤΕ ΕΜΕΤΟΥΣ ΤΙΠΟΤΑ! ΤΩΡΑ ΑΡΧΙΣΕ ΛΙΓΟ ΝΑ ΨΙΛΟΦΟΥΣΚΩΝΕΙ Η ΚΟΙΛΙΤΣΑ ΜΟΥ....ΑΚΟΜΑ ΔΕΝ ΞΕΡΟΥΜΕ ΤΟ ΦΥΛΟ ΤΟΥ ΜΩΡΟΥ ΣΤΗΝ ΑΥΧΕΝΙΚΗ ΠΟΥ ΚΑΝΑΜΕ ΣΤΗΝ 11 ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΤΟ ΜΠΕΜΠΕ ΕΙΧΕ 164 ΠΑΛΜΟΥΣ ΑΛΛΑ ΜΑΣ ΕΙΠΑΝΕ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΜΥΘΟΣ...ΤΩΡΑ ΕΧΩ ΡΑΝΤΕΒΟΥ ΜΕ ΤΟΝ ΓΙΑΤΡΟ ΜΟΥ ΣΤΙΣ 24.ΑΧΧΧ.!!! ΚΑΙ ΕΓΩ ΣΤΟ ΜΗΤΕΡΑ ΝΑ ΠΑΝΕ ΟΛΑ ΚΑΛΑ ΘΑ ΓΕΝΝΗΣΩ ΠΙΘΑΝΗ ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ 5-10 ΝΟΕΜΒΡΙΟΥ

μαμακα μου

μαμακα μου
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙΑ!
ΣΤΗΝ 11 ΣΤΑΜΑΤΗΣΑΝ?!ΜΑΚΑΡΙ ΝΑ ΜΟΥ ΣΤΑΜΑΤΗΣΟΥΝ ΚΑΙ ΕΜΕΝΑ ΚΑΠΟΥ ΕΚΕΙ. ΣΤΗΝ 8Η ΕΙΜΑΙ ΤΩΡΑ.
ΤΟ ΚΑΛΟ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΖΗΤΗΣΑ ΒΟΗΘΕΙΑ-ΑΥΤΗΝ ΤΗΝ ΦΟΡΑ ΔΕΝ ΝΤΡΕΠΟΜΑΙ-ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΔΙΚΟΥΣ ΜΟΥ.ΕΧΘΕΣ ΠΗΡΕ Η ΑΔΕΛΦΗ ΜΟΥ ΤΗΝ ΜΙΚΡΗ ΒΟΛΤΑ ΓΙΑ ΕΝΑ 2ΩΡΟ-ΤΗΣ ΝΑΥΤΙΑΣ-ΚΑΙ ΗΜΟΥΝ ΠΟΟΟΟΟΛΥ ΚΑΛΥΤΕΡΑ. ΣΗΜΕΡΑ ΣΕΙΡΑ ΕΧΕΙ Η ΠΕΘΕΡΑ....
ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΛΕΩ ΝΑ ΤΗΝ ΓΡΑΨΩ ΠΑΙΔΙΚΟ ΤΗΝ ΙΩΑΝΝΑ ΜΟΥ.ΓΝΩΜΕΣ?
ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΟΤΙ ΘΑ ΞΕΚΙΝΗΣΕΙ ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟ ΚΑΙ ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΤΗΝ ΣΤΑΜΑΤΗΣΩ ΑΠΟ ΤΙΣ ΔΙΑΚΟΠΕΣ ΤΩΝ ΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΝΩΝ ΕΩΣ ΚΑΙ ΤΟΝ ΜΑΡΤΙΟ ΜΕΤΑ. ΛΕΤΕ ΝΑ ΜΟΥ ΦΕΡΕΙ ΠΟΛΛΕΣ ΙΩΣΕΙΣ ΚΑΙ ΕΓΩ ΝΑ ΕΙΜΑΙ ΜΕ ΤΗΝ ΚΟΙΛΙΑ ΕΚΕΙ ΚΑΙ ΝΑ ΕΧΩ ΑΡΡΩΣΤΗ ΚΑΙ ΤΗΝ ΙΩΑΝΝΑ?ΚΑΙΜΕΤΑ ΜΕ ΤΟ ΜΩΡΟ?ΘΑ ΚΟΛΛΑΕΙ ΚΑΙ ΕΚΕΙΝΟ? ΑΧ ΣΟΡΥ ΓΙΑ ΤΟ ΜΕΓΑΛΟ ΠΟΣΤ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ...

maraki1979

maraki1979
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΔΕΝ ΕΙΧΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΡΧΗ ΚΑΘΟΛΟΥ ΖΑΛΔΕΣ ΚΑΙ ΕΜΕΤΟΥΣ ΕΥΧΟΜΑΙ ΜΕΧΡΙ ΤΟ ΤΕΛΟΣ ΝΑ ΜΕ ΠΑΕΙ ΕΤΣΙ Εγκυούλες Νοεμβρίου - Δεκεμβρίου 2012 μαζευτείτεεεε!!!! - Σελίδα 9 215994

zoekopa

zoekopa
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Γειά σας κοριτσια, τι κανετε??? Εμεις μια χαρα, ετοιμαζομαστε για τη παρασκευη, γιατι θα παμε για τεσσερις ημερες στην αθηνα. οποτε φανταζεστε, γινεται ενας χαμος... Φιλακια σε ολες!!

Elenisig

Elenisig
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
μαμακα μου έγραψε:ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙΑ!
ΣΤΗΝ 11 ΣΤΑΜΑΤΗΣΑΝ?!ΜΑΚΑΡΙ ΝΑ ΜΟΥ ΣΤΑΜΑΤΗΣΟΥΝ ΚΑΙ ΕΜΕΝΑ ΚΑΠΟΥ ΕΚΕΙ. ΣΤΗΝ 8Η ΕΙΜΑΙ ΤΩΡΑ.
ΤΟ ΚΑΛΟ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΖΗΤΗΣΑ ΒΟΗΘΕΙΑ-ΑΥΤΗΝ ΤΗΝ ΦΟΡΑ ΔΕΝ ΝΤΡΕΠΟΜΑΙ-ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΔΙΚΟΥΣ ΜΟΥ.ΕΧΘΕΣ ΠΗΡΕ Η ΑΔΕΛΦΗ ΜΟΥ ΤΗΝ ΜΙΚΡΗ ΒΟΛΤΑ ΓΙΑ ΕΝΑ 2ΩΡΟ-ΤΗΣ ΝΑΥΤΙΑΣ-ΚΑΙ ΗΜΟΥΝ ΠΟΟΟΟΟΛΥ ΚΑΛΥΤΕΡΑ. ΣΗΜΕΡΑ ΣΕΙΡΑ ΕΧΕΙ Η ΠΕΘΕΡΑ....
ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΛΕΩ ΝΑ ΤΗΝ ΓΡΑΨΩ ΠΑΙΔΙΚΟ ΤΗΝ ΙΩΑΝΝΑ ΜΟΥ.ΓΝΩΜΕΣ?
ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΟΤΙ ΘΑ ΞΕΚΙΝΗΣΕΙ ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟ ΚΑΙ ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΤΗΝ ΣΤΑΜΑΤΗΣΩ ΑΠΟ ΤΙΣ ΔΙΑΚΟΠΕΣ ΤΩΝ ΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΝΩΝ ΕΩΣ ΚΑΙ ΤΟΝ ΜΑΡΤΙΟ ΜΕΤΑ. ΛΕΤΕ ΝΑ ΜΟΥ ΦΕΡΕΙ ΠΟΛΛΕΣ ΙΩΣΕΙΣ ΚΑΙ ΕΓΩ ΝΑ ΕΙΜΑΙ ΜΕ ΤΗΝ ΚΟΙΛΙΑ ΕΚΕΙ ΚΑΙ ΝΑ ΕΧΩ ΑΡΡΩΣΤΗ ΚΑΙ ΤΗΝ ΙΩΑΝΝΑ?ΚΑΙΜΕΤΑ ΜΕ ΤΟ ΜΩΡΟ?ΘΑ ΚΟΛΛΑΕΙ ΚΑΙ ΕΚΕΙΝΟ? ΑΧ ΣΟΡΥ ΓΙΑ ΤΟ ΜΕΓΑΛΟ ΠΟΣΤ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ...

Δεν ξέρω τι να σου πω, ίσως κάποια από τις κοπέλες που έχει κ άλλο μωράκι κ το έχει στείλει παιδικό να μπορεί να βοηθήσει Smile

Elenisig

Elenisig
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
zoekopa έγραψε:Γειά σας κοριτσια, τι κανετε??? Εμεις μια χαρα, ετοιμαζομαστε για τη παρασκευη, γιατι θα παμε για τεσσερις ημερες στην αθηνα. οποτε φανταζεστε, γινεται ενας χαμος... Φιλακια σε ολες!!

Καλά να περάσετε!!!!!!!

stellaef

stellaef
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Γεια σας κοριτσια!εχω καιρο να μπω!βλεπω γιναμε πολλες!τελεια!δεν προλαβαινω να κανω τιποτα ολη μερα ασχολουμαι με τον μικρουλη μου!τελειως διαφορετικες οι συνθηκες απο την πρωτη εγκυμοσυνη με αυτην! Sleep Sleep
ειμαι συνεχεια νυσταγμενη αλλα που καιρος για υπνο!!!!!!!!!
στις 21 κανουμε αυχενικη εμεις ,αντε ανυπομωνω!

Merjana


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Κι εμείς στις 16 έχουμε την αυχενική. Θα πάω με την μαμα καθότι ο άντρας λείπει.

Αχ μακάρι να πάνε όλα καλά για ολες μας!

blackfield

blackfield
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
stellaef έγραψε:Γεια σας κοριτσια!εχω καιρο να μπω!βλεπω γιναμε πολλες!τελεια!δεν προλαβαινω να κανω τιποτα ολη μερα ασχολουμαι με τον μικρουλη μου!τελειως διαφορετικες οι συνθηκες απο την πρωτη εγκυμοσυνη με αυτην! Sleep Sleep
ειμαι συνεχεια νυσταγμενη αλλα που καιρος για υπνο!!!!!!!!!
στις 21 κανουμε αυχενικη εμεις ,αντε ανυπομωνω!


εμεις 23 εχουμε την αυχενικη!!οντως η δευτερη εγκυμοσυνη κ μενα μου φαινεται πιο δυσκολη!

maria1984

maria1984
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Καλήμερα κορίτσια,εγώ σήμερα κλείνω την 14η εβδομάδα και ήδη έχω κάνει την εξέταση αυχενικής διαφάνειας και ευτυχώς βγήκε πάρα πολύ καλή,αγχώθηκα βέβαια την αρχή γιατί όταν την έκανα δεν φαινόταν το ρινικό οστό του μωρού αλλά τελικά την επαναλάβαμε εχθές κ όλα ήταν μια χαρά απλά την πρώτη φορά ήταν πολύ μικρό το μωράκι μου κ γι' αυτό δεν φαινόταν...Εγώ ευτύχως στην αρχή της εγκυμοσύνης δεν είχα ούτε ζαλάδες ούτε τίποτα που να με ταλαιπωρήσει παρόλο που είναι η πρώτη μου εγκυμοσύνη.Πιθανή ημερομηνία τοκετού είναι στις 9/11/12 και θα γεννήσω στο ασκληπείο...Ανυπομονώ τώρα να μάθω το φύλο του μωρού μου!!! flower flower flower

barbie!

barbie!
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Καλημερα κοριτσακια μου!!! Τι κανετε...που χαθηκατε?? Ολες καλα??

Maria 1984...ειμαστε πολυ κοντα...εγω την δευρερα εκλεισα την 14η βδομαδα...κ εχω πητ...5/11....κοντα κοντα ειμαστε!!!

Crazymommy μου τι εγινε με την αυχενικη σου...?? Ολα καλα??

zoekopa....περνατε καλα στην Αθηνα;;

Ελπιζω οοολες να εχετε καλα αποτελεσματα στις αυχενικες σας....πολλα πολλα φιλια!!!

crazymommy

crazymommy
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Καλησπέρα κοριτσάκια μου!!! Τι μου κάνετε; Πώς πάνε οι αναγουλοανακατωσούρες; Ελπίζω καλύτερα! Εγώ είμαι λίγο καλύτερα, όχι ότι το έχω ξεπεράσει αλλά καμία σχέση με το πώς ήμουν τις προηγούμενες εβδομάδες...!

Συγνώμη που χάθηκα, αλλά έχουμε σοβαρό θέμα υγείας με τον πατέρα μου και έτσι η ψυχολογία μου δεν είναι και η καλύτερη. Το παλεύω όμως για το σποράκι αλλά και για την κορούλα μου που δε θέλω να με βλέπει στενοχωρημένη...
Επίσης η Δανάη μου ξεκίνησε έκτακτα παιδικό σταθμό (γιατί δεν μπορεί πλέον να την κρατήσει η μαμά μου) αλλά δεν ξέρω να σας πω πολλά για τις αρρώστειες στον 1ο χρόνο, μόλις 2η μέρα είναι σήμερα! Η παιδίατρος όμως μας είπε ότι όταν γεννήσω με το καλό θα πρέπει να σταματήσει η μικρή τουλάχιστον για κανα μήνα... Ο Νοέμβρης είναι και άσχημος μήνας από θέμα ιώσεων, οπότε δε μας παίρνει!

Στο θέμα της αυχενικής (Barbie μου σ' ευχαριστώ ειλικρινά για το ενδιαφέρον!), εμείς την κάναμε τη Δευτέρα που μας πέρασε και πήγαν όλα καλά ευτυχώς! Βγήκαν και οι αιματολογικές και έχουμε πιθανότητα 1/12600, πολύ μικρή θα έλεγα. Οπότε δε θα κάνουμε αμνιοπαρακέντηση (στη Δανάη είχα κάνει διότι η πιθανότητα ήταν 1/296). Καλύτερα, αρκεί μονάχα να μετρήθηκαν όλα σωστά!!!
Το φύλο δεν ήθελε να μας το πει ο ντοκτ εκεί, μας είπε ότι είναι πολύ νωρίς ακόμα και δεν το κοίταξε (ή δεν κατάλαβα εγώ να το κοίταξε). Δεν πειράζει, ας είναι υγιές και ας είναι ο,τι θέλει! Οι παλμοί βέβαια ήταν πολύ πιο χαμηλοί από της Δανάης, λέτε τελικά να είναι αγοράκι;

Επίσης, τελευταίες μέρες νομίζω έχω αρχίσει να νιώθω κινησούλες μέσα στην κοιλιά. Λόγω της εμπειρίας που έχω ήδη από τη Δανάη, νομίζω πως είναι το μωράκι... Πολύ νωρίς βέβαια, αλλά θα δείξει!

Αυτά προς το παρόν! Σας φιλώ γλυκά! Άντε και σιγά-σιγά οι πρώτες μπαίνουμε στο 2ο τρίμηνο! Very Happy

maria_naf79


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ1
ΜΕΧΡΙ ΠΟΤΕ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΓΙΝΕΙ Η ΑΥΧΕΝΙΚΗ ΓΙΑΤΙ ΕΓΩ ΕΧΩ ΞΕΧΑΣΤΕΙ ΜΑΛΛΟΝ ΚΑΙ ΑΡΓΩ ΝΑ ΠΑΩ ΣΤΟΝ ΓΙΑΤΡΟ ΜΟΥ ΣΕ 10 ΜΕΡΕΣ ΕΧΩ ΡΑΝΤΕΒΟΥ ΚΑΙ ΤΗΝ ΚΥΡΙΑΚΗ ΚΛΕΙΝΩ ΤΗΝ 12Η ΕΒΔΟΜΑΔΑ....ΜΗΠΩΣ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΠΑΩ ΝΩΡΙΤΕΡΑ ΣΤΟ ΓΙΑΤΡΟ ΜΟΥ?

maria_naf79


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
ΕΠΙΣΗΣ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΣΑΣ ΡΩΤΗΣΩ ΜΙΑΣ ΚΑΙ ΤΗΝ ΚΑΝΑΤΕ ΤΩΡΑ ΠΡΟΣΦΑΤΑ ΠΟΣΟ ΣΤΟΙΧΗΣΕ ΚΑΙ ΠΟΥ ΤΗΝ ΚΑΝΑΤΕ ΟΣΟΝ ΑΦΟΡΑ ΤΗΝ ΑΘΗΝΑ ΓΙΑΤΙ ΕΧΩ ΣΤΟ ΠΡΩΤΟ ΜΟΥ ΠΕΡΣΙ ΤΗΝ ΕΙΧΑ ΠΛΗΡΩΣΕΙ 150 ΝΟΜΙΖΩ ΚΑΙ ΤΗΝ ΕΙΧΑ ΚΑΝΕΙ ΣΤΟ ΠΡΟΓΕΝΝΕΣΗΣ ΑΝ ΤΟ ΓΝΩΡΙΖΕΤΕ ΣΤΟΝ ΠΕΙΡΑΙΑ

tattooed_snowhite

tattooed_snowhite
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
γεια σας κοριτσια , σας ευχομαι μια καλη και τελειομηνη εγκυμοσυνη, δεν ανηκω στο γκρουπ αλλα ημουν περσινη Νοεμβριου Δεκεμβριου , απλα το ειδα και συγκινηθηκα δεν μπορω να πιστεψω πως περασε ενας ολοκληρος υπεροχος χρονος απ την εγκυμοσυνη μου, να ειστε καλα !

maria_naf79


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
tattooed_snowhite έγραψε:γεια σας κοριτσια , σας ευχομαι μια καλη και τελειομηνη εγκυμοσυνη, δεν ανηκω στο γκρουπ αλλα ημουν περσινη Νοεμβριου Δεκεμβριου , απλα το ειδα και συγκινηθηκα δεν μπορω να πιστεψω πως περασε ενας ολοκληρος υπεροχος χρονος απ την εγκυμοσυνη μου, να ειστε καλα !


ΕΓΩ ΠΑΛΥ ΗΜΟΥΝ ΠΕΡΣΙ ΚΑΙ ΓΘΙΑ ΝΑ ΜΗ ΤΟ ΧΑΛΑΣΩ ΕΙΜΑΙ ΚΑΙ ΦΕΤΟΣ! Very Happy Very Happy Very Happy
ΤΑ ΚΑΤΑΦΕΡΑ ΚΑΛΑ Ε?

barbie!

barbie!
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
tattooed_snowhite έγραψε:γεια σας κοριτσια , σας ευχομαι μια καλη και τελειομηνη εγκυμοσυνη, δεν ανηκω στο γκρουπ αλλα ημουν περσινη Νοεμβριου Δεκεμβριου , απλα το ειδα και συγκινηθηκα δεν μπορω να πιστεψω πως περασε ενας ολοκληρος υπεροχος χρονος απ την εγκυμοσυνη μου, να ειστε καλα !

σε ευχαριστουμε πολυ...να εισαι καλα!!! Very Happy να χαιρεσαι κ εσυ το μικρουλι σου!!

crazymommy μου...ποσο πολυ σε καταλαβαινω....περναω το ιδιο...αλλα με την πεθερα μου....ο αντρουλης μου εχει κοπει σε 1000 κομματια....προσπαθει κ στην μαμα του να συμπαραστεθει στα νοσοκομεια...(χωρις να ξερουν κ πως θα καταληξει...)....αλλα να ειναι κ σε εμενα (στον γιατρο...κ στις εξετασεις...)...παντα μαζι μου....!! να σκεφτεσαι τα μικρουλια σου...κ εγω αλλα κ ο αντρουλης μου...οταν πιεζομαστε πολυ απο ολα αυτα....αυτο σκεφτομαστε! θελουν υπομονη κοριτσακι μου αυτες οι καταστασεις...ευχομαι τα καλυτερα...κ γρηγορη αναρρωση!!! Εγκυούλες Νοεμβρίου - Δεκεμβρίου 2012 μαζευτείτεεεε!!!! - Σελίδα 9 417472

ξεχασα να σας πω...εμενα στην αυχενικη ....μου ειχε πει ο εκει γιατρος οτι μαλλον ειναι κοριτσακι...κ προχτες μας το επιβεβαιωσε κ ο γιατρος μας!!! αρα περιμενουμε μπουμπου!!!!!!! Εγκυούλες Νοεμβρίου - Δεκεμβρίου 2012 μαζευτείτεεεε!!!! - Σελίδα 9 654316

μαμακα μου

μαμακα μου
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙΑ! ΠΩΣ ΠΑΝΕ ΟΙ ΝΑΥΤΙΕΣ, ΑΝΑΚΑΤΟΣΟΥΡΕΣ, ΕΜΕΤΟΙ ΚΤΛ ΚΤΛ?
ΕΜΕΝΑ ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ ΜΕΙΩΘΗΚΕ ΛΙΙΙΓΟ Η ΕΝΤΑΣΗ ΤΗΣ ΝΑΥΤΙΑΣ, ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΤΗΝ ΠΑΛΕΥΩ ΜΕ ΤΑ ΝΕΥΡΑ ΜΟΥ.ΜΟΥ ΦΤΑΙΝΕ ΟΟΟΟΟΛΑ.
ΑΝΤΕ ΝΑ ΔΟΥΜΕ..... Very Happy

maria1984

maria1984
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
[quote="maria_naf79"]ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ1
ΜΕΧΡΙ ΠΟΤΕ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΓΙΝΕΙ Η ΑΥΧΕΝΙΚΗ ΓΙΑΤΙ ΕΓΩ ΕΧΩ ΞΕΧΑΣΤΕΙ ΜΑΛΛΟΝ ΚΑΙ ΑΡΓΩ ΝΑ ΠΑΩ ΣΤΟΝ ΓΙΑΤΡΟ ΜΟΥ ΣΕ 10 ΜΕΡΕΣ ΕΧΩ ΡΑΝΤΕΒΟΥ ΚΑΙ ΤΗΝ ΚΥΡΙΑΚΗ ΚΛΕΙΝΩ ΤΗΝ 12Η ΕΒΔΟΜΑΔΑ....ΜΗΠΩΣ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΠΑΩ ΝΩΡΙΤΕΡΑ ΣΤΟ ΓΙΑΤΡΟ ΜΟΥ?[/quote

Εμένα ο γιατρός μου είπε ότι η εξέταση της αυχενικής διαφάνειας γίνεται από την 11η έως την 13η εβδομάδα οπότε πιστεύω ότι καλα είναι η ημερομηνία του ραντεβού σου,μην αγχώνεσαι.Εγώ την έκανα στην 12η εβδομάδα κ παρόλο που βγήκε πάρα πολύ καλή η διαφάνεια κ η εξέταση αίματος μου έδωσε πιθανότητες 1/16000 ήταν μικρό το μωράκι μου κ δεν φαινόταν το ρινικό οστό κ ετσι την επανέλαβα πάλι 13 εβδομάδων κ 6 μερών κ εκεί φάνηκε κ ήταν όλα καλά!

zoekopa

zoekopa
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
γεια σας κοριτσια!!! Χαιρετω απο Αθηνα!! Περναμε μια χαρα, ο μικρος ειναι μες στην τρελη χαρα και εγω δεν εχω κουραστει ιδιαιτερα. Ελπιζω να ειστε ολες καλα και φυσικα και τα μπεμπακια σας!!!
crazymom ελπιζω να πανε ολα καλα, καταλαβαινω ποσο δυσκολα ειναι οταν ενας ανθρωπος μας εχει προβλημα υγειας, ποσο μαλλον οταν ε.ιμαστε και εγκυες. ευχομαι να εχεις υπομονη και εσυ και ολη σου η οικογενεια και καλη αρχη στη Δαναη και στο παιδικο σταθμο!

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 9 από 41]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 6 ... 8, 9, 10 ... 25 ... 41  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Forumgreek.com | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις