Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
46 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 46 επισκέπτες :: 2 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 10 ... 16, 17, 18 ... 20 ... 24  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 17 από 24]

art86

art86
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
κοριτσια σας διαβαζω μερες αλλα δεν ηθελα να σχολιασω κατι γιατι δεν θελω πραγματικα να συγκρουστω με καμια κοπελα.αλλα θα ηθελα να πω οτι το φορουμ λεγεται ειμαι μαμα οχι ειμαι χριστιανη η αθεη.το θεμα της θρησκειας ειναι καθαρα προσωπικο θεμα του καθενος,κανενασ δεν μπορει να αντικρουσει τον αλλον..ο καθενασ πιστευει αυτο που πιστευει...εγω δεν θα πω αν πθστευω η οχι αυτο το κραταω για μενα....εγω απλα θα πω οτι η αληθεια και τα πιστευω βρισκονται μεσα μας ...καθε γνωμη αντιθετη ειναι δεκτη...δεν καταλαβαινω γιατι πρεπει ναα απολογουμαστε και αν εξηγουμε γιατι πιστευουμε η γιατι δεν πιστευουμε...απαλ παρεθεσα την γνωμη μου...ευχομαι σε οσες επιθυμουν να γινουν γρηγορα μανουλες και σε οσες εχουν παιδακια να τα χααιρονται και να ειναι υγιη

koukida

koukida
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
ναι αλλα ψαχνετε για αποδειξεις σε ενα θεμα που δεν τις σηκωνει..

mama katerina

mama katerina
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
ειναι ενδιαφερουσα αν κρατιουνται χαμηλα οι τονοι..αυτο ομως δεν γινεται σε μια τετοιου ειδους κουβεντα.. το θεμα ανοιξε με εναν συγκεκριμενο τιτλο και μια παραβολη που καλως η κακως τραβηξε την προσοχη της αντιθετης πλευρας η οποια προσπαθησε και αυτη να βαλει τις "αποδειξεις" της. αποδειξεις ομως σε αυτο το θεμα δεν υπαρχουν.. με λιγα λογια δεν θα βγει ποτε ακρη..οποτε ακυρο ολο το θεμα!!! και μετα λεγομαι εγω ηθικος αυτουργος? scratch

koukida

koukida
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
εσυ φταις για ολα Κατερίνα, παρτο χαμπαρι επιτελους!! Razz

didumomama

didumomama
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Το ότι είναι άσκοπο η μία πλευρά να πείσει την άλλη το ξέρουμε.

Εγώ θα ευχηθώ να περάσουμε μία Μεγάλη Εβδομάδα με υγεία και αγάπη και με προσοχή.Μέρες εξόδου το νου μας γιατί γίνονται πολλά στους δρόμους.

Nena

Nena
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Αν πω εγω οτι 2 υψωμενο στη δυναμη του 2 κάνει 4, η απαντηση θα ειναι σωστη.
Αν το αιτιολογησω, λεγοντας οτι το στηριζω στο οτι 2+2=4, τοτε η αιτιολογηση ειναι λάθος. Το αποτέλεσμα μου, η θρησκεια μου δηλαδη ειναι σωστη, αλλά το επιχειρημα που χρησιμοποίησα ειναι λάθος.
Αν ελεγα οτι 2 στη δυναμη του 3 ειναι 6, τοτε θα ειχα και λάθος επιχειρημα, και λάθος αποτέλεσμα.
Στο θέμα της θρησκείας όμως δεν εχουμε τρόπο να ΑΠΟΔΕΙΞΟΥΜΕ οτι το αποτέλεσμα μας ειναι λάθος. Μπορει και να ειναι. Μπορει και να μην ειναι. Κοινως το οτι δεν εχει δει καποιος το Θεο, δεν σημαινει οτι δεν υπάρχει. Αλλά ουτε και οτι υπάρχει.
Δεν το χρησιμοποιω σαν τροπο να αποδειξω ουτε την ύπαρξη, ουτε την ανυπαρξία του Θεου. Αλλα μου φαινεται "λανθασμένος" ο τρόπος που υποστηριζουνται αυτες οι αντιθετες αποψεις.
Και όπως εγραψε και η κουκιδα, ο Θεος δεν σηκώνει αποδειξεις. Το ιδιο "παραλογα" μου φαινονται τα επιχειρηματα και των μεν και των δε...

αγαπη

αγαπη
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
ΕΙΡΗΝΗ ΥΜΙΝ ΚΟΡΙΤΣΙΑ Η τέλεια απόδειξη ότι ο Θεός υπάρχει  - - Σελίδα 17 688264 Η τέλεια απόδειξη ότι ο Θεός υπάρχει  - - Σελίδα 17 688264 ΚΑΛΟ ΠΑΣΧΑ ΚΑΙ ΚΑΛΗ ΑΝΑΣΤΑΣΗ ΝΑ ΕΧΟΥΜΕ

mama katerina

mama katerina
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
koukida έγραψε:εσυ φταις για ολα Κατερίνα, παρτο χαμπαρι επιτελους!! Razz

Η τέλεια απόδειξη ότι ο Θεός υπάρχει  - - Σελίδα 17 4872

Mpiskotaki79


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
δεν ειχα καμια διαθεση για καυγα μεχρι που διαβασα ποστ της μπουμπουκιτσας η οποια ειπε πως οι καλοι ανθρωποι ειναι αυτοι που πιστευουν στο θεο.
τα επιχειρηματα εχουν παντα και αποδειξεις εγω δεν βλεπω καμια αποδειξη περα απο την κομμωτρια της γειτονιας η οποια αποδικνυει ας πουμε ακραδαντα την υπαρξη του θεου.
οκ θα αποχωρισω και εγω απο την κουβεντα για να μη νευριαζω μερικες.
μπορειτε να μεινετε οσες πιστευετε υποστηριζοντας την υπαρξη του θεου μεσω της κομμωτικης τεχνης καθως και το οτι οι μονοι καλοι ανθρωποι ειναι οσοι βρηκαν τον θεο Rolling Eyes Rolling Eyes

Nena

Nena
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Mpiskotaki79 έγραψε:δεν ειχα καμια διαθεση για καυγα μεχρι που διαβασα ποστ της μπουμπουκιτσας η οποια ειπε πως οι καλοι ανθρωποι ειναι αυτοι που πιστευουν στο θεο.
τα επιχειρηματα εχουν παντα και αποδειξεις εγω δεν βλεπω καμια αποδειξη περα απο την κομμωτρια της γειτονιας η οποια αποδικνυει ας πουμε ακραδαντα την υπαρξη του θεου.
οκ θα αποχωρισω και εγω απο την κουβεντα για να μη νευριαζω μερικες.
μπορειτε να μεινετε οσες πιστευετε υποστηριζοντας την υπαρξη του θεου μεσω της κομμωτικης τεχνης καθως και το οτι οι μονοι καλοι ανθρωποι ειναι οσοι βρηκαν τον θεο Rolling Eyes Rolling Eyes
Δεν ξερω αν το καταλαβαινεις, αλλα η σταση σου ειναι παρόμοια με της μπουμπουκιτσας. Ασχετως αν εχετε διαφορετικές γνωμες. Αν πιστεύεις οτι με την ειρωνία σου αποδεικνυεις οτι δεν υπάρχει θεος, τοτε οκ Rolling Eyes . Δεν εχεις περισσοτερη βάση απο το επιχειρημα της μπουμπουκιτσας που πιστευει οτι το αρχικο κειμενο αποδεικνυει οτι υπάρχει Θεος...

litsakos

litsakos
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Nena έγραψε:
Mpiskotaki79 έγραψε:δεν ειχα καμια διαθεση για καυγα μεχρι που διαβασα ποστ της μπουμπουκιτσας η οποια ειπε πως οι καλοι ανθρωποι ειναι αυτοι που πιστευουν στο θεο.
τα επιχειρηματα εχουν παντα και αποδειξεις εγω δεν βλεπω καμια αποδειξη περα απο την κομμωτρια της γειτονιας η οποια αποδικνυει ας πουμε ακραδαντα την υπαρξη του θεου.
οκ θα αποχωρισω και εγω απο την κουβεντα για να μη νευριαζω μερικες.
μπορειτε να μεινετε οσες πιστευετε υποστηριζοντας την υπαρξη του θεου μεσω της κομμωτικης τεχνης καθως και το οτι οι μονοι καλοι ανθρωποι ειναι οσοι βρηκαν τον θεο Rolling Eyes Rolling Eyes
Δεν ξερω αν το καταλαβαινεις, αλλα η σταση σου ειναι παρόμοια με της μπουμπουκιτσας. Ασχετως αν εχετε διαφορετικές γνωμες. Αν πιστεύεις οτι με την ειρωνία σου αποδεικνυεις οτι δεν υπάρχει θεος, τοτε οκ Rolling Eyes . Δεν εχεις περισσοτερη βάση απο το επιχειρημα της μπουμπουκιτσας που πιστευει οτι το αρχικο κειμενο αποδεικνυει οτι υπάρχει Θεος...

Αυτο θα ελεγα κ εγω.Ειστε ας πουμε ακραιες στις αποψεις σας κ οι δυο.

athina24

athina24
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
litsakos έγραψε:
Nena έγραψε:
Mpiskotaki79 έγραψε:δεν ειχα καμια διαθεση για καυγα μεχρι που διαβασα ποστ της μπουμπουκιτσας η οποια ειπε πως οι καλοι ανθρωποι ειναι αυτοι που πιστευουν στο θεο.
τα επιχειρηματα εχουν παντα και αποδειξεις εγω δεν βλεπω καμια αποδειξη περα απο την κομμωτρια της γειτονιας η οποια αποδικνυει ας πουμε ακραδαντα την υπαρξη του θεου.
οκ θα αποχωρισω και εγω απο την κουβεντα για να μη νευριαζω μερικες.
μπορειτε να μεινετε οσες πιστευετε υποστηριζοντας την υπαρξη του θεου μεσω της κομμωτικης τεχνης καθως και το οτι οι μονοι καλοι ανθρωποι ειναι οσοι βρηκαν τον θεο Rolling Eyes Rolling Eyes
Δεν ξερω αν το καταλαβαινεις, αλλα η σταση σου ειναι παρόμοια με της μπουμπουκιτσας. Ασχετως αν εχετε διαφορετικές γνωμες. Αν πιστεύεις οτι με την ειρωνία σου αποδεικνυεις οτι δεν υπάρχει θεος, τοτε οκ Rolling Eyes . Δεν εχεις περισσοτερη βάση απο το επιχειρημα της μπουμπουκιτσας που πιστευει οτι το αρχικο κειμενο αποδεικνυει οτι υπάρχει Θεος...

Αυτο θα ελεγα κ εγω.Ειστε ας πουμε ακραιες στις αποψεις σας κ οι δυο.

θα συμφωνησω!!!!ειστε οι δυο ακρες που και οι δυο τραβατε το σκοινι!!!! Very Happy

natali-maria

natali-maria
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Συμφωνώ και εγω!!!Είναι και η μπουμπυκίτσα ακραία όμως εσυ δεν παλεύεσε μπισκοτάκι!!!!Ελεος πια!!!

marinaki <3 <3


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
natali-maria έγραψε:Συμφωνώ και εγω!!!Είναι και η μπουμπυκίτσα ακραία όμως εσυ δεν παλεύεσε μπισκοτάκι!!!!Ελεος πια!!!
ΝΑΤΑΛΙ ΜΟΥ ΤΙ ΚΑΝΕΙΣ!!ΣΕ ΕΧΑΣΑ ΤΕΛΕΙΟΣ ΚΑΛΑ ΕΙΣΑΙ!ΤΟ FB ΤΟ ΕΣΒΗΣΕΣ ΦΙΛΙΑ

chicken

chicken
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Εγώ πάλι δεν πιστεύω πως το μπισκοτάκι είναι ακραίο.
Σε 500 θέματα προσπαθεί να πείσει η μπουμπουκίτσα και της την έχουμε πει, αλλά όταν γράφει πως οι καλοί άθρωποι βρίσκουν τον Θεό και διάφορες άλλες φράσεις εντυπωσιασμού, νομίζω προκαλεί έντονη συμπεριφορά. Όταν λοιπόν την δέχεται είναι άδικο να λέμε οτι αυτή η συμπεριφορά που δέχτηκε δεν ήταν σωστή.
Μην προκαλείς για να μην υπάρχουν τέτοιες αντιδράσεις.-
Κατά τα άλλα, κανείς δεν χρειάζεται να πείσει και να αποδείξει σε κανέναν τίποτα. Οι κοπέλες που θεωρούν οτι δεν τους προσφέρει τίποτα η συζήτηση μπορούν να μην ξαναμπούν & αυτές που θέλουν να συνεχίσουν να συζητούν μπορούν να το κάνουν χωρίς καμμιά λογοκρισία ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΠΙΑ!

Α! και αυτά τα είναι ντροπή να ανοιγονται τέτοια θέματα ή η τροπή των θεμάτων έχει ντροπιαστικές καταλήξεις εγώ τα διαβάζω βερεσέ!!! Αν ντροπιάζεσαι ΜΗΝ μιλάς & ΜΗΝ διαβάζεις 21 σελίδες θέμα & μετά να σχολιάσεις οτι ντροπιάστηκες. Κλείστο αν δε σου ταιριάζει και απασχολήσου με κάτι που σε ευχαριστεί περισσότερο.

Nena

Nena
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
chicken έγραψε:Εγώ πάλι δεν πιστεύω πως το μπισκοτάκι είναι ακραίο.
Σε 500 θέματα προσπαθεί να πείσει η μπουμπουκίτσα και της την έχουμε πει, αλλά όταν γράφει πως οι καλοί άθρωποι βρίσκουν τον Θεό και διάφορες άλλες φράσεις εντυπωσιασμού, νομίζω προκαλεί έντονη συμπεριφορά. Όταν λοιπόν την δέχεται είναι άδικο να λέμε οτι αυτή η συμπεριφορά που δέχτηκε δεν ήταν σωστή.
Μην προκαλείς για να μην υπάρχουν τέτοιες αντιδράσεις.-
Κατά τα άλλα, κανείς δεν χρειάζεται να πείσει και να αποδείξει σε κανέναν τίποτα. Οι κοπέλες που θεωρούν οτι δεν τους προσφέρει τίποτα η συζήτηση μπορούν να μην ξαναμπούν & αυτές που θέλουν να συνεχίσουν να συζητούν μπορούν να το κάνουν χωρίς καμμιά λογοκρισία ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΠΙΑ!

Δεν εννοουμε ακραιο λόγω αποψεων, αλλά ακομα κι εμενα (το τερας ψυχραιμίας εννοω Razz ) με ενοχλησε ο ειρωνικός τρόπος.
Ουτε δεχτηκα πώς ο τρόπος της μπουμπουκιτσας ηταν καλυτερος. Και οσο εχει αυτη το δικαιωμα να ανοιγει θεματα παρόμοια, τοσο εχω κι εγω το δικαιωμα να της τη λέω.
Στα υπόλοιπα συμφωνω.

τουρτιτσα

τουρτιτσα
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Nena έγραψε:
τουρτιτσα έγραψε:
Nena έγραψε:...Αν πχ ειμαι Μουσουλμάνος, στην Ελλάδα θα καθομαι αναγκαστικά τα χριστουγεννα, ενω θα αναγκαστω να δουλέυω τη μέρα της δικής μου θρησκευτικης αργίας. ...
αυτο δεν ισχυει.την μερα τησ δικης τους θρησκευτικης αργιας τα μαγαζια τους ειναι κλειστα για 2-3 μερες.

Εχεις δικιο, βασικα αναφερομουν πιο πολυ σε φαση υπαλληλων και οχι επιχειρησεων.
Δεν γνωριζω αυτο αν μαγαζια τους υποχρεωνονται να κλεισουν τα Χριστουγεννα. Δηλαδη παραμενουν κλειστα και στις Ορθόδοξες αργιες και στις Ισλαμικες???
Οχι οτι εχει κάποιο πόιντ το όλο θεμα, απλα ειμαι περιεργη τωρα. Razz
ναι νενα παραμενουν κλειστα και στις δικες μας αργιες.και αυτοι που δουλευουν στο δημοσιο νομιζω οτι λειπουν στις γιορτες τους.δεν ειμαι και σιγουρη ομως.

chicken

chicken
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Nena έγραψε:
Δεν εννοουμε ακραιο λόγω αποψεων, αλλά ακομα κι εμενα (το τερας ψυχραιμίας εννοω Razz ) με ενοχλησε ο ειρωνικός τρόπος.
Ουτε δεχτηκα πώς ο τρόπος της μπουμπουκιτσας ηταν καλυτερος. Και οσο εχει αυτη το δικαιωμα να ανοιγει θεματα παρόμοια, τοσο εχω κι εγω το δικαιωμα να της τη λέω.
Στα υπόλοιπα συμφωνω.

Εμένα πάλι δεν με ενόχλησε η ειρωνία αν και την διέκρινα. Δεν μπορώ πραγματικά να φανταστώ τον λόγο που συνέβη αυτό.... Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes Cool

manoula_24xr

manoula_24xr
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
[quote="arco iris"]
πιστεψτε και οτι ο θεος ειναι μεσα σας και οτι υπηρξε ή οχι, μην μου σπιλωνετε ομως την πιστη μου....[/font]

Συμφωνω απολυτως!!!!
!




natali-maria έγραψε:Θεωρώ τελείως χαζό να συνεχιστεί η κουβέντα....


Συμφωνω!!



koukida έγραψε:ναι αλλα ψαχνετε για αποδειξεις σε ενα θεμα που δεν τις σηκωνει..


Συμφωνω!

420Η τέλεια απόδειξη ότι ο Θεός υπάρχει  - - Σελίδα 17 Empty ΕΙΜΑΙ ΕΓΚΥΟΥΛΑ! Δευ Απρ 09, 2012 8:24 am

KRISTI 1


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
δεν γουσταρω να βλεπω λινκ που και καλα διαψευδουν τον χριστιανισμο γιατι αν γινει το αντιθετο,λινκ που επιβεβαιωνουν τα παντα θα μεινετε εσεις που δεν πιστευετε με ανοιχτο το στομα!!αλλα δεν ειναι αυτος ο σκοπος μου!ολα εχουν και ενα οριο ετσι?εεεεετσι!!

giorgina

giorgina
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Εγώ πάλι μετά από όλα όσα διάβασα, δε μπορώ πραγματικά να καταλάβω γιατί κάποιος που δεν πιστεύει στον Θεό, προσπαθεί τόσο έντονα να αποδείξει στον άλλο ότι έχει λάθος. Γιατί άραγε; Rolling Eyes Rolling Eyes

litsakos

litsakos
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
KRISTI 1 έγραψε:δεν γουσταρω να βλεπω λινκ που και καλα διαψευδουν τον χριστιανισμο γιατι αν γινει το αντιθετο,λινκ που επιβεβαιωνουν τα παντα θα μεινετε εσεις που δεν πιστευετε με ανοιχτο το στομα!!αλλα δεν ειναι αυτος ο σκοπος μου!ολα εχουν και ενα οριο ετσι?εεεεετσι!!


Το να βρεθει ενα τετοιο...λινκ θα ηταν επικο! Very Happy Πολυ θα ηθελα να το δω! Χωρις ειρωνεια το λεω,αλλα το να επιβεβαιωθει περιτρανα η υπαρξη ενος Θεου εννοειται/φυσικα/σαφεστατα οτι θα ηθελαν ολοι να το μαθουν.
Δεν υπαρχει κανενα μισος αναμεσα σε εναν αθεο κ εναν πιστο...κ οταν υπαρχει μιλαμε για φανατισμενα ατομα.

giorgina έγραψε:Εγώ πάλι μετά από όλα όσα διάβασα, δε μπορώ πραγματικά να καταλάβω γιατί κάποιος που δεν πιστεύει στον Θεό, προσπαθεί τόσο έντονα να αποδείξει στον άλλο ότι έχει λάθος. Γιατί άραγε; Rolling Eyes Rolling Eyes

giorgina φανταζομαι για τους ιδιους λογους που γινεται το ιδιο κ απο την αλλη πλευρα.

chicken

chicken
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
litsakos έγραψε:
KRISTI 1 έγραψε:δεν γουσταρω να βλεπω λινκ που και καλα διαψευδουν τον χριστιανισμο γιατι αν γινει το αντιθετο,λινκ που επιβεβαιωνουν τα παντα θα μεινετε εσεις που δεν πιστευετε με ανοιχτο το στομα!!αλλα δεν ειναι αυτος ο σκοπος μου!ολα εχουν και ενα οριο ετσι?εεεεετσι!!


Το να βρεθει ενα τετοιο...λινκ θα ηταν επικο! Very Happy Πολυ θα ηθελα να το δω! Χωρις ειρωνεια το λεω,αλλα το να επιβεβαιωθει περιτρανα η υπαρξη ενος Θεου εννοειται/φυσικα/σαφεστατα οτι θα ηθελαν ολοι να το μαθουν.
Δεν υπαρχει κανενα μισος αναμεσα σε εναν αθεο κ εναν πιστο...κ οταν υπαρχει μιλαμε για φανατισμενα ατομα.

giorgina έγραψε:Εγώ πάλι μετά από όλα όσα διάβασα, δε μπορώ πραγματικά να καταλάβω γιατί κάποιος που δεν πιστεύει στον Θεό, προσπαθεί τόσο έντονα να αποδείξει στον άλλο ότι έχει λάθος. Γιατί άραγε; Rolling Eyes Rolling Eyes

giorgina φανταζομαι για τους ιδιους λογους που γινεται το ιδιο κ απο την αλλη πλευρα.

Συμφωνώ και με τα δυο.
Αν δεν σου κάνει κόπο KRISTI 1, θα ήθελα να μας παραθέσεις τα λίνκ που λες.

giorgina

giorgina
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
litsakos έγραψε:
KRISTI 1 έγραψε:δεν γουσταρω να βλεπω λινκ που και καλα διαψευδουν τον χριστιανισμο γιατι αν γινει το αντιθετο,λινκ που επιβεβαιωνουν τα παντα θα μεινετε εσεις που δεν πιστευετε με ανοιχτο το στομα!!αλλα δεν ειναι αυτος ο σκοπος μου!ολα εχουν και ενα οριο ετσι?εεεεετσι!!


Το να βρεθει ενα τετοιο...λινκ θα ηταν επικο! Very Happy Πολυ θα ηθελα να το δω! Χωρις ειρωνεια το λεω,αλλα το να επιβεβαιωθει περιτρανα η υπαρξη ενος Θεου εννοειται/φυσικα/σαφεστατα οτι θα ηθελαν ολοι να το μαθουν.
Δεν υπαρχει κανενα μισος αναμεσα σε εναν αθεο κ εναν πιστο...κ οταν υπαρχει μιλαμε για φανατισμενα ατομα.

giorgina έγραψε:Εγώ πάλι μετά από όλα όσα διάβασα, δε μπορώ πραγματικά να καταλάβω γιατί κάποιος που δεν πιστεύει στον Θεό, προσπαθεί τόσο έντονα να αποδείξει στον άλλο ότι έχει λάθος. Γιατί άραγε; Rolling Eyes Rolling Eyes

giorgina φανταζομαι για τους ιδιους λογους που γινεται το ιδιο κ απο την αλλη πλευρα.

Ίσως μου φαίνεται δύσκολο να δεχτώ ότι ένας άνθρωπος δεν πιστεύει σε τίποτα και όταν λέω τίποτα δεν εννοώ να λέει ότι πιστεύει στον εαυτό του και στις δυνάμεις του. Συνειδητά ή ασυνείδητα νομίζω ότι όλοι μας πιστεύουμε στον εαυτό μας και στις δυνατότητές μας. Ούτε με ενοχλεί όταν κάποιος πιστεύει σε άλλη θρησκεία. Αλλά να μην πιστεύεις σε τίποτα, είναι λίγο περίεργο.



Έχει επεξεργασθεί από τον/την giorgina στις Δευ Απρ 09, 2012 9:23 am, 1 φορά

????????


Επισκέπτης
chicken έγραψε:
Α! και αυτά τα είναι ντροπή να ανοιγονται τέτοια θέματα ή η τροπή των θεμάτων έχει ντροπιαστικές καταλήξεις εγώ τα διαβάζω βερεσέ!!! Αν ντροπιάζεσαι ΜΗΝ μιλάς & ΜΗΝ διαβάζεις 21 σελίδες θέμα & μετά να σχολιάσεις οτι ντροπιάστηκες. Κλείστο αν δε σου ταιριάζει και απασχολήσου με κάτι που σε ευχαριστεί περισσότερο.

συγνωμη καλη μου συμφορουμιτισα, μπηκα σε ενα θεμα που ελεγε ενα παραμυθακι - ιστοριουλα (σαν ανεκδοτακι πιο πολυ εμενα μου φανηκε)- το διαβασα, χαμογελασα και το παρακολουθω......

δεν ηξερα οτι σε 20 σελιδες θα κατεληγα να αποδεικνυω αν ο Πατριαρχης Ιεροσολυμων εχει αφησει μεσα στον Παναγιο Ταφο αναπτηρα και αναβει το Αγιο Φως......ή οχι!

ελπίζω μονο η προστακτικη σου "μην διαβαζεις" "μην μιλας" και "κλειστο" να ειναι απλα προτρεπτικη και οχι απλη προστακτικη γιατι ειναι κουραστικο πια να λεμε οτι ειμαστε ελευθεροι να διαβαζουμε οτι θελουμε και να λεμε τη γνωμη μας

αν εμενα η γνωμη μου ειναι οτι μπορουσε να γινει αυτος ο σκοτωμος μετα το Πασχα, δε σε ενοχλω ουτε σε φιμωνω......οποτε κι εσυ δε θα μου υποδειξεις που θα διαβαζω και που θα γραφω......

νομιζω οτι στα περισσοτερα ποστ εχω υπαρξει κατευναστικη και δε μου αρμοζει να μου δειχνουν........την πορτα σε μια συζητηση

δεν εθιξα κανεναν απο καμια θρησκεια νομιζω

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 17 από 24]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 10 ... 16, 17, 18 ... 20 ... 24  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Δημιουργία Φόρουμ | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις