Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
410 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 410 επισκέπτες :: 2 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5 ... 14 ... 24  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 4 από 24]

Vivian

Vivian
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
bou-boukitsa έγραψε:
nenen να δεν κανω λάθος ....εσενα πριν λιγο καιρο σου χαρίστηκε η ζωη ...ειχες καποιο θέμα υγειας η κανω λαθος?(αν σε μπερδευω με άλλη σορρυ)..



Λυπαμαι που διαβαζω αυτα που γρεφεις αλλα πιο πολυ σοκαρομαι που δεν ντρεπεσαι να λες κατι τετοιο σε μια γυναικα μια μανα ενος κοριτσιου που εζησε κατι τοσο σοβαρο!


bou-boukitsa έγραψε:
μπεμπινι 1 έγραψε:εγω θα ηθελα να θεσω ενα κουτο ερωτημα και συγνωμη εκ των προταιρων,αλλα αφου πολλες απο εσας δεν αποδεχεστε τη θρησκεια ουτε τον θεο ουτε τιποτα απο αυτα,γιατι πατε στην εκκλησια και παντρευεστε και βαπτισετε τα παιδια σας ?συγνωμη δηλαδη!


χαχα για κανε ενα γκαλοπ στο φορουμ να δεις ποσες εχουν παντρευτεί σε εκκλησιά...δεν θα βρεις πολλες..!!

οποτε ατοπο το ερωτημα..χαχα

Ελα καλη μου παρε την απαντηση στο ηλιθιο γκαλοπακι σου! Ειμαι παντρεμενη με πολιτικο αλλα τον γιο μου το βαφτισα οπως θα κανω και με τα κοριτσια μου!!

Για πες μου σε καλυψα; Ειμαι καλη Χριστιανη η όχι;;

andith

andith
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Εγω παντως ουτε παντρευτηκα ουτε το παιδι μου βαφτισα!θα τα αποφασησει ολα μονη της οταν μεγαλωσει!γιατι απο τα λιγα που θυμαμαι(και νομιζω το εχουμε ξανασυζητησει) ο νηπιοβαπτισμος επικρατησε αργοτερα, ο Χριστος πρωτα τους ελεγε αν θελουν να γινουν Χριστιανοι και μετα τους βαπτιζε, αλλα ηταν μεγαλοι οχι μωρα!

Μαρία Σ.

Μαρία Σ.
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
καλε ηρεμιστε τι ειναι αυτο το πραγμα πια!!!!θα φοβομαστε να πουμε κατι μην ξεσηκωθει το συμπαν!!!η κοπελα εβαλε κατι, καλα εκανε αν διαφωνεις απλα λες τη γνωμη σου αν συμφωνεις παλι την λες και τελος ε δεν θα μαλιωταβηχτουμε κιολας αν πιστευουμεη οχι η αν ειμαστε σωστοι. ολοι δικιο εχουν, εγω πιστευω στο θεο και στα χερια του τα αφηνω ολα και εχω δει πολλα θαυματα. αν σας τα πω καποιες θα γελασετε εγω ομως το πιστευω ε δεν θα με λιθοβολησετε κιολας γιατι εχω αυτη την αποψη σας παρακαλω!!!!οσες ειστε αθεες καλα κανετε οσες πιστευεται και δεν πατε εκκλησια καλα κανετε εγω θελω αυτο!!!αυτο μας δινει ο χριστος την ελευθερια να επιλεξουμε αν θα ον ακολουθησουμε η οχι. οσο για τους παπαδες ειναι απεσταλμενοι του, τωρα αν δεν ειναι σωστοι θα λογοδοτησουν στο θεο για τιςπραξεις τους. αυτοι θα επρεπε να ειναι 5 φορες πιο σωστοι αλλα εγω παλι λεω ειναι ανθρωποι!!!!!οσο για το αν παμε στο γιατρο και τετοια φυσικα και θα πας στο γιατρο μην τα ισοπεδωνουμε ολα ομως μεσω του γιατρου μποει να μας βοηθησει. με πιστη και με το γιατρο θα αντιμετωπιστει το προβλημα αν δεν αντιμετωπιστει πρεπει να πουμε οσο δυσκολο και αν ειναι ο θεος για να τα φερει ετσι ετσι επρεπε να γινει. εγω αυτα πιστευω καποιες θα γελαν καλα κανουν ομως μην με κοροιδευεται οπως και γω δεν σας κρινω και σε καμια περιπτωση δεν θελω να σας πεισω γιαυτο που πιστευω. ας ηρεμισουμε ομως σας παρακαλω πραγματικα πολλες φορες θεω να γραψω κατι ακι φοβαμαι την ανριδραση την ειρωνια την ασχημη συμπεριφορα απο καποια ατομα!!!!το θεωρειτε σωστο!!!!!

andith

andith
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Α!και για τα υπολοιπα σχολια, αλλα κυριως για το "σου χαριστηκε η ζωη" εχω να πω!μπουμπουκιτσα δε σε βλεπω για τον παραδεισο!παρεκλεινεις επικυνδινα!!!

blackrose

blackrose
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
bou-boukitsa έγραψε:
μπεμπινι 1 έγραψε:εγω θα ηθελα να θεσω ενα κουτο ερωτημα και συγνωμη εκ των προταιρων,αλλα αφου πολλες απο εσας δεν αποδεχεστε τη θρησκεια ουτε τον θεο ουτε τιποτα απο αυτα,γιατι πατε στην εκκλησια και παντρευεστε και βαπτισετε τα παιδια σας ?συγνωμη δηλαδη!


χαχα για κανε ενα γκαλοπ στο φορουμ να δεις ποσες εχουν παντρευτεί σε εκκλησιά...δεν θα βρεις πολλες..!!

οποτε ατοπο το ερωτημα..χαχα



Ασχετα με το θεμα (για το οποιο δεν θα εκφερω αποψη), κοριτσια με ολο τα θαρρος και την δημοκρατια που εχουμε,να πω πως θα επρεπε να ντρεπεστε για τα παραπανω σχολια που σαν "θεατης" αρχικα διαβασα,να λετε...το τραβατε πολυ σαν να θελετε να ξεσικωσετε "θυελλες".Μην κρινετε ετσι ειναι λαθος αυτο που κανετε

chrisg

chrisg
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Μαρία Σ. έγραψε:καλε ηρεμιστε τι ειναι αυτο το πραγμα πια!!!!θα φοβομαστε να πουμε κατι μην ξεσηκωθει το συμπαν!!!η κοπελα εβαλε κατι, καλα εκανε αν διαφωνεις απλα λες τη γνωμη σου αν συμφωνεις παλι την λες και τελος ε δεν θα μαλιωταβηχτουμε κιολας αν πιστευουμεη οχι η αν ειμαστε σωστοι. ολοι δικιο εχουν, εγω πιστευω στο θεο και στα χερια του τα αφηνω ολα και εχω δει πολλα θαυματα. αν σας τα πω καποιες θα γελασετε εγω ομως το πιστευω ε δεν θα με λιθοβολησετε κιολας γιατι εχω αυτη την αποψη σας παρακαλω!!!!οσες ειστε αθεες καλα κανετε οσες πιστευεται και δεν πατε εκκλησια καλα κανετε εγω θελω αυτο!!!αυτο μας δινει ο χριστος την ελευθερια να επιλεξουμε αν θα ον ακολουθησουμε η οχι. οσο για τους παπαδες ειναι απεσταλμενοι του, τωρα αν δεν ειναι σωστοι θα λογοδοτησουν στο θεο για τιςπραξεις τους. αυτοι θα επρεπε να ειναι 5 φορες πιο σωστοι αλλα εγω παλι λεω ειναι ανθρωποι!!!!!οσο για το αν παμε στο γιατρο και τετοια φυσικα και θα πας στο γιατρο μην τα ισοπεδωνουμε ολα ομως μεσω του γιατρου μποει να μας βοηθησει. με πιστη και με το γιατρο θα αντιμετωπιστει το προβλημα αν δεν αντιμετωπιστει πρεπει να πουμε οσο δυσκολο και αν ειναι ο θεος για να τα φερει ετσι ετσι επρεπε να γινει. εγω αυτα πιστευω καποιες θα γελαν καλα κανουν ομως μην με κοροιδευεται οπως και γω δεν σας κρινω και σε καμια περιπτωση δεν θελω να σας πεισω γιαυτο που πιστευω. ας ηρεμισουμε ομως σας παρακαλω πραγματικα πολλες φορες θεω να γραψω κατι ακι φοβαμαι την ανριδραση την ειρωνια την ασχημη συμπεριφορα απο καποια ατομα!!!!το θεωρειτε σωστο!!!!!

Συμφωνώ μαζί σου. Κι εγώ το ανέφερα σε προηγούμενο post.
Σχεδόν όλα τα post είναι προκλητικά.

Εθελοτυφλούμε σε πράγματα αυτονόητα:

Τα πιστεύω του καθενός είναι σεβαστά όπως σεβαστές είναι κ οι απόψεις του.

Δεν χρειάζεται να είμαστε ειρωνικές κ να προσβάλουμε. Γιατί όλη αυτή η επίθεση;

Ίσως θα πρέπει να ενημερώσουμε τις συντονίστριες του forum γιατί είναι ντροπή αυτό που γίνεται.

mama katerina

mama katerina
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
bou-boukitsa έγραψε:



nenen να δεν κανω λάθος ....εσενα πριν λιγο καιρο σου χαρίστηκε η ζωη ...ειχες καποιο θέμα υγειας η κανω λαθος?(αν σε μπερδευω με άλλη σορρυ)..
γιατι πιστεύεις οτι όλα πηγαν καλα?..γιατι ειχες κάλους γιατρους?..η θεληση για ζωη?...γιατι ξερω πολλους που ειχαν και ομως ΄΄έφυγαν΄΄..

ο Θεός σε βοήθησε ειτε το καταλαβαίνεις ,ειτε όχι...
οπότε ειναι κρίμα να ειρωνεύεσαι!

Shocked Η τέλεια απόδειξη ότι ο Θεός υπάρχει  - - Σελίδα 4 966307

bou-boukitsa έγραψε:
μπεμπινι 1 έγραψε:εγω θα ηθελα να θεσω ενα κουτο ερωτημα και συγνωμη εκ των προταιρων,αλλα αφου πολλες απο εσας δεν αποδεχεστε τη θρησκεια ουτε τον θεο ουτε τιποτα απο αυτα,γιατι πατε στην εκκλησια και παντρευεστε και βαπτισετε τα παιδια σας ?συγνωμη δηλαδη!


χαχα για κανε ενα γκαλοπ στο φορουμ να δεις ποσες εχουν παντρευτεί σε εκκλησιά...δεν θα βρεις πολλες..!!

οποτε ατοπο το ερωτημα..χαχα

χαχαχαχα? εγω εχω παντρευτει σε εκκλησια και βαφτισα τη μεγαλη και τον αλλον μηνα και τη μικρη... πουθενα δεν ειπαμε οτι δεν πιστευουμε και αν το ειπαμε δικαιωμα μας.. απο "χριστιανους" ομως σαν κι εσενα ΜΑΚΡΙΑ!

mariloy

mariloy
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
ΚΑΛΑ ΕΔΩ ΜΕΣΑ ΕΧΟΥΜΕ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΟΥΣ ΧΑΡΑΚΤΗΡΕΣ ΚΑΙ ΑΠΟΨΕΙΣ ΑΛΛΑ ΤΟΣΕΣ ΑΣΧΗΜΕΣ ΚΑΙ ΕΙΡΩΝΙΚΕΣ ΕΚΦΡΑΣΕΙΣ ΔΕΝ ΠΕΡΙΜΕΝΑ ΝΑ ΔΩ Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad

mariannita


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Κορίτσια εγω εκκλησια πηγαινω χριστουγεννα και πασχα μονο.Πιστευω σε καποια ανωτερη δυναμη,αλλα ποια ειναι αυτη ακομη να το ξεκαθαρισω μεσα μου.Αναγνωριζω την διδασκαλια της αγαπης του Ιησου,αλλα με καποια ερωτηματικα.Παντως για τους θρησκοληπτους ειμαι καθετη, οσα ατομα γνωρισα που ειχαν κολληματα με τις εκκλησιες και τους παπαδες καπου εκρυβαν κατι ασχημο.Ηθελαν ρε παιδι μου να καλυψουν κατι αλλο. Για να μην παρεξηγηθω μιλαω για τους θρησκοληπτους καΙ οχι τους πιστους, αυτους που κατακρινουν τα παντα γυρω τους νομιζοντας οτι εχουν αγιοποιηθει.

Mpiskotaki79


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
εγω ενα ξερω και εχω μαθει τοσα χρονια.
τετοια...ειρωνικα γελακια του τυπου<<χαχα>> (βλεπε μπουμπουκιτσας)
και τοσο μεγαλη επαρση και αλλαζωνεια μονο απο ατομα τα οποια κανουν μεγαλους σταυρους καθε κυριακη τα εχω συναντησει!!

mariannita


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
μπισκοτακι79
εγω ενα ξερω και εχω μαθει τοσα χρονια.
τετοια...ειρωνικα γελακια του τυπου<<χαχα>> (βλεπε μπουμπουκιτσας)
και τοσο μεγαλη επαρση και αλλαζωνεια μονο απο ατομα τα οποια κανουν μεγαλους σταυρους καθε κυριακη τα εχω συναντησει!!


ΑΧ ποσο συμφωνω μαζι σου.ειναι εξακριβομενο,καλα τα ελεγε ο αειμνηστος Καζαντζακης για το παπαδαριο. Razz

natali-maria

natali-maria
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Πραγματικά εχω κουραστεί!!Βρε μπουμπουκίτσα με ολο το θάρρος ποιος είναι ο λόγος που το κάνεις αυτο?Για ποιο λόγο θέλεις ντε και καλά να πείσεις ολο το φόρουμ οτι τα πιστεύω σου είναι σωστά?Και επίσης προσπαθείς να φέρεις στον δρόμο του Θεού τους υπόλοιπους?Τι ακριβώς προσαπθείς να κάνεις?Οκ,άνοιξες ενα θέμα,άνοιξες 2ο.άνοιξες 10ο παρόμοιο και πάει λέγοντας και πάντα η ίδια κατάληξη!Αφου βλέπεις οτι δεν τραβάει η ομάδα για ποιο λόγο το κάνεις?Αλήθεια απορώ!Θα σου άρεσε να μπει κάποια που είναι μάρτυρας του Ιεχωβά και να προσπαθεί να σε πείσει οτι αυτο που πιστεύει αυτη είναι το σωστό κτλ?Το να προσπαθείς να αποδείξεις κάθε μέρα σε ενα φόρουμ οτι υπάρχει Θεός και αλλα πολλά δεν σε κάνει καλύτερη Χριστιανή όμως πολύ κουραστική!Και τέλος και εγω πιστεύω ΠΟΛΥ ομως δεν το διατυμπανίζω!!!
Επίσης να το πω εδω οτι θεωρώ τελείως απάνθρωπο γελοίο άξεστο αντιΧριστιανικό βλακώδες ανόητο το να χαρακτηρίζουμε εναν άνθρωπο δειλό που θυσίασε την ζωή του για να ξπνήσουμε όλοι εμείς που μείναμε πίσω!
"συγνωμη αλλα δεν μου εμπνέει κανενα σεβασμο ενας τετοιος ανθρωπος οτι και αν εχει περασει στη ζωη του ...
μαλιστα θα συμφωνήσω με καποια κοπελα παραπανω που ειχε πει οτι οσοι αυτοκτονούν ειναι ψυχικά άρρωστοι!!"


Συγνώμη ομως δεν μου εμπνέεις κανένα σεβασμό εσυ και πραγματικά το τραβάει ο οργανισμός σου να σε μπινελικώνουν βλέπω!!!Οι ψυχικά άρρωστοι ζουν και κυκλοφορούν ανάμεσα μας!!!

goldy213

goldy213
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Δεν θέλω να κρίνω και να κατακρίνω καμία σας.Η γνώμη μου και η εμπειρία μου είναι αυτή:
Όταν γεννάς ένα παιδί και υποτίθεται ότι είναι μία χαρά όλα και μετά από δύο χρόνια ζωής του μαθαίνεις εντελώς τυχαία το τονίζω, εντελώς τυχαία ότι έχει πρόβλημα καρδιάς και το βάζεις χειρουργείο,μένει μία εβδομάδα εντατική και τώρα το βλέπεις και τρέχει,γελάει,παιζει και είναι όλα όπως πριν ΕΕΕ ΤΟΤΕ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΕΙΣ ΟΤΙ ΥΠΑΡΧΕΙ ΘΕΟΣ.
Αφήστε το κορίτσια είναι ένα μεγάλο θέμα που αγγίζει την καθεμία μας διαφορετικά.
Φιλιά και Καλή Ανάσταση σε όλες μας

http://www.leptomeria.gr

Silversmokey

Silversmokey
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
xairomai pou vlepo to politismeno epipedo mas...siberilamvano kai ton eafto mou sta osa grafo...

o kathenas ehei to dikaioma na pistevei se oti thelei kai borei na to katathesei kai se afto to post...

to provlima egkite sto oti prospathoume o enas na peisoume ton allo kai na tou allaxoume gnomi...

askopo kai akairo...pes tin gnomi sou horis na apefthinese prosopika se kanenan...

vlepo kai tin evgeneia mas se afto to post...

vlepo kai tin evgenia afton pou se alla post katakrinoun tous allous...

bravo mas ehoume "oles" tromero epipedo..evge

http://www.iliadasantorini.gr

Myro


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Mpiskotaki79 έγραψε:εγω παντως παντρευτηκα με πολιτικο και το παιδι μου δεν το εχω βαφτισει και ουτε προκειται.υπαρχει και η ονοματοδοσια ευτυχως.
αν μεγαλωσει και θελει να βαπτιστει και να γινει θρησκευομενος η θρησκοληπτος η οπαδος οπως θελετε πειτε το,μπορει να το κανει.εγω παντως πλυση εγγεφαλου δεν προκειται να του κανω για καμια θρησκεια ουτε για την υπαρξη της ουτε για την μη υπαρξη της.
καλα ο αντρας μου θα σου εδινε και συνχαρητηρια..κ αυτος σκεφτοταν μηπως να μην βαφτισουμε αλλα δυστυχως και μονο απο κοινωνικης αποψης ειναι δυσκολο να μην γινει...
ο αντρας μου μπροστα στον παπα,οταν κλεισαμε ημερομηνια,γυρναει κ λεει στο παιδι μας στο καροτσι..: αντε σε χαντακοσαμε κ εσενα....
ο παπας εμεινε κανγελο...τι ντροπη?????? Shocked Very Happy

https://www.facebook.com/myrodeve

Mpiskotaki79


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
αν το παιδι μου η εγω παθουμε κατι και επιζησουμε δεν θα πω οτι υπαρχει θεος αλλα οτι ο γιατρος ηταν θεος.
συγνωμη αλλα αν δεν παω στον γιατρο και περιμενω μονο απο τον θεο μαλλον θα παω να του κανω παρεα.
πλεον και εγω βρησκω τελειως ασκοπο να ανοιγει μερα παρα περα αλλο θεμα για να μας πεισει οτι υπαρχει θεος.μου θυμιζει κατι ιεχωβαδες που χτυπανε τα κουδουνια και ολο ευγενια θελουν να σε πριξουν για να σε πεισουν Twisted Evil Twisted Evil
δηλαδη ελεος αυτο εχει καταντησει ψυχωση,εμμονη,και μανια.
νομιζω οτι πρεπει να απευθυνθει σε καποιον ειδικο η κοπελα και να μην το παρει τοσο αψηφιστα ολο αυτο.
καλα κανει και πιστευει οκ δικαιωμα της αλλα με τοσο ζηλο ουτε ο ιωαννης ο βαπτιστης να ηταν.
εγω δεν βρηκα κανενα θεμα εδω μεσα που να λεει <<αποδειξη οτι ο θεος δεν υπαρχει>>
συγνωμη κι ολας αλλα γιατι το κανει αυτο η κοπελια?
για ποιο λογο πρεπει εγω να πιστεψω οτι πιστευει και αυτη?γιατι το θελει αυτο?
εκτος και αν η ψυχωση αυτη εχει προχωρησει τοσο ωστε εχει δωσει τον ρολο του προφητου στον εαυτο της που θα σωσει την ανθρωποτητα.
γιαυτο και ειναι ολο γελακια και <<χαχα εκανες πολιτικο γαμο ε?χαχα!!!>> Shocked Shocked
ελπιζω να μην γραψει και την αποκαλυψη Νο2(επειδη η πρωτη ειχε μεγαλη επιτυχια το λεω...)

Mpiskotaki79


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Myro έγραψε:
καλα ο αντρας μου θα σου εδινε και συνχαρητηρια..κ αυτος σκεφτοταν μηπως να μην βαφτισουμε αλλα δυστυχως και μονο απο κοινωνικης αποψης ειναι δυσκολο να μην γινει...
ο αντρας μου μπροστα στον παπα,οταν κλεισαμε ημερομηνια,γυρναει κ λεει στο παιδι μας στο καροτσι..: αντε σε χαντακοσαμε κ εσενα....
ο παπας εμεινε κανγελο...τι ντροπη?????? Shocked Very Happy
κοριτσι μου το τι θα πει ο κοσμος , δεν χρειαζεται να σου πω που ακριβως το γραφω.
και το ιδιο θα μαθω να κανει και ο γιος μου.
σιγα μην αλλαξουμε και τα πιστευω μας για την καθε κατινα που σταυροκοπιεται καθε κυριακη και ματωνει το γονατο απο τη μετανοια ,
ενω την ιδια στιγμη κοιταει να βγαλει το ματι του διπλανου της.
(και εδω ναι κολλαει το <<Χαχα και χαχα>>)

93Η τέλεια απόδειξη ότι ο Θεός υπάρχει  - - Σελίδα 4 Empty ΕΙΜΑΙ ΕΓΚΥΟΥΛΑ! Παρ Απρ 06, 2012 11:15 pm

KRISTI 1


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
οσες κοπελες ειπατε για το επιπεδο των ποστ και οτι η επιθεση αυτη που γινεται προς συγκεκριμενο προσωπο συγνωμη αλλα ΕΓΩ ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ ΔΕΝ ΔΕΧΟΜΑΙ ΤΑ ΧΑΧΑΧΑ και τις ειρωνιες και τα σχολια "κανε γκαλοπ να δεις ποσες εχουν κανει γαμο σε εκκλησια"!!μαθαμε τωρα ο καθε κομπλεξικος να παιρνει με τα λεγομενα του ολο τον κοσμο!

Μιλουπακι

Μιλουπακι
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
bou-boukitsa έγραψε:

nenen να δεν κανω λάθος ....εσενα πριν λιγο καιρο σου χαρίστηκε η ζωη ...ειχες καποιο θέμα υγειας η κανω λαθος?(αν σε μπερδευω με άλλη σορρυ)..
γιατι πιστεύεις οτι όλα πηγαν καλα?..γιατι ειχες κάλους γιατρους?..η θεληση για ζωη?...γιατι ξερω πολλους που ειχαν και ομως ΄΄έφυγαν΄΄..

ο Θεός σε βοήθησε ειτε το καταλαβαίνεις ,ειτε όχι...
οπότε ειναι κρίμα να ειρωνεύεσαι!


Shocked Shocked Δεν εχω διαβασει πιο κακοβουλο σχολιο απο αυτο και ας εχουν δει πολλα τα ματακια μου εδω μεσα. Μπουμπουκιτσα μπορω να σου πω και ακριβως μια αντιθετη αποψη γιατι εχω δει υπεροχους ανθρωπους να φευγουν και κακους να σωζονται απο ασθενειες; γιατι δεν τους βοηθησε ο θεος οπως την Νενεν που αναφερεις πιο πανω; Ας σοβαρευτουμε λιγο και ας ξερουμε και μεχρι που να βαλουμε την γλωσσα στο κεφαλι μας και να γραψουμε, αυτο που ειπες στην κοπελα ειναι απαραδεκτο, δεν αναπαραγωγουμε την αρρωστια καποιου ουτε την χρησιμοποιουμε για παραδειγμα σε τιποτα και αυτη την στιγμη νιωθω χιλιες φορες καλυτερη χριστιανη απο εσενα που το διατυμπανιζεις γιατι ξερω να σεβομαι ορισμενα πραγματα!

Mpiskotaki79


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
συμφωνα με την μπουμπουκιτσα το οτι εζησε η νενεν δεν οφειλεται στους γιατρους αλλα στο θεο.
καλα....τοτε μπουμπουκιτσα σε αναλογη περιπτωση μην κανεις τον κοπο να πας σο νοσοκομειο...ετσι κι αλλιως δεν ειναι στο χερι των γιατρων να ζησεις αλλα στο χερι του παναγαθου.
που αφηνει και υπαρχουν τοσοι σαπιοι πανω στη γη τοσοι παιδεραστες τοσοι φονιαδες παιδιων τοσοι εγκληματιες ε ναι επειδη κανει θαυματα...
αν ημουν θεος θα επαιρνα επιτοπου τη ζωη καποιου που παει να βιασει ας πουμε ενα βρεφος.
το να αφησει ο θεος ενα βρεφος να πεθανει απο βιασμο η κακοποιηση δεν τον ''θεοποιει''και πολυ ξερεις...
αλλα ναι ξερω την απαντηση ο θεος μας δοκιμαζει.
σε αναλογη περιπτωση δοκιμαζει το βρεφος που βιαστικε. η τη μανα του η οποια δεν πηγαινε και πολυ στην εκκλησια...καλα να παθει...
α ναι και φυσικα ο παιδεραστης εχει και την ελευθερη βουληση οποτε για ποιο λογο να τον εμποδισει ,,,(χαχα ε?)



Έχει επεξεργασθεί από τον/την Mpiskotaki79 στις Παρ Απρ 06, 2012 11:58 pm, 1 φορά

Μιλουπακι

Μιλουπακι
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
μπισκοτακι δεν περνω θεση γιατι εγινε καλα η κοπελα ή γιατι οχι και απο ποιον, ελεος δηλ λες και εγω ξερω, αλλα ειναι απαραδεκτο να σου λεει καποιος γιαυτο εγινες καλα και αποδεξου το και να χρησιμοποιει και την αρρωστια καποιου τριτου για να σε πεισει, απλα για μενα ειναι ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟ και ατοπο ολο αυτο που εγινε στο συγκεκριμενο ποστ, τα υπολοιπα περι θεου κτλ δεν με αφορουν λυστε τα οσες θελετε εγω τι πιστευω και τι δεν πιστευω το ξερω πολυ καλα και δεν θα κατσω να το συζητησω γιατι απλα αφορα μονο εμενα.

didumomama

didumomama
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Τόσες μέρες σκέφτομαι να απαντήσω ή να κρατηθώ...Ε, λοιπόν, φτάνει, δεν κρατιέμαι άλλο.

Το αν πιστεύουμε και πόσο το ξέρουμε εμείς και κανένας δεν μπορεί να μας κρίνει.Μπορεί να μην πηγαίνουμε συχνά στην εκκλησία αλλά να πιστεύουμε περισσότερο από άλλους.
Δεν μπορώ να δεχτώ κάποια σχόλια όμως όπως αυτό στην Νενέν.

Τι είναι αυτά τα πράγματα ρε σεις;
Τα παιδιά μας σέβονται πιο πολύ κάποια πράγματα που είναι και μικρά από ότι εμείς που είμαστε κοτζαμ γαϊδούρες.

Το θέμα έχει τραβηχτεί τόσο που ξεχείλωσε πια....Ήμαρτον δηλαδή...

Τι πρέπει να κάνουμε; Να βγάλουμε την πίστη μας και να την μετρήσουμε;Δεν θα ξαναγράψω σε αυτό το θέμα άλλο αλλά δεν άντεξα..

athina24

athina24
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
νομιζω πως μετα το τιτλο "ηθικη αυτουργος" πρεπει να μπει και τιτλος "η καλυτερη χριστιανη" στο forum!!!!!!
Μπορουμε να πιστευουμε οπου θελουμε και οσο θελουμε!!!!κανεις δεν μπορει να κρινει!!!!!Πιστευω αλλα πιστευω για μενα...δεν το κανω σημαια μου και προσπαθω να "πεισω" το κοσμο να με ακολουθησει σε αυτο που εγω πιστευω!!!!!
διαβαζω,ξαναδιαβαζω και νιωθω λες και προσπαθουν να με προσυλητισουν!!!!!

ισμηνη

ισμηνη
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
ηθελα να γραψω πολλα αλλα δεν εχει κανενα νοημα.το ποστ ανοιχτηκε γι αυτο ακριβως τον σκοπο να δημιουργησει αντιπαραθεσεις και μια χαρα τα καταφερε.δεν το σχολιαζω καν.ΟΜΩΣ ειναι ντροπη και αισχος να πιανονται θεματα υγειας ανθρωπων και να σχολιαζονται ειρωνικα οπως εκανε η μπουμπουκιτσα,τις υποδειξεις κ τα αυθαιρετα συμπερασματα για τα προβλημματα του καθενος καλα ειναι να τα κραταμε για τον εαυτο μας.να σαι σιγουρη οτι δεν θα ηθελες να σου το κανει κανενας αυτο αν ησουν ασ πουμε στην ινδια κ σου ελεγε καποιος ατι αν δεν ειχες φαει μοσχαρι θα το εβλεπες να σε βοηθα...ΕΛΕΟΣ ΠΙΑ ΜΕΤΗΝ ΚΑΤΗΧΗΣΗ ΤΟΥ 1940 ΞΕΚΟΛΛΑΤΕ..

trilly

trilly
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
κι αυτες που δεν πιστευουν ομως κανουν το ιδιο στο συγκεκριμενο θεμα

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 4 από 24]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5 ... 14 ... 24  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Forumgreek.com | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις