Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
545 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 545 επισκέπτες :: 3 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 15 ... 27, 28, 29 ... 34 ... 41  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 28 από 41]

marianthi_m

marianthi_m
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Anna_gt έγραψε:Γεια σας!!!καλε πως αυξηθηκαν ετσι τα comments?? λιγες μερες ελειψα κ δε προλαβαινα να διαβαζω!!
Εκανα το αλφα χθες!! Mia χαρα!

Παντως συμφωνω με ιοκαστη .. Οταν ειναι να γεννησεις ακολουθεις τυφλα εντολες! !! Δε θα μπορουσα να πω μη μου κανετε εκεινο , μη μου κανετε το αλλο γιατι στην ουσια ειναι σαν να υποδεικνυεις τη δουλεια του αλλου!!


Μπράβο Αννούλα!! Εγώ θα πάω τη Δευτέρα!
Να σε ρωτήσω... Το καταλαβαίνεις καθόλου το μωρό?

http://www.creativebeez.gr

Iokasti27


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
marianthi_m έγραψε:Kαλησπέρα!

Νικάκι τί πέρασες??? Ευτυχώς όλα καλά με το μωράκι!! Very Happy Very Happy Very Happy
Μα είναι δυνατόν να φέρονται έτσι?? Shocked Για πολλές κλωτσιές!!! Έλεος! Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil

Κοριτσάκια ο φυσιολογικός τοκετός είναι ότι καλύτερο.. μακάρι να ήταν καλά το μωρό και να μπορούσα να κάνω και εγώ... αλλά είχε μπλεχτεί με τον λώρο και ήταν τόσο ψηλά! Και σφιγγόταν ο γλυκός μου... ευτυχώς που υπάρχει και η καισαρική γιατί σε τέτοιες περιπτώσεις ποιος ξέρει τι θα γινόταν?? ούτε να το σκέφτομαι δε θέλω...
τώρα πάλι δε νομίζω να με αφήσουν να γεννήσω φυσιολογικά... θα το ψάξω πάντως γιατί έχουν περάσει σχεδόν 6 χρόνια... αν είναι καλές οι συνθήκες...

Ουφ... νωρίς είναι να μιλάμε για γέννες... Very Happy


Marianthi αν ηταν κοντα θα επρεπε να ξανακανεις καισαρικη ! Αλλα επειδη περασαν 6 χρονια μαλλον θα μπορεις κ φυσιολογικα! Δε θυμαμαι ποιος μου το πε αλλα νομιζω γινεται...Smile

marianthi_m

marianthi_m
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Iokasti27 έγραψε:


Marianthi αν ηταν κοντα θα επρεπε να ξανακανεις καισαρικη ! Αλλα επειδη περασαν 6 χρονια μαλλον θα μπορεις κ φυσιολογικα! Δε θυμαμαι ποιος μου το πε αλλα νομιζω γινεται...Smile


αχ... μακάρι!! Θα το ψάξω...

http://www.creativebeez.gr

Anna_gt

Anna_gt
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
marianthi_m έγραψε:
Anna_gt έγραψε:Γεια σας!!!καλε πως αυξηθηκαν ετσι τα comments?? λιγες μερες ελειψα κ δε προλαβαινα να διαβαζω!!
Εκανα το αλφα χθες!! Mia χαρα!

Παντως συμφωνω με ιοκαστη .. Οταν ειναι να γεννησεις ακολουθεις τυφλα εντολες! !! Δε θα μπορουσα να πω μη μου κανετε εκεινο , μη μου κανετε το αλλο γιατι στην ουσια ειναι σαν να υποδεικνυεις τη δουλεια του αλλου!!


Μπράβο Αννούλα!! Εγώ θα πάω τη Δευτέρα!
Να σε ρωτήσω... Το καταλαβαίνεις καθόλου το μωρό?

Marianthi mou τιποτα απολυτως!!! Αυριο μπαινω 16 εβδομαδα! Ειναι νωρις ! Μετα τη 18 η!!! Ανυπομονω!!

marianthi_m

marianthi_m
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Anna_gt έγραψε:
marianthi_m έγραψε:
Anna_gt έγραψε:Γεια σας!!!καλε πως αυξηθηκαν ετσι τα comments?? λιγες μερες ελειψα κ δε προλαβαινα να διαβαζω!!
Εκανα το αλφα χθες!! Mia χαρα!

Παντως συμφωνω με ιοκαστη .. Οταν ειναι να γεννησεις ακολουθεις τυφλα εντολες! !! Δε θα μπορουσα να πω μη μου κανετε εκεινο , μη μου κανετε το αλλο γιατι στην ουσια ειναι σαν να υποδεικνυεις τη δουλεια του αλλου!!


Μπράβο Αννούλα!! Εγώ θα πάω τη Δευτέρα!
Να σε ρωτήσω... Το καταλαβαίνεις καθόλου το μωρό?

Marianthi mou τιποτα απολυτως!!! Αυριο μπαινω 16 εβδομαδα! Ειναι νωρις ! Μετα τη 18 η!!! Ανυπομονω!!

ναι και εγώ τα ίδια!! Ανυπομονώ!
Αννούλα γιατί δε βάζεις tickeraki?

http://www.creativebeez.gr

Anna_gt

Anna_gt
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Θα φτιαξω τωρα κ θα βαλω!!!!

maroulo

maroulo
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Panik11 έγραψε:Γενικως το θεμα των φαρμακων μου ειναι λιγο περιεργο...Περνω Τ4 των 200ml στις 05:30 το πρωι γιατι πρεπει να ειμαι 4 ωρες πριν και μιση ωριτσα μετα νηστικη για να απορροφηθει....Στις 06:30 περνω το πρωτο μαγνησιο....Στις 11:00 το πρωι περνω το μεγα καλσιουμ γιατι και εκει 4 ωρες πριν και 4 ωρες μετα δεν πρεπει να περνω οποιοδηποτε χαπι για να απορροφηθει.Στις 15:00 περνω το φιλικο,το πρωτο σιδηρο και το δευτερο μαγνησιο μετα το φαγητο και το βραδυ αλλο ενα μαγνησιο και το δευτερο σιδηρο...Σιγουρα μπερδευτηκατε οπως και εγω τον πρωτο καιρο μεχρι να το συνηθισω Shocked

Αααααα να κανω μια ερωτηση...συνεχιζεται και περνετε κανονικα το φιλικο οξυ???Γιατι προχθες που πηγα στον ιδιωτη γιατρο για να γραψω φαρμακα και εξετασεις οταν του ειπα να μου γραψει και φιλικο μου λεει γιατι συνεχιζεις και το περνεις???Του λεω γιατι δεν μου το εκοψε ο γιατρος μου(μου εκοψε μονο το ουτροτζεσταν).Και μου ειπε να το συζητησω με τον γιατρο μου γιατι αυτο το περνουμε μονο το πρωτο τριμηνο της εγκυμοσυνης!!!!


οχι εμενα μαλιστα μου ειπε μετα το 5 μηνα να περνω 2 φιλικο οξυ, νομιζω ειναι χρησιμο

maroulo

maroulo
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Iokasti27 έγραψε:
desT έγραψε:
Iokasti27 έγραψε:Κοριτσια γεια σας! Πηγα σημερα πριν δυο ωριτσες κ πηρα τις εξετασεις μου!! Ο αιματοκριτης μου επεσε απο 37 se 34 ενω παιρνω σιδηρο! Συνεβη κ σε σας; Το σιδηρο το παιρνω μεσημερι κ βραδυ.... 2 ωρες μετα το φαγητο.. Δε ξερω αν κανω καλα!!!

Είναι φυσιολογικό Ιοκάστη. Σκέψου που θα έπεφτε αν δεν έπαιρνες το σίδηρο. Ο δικός μου αιματοκρίτης έπεσε από 37 σε 32 και ξέρω ότι υπάρχουν και χειρότερα.
Καλά κάνεις και τον παίρνεις 2 ώρες μετά το φαγητό. Το ίδιο μου είπε και μένα η γιατρός 2 ώρες μετά το φαγητό ή μισή ώρα τουλάχιστον πριν. Το ένα το παίρνω το πρωί με άδειο στομάχι και το άλλο βράδυ πάλι με άδειο στομάχι.


Ωραια ειναι φυσιολογικο λοιπον!! Smile Smile
Καλημερα σε όλες!!!

εγω ειχα 35 αιματοκρίτη και τωρα εχω
37 με βοήθησε πολυ το σίδηρο το περνω όποτε μου έρθει 2 φορές την μέρα αλλα 4 ωρες διαφορά με το ασβέστιο και οτι εχει σχεση με ασβεστιο

maroulo

maroulo
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
vgog65 έγραψε:Χριστινάκι σου απάντησα.... Very Happy
Μαριάνθη καλημέραααααααααααααααααααααααααααααααα!!!Καλά είμαι με στη τρελή χαρά!!!! Very Happy Με το αγόρουδι μου που λέμε και στο χωριό!!!Φάρμακα λοιπόν εγώ παίρνω Φολικό οξύ πρωί με σίδηρο και Βιταμίνη C, μεσημέρι μαγνησιο 2 χαπάκια με 1 σαλοσπιρ, απόγευμα Ασβέστιο αναβράζον, και βράδυ σίδηρο!!!Σαν τις γιαγιάδες χωρίς παρέξηγησης.........πολλά χάπιααααααααα!!!!

αντε επιτελούς βικυ με το καλο στην αγκαλιά σου ο αγοραρος

maroulo

maroulo
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
alexia-marinos έγραψε:ετσι ειναι κριστινακι,εκεινη τη στιγμη ολα ερχονται φυσιολογικα....ειναι το ενστικτο που σε καθοδηγει...κ εγω φοβομουν για οταν θα ερχοταν εκεινη η στιγμη ομως ολα εγιναν τοσο μαγικα που αντεξα κ τους πονους κ ολα...σας τα γραφω κ τα ξαναθυμαμαι κ βουρκωνω...οταν ερθει εκεινη η ευλογημενη ωρα θα με θυμηθειτε....ναι,πονεσα ομως αντεξα γιατι το μονο που ηθελα ηταν να παρω το μωρο μου στην αγκαλια μου κ τωρα στο δευτερο με το καλο παλι ετσι θα ηθελα να γεννησω,χωρις να θελω να κατηγορησω αλλες μανουλες που γεννησαν με επισκληριδιο η με καισαρικη...να μην παρεξηγηθω κιολας....

αναλόγως ποσο πονάει καθε γυναίκα δίπλα μου ηταν μια κοπελα που γέννησε μεσα σε 30 λεπτα, εγω διαστολη 3 αυτη 1 και σε 10 λεπτα λεει βγενει και εγω εκανα αλλεσ 13 ώρες να γεννήσω

maroulo

maroulo
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Iokasti27 έγραψε:Βικυ μου συγχαρητηρια για το γιο!! Βλεπω τη λιστα κ το ονομα μου ειναι μαυρο κ λεω ποτε θα χρωματισει; Αυριο στο αλφα τεστ ελοιζω να μαθω κατι αν κ καθε φορα ο γιατρος μου μου λεει ´´ειναι νωρις, μη βιαζεσαί´´!!!

Εμενα η μητερα μου που δεν εκανε επισκληριδιο δε πονεσε πολυ.. Ειχε πονους περιοδου- πιο εντονους λιγο.. Καθολου δε ταλαπωρηθηκε κ αυτα περι ουρλιαχτων κλπ ειναι εντελως παραμυθι! Πιστευω οτι σιγουρα ειναι καλυτερα χωρις αλλα εκεινη τη στιγμη ακολουθεις τυφλα το γιατρο σου!! Οποτε την κανεις!!

εγω πάντως δεν μπορούσα απο τους πόνους να ακολουθήσω το γιατρό μην σου πω ουτε να τον δω. ποναγα πολυ ετρεμα
ολόκληρη. πάντως η επισκληριδιο εμενα δεν με βοήθησε μου έκανε κακό, γιατι σταμάτησε της συσπάσεις και μου βάλανε 2 μπουκάλες ορούς με πόνους οποτε πονουσα πιο πολυ απο το κανονικό, και με καθυστέρησε και 3 με 4 ώρες μέχρι να ξανα εχω συσπάσεις

maroulo

maroulo
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
τελικά νομίζω ειμαι μονη μου μεσα. παω να κοιμηθώ γιατι 5 θα σηκωθώ, αυριο παω ταξιδάκι λευκαδα να δω τουσ γονείς μου. θα κάτσω 10 μέρες μετα τελειώνει η αδεια μου και πάλι δουλειά Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad καληνύχτα κορίτσια.

vgog65

vgog65
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Καλημέρα κορίτσιαααααααααα!!!! Very Happy
Ιοκάστη και Μαρούλο ευχαριστώ για τα συγχαριλίκια... Very Happy Καλά αποτελέσματα στα κορίτσι που πήγανε ή θα πάνε για άλφα τεστ!!!Μαρούλωωωωωωωωωωω θάλω και εγώ Λευκάδα θαλασίτσα να ΄ξέρες πόσο σε ζηλεύω...!!!!Κορίτσια το μωρό εγώ το ένιωσα 14η εβδομάδα και το νιώθω με το ίδιο τρόπο μέχρι και σήμερα μου το επιβεβαιώσε και η γιατρός οτι είναι αυτό...νιώθω ενα γαργαλητό τρελό εσωτερικά σε διάφορα σημεία τησ κοιλιάς και έχουν αργήσει και γίνονται εντονότερα!!!! Very Happy Πήγα για τις μηνίαιες εξετάσεις αίματος και ούρων πρωινιάτικο!!!! Very Happy

marianthi_m

marianthi_m
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Καλημέρα φουσκωτούλες!

Τί κάνετε? Εγώ πήγα το πρωί να πάρω αποτελέσματα εξετάσεων και ο αιματοκρίτης μου έχει πέσει! Κι άλλο! Ενώ παίρνω σίδηρο 2 φορές τη μέρα.. Έχω 32! χάλια!
Επίσης έχω χαμηλή ουρία... στο όριο περίπου... τί είναι αυτό τώρα??? Θα παρω τον γιατρό αργότερα... ουφ πια! 100 εξετάσεις! βαρέθηκα...

http://www.creativebeez.gr

vgog65

vgog65
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Καλημέρ Μαριάνθη !Άστα να πάνε και έμενα όλο αλλάζουνε οι τιμές... στις εξετάσεις παρόλα τα φάρμακα που παίρνω!!!Τελευταία φορά και έμενα ο αιματοκρίτης ήτανε 32 σήμερα να δούμε που ξαναέκανα εξετάσεις τι γίνεται!!! Very Happy Άσε που πρωινιάτικο μου άνοιξε η μύτηκαι έτρεχε αίμα...καινούργιο πάλι αυτό!!!

vgog65

vgog65
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Σεπτέμβριος 2012
Εγκυούλες Σεπτεμβρίου-Οκτωβρίου 2012-Νο 2!!!!! - Σελίδα 28 351126 desT 12/9/2012 (φύλο κοριτσάκι)
flowersofouli 21/09/2012 Αγοράκι
flower vgog 23/9/2012 Αγοράκι
JOANNA100883 27/01/2012 (φύλο άγνωστο)
Κωνσταντίνα 28/9/2012 (φύλο άγνωστο)
flower LizaG 30/9/2012 (Αγοράκι)

Οκτώβριος 2012
Deb 03/10/2012 (φύλο άγνωστο)
flower Panik11 4/10/12(95% Αγοράκι)
flower Κat3rina 5/10/12 Αγοράκι
Iokasti 6/10/12 (φύλο άγνωστο)
flowerMarianthi_m 11/10/12 (90% Aγοράκι)
Εγκυούλες Σεπτεμβρίου-Οκτωβρίου 2012-Νο 2!!!!! - Σελίδα 28 351126 Anna_gt 12/10/12 Κοριτσάκι
Εγκυούλες Σεπτεμβρίου-Οκτωβρίου 2012-Νο 2!!!!! - Σελίδα 28 351126 Kristinaki 13/10/12 Κοριτσάκι
Rita_ki 17/10/12 (φύλο άγνωστο)
Εγκυούλες Σεπτεμβρίου-Οκτωβρίου 2012-Νο 2!!!!! - Σελίδα 28 351126 maroulo 21/10/12 (80% κοριτσάκι)
flowerΑurora 23/10/12 (φύλο αγοράκι)
alexia-marinos 31/10/2012 (φύλο άγνωστο)

marianthi_m

marianthi_m
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Βικάκι σήμερα θα πλακωθώ στις φακές και το κόκκινο κρέας!

Πάντως διάβασα για το σίδηρο ότι δεν αρκεί μόνο να παίρνεις αλλά και να το βοηθάς να απορροφηθεί. Το ασβέστιο ας πούμε εμποδίζει τον οργανισμό να απορροφήσει το σίδηρο και θα πρέπει να καταναλώνουμε γεύματα που περιέχουν ασβέστιο με 1 ώρα διαφορά τουλάχιστον από τα γεύματα που περιέχουν σίδηρο. π.χ. όχι φακές ή κρέας με τυρί, όχι πορτοκαλάδα με τοστ ή κορν φλαικς με γάλα... αυτα!

γίναμε και διατροφολόγοι! πςςςςςςςςς


http://www.creativebeez.gr

vgog65

vgog65
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Άστα να πάνε ψάχνεσαι και μαθαίνεις τι να κάνεις!!!! Very Happy Ναι κ εγώ το έχω ακούσει και το πρωί μάλιστα εμένα μου έχει πει να παίρνω φολικό οξύ με σίδηρο και βιταμίνη C διότι απροφούνται καλύτεερα!!!! Very Happy

marianthi_m

marianthi_m
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
vgog65 έγραψε:Άστα να πάνε ψάχνεσαι και μαθαίνεις τι να κάνεις!!!! Very Happy Ναι κ εγώ το έχω ακούσει και το πρωί μάλιστα εμένα μου έχει πει να παίρνω φολικό οξύ με σίδηρο και βιταμίνη C διότι απροφούνται καλύτεερα!!!! Very Happy

Nαι πολύ σωστό είναι αυτό! Εγώ τα ίδια τα παίρνω το μεσημέρι...

http://www.creativebeez.gr

Kristinaki

Kristinaki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Κοριτσαρες μου γεια σας. προσωπικα δε παιρνω ουτε σιδηρο ουτε μαγνησιο ουτε φολικο οξυ. το μονο που παιρνω ειναι τις πολυβιταμινες pregnatal. το φολικο οξυ το επερνα ως τη 12 εβδομαδα και μετα μου το σταματησε γιατι εκανα εμετους με αυτο.
εξετασεις καθε ποσο κανετε; εχω συγχυστει με αυτα που λετε.. εγω εκανα μονο στον προγεννητικο εξετασεις αιματος και ητανε πολυ καλες.. χρειαζεται πιο συχνα; δε μ ειπε ο γιατρος μου να κανω..ουτε να παιρνω ολα οσα παιρνετε..

vgog65

vgog65
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Χριστινάκι καλημέρα...ο κάθε γιατρός είναι διαφορετικός όπως και ο κάθε οργανισμός οπότε προφανώς και ακολουθείς το γιατρό!!! Ότι σου έχει πει μη κολάζεσαι με το τι παίρνουμε εμείς!!! Very Happy Τι θα φάτεεεεεεεε???εμένα μου έκανε η γιαγιάκα φασολάκιαααααααααα λαδερά ...δεν τα τρώει ο άντρας μου και είχα πολύ καιρό να φάω!!!! Very Happy

Kristinaki

Kristinaki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
vgog65 έγραψε:Χριστινάκι καλημέρα...ο κάθε γιατρός είναι διαφορετικός όπως και ο κάθε οργανισμός οπότε προφανώς και ακολουθείς το γιατρό!!! Ότι σου έχει πει μη κολάζεσαι με το τι παίρνουμε εμείς!!! Very Happy Τι θα φάτεεεεεεεε???εμένα μου έκανε η γιαγιάκα φασολάκιαααααααααα λαδερά ...δεν τα τρώει ο άντρας μου και είχα πολύ καιρό να φάω!!!! Very Happy

Εσεις ομως καθε ποσο κανετε εξετασεις ομως Βικακι μου;
το μεσημερι θα φαω κατι πολυ ελαφρυ ισως κανενα τοστ και αποψε θα παμε σε ψαροταβερνα Very Happy
ωραια τα φασολακια λαδερα και μενα μαρεσουν, καλη ορεξη!!

vgog65

vgog65
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Έμενα εξετάσεις αίματος και ούρων κάθε μήνα με βάζει και κάνω!!! Very Happy Ρώτα τον κιόλας ρε Χριστινάκι κακό δεν είναι...αύριο ταβέρνα εμείς με την αδερφή μου και την ανηψιά μου !!!!Παιδάκια μάλλον!!! Very Happy Σε ευχαριστώ καλή όρεξη και σε εσένα Very Happy

desT

desT
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Χριστίνα, με τι αιματοκρίτη ξεκίνησες; Παίζει να μη χρειάζεσαι ακόμα σίδηρο.
Το σίδηρο εμένα μου το έδωσε μετά την αυχενική διαφάνεια γιατί ο αιματοκρίτης ήταν ελάχιστα κάτω από το όριο και το ασβέτιο την επόμενη φορά που πήγα. Έχει δηλαδή λιγότερο από ένα μήνα που το παίρνω. Εξετάσεις έχω κάνει πέρα από τον προγεννητικό άλλες δύο φορές και θα ξανακάνω τώρα μέσα Μαΐου μετά την β' επιπέδου.
Δεν αξίζει να στεναχωριέσαι γι' αυτό. Ο γιατρός σου είναι ίσως του πιο φυσικού τρόπου. Δεν είναι λόγος να τον κατηγορούμε γι' αυτό.

marianthi_m

marianthi_m
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Kαλημέρα Χριστινάκι!

Και εγώ τα ίδια με τη Βίκυ κάθε μήνα με βάζει και κάνω εξετάσεις αίματος και ούρων...

Μαγνήσιο δεν παίρνω αλλά παίρνω σίδηρο, φολικό και ασβέστιο...
Γιατί δεν ρωτάς? Αν και μάλλον η δικιά σου έχει άλλη τακτική... ο κάθε γιατρός έχει τα δικά του!

Εγώ θα φτιάξω για μεσημέρι μια σαλάτα με βάση τις φακές...

http://www.creativebeez.gr

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 28 από 41]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 15 ... 27, 28, 29 ... 34 ... 41  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Δωρεάν φόρουμ | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις