Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
118 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 118 επισκέπτες :: 2 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 9 ... 15, 16, 17 ... 28 ... 40  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 16 από 40]

buttonaki

buttonaki
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
KRISTI, στις 32 βδομάδες μπαίνεις στον 8ο!!! Με το καλόWink

spyros3

spyros3
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
καλημερα κιριτσια κ καλο μηνα.τι κανετε?
εμεις τελικα πηγαμε νοσοκομειο το βραδυ,οσο περνουσε η ωρα ζοριζοταν ο γιος μου παρα αυτα που του εκανα κ πηγαμε.καναμε ενα γερο μασκακι πηρε κ κορτιζονη κ 1 ημασταν σπιτι..κσλυτερα να προλαβαιβω παρα να τρεχω.τωρα θεραπεια για 7 μερες,ειναι καλυτερα σημερα.
εγω βαζω βαζελινη ή babyoil οποτε το θυμηθω ετσι για ενυδατωση πιο πολυ.
πλησιαζει ο καιρος κοριτσια ε?
καλο μηνα..παμε για φαγητο στου παπου κ να φτιαξουμε στεφανι!φιλακια...

378 Εγκυούλες Ιουνίου-Ιουλίου 2012 #5 - Σελίδα 16 Empty ΕΙΜΑΙ ΕΓΚΥΟΥΛΑ! Τρι Μάης 01, 2012 1:06 am

KRISTI 1


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
ευχαριστω κοριτσια!πωπω μου φαινεται τοσο κοντα η γεννα!ειτε λεω ενα διμηνο εμεινε ειτε λεω 9 με 10 βδομαδες εμειναν το ιδιο συντομα μου φαινεται..αχ κοριτσια δεν θελω να αποχωριστω την κοιλουμπα μου!!μου αρεσει πολυ!και μου αρεσει που το νιωθω μεσα μου!μην περασετε για τρελλη..

Demimen


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
KRISTI 1 έγραψε:ευχαριστω κοριτσια!πωπω μου φαινεται τοσο κοντα η γεννα!ειτε λεω ενα διμηνο εμεινε ειτε λεω 9 με 10 βδομαδες εμειναν το ιδιο συντομα μου φαινεται..αχ κοριτσια δεν θελω να αποχωριστω την κοιλουμπα μου!!μου αρεσει πολυ!και μου αρεσει που το νιωθω μεσα μου!μην περασετε για τρελλη..

Όταν δεν ποναω και εγω τα ίδια νιώθω αυτη η κοιλια είναι υπεροχή Smile

markella01

markella01
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
KRISTI 1 έγραψε:καλημερα!τελεια μερα σημερα!σε ποια βδομαδα μπαινω στον 8 μηνα βρε κοριτσια?τωρα ειμαι 30 βδομαδων.η μηπως τον εκλεισα τον 7 μηνα?

Kristi, you RULE!

spyros3 έγραψε:καλημερα κιριτσια κ καλο μηνα.τι κανετε?
εμεις τελικα πηγαμε νοσοκομειο το βραδυ,οσο περνουσε η ωρα ζοριζοταν ο γιος μου παρα αυτα που του εκανα κ πηγαμε.καναμε ενα γερο μασκακι πηρε κ κορτιζονη κ 1 ημασταν σπιτι..κσλυτερα να προλαβαιβω παρα να τρεχω.τωρα θεραπεια για 7 μερες,ειναι καλυτερα σημερα.
εγω βαζω βαζελινη ή babyoil οποτε το θυμηθω ετσι για ενυδατωση πιο πολυ.
πλησιαζει ο καιρος κοριτσια ε?
καλο μηνα..παμε για φαγητο στου παπου κ να φτιαξουμε στεφανι!φιλακια...

Περαστικούλια σπυράκο!

Εμείς πήγαμε ψήσαμε, γυρίσαμε, ντουζάκι και νάνι, πριν κανα 2ωρο ξύπνησα και πριν λίγο ο άντρας μου πήγε για δουλειά. Σήμερα από ότι φαίνεται τον κούρασα το μπέμπη, γιατί κάνω συνέχεια συσπάσεις. Αν συνεχίσουν κι αύριο θα πάρω yuotopar. Ήθελα σήμερα να μαζέψω τα χειμωνιάτικα και να βάλω στα συρτάρια μας τα καλοκαιρινά, άλλα λέω άστο καλύτερα, ας ξεκουραστώ γιατί δεν είμαι να γεννάω στον 8ο.

Πριν λίγο έφαγα λίγη σοκολάτα και ο μπόμπιρας ξεσηκώθηκε...αυτό που λέει και η κρίστι με βρίσκει σύμφωνη... Δεν έχω σκεφτεί καθόλου το μετά της γέννας, όλες οι σκέψεις μου σταματάν εκεί. Θα πάθω κουρούμπελο όταν χάσω την κοιλούμπα...

bebek6

bebek6
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
κι εμεις πηγαμε στο παζαρι κ περπατησαμε κ σε καποια φαση ενιωθα κατι ενοχλησεις χαμηλα, σα να εβαζε η μικρη το ποδι της και να εσπρωχνε προς τα κατω. λετε να ειναι απο το περπατημα? να κατεβηκε? ?

μπεμπα2012

μπεμπα2012
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
εννοητε με βεβεκ μ με το περπατημα κατεβαινει το μωρο κατω ειναι λογικο γιαυτο συνηστουν περπατημα τους 2 τελευταιους μηνες .και εγω παρολο στο σπιτι πριν λιγο ενιωθα τοσο χαμηλα σαν οτι εβαζε ποδι ν βγει κ οολο εβλεπα απ κατω φαντασου
τσακησα και κατι φραουλες κ χοροπηδαμε τωρα

markella01

markella01
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Μου φαίνεται δεν το γλιτώνω το γιουτοπάρ... μετράω τις συσπάσεις μου και είναι ανα 15-20 λεπτά....

Φτου ρε γαμώτο... και φέρνει ταχυκαρδία το άτιμο... δεν παίζει να κοιμηθώ απόψε...

Παρακολουθώ εδώ και μια ώρα περίπου τις συσπάσεις, θα κάνω υπομονή άλλη μισή ωρίτσα και μετά θα πάρω μισό χαπάκι, όπως μου είχε συστήσει ο γιατρός.

Η βλακεία είναι ότι έρχονται ενώ είμαι μισοξαπλωμένη στο κρεββάτι...οπότε ξεκούραση και προσοχή... ευτυχώς σε μια βδομάδα έχω ραντεβού στο νοσοκομείο....Θα σας ενημερώσω μόλις συνέλθω λίγο...

bebek6

bebek6
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Xrysa m nai na mas peis!! egw afto to sprwksimo pou niwthw to niwthw synexeia apo to apogevma k avrio exw ekswterikes douleies k exw fovithei. ti niwthw poly xamila apopse k me ponaei otan klwtsaei xamila. thelei na vgei to paidi mou?

markella01

markella01
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Ίσως να εμπεδώνεται κορίτσι μου... Οι συσπάσεις συνεχίζουν άλλα επειδή είμαι μόνη (γονείς και κόρη κοιμούνται, άντρας δουλεύει) δε θα το πάρω σήμερα, γιατί ξέρω τι άτιμο είναι, θέλω να έχω κόσμο γύρω μου όταν το πάρω...Θα με πιάσουν ταχυκαρδίες και θα φοβηθώ, και με το ιστορικό μου με διαταραχή πανικού που είχα, αποφεύγω να στρεσάρω τον εαυτό μου...

Ακανόνιστες είναι οι συσπάσεις και χωρίς πόνο... δεν πιστεύω να είναι κάτι ανησυχητικό... απλά θέλω να έχω το κεφάλι μου ήσυχο... Οπότε προς το παρόν ξάπλα μέχρι να με πάρει ο ύπνος και χαλάρωση...Δοκίμασε τις επόμενες μέρες να ξεκουραστείς να δεις αμα νιώθεις τις ίδιες ενοχλήσεις κάτω...

bebek6

bebek6
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
ti ennoeis na empedwnetai Xrysa mou? den katalava. ki esy kali ksekourasi kai xalarwse na koimitheis! filakia k kalo vrady!

Astarte

Astarte
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
markella01 έγραψε:Ίσως να εμπεδώνεται κορίτσι μου... Οι συσπάσεις συνεχίζουν άλλα επειδή είμαι μόνη (γονείς και κόρη κοιμούνται, άντρας δουλεύει) δε θα το πάρω σήμερα, γιατί ξέρω τι άτιμο είναι, θέλω να έχω κόσμο γύρω μου όταν το πάρω...Θα με πιάσουν ταχυκαρδίες και θα φοβηθώ, και με το ιστορικό μου με διαταραχή πανικού που είχα, αποφεύγω να στρεσάρω τον εαυτό μου...

Ακανόνιστες είναι οι συσπάσεις και χωρίς πόνο... δεν πιστεύω να είναι κάτι ανησυχητικό... απλά θέλω να έχω το κεφάλι μου ήσυχο... Οπότε προς το παρόν ξάπλα μέχρι να με πάρει ο ύπνος και χαλάρωση...Δοκίμασε τις επόμενες μέρες να ξεκουραστείς να δεις αμα νιώθεις τις ίδιες ενοχλήσεις κάτω...

Μη φοβάσαι, απλά χαλάρωσε. Θα τα έχεις αυτά τις τελευταίες εβδομάδες, είναι φυσιολογικό από όσο ξέρω και εγώ.
Και πρόσεχε μη σε ψήσουν να σου κάνουν πρόκληση νωρίτερα από το κανονικό λόγω συσπάσεων, δείξε δόντια! Mad

μπεμπα2012

μπεμπα2012
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
βεβεκ μ μην αγχωνεσαι κοπελα μ ειναι φυσιολογικο μηνκανει τρελες δουλειες ομως ...
και εγω αυριο εχω δουλειες εξωτερικες
εφορια κεπ οαεδ ραντεβου στο γιατρο

markella01

markella01
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Astarte, θέλω πάρα πολύ να με πιάσουν οι πόνοι μόνοι τους... Τώρα φυσικά είμαι πολύ πιο υποψιασμένη...έχω δικό μου άνθρωπο (μαία) μέσα στο νοσοκομείο και ξέρω ότι θα επιδιώξει το καλύτερο για μένα...Οι συσπάσεις τώρα είναι ανα 20 - 30 λεπτά... Όλα καλά θα πάνε.

Bebek εμπέδωση είναι όταν το μωρό έχει γλιστρήσει με το κεφαλάκι του στο άνοιγμα της λεκάνης...Άλλο παίρνει θέση το μωρό (δλδ με το κεφάλι προς τα κάτω και κοιτάζοντας τη σπονδυλική μας στήλη) κι άλλο εμπέδωση. Εμένα ήδη έχει πάρει θέση. Είσαι βέβαια 27 εβδομάδων και είναι νωρίς για κάτι ΄τετοιο... το παρακολουθείς και το αναφέρεις στο γιατρό...Μη σε τρομάζω κιόλας... μπορεί απλά να είναι το κεφαλάκι και οι μπουνίτσες του μωρού που σε πιέζουν χαμηλά...

Astarte

Astarte
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
markella01 έγραψε:
Astarte έγραψε:Καλημέρα!

Με έχει πιάσει ψιλοπανικός για τους πόνους Shocked
Πώς να είναι άραγε; ΠΡΕΠΕΙ να αντέξω γιατί θα γεννήσω σπίτι!
Έχω κάνει βέβαια γιόγκες, αναπνοές, ανώδυνους και ότι βάζει ο νους σας, αλλά τώρα με έχει πιάσει τρομάρα!
Πόσες έχετε ζήσει αυτούς τους πόνους σε άλλο παιδάκι; Έχετε ακούσει τίποτα από φίλες / γνωστές;

Πόσο σε ζηλεύω! Ήθελα κι εγώ να γεννήσω σπίτι με μαία άλλα η μάνα μου μου λέει θέλεις να πεθάνω από το άγχος, κι επειδή πέρασε ένα ψιλοεγκεφαλικό πριν λιγα χρόνια είπα να της κανω το χατήρι....
Οι πόνοι είναι σαν δυνατοί πόνοι περιόδου... δυνατοί όμως... δεν είναι τόσο το μέγεθος του πόνου... άλλωστε με διαστολή 10 ο πόνος κρατάει ένα λεπτό , ένα λεπτό σταματάει, ένα λεπτό ξαναρχίζει κλπ. Πιο πολύ είναι η διάρκεια που επειδή πονάς κουράζεσαι και σου φαίνεται ο πόνος αβάσταχτος. Τουλάχιστο αυτό ένιωθα εγώ... Η κάθε γυναίκα έχει κι άλλη αντοχή. Πάντως οι αναπνοές βοηθάνε πάρα πολύ. Εγώ δεν έβγαλα κιχ στη γέννα μου λόγω των αναπνοών, με κράτησαν.
Εσύ που θα είσαι στο σπίτι θα έχεις την πολυτέλεια να περνάς τους πόνους είτε καθιστή, είτε ξαπλωμένη, είτε όρθια, είτε ακόμα μέσα στη μπανιέρα που είναι το καλύτερο. Θεωρώ πολύ καλύτερο να μπορείς να στέκεσαι παρά τους πόνους, σε συγκριση με το να είσαι καθηλωμένη σε ένα κρεβάτι και να σε σφάζει η μέση.
Θα έχεις θάρρος, αισιοδοξία, θα κάνεις μια προσευχούλα, θα συγκεντωθείς στο σώμα σου και στις αναπνοές σου και όλα θα πάνε καλά... Εγώ τουλάχιστο έτσι προτίθεμαι να περάσω εκείνη τη στιγμή που λόγω νοσοκομείου φυσικά θα με αποσπούν πάρα πολύ.

Τώρα το είδα αυτό! (και τα άλλα τα πριν!)

Ρε τί είστε εσείς, βάλσαμο είστε! Very Happy

Σχετικά με σένα τώρα, φυσικά όλα καλά θα πάνε, ελπίζω να είσαι ξαπλωμένη με λαπτοπ πάντως!

Α επίσης, κι εγώ αμυγδαλέλαιο βάζω για τις ραγάδες. Τίποτα δεν έχω βγάλει ακόμα, ίδωμεν.

bebek6

bebek6
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
mpempa mou avrio exw repo kai prepei na ginoun ola..i estw polla apo afta k exei perpatima gamwto..telospantwn..
as exoume kalo ksimerwma!!
filakia!!!

bebek6

bebek6
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Xrysa m den to iksera afto! elpizw na min einai kati tetoio. ontws san mpounitses moiazei,tha deiksei.
filakia,tin kanw!  Εγκυούλες Ιουνίου-Ιουλίου 2012 #5 - Σελίδα 16 22743  Εγκυούλες Ιουνίου-Ιουλίου 2012 #5 - Σελίδα 16 22743  Εγκυούλες Ιουνίου-Ιουλίου 2012 #5 - Σελίδα 16 22743

bebek6

bebek6
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
kalimera!! ti kanete? koimosaste akoma vre? egw etoimazomai na vgw gia douleies k fovamai..  Εγκυούλες Ιουνίου-Ιουλίου 2012 #5 - Σελίδα 16 534787

Αυγολεμονη


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
και εγω φοβαμαι παρασκευη 99.99999% ξεκινα η μετακομοιση εγω κουραζομαι να σιδερωσω και να πιασω γαλατα απο τον φουρνο φανταστητε αυτο φοβαμαι πολυ κοβετε η αναπνοη μου εχω αγχος πολυ κανω τις προσευχουλες μου να αντεξω οι ρουμανοι εχουν αφησει και απληρωτα την αηκ(ηλεκτρικη)και το νερο συνολο 1000 ισως παω στο σπιτι μου χωρις νερο και ρευμα παρασκευη - δευτερα θα μιλησουμε με αυτους δεν ξερω τι θα γινει ισως και να την φαμε εμεις οσο και να προσπαθω απελπιζομαι οταν τα σκεφτομαι ασε που καθε μερα θα πηγαινω το μωρο αποσταση μεγαλη σχολειο δεν θελω να την αλλαξω για 30 μερες που εμειναν. ειμαι πελαγομενη και επειδη το αγχος μου φαινεται και καποτε δεν συγκρατιεμαι ακουω και τις φωνες του αντρα μου που τον πιεζουν πολυ στην δουλεια να μην τα λεω και να μην αγχωνομε να μην παθει το μωρο και θα φταιω εγω.. και εγω που να τα πω?? παλι σκατα νιωθω γμτ φοβαμαι για ολα Sad Sad

μπεμπα2012

μπεμπα2012
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
kalhmera τι κανετε?
λοιπον μολις τελειωσα της δουλειες μ εφορια οαεδ .πηγα ν ρωτησω ποτε ξεκινανε οι αιτησεις για το προγραμμα της εετα.πηγα και γιατρο . γενναμε 12 ιουλιου αυτα

markella01

markella01
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Αυγολεμονη έγραψε:και εγω φοβαμαι παρασκευη 99.99999% ξεκινα η μετακομοιση εγω κουραζομαι να σιδερωσω και να πιασω γαλατα απο τον φουρνο φανταστητε αυτο φοβαμαι πολυ κοβετε η αναπνοη μου εχω αγχος πολυ κανω τις προσευχουλες μου να αντεξω οι ρουμανοι εχουν αφησει και απληρωτα την αηκ(ηλεκτρικη)και το νερο συνολο 1000 ισως παω στο σπιτι μου χωρις νερο και ρευμα παρασκευη - δευτερα θα μιλησουμε με αυτους δεν ξερω τι θα γινει ισως και να την φαμε εμεις οσο και να προσπαθω απελπιζομαι οταν τα σκεφτομαι ασε που καθε μερα θα πηγαινω το μωρο αποσταση μεγαλη σχολειο δεν θελω να την αλλαξω για 30 μερες που εμειναν. ειμαι πελαγομενη και επειδη το αγχος μου φαινεται και καποτε δεν συγκρατιεμαι ακουω και τις φωνες του αντρα μου που τον πιεζουν πολυ στην δουλεια να μην τα λεω και να μην αγχωνομε να μην παθει το μωρο και θα φταιω εγω.. και εγω που να τα πω?? παλι σκατα νιωθω γμτ φοβαμαι για ολα Sad Sad

Ψυχραιμία... ψυχραιμία κορίτσι μου... η στεναχώρια, ο θυμός και το άγχος είναι κακοί σύμβουλοι...λογικός ο φόβος, άλλα είπαμε... πάμε όπως μας έρθουν, προσαρμοζόμαστε και προχωράμε...ίσως δε γίνουν τα πράγματα όπως ακριβώς θέλαμε, άλλα να είμαστε ανοιχτοί σε ότι έρθει...Σε φιλώ γλυκά και στέλνω μια αγκαλιά για παρηγοριά.

μπεμπα2012 έγραψε:kalhmera τι κανετε?
λοιπον μολις τελειωσα της δουλειες μ εφορια οαεδ .πηγα ν ρωτησω ποτε ξεκινανε οι αιτησεις για το προγραμμα της εετα.πηγα και γιατρο . γενναμε 12 ιουλιου αυτα

Όλα καλά στο γιατρούλη ε? Μπράβο Πόπη, αντε δεν έμεινε πολύ.

Εγώ το φάρμακο τελικά το πήρα 4 η ώρα που ήρθε ο άντρας μου και τον έβαλα να με κρατάει σφιχτά όταν πέσαμε για ύπνο, ένιωσα και ταχυκαρδίες ένιωσα και να μην ορίζω τα χέρια μου , άλλα ευτυχώς κοιμήθηκα ένα 6ωρο.

Σηκώθηκα να φτιάξω τα ρούχα μας τα καλοκαιρινά και γρήγορα κουράστηκα, κάθησα λίγο τώρα, μετά θα συνεχίσω, πρέπει να γίνει αυτή η δουλειά, λάου λάου, θα συνεχίσω και με τα χαπάκια και πιστεύω όλα θα πάνε καλά.
Οι συσπάσεις συνεχίζονται άλλα έχω μια χαζή αισιοδοξία ότι τίποτα κακό δε θα συμβεί. Και ο μόνος λόγος που πήρα από χτες το φάρμακο ήταν μήπως το μωρό στρεσσάρεται από τις συσπάσεις και παίρνοντας το χάπι το βοηθήσω να ηρεμήσει, για μένα δε με νοιάζει καθόλου.

Καλημερούδια και σας φιλώ γλυκά. (α, έφτασα αισίως τα 72 κιλά - από 63. Εννιά κιλά σύνολο μέχρι στιγμής, δεν είναι άσχημα ε? Θα δω βέβαια τι θα μου πει κι ο γιατρός την άλλη Τρίτη, άλλα νομίζω είμαι καλά)

spyros3

spyros3
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
καλημερα κοριτσια τι κανετε?σας ευχαριστω ολες σας για τον γιο μου,με την αγωγη ειναι καλυτερα.
κοριτσια ψωνησα τα τελευταια κ αργιζω σιγα σιγα να ετοιμαζομαι κ την βαλιτσα γιατα τελος του μηνα που θα παω κατι μου λεει να την εχω μαζι μου...μπηκαμε στην τελικη ευθεια!!!
μπεμπα πας με καισαρικη γιαυτο κ ξερεις ημερομηνια?
Χρυσα να προσεχεις σιγα σιγα οκ?φαγαμε τον γαιδαρο μην κολλησουμε στην ουρα!τα λεω για να τακουω κ εγω...η κοιλια μου εχει κατεβει!!εμενα μου απαγορεψε το περπατημα,ειναι ηδη χαμηλα.!
Αυγολεμονη τελικα μεταλομιζεις ε?προσεκτικα κοριτσι..μακαρι να ταν διαφορετικα τα πραγματα.

398 Εγκυούλες Ιουνίου-Ιουλίου 2012 #5 - Σελίδα 16 Empty ΕΙΜΑΙ ΕΓΚΥΟΥΛΑ! Τετ Μάης 02, 2012 2:10 am

KRISTI 1


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
αυγολεμονη τι να πω κοριτσι μου..θετικη σκεψη και υπομονη...μαρκελα καλα κανεις και εχεις αισιοδοξια γιατι ολα θα πανε καλα!καλε μονο 9 κιλα?φτου φτου!! Smile!σιγα να μην σου πει τιποτα ο γιατρος σου!που να ειχε εμενα πελατισσα που εχω σπασει ρεκορ χαχαχαχαχαχα!

kastoria

kastoria
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
αυγολεμονακι μου think possitive!! ολα για καποιο λογο γινονται..να σκεφτεσαι το νινι εσυ κ ολα θα πανε καλα!!!

Εγω οσο περνανε οι μερες αγχωνομαι κ ζοριζομαι και πανικοβαλλομαι, σας ειπα οτι μεχρι 25 θα γεννησω ε? εκτος απροοπτου του μπεμπη, μπορει να παω παρασκευη για εξεταση κ να μου πει παιρνεις βαλιτσα κ ερχεσαι...φοβαμαι πολυ!!!
ο μπεμπης κοβει βολτες και πολυ μου αρεσει, αχ κοριτσια δε ξερω τι με περιμενει!!!!τελοσπαντων μη σας αγχωνω κ εσας..πολλα φιλια!!

400 Εγκυούλες Ιουνίου-Ιουλίου 2012 #5 - Σελίδα 16 Empty ΕΙΜΑΙ ΕΓΚΥΟΥΛΑ! Τετ Μάης 02, 2012 4:08 am

KRISTI 1


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
γιατι καστορια μπορει να σου πει παρασκευη γεννας?τοσο νωρις Rolling Eyes λογικο ειναι να φοβασαι αλλα εκεινη την στιγμη οπως λενε και ολες εδω μεσα ειναι τελειως διαφορετικα.

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 16 από 40]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 9 ... 15, 16, 17 ... 28 ... 40  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Forumgreek.com | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις