Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
15 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 15 επισκέπτες :: 2 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 6 ... 8, 9, 10 ... 19 ... 29  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 9 από 29]

201ΠΑΙΔΙΚΟΙ ΣΤΑΘΜΟΙ ΚΑΙ ΕΣΠΑ - Σελίδα 9 Empty Απ: ΠΑΙΔΙΚΟΙ ΣΤΑΘΜΟΙ ΚΑΙ ΕΣΠΑ Παρ Μάης 11, 2012 12:18 am

litsakos

litsakos
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
misspigi έγραψε:βρε κοριτσια γιατι μαζευετε χαρτια απο τωρα; ακομα δεν αρχισαν οι αιτησεις. θελουν με ημερομηνιες πριν τις εγγραφες;

Μαζευω γιατι δεν ξερω κατα ποσο θα μπορω ευκολα μετα...σημερα τα εχω αρρωστα και τα δυο μου μικρα οποτε αν επρεπε σημερα να κανω χαρτια θα επρεπε να κανω ολοκληρη ιστορια ή να λειψει απο την δουλεια ο μπαμπας τους (πραγμα πολυ δυσκολο...).Να σκεφτεις 2 μερες τωρα που χρειαστηκε να παω σε ΟΑΕΔ,δημαρχειο,παιδιατρο για βεβαιωση αφησα τον μεγαλο που ηταν ηδη αρρωστος με τον πατερα μου κ ειχα το μικρο μαζι μου.
Εχω κ το χουι να ειμαι ετοιμη και να μην πιεζομαι και αγχωνομαι.

202ΠΑΙΔΙΚΟΙ ΣΤΑΘΜΟΙ ΚΑΙ ΕΣΠΑ - Σελίδα 9 Empty Απ: ΠΑΙΔΙΚΟΙ ΣΤΑΘΜΟΙ ΚΑΙ ΕΣΠΑ Παρ Μάης 11, 2012 12:25 am

????????


Επισκέπτης
καλα κανετε κι εγω λιγα λιγα τα μαζευω προσοχη το ξαναλεω γινομαι κουραστικη αλλα θελει προσοχη στο εκκαθαριστικο ΟΧΙ απλη φωτοτυπια!!!!!!!

203ΠΑΙΔΙΚΟΙ ΣΤΑΘΜΟΙ ΚΑΙ ΕΣΠΑ - Σελίδα 9 Empty Απ: ΠΑΙΔΙΚΟΙ ΣΤΑΘΜΟΙ ΚΑΙ ΕΣΠΑ Παρ Μάης 11, 2012 12:27 am

mamavivo

mamavivo
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
litsakos έγραψε:

αυτο το εκανα κουοτ για να το βρισκω ευκολα Razz

ΒΙΒΗΗΗ πηρα στα γραφεια της Ε.Ε.Τ.Α.Α. και ρωτησα για το αντιγραφο ενσημων, δεν μπορουσε να με ενημερωσει.Δεν γνωριζε και μου ειπε να περιμενουμε να βγει η προσκληση και οτι το πιο πιθανο ειναι να το διευκρινησουν στην προσκληση.
Εμαθες κατι διαφορετικο εσυ?
εγω παιρνω απο το πρωι στο ΙΚΑ και με εχουν συνδεσει στο μ...ι τους .δλδ ΗΜΑΡΤΟΝ .
ΚΑΙ δεν προλαβα και να περασω σημερα απο εκει .συνεχιζω και παιρνω τηλεφωνο
καλημερα σας Very Happy Very Happy Very Happy

204ΠΑΙΔΙΚΟΙ ΣΤΑΘΜΟΙ ΚΑΙ ΕΣΠΑ - Σελίδα 9 Empty Απ: ΠΑΙΔΙΚΟΙ ΣΤΑΘΜΟΙ ΚΑΙ ΕΣΠΑ Παρ Μάης 11, 2012 12:30 am

litsakos

litsakos
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
mamavivo έγραψε:
litsakos έγραψε:

αυτο το εκανα κουοτ για να το βρισκω ευκολα Razz

ΒΙΒΗΗΗ πηρα στα γραφεια της Ε.Ε.Τ.Α.Α. και ρωτησα για το αντιγραφο ενσημων, δεν μπορουσε να με ενημερωσει.Δεν γνωριζε και μου ειπε να περιμενουμε να βγει η προσκληση και οτι το πιο πιθανο ειναι να το διευκρινησουν στην προσκληση.
Εμαθες κατι διαφορετικο εσυ?
εγω παιρνω απο το πρωι στο ΙΚΑ και με εχουν συνδεσει στο μ...ι τους .δλδ ΗΜΑΡΤΟΝ .
ΚΑΙ δεν προλαβα και να περασω σημερα απο εκει .συνεχιζω και παιρνω τηλεφωνο
καλημερα σας Very Happy Very Happy Very Happy

Πηρα μολις στο δημο Αμαρουσιου γιατι εκει γραφουν επικυρωμενο αντιγραφο και εκει παλι δεν ηξεραν.Επαναλαμβαναν "επικυρωμενο πρεπει να ειναι" ειπα κ αυτο που εγραψε η Φλωρα οτι δεν επικυρωνουν πια και δεν το γνωριζαν,μου ειπε κ αυτη οτι αν ειναι ετσι θα γινει διευκρινηση στην προσκληση.
Με ΙΚΑ δεν εχω μιλησει.Αν μιλησεις κ βγαλεις ακρη πες το μας Βιβη Laughing

205ΠΑΙΔΙΚΟΙ ΣΤΑΘΜΟΙ ΚΑΙ ΕΣΠΑ - Σελίδα 9 Empty Απ: ΠΑΙΔΙΚΟΙ ΣΤΑΘΜΟΙ ΚΑΙ ΕΣΠΑ Παρ Μάης 11, 2012 12:33 am

florentiab

florentiab
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
litsakos έγραψε:
mamavivo έγραψε:
litsakos έγραψε:

αυτο το εκανα κουοτ για να το βρισκω ευκολα Razz

ΒΙΒΗΗΗ πηρα στα γραφεια της Ε.Ε.Τ.Α.Α. και ρωτησα για το αντιγραφο ενσημων, δεν μπορουσε να με ενημερωσει.Δεν γνωριζε και μου ειπε να περιμενουμε να βγει η προσκληση και οτι το πιο πιθανο ειναι να το διευκρινησουν στην προσκληση.
Εμαθες κατι διαφορετικο εσυ?
εγω παιρνω απο το πρωι στο ΙΚΑ και με εχουν συνδεσει στο μ...ι τους .δλδ ΗΜΑΡΤΟΝ .
ΚΑΙ δεν προλαβα και να περασω σημερα απο εκει .συνεχιζω και παιρνω τηλεφωνο
καλημερα σας Very Happy Very Happy Very Happy

Πηρα μολις στο δημο Αμαρουσιου γιατι εκει γραφουν επικυρωμενο αντιγραφο και εκει παλι δεν ηξεραν.Επαναλαμβαναν "επικυρωμενο πρεπει να ειναι" ειπα κ αυτο που εγραψε η Φλωρα οτι δεν επικυρωνουν πια και δεν το γνωριζαν,μου ειπε κ αυτη οτι αν ειναι ετσι θα γινει διευκρινηση στην προσκληση.
Με ΙΚΑ δεν εχω μιλησει.Αν μιλησεις κ βγαλεις ακρη πες το μας Βιβη Laughing


η βεβαίωση ενσήμων του εργοδότη δεν χρειάζεται επικύρωση από το ΙΚΑ πλέον. αυτό είναι σίγουρο.
όσον αφορά τις φωτοτυπίες των μηχανογραφημένων ενσήμων προφανώς θα χρειάζονται κάποια επικύρωση.

206ΠΑΙΔΙΚΟΙ ΣΤΑΘΜΟΙ ΚΑΙ ΕΣΠΑ - Σελίδα 9 Empty Απ: ΠΑΙΔΙΚΟΙ ΣΤΑΘΜΟΙ ΚΑΙ ΕΣΠΑ Παρ Μάης 11, 2012 12:36 am

mamavivo

mamavivo
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
florentiab έγραψε:
litsakos έγραψε:
mamavivo έγραψε:
litsakos έγραψε:

αυτο το εκανα κουοτ για να το βρισκω ευκολα Razz

ΒΙΒΗΗΗ πηρα στα γραφεια της Ε.Ε.Τ.Α.Α. και ρωτησα για το αντιγραφο ενσημων, δεν μπορουσε να με ενημερωσει.Δεν γνωριζε και μου ειπε να περιμενουμε να βγει η προσκληση και οτι το πιο πιθανο ειναι να το διευκρινησουν στην προσκληση.
Εμαθες κατι διαφορετικο εσυ?
εγω παιρνω απο το πρωι στο ΙΚΑ και με εχουν συνδεσει στο μ...ι τους .δλδ ΗΜΑΡΤΟΝ .
ΚΑΙ δεν προλαβα και να περασω σημερα απο εκει .συνεχιζω και παιρνω τηλεφωνο
καλημερα σας Very Happy Very Happy Very Happy

Πηρα μολις στο δημο Αμαρουσιου γιατι εκει γραφουν επικυρωμενο αντιγραφο και εκει παλι δεν ηξεραν.Επαναλαμβαναν "επικυρωμενο πρεπει να ειναι" ειπα κ αυτο που εγραψε η Φλωρα οτι δεν επικυρωνουν πια και δεν το γνωριζαν,μου ειπε κ αυτη οτι αν ειναι ετσι θα γινει διευκρινηση στην προσκληση.
Με ΙΚΑ δεν εχω μιλησει.Αν μιλησεις κ βγαλεις ακρη πες το μας Βιβη Laughing


η βεβαίωση ενσήμων του εργοδότη δεν χρειάζεται επικύρωση από το ΙΚΑ πλέον. αυτό είναι σίγουρο.
όσον αφορά τις φωτοτυπίες των μηχανογραφημένων ενσήμων προφανώς θα χρειάζονται κάποια επικύρωση.
ποια ειναι αυτη βεβαιωση ενσημων του εργοδοτη ?που θα την βρω?
να επισημανω οτι εχουμε εναν λογιστη φαντασμα στην εταιρια και ολα αυτα με δυσκολευουν παρα πολυυυυυυυυυυυυυυυυ και με αγχωνουν ταμαλα Very Happy Shocked

207ΠΑΙΔΙΚΟΙ ΣΤΑΘΜΟΙ ΚΑΙ ΕΣΠΑ - Σελίδα 9 Empty Απ: ΠΑΙΔΙΚΟΙ ΣΤΑΘΜΟΙ ΚΑΙ ΕΣΠΑ Παρ Μάης 11, 2012 12:39 am

litsakos

litsakos
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
mamavivo έγραψε:
florentiab έγραψε:
litsakos έγραψε:
mamavivo έγραψε:
litsakos έγραψε:

αυτο το εκανα κουοτ για να το βρισκω ευκολα Razz

ΒΙΒΗΗΗ πηρα στα γραφεια της Ε.Ε.Τ.Α.Α. και ρωτησα για το αντιγραφο ενσημων, δεν μπορουσε να με ενημερωσει.Δεν γνωριζε και μου ειπε να περιμενουμε να βγει η προσκληση και οτι το πιο πιθανο ειναι να το διευκρινησουν στην προσκληση.
Εμαθες κατι διαφορετικο εσυ?
εγω παιρνω απο το πρωι στο ΙΚΑ και με εχουν συνδεσει στο μ...ι τους .δλδ ΗΜΑΡΤΟΝ .
ΚΑΙ δεν προλαβα και να περασω σημερα απο εκει .συνεχιζω και παιρνω τηλεφωνο
καλημερα σας Very Happy Very Happy Very Happy

Πηρα μολις στο δημο Αμαρουσιου γιατι εκει γραφουν επικυρωμενο αντιγραφο και εκει παλι δεν ηξεραν.Επαναλαμβαναν "επικυρωμενο πρεπει να ειναι" ειπα κ αυτο που εγραψε η Φλωρα οτι δεν επικυρωνουν πια και δεν το γνωριζαν,μου ειπε κ αυτη οτι αν ειναι ετσι θα γινει διευκρινηση στην προσκληση.
Με ΙΚΑ δεν εχω μιλησει.Αν μιλησεις κ βγαλεις ακρη πες το μας Βιβη Laughing


η βεβαίωση ενσήμων του εργοδότη δεν χρειάζεται επικύρωση από το ΙΚΑ πλέον. αυτό είναι σίγουρο.
όσον αφορά τις φωτοτυπίες των μηχανογραφημένων ενσήμων προφανώς θα χρειάζονται κάποια επικύρωση.
ποια ειναι αυτη βεβαιωση ενσημων του εργοδοτη ?που θα την βρω?
να επισημανω οτι εχουμε εναν λογιστη φαντασμα στην εταιρια και ολα αυτα με δυσκολευουν παρα πολυυυυυυυυυυυυυυυυ και με αγχωνουν ταμαλα Very Happy Shocked

Τα ενσημα μηχανογραφημενα δινονται πλεον, η βεβαιωση ενσημων απο εργοδοτη τι ειναι Φλω?

208ΠΑΙΔΙΚΟΙ ΣΤΑΘΜΟΙ ΚΑΙ ΕΣΠΑ - Σελίδα 9 Empty Απ: ΠΑΙΔΙΚΟΙ ΣΤΑΘΜΟΙ ΚΑΙ ΕΣΠΑ Παρ Μάης 11, 2012 12:43 am

florentiab

florentiab
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
mamavivo έγραψε:
florentiab έγραψε:
litsakos έγραψε:
mamavivo έγραψε:
litsakos έγραψε:

αυτο το εκανα κουοτ για να το βρισκω ευκολα Razz

ΒΙΒΗΗΗ πηρα στα γραφεια της Ε.Ε.Τ.Α.Α. και ρωτησα για το αντιγραφο ενσημων, δεν μπορουσε να με ενημερωσει.Δεν γνωριζε και μου ειπε να περιμενουμε να βγει η προσκληση και οτι το πιο πιθανο ειναι να το διευκρινησουν στην προσκληση.
Εμαθες κατι διαφορετικο εσυ?
εγω παιρνω απο το πρωι στο ΙΚΑ και με εχουν συνδεσει στο μ...ι τους .δλδ ΗΜΑΡΤΟΝ .
ΚΑΙ δεν προλαβα και να περασω σημερα απο εκει .συνεχιζω και παιρνω τηλεφωνο
καλημερα σας Very Happy Very Happy Very Happy

Πηρα μολις στο δημο Αμαρουσιου γιατι εκει γραφουν επικυρωμενο αντιγραφο και εκει παλι δεν ηξεραν.Επαναλαμβαναν "επικυρωμενο πρεπει να ειναι" ειπα κ αυτο που εγραψε η Φλωρα οτι δεν επικυρωνουν πια και δεν το γνωριζαν,μου ειπε κ αυτη οτι αν ειναι ετσι θα γινει διευκρινηση στην προσκληση.
Με ΙΚΑ δεν εχω μιλησει.Αν μιλησεις κ βγαλεις ακρη πες το μας Βιβη Laughing


η βεβαίωση ενσήμων του εργοδότη δεν χρειάζεται επικύρωση από το ΙΚΑ πλέον. αυτό είναι σίγουρο.
όσον αφορά τις φωτοτυπίες των μηχανογραφημένων ενσήμων προφανώς θα χρειάζονται κάποια επικύρωση.
ποια ειναι αυτη βεβαιωση ενσημων του εργοδοτη ?που θα την βρω?
να επισημανω οτι εχουμε εναν λογιστη φαντασμα στην εταιρια και ολα αυτα με δυσκολευουν παρα πολυυυυυυυυυυυυυυυυ και με αγχωνουν ταμαλα Very Happy Shocked


τα μηχανογραφημένα ένσημα του ΙΚΑ άργούν πολυ να έρθουν, σωστά;
π.χ.
αν σου ζητήσει κάποιος τα ένσημα του τελευταίου εξαμήνου φυσικά δεν θα σου έχουν έρθει ακόμα. άρα πως βεβαιώνεις οτι έχεις ένσημα; ζητάς από το λογιστή της εταιρείας να σου τυπώσει τα ένσημα του κάθε μήνα.
παλιά αυτά τα πήγαινες για επικύρωση στο ΙΚΑ, τώρα δεν χρειάζεται.
(δεν βρίσκω και την εγκύκλιο του ΙΚΑ που μου έδωσαν πριν ένα μήνα - αν δεν την βρω θα πάω να την ξαναπάρω και θα σας τη βάλω την άλλη εβδομάδα)

edit: συγνώμη αυτό αφορά τα ένσημα του τελευταίου τριμήνου μόνο που δεν έχει καταθέσει ΑΠΔ ο λογιστής και αφού δεν έχει καταθέσει ΑΠΔ δεν τα βλέπει το σύστημα του ΙΚΑ για να τα εκτυπώσει



Έχει επεξεργασθεί από τον/την florentiab στις Παρ Μάης 11, 2012 12:45 am, 1 φορά

209ΠΑΙΔΙΚΟΙ ΣΤΑΘΜΟΙ ΚΑΙ ΕΣΠΑ - Σελίδα 9 Empty Απ: ΠΑΙΔΙΚΟΙ ΣΤΑΘΜΟΙ ΚΑΙ ΕΣΠΑ Παρ Μάης 11, 2012 12:44 am

mamavivo

mamavivo
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
εγω που εκτυπωσα φαινονται μονο μεχρι τον Δεκεμβριο του 2011 .Τα αλλα δεν εχουν περαστει στο συστημα .


Μιλησα με ΙΚΑ ,τα παμε εκει για σφραγιδα και υπογραφη μου ειπε ,αυτα που εκτυπωσαμε.Δεν την πιστεψα ...θα περασω την Δευτερα απο εκει με τα χαρτια .Μου μιλαγε σαν να μην ηξερε και αυτη βασικα ,θα παω απο εκει .

210ΠΑΙΔΙΚΟΙ ΣΤΑΘΜΟΙ ΚΑΙ ΕΣΠΑ - Σελίδα 9 Empty Απ: ΠΑΙΔΙΚΟΙ ΣΤΑΘΜΟΙ ΚΑΙ ΕΣΠΑ Παρ Μάης 11, 2012 12:47 am

florentiab

florentiab
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
mamavivo έγραψε:εγω που εκτυπωσα φαινονται μονο μεχρι τον Δεκεμβριο του 2011 .Τα αλλα δεν εχουν περαστει στο συστημα .


Μιλησα με ΙΚΑ ,τα παμε εκει για σφραγιδα και υπογραφη μου ειπε ,αυτα που εκτυπωσαμε.Δεν την πιστεψα ...θα περασω την Δευτερα απο εκει με τα χαρτια .Μου μιλαγε σαν να μην ηξερε και αυτη βασικα ,θα παω απο εκει .


εγώ όταν τα πήγα πριν ένα μήνα δεν μου τα σφράγιζαν και μου έδωσαν την εγκύκλιο που σου ανέφερα.
άβυσσος το ελληνικό δημόσιο!!!!!!!!!!

στη θέση σου θα πήγαινα για καλό και για κακό

211ΠΑΙΔΙΚΟΙ ΣΤΑΘΜΟΙ ΚΑΙ ΕΣΠΑ - Σελίδα 9 Empty Απ: ΠΑΙΔΙΚΟΙ ΣΤΑΘΜΟΙ ΚΑΙ ΕΣΠΑ Παρ Μάης 11, 2012 12:50 am

mamavivo

mamavivo
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
florentiab έγραψε:
mamavivo έγραψε:εγω που εκτυπωσα φαινονται μονο μεχρι τον Δεκεμβριο του 2011 .Τα αλλα δεν εχουν περαστει στο συστημα .


Μιλησα με ΙΚΑ ,τα παμε εκει για σφραγιδα και υπογραφη μου ειπε ,αυτα που εκτυπωσαμε.Δεν την πιστεψα ...θα περασω την Δευτερα απο εκει με τα χαρτια .Μου μιλαγε σαν να μην ηξερε και αυτη βασικα ,θα παω απο εκει .


εγώ όταν τα πήγα πριν ένα μήνα δεν μου τα σφράγιζαν και μου έδωσαν την εγκύκλιο που σου ανέφερα.
άβυσσος το ελληνικό δημόσιο!!!!!!!!!!

στη θέση σου θα πήγαινα για καλό και για κακό
ειπα στο αφεντικο να βρει το ΦΑΝΤΑΣΜΑ ΛΟΓΙΣΤΗ να μου ετοιμασουν την βεβαιωση να ηρεμησω ,μεχρτι τριτη να την εχω ,αλλιως να μου πληρωνει αυτος το παιδικο.

Πηρε το φαντασμα τηλεφωνο.
Το σαββατο θα την ετοιμασει...


Και ο ΑΦΕΝΤΙΚΟΣ ΦΟΒΕΡΑ ΘΕΛΕΙ Very Happy Very Happy Very Happy
αλλα θα παω ΙΚΑ για να σας ενημερωσω και εσας.

Δευτερα θα παω .

212ΠΑΙΔΙΚΟΙ ΣΤΑΘΜΟΙ ΚΑΙ ΕΣΠΑ - Σελίδα 9 Empty Απ: ΠΑΙΔΙΚΟΙ ΣΤΑΘΜΟΙ ΚΑΙ ΕΣΠΑ Παρ Μάης 11, 2012 12:55 am

litsakos

litsakos
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Ρε πως φοβουνται να αναλαβουν μια ευθυνη,πωωωω...

213ΠΑΙΔΙΚΟΙ ΣΤΑΘΜΟΙ ΚΑΙ ΕΣΠΑ - Σελίδα 9 Empty Απ: ΠΑΙΔΙΚΟΙ ΣΤΑΘΜΟΙ ΚΑΙ ΕΣΠΑ Σαβ Μάης 12, 2012 3:29 am

φραουλα


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
βρε κοριτσια κανα νεο απο το εεταα?

214ΠΑΙΔΙΚΟΙ ΣΤΑΘΜΟΙ ΚΑΙ ΕΣΠΑ - Σελίδα 9 Empty Απ: ΠΑΙΔΙΚΟΙ ΣΤΑΘΜΟΙ ΚΑΙ ΕΣΠΑ Σαβ Μάης 12, 2012 3:45 am

sofia lara

sofia lara
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
ΜΑΛΛΟΝ ΤΙΠΟΤΑ ΑΚΟΜΑ.ΝΑ ΡΩΤΗΣΩ ΕΓΩ ΚΑΤΙ ΑΛΛΟ?ΣΕ ΤΙ ΓΙΑΤΡΟΥΣ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΠΑΩ ΤΗ ΜΙΚΡΗ ΜΠΑΣ ΚΑΙ ΖΗΤΗΣΟΥΝ ΧΑΡΤΙΑ ΑΠΟ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ?ΠΑΙΔΟΔΟΝΤΙΑΤΡΟ ΠΑΙΔΟΦΘΑΛΜΙΑΤΡΟ ΚΑΙ ΤΙ ΑΛΛΟ?

215ΠΑΙΔΙΚΟΙ ΣΤΑΘΜΟΙ ΚΑΙ ΕΣΠΑ - Σελίδα 9 Empty Απ: ΠΑΙΔΙΚΟΙ ΣΤΑΘΜΟΙ ΚΑΙ ΕΣΠΑ Σαβ Μάης 12, 2012 3:53 am

????????


Επισκέπτης
οδοντιατρο - οφθαλμιατρο και παιδιατρο μεχρι 5 χρονων

για α δημοτικου και καρδιολογο

216ΠΑΙΔΙΚΟΙ ΣΤΑΘΜΟΙ ΚΑΙ ΕΣΠΑ - Σελίδα 9 Empty Απ: ΠΑΙΔΙΚΟΙ ΣΤΑΘΜΟΙ ΚΑΙ ΕΣΠΑ Σαβ Μάης 12, 2012 12:06 pm

φραουλα


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
δλδ για το εεταα και για παιδακι 2 χρονων τωρα αλλα το σεπτεμβρη 2,5 θα πρεπει να παμε σε παιδικο οδοντιατρο κτλ δεν φτανει το χαρτι απο τον παιδιατρο του?

217ΠΑΙΔΙΚΟΙ ΣΤΑΘΜΟΙ ΚΑΙ ΕΣΠΑ - Σελίδα 9 Empty Απ: ΠΑΙΔΙΚΟΙ ΣΤΑΘΜΟΙ ΚΑΙ ΕΣΠΑ Σαβ Μάης 12, 2012 12:17 pm

????????


Επισκέπτης
φραουλα έγραψε:δλδ για το εεταα και για παιδακι 2 χρονων τωρα αλλα το σεπτεμβρη 2,5 θα πρεπει να παμε σε παιδικο οδοντιατρο κτλ δεν φτανει το χαρτι απο τον παιδιατρο του?



δεν ελεγα για εεταα δεν ξερω τι ζητανε μετα αφου σε παρουν

218ΠΑΙΔΙΚΟΙ ΣΤΑΘΜΟΙ ΚΑΙ ΕΣΠΑ - Σελίδα 9 Empty Απ: ΠΑΙΔΙΚΟΙ ΣΤΑΘΜΟΙ ΚΑΙ ΕΣΠΑ Σαβ Μάης 12, 2012 12:21 pm

φραουλα


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
βασικα εχω τρελαθει πρωτη φορα θα κανω τα χαρτια....στους δημοσιους μου λενε θελει βυσμα ....στο εσπα εχουν προτεραιοτητα και οι ανεργοι...τι να κανω? να κανω τελικα αιτηση?

219ΠΑΙΔΙΚΟΙ ΣΤΑΘΜΟΙ ΚΑΙ ΕΣΠΑ - Σελίδα 9 Empty Απ: ΠΑΙΔΙΚΟΙ ΣΤΑΘΜΟΙ ΚΑΙ ΕΣΠΑ Σαβ Μάης 12, 2012 1:17 pm

sofia lara

sofia lara
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
ΣΤΟΥΣ ΔΗΜΟΣΙΟΥΣ ΕΧΟΥΝ ΠΡΟΤΕΡΑΙΟΤΗΤΑ ΟΙ ΕΡΓΑΖΟΜΕΝΟΙ ΚΑΙ ΔΥΣΚΟΛΑ ΠΕΡΝΟΥΝ ΜΕ ΑΝΕΡΓΟΥΣ ΓΟΝΕΙΣ.ΕΚΕΙ ΖΗΤΑΝΕ ΣΙΓΟΥΡΑ ΒΙΒΛΙΑΡΙΟ ΑΠΟ ΤΟΝ ΠΑΙΔΙΑΤΡΟ ΝΑ ΕΧΕΙ ΚΑΝΕΙ ΤΟ ΜΑΝΤΟΥ.ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΝ ΣΕ ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΑ ΖΗΤΑΝΕ ΚΑΙ ΑΛΛΟΥΣ ΓΙΑΤΡΟΥΣ Η ΑΥΤΟ ΓΙΝΕΤΑΙ ΣΤΑ ΙΔΙΩΤΙΚΑ.ΑΣΕ ΜΠΕΡΔΕΜΑ ΚΑΝΕ ΟΤΙ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ ΜΠΟΡΕΙΣ ΚΑΙ ΟΤΙ ΣΟΥ ΖΗΤΗΣΟΥΝ ΔΩΣΕ.

220ΠΑΙΔΙΚΟΙ ΣΤΑΘΜΟΙ ΚΑΙ ΕΣΠΑ - Σελίδα 9 Empty Απ: ΠΑΙΔΙΚΟΙ ΣΤΑΘΜΟΙ ΚΑΙ ΕΣΠΑ Σαβ Μάης 12, 2012 1:55 pm

Αργυρώ030509

Αργυρώ030509
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Αυτό με τους άνεργους που λες συνέχεια,σπάει νεύρα!!! Rolling Eyes
ένα θα πώ: Εκεί που είσαι ήμουνα και εκεί που είμαι θα'ρθεις!!!Να εύχεσαι να μην βρεθείς σε αυτη την κατάσταση και να έχεις την δουλίτσα σου.
Και τέλος πάντων καταλάβετε οτι το ΕΣΠΑ εκτός απο μισθωτές ιδιωτικού δικαίου είναι ΚΑΙ για άνεργες!!!Δεν παίρνουμε κανενός άλλου την θέση.Την δικαιούμαστε!!!
Συγνώμη για το ύφος και το σεντόνι αλλά συνέχεια το ίδιο και το ίδιο!!!

221ΠΑΙΔΙΚΟΙ ΣΤΑΘΜΟΙ ΚΑΙ ΕΣΠΑ - Σελίδα 9 Empty Απ: ΠΑΙΔΙΚΟΙ ΣΤΑΘΜΟΙ ΚΑΙ ΕΣΠΑ Κυρ Μάης 13, 2012 1:45 am

elpida87

elpida87
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
ΑΠΟ ΤΙ ΕΜΑΘΑ Κ ΕΓΩ ΕΧΟΥΝ ΠΡΟΤΕΡΑΙΟΤΗΤΑ ΟΙ ΕΡΓΑΖΩΜΕΝΟΙ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΧΑΝΟΥΜΕ ΤΙΠΟΤΑ ΝΑ ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΟΥΜΕ ΝΑ ΤΑ ΒΑΛΟΥΜΕ ΣΤΟ ΣΤΑΘΜΟ ΕΓΩ ΤΟ ΚΑΝΩ ΠΙΟ ΠΟΛΥ ΓΙΑ ΝΑ ΚΟΙΝΩΝΙΚΟΠΟΙΗΘΕΙ ΓΙΑΤΙ ΔΥΣΤΗΧΩΣ ΣΤΗΝ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΜΟΝΟ ΜΩΡΟ ΠΟΥ ΕΧΟΥΜΕ Κ ΟΠΩΣ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΕΤΑΙ ΠΑΡΕΑ ΔΕΝ ΕΧΟΥΜΕ ΟΛΟ ΜΕ ΤΗΝ ΜΑΜΑ Κ ΤΩΝ ΜΠΑΜΠΑ.... Sad Εκτύπωση εκκαθαριστικού σημειώματος ΘΕΛΟΥΝ ΤΟ ΓΝΗΣΙΟ ΞΕΡΕΤΕ???

222ΠΑΙΔΙΚΟΙ ΣΤΑΘΜΟΙ ΚΑΙ ΕΣΠΑ - Σελίδα 9 Empty Απ: ΠΑΙΔΙΚΟΙ ΣΤΑΘΜΟΙ ΚΑΙ ΕΣΠΑ Κυρ Μάης 13, 2012 1:47 am

elpida87

elpida87
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΚΑΙ ΧΡΟΝΙΑ ΜΑΣ ΠΟΛΛΑ
Κ ΕΓΩ ΑΝΕΡΓΗ ΕΙΜΕΙ ΚΑΙ ΘΕΛΩ ΝΑ ΤΗΝ ΒΑΛΩ ΓΙΑ ΝΑ ΠΑΙΖΕΙ ΚΑΙ ΜΕ ΑΛΛΑ ΠΑΙΔΑΚΙΑ ΓΙΑΤΙ ΟΛΟ ΜΕ ΤΗΝ ΜΑΜΑ ΚΑΙ ΤΩΝ ΜΠΑΜΠΑ ΠΙΣΤΕΥΩ ΠΩΣ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΤΟΣΟ ΚΑΛΟ ΟΤΑΝ ΕΙΜΑΣΤΕ ΠΙΑ 2 ΧΡΩΝΟΝ Very Happy
ΝΑ ΡΩΤΗΣΩ ΚΑΤΙ ΓΙΑ ΤΟ ΕΚΚΑΘΑΡΙΣΤΙΚΟ ΘΕΛΟΥΝ ΤΟ ΓΝΗΣΙΟ???

223ΠΑΙΔΙΚΟΙ ΣΤΑΘΜΟΙ ΚΑΙ ΕΣΠΑ - Σελίδα 9 Empty Απ: ΠΑΙΔΙΚΟΙ ΣΤΑΘΜΟΙ ΚΑΙ ΕΣΠΑ Κυρ Μάης 13, 2012 1:48 am

φραουλα


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Αργυρώ030509 έγραψε:Αυτό με τους άνεργους που λες συνέχεια,σπάει νεύρα!!! Rolling Eyes
ένα θα πώ: Εκεί που είσαι ήμουνα και εκεί που είμαι θα'ρθεις!!!Να εύχεσαι να μην βρεθείς σε αυτη την κατάσταση και να έχεις την δουλίτσα σου.
Και τέλος πάντων καταλάβετε οτι το ΕΣΠΑ εκτός απο μισθωτές ιδιωτικού δικαίου είναι ΚΑΙ για άνεργες!!!Δεν παίρνουμε κανενός άλλου την θέση.Την δικαιούμαστε!!!
Συγνώμη για το ύφος και το σεντόνι αλλά συνέχεια το ίδιο και το ίδιο!!!
κοπελα μου γιατι τσιτωνεσαι? δεν ειρωνευτηκα κανεναν και αφου δεν ξερω απλα κανω ερωτησεις γιατι ακουγονται διαφορα...το ιδιο κανουν και αλλες....λοιπον και οσον αφορα την ανεργια σε πληροφορω οτι ημουν 4 χρονια ανεργη και τωρα βρηκα δουλεια οποτε ξερω τι σημαινει να περνας με εναν μισθο και ενοικια και υποχρεωσεις καλυτερα απο αλλους...δεν χωριζομαι σε στρατοπεδο ουτε βλαπτει να κανω ερωτησεις σαν νεα μαμα... ΠΑΙΔΙΚΟΙ ΣΤΑΘΜΟΙ ΚΑΙ ΕΣΠΑ - Σελίδα 9 966307

224ΠΑΙΔΙΚΟΙ ΣΤΑΘΜΟΙ ΚΑΙ ΕΣΠΑ - Σελίδα 9 Empty Απ: ΠΑΙΔΙΚΟΙ ΣΤΑΘΜΟΙ ΚΑΙ ΕΣΠΑ Κυρ Μάης 13, 2012 2:35 am

γεωργία02/07/10

γεωργία02/07/10
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Λοιπόν κορίτσια μην τρώγεσθαι... προτεραιότητα πέρνουν οι μονογονικές οικογένεις και τα άτομα με ειδικές ανάγκες... αλλά και πάλι αυτό δεν είναι απόλυτο, γιατι αυτό το πρόγραμμα του έσπα λειτουργεί κάπως σαν το μηχανογραφικό των πανελαδικών. Όταν θα πας να κάνεις την αίτηση πρέπει να δηλώσεις 4 σταθμούς, από τους συμβεβλημένους... που θα βγουν σε πίνακα και θα αναρτηθεί στο site του εεταα, αλλά θα τους έχουν και στα γραφεία που κάνουν τις αιτήσεις. Ανάλογα με την σειρά προτίμησεις που επιθυμείς θα τους δηλώσεις, όποτε καλό είναι να επισκευτείς κάποιους από τους σταθμούς που θέλεις και να διαλέξεις προσεχτικά αυτούς που θέλεις να δηλώσεις οι κοπέλες στους σταθμούς θα σου πούνε συνήθως από τι μόρια και πάνω πέρνουν άτομα, οπότε θα καταλήξεις πιο συνειδήτα στην τελική σου απόφαση. Αφού ελεχθούν οι αιτήσεις και περάσει και μηια περίοδο για ενστάσεις θα βγουν στο site του εεταα τα μόρια κάθε μανούλας, με αυτα τα μόρια θα επικοινωνήσεις με τους σταθμούς που έβαλες και θα σου πουν αν είσαι μέσα, αν και νομίζω ότι κάποια ενημέρωση έχει συνήθως και to site, επίσης να πω ότι όσο αφορά την εργασία και σύμφωνα με αυτά που ίσχυαν πέρισυ προηγούνται οι μισθωτές, μετά οι ελέυθεροι επαγγελματίες και μετά οι άνεργοι, αλλά αυτό είναι γενικό, γιατι συνήθως οι άνεργοι πέρνουν πολλά μόρια από το μικρό εκαθαριστικό, τώρα αν είσαι εσύ άνεργη και ο άντρας σου αμοίβεται με μεγάλο μισθό, άρα μεγάλο εκαθαριστικό, τότε δεν προηγείσαι έναντι μιας μισθωτής με το ίδιο εκαθαριστικό με εσένα... ελπίζω να γίνομαι κατανοητή... εγω ας πόυμε είμαι ελεύθερη επαγγελματίας και ο άντρας μου μισθωτός, αλλά έχει αναπηρία 67% και είχαμε μικρό εκαθαριστικό, γιατι εγώ έβγαλα ζημίες πέρισυ, άρα αν τα βάλεις όλα μαζί είχαμε πολλά μόρια και μπορούσα να μπω όπου ήθελα σχεδόν... αλλά ακόμα και μεγάλο εκαθαριστικό να έχετε να κάνετε όπως και να έχει την αίτηση, γιατι εκεί που θα δηλώσετε μπορεί να μην έχει τόση ζήτηση και να σας πάρουν ούτως η άλλως...
Ελπίζω να έγινα κατανοητή. Wink
Και μην σφάζεστε γιατι ακόμα δεν έχουν ξεκινήσει οι διαδικασίες για τους παιδικούς, εμείς κατα τα τέλη Ιουνίου θα κάνουμε τα χαρτιά μας αν τα κάνουμε, γιατι έτσι όπως πάνε τα πράγματα στην χώρα μας, δεν είναι σίγουρο ότι θα έχουμε ΕΣΠΑ μέχρι τότε, εδώ μπορεί να μην έχουμε ευρώ!!!

225ΠΑΙΔΙΚΟΙ ΣΤΑΘΜΟΙ ΚΑΙ ΕΣΠΑ - Σελίδα 9 Empty Απ: ΠΑΙΔΙΚΟΙ ΣΤΑΘΜΟΙ ΚΑΙ ΕΣΠΑ Κυρ Μάης 13, 2012 3:53 am

litsakos

litsakos
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
ΚΟΡΙΤΣΙΑ!
μην γραφουμε σε δυο ιδια θεματα,μπερδευομαστε.Ελατε σε αυτο που υπαρχουν ηδη πληροφοριες για τις αιτησεις.Εχει απαντησεις κ στις αποριες που διαβαζω εδω.
http://forum.eimaimama.gr/t10767-topic
Να πουμε στην Βιβιαν να τα ενωσει τα θεματα για να μην μπερδευομαστε?
ΒΙΒΙΑΑΑΑΝ!

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 9 από 29]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 6 ... 8, 9, 10 ... 19 ... 29  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Forumgreek.com | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις