Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
13 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 13 επισκέπτες :: 2 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 11 ... 19, 20, 21 ... 30 ... 40  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 20 από 40]

kat3r1na

kat3r1na
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
marianthi_m έγραψε:Κατερίνα καλημέρα! Σε πρώτη φάση δε χρειάζεσαι καρότσι και κούνια.. μόνο λίκνο ή καλάθι για τον ύπνο... εγώ είχα πάρει καρότσι που είχε και το καθισματάκι αυτοκινήτου που τον πήρα από το μαιευτήριο οπότε τα πήρα από πριν.. δώρο της θείας βέβαια! Ισως και την αλλαξιέρα αν σε βολεύει να έχεις συγκεντρωμένα αυτά που χρειάζεσαι...

Έτσι το σκέφτομαι κι εγώ Μαριάνθη.Τώρα βέβαια αν επιμένουν τα γιαγιαδοπαπούδια και οι θειοι να τα πάρουν εκείνοι,ε δε θα τους τα στερήσω κιόλας!

vgog65

vgog65
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Κατερίνα έννοειτεεεεεεεεεε!!!!!Ρε εντωμεταξί είναι πολύ ακριβά.............όλα τα είδη μπεμπέ και ρε γαμώτο από την άλλη λες πχ καροτσάκι και κάθισμα αυτοκινήτου να πάρεις κάτι καλό δεν είναι να παίζεις με αυτά τα πράγματα!!!! Very Happy

marianthi_m

marianthi_m
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Στην αρχή εγώ τον κοίμιζα μόνο στο λίκνο για κάνα μήνα... είναι τόσο μικροσκοπικά... έχω και ένα άνετο λίκνο με ροδάκια και με βόλευε τρελά γιατί τον είχα συνέχεια δίπλα μου.. μετά σιγά σιγά κοιμόταν και σε κούνια στο δικό του δωμάτιο... Άσε που πρέπει να το ελέγχεις να δεις μη γυρνάει μπρούμυτα.. πρέπει να κοιμάται στο πλάι.. υπάρχει ένα τριγωνικό μαξιλάρι- στήριγμα για αυτό το λόγο, που ακουμπάς το μωρό και έτσι κοιμάται στο πλάι...

Καλημέρα Σοφάκι!

http://www.creativebeez.gr

kat3r1na

kat3r1na
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Εγώ σε καλάθι με βάση δίπλα από το κρεβάτι μας σκέφτομαι να το έχω να κοιμάται.Από ότι διάβασα μέχρι 3 μηνών μπορει να χωρέσει εκει.Ε μετά θα πάει στην κουνια του.

vgog65

vgog65
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Κοινώς όρεξη να έχουμε να πληρώνουμε έχει κάμποσα πράγματα να πάρεις ....για το μωρό από οτι κατάλαβα αλλά δεν είναι και τι σε βολεύει βασικά????Δηλαδή πχ η αδερφή μου το έβαλε κατευθείαν στη κούνια!!!!Αν είσαι καινούργια μάνουλα μάλλον τα παίρνεις όλα και μετά βλέπεις άααα αυτό με βολευεί!!!! Very Happy

Iokasti27


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Και εγω β επιπεδου περιμενω για να ειμαι πιο ησυχη κ να ξεκινησω σιγα σιγα τις αγορες!! Για κουνιες κοριτσια εχει καλες τιμες στο motherbaby αλλα μου πεφτει λιγο μακρια , επισης σε ενα πρατηριο στο γέρακα κ στο ικεα φυσικα.. Μονο που στο ικεα αποτι ειδα στον καταλογο εχει πολυ λιτα σχεδια!! Μια φιλη μου πηρε μια καταπληκτικη απο το λητω με 190 ευρω( 60% εκπτωση) .. Ειχε διημερο προσφορων!! Εχετε το νου σας κ για τετοια!

vgog65

vgog65
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Στο Λητώ έτυχε και πήγα και εγώ αλλά όχι σε περίοδο εκπτώσεων και μου πέσανε τα αυτιά ήτανε πανακρίβα ρε σεις!!!!Μιλάμε για κούνια σκέτη απο 500 και πάνω .....επαθα σόκ!!!!

desT

desT
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Αν θέλεις να κάνεις οικονομία πάντως μπορείς.
Αν έχεις κι άλλους που θέλουν να αγοράσουν δώρα τότε σαφώς και θα ζητήσεις και κάτι παραπάνω από αυτά που πραγματικά χρειάζεσαι.
Όλα είναι σχετικά στο τι είναι απαραίτητο.

vgog65

vgog65
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Καλά λες Δεσποινάκι .....αφού θα μου πα΄ρου και δώρα ασ πλήρώσω και ένα καλάθι με τη βάση του!!!!

desT

desT
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Παρεπιπτόντως, εμένα η καλαθούνα (αν και την θεωρούσα από τα περιττά δώρα που μου κάνανε) τελικά με βόλεψε πάρα πολύ. Επειδή το υπνοδωμάτιο των παιδιών είναι μακρυά από το καθιστικό και την κουζίνα, κατά τη διάρκεια της ημέρας κοίμιζα τα παιδιά στην καλαθούνα για να έχω κοντά μου και να μην διανύω αποστάσεις. Επίσης με βόλεψε όταν γέννησα το γιο μου. Επειδή ήταν χειμώνας για να μην σηκώνομαι στο κρύο και να θηλάζω τον είχα τους 2 πρώτους μήνες δίπλα μου στο υπνοδωμάτιο στην καλαθούνα. Μετά άνοιξε ο καιρός και τον πήγα στην κούνια του (στο δωμάτιό του) και σηκωνόμουν τα βράδια για να τον θηλάσω.
Όπως βολεύει τον καθένα. Εξαρτάται και από το τι χώρους έχει ο καθένας στο σπίτι του.

vgog65

vgog65
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
¨Ενα θέμα μου είναι οτι δεν ξέρω τι με βόλευει.... χώρο έχω στο σπίτι .....αλλά μάλλον θα χρειαστούμε τη βοήθεια σας (αυτές που έχετε ήδη παιδάκια) να μας πείτε τι σας βόλεψε.....οπώς μας είπανε μέχρι στιγμής η Μαριάνθη και η Δέσποινα... [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.] .

Iokasti27


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
vgog65 έγραψε:Στο Λητώ έτυχε και πήγα και εγώ αλλά όχι σε περίοδο εκπτώσεων και μου πέσανε τα αυτιά ήτανε πανακρίβα ρε σεις!!!!Μιλάμε για κούνια σκέτη απο 500 και πάνω .....επαθα σόκ!!!!


Πανακριβες δε λες τιποτα!!! Γενικα μπαινω σε sites και διαβαζω 500 600 μεχρι και 800 ευρω κ τα παιζω!! Στις εκπτωσεις ισως κατεβασουν τις τιμες! Τι να πω

vgog65

vgog65
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Και εγώ αυτό λέω βρε Ιοκάστη διότι ναι μεν θα μου κάνουν δώρα αλλά είναι γονείς και θειοί αγαπημένοι και δεν θέλω να τους επιβάλω το "γαμω το πανάκριβο" που μου άρεσει εμένα..έχω την άνεση αλλά έχουν και αυτοί την άνεση να μου αρνηθούν και δεν θέλω να έρθω σε τέτοια θέση!!!!

kat3r1na

kat3r1na
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Στο motherbaby οντως έχει οικονομικά πράγματα.Εγώ θα περάσω μια βόλτα από εκεί να δω και από κοντά τί παίζει.Τωρα αναφορικά με τα δώρα που πιθανόν να θέλουν να κάνουν οι συγγενεις,εγώ σκέφτομαι να τους πω να μας δώσουν τα χρήματα που σκόπευαν να ξοδέψουν,και να διαλέξουμε μόνοι μας αυτό που μας βολεύει.οπότε και ο άλλος σου δίνει ότι σκόπευε και όχι παραπάνω,και εσυ αν θες τσοντάρεις τη διαφορά..

Kristinaki

Kristinaki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
καλημερα μανουλες. εδω βρεχει καταρρακτωδωσ. ποτε θα μπει το καλοκαιριιιι επιτελουςςςς;;;
βλεπω συζητατε για ειδη για το μωρο.. μεγαλο θεμα ειδικα για οσεσ ειμαστε πρωτη φορα μανουλες και δεν εχουμε ιδεα.. λιγο νωρις δεν ειναι; αλλα καλα κανετε και τα σκεφτεστε. κοριτσια λεω να παρουμε τα απαραιτητα στην αρχη και στη συνεχεια τα υπολοιπα. οπωσδηποτε καλαθουνα στην αρχη.
οσο αφορα τις τιμες ειναι οντως πανακριβα. συμφωνω με την κατερινα, καλυτερα για δωρο χρηματα και να τα ξοδεψει το ζευγαρι οπως επιθυμει

vgog65

vgog65
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Κατερινιώ καπως έτσι θα το κάνω και εγώ μάλλον θα τους πω σε λεφτά για να πάω να ψωνίσω μόνη μου!!!!

sofouli

sofouli
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
ευτυχως φροντισε ο αδελφουλης και εκανε παιδι πριν 2μιση χρονια και θα του τα παρω ολαααααααα!!!!!!!!!!!!!!!!ας προσεχε!!χαχαχαχα!!!!!δεν την ειχα πολυ σε υποληψη τη καλαθουνα αλλα λενε οτι βολευει.αυτη τη παιρνω απο τον κουνιαδο(χωρισε και δε προλαβε να μπει μωρο εκει),οπως και σε ολα οσα ειχανε αγορασει.αρα ειμαι τυχερουλα.σε οσους με ρωτανε τι να με παρουνε....σε ολους αναθετω και απο κατι!θελω τη κουνια της φισερ πρις που ειναι για μικρουλια! Very Happy

vgog65

vgog65
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Χριστινάκι μου καλημέραααααααααααααα!!!!!
Εδώ για βροχή το πάει έχει συνεφιά αλλά δεν βρέχει ακόμη Crying or Very sad!!!!!
Εγώ ούτε ξέρω τι θέλω Σοφούλι θα πάω μια εξόρμηση τον Ιούλιο και βλέπουμε!!!!

sofouli

sofouli
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
τα εχω κατα νου γιατι τα ψαχναμε με τη νυφη μου!α και το σπιτι μου εβαψε ο αδελφουλης μου!!!χαχαχαχα!νομιζε οτι θα μεινουνε εκει αλλα πηρανε σπιτι αλλου!τη πατησεεεεεεεεεε!!!!!!!!!!!!!

Kristinaki

Kristinaki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
sofouli έγραψε:ευτυχως φροντισε ο αδελφουλης και εκανε παιδι πριν 2μιση χρονια και θα του τα παρω ολαααααααα!!!!!!!!!!!!!!!!ας προσεχε!!χαχαχαχα!!!!!δεν την ειχα πολυ σε υποληψη τη καλαθουνα αλλα λενε οτι βολευει.αυτη τη παιρνω απο τον κουνιαδο(χωρισε και δε προλαβε να μπει μωρο εκει),οπως και σε ολα οσα ειχανε αγορασει.αρα ειμαι τυχερουλα.σε οσους με ρωτανε τι να με παρουνε....σε ολους αναθετω και απο κατι!θελω τη κουνια της φισερ πρις που ειναι για μικρουλια! Very Happy

αρα τα χεις ολα ετοιμα εσυ σοφακι μια χαρα!!

vgog65

vgog65
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Οπότε Σοφούλι είσαι έτοιμη!!!!Κ εμάς είναι φρεσκοβαμένο το σπίτι πέρυσι το φτιάξαμε!!!! Very Happy
Το δωμάτιο του μωρού ειναι βαμμένο γκριζογάλαζο ο ένας τοίχος και κίτρινος ο άλλος έτοιμο με ντουλάπες πανέτοιμο!!!!

sofouli

sofouli
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
το εβαψε ποστοκαλι και λαχανι και κολλησε γυρω γυρω αυτοκολλητα!το εκανε σουπερ!κριμα που δε θα μεινουνε!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!χαχαχαχα!

Kristinaki

Kristinaki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
vgog65 έγραψε:Χριστινάκι μου καλημέραααααααααααααα!!!!!
Εδώ για βροχή το πάει έχει συνεφιά αλλά δεν βρέχει ακόμη Crying or Very sad!!!!!
Εγώ ούτε ξέρω τι θέλω Σοφούλι θα πάω μια εξόρμηση τον Ιούλιο και βλέπουμε!!!!

Συμπεθερουλα καλημερααααα!! ιουλη ναι μια χαρα ετσι σκεφτομαι και γω, απο τωρα ειναι πολυυυ νωρις!! εγω δε θα εχω καν δωματιο για το μικρο μαζι μου θα μενει  Εγκυούλες Σεπτεμβρίου-Οκτωβρίου 2012-Νο 3!!!!! - Σελίδα 20 215994
αργοτερα θα μετακομισω και θα του ετοιμαστω καποια στιγμη ενα δωματιακι Very Happy

vgog65

vgog65
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
χαχαχαχαχχα [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.] Χριστινάκι μου καλό!!!!
Ε! αφού δεν έχεισ χώρο αγκαλίτσα μαζί...ποια μανούλα δεν θα το έχει αγκαλίτσα...εξάλου από 3-4 μηνών είσαι πιο άνετη οτι μπορεί να κοιμάται μόνο του!!!!

sofouli

sofouli
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
εννοειται οτι θα κοιμαται μαζι μου...τι να τον κανω τον γιωργο!!!!!!!!!!!ερχεται αλλο αντρακι!!!!!!!!!!

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 20 από 40]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 11 ... 19, 20, 21 ... 30 ... 40  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Δωρεάν forum σε punBB | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις