Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
579 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 579 επισκέπτες :: 3 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 18 ... 32, 33, 34 ... 36 ... 40  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 33 από 40]

sofouli

sofouli
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
giotaki2 έγραψε:Σοφάκι μου είναι στο στρατό και είχε υπηρεσία Crying or Very sad κι εγώ είμαι αστυνομ. αλλά έχω σταματήσει τώρα. Εμείς ευτυχώς γλιτώσαμε από το βάσανο των πεθερικών είμαστε μακρυά μένουμε Βόλο ενώ είμαστε από Άρτα, σε νιώθω απόλυτα τι περνάς τα έχω περάσει στο μέγιστο βαθμό αλλά ξέρεις τι έχω καταλάβει δεν αξίζει να χαλάς την ηρεμία σου για τους άλλους τωρα δεν είσαι μόνη σου έχεις και μια ζωούλα μέσα σου που στεναχωριέται όταν δε νιώθεις καλά. Εμένα καλέ μου είχε γίναι εφιάλτης την έβλεπα κάθε βράδυ στον ύπνο μου! Αλλα έμαθα να τη γράφω κανονικά βοήθησε βέβαια και ο καλός θεούλης, αρρώστησε, δε μιλαει πλεον είναι κατάκοιτη, κριμα δε λεω αλλα κι εμεις γλιτώσαμε... Τόσο που νιώθω κι ενοχές καμια φορά λες να πιάσανε οι κατάρες μου??? Embarassed Embarassed
Εσείς που μένετε τώρα?

απο αρτα ειναι οι κουμπαροι μας και ειναι και αυτοι εδω μαζι μας με μεταθεση.εμας μας στειλανε ορεστιαδα και γενικοτερα στη πλατη εβρου!ειναι εξαιρετικα δυσμενης και ειναι και απο τις μονες που μεινανε για 2 χρονια και αναχωρηση!!οσο για τη πεθερα θελω να μη το σκεφτομαι και φωναζουνε οι γονεις μου που ολη τη μερα μουρμουραω!

marianthi_m

marianthi_m
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
sofouli έγραψε:αααααααααααααννννννννννννννννν,χτυπηστε ξυλο......ελεγε ο γιατρος κατι αρνητικο στη β'επιπεδου,τι θα κανατε?εμενα οτι και να μου πει σκεφτομαι να το κρατησω.αυτο το παιδακι μου εδωσε ο Θεος.λεμεεεεεε τωρα.

Σοφία μια φίλη μου που έκανε πρόσφατα β επιπέδου μου είπε ότι έχουν εξελιχθεί πολύ οι υπέρηχοι και ότι πλέον βρίσκουν το παραμικρό και σε τρομάζουν τις περισσότερες φορές χωρίς λόγο τελικά... εγώ θέλω να είμαι αισιόδοξη αλλά και να βρουν κάτι χτύπα ξύλο φτου φτου... κάνεις μετά μια αμνιοπαρακέντηση... εξαρτάται και από το πρόβλημα...
Τίποτα δεν έχουν τα μπεμπάκια μας!! Είναι σούπερ δυνατά και γερά!!! Έτσι να σκεφτόμαστε!!! Θετικά!!!

http://www.creativebeez.gr

sofouli

sofouli
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
marianthi_m έγραψε:
sofouli έγραψε:αααααααααααααννννννννννννννννν,χτυπηστε ξυλο......ελεγε ο γιατρος κατι αρνητικο στη β'επιπεδου,τι θα κανατε?εμενα οτι και να μου πει σκεφτομαι να το κρατησω.αυτο το παιδακι μου εδωσε ο Θεος.λεμεεεεεε τωρα.

Σοφία μια φίλη μου που έκανε πρόσφατα β επιπέδου μου είπε ότι έχουν εξελιχθεί πολύ οι υπέρηχοι και ότι πλέον βρίσκουν το παραμικρό και σε τρομάζουν τις περισσότερες φορές χωρίς λόγο τελικά... εγώ θέλω να είμαι αισιόδοξη αλλά και να βρουν κάτι χτύπα ξύλο φτου φτου... κάνεις μετά μια αμνιοπαρακέντηση... εξαρτάται και από το πρόβλημα...
Τίποτα δεν έχουν τα μπεμπάκια μας!! Είναι σούπερ δυνατά και γερά!!! Έτσι να σκεφτόμαστε!!! Θετικά!!!

ο γιατρος εδω στην ορεστιαδα που θεωρειται και απο τους πιο παλιους οταν καναμε την αυχενικη μου ειπε οτι ολα ειναι σουπερ.μου ειπε αν θες επιβεβαιωση κανε το αλφα τεστ.εγω το θεωρησα περιττο.ο γιατρος που βρηκα στη θεσσαλονικη ειπε πως η αυχενικη ειναι πολυ καλη αλλα το μικρο ητανε 10w 5d.ενω επρεπε να ειναι 11w.εγω οταν πηγα ηξερα 1 βδομαδα μπροστα.και αυτος ειπε κανε ενα αλφα τεστ για επιβεβαιωση αλλα ελεινη την ημερα δεν ειχαμε χρηματα και ειπαμε να τ'αφησουμε.και τωρα νιωθω τυψεις που δε ζητησα απο τους δικους μου![Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]

marianthi_m

marianthi_m
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Eλα βρε Σοφάκι μην έχεις τύψεις... τι να κάνουμε? Εγώ το Αλφα τεστ το έκανα μέσω εοππυ και δε πλήρωσα τίποτα... αλλά δεν έδειξε και κάτι διαφορετικό απο την αυχενική... δεν είναι και τόσο αναγκαίο δλδ...

Το ότι η σύλληψη έγινε πιο μετά δε σημαίνει κάτι .. ότι μωρό θα έχει πρόβλημα.. χτύπα ξύλο! όλα σουπερ είναι !!! σε κλωτσάει κιόλας ο παίδαρος!!! Μια χαρά είναι μωρε... σε λίγες μέρες θα σου φύγει το άγχος!!! Μήπως είσαι πολλές ώρες μόνη σου και σκέφτεσαι διάφορα?... όλα καλά θα είναι!
Είμαι και εγώ πολύ φοβιτσιάρα και παλιότερα έβαζα με το νου μου ότι θες! Αλλά μου έκανε κακό αυτό.. έπεφτα ψυχολογικά και δε σκεφτόμουν λογικά... τώρα το έχω καταπολεμήσει κάπως αυτό και με έχει βοηθήσει το παιδί πολύ στο να αλλάξω και να είμαι πιο ψύχραιμη και θετική...

http://www.creativebeez.gr

Kristinaki

Kristinaki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Kαλημερα κοριτσια. καλε ποσα γραψατε;; δε σασ προλαβαινω παλι.
κατερινα μου σε ευχαριστω.. και σενα βικακι. ναι ειμαι αισιοδοξη. παντως τα χαπια για τις συσπασεις κανουν δουλεια. εκτες ειχα δει και αιμα.. σημερα ευτυχως οχι..
σοφακι μη δινεις σημασια καλο μου, καποιες πεθερες υπαρχουν απλα για να σου ανακατευουν τη ζωη και να σου χαλανε τη διαθεση!
οσο αφορα το μωρακι σου να εισαι αισιοδοξη!! γιατι να μην ειναι καλα;;;; ειναι ενας παιδαρος μια χαρουλα θα δεις, να μην αγχωνεσαι γιατι τα νινακια μας καταλαβαινουν και νιωθουν οτι νιωθουμε. εγω τουλαχιστο ετσι προσπαθω να κανω  Εγκυούλες Σεπτεμβρίου-Οκτωβρίου 2012-Νο 3!!!!! - Σελίδα 33 523139

marianthi_m

marianthi_m
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Mπράβο Χριστινάκι μου που είσαι καλύτερα!  Εγκυούλες Σεπτεμβρίου-Οκτωβρίου 2012-Νο 3!!!!! - Σελίδα 33 215994

http://www.creativebeez.gr

Kristinaki

Kristinaki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
marianthi_m έγραψε:Mπράβο Χριστινάκι μου που είσαι καλύτερα!  Εγκυούλες Σεπτεμβρίου-Οκτωβρίου 2012-Νο 3!!!!! - Σελίδα 33 215994

Μαριανθη μου γλυκεια , προσπαθω. δεν ειναι παντα ευκολο αλλα μετα απο πολλα που περασα και γω, αρχισα να βαζω προτεραιοτητες.  Εγκυούλες Σεπτεμβρίου-Οκτωβρίου 2012-Νο 3!!!!! - Σελίδα 33 522194

sofouli

sofouli
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
καλημερα χριστινακι!!!!!!!!!!  Εγκυούλες Σεπτεμβρίου-Οκτωβρίου 2012-Νο 3!!!!! - Σελίδα 33 417472 η αληθεια ειναι οτι μενω πολλες ωρες μονη.σκ ειχα και το γιωργο εδω και κυλησε ησυχα.αυτη τη βδομαδα ειναι σε ασκηση και θα ερχονται βραδυ!το οτι το μικρο ειναι μια βδομαδα πισω ειναι γιατι οι γιατροι μετρανε απο τη τελευταια περιοδο.εγω του ελεγα πως ηρθαμε σε επαφη αρχες γεναρη και αυτος επεμενε λες και ητανε εκει.γι'αυτο γυρισα και το τικερακι 1 βδομαδα πισω!αυτο δε μ'ανησυχει αλλα το οτι δεν εκανα την εξεταση!

marianthi_m

marianthi_m
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Xristinaki υπομονή καταλαβαίνω ότι περνάς διάφορα... ευχομαι όλα καλά απο εδώ και πέρα να μην έχεις ποτέ προβλήματα!

Σοφία μου μην ανησυχείς.. μια εξέταση για το σύνδρομο down είναι που απλά επιβεβαιώνει την αυχενική... μια χαρά είναι το μωράκι! Very Happy

http://www.creativebeez.gr

kat3r1na

kat3r1na
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Καλημέρα Χριστινάκι!!Χαίρομαι που είσαι καλύτερα!

Εγώ έχω αρκετή αγωνία για τη Β επιπέδου.Το μωράκι έχω να το δω από την αυχενική διαφάνεια.Δλδ μέχρι τότε θα έχουν περάσει 8-9 βδομάδες.(έχω ξαναπεί οτι στη γιατρό μου μόνο το ακούμε το μπεμπέ,δε το βλέπουμε.)Οπότε όλο αυτό το διάστημα είμαι σε μια κατάσταση παγωμάρας.Τι θα γίνει,πώς θα είναι τα πράγματα,μην τύχει κάτι..Γιαυτό δν πολυδένομαι ακόμα και δν αφήνω το μυαλό μου να σχεδιάζει.Θα μου πείτε κάνω μαλακία,αλλά έτσι μου βγαίνει.Δν είμαι απαισιόδοξη,απλά λίιιγο επιφυλακτική..

sofouli

sofouli
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
θα σκασω μεχρι να παμε.....εκεινη τη μερα νομιζω θα ειμαι σαν υστερικη!καταρχην θα κατουριεμαι καθε 5 λεπτα!δεδομενο!!!!!! Very Happy Very Happy

sofouli

sofouli
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
kat3r1na έγραψε:Καλημέρα Χριστινάκι!!Χαίρομαι που είσαι καλύτερα!

Εγώ έχω αρκετή αγωνία για τη Β επιπέδου.Το μωράκι έχω να το δω από την αυχενική διαφάνεια.Δλδ μέχρι τότε θα έχουν περάσει 8-9 βδομάδες.(έχω ξαναπεί οτι στη γιατρό μου μόνο το ακούμε το μπεμπέ,δε το βλέπουμε.)Οπότε όλο αυτό το διάστημα είμαι σε μια κατάσταση παγωμάρας.Τι θα γίνει,πώς θα είναι τα πράγματα,μην τύχει κάτι..Γιαυτό δν πολυδένομαι ακόμα και δν αφήνω το μυαλό μου να σχεδιάζει.Θα μου πείτε κάνω μαλακία,αλλά έτσι μου βγαίνει.Δν είμαι απαισιόδοξη,απλά λίιιγο επιφυλακτική..

ποσο εβδομαδων εισαι?πως μπορεις να μη δεθεις?εγω δε μπορω...και μονο που κλωτσαει μεσα μου...τρελλαινομαι!

Despoina83


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
sofouli έγραψε:καλημερα χριστινακι!!!!!!!!!!  Εγκυούλες Σεπτεμβρίου-Οκτωβρίου 2012-Νο 3!!!!! - Σελίδα 33 417472 η αληθεια ειναι οτι μενω πολλες ωρες μονη.σκ ειχα και το γιωργο εδω και κυλησε ησυχα.αυτη τη βδομαδα ειναι σε ασκηση και θα ερχονται βραδυ!το οτι το μικρο ειναι μια βδομαδα πισω ειναι γιατι οι γιατροι μετρανε απο τη τελευταια περιοδο.εγω του ελεγα πως ηρθαμε σε επαφη αρχες γεναρη και αυτος επεμενε λες και ητανε εκει.γι'αυτο γυρισα και το τικερακι 1 βδομαδα πισω! αυτο δε μ'ανησυχει αλλα το οτι δεν εκανα την εξεταση!
Αρχικά καλημέρα σε όλες!!!! Σοφάκι έχω κι εγώ τις ίδιες ανησυχίες με σένα...έτσι ρώτησα το γιατρό για όλα αυτά τα μία βδομάδα πάνω μία βδομάδα κάτω και μου απάντησε ότι είναι στατιστικά και εφόσον είσαι μέσα στους μέσους όρους δεν υπάρχει πρόβλημα... το άλφα τεστ εφόσον η αυχενική σου είναι καλή μην στεναχωριέσαι που δεν το έκανες, και αφού όλα ήταν καλά μέχρι τώρα γιατί να μην είναι και η Β επιπέδου!!!!!!

Panik11


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
τωρα με επιασε νυστα.Παω να ξαπλωσω και ελπιζω το βραδυ να μην βρυκολακιασω...Θα ειμαι online να σας βλεπω οποτε παω στο πιπι ρουμ....

sofouli

sofouli
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Despoina83 έγραψε:
sofouli έγραψε:καλημερα χριστινακι!!!!!!!!!!  Εγκυούλες Σεπτεμβρίου-Οκτωβρίου 2012-Νο 3!!!!! - Σελίδα 33 417472 η αληθεια ειναι οτι μενω πολλες ωρες μονη.σκ ειχα και το γιωργο εδω και κυλησε ησυχα.αυτη τη βδομαδα ειναι σε ασκηση και θα ερχονται βραδυ!το οτι το μικρο ειναι μια βδομαδα πισω ειναι γιατι οι γιατροι μετρανε απο τη τελευταια περιοδο.εγω του ελεγα πως ηρθαμε σε επαφη αρχες γεναρη και αυτος επεμενε λες και ητανε εκει.γι'αυτο γυρισα και το τικερακι 1 βδομαδα πισω! αυτο δε μ'ανησυχει αλλα το οτι δεν εκανα την εξεταση!
Αρχικά καλημέρα σε όλες!!!! Σοφάκι έχω κι εγώ τις ίδιες ανησυχίες με σένα...έτσι ρώτησα το γιατρό για όλα αυτά τα μία βδομάδα πάνω μία βδομάδα κάτω και μου απάντησε ότι είναι στατιστικά και εφόσον είσαι μέσα στους μέσους όρους δεν υπάρχει πρόβλημα... το άλφα τεστ εφόσον η αυχενική σου είναι καλή μην στεναχωριέσαι που δεν το έκανες, και αφού όλα ήταν καλά μέχρι τώρα γιατί να μην είναι και η Β επιπέδου!!!!!!

καλημερα!!!!!!!στατιστικες ειναι αλλα ετσι οπως μας κανανε φοβομαστε τα παντα!ενα σωρο εξετασεις και μετα παλι καθε μηνα!αλλα ειναι για καλο!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!  Εγκυούλες Σεπτεμβρίου-Οκτωβρίου 2012-Νο 3!!!!! - Σελίδα 33 215994

desT

desT
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Fotitsa, ο γιατρός σου ενδεχομένως να μην σου έδωσε κάτι για την αιμοραγία γιατί η αιμοραγία μπορεί να προέρχεται από το γεγονός ότι είναι χαμηλά ο πλακούντας χωρίς να υπάρχει άλλη επιπλοκή (συσπάσεις ή αποκόληση). Με την πρόοδο της εγκυμοσύνης σου ο πλακούντας ανεβαίνει και ισως αυτό περιμένει και ο γιατρός, να δει τον πλακούντα να ανεβαίνει. Όσο διαρκεί αυτό πάντως καλό είναι να μην κουράζεσαι. Σε καμία περίπτωση μη σκύβεις και μην κάνεις βαριές δουλειές. Κάτσε ξεκουράσου μέχρι να περάσει ο καιρός. Οι εμετοί δυστυχώς δεν διευκολύνουν την κατάσταση γιατί όταν κάνεις εμετό συσπάται κάπως η μήτρα και ίσως γι' αυτό να προκαλείται αιμοραγία. Από το ζόρι.

Sofouli, άνευ παρεξήγησης, αλλά το γεγονός ότι η πεθερά σου έρχεται με τα σεντόνια σου είναι καλό. Δεν σε φορτώνει με επιπλέον δουλειά (πλύσιμο, άπλωμα, σιδέρωμα). Μπορεί να έχει χίλια στραβά αλλά αυτό νομίζω δεν μπορείς να της το προσάψεις. Very Happy

Μαρούλο, μια από τα ίδια. Εδώ και μια βδομάδα έχω πονόλαιμο (ευτυχώς έφυγε ο πονοκέφαλος), έχω χάσει τη φωνή μου και έχω βήχα. Η αλήθεια είναι ότι δεν προσέχω όσο θα έπρεπε. Γίνεται με δύο παιδιά; Διαρκώς φωνάζω. Άσε με τον βήχα δε.... κάθε φορά που βήχω προσπαθώ να μη μου ξεφύγουν ούρα. Σαν τις γιαγιάδες κατάντησα... με ακράτεια. Ζεστά αφεψήματα με μέλι και Halls καραμελίτσες. Όχι κρύα και αν μπορείς "αφωνία"  Εγκυούλες Σεπτεμβρίου-Οκτωβρίου 2012-Νο 3!!!!! - Σελίδα 33 837218 .

sofouli

sofouli
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
ναι αλλα ενω ξερει οτι με πειραζει.τεσπα...τωρα εδω που ειμαι δεν ερχεται κανεις αρα δε μ'απασχολει.μετα με το μικρο αν ερχεται και μενει μερες ολοκληρες εκει θα με πειραζει!

sofouli

sofouli
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
δεσποινα μια και εισαι 'παλια' στις εγκυμοσυνες....ειναι απαραιτητο να εχεις καποιος συσπασεις?εγω δε καταλαβαινω ουτε τις νορμαλ....

kat3r1na

kat3r1na
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
[/quote]

ποσο εβδομαδων εισαι?πως μπορεις να μη δεθεις?εγω δε μπορω...και μονο που κλωτσαει μεσα μου...τρελλαινομαι![/quote]

Σχεδόν 20 εβδομάδων.Κι εμένα μου αρέσει όταν το ακούω να κουνιέται,αλλά όλα τα υπόλοιπα είναι μέσα στο μυαλό.Αν δεν αφήνεσαι να πλέεις σε πελάγη ευτυχίας,δε το κάνεις.Απλά..

desT

desT
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Όχι Σοφία δεν πρέπει να έχεις συσπάσεις και καλό θα ήταν ούτε να γνώριζες την ύπαρξή τους γιατί σου έγιναν έμμονη ιδέα.
Δεν έχεις συσπάσεις.
Από γνωστές μου που είχαν πρόωρες συσπάσεις πίστεψέ με αν είχες θα τις καταλάβαινες. Κάποιο σύμπτωμα θα εμφανιζόταν. Αιμοραγία, πόνος κτλ.
Εγώ ακόμα και στον ένατο που είχα φυσιολογικές συσπάσεις που σε προετοιμάζουν για τον τοκετό δεν τις καταλάβαινα. Νόμιζα ότι κουνιόταν το μωρό.
Δεν ξέρω καν αν θα τις καταλάβω και σ' αυτή την εγκυμοσύνη.
Θα την καταλάβαινες την σύσπαση αν πέτρωνε στιγμιαία η κοιλιά σου και επανερχότανε (όλη η κοιλιά). Αλλά ακόμα και αυτό αν γίνει μια φορά δεν είναι επικίνδυνο. Μόνο αν μέσα σε μια ώρα της ημέρας συμβεί πάνω από 4 φορές θα ανησυχήσεις.

sofouli

sofouli
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
desT έγραψε:Όχι Σοφία δεν πρέπει να έχεις συσπάσεις και καλό θα ήταν ούτε να γνώριζες την ύπαρξή τους γιατί σου έγιναν έμμονη ιδέα.
Δεν έχεις συσπάσεις.
Από γνωστές μου που είχαν πρόωρες συσπάσεις πίστεψέ με αν είχες θα τις καταλάβαινες. Κάποιο σύμπτωμα θα εμφανιζόταν. Αιμοραγία, πόνος κτλ.
Εγώ ακόμα και στον ένατο που είχα φυσιολογικές συσπάσεις που σε προετοιμάζουν για τον τοκετό δεν τις καταλάβαινα. Νόμιζα ότι κουνιόταν το μωρό.
Δεν ξέρω καν αν θα τις καταλάβω και σ' αυτή την εγκυμοσύνη.
Θα την καταλάβαινες την σύσπαση αν πέτρωνε στιγμιαία η κοιλιά σου και επανερχότανε (όλη η κοιλιά). Αλλά ακόμα και αυτό αν γίνει μια φορά δεν είναι επικίνδυνο. Μόνο αν μέσα σε μια ώρα της ημέρας συμβεί πάνω από 4 φορές θα ανησυχήσεις.

δε ξερω πως ειναι και ο γιατρος δε μου εδωσε ουτε μαγνησιο ουτε τπτ.λεει πως ολα βαινουνε καλα!τεσπα θα δειξει!μερικες φορες καλυτερα να μη γνωριζεις πολλα!

vgog65

vgog65
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Καλημέρα Μαριάνθη και Χριστινάκι Δέσποινα και σε όποια δεν είπα!!!!
Σοφάκο τι φρίκη έχεις φάει μια χαρά θα είναι όλα....καλα και εγώ φρικάρω έτσι αλλά και τι θα καταλάβεις...???Θ αλάξει κάτι όχι....και αφού είναι όλα καλά θα γίνουνε τρίκαλα!!!!
Χριστινάκι μου μπράβο που είναι όλα καλά [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]

Πάντως εγώ κατέληξα στο γεγονός οτι είναι να γίνει θα γίνει δεν αλλάζει κάτι και εγώ φρικάρω αλλά δεν αλλάζει κάτι !!!!

vgog65

vgog65
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Καλέ που χαθήκατε όλες???? Shocked

sofouli

sofouli
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
η αληθεια ειναι πως εφαγα μια φρικη.αλλα βγηκα πηγα στο σουπερ και αλλαξα λιγουλακι!!!!!!!!!!!!το πολυ μεσα θαρρεις κανει καλο?

vgog65

vgog65
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Ε όχι καλά κάνεις έτσι γίνεται Σοφάκο και εγώ σκέφτομαι που είναι να σταματήσω τη δουλειά τέλος Μαϊου και κάνω τον Αλέκο μπας και το τραβήξω μέχρι τέλος Ιούνη......βέβαια θα έχω παρέα τη μανούλα μου αλλά(βγαίνει σύνταξη τη Τετάρτη)οπότε θα δούμε!!!Φρικάρεις παιδί μου αν είσαι και όλη μέρα μόνη σε πιάνει !!!!Βόλτες κάνε το τετράγωνο!!!! Very Happy

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 33 από 40]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 18 ... 32, 33, 34 ... 36 ... 40  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Forumgreek.com | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις