Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
16 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 16 επισκέπτες :: 2 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3 ... 21 ... 40  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 2 από 40]

grammatiki

grammatiki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
[quote="ria"]γραμματική μου ο μικρός μου του είχαμε ανοιχτή την μπαλκονόπορτα την έκλεισε η αδερφή μου πηγε αυτό να βγει έξω τρέχοντας πάει η πόρτα.
ευτυχώς φόραγε μακρη μπλουζάκι κ παντελόνι κ δεν κόπηκε αλλού μόνο στο πρόσωπο κόπηκε κ έκανε κ ραμματα[/quote

πωπωπ τι λες τωρα;περαστικα στο παιδακι σου.

ria

ria
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
αχ ευχαριστώ πολύ!!!!
το δικό σου το ζουζουνι τι κάνει?

τουρτιτσα

τουρτιτσα
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
ο χριστος και η παναγια βρε ρια τι λες τωρα.τυχερος ο μικρος που την γλυτωσε με τρια ραμματα.ο θεος να τα φυλαει.

mangio

mangio
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Κοριτσια, γεια σας , αντε με το καλο να γεμισουμε κ αυτο το θεμα!Σας γραφω γρηγορα γιατι ο μικρος δε με αφηνει κ πολύ.
Βρε Ρια, τι λες τωρα???Παναγια μου, ανατριχιασα μονο που το διαβασα!Ποναει τωρα??
Τιτικα, εγω δε ντου εχω δωσει φραουλα, αλλα ο αντρας μου, δεν ηθελα ακομα μεχρι τα 2.Με το καλο να φυγουν τα σημαδακια!
Για απορρυπαντικο που ρωτησε το Αλικάκι(κακώς βεβαια ασχολουμαι μαζι σου Razz ), εγω χρησιμοποιω το αριελ βαβυ κ μαλακτικο το πλανετ.Φοβαμαι ακομα με τα δικα μας γιατι ειχε βγαλει εξανθηματα στο σωμα κ εφταιγε το αφρολουτρο(τζονσονς).Απο το πλανετ παντως ειμα ιαευχαριστημενη.Απο μυρωδια το προδερμ εμενε περισσοτερο!
Βιβη, 5-6 μπουκαλια νερο??Ρε συ θα μας τρελανεις Laughing ??Δε μας κανεις πλάκα ε???Μπραβο ομως!!Εμας το πολυ να πιει 1μησι με 2, ειναι λιγα??
Αχ τι αλλο διαβασα??
Χαπι, εγω δεν τον ξυπναω, συνηθως ξυπναει μονος του,αναλογα με το ξενυχτι που κανει!
Τι καιρος ειναι αυτος κιολας??Ουτε εμεις βγαλαμε χαλια, του δωματιου του μαλλον θα μεινει μονιμα, του σαλονιου κ τραπεζαριας θα δω!Ειναι πιο ηπια η κουτουλια πνω στο χαλι pale !!
Θα επανελθω αν θυμηθω νεα, εχω ξεχασει σιγουρα τι ηθελα να γραψω,σας χαιρετω ολες!!!

γεωργία02/07/10

γεωργία02/07/10
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Κοριτσάκια μου εμείς μόλις ήρθαμε χωριό.. Laughing
Καλά ο μικρός είναι απίστευτος μόλις πήραμε την στροφή και είδε το σπίτι δεν σταμάτησε να γελάει... θυμήθηκε!!! Την Πρωτομαγια και το σ/κ των εκλογων έκανε όλη μέρα βόλτα με τα αυτοκινητάκια του στην αυλή, αλλά εκτός του ότι είναι άρρωστος, εδώ έχει 10 βαθμούς και βρέχει... μόλις μπήκε μέσα στο σπίτι έτρεξε στα αυτοκινητα και βουρ για την πόρτα 15λεπτά κάναμε να τον ηρεμήσουμε και να του εξηγήσουμε ότι δεν γίνεται...
Αφήστε είμαι πολύ ηλίθια, του έδωσα το μεσημέρι γιουβαρλάκια και έβαλα τελικά περισσότερο λεμόνι από ότι έπρεπε. αποτέλεσμα οι ερεθισμένες αμυγδαλές πήραν μπροστά και άρχισε να βήχει πάρα πολύ... μέχρι και εμετό έκανε.. μα τι ζώον είμαι ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΙΟΥΝΙΟΥ-ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ 2010 #8 - Σελίδα 2 654655 πήρα τηλ τον γιατρό είπε δροσερά και μαλακά φαγητά, γιαουρτάκια φρούτα κ.α. τώρα είναι καλύτερα βέβαια βήχει πιο πολύ από χτες αλλά ακόμα δεν έχουμε πυρετο, άρα νομίζω ότι αύριο θα είμαστε ακόμα καλύτερα...

Το άλλο ευχάριστο που έμαθα σήμερα είναι ότι λόγο καιρού ο παιδικός ανέβαλλε την εκδρομή για αυριο, οπότε δεν θα την χάσουμε θα πάμε το άλλο Σάββατο, είμαι πανευτυχής, δεν έχω κανονίσει τίποτα επίτηδες... μακάρι να μην έχουμε κανένα απρόοπτο πάλι... και θα περάσουμε τέλεια...

http://www.aloga.gr/index.htm

Τωρα που το θυμήθηκα, hapiness εγώ το μικρό σπάνια τον ξυπνάω, αν περάσει τις 9.30 και πρέπει να πάμε παιδικό, αλλά κατα τα άλλα στον ύπνο του δεν βάζω όρια, εκτός αν πάει 9.45 και είναι ακόμα μέσα στην ενέργεια, πράγμα σπάνιο, θα το πάρω και θα πάμε για ύπνο, αλλά αυτο είναι σχεδόν απίθανο εκτός αν κοιμήθηκε πολύ το απόγευμα, αλλά πλεον κοιμάται μόνο το μεσημέρι 2-3 ώρες, και μετά το βράδυ... Αν όμως ένα παιδάκι δεν έχει πρόγραμμα καλό και ξυπνάει στις 12.30 το πρωι γιατι κοιμάται αργά το βράδυ καταλαβαίνω αν θέλεις να το αλλάξεις αυτο... και εγώ κάτι δραστικό θα έκανα... βέβαια βοηθάει και το μέρος που κοιμάται και ο θόρυβος το φώς κ.α.

Βιβή μου 5-6 μπουκάλια μπράβο σας!!! εμείς πίνουμε 2-3 αλλά πίνει και γάλα πρωι βράδυ οπότε, νομίζω ότι είμαστε καλά, εξάλου όσο τα παιδάκια γεμίζουν 3 πάνες το 24ωρο χωρίς τα κακά είναι εντάξει μου είπε ο παιδίατρος...

Ελπίζω να μην ξέχασα τίποτα... καλό σ/κ σε όλες!!! ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΙΟΥΝΙΟΥ-ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ 2010 #8 - Σελίδα 2 417472 ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΙΟΥΝΙΟΥ-ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ 2010 #8 - Σελίδα 2 417472 ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΙΟΥΝΙΟΥ-ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ 2010 #8 - Σελίδα 2 417472

ria

ria
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
εγώ τον μικρό τον ξυπνάω γιατί αν τον αφήσω δεν κοιμάται μετά μόνο το πρωί τον αφήνω όσο θέλει.
τα ρούχα τα πλενω μαζί με τα δικα μας νερό 2 μπουκάλια την μέρα κ φρούτα τα πάντα ευτυχώς χωρίς αλλεργίες.

grammatiki

grammatiki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
καλημερα κοριτσαρες μου τι κανετε;ο καιρος εξακολουθει και μαλακιζεται να το πω για να μην πω και τιποτα χειροτερο.μπραβο ρε κοριτσια για το νερο αλλα εξηγηστε μου λιγο οταν λετε 5-6 μπουκαλια νερο για ποσα ml λετε;γιατι θα τρελαθω εντελως τωρα. Very Happy

αλικακι

αλικακι
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Καλημερούδια,κοπελιές!!!!
Ρία μου,άναψε κοριτσάκι μου κι ένα κεράκι για τον γιό σου..Σιδερένιο να είναι το αγοράκι σου!
Καλά ρε κορίτσια,παιδιά έχετε ή νερόφιδα???χαχαχαχαχ!!!!Τόσο πολύ νερό????? Shocked Shocked Shocked

grammatiki

grammatiki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
αλικακι έγραψε:Καλημερούδια,κοπελιές!!!!
Ρία μου,άναψε κοριτσάκι μου κι ένα κεράκι για τον γιό σου..Σιδερένιο να είναι το αγοράκι σου!
Καλά ρε κορίτσια,παιδιά έχετε ή νερόφιδα???χαχαχαχαχ!!!!Τόσο πολύ νερό????? Shocked Shocked Shocked

καλημερα αλικακι μου αυτο ρωτησα και εγω.η δικια μου στην καλυτερη να πιει 2 ποτηρια του κρασιου νερο.μπραβο στα παιδακια που πινουν τοσο νερο. Very Happy

mamavivo

mamavivo
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
καλημερα μανουλες?
πως περασατε Σ-Κ?εμεις πολυ ωραια ,ειμασταν πολυ αγκαλιτσα το Σ-Κ με το βλασταρακι μου,που καθε μερα που περναει με εκπλησει ευχαριστα.
εκτος απο το ΝΑΙ.για ολα λεει ΝΑΙ και κανει το αντιθετο.


οταν λεμε μπουκαλια εννοω τα 150ml του νερου εγω συγκεκριμενα που πινει το νερακι του.
βρεχουμε γυρω στις 5 πανες μονο τσισα.
προχθες μου λεει κακα ,επιανε τον πωπω του και πηγε και μου εφερε νεα πανα να τον αλλαξω.
Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Δεν θελει το γιο γιο τωρα.
Τον αφηνω για λιγο και ξαναβλεπω. Very Happy Very Happy

Του εφτιαξα κεικ και το τσακισε ολοοοοοοοοοοοοοοοοο.με φρεσκα αυγουλακια ,μαυρη ζαχαρη και becel και γαλατακι.καλα πεντανοστιμο εγινε.

Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy


Τι αλλα νεα?

τουρτιτσα

τουρτιτσα
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
καλημερα κοριτσια.
χρονια πολλα στο λενακι και στην κορη της που γιορταζουν.
τι κανετε?τιτικα νομιζω με τα 5-6 μπουκαλια που λενε δεν νομιζω να εννοουν τα μεγαλα.τοσο πινω εγω.δεν μπορει ενα παιδακι να πιει τοσο πολυ νερο.η μικρη τι κανει?εφυγαν τα σπυρακια?

αλικακι

αλικακι
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
mangio έγραψε:
Για απορρυπαντικο που ρωτησε το Αλικάκι(κακώς βεβαια ασχολουμαι μαζι σου Razz ), εγω χρησιμοποιω το αριελ βαβυ κ μαλακτικο το πλανετ.Φοβαμαι ακομα με τα δικα μας γιατι ειχε βγαλει εξανθηματα στο σωμα κ εφταιγε το αφρολουτρο(τζονσονς).Απο το πλανετ παντως ειμα ιαευχαριστημενη.Απο μυρωδια το προδερμ εμενε περισσοτερο!


Καλημέρα,Mangio!!!Και γω κακώς ασχολούμαι μαζί σου,αλλά ετσι για να κρατάμε τους τύπους!!! Razz Razz Razz
Κάπου διάβασα ότι στα παιδάκια με ατοπική δερματίτιδα,δεν κάνει το μαλακτικό.Αν θες ρώτησε και τον παιδίατρο να δούμε τι θα σου πει να ξέρουμε κι εμείς,χιχιχιχ!!!!!
Επίσης,για να μην χρησιμοποιείς πάντα παιδικό απορρυπαντικό μπορείς να κάνεις μια δοκιμή και βλέπεις πώς θα αντιδράσει το δερματάκι του.Φιλάκιααααα!!!!!!!

αλικακι

αλικακι
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
grammatiki έγραψε:
αλικακι έγραψε:Καλημερούδια,κοπελιές!!!!
Ρία μου,άναψε κοριτσάκι μου κι ένα κεράκι για τον γιό σου..Σιδερένιο να είναι το αγοράκι σου!
Καλά ρε κορίτσια,παιδιά έχετε ή νερόφιδα???χαχαχαχαχ!!!!Τόσο πολύ νερό????? Shocked Shocked Shocked

καλημερα αλικακι μου αυτο ρωτησα και εγω.η δικια μου στην καλυτερη να πιει 2 ποτηρια του κρασιου νερο.μπραβο στα παιδακια που πινουν τοσο νερο. Very Happy


Εγώ θα το μετρήσω σήμερα και θα σας πω αύριο!!Έτσι από περιέργεια....

grammatiki

grammatiki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
και παλι ρε κοριτσια ειναι πολυ μεγαλη η ποσοτητα του νερου.φανταζομαι οταν πιασουν και οι ζεστες τοτε θα καταναλωνουν τρελες ποσοτητες νερου ε;γιατι τα 5-6 μπουκαλια των 150 ειναι γυρω στα 2 λιτρα νερο περιπου.φτου φτου και παλι στα παιδακια σας.τα σπυρακια της εφυγαν γεωργια μυο ναι .

αλικακι

αλικακι
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
γεωργία02/07/10 έγραψε:Κοριτσάκια μου εμείς μόλις ήρθαμε χωριό.. Laughing
Καλά ο μικρός είναι απίστευτος μόλις πήραμε την στροφή και είδε το σπίτι δεν σταμάτησε να γελάει... θυμήθηκε!!! Την Πρωτομαγια και το σ/κ των εκλογων έκανε όλη μέρα βόλτα με τα αυτοκινητάκια του στην αυλή, αλλά εκτός του ότι είναι άρρωστος, εδώ έχει 10 βαθμούς και βρέχει... μόλις μπήκε μέσα στο σπίτι έτρεξε στα αυτοκινητα και βουρ για την πόρτα 15λεπτά κάναμε να τον ηρεμήσουμε και να του εξηγήσουμε ότι δεν γίνεται...
Αφήστε είμαι πολύ ηλίθια, του έδωσα το μεσημέρι γιουβαρλάκια και έβαλα τελικά περισσότερο λεμόνι από ότι έπρεπε. αποτέλεσμα οι ερεθισμένες αμυγδαλές πήραν μπροστά και άρχισε να βήχει πάρα πολύ... μέχρι και εμετό έκανε.. μα τι ζώον είμαι ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΙΟΥΝΙΟΥ-ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ 2010 #8 - Σελίδα 2 654655 πήρα τηλ τον γιατρό είπε δροσερά και μαλακά φαγητά, γιαουρτάκια φρούτα κ.α. τώρα είναι καλύτερα βέβαια βήχει πιο πολύ από χτες αλλά ακόμα δεν έχουμε πυρετο, άρα νομίζω ότι αύριο θα είμαστε ακόμα καλύτερα...

Το άλλο ευχάριστο που έμαθα σήμερα είναι ότι λόγο καιρού ο παιδικός ανέβαλλε την εκδρομή για αυριο, οπότε δεν θα την χάσουμε θα πάμε το άλλο Σάββατο, είμαι πανευτυχής, δεν έχω κανονίσει τίποτα επίτηδες... μακάρι να μην έχουμε κανένα απρόοπτο πάλι... και θα περάσουμε τέλεια...

http://www.aloga.gr/index.htm

ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΙΟΥΝΙΟΥ-ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ 2010 #8 - Σελίδα 2 417472 ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΙΟΥΝΙΟΥ-ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ 2010 #8 - Σελίδα 2 417472 ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΙΟΥΝΙΟΥ-ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ 2010 #8 - Σελίδα 2 417472


Γεωργια,τέλεια θα περάσετε στο ράντζο!!!Σας ζηλεύω!!!!Να μας βάλεις και φωτό αν μπορείς!!!
Και όσο για το σπίτι σας στο χωριό,εεεε,πώς να μην θυμάται το ζουζούνι σου???Όταν περνάνε καλά αποτυπώνεται στην μνήμη τους,χαχαχα!!!Και δεν πειράζει για το σφάλμα με το λεμονάκι...άνθρωπος είσαι κι εσύ!!!
Πολλά φιλιά!!!!!!!

mamavivo

mamavivo
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
grammatiki έγραψε:και παλι ρε κοριτσια ειναι πολυ μεγαλη η ποσοτητα του νερου.φανταζομαι οταν πιασουν και οι ζεστες τοτε θα καταναλωνουν τρελες ποσοτητες νερου ε;γιατι τα 5-6 μπουκαλια των 150 ειναι γυρω στα 2 λιτρα νερο περιπου.φτου φτου και παλι στα παιδακια σας.τα σπυρακια της εφυγαν γεωργια μυο ναι .
εμενα με το που ξυπναει το πρωτο πραγμα που κανει ειναι να πιει νερο.και μετα ολη μερα ειναι με το μπουκαλι στο χερι και ολο του το γεμιζω.Παλια δεν επινε τοσο.Τωραααα πινει παρα πολυυυυυυυυυ


γεωργια τι ωραια που θα περασετε?φτου φτου σκορδαα

περαστικα στον Ταλιμπανακο σου.

αλικακι

αλικακι
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Χρόνια πολλά,Λενάκι μας!!Να χαίρεσαι την οικογένειά σου και με το καλό το νινί!!!!Πολλά φιλιά!!!!!!

grammatiki

grammatiki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
ποιο ειναι το λενακι;χρονια της πολλα βεβαια

αλικακι

αλικακι
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
grammatiki έγραψε:ποιο ειναι το λενακι;χρονια της πολλα βεβαια


Το Λενάκι από την ομάδα μας!!!
Έχει και μια χρονολογία δίπλα και τον γουίνι,το αρκουδάκι, για αβατάρ....
Το Λενάκι,που σπουδάζει κιόλας???
Θυμήθηκες????

grammatiki

grammatiki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
αλικακι έγραψε:
grammatiki έγραψε:ποιο ειναι το λενακι;χρονια της πολλα βεβαια


Το Λενάκι από την ομάδα μας!!!
Έχει και μια χρονολογία δίπλα και τον γουίνι,το αρκουδάκι, για αβατάρ....
Το Λενάκι,που σπουδάζει κιόλας???
Θυμήθηκες????

α ναι το λενακι1982.ειναι εγκυος;αντε ρε συ.με το καλο να γεννηθει το μωρακι της.

αλικακι

αλικακι
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Μπράβο,Βιβήκα μου που χορτάσατε αγκαλίτσες!!!! ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΙΟΥΝΙΟΥ-ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ 2010 #8 - Σελίδα 2 35468
Αλλά...πολύ νερό βρε παιδί μου,αχχαχαχαχαχαχχα!!!!!!!!!!!!!

Κοριτσάκια,σας χαιρετώ!!!Καλή συνέχεια!!!!

grammatiki

grammatiki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
αλικακι έγραψε:Μπράβο,Βιβήκα μου που χορτάσατε αγκαλίτσες!!!! ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΙΟΥΝΙΟΥ-ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ 2010 #8 - Σελίδα 2 35468
Αλλά...πολύ νερό βρε παιδί μου,αχχαχαχαχαχαχχα!!!!!!!!!!!!!

Κοριτσάκια,σας χαιρετώ!!!Καλή συνέχεια!!!!

φιλακια αλικακι δωσε φιλια και στον παιδαρο.

αλικακι

αλικακι
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
grammatiki έγραψε:
αλικακι έγραψε:
grammatiki έγραψε:ποιο ειναι το λενακι;χρονια της πολλα βεβαια


Το Λενάκι από την ομάδα μας!!!
Έχει και μια χρονολογία δίπλα και τον γουίνι,το αρκουδάκι, για αβατάρ....
Το Λενάκι,που σπουδάζει κιόλας???
Θυμήθηκες????

α ναι το λενακι1982.ειναι εγκυος;αντε ρε συ.με το καλο να γεννηθει το μωρακι της.


Α,γειά σου!!!Αυτό!!!!Ναι,είναι έγκυος!!!!!!

αλικακι

αλικακι
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
grammatiki έγραψε:
αλικακι έγραψε:Μπράβο,Βιβήκα μου που χορτάσατε αγκαλίτσες!!!! ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΙΟΥΝΙΟΥ-ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ 2010 #8 - Σελίδα 2 35468
Αλλά...πολύ νερό βρε παιδί μου,αχχαχαχαχαχαχχα!!!!!!!!!!!!!

Κοριτσάκια,σας χαιρετώ!!!Καλή συνέχεια!!!!

φιλακια αλικακι δωσε φιλια και στον παιδαρο.


Να σαι καλά,Τιτίκα μου!!!Σε ευχαριστώ!!!Και συ όταν γυρίσεις να δώσεις ένα μεγάλο φιλί στην μπουμπού!!!!!
Χάρηκα που της έφυγαν τα σπυράκια..

γεωργία02/07/10

γεωργία02/07/10
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Κορίτσια μου μια γρηγορη καλημέρα... (μαλακίες λέω αφου πάλι θα γράψω ενα κατεβατό)

Έιμαι σπίτι μόλις κοίμησα τον μικρό και έκατσα στον υπολογιστή να κάνω καμια δουλειά!

Γρήγορα τα νέα μας! Την Παρασκευή το βράδυ ενώ όλα έδειχναν ότι καλυτερεύει το μαναράκι μου πλάνταξε στο βήχα και το κλάμα τα είδα όλα.... Shocked Shocked Shocked και οι γονείς μου βέβαια, πήρα τηλ τον γιατρό μας, ευτυχώς είχε εφημερία ο άνθρωπος, και με τα πολλά τον κοίμησα στις 7.00 μετά από 2 ώρες ξύπνησε και ενώ ήμουν έτοιμη να πάω φαρμακείο να πάρω αντιβίωση, πάω να του αλλάξω πάνα και τι να δώ κοκκινίλες παντού... Shocked Shocked ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΙΟΥΝΙΟΥ-ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ 2010 #8 - Σελίδα 2 585182 ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΙΟΥΝΙΟΥ-ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ 2010 #8 - Σελίδα 2 585182
Πήρα τηλ τον γιατρό και με ρώτησε πως είναι να τις περιγράψω και αν έχουμε κάνει εμβόλιο ανεμοβλογιάς... ο καημένος δεν ήθελε να μας ξεσηκώσει να γυρίσουμε, αλλά το χωριο κορίτσια είναι 40 λεπτά απόσταση δεν το διαπραγματευόμουν να κάνουμε διάγνωση από το τηλέφωνο, πήρα τον άντρα μου και ήρθαμε... το σοκαριστικό ήταν ότι οι κοκκινίλες είχαν σχεδόν εξαφανιστεί σε όλο το σώμα και είχαν μείνει μόνο 2-3 ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΙΟΥΝΙΟΥ-ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ 2010 #8 - Σελίδα 2 911307 ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΙΟΥΝΙΟΥ-ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ 2010 #8 - Σελίδα 2 911307 ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΙΟΥΝΙΟΥ-ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ 2010 #8 - Σελίδα 2 911307
ο άντρας μου πήγε να με βγάλει τρελή και υστερική, ευτυχώς ο γιατρός με υπερασπίστικε, μέσα σε 2ώρες είχαν φύγει όλες από μόνες τους... Rolling Eyes

Όσο για τον βήχα το γυρίσαμε από φαρρυγοαμυγδαλίτιδα σε βρογχιολίτιδα, ενώ το ένα θέλει υγρό αέρα το άλλο θέλει ξερό και βρογχοδιασταλτικά, οπότε όπως καταλαβαίνεται καλά κάναμε και ήρθαμε γιατί ούτε η αντιβίωση θα το έπιανε και ο υγραντήρας θα τον έκανε απλά χειρότερα, άρα ανοίξαμε air-condition και ξεκινήσαμε μάσκες πάλι... ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΙΟΥΝΙΟΥ-ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ 2010 #8 - Σελίδα 2 911307 ευτυχώς όταν γυρίσαμε τον πήρε ο ύπνος και σηκώθηκε μετά από 6 ώρες το απόγευμα, έφαγε λίγο σούπα (ήταν 20ώρες νηστικός) και ξανα κοιμήθηκε, ευτυχώς σαν πουλάκι όοοολη νύχτα μόνο 2-3 φορές έβηξε. Smile
Από χτες το πρώι άρχισε να τρωει λίγο καλύτερα, και να καλυτερεύει, ευτυχώς πίνει πολύ γάλα! και δεν με πέρνει από κάτω που δεν έχει όρεξη πολυ...
Αχ βρε κορίτσια τα χεράκια του έχουν γίνει σαν καλαμάκια.. ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΙΟΥΝΙΟΥ-ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ 2010 #8 - Σελίδα 2 534787 έχει χάσει πολύ βάρος το καλό μου... τον έχω πλακώσει όμως από χτες το απόγευμα στα παχυντικά, του ένα τοστ με αυγό, και σήμερα φρουτοκρεμα με 4 μιράντα μπισκότα... έχει πολύ μπούκωμα ακόμα αλλά είναι μέσα στην ενέργεια!!! Θα μείνουμε σήμερα μέσα, αυριο θα τον πάρω στην δουλειά και αν είναι όλα καλά Τετάρτη θα πάμε πάλι παιδικό, όχι τίποτα άλλο νιώθω και τύψεις για τα άλλα παιδάκια, να μην τα κολλήσουμε και χάσουν την εκδομή τους...

Παρεπιπτώντος ευχαριστώ πολύ για τις ευχές... εννοείται θα πάρουμε και φωτογραφική.. ελπίζω να είναι καλά το μαναράκι μου και δεν θα του λείψει τίποτα... Δούλεψα πολύ στο χωρίο αυτές τις μέρες και σκοπεύω να ξεπατωθώ και αυτήν την εβδομάδα (ευτυχώς μεγάλο μέρος της δουλειάς μου γίνεται από το internet), έχω βάλε την μαμά και την αδερφή να σηκώνουν τηλ και να πέρνουν δηλώσεις, τον μπαμπά και τον άντρα μου στις διαδρομές... και έτσι έχω κάνει την καβάτζα μου για την εκδρομή... Αλογάκια σας ερχόμαστε!!!! Πρώτα ο θεός...

Σήμερα έχω σηκωθεί με τρελά κεφια, άσχετα με το σ/κ που πέρασα... έχω επέτειο γάμου κορίτσια.... 2 ΧΡΌΝΙΑ ΟΥΑΟΥΥΥ δεν το πιστεύω.... θα κάνω κάτι σπέσιαλ για το βράδυ και μόλις κοιμηθεί ο μικρός, θα φάμε και πήρα και ωραίο κρασάκι!!! Wink

Α! Για να μην το ξεχάσω...Αλικάκι εμείς λέμε να μείνουμε λίγο ακόμα στα παιδικά απορυπαντικά, τελικά μάλλον οι κοκκινίλες μας από εκεί βγήκαν... αλλιώς δεν εξηγείται είπε ο γιατρός. Εμοιαζε αλλεργικό αλλά όχι τροφικό γιατι δεν θα έφευγαν τόοοσο γρήγορα... οπότε προδερμ και πάλι προδερμ από Σεπτέμβρη βλέπουμε!!!

ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΙΟΥΝΙΟΥ-ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ 2010 #8 - Σελίδα 2 417472 ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΙΟΥΝΙΟΥ-ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ 2010 #8 - Σελίδα 2 417472 ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΙΟΥΝΙΟΥ-ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ 2010 #8 - Σελίδα 2 417472 ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΙΟΥΝΙΟΥ-ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ 2010 #8 - Σελίδα 2 417472

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 2 από 40]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3 ... 21 ... 40  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Forumgreek.com | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις