Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
10 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 10 επισκέπτες :: 1 μηχανή αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 2 από 5]

nikoletta10

nikoletta10
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
gogo ali έγραψε:καλημερα κοριτσια

απο προσωπικη εμπειρια, με το σπιραλ ειχα μεινει πολυ ευχαριστημενη, απο θεμα αντισυλληψης.
Δυστυχως ομως, τοτε ειχα ενα γιατρο που μονο τα χρηματα τον ενδιεφεραν.
(τοτε ηταν 150.000 δραχμες!!!)
Δεν ειχα γεννησει ακομα και οταν αλλαξα γιατρο και το ειδε, μονο που δεν με εδειρε
Αν δεν εχεις κανει παιδιακι ΔΕ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΒΑΛΕΙΣ ΣΠΙΡΑΛ.
Υπαρχει πιθανοτητα μολυνσης.
προσοχη!!!

Ευχαριστώ!!!Εγώ έχω ήδη 2 παιδάκια,το δεύτερο μας προέκειψε ξαφνικά δεν το περιμέναμε να σου πω την αλήθεια,βέβαια το λατρεύουμε δεν το συζητώ έχει σχεδόν 11χρόνια διαφορά με την αδερφή της.Αν και θα ψηνόμουν για ένα τρίτο πάρα πολύ, τα οικονομικά μας δεν το επιτρέπουν γι' αυτό πρέπει να προσέχουμε για να έχουμε που λένε... χαχαχα!!!Όσο αφορά τον γιατρό μου(έχω αλλάξει 5 γιατρούς,αυτόν όμως δεν τον αλλάζω, γενικά το ψάχνω πολύ με τους γιατρους)ΠΟΤΈ ΔΕΝ ΜΟΥ ΈΔΕΙΞΕ ΟΤΙ ΤΟΝ ΕΝΔΙΑΦΈΡΟΥΝ ΤΑ ΧΡΗΜΑΤΑ περισσότερο απο 'μένα.Το ξέρω είναι παράλογο οι γιατροί να ζητάν αυτά τα ποσά ενώ σαν πρώτη ύλη το σπιράλ έχει 30-50ευρώ.....Είναι να τρελένεσαι πέρνουν <<εργασία>> 200-300ευρώ;;;;αν είναι δυνατόν,δεν ξέρω βέβαια μπορεί να είμαι και παράλογη και να κάνω λάθος αν είναι έτσι συγχωρέστε με.......

gogo ali

gogo ali
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
να σου ζησουν τα παιδακια σου!!
Δυστυχως υπαρχουν καποιοι που σκεφτονται μονο αυτο.
Ευτυχως που αλλαξα γιατρο και μου το εβγαλε αμεσως. Οι πιθανοτητες ειναι λιγες αλλα.... ποτε δε ξερεις
φιλια Wink

nikoletta10

nikoletta10
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
gogo ali έγραψε:να σου ζησουν τα παιδακια σου!!
Δυστυχως υπαρχουν καποιοι που σκεφτονται μονο αυτο.
Ευτυχως που αλλαξα γιατρο και μου το εβγαλε αμεσως. Οι πιθανοτητες ειναι λιγες αλλα.... ποτε δε ξερεις
φιλια Wink

Ας ελπίσουμε οταν το βάλω να μην μου δημιουργήσει κάποιο πρόβλημα γιατι δεν ξέρω ,,εγώ είμαι και τρελή, μπορεί να αλλάξω γνώμη και να το βγάλω κάποια στιγμή για να κάνω και 3ο παιδί.χαχαχα!! ΦΙΛΙΑ ΖΗΤΩ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ ΓΙΑ ΤΟ ΣΠΙΡΑΛ (HELP) - Σελίδα 2 215994

gogo ali

gogo ali
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
μακαρι κοριτσακι μου!!!

στο ευχομαι!!!!

Λεμονάκι

Λεμονάκι
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Νικολέτα μου ναι αν πληρώνεται ήδη και παίρνει λεφτά στο χέρι είναι φακελάκι, συμφωνούμε σε αυτό
αλλά επίσης αν δώσω λεφτά και δεν πάρω κάποιο παραστατικό, απόδειξη δεν το θεωρώ και σωστό..
άποψη δική μου αλλά σόρι και πάλι γιατί ξέφυγα απο το θέμα...

να χαίρεσαι τα παιδάκια σου ΖΗΤΩ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ ΓΙΑ ΤΟ ΣΠΙΡΑΛ (HELP) - Σελίδα 2 417472

nikoletta10

nikoletta10
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Λεμονάκι έγραψε:Νικολέτα μου ναι αν πληρώνεται ήδη και παίρνει λεφτά στο χέρι είναι φακελάκι, συμφωνούμε σε αυτό
αλλά επίσης αν δώσω λεφτά και δεν πάρω κάποιο παραστατικό, απόδειξη δεν το θεωρώ και σωστό..
άποψη δική μου αλλά σόρι και πάλι γιατί ξέφυγα απο το θέμα...

να χαίρεσαι τα παιδάκια σου ΖΗΤΩ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ ΓΙΑ ΤΟ ΣΠΙΡΑΛ (HELP) - Σελίδα 2 417472

Αλοίμονο Λεμονάκι συζήτηση να γίνεται,εγώ θα την βρω την άκρη μου με λίγη βοήθεια και απο εσας.Τώρα όσο αφορά την απόδειξη δεν μ' ενδιαφέρει καθόλου απο την στιγμή που θα πληρώσω το 1/3 της τιμής(ελπίζω) δεν το έχω συζητήσει ακόμα μαζί του το θέμα της τιμής αλλά νομίζω δεν θα έχω πρόβλημα αν του πω <<εγώ τόσα μπορώ να δώσω >>μπορείς;Wink,Όχι αυτα που ζήτανε οι άλλοι μεγαλογοάτροι,γιατί βλέπεις είναι<< δύκολο να βάλεις ένα σπιράλ.. >>και χρεώνουν τα μαλλιοκέφαλά τους.Εν ολίγης θα κάνω το παγώνι οσο αφορά το θεμα της απόδειξης,παραστατικό δεν μπορεί να μου κόψει γιατί δεν είναι γιατρός του Έλενα πλέων...ΦΙΛΙΑ Laughing sunny

chicken

chicken
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Να ενημερώσω πως με το σπιράλ γίνεται κανονικά η σύλληψη, αλλά αποτρέπεται η εμφύτευση και η συνέχιση της εγκυμοσύνης.
Αυτό θεωρείτε ως εκτρωτικό και όχι ως αντισυλληπτικό μέσο.

Αν θέλετε αντισυλληπτικά μέσα αυτά είναι το χάπι που αποτρέπει την ωορηξία (μηνιαίο αντισσυληπτικό) και το προφυλακτικό Very Happy

Λεμονάκι

Λεμονάκι
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
chicken έγραψε:Να ενημερώσω πως με το σπιράλ γίνεται κανονικά η σύλληψη, αλλά αποτρέπεται η εμφύτευση και η συνέχιση της εγκυμοσύνης.
Αυτό θεωρείτε ως εκτρωτικό και όχι ως αντισυλληπτικό μέσο.

Αν θέλετε αντισυλληπτικά μέσα αυτά είναι το χάπι που αποτρέπει την ωορηξία (μηνιαίο αντισσυληπτικό) και το προφυλακτικό Very Happy
ντόιν ! Shocked

chicken

chicken
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Λεμονάκι έγραψε:

ντόιν ! Shocked

τι καλέ?

Λεμονάκι

Λεμονάκι
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
chicken έγραψε:
Λεμονάκι έγραψε:

ντόιν ! Shocked

τι καλέ?
δεν το περίμενα αυτό καλέ Shocked Shocked
ούτε καν πήγε το μυαλό μου οτι δουλεύει με αυτόν το ύπουλο τρόπο.. Crying or Very sad

chicken

chicken
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Λεμονάκι έγραψε:
δεν το περίμενα αυτό καλέ Shocked Shocked
ούτε καν πήγε το μυαλό μου οτι δουλεύει με αυτόν το ύπουλο τρόπο.. Crying or Very sad

Γιαυτό το είπα και εγώ. Συνήθως πιο σωστές αποφάσεις παίρνουμε όταν έχουμε πιο ολοκληρωμένη γνώση Very Happy

Λεμονάκι

Λεμονάκι
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
chicken έγραψε:
Λεμονάκι έγραψε:
δεν το περίμενα αυτό καλέ Shocked Shocked
ούτε καν πήγε το μυαλό μου οτι δουλεύει με αυτόν το ύπουλο τρόπο.. Crying or Very sad

Γιαυτό το είπα και εγώ. Συνήθως πιο σωστές αποφάσεις παίρνουμε όταν έχουμε πιο ολοκληρωμένη γνώση Very Happy

δεν νομίζω να χρειαστεί ποτέ να χρησιμοποιήσω κάποια μέθοδο αντισύλληψης αλλά μου έκανε μεγάλη εντύπωση η μέθοδος της..
μερσί για την ενημέρωση !

chicken

chicken
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Λεμονάκι έγραψε:

δεν νομίζω να χρειαστεί ποτέ να χρησιμοποιήσω κάποια μέθοδο αντισύλληψης αλλά μου έκανε μεγάλη εντύπωση η μέθοδος της..
μερσί για την ενημέρωση !

Very Happy Very Happy

florentiab

florentiab
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
http://www.your-life.gr/el/home/know_your_options/your_contraception/index.php



Ενδομητρικό Σπείραμα (σπιράλ) - IUD
Είναι μια μικρή συσκευή από πλαστικό και χαλκό σε σχήμα Τ η οποία τοποθετείται μέσα στη μήτρα από εκπαιδευμένο γυναικολόγο. Το ενδομητρικό σπείραμα προλαμβάνει την εγκυμοσύνη εμποδίζοντας τη συνάντηση των ωαρίων με τα σπερματοζωάρια, είτε ακινητοποιώντας το σπέρμα στο δρόμο του για τις σάλπιγγες είτε με τοπική επίδραση στη μήτρα. Έχει δύο νήματα που βρίσκονται μέσα στον κόλπο και έτσι μπορείς να ελέγξεις αν είναι στη θέση του. Ο χρόνος της αλλαγής των ενδομητρικών σπειραμάτων ποικίλλει ανάλογα με τον τύπο και μπορεί να είναι από 3 έως 10 χρόνια.


Το σπιράλ δεν θεωρείτε εκτρωτικό μέσο

????????


Επισκέπτης
θα τα πω λιγο χυμα γιατι χυμα μου συνεβησαν

οταν εκανα τον πρωτο γιο μου ο γιατρος ειπε μετα την πρωτη περιοδο οπωσδηποτε σπυραλ


πηγα εβαλα.........ολα καλα δεν ειχαμε κανενα θεμα

μετα το δευτερο γιο, νομιζα η ερμη οτι με δυο παιδια θα ειναι ιδια η συχνοτητα του σεξ (εδω γελαμε) και πηγα και ξαναεβαλα με την ιδια διαδικασια (100 ευρω τη φορα)

μετα απο 6 μηνες αρχισαν καποιες μικρες αιμορραγιες και η περιοδος κρατουσε πολλες μερες--πηγα για εξεταση και το σπυραλ ειχε μετατοπιστει , μου ειχε δημιουργησει κυστη στην ωοθηκη και πηρα αντισυλληπτικα για την κυστη για 4 μηνες--τελικα εξαφανιστηκε

να προσεχετε και να ενημερωνεστε καλα αυτο μονο!

http://www.gynmed.gr/content.php?id=12

nikoletta10

nikoletta10
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
florentiab έγραψε:http://www.your-life.gr/el/home/know_your_options/your_contraception/index.php



Ενδομητρικό Σπείραμα (σπιράλ) - IUD
Είναι μια μικρή συσκευή από πλαστικό και χαλκό σε σχήμα Τ η οποία τοποθετείται μέσα στη μήτρα από εκπαιδευμένο γυναικολόγο. Το ενδομητρικό σπείραμα προλαμβάνει την εγκυμοσύνη εμποδίζοντας τη συνάντηση των ωαρίων με τα σπερματοζωάρια, είτε ακινητοποιώντας το σπέρμα στο δρόμο του για τις σάλπιγγες είτε με τοπική επίδραση στη μήτρα. Έχει δύο νήματα που βρίσκονται μέσα στον κόλπο και έτσι μπορείς να ελέγξεις αν είναι στη θέση του. Ο χρόνος της αλλαγής των ενδομητρικών σπειραμάτων ποικίλλει ανάλογα με τον τύπο και μπορεί να είναι από 3 έως 10 χρόνια.


Το σπιράλ δεν θεωρείτε εκτρωτικό μέσο

Ευχαριστώ, για να πω την αλήθεια με θορύβησε λίγο το παραπάνω μήνυμα...

nikoletta10

nikoletta10
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
arco iris έγραψε:θα τα πω λιγο χυμα γιατι χυμα μου συνεβησαν

οταν εκανα τον πρωτο γιο μου ο γιατρος ειπε μετα την πρωτη περιοδο οπωσδηποτε σπυραλ


πηγα εβαλα.........ολα καλα δεν ειχαμε κανενα θεμα

μετα το δευτερο γιο, νομιζα η ερμη οτι με δυο παιδια θα ειναι ιδια η συχνοτητα του σεξ (εδω γελαμε) και πηγα και ξαναεβαλα με την ιδια διαδικασια (100 ευρω τη φορα)

μετα απο 6 μηνες αρχισαν καποιες μικρες αιμορραγιες και η περιοδος κρατουσε πολλες μερες--πηγα για εξεταση και το σπυραλ ειχε μετατοπιστει , μου ειχε δημιουργησει κυστη στην ωοθηκη και πηρα αντισυλληπτικα για την κυστη για 4 μηνες--τελικα εξαφανιστηκε

να προσεχετε και να ενημερωνεστε καλα αυτο μονο!

http://www.gynmed.gr/content.php?id=12

Σ' ευχαριστώ κι εσένα πολύ arco iris, να σε ρωτήσω που το έβαλες και πλήρωσες αυτά τα χρήματα;;Αν τελικά βάλω θα πηγαίνω συχνά να το ελέγχω για να αποφύγω τέτοιου είδους μπερδέματα..

chicken

chicken
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Φλώρα έτσι μου το είχε πεί ο γυναικολόγος μου, γιαυτό και το μοιράστηκα. Μου είχε πεί αυτό ακριβώς πως δεν εμποδίζει την σύλληψη αλλά την εμφύτευση.
Λάθος το εκτρωτικό, τελείως λάθος για την ακρίβεια. Απλά επείδή γινόταν η σύλληψη όπως μου το είπε γιαυτό χρησιμοποίησα αυτόν τον όρο.
Τι να πώ, ίσως να μου τα είπε λάθος. Εγώ προσωπική εμπειρία δεν έχω και δεν το έψαξα παραπάνω. Αρκέστηκα στην απάντησή του.
Ίσως κακώς απο ότι αντιλαμβάνομαι Rolling Eyes

????????


Επισκέπτης
τι εκτρωτικο μεσο??? ε οχι ρε παιδια μην τα παραλεμε τωρα ποιο εκτρωτικο μεσο αφου δεν συναντιεται το σπερματοζωαριο με το ωαριο........

ενταξει κι αμα θελετε να το παρουμε απο θεμα θρησκευτικο, και που χρησιμοποιουμε αντισυλληψη αμαρτια ειναι

μηπως και που αδιαθετουμε καθε μηνα ειναι εγκλημα λογω του οτι δεν εκμεταλλευτηκαμε σωστα το ωαριο μας ωστε να γονιμοποιηθει και το αφησαμε να χαθει αρα παλι ειναι εκτρωση?????? ηρεμα μην τρελλαθουμε!!!!!!!

????????


Επισκέπτης
nikoletta10 έγραψε:
arco iris έγραψε:θα τα πω λιγο χυμα γιατι χυμα μου συνεβησαν

οταν εκανα τον πρωτο γιο μου ο γιατρος ειπε μετα την πρωτη περιοδο οπωσδηποτε σπυραλ


πηγα εβαλα.........ολα καλα δεν ειχαμε κανενα θεμα

μετα το δευτερο γιο, νομιζα η ερμη οτι με δυο παιδια θα ειναι ιδια η συχνοτητα του σεξ (εδω γελαμε) και πηγα και ξαναεβαλα με την ιδια διαδικασια (100 ευρω τη φορα)

μετα απο 6 μηνες αρχισαν καποιες μικρες αιμορραγιες και η περιοδος κρατουσε πολλες μερες--πηγα για εξεταση και το σπυραλ ειχε μετατοπιστει , μου ειχε δημιουργησει κυστη στην ωοθηκη και πηρα αντισυλληπτικα για την κυστη για 4 μηνες--τελικα εξαφανιστηκε

να προσεχετε και να ενημερωνεστε καλα αυτο μονο!

http://www.gynmed.gr/content.php?id=12

Σ' ευχαριστώ κι εσένα πολύ arco iris, να σε ρωτήσω που το έβαλες και πλήρωσες αυτά τα χρήματα;;Αν τελικά βάλω θα πηγαίνω συχνά να το ελέγχω για να αποφύγω τέτοιου είδους μπερδέματα..



στο ιατρειο του γιατρου ειναι 5 λεπτα υποθεση

????????


Επισκέπτης
chicken έγραψε:Φλώρα έτσι μου το είχε πεί ο γυναικολόγος μου, γιαυτό και το μοιράστηκα. Μου είχε πεί αυτό ακριβώς πως δεν εμποδίζει την σύλληψη αλλά την εμφύτευση.
Λάθος το εκτρωτικό, τελείως λάθος για την ακρίβεια. Απλά επείδή γινόταν η σύλληψη όπως μου το είπε γιαυτό χρησιμοποίησα αυτόν τον όρο.
Τι να πώ, ίσως να μου τα είπε λάθος. Εγώ προσωπική εμπειρία δεν έχω και δεν το έψαξα παραπάνω. Αρκέστηκα στην απάντησή του.
Ίσως κακώς απο ότι αντιλαμβάνομαι Rolling Eyes

ελα τσικενακι προφανως επεσες σε καποιον που λεμε "της εκκλησιας" και τα ελεγε λιγο τραγικα.......... δεν εχω κατι με την εκκλησια μην παει αλλου το θεμα, επισης μετα απ αυα που τραβηξα περσυ δεν ξαναεβαλα σπυραλ και ουτε θα ξαναβαλω, και ξεχασα να πω οτι μια φιλη εμεινε εγκυος με σπυραλ και ηταν εξωμητριο και ετρεχε για αλλα............

chicken

chicken
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
arco iris έγραψε:[
ελα τσικενακι προφανως επεσες σε καποιον που λεμε "της εκκλησιας" και τα ελεγε λιγο τραγικα.......... δεν εχω κατι με την εκκλησια μην παει αλλου το θεμα, επισης μετα απ αυα που τραβηξα περσυ δεν ξαναεβαλα σπυραλ και ουτε θα ξαναβαλω, και ξεχασα να πω οτι μια φιλη εμεινε εγκυος με σπυραλ και ηταν εξωμητριο και ετρεχε για αλλα............

κιόμως δεν είναι της εκκλησίας.
Anyway, λάθος μου Very Happy

????????


Επισκέπτης
chicken έγραψε:
arco iris έγραψε:[
ελα τσικενακι προφανως επεσες σε καποιον που λεμε "της εκκλησιας" και τα ελεγε λιγο τραγικα.......... δεν εχω κατι με την εκκλησια μην παει αλλου το θεμα, επισης μετα απ αυα που τραβηξα περσυ δεν ξαναεβαλα σπυραλ και ουτε θα ξαναβαλω, και ξεχασα να πω οτι μια φιλη εμεινε εγκυος με σπυραλ και ηταν εξωμητριο και ετρεχε για αλλα............

κιόμως δεν είναι της εκκλησίας.
Anyway, λάθος μου Very Happy

oχι ρε συ τι θα πει λαθος ας μην κολλαμε στις λεξεις αυτο ακουσες αυτο ειπες αλλοιμονο

nikoletta10

nikoletta10
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
[quote="arco iris"]
chicken έγραψε:Φλώρα έτσι μου το είχε πεί ο γυναικολόγος μου, γιαυτό και το μοιράστηκα. Μου είχε πεί αυτό ακριβώς πως δεν εμποδίζει την σύλληψη αλλά την εμφύτευση.
Λάθος το εκτρωτικό, τελείως λάθος για την ακρίβεια. Απλά επείδή γινόταν η σύλληψη όπως μου το είπε γιαυτό χρησιμοποίησα αυτόν τον όρο.
Τι να πώ, ίσως να μου τα είπε λάθος. Εγώ προσωπική εμπειρία δεν έχω και δεν το έψαξα παραπάνω. Αρκέστηκα στην απάντησή του.
Ίσως κακώς απο ότι αντιλαμβάνομαι Rolling Eyes [/qu

ελα τσικενακι προφανως επεσες σε καποιον που λεμε "της εκκλησιας" και τα ελεγε λιγο τραγικα.......... δεν εχω κατι με την εκκλησια μην παει αλλου το θεμα, επισης μετα απ αυα που τραβηξα περσυ δεν ξαναεβαλα σπυραλ και ουτε θα ξαναβαλω, και ξεχασα να πω οτι μια φιλη εμεινε εγκυος με σπυραλ και ηταν εξωμητριο και ετρεχε για αλλα............

Έχετε αρχίσει να με βάζεται σε σκέψεις,μήπως ν' αφήσω το σπιράλ να κάνω ένα τρίτο παιδάκι και μετά βλέπουμε;;;;;Βέβαια κανονίζω χωρίς τον ξενοδόχο (τον άντρα μου) χαχαχα!!! Twisted Evil confused

manoula_24xr

manoula_24xr
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Κι γω ενδιαφερομαι για το σπιραλ κ το ψαχνω γτ δν θελω αλλο παιδι τουλαχιστον πριν 5χρονια,κι με τον θηλασμο δν με βολευει κατι αλλο.Προφυλακτικο συνεχεια να παιρνουμε δν θελει ο αλλος να δινουμε λεφτα ειναι κ αυτο,εχω μπλεξει με τον σεξομανη χαχαχα

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 2 από 5]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Δημιουργία Φόρουμ | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις