Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
12 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 12 επισκέπτες :: 2 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 4 από 5]

koukida

koukida
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
τι εχουμε?? εσπευσε η εκπρόσωπος της Ελληνο-ορθόδοξης εκκλησίας του φόρουμ??

τελικα ειναι εκτρωτικο το σπιραλ? ποσα χρόνια θα το συζητάμε ακόμη?
Rolling Eyes

bou-boukitsa

bou-boukitsa
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
[quote="florentiab"]



βγάλτη σκούφια σου και βάρα μας. άσε ρε κοπελιά (αν είσαι δηλαδή γυναίκα, γιατί αυτές τις απόψεις μόνο μισογύνης φαλοκράτης άνδρας θα τις είχε)



ΕΧΕΙς ΞΕΦΥΓΕΙ ΤΕΛΕΙΩς ΝΟΜΙΖΩ....

ΤΟΥς ΑΝΤΡΕς ΒΟΛΕΥΕΙ ΤΟ ΣΠΙΡΑΛ ΚΟΠΕΛΑ ΜΟΥ... ΧΩΡΙς ΚΑΜΙΑ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΑ ΚΑΙ ΧΩΡΙς ΔΥΣΚΟΛΙΑ Η ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕς ΚΑΝΟΥΝ ΣΕΧ ΟΠΟΤΕ ΘΕΛΟΥΝ...

ΕΣΥ ΣΑΝ ΓΥΝΑΙΚΑ ΕΧΕΙς ΚΑΤΑΛΑΒΕΙ ΤΙ ΣΥΝΕΠΕΙΕς ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΕΧΕΙ ΓΙΑ ΕΣΕΝΑ??? ..(ΞΕΧΝΩΝΤΑΣ ΤΗΝ ΠΡΟΟΠΤΙΚΗ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΕΚΤΡΩΤΙΚΟ)

ΓΙΑ ΣΚΕΨΟΥ ΝΑ ΔΟΥΜΕ ΠΟΙΟΣ ΕΙΝΑΙ Ο ΜΙΣΟΓΥΝΗΣ??!!

florentiab

florentiab
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
[quote="bou-boukitsa"]
florentiab έγραψε:



βγάλτη σκούφια σου και βάρα μας. άσε ρε κοπελιά (αν είσαι δηλαδή γυναίκα, γιατί αυτές τις απόψεις μόνο μισογύνης φαλοκράτης άνδρας θα τις είχε)



ΕΧΕΙς ΞΕΦΥΓΕΙ ΤΕΛΕΙΩς ΝΟΜΙΖΩ....

ΤΟΥς ΑΝΤΡΕς ΒΟΛΕΥΕΙ ΤΟ ΣΠΙΡΑΛ ΚΟΠΕΛΑ ΜΟΥ... ΧΩΡΙς ΚΑΜΙΑ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΑ ΚΑΙ ΧΩΡΙς ΔΥΣΚΟΛΙΑ Η ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕς ΚΑΝΟΥΝ ΣΕΧ ΟΠΟΤΕ ΘΕΛΟΥΝ...

ΕΣΥ ΣΑΝ ΓΥΝΑΙΚΑ ΕΧΕΙς ΚΑΤΑΛΑΒΕΙ ΤΙ ΣΥΝΕΠΕΙΕς ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΕΧΕΙ ΓΙΑ ΕΣΕΝΑ??? ..(ΞΕΧΝΩΝΤΑΣ ΤΗΝ ΠΡΟΟΠΤΙΚΗ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΕΚΤΡΩΤΙΚΟ)

ΓΙΑ ΣΚΕΨΟΥ ΝΑ ΔΟΥΜΕ ΠΟΙΟΣ ΕΙΝΑΙ Ο ΜΙΣΟΓΥΝΗΣ??!!



άιντααααααααα
κοπελιά δεν υποστηρίζω τη χρήση του σπιράλ. το είδος της αντισύλληψης που θα χρησιμοποιήσει η κάθε μία είναι δικό της λογαριασμός
το πρόβλημα μου είναι να απορρίπτουμε επιστημονικά δεδομένα επειδή μας τα είπε ο πνευματικός μας ή επειδή έχουμε κολλημένα μυαλά και δεν βλέπουμε πέρα από το δακτυλό μας
γκέγκε; αντιλαβού; κατάλαβες;
μου τη δίνει να διαγράφουμε γιατρούς, επιστήμη, έρευνες επειδή έτσι μας κάπνισε.

εγώ στο θέμα του σπιράλ σου έβαλα επίσημο σάιτ του πανεπιστημιακού νοσοκομείου Αλεξάνδρα. εσύ με τι ακριβώς στηρίζεις την αποψή σου; με κάτι που υποτίθεται σου είπε ο γιατρός σου και υποτίθεται πως κατάλαβες;

nena1988

nena1988
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
η μανα μου εχει σπιραλ 13 χρονια τωρα,δεν μου εχει παραπονεθει ποτε για καποιο συμπτωμα παρα μονο τον πονο που εχει οταν τις το βγαζει ο γιατρος,πληρωνει 150 ευρω και το αλλαζει νομιζω καθε 2 χρονια scratch ???Μπορεις αν θελεις να το αγορασεις εσυ απο το φαρμακειο και να το πας στο γιατρο σου ή να σου βαλει αυτος δικο του...Οταν δεν θα θελησω αλλα παιδια θα βαλω και εγω,τον θεωρω τον πιο ασφαλες τροπο ακομα και απο το προφυλακτικο,ειναι πολυ πολυ σπανιο ΑΝ ΕΧΕΙ ΤΟΠΟΘΕΤΗΘΕΙ ΣΩΣΤΑ ΝΑ ΠΙΑΣΕΙΣ ΠΑΙΔΙ..Ελπιζω να σε βοηθησα και μην ακους τα περι εκτρωτικου και λοιπα,δεν υφισταται κατι τετοιο,ξερω γυναικα παπα που φοραει χρονια γιατι ο παπας ειναι λιγο τζαναμπετης και δεν κρατιεται και απο το να της αμολησει 10 κουτσουβελα πηρε προφυλαξεις η γυναικα!

http://panotourtestismamas.blogspot.com/

florentiab

florentiab
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!

nikoletta10

nikoletta10
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
nena1988 έγραψε:η μανα μου εχει σπιραλ 13 χρονια τωρα,δεν μου εχει παραπονεθει ποτε για καποιο συμπτωμα παρα μονο τον πονο που εχει οταν τις το βγαζει ο γιατρος,πληρωνει 150 ευρω και το αλλαζει νομιζω καθε 2 χρονια scratch ???Μπορεις αν θελεις να το αγορασεις εσυ απο το φαρμακειο και να το πας στο γιατρο σου ή να σου βαλει αυτος δικο του...Οταν δεν θα θελησω αλλα παιδια θα βαλω και εγω,τον θεωρω τον πιο ασφαλες τροπο ακομα και απο το προφυλακτικο,ειναι πολυ πολυ σπανιο ΑΝ ΕΧΕΙ ΤΟΠΟΘΕΤΗΘΕΙ ΣΩΣΤΑ ΝΑ ΠΙΑΣΕΙΣ ΠΑΙΔΙ..Ελπιζω να σε βοηθησα και μην ακους τα περι εκτρωτικου και λοιπα,δεν υφισταται κατι τετοιο,ξερω γυναικα παπα που φοραει χρονια γιατι ο παπας ειναι λιγο τζαναμπετης και δεν κρατιεται και απο το να της αμολησει 10 κουτσουβελα πηρε προφυλαξεις η γυναικα!

XAXAXA!!!! Laughing Να 'σε καλά μ' έκανες και γέλασα και είχα κάτι νεύρα σήμερα.......ευχαριστώ και για τις πληροφορίες βέβαια cheers

nikoletta10

nikoletta10
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!

Ευχαριστώ πολύ για τον κόπο που έκανες κατατοπίστηκα πλήρως...

florentiab

florentiab
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
nikoletta10 έγραψε:

Ευχαριστώ πολύ για τον κόπο που έκανες κατατοπίστηκα πλήρως...


δεν πήγαινε σε σένα. συγγνώμη που δεν το διεκρίνισα.
πιο πολύ για να γελάσουμε το έβαλα

Nena

Nena
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
[quote="bou-boukitsa"]
florentiab έγραψε:
βγάλτη σκούφια σου και βάρα μας. άσε ρε κοπελιά (αν είσαι δηλαδή γυναίκα, γιατί αυτές τις απόψεις μόνο μισογύνης φαλοκράτης άνδρας θα τις είχε)

ΕΧΕΙς ΞΕΦΥΓΕΙ ΤΕΛΕΙΩς ΝΟΜΙΖΩ....

ΤΟΥς ΑΝΤΡΕς ΒΟΛΕΥΕΙ ΤΟ ΣΠΙΡΑΛ ΚΟΠΕΛΑ ΜΟΥ... ΧΩΡΙς ΚΑΜΙΑ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΑ ΚΑΙ ΧΩΡΙς ΔΥΣΚΟΛΙΑ Η ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕς ΚΑΝΟΥΝ ΣΕΧ ΟΠΟΤΕ ΘΕΛΟΥΝ...

ΕΣΥ ΣΑΝ ΓΥΝΑΙΚΑ ΕΧΕΙς ΚΑΤΑΛΑΒΕΙ ΤΙ ΣΥΝΕΠΕΙΕς ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΕΧΕΙ ΓΙΑ ΕΣΕΝΑ??? ..(ΞΕΧΝΩΝΤΑΣ ΤΗΝ ΠΡΟΟΠΤΙΚΗ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΕΚΤΡΩΤΙΚΟ)

ΓΙΑ ΣΚΕΨΟΥ ΝΑ ΔΟΥΜΕ ΠΟΙΟΣ ΕΙΝΑΙ Ο ΜΙΣΟΓΥΝΗΣ??!!
Γεια σου μπουμπουκιτσα σουφραζετα.

Δεν ξεχναμε "την προοπτικη να ειναι εκτρωτικο", διοτι γι'αυτο το λογο γινεται η όλη αντιπαραθεση εδω μεσα. Δεν σου αρνουμαι οτι ένας απο τους τροπους λειτουργιας του ειναι να τερματιζει μια εγκυμοσυνη - εφοσον σταματαει ενα γονιμοποιημενο ωαριο, ναι τερματιζει εγκυμοσυνη. Εξ'ορισμου.
Εκτρωση όμως δεν κάνει. Διοτι, όπως ειπα και πριν, και σε άλλα ποστς, και σε άλλα θεματα, πολλακις, η εκτρωση ΕΞ'ΟΡΙΣΜΟΥ προϋποθετει ενδομητρια ζωη. Εφοσον λοιπον ενδομητριως δεν υπάρχει ζωη, δεν κάνει κι εκτρωση.
Συμφωνω με το ηθικο διλημμα που προκύπτει, οτι τερματιζει μια εγκυμοσυνη, και ουδεποτε θα εκρινα κάποια η οποια αρνειται να το χρησιμοποιησει επειδη δεν θελι να τερματισει εγκυμοσυνη. Αλλά να μην το βαφτιζουμε αυτο "εκτρωση", ναι?

Εκτος κι αν επιθυμουμε να ξαναγραψουμε το Μεγιστο Λεξικο της Ιατρικης.

nikoletta10

nikoletta10
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
florentiab έγραψε:
nikoletta10 έγραψε:

Ευχαριστώ πολύ για τον κόπο που έκανες κατατοπίστηκα πλήρως...


δεν πήγαινε σε σένα. συγγνώμη που δεν το διεκρίνισα.
πιο πολύ για να γελάσουμε το έβαλα

Εγώ φταίω έπρεπε να το είχα καταλάβει, πρέπει να έχω πει ισα με 100φορές(εχω γίνει γραφική)οτι ψάχνω πληροφορίες απο κοπέλες που το φοράνε.SORRY αλλά είμαι <<κάπως>> σήμερα και δεν το έπιασα με την πρώτη,χρειάζομαι μάλλον κι άλλο κάρβουνο χαχαχαχα!!!! Laughing .....

????????


Επισκέπτης
[quote="bou-boukitsa"]μπουμπουκιτσα νομιζω οτι παντα ειμαι ευγενικη και δε ριχνω κανενα επιπεδο φορουμ απλα ειπα οτι σε εμενα ηταν απαγορευτικο το χαπι σε αλλες μπορει να ειναι δυσκολο σαν αποφαση αλλα σε μενα ηταν απλα απαγορευτικο



Έχει επεξεργασθεί από τον/την arco iris στις Κυρ Ιουν 10, 2012 11:50 pm, 1 φορά

aggeliki1234


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
δεν διαβασα ολες τις δημοσιευσεις...εχω παραγγειλει σπιραλ απο το φαρμακειο...για εως 3 χρονια περιπου 55 ευρω μου ειπε η φαρμακοποιος και αυτο που ειναι εως 5 περιπου 85....τωρα ο καθε γιατρος....ο θεος κ η ψυχη του τι θα ζητησει....συνηθως,στο προμηθευουν εκεινοι κ ειναι ολο το πακετο 150-250 ευρω....

aggeliki1234


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
aggeliki1234 έγραψε:δεν διαβασα ολες τις δημοσιευσεις...εχω παραγγειλει σπιραλ απο το φαρμακειο...για εως 3 χρονια περιπου 55 ευρω μου ειπε η φαρμακοποιος και αυτο που ειναι εως 5 περιπου 85....τωρα ο καθε γιατρος....ο θεος κ η ψυχη του τι θα ζητησει....συνηθως,στο προμηθευουν εκεινοι κ ειναι ολο το πακετο 150-250 ευρω....
εχω φορεσει στο παρελθον και ειχα τους πρωτους μηνες,λιγο αιμα παραπανω στην περιοδο...

aggeliki1234


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
joannoua3 έγραψε:Kalispera koritsia...
Emas stin kupro to spiral stixizei 270euro...
Se ekso giatro fusika...
Sto nosokomeio nwmizw 25euro...

Wmos pali den einai apotelesmatiko se oles...
H gnwsti m otan teleiwsen me ta mwra p ithele eixen valei spiral k pali emeine egkuws...
καμια αντισυληπτικη μεθοδος δεν υπαρχει που να δινει 100% εξασφαλιση...δυστυχως...

astroneraidoula

astroneraidoula
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Βρε κορίτσια μου συγνώμη, αλλά γιατί ΚΑΙ στο θέμα της αντισύλληψης να τα τραβάει όλα η γυναίκα; Εγώ δεν θέλω να βάλω σπιράλ, που όσο κι αν μου λένε πως είναι ασφαλές, δεν παύει να είναι ένα ξένο σώμα μέσα στο σώμα μου. Δεν θέλω να φορτώσω τον οργανισμό μου με χάπια και ορμόνες που επηρεάζουν σε τόσο μεγάλο βαθμό τη φυσική λειτουργία του οργανισμού μου. Το προφυλακτικό δεν επηρεάζει οργανικά κανέναν από τους δύο. 15 χρόνια το χρησιμοποιώ ως μέσο αντισύλληψης και ποτέ δεν μου έκατσε "στραβή". Ας έχουν και οι άντες μια ευθύνη. Για όλα οι γυναίκες πια !!!!!

elena25


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
astroneraidoula έγραψε:Βρε κορίτσια μου συγνώμη, αλλά γιατί ΚΑΙ στο θέμα της αντισύλληψης να τα τραβάει όλα η γυναίκα; Εγώ δεν θέλω να βάλω σπιράλ, που όσο κι αν μου λένε πως είναι ασφαλές, δεν παύει να είναι ένα ξένο σώμα μέσα στο σώμα μου. Δεν θέλω να φορτώσω τον οργανισμό μου με χάπια και ορμόνες που επηρεάζουν σε τόσο μεγάλο βαθμό τη φυσική λειτουργία του οργανισμού μου. Το προφυλακτικό δεν επηρεάζει οργανικά κανέναν από τους δύο. 15 χρόνια το χρησιμοποιώ ως μέσο αντισύλληψης και ποτέ δεν μου έκατσε "στραβή". Ας έχουν και οι άντες μια ευθύνη. Για όλα οι γυναίκες πια !!!!!


Να σου πω την αλήθεια, ένα δίκιο το έχεις. Απλά όμως επειδή μια εγκυμοσύνη επιβαρύνει κατά κύριο λόγο τη γυναίκα και όπως και να το κάνουμε κανείς δε μπορεί να προφυλάξει καλύτερα τον εαυτό μας από εμάς τις ίδιες καλύτερα να έχουμε τον "έλεγχο" σε αυτό το θέμα.

trilly

trilly
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
astroneraidoula έγραψε:Βρε κορίτσια μου συγνώμη, αλλά γιατί ΚΑΙ στο θέμα της αντισύλληψης να τα τραβάει όλα η γυναίκα; Εγώ δεν θέλω να βάλω σπιράλ, που όσο κι αν μου λένε πως είναι ασφαλές, δεν παύει να είναι ένα ξένο σώμα μέσα στο σώμα μου. Δεν θέλω να φορτώσω τον οργανισμό μου με χάπια και ορμόνες που επηρεάζουν σε τόσο μεγάλο βαθμό τη φυσική λειτουργία του οργανισμού μου. Το προφυλακτικό δεν επηρεάζει οργανικά κανέναν από τους δύο. 15 χρόνια το χρησιμοποιώ ως μέσο αντισύλληψης και ποτέ δεν μου έκατσε "στραβή". Ας έχουν και οι άντες μια ευθύνη. Για όλα οι γυναίκες πια !!!!!


ποσο συμφωνω μαζι σου! μια χαρα την βγαζουν οι αντρες πολυ μαγκες. εγω να σου πω δεν εχω παρει αντισυλληπτικα ποτε διοτι ποσες φορες παιρνουμε ενα φαρμακο δηθεν ασφαλες και μετα αποσυρεται για τον εναν ή τον αλλο λογο? και για το σπιραλ αυτα που ακουω δεν ειναι και τα καλυτερα. αυξανεται η περιοδος σου λεει! εδω 5 μερες που μου κραταει και λεω αμαν να τελειωσει. ασε που πολλες που το εχουν βαλει λενε οτι πονανε.

astroneraidoula

astroneraidoula
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Η μεγάλη πλάκα ήταν πριν περίπου 1 μήνα που ο άντρας μου μου είπε με τρελλή απάθεια: "μήπως να έκανες στείρωση ;;;;;;;". Έμεινα να τον κοιτάω με ανοιχτό στόμα. Όταν συνήλθα λίγο του απάντησα "Πρώτον δεν είμαι σκύλος !!!! Δεύτερον δεν υπάρχει περίπτωση να κάνω κάτι μόνιμο και μη αναστρέψιμο γιατί ποτέ δεν ξέρεις τι γίνεται στη ζωή μας και τρίτον, το ξέρεις πως γίνεται και ανδρική στείρωση; γιατί δεν κάνεις εσύ ;;;;;;". Κιχ δεν έβγαλε !!!!

bou-boukitsa

bou-boukitsa
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
astroneraidoula έγραψε:Η μεγάλη πλάκα ήταν πριν περίπου 1 μήνα που ο άντρας μου μου είπε με τρελλή απάθεια: "μήπως να έκανες στείρωση ;;;;;;;". Έμεινα να τον κοιτάω με ανοιχτό στόμα. Όταν συνήλθα λίγο του απάντησα "Πρώτον δεν είμαι σκύλος !!!! Δεύτερον δεν υπάρχει περίπτωση να κάνω κάτι μόνιμο και μη αναστρέψιμο γιατί ποτέ δεν ξέρεις τι γίνεται στη ζωή μας και τρίτον, το ξέρεις πως γίνεται και ανδρική στείρωση; γιατί δεν κάνεις εσύ ;;;;;;". Κιχ δεν έβγαλε !!!!



Respect Respect Respect Respect Respect Respect
χαχα ποσο συμφωνω..!!

όπως κα για οσα ειχεσ γραψει πριν...το μονο που δεν εχει παρενεργειες ειναι το προφυλακτικο..ουτε χαπια..ουτε φυσικα το σπιραλ που ειναι ξενο σωμα μεσα στο σωμα σου...

ακου στειρωση??...απαπαπααααααααααααααααααα!!!

nikoletta10

nikoletta10
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
astroneraidoula έγραψε:Η μεγάλη πλάκα ήταν πριν περίπου 1 μήνα που ο άντρας μου μου είπε με τρελλή απάθεια: "μήπως να έκανες στείρωση ;;;;;;;". Έμεινα να τον κοιτάω με ανοιχτό στόμα. Όταν συνήλθα λίγο του απάντησα "Πρώτον δεν είμαι σκύλος !!!! Δεύτερον δεν υπάρχει περίπτωση να κάνω κάτι μόνιμο και μη αναστρέψιμο γιατί ποτέ δεν ξέρεις τι γίνεται στη ζωή μας και τρίτον, το ξέρεις πως γίνεται και ανδρική στείρωση; γιατί δεν κάνεις εσύ ;;;;;;". Κιχ δεν έβγαλε !!!!


XAXAXAXAXA!!!!!!Είναι τέλειο,σε βρίσκω καταπληκτική!!!!!! Laughing Laughing Laughing

trilly

trilly
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
astroneraidoula έγραψε:Η μεγάλη πλάκα ήταν πριν περίπου 1 μήνα που ο άντρας μου μου είπε με τρελλή απάθεια: "μήπως να έκανες στείρωση ;;;;;;;". Έμεινα να τον κοιτάω με ανοιχτό στόμα. Όταν συνήλθα λίγο του απάντησα "Πρώτον δεν είμαι σκύλος !!!! Δεύτερον δεν υπάρχει περίπτωση να κάνω κάτι μόνιμο και μη αναστρέψιμο γιατί ποτέ δεν ξέρεις τι γίνεται στη ζωή μας και τρίτον, το ξέρεις πως γίνεται και ανδρική στείρωση; γιατί δεν κάνεις εσύ ;;;;;;". Κιχ δεν έβγαλε !!!!


ναι παιδι μου ειναι πολυ κακομαθημενοι σε αυτο το κομματι. καλα του ειπες παντως.

souzan


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
συμφωνω με την κοπελα γιατι και εμεις σηζυταμε τωρα που γεννησα και το δευτερο παιδι τι θα κανουμε με το θεμα αντισυλληψη και μου λεει να ρωτησουμε τον γυναικολογο ο οποιος μου ειχε προτεινει το σπιραλ παλαιοτερα αλλα το αποκλειω γιατι και εγω δεν θελω ξενο σωμα μεσα και εκτος απο αυτο εχω διαβασει οτι δημιουργει ουρολοιμωξεις και εγω εχω χρονιο θεμα με τις υποτροπιαζουσες ουρολοιμωξεις οποτε του ειπα οτι κανουμε τοσα χρονια την τραβηχτικη μεθοδο να εισαι υπευθυνος αλλωστε δεν μενω ευκολα εγκυος παιδευομαι λιγο ειδικα στο δευτερο

galani


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
astroneraidoula έγραψε:Η μεγάλη πλάκα ήταν πριν περίπου 1 μήνα που ο άντρας μου μου είπε με τρελλή απάθεια: "μήπως να έκανες στείρωση ;;;;;;;". Έμεινα να τον κοιτάω με ανοιχτό στόμα. Όταν συνήλθα λίγο του απάντησα "Πρώτον δεν είμαι σκύλος !!!! Δεύτερον δεν υπάρχει περίπτωση να κάνω κάτι μόνιμο και μη αναστρέψιμο γιατί ποτέ δεν ξέρεις τι γίνεται στη ζωή μας και τρίτον, το ξέρεις πως γίνεται και ανδρική στείρωση; γιατί δεν κάνεις εσύ ;;;;;;". Κιχ δεν έβγαλε !!!!

eleos!!! ti allo tha akousw!!! Laughing Laughing Laughing Laughing
ola mono k mono gia na min exoun autoi (oi antres) na anisyxoun gia tipota... poly kala tou eipes! an thelei as kanei steirwsi autos! einai san na sou zitaei na geraseis prin tin wra sou! den xerei oti i periodos diatirei ti gyna ka pio akmaia k pio ygii???
akoma gelaw.... Very Happy

aggeliki1234


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
nikoletta10 έγραψε:
nena1988 έγραψε:η μανα μου εχει σπιραλ 13 χρονια τωρα,δεν μου εχει παραπονεθει ποτε για καποιο συμπτωμα παρα μονο τον πονο που εχει οταν τις το βγαζει ο γιατρος,πληρωνει 150 ευρω και το αλλαζει νομιζω καθε 2 χρονια scratch ???Μπορεις αν θελεις να το αγορασεις εσυ απο το φαρμακειο και να το πας στο γιατρο σου ή να σου βαλει αυτος δικο του...Οταν δεν θα θελησω αλλα παιδια θα βαλω και εγω,τον θεωρω τον πιο ασφαλες τροπο ακομα και απο το προφυλακτικο,ειναι πολυ πολυ σπανιο ΑΝ ΕΧΕΙ ΤΟΠΟΘΕΤΗΘΕΙ ΣΩΣΤΑ ΝΑ ΠΙΑΣΕΙΣ ΠΑΙΔΙ..Ελπιζω να σε βοηθησα και μην ακους τα περι εκτρωτικου και λοιπα,δεν υφισταται κατι τετοιο,ξερω γυναικα παπα που φοραει χρονια γιατι ο παπας ειναι λιγο τζαναμπετης και δεν κρατιεται και απο το να της αμολησει 10 κουτσουβελα πηρε προφυλαξεις η γυναικα!

XAXAXA!!!! Laughing Να 'σε καλά μ' έκανες και γέλασα και είχα κάτι νεύρα σήμερα.......ευχαριστώ και για τις πληροφορίες βέβαια cheers
δεν θα μπω σε καμια αντιπαραθεση...εγω θελω να ενημερωσω την κοπελα που ρωτησε....σημερα το εβαλα...80 στο φαρμακειο κ η γιατρος φιλη μου,οποτε πηρε με το ζορι ελαχιστα χρηματα......υα σε ενημερωσω για την πορεια...το σπιραλ το εβαλα για μενα.......

aggeliki1234


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
aggeliki1234 έγραψε:
nikoletta10 έγραψε:
nena1988 έγραψε:η μανα μου εχει σπιραλ 13 χρονια τωρα,δεν μου εχει παραπονεθει ποτε για καποιο συμπτωμα παρα μονο τον πονο που εχει οταν τις το βγαζει ο γιατρος,πληρωνει 150 ευρω και το αλλαζει νομιζω καθε 2 χρονια scratch ???Μπορεις αν θελεις να το αγορασεις εσυ απο το φαρμακειο και να το πας στο γιατρο σου ή να σου βαλει αυτος δικο του...Οταν δεν θα θελησω αλλα παιδια θα βαλω και εγω,τον θεωρω τον πιο ασφαλες τροπο ακομα και απο το προφυλακτικο,ειναι πολυ πολυ σπανιο ΑΝ ΕΧΕΙ ΤΟΠΟΘΕΤΗΘΕΙ ΣΩΣΤΑ ΝΑ ΠΙΑΣΕΙΣ ΠΑΙΔΙ..Ελπιζω να σε βοηθησα και μην ακους τα περι εκτρωτικου και λοιπα,δεν υφισταται κατι τετοιο,ξερω γυναικα παπα που φοραει χρονια γιατι ο παπας ειναι λιγο τζαναμπετης και δεν κρατιεται και απο το να της αμολησει 10 κουτσουβελα πηρε προφυλαξεις η γυναικα!

XAXAXA!!!! Laughing Να 'σε καλά μ' έκανες και γέλασα και είχα κάτι νεύρα σήμερα.......ευχαριστώ και για τις πληροφορίες βέβαια cheers
δεν θα μπω σε καμια αντιπαραθεση...εγω θελω να ενημερωσω την κοπελα που ρωτησε....σημερα το εβαλα...80 στο φαρμακειο κ η γιατρος φιλη μου,οποτε πηρε με το ζορι ελαχιστα χρηματα......υα σε ενημερωσω για την πορεια...το σπιραλ το εβαλα για μενα.......
το κοστος των 80 ευρω,ηταν για σπιραλ πενταετιας.....

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 4 από 5]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Forumgreek.com | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις