Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
9 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 9 επισκέπτες :: 2 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3 ... 22 ... 42  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 2 από 42]

mariameint

mariameint
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Καλημέρα κορίτσια.
Εμείς περάσαμε ένα εφιαλτικό βράδυ. Ενώ ξεκίνησε καλά, συνεχίστηκε...
Ξαπλώσαμε με την μπέμπα μισοκοιμισμένη κατά τις 10:30 με αποτέλεσμα πριν τις 11 να έχουμε κοιμηθεί και οι 2 μας. Ο άντρας μου ήρθε αργότερα. Στις 4:30 ξύπνησε για να φάει (ούτε ρολόι να είχε, πάντα την ίδια ώρα Very Happy ) και την έβαλα λοιπόν από το άλλο στήθος. Περίπου 40 λεπτά μετά κοιμήθηκε και της έβγαλα το στήθος από το στόμα. Κλείνω λοιπόν τα μάτια μου (εν το μεταξύ το στήθος μου χύμα έξω, δεν φόραγα σουτιέν) και ξαφνικά νιώθω να με γαργαλάει κάτι στο στήθος. Σκέφτηκα ότι ήταν το χέρι της μπέμπας. Ανοίγω τα μάτια και βλέπω μια σαρανταποδαρούσα 10 εκατοστών να περνάει από το στήθος μου στην κουβέρτα, οριακά δίπλα από τον λαιμό του μωρού και να τρέχει προς τον άντρα μου. Του φωνάζω, πετάμε τα σκεπάσματα, τα τινάζουμε και μετά ψάχναμε να την βρούμε. Άντε βρες την. Πήραμε από ένα μαξιλάρι και πήγαμε για ύπνο στους καναπέδες του σαλονιού. Όπως καταλαβαίνετε η μικρή νόμιζε ότι το βράδυ τελείωσε και μόλις τώρα κοιμήθηκε ξανά ΟΥΦ!
Ο άντρας μου μόλις πήγαμε εμείς στο σαλόνι ψέκασε στην κρεβατοκάμαρα και ευτυχώς το πρωί που πήγε να δει την βρήκε ψόφια πίσω από την παπουτσοθήκη. Αν δεν την βρίσκαμε δεν ξέρω πως θα ξανακοιμόμουνα σήμερα.

τατιανα έγραψε:
Μαρινακη εγω θα σου έλεγα εφόσον έχεις γάλα κ ο μικρός θηλαζει να το κόψεισ το ξένο θηλαζε τον κ δεν θα έχεις καμία έννοια. Κρίμα που δεν στο λέει κ ο Παιδιατρος αυτο κ σου προτείνει σκονες...
Εγω πάντως δεν αγορασα καν κ έτσι δεν μπήκα κ στον πειρασμό, θα δώσω συμπλήρωμα μόνο αν δεν βάζει βάρος καθόλου με το δικό μου.

Εγώ Τατιάνα δυστυχώς αυτό θα αναγκαστώ να κάνω. Ενώ κατάφερα να της κόψω το συμπλήρωμα που έπαιρνε και να χορταίνει μόνο με το δικό μου, δεν παίρνει βάρος και δεν κάνει και κακά. Μάλλον χορταίνει σε ποσότητα αλλά δεν ειναι τόσο λιπαρό ώστε να πάρει βάρος. Και όσες φορές έχω βγάλει με θήλαστρο, όταν διαχωρίζεται μέσα στο ψυγείο, το πάνω πάνω που είναι πιο λευκό και πιο λιπαρό, είναι μια σταλίτσα. Μια μικρή λωρίδα σε σχέση με το υπόλοιπο που είναι πιο αραιό.
Το θέμα μου όμως είναι: αφού χορταίνει από εμένα, δεν θα μπορώ απλά να της δίνω συμπλήρωμα μετά το στήθος γιατί θα μπουκώνει και μετά θα βγάζει σίγουρα γουλιές. Άρα θα πρέπει να παραλείπω δικά μου γεύματα και να τα αντικαθιστώ με ξένο, έτσι δεν είναι; Φαντάζομαι όμως ότι έτσι θα ξαναμειωθεί το δικό μου και θα καταλήξω σε απογαλακτισμό. Εκτός αν προσπαθώ να αντλώ όταν πίνει ξένο Sad

http://www.something-special.gr

marinaki <3 <3


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ ΕΓΩ ΠΕΙΤΕ ΜΟΥ
!!!!!!!!ΝΑ ΚΟΨΩ ΓΙΑ 3 ΜΕΡΕΣ ΤΟΝ ΘΗΛΑΣΜΌ Κ ΝΑ ΤΟΥ ΔΩΣΟ ΞΕΝΟ ΔΕΝ ΚΑΤΑΛΑΒΑ ΤΙ ΜΟΥ ΕΙΠΕ Ο ΠΑΙΔΙΑΤ ΕΛΕΙΠΕ ΣΕ ΣΥΝΕΔΡΙΟ Κ ΜΙΛΗΣΑΜΕ ΣΤΑ ΓΡΗΓΟΡΑ....

marinaki <3 <3


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
NA SAS ΡΩΤΗΣΩ ΡΕ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΑΠΟΦΑΣΗΣΑ ΝΑ ΤΟΥ ΔΩΣΟ ΞΕΝΟ ΤΕΛΙΚΑ ΓΙΑ 3 ΜΕΡΕΣ! Sad ΑΛΛΑ ΘΕΛΩ ΝΑ ΜΑΖΕΨΩ ΤΟ ΔΙΚΟ ΜΟΥ ΜΕΤΑ ΠΟΥ ΘΕΛΩ ΝΑ ΤΟ ΒΓΑΛΩ ΑΠΟ ΤΗΝ ΚΑΤΑΨΗΞΗ ΠΩΣ ΤΟ ΞΕΠΑΓΩΝΟ Κ ΤΟ ΖΕΣΤΕΝΩ ΞΕΧΑΣΑ ΠΩΣ ΤΟ ΚΑΝΟΥΜΕ !!!!!!ΒΟΗΘΗΣΤΕ ΜΕ ΛΙΓΟ ΜΟΥ ΕΧΕΙ ΠΕΣΕΙ Η ΨΥΧΟΛΟΓΙΑ ΣΤΑ ΠΑΤΩΜΑΤΑΑΑ Sad Sad Sad Sad Sad Sad Sad Sad Sad Sad Sad Sad

τατιανα

τατιανα
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Ρε συ Μαρινα ποιος ο λόγος να δώσεις 3 μέρες μόνο ξένο; Γιατί να παιδευτεις;
Αν αντλησεις γάλα το βάζεις σε αποστειρωμενα ειδικά σακουλακια ή σε αποστειρωμενα μπιμπερο κ κατάψυξη.
Για να ξεπαγωσει το βγάζεις απο το προηγούμενο βράδυ κ το αποψυχης μέσα στο ψυγείο. Αν βιαζεσε το αποψυχης Κατω απο τρεχουμενο νερό βρυσης όχι ζεστό.
Για να για να το ζεστανεις το βάζεις σε ζεστό νερο, εγω βάζω λίγο νερο στο βραστηρα κ το κλεινω πριν βράζει βάζω το νερο σε μπρικι ή άλλο δοχείο κ μέσα το μπιμπερο μέχρι να ζεσταθει.
ΟΧΙ σε φούρνο μικροκυματων και ΠΟΤΕ δεν απιψυχουμε σε βράδυ ή ζεστό νερο.


Μαρια πόσο καιρο έχει που δεν βάζει βάρος;
Εμείς την άλλη βδομάδα θα ζυγιστουμε αλλα πιστεύω έβαλε γιατί βαρυνε κ μικραιναν τα φορμακια.
Εγω στην θέση σου θα ρωτουσα κ έναν σύμβουλο θηλασμου, πάρε ένα τηλ δεν έχεις να χάσεις κάτι.
Ή κανε μια ερώτηση αν έχεις φεισμπουκ στην ομάδα απαντουχου θηλαζουσες ή μητρικος θηλασμος.
Κοιτά κ εμένα διαχωριζετε ως εξής Κατω μια λεπτή λωρίδα σαν θολό νεράκι Μετα στο χρώμα του γάλακτος αλλα πιο κίτρινο κάπως κ στις τέλος μια λεπτή γραμμή πολυ πήχυ σαν κρέμα γάλακτος.
Απο διατροφή πως πας; Τρως καλα; Εγω όταν δεν έτρωγα βράδυ άρχισε να γκρινιαζει πολυ κ να μην χορταινει με τίποτα κ άρχισα να τρώω πάλι κ όλα καλα.

Εμένα επιτέλους άρχισε να πιάνει το στήθος χωρίς ψευδοθηλη κ μάλιστα το προτιμά έτσι, προς το παρόν δεν ποναω ελπίζω να μην με πληγώσει.

mariameint

mariameint
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
marinaki <3 <3 έγραψε:NA SAS ΡΩΤΗΣΩ ΡΕ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΑΠΟΦΑΣΗΣΑ ΝΑ ΤΟΥ ΔΩΣΟ ΞΕΝΟ ΤΕΛΙΚΑ ΓΙΑ 3 ΜΕΡΕΣ! Sad ΑΛΛΑ ΘΕΛΩ ΝΑ ΜΑΖΕΨΩ ΤΟ ΔΙΚΟ ΜΟΥ ΜΕΤΑ ΠΟΥ ΘΕΛΩ ΝΑ ΤΟ ΒΓΑΛΩ ΑΠΟ ΤΗΝ ΚΑΤΑΨΗΞΗ ΠΩΣ ΤΟ ΞΕΠΑΓΩΝΟ Κ ΤΟ ΖΕΣΤΕΝΩ ΞΕΧΑΣΑ ΠΩΣ ΤΟ ΚΑΝΟΥΜΕ !!!!!!ΒΟΗΘΗΣΤΕ ΜΕ ΛΙΓΟ ΜΟΥ ΕΧΕΙ ΠΕΣΕΙ Η ΨΥΧΟΛΟΓΙΑ ΣΤΑ ΠΑΤΩΜΑΤΑΑΑ Sad Sad Sad Sad Sad Sad Sad Sad Sad Sad Sad Sad

Μαρινάκι μην τρελαίνεσαι.
Καταρχήν δεν είναι ανάγκη να μην τον θηλάσεις καθόλου αυτές τις 3 μέρες. Δεν θυμάμαι γιατί σου είπε για συμπλήρωμα αλλά το μητρικό γάλα πρόβλημα ΔΕΝ θα του δημιουργήσει με τίποτα!
Εαν αντλήσεις γάλα και το βάλεις στην κατάψυξη, καλό είναι λίγες ώρες πριν το δώσεις να το έχεις βάλει στη συντήρηση να ξεπαγώσει και μετά είτε με θερμαντήρα είτε σε μπεν μαρι να το ζεστάνεις για να του το δώσεις. Αν πάλι δεν προλαβαίνεις να το βάλεις καθόλου στη συντήρηση πριν το ζεστάνεις βάλτο κάτω από τρεχούμενο νερό βρύσης. Όχι στο ζεστό όμως!

http://www.something-special.gr

mariameint

mariameint
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Τατιάνα, έχει 17 μέρες που τρώει αποκλειστικά από εμένα και την είχε βγάλει ο γιατρός 4.520
Σήμερα που την ζύγισα η δικιά μου ζυγαριά έλεγε 4.470
Παντού διαβάζω ότι δεν υπάρχει ΜΗ ΠΟΙΟΤΙΚΟ μητρικό γάλα. Γιατί όμως η δικιά μου, ενώ τρώει και χορταίνει δεν παίρνει βάρος; Και κάτι που έχετε βαρεθεί να διαβάζεται, δεν κάνει και κακά! Τουλάχιστον μαζί με το ξένο έκανε μια φορά στις δυο μέρες.
Όσο για την διατροφή μου, πάντα έτρωγα κανονικά. Δεν έχω κάνει ποτέ μου δίαιτα. Τρώω απ' όλες τις ομάδες τροφίμων σε λογικές ποσότητες.

http://www.something-special.gr

mpempakos7

mpempakos7
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
καλησπερα κοριτσια!τι κανετε???εμεις καλα και ομπεμπης ησυχος!!!!
μαρινακικαι εγω ετσι πιστευω δεν χρειαζεται να κοψεις το θηλασμο 3 μερες ειναι πολλες...

μαρια περιεργο αυτο το πραγμα να τρωει αλλα να μην παιρνει βαρος!!ο γιατρος τι λεει??

τατιανα ευτυχως σημερα μου φαινεται επανηλθα τον ειχα πολυ στο στηθος εχθες κ προχθες και ειδα διαφορα σημερα ευτυχως βγαζω ανετα πιο πολυ,εφαγα και 2 μερες σουπα δεν ξερω αν επαιξε ρολο..

τατιανα

τατιανα
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
mpempakos7 έγραψε:καλησπερα κοριτσια!τι κανετε???εμεις καλα και ομπεμπης ησυχος!!!!
μαρινακικαι εγω ετσι πιστευω δεν χρειαζεται να κοψεις το θηλασμο 3 μερες ειναι πολλες...

μαρια περιεργο αυτο το πραγμα να τρωει αλλα να μην παιρνει βαρος!!ο γιατρος τι λεει??

τατιανα ευτυχως σημερα μου φαινεται επανηλθα τον ειχα πολυ στο στηθος εχθες κ προχθες και ειδα διαφορα σημερα ευτυχως βγαζω ανετα πιο πολυ,εφαγα και 2 μερες σουπα δεν ξερω αν επαιξε ρολο..

Άντε ωραία! Είδες ο Μπεμπησ κάνει την καλύτερη δουλειά!!βαζε τον κάποιες μέρες μόνο στήθος για να σου αυξάνει την παραγωγη!
Εγω πινω τώρα χαπακια μαγιας μπύρας για να έχω να αντλω να καταψυχω γιατί η μπεμπα μου το ρουφαρι όλο σταγόνα δεν αφήνει χιχιχι!

Μαρακι θα το ψάξω λίγο κ έχω γιατί εντύπωση μου κάνει κ εμένα ότι εφόσον δεν γκρινιαζει άρα χορταινει γιατί δεν βάζει βάρος;

mpempakos7

mpempakos7
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
[quote="τατιανα"]
mpempakos7 έγραψε:καλησπερα κοριτσια!τι κανετε???εμεις καλα και ομπεμπης ησυχος!!!!
μαρινακικαι εγω ετσι πιστευω δεν χρειαζεται να κοψεις το θηλασμο 3 μερες ειναι πολλες...

μαρια περιεργο αυτο το πραγμα να τρωει αλλα να μην παιρνει βαρος!!ο γιατρος τι λεει??

τατιανα ευτυχως σημερα μου φαινεται επανηλθα τον ειχα πολυ στο στηθος εχθες κ προχθες και ειδα διαφορα σημερα ευτυχως βγαζω ανετα πιο πολυ,εφαγα και 2 μερες σουπα δεν ξερω αν επαιξε ρολο..

Άντε ωραία! Είδες ο Μπεμπησ κάνει την καλύτερη δουλειά!!βαζε τον κάποιες μέρες μόνο στήθος για να σου αυξάνει την παραγωγη!
Εγω πινω τώρα χαπακια μαγιας μπύρας για να έχω να αντλω να καταψυχω γιατί η μπεμπα μου το ρουφαρι όλο σταγόνα δεν αφήνει χιχιχι!

Μαρακι θα το ψάξω λίγο κ έχω γιατί εντύπωση μου κάνει κ εμένα ότι εφόσον δεν γκρινιαζει άρα χορταινει γιατί δεν βάζει βάρος;[/quote


Tατιανα ο γιατρος σου ειπε να τα παρεις η απο μονη σου??απο που τα πηρες?λες αν παρω και εγω να κανουν καλο??

τατιανα

τατιανα
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Τα χαπακια μπύρας μου τα είχε συστήσει η Παιδιατρος στην αρχη αλλα όπου κ αν ψάξεις για θηλασμο λένε γιαυτα δεν είναι φάρμακο.
Επίσης η τριγωνελα αυξάνει την παραγωγή αλλα όλα αυτά θέλουν προσοχή γιατί κ η υπερπαραγωγή δεν είναι καλο.

Αχ κορίτσια η μπεμπα μας τρελανε χθες ένα κλάμα σπαρακτικο κ να μην σταματάει με τίποτα μιλάμε τα είδα όλα!! Πήρα κ την παιδιατρο αλλα ότι μου έλεγε τα είχα ήδη κάνει, φοβερή βοήθεια! Τελικά κοιμήθηκε στις 12
Τώρα είναι κάπως καλύτερα αλλα γκρίνια..εμείς κουτουλαμε εγω νιώθω σαν να θέλω να λυποθυμισω
Τι την έπιασε δεν καταλαβαίνω έχει 2 βδομάδες που δεν είχε κολικους, η μάνα μου με μαλωνε να μην τρώω λέει πράσινα και κεράσια και και και τι να πω λέτε να πειράζουν ααυτα;;;

mpempakos7

mpempakos7
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
τατιανα έγραψε:Τα χαπακια μπύρας μου τα είχε συστήσει η Παιδιατρος στην αρχη αλλα όπου κ αν ψάξεις για θηλασμο λένε γιαυτα δεν είναι φάρμακο.
Επίσης η τριγωνελα αυξάνει την παραγωγή αλλα όλα αυτά θέλουν προσοχή γιατί κ η υπερπαραγωγή δεν είναι καλο.

Αχ κορίτσια η μπεμπα μας τρελανε χθες ένα κλάμα σπαρακτικο κ να μην σταματάει με τίποτα μιλάμε τα είδα όλα!! Πήρα κ την παιδιατρο αλλα ότι μου έλεγε τα είχα ήδη κάνει, φοβερή βοήθεια! Τελικά κοιμήθηκε στις 12
Τώρα είναι κάπως καλύτερα αλλα γκρίνια..εμείς κουτουλαμε εγω νιώθω σαν να θέλω να λυποθυμισω
Τι την έπιασε δεν καταλαβαίνω έχει 2 βδομάδες που δεν είχε κολικους, η μάνα μου με μαλωνε να μην τρώω λέει πράσινα και κεράσια και και και τι να πω λέτε να πειράζουν ααυτα;;;


καλημερα τατιανα!!ναι διαβασα στο ιντερνετ αλλα δεν ξερω μηπως μετα εχω υπερπαραγωγη και εχουμε αλλα,γτ δεν εχω προς το παρον προβλημα,αφου και πανες βρεχει και βαρος παιρνει θα παμε την τριτη πσιδιατρο κιολας και θα δω!!

μωρε μηπως ειναι κατι αλλο??γτ και εμενα εχει σταματησει κολικους πολυ καιρο αλλα τυχαινει καμια μερα και εχει γκρινια,και οτι και να του κανω δεν πιανει..μηπως την ενοχλουν και λιγο τα ουλακια της?ποιος ξερει μωρε ειναι μικρουλια ακομα,αλλα σου λεω και εμενα το παθαινει καμια φορα και δεν ξερει τι θελει ο ατιμος!!!!

mariameint

mariameint
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Καλημέρα κορίτσια.
Μου φαίνεται συγχρονίζονται τα ζουζούνια μας. Εμένα η μπέμπα έχει 3 μέρες τώρα που άλλαξε συνήθεια στον ύπνο. Αντί να την παίρνει ο ύπνος χαλαρά στο στήθος μετά το φαΐ, τι κάνει; Σπρώχνει το στήθος αφού χορτάσει, θέλει να την σηκώσεις και να κάνεις βόλτες πέρα δώθε, και μετά με κόκκινα μάτια από τη νύστα πατάει κάτι κλάματα!!! Τρίβει το πρόσωπό της και κλαίει ασταμάτητα. Μας πέφτουν οι πλάτες μέχρι να κοιμηθεί!
Από την άλλη, αυτές τις μέρες ήρθαν και την είδαν πολλοί από το σόι και είπα στην μητέρα μου να την ξεματιάσει. Μου είπε ότι ήταν φουλ ματιασμένη. Rolling Eyes
Είπα να δοκιμάσω όλα τα ενδεχόμενα!

http://www.something-special.gr

mariameint

mariameint
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Τελικά η σαρανταποδαρούσα πρέπει να με τσίμπησε στο μπράτσο γιατί χθες το πρωί πόναγα και μου είπε ο άντρας μου ότι έχει φουσκώσει το χέρι μου και είναι κόκκινο. Βάζω συνέχεια φενιστιλ, τσούζει του κερατά αλλά δεν υποχωρεί. Είναι και κυριακή για να πάω σε δερματολόγο.
Με τσιμπήσανε και 2 κουνούπια στα δάχτυλα των ποδιών και μάλλον ήταν μολυσμένα. Να πάρει! Όλα μαζί! Ευτυχώς που υπάρχουν οι κουνουπιέρες για να προστατεύονται τα μωράκια μας.

http://www.something-special.gr

mpempakos7

mpempakos7
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
δεν λες βρε μαρια που δεν τσιμπησε και την μπεμπα και παθαινε καμια μολυνση!!ευτυχως!
εμενα εχει φτιαξει αρκετα τον υπνο,εχθες κοιμηθηκε κατα τις 11+ και ξυπνησε στις 4.30 εφαγε και ξαναξυπνησε στις 8.15!εμενα κοιμαται και στο στηθος αλλα καμια φορα κανει και αυτο που λες εσυ το πεταει και δεν το θελει,μαλλον θελει μονο να πιπιλαει κα επειδη βγαζει και γαλα νευριαζουν,χιχι.
αλλα ευτυχως τις περισσοτερες φορες τον βαζω στη καλαθα τον κουναω του χαιδευω και τα μαλλακια και κοιμαται γτ εχει βαρυνει και στα χερια δυσκολο..κριμα που δεν θα χωραει και με εχει βολεψει τοσο,δεν τισ κανουν και αυτοι πιο μεγαλες λιγο,χαχα!!

τατιανα

τατιανα
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Tελικα επανηλθαμε σημερα..κοιμηθηκαμε οικογενειακως 2,5 ωριτσες κ τωρα παλι κοιμαται..ουφ ξεκουραστικαμε τουλαχιστον!λεμε να φαμε κ να παμε βολτα εχει επιτελους καλοοο καιρο!!!

σημερα γιναμε 3 ΜΗΝΩΝ!!!!
πως περναει ο καιρος..

Μαρια περαστικα σου, ευτυχως δεν τσιμπισε το μωρο, εγω ζω σε χωριο κ εχουμε μπολικα ζουζουνια εδω ασε!

mpempakos7

mpempakos7
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
τι κανετε κοριτσια ??βολτουλες κανατε??εγω τωρα τον κοιμησα με παιδευε μια ωρα μεχρι να κοιμηθει πουθενα δεν του αρεσε αλλα τελικα κοιμηθηκε!!εσεις τι κανετε πως πηγε το σκ??

τατιανα

τατιανα
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
μολις γυρισαμε απο την βολτουλα μας!
Πηγαμε για καφε κ μετα στην μαμα μου..
Περασαμε πολυ ωραια το σλινγκ ειναι σωτηριο!

souzan


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
καλημερα κουκλες τι κανετε?
Μαρια πως ειναι το χερι σου?σε τσιμπισε απο οτι διαβασα η σαρανταποδαρουσα εγω και μονο που τις βλεπω ανατριχιαζω απο τον φοβο.
Σημερα εχω μια στοιβα ρουχα 3 πλυντηρια να βαλω γυρισαμε χτες απο το εξοχικο και εφερα πολλα απλυτα

mariameint

mariameint
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
souzan έγραψε:καλημερα κουκλες τι κανετε?
Μαρια πως ειναι το χερι σου?σε τσιμπισε απο οτι διαβασα η σαρανταποδαρουσα εγω και μονο που τις βλεπω ανατριχιαζω απο τον φοβο.
Σημερα εχω μια στοιβα ρουχα 3 πλυντηρια να βαλω γυρισαμε χτες απο το εξοχικο και εφερα πολλα απλυτα

Καλημέρα κορίτσια.
Σούζαν το χέρι μου είναι λίγο καλύτερα. Δεν έχει ξεφουσκώσει τελείως ακόμα αλλά βάζω κάθε τόσο φενιστίλ και σταματάει η φαγούρα και το τσούξιμο. Είναι λιγότερο κόκκινο και μειώνεται η έκτασή του.


Ευτυχώς η μικρή κοιμήθηκε ήρεμα χθες επάνω στο στήθος και δεν είχε την γκρίνια των προηγούμενων ημερών. Μόνο που ξύπνησε 2 φορές μέσα στη νύχτα για να φάει αντί για δύο. Κοιμάται όμως τώρα Smile

http://www.something-special.gr

mpempakos7

mpempakos7
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
καλημερα κοπελες τι κανετε?τα μπεμπιδια??εμεις καλα κοιμηθηκε χθες νωρις ο μπεμπης,τις τελευταιες μερες κοιμαται γυρω στις 11.
ξυπνησε 2 φορες στις 3 και μετα στις 5 για μαμ και ξανα νανι!!!κοιμηθηκα και εγω νωρις χθες και καπως ευχαριστηθηκα λιγο υπνο!
πολυ ζεστη σημερα!καλο μεσημερι και καλη ορεξη!!!

marinaki <3 <3


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΠΩΣ ΕΙΣΤΕ ΤΑ ΜΠΕΜΠΙΝΙΑ ΣΑΣ ΚΑΛΑ!!ΡΕ ΜΑΡΑΚΗ ΠΟΠΟ ΤΙ ΕΠΑΘΕΣ ΕΥΤΗΧΩΣ ΔΕΝ ΤΣΙΜΠΙΣΕ ΤΗΝ ΜΠΕΜΠΑ Κ ΕΙΝΑΙ Κ ΕΥΕΣΤΙΤΟΥΛΙΑ ΤΑ ΚΑΙΜΕΝΑΑΑ ΠΑΛΙ ΚΑΛΑ ΠΕΡΑΣΤΙΚΟΥΛΙΑ ΣΟΥ ΜΑΡΑΚΗ ΜΟΥ....ΕΜΕΙΣ ΕΙΜΑΣΤΕ ΚΑΠΩΣ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΑΝ Κ ΤΩΡΑ ΤΟΝ ΕΧΕΙ ΣΕ ΔΙΟΑΡΙΑ ΤΟΝ ΚΑΙΜΕΝΟ ΜΙΛΑΜΕ ΤΡΕΛΕΣ ΜΕΡΕΣ ΥΤΕΣ Κ ΒΓΑΖΕΙ Κ ΠΡΑΣΙΝΟΥΛΙΑ ΑΚΟΜΑΑΑ,ΑΠΟΡΩ ΠΟΣΑ ΚΙΛΑ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΜΟΛΛΙΣ ΠΑΩ ΕΤΣΙ ΟΠΩΣ ΤΟΝ ΒΛΕΠΩ ΝΑ ΤΟΝ ΧΥΝΕΙ Η ΚΟΙΛΙΑ Κ ΝΑ ΚΑΝΕΙ Κ ΕΜΕΤΟΥΣ Κ ΝΑ ΜΝ ΤΡΩΕΙ ΚΑΛΑ ΘΑ ΧΑΣΕΙ ΑΝΤΙ ΝΑ ΠΑΡΕΙ..ΕΥΤΗΧΩΣ ΔΝΕ ΕΧΕΙ ΠΟΝΑΚΙΑ ,ΧΘΕΣ ΚΟΙΜΗΘΗΚΑΜΕ ΑΠΟ ΤΗΣ 10'30 ΤΟΝ ΞΥΠΝΙΣΑ ΕΦΑΓΕ ΚΑΤΑ ΤΗΣ 1 Κ ΜΕΤΑ ΕΠΕΣΕ ΠΑΛΙ ΞΕΡΟΣ Ο ΚΑΙΜΕΝΟΣ ΕΙΧΕ ΤΟΣΑ ΒΡΑΔΙΑ ΔΕΝ ΚΟΙΜΟΤΑΝ ΚΑΛΑ....

souzan


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
ωχ βρε μαρινακη περαστικα και εμεις 3 μερες δεν κοιμομαστε καλα περιμενουμε τα δοντακια και γκρινιαζει μεσα τσην μαυρη νυχτα τον κουναμε και κοιμαται αλλα μας ξυπναει τουλαχιστον 2 φορες ασε που οτι πιασει το βαζει στο στομα κουδουνιστρες το σεντονι του τα παντα καλα το αλλο που τον βαζω ανασκελα και μου γυρναει μπρουμυτα αχ εχει ζωηρεψει πολυ το μωρο μου

Χρυσακι


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΑΡΕΣ ΜΟΥ!!!!! ΤΙ ΚΑΝΕΤΕ? ΝΑ ΣΑΣ ΡΩΤΗΣΩ ΒΟΛΤΑ ΤΑ ΜΩΡΟΥΛΙΝΙΑΜ ΜΕ ΤΙ ΤΑ ΠΑΤΕ? ΜΕ ΚΑΡΟΤΣΙ ΜΑΡΣΙΠΠΟ? ΕΓΩ ΕΧΩ ΚΑΡΟΤΣΙ ΑΛΛΑ ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΝΑ ΑΓΟΡΑΣΩ ΚΑΙ ΣΛΙΝΓΚ.ΑΝ ΕΧΕΙ ΠΑΡΕΙ ΚΑΜΙΑ ΑΣ ΜΟΥ ΠΕΙ ΛΕΠΤΟΜΕΡΕΙΕΣ.

marinaki <3 <3


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
souzan έγραψε:ωχ βρε μαρινακη περαστικα και εμεις 3 μερες δεν κοιμομαστε καλα περιμενουμε τα δοντακια και γκρινιαζει μεσα τσην μαυρη νυχτα τον κουναμε και κοιμαται αλλα μας ξυπναει τουλαχιστον 2 φορες ασε που οτι πιασει το βαζει στο στομα κουδουνιστρες το σεντονι του τα παντα καλα το αλλο που τον βαζω ανασκελα και μου γυρναει μπρουμυτα αχ εχει ζωηρεψει πολυ το μωρο μου
ΣΟΥΖΑΝ ΜΟΥ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ,ΝΑΙ ΕΙΔΕΣ ΕΣΕΝΑ ΕΙΝΑΙ Κ ΠΟΙΟ ΜΕΓΑΛΟΣ ΕΓΩ ΤΟ ΠΡΩΗ ΤΟΝ ΒΑΖΩ ΣΑΛΟΝΗ ΑΝ ΜΝ ΞΥΠΝΙΣΕΙ Ο ΑΝΤΡΑΣ ΜΟΥ Κ ΚΟΙΜΑΜΑΙ ΑΓΚΑΛΙΑ ΜΕ ΤΟ ΜΩΡΟ Κ ΤΟΝ ΒΑΖΩ ΑΝΑΣΚΕΛΑ Κ ΠΩΣ ΤΑ ΚΑΤΑΦΕΡΝΕΙ ΕΡΧΕΤΑΙ ΔΙΠΛΑ ΜΟΥ ΑΚΟΥΜΠΑΕΙ ΤΟ ΜΑΓΟΥΛΟ ΤΟΥ ΣΤΟ ΧΕΡΙ ΜΟΥ Κ ΓΥΡΝΑΕΙ ΣΤΟ ΠΛΑΙ ΤΟΥ ΛΕΩ ΤΙ ΣΟΥ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΑΤΙΜΟ ΔΝ ΜΠΟΡΩ ΜΕΤΑ ΝΑ ΚΟΥΝΗΘΟ ΡΟΥΠΙ...

Χρυσακι έγραψε:ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΑΡΕΣ ΜΟΥ!!!!! ΤΙ ΚΑΝΕΤΕ? ΝΑ ΣΑΣ ΡΩΤΗΣΩ ΒΟΛΤΑ ΤΑ ΜΩΡΟΥΛΙΝΙΑΜ ΜΕ ΤΙ ΤΑ ΠΑΤΕ? ΜΕ ΚΑΡΟΤΣΙ ΜΑΡΣΙΠΠΟ? ΕΓΩ ΕΧΩ ΚΑΡΟΤΣΙ ΑΛΛΑ ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΝΑ ΑΓΟΡΑΣΩ ΚΑΙ ΣΛΙΝΓΚ.ΑΝ ΕΧΕΙ ΠΑΡΕΙ ΚΑΜΙΑ ΑΣ ΜΟΥ ΠΕΙ ΛΕΠΤΟΜΕΡΕΙΕΣ.
ΧΡΥΣΑ ΜΟΥ ΕΓΩ ΜΕ ΤΟ ΚΑΡΟΤΣΙ ΤΟΝ ΒΓΑΖΩ ΕΧΩ ΠΑΡΕΙ Κ ΜΑΡΣΙΠΟ ΑΛΛΑ ΣΚΕΥΤΟΜΑΙ ΟΤΙ ΕΔΩ ΚΑΝΕΙ ΠΟΛΥ ΖΕΣΤΗ Κ ΘΑ ΣΚΑΕΙ ΣΤΟ ΜΑΡΣΙΠΟ Ο ΜΠΕΜΠΗΣ Κ ΕΓΩ ΘΑ ΥΔΡΩΝΟ ΜΕ ΤΕΤΟΙΑ ΖΕΣΤΗ,ΑΛΛΑ ΕΙΔΑ Κ ΕΓΩ ΣΛΙΝΓΚ Κ Μ ΑΡΕΣΑΝ Κ ΣΚΕΥΤΟΜΑΙ ΝΑ ΠΑΡΩ Κ ΕΝΑ ΤΕΤΙΟΙ ΠΙΣΤΕΥΩ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΠΟΙΟ ΚΑΛΟ ΑΠΟ ΤΟ ΜΑΡΣΙΠΟ......ΣΕ 2 ΜΗΝΕΣΣΣΣΣ ΦΕΥΓΟΥΜΕ ΤΗΣ ΠΡΩΤΕΣ ΜΑΣ ΔΙΑΚΟΠΕΣ ΠΡΩΤΑ Ο ΘΕΟΣ ΑΥΤΓΟΥΣΤΟ ΤΙ ΚΑΛΑΑΑ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΠΩΣ Κ ΠΩΣ ΘΑ ΠΑΜΕ ΣΤΟΥΣ ΠΑΠΟΥΔΕΣΣΣ Κ ΘΑ ΚΑΝΟΥΜΕ Κ ΜΠΑΝΑΚΙΑ

mpempakos7

mpempakos7
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
εγω τον βγαζω με το καροτσι στο οποιο απο πανω μπαινει το καθισμα του αυτοκινητου και κοιταει προς τα εμενα.δεν τον εχω βαλει χωρις αυτο ακομα ειναι και μεγαλο το καροτσι θα χανεται!!

εγω κοριτσια πηρα σλινγκ αλλα ακομα δεν εχω καταφερει να το βαλω,και τωρα που κανει ζεστη δεν νομιζω να ειναι και οτι καλυτερο γτ ειναι πολυ στριμοχμενο εκει μεσα και παιρνει αερα θα σκασει εδω ετσι τον εχω και ο λαιμουδακος του ειναι κατακοκκινος απο την ζεστη!για χειμωνα θα ειναι καλυτερο αυτο τωρα θελουν να αισθανονται απλα ασε που ο δικος μου ειναι και ζιζανιο ολο κουνιεται αν τον περιορισω θα κλαιει,αλλα οτι βολευει τον καθενα!τσαμπα τα 50 ευρω θα πανε για το σλινγκ.
στο βαφτηστηρα μου ειχα παρει μαρσιπο
γτ εγω τον κραταγα απο 2 μηνων αλλα μολις βαρεινε λιγο δεν βολευε μου φευγαν οι ωμοι!!

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 2 από 42]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3 ... 22 ... 42  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Δωρεάν φόρουμ | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις