Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
99 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 99 επισκέπτες :: 3 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 1]

Μαρία Σ.

Μαρία Σ.
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
καλημερα κοριτσια σας παρακαλω πεστε μου καμι γνωμη τι να κανω!!!!!!!απο τοτε που ξεκινησαμε δηληδη απο μεσα απριλιου προσπαθουμε με την φρουτοκρεμα αλλα δεν ΤΡΩΕΙ ΤΙΠΟΤΑ!!!!!και αν της βαλω και στην απογευματινη κρεμα που φτιαχνω μονη μου φρουτο δεν την τρωει!!!!τι να κανω???πεστε καμια γνωμη δεν θελω να τη βγαλω τελειως γιατι ειναι σημαντικο να τρωει φρουτα!!!τη χορτοσουπα, το τραχανα τα τρωει μαι χαρα τη φρουτοκρεμα με τιποτα εγω πλεον δεν αντεχω οτνα ερχεται η ωρα ειναι ενα μαρτυριο για μενα και εχω και το γιο μου να τρεχει ανεξελεγκτος 1 ωρα οσο εγω προσπαθω με το μωρο.

dora74

dora74
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Υποθέτω πως την φρουτόκρεμα την φτιάχνεις εσύ. Έχεις δοκιμάσει μήπως είναι λίγο ξινή? Κι εμένα μου τα έκανε αυτά στις αρχές και του έβαζα μέσα μια - δυο κουταλές φαρίν λακτέ για να γλυκίζει λίγο, τον απασχολούσα με διάφορα πράγματα,όπως φατσούλες, ήχους αεροπλάνου κλπ, παιχνίδια με μουσική. Δεν θυμάμαι αν επιτρέπεται το μέλι σε αυτήν την ηλικία - αυτό θα στο πει ο παιδίατρος.

trilly

trilly
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
εχεις δοκιμασει να τα βρασεις λιγο τα φρουτα? λενε ετσι γλυκιζουν λιγο. σε καταλαβαινω απολυτα. και η δικια μου με τιποτα. εγω εβαζα 3 φρουτα και παντα μπανανα μεσα για να μην ειναι ξινο. νομιζω οτι απλα πρεπει να κανεις υπομονη. εμενα αρχισε να την τρωει χωρις νευρα πριν λιγο καιρο που εκλεισε τον 1,5 χρονο.

astroneraidoula

astroneraidoula
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Μήπως είναι κρύα και γι' αυτό δεν της αρέσει; Άφησε τα φρούτα εκτός ψυγείου να έρθουν σε θερμοκρασία δωματίου πριν της τα δώσεις. Ή το αντίθετο. Εάν της το δίνεις ζεστό, μήπως να τα βάλεις για μισή ωρίτσα στο ψυγείο πριν την φτιάξεις και να της τα δώσεις δροσερά; Και η ιδέα με την φαριν λακτέ είναι καλή εάν πει το οκ ο παιδίατρος. Μέλι όχι ακόμα. Εμάς μας το έδωσε μετά τους 18 μήνες αν θυμάμαι καλά.

gogo ali

gogo ali
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
κι εμεις το ιδιο παθαιναμε. Αν δε ηταν ζεστη η φρουτοκρεμα, δε ετρωγε με τιποτα. Το φανταζεστε ομως? Ζεστη φρουτοκρεμα????? Εγω εβαζα λιγο ρυζαλευρο μεσα και αργοτερα 2 μπισκοτακια.
Τωρα δε θελει να τη βλεπει μπροστα της. Τρωει μονο μπανανα

Μαρία Σ.

Μαρία Σ.
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
τα φρουτα ειναι ζεστα τα αφηνω δηλαδη εξω γιατι ο γιος μου εχει θεμα με το λαιμο του και πρεπει αν τα τρωει ζεστα ομως θα δοκιμασω να τα βαλω τα δικα της λιγο στο ψυγειο!!μου εχουν ξαναπει να τα βραζω λιγο αλλα πιστευω δεν την τρωει γιατι ειναι γλυκα απο οτι καταβαλα δεν την ενθουσιαζει το γλυκο!!απο φρουτα βαζω μπανανα(δεν την ηθελε απο την αρχη)μηνο(επισης δεν ηθελε) και αχλαδι τωρα βαζω και ακτινιδιο αυτο το τρωει καλυτερα απο ολα αλλα δεν μπορω να βαζω μονο ακτιδιδιο!!!απο χθες εβαλα και δαμασκηνο αλλα τιποτα δεν της αρεσε!!αχ δεν μπορειτε να φανταστειτε πως κουραζομαι!!ενω τη χορτοσουπα την τρωει στο καρεκλακι κανονικα να καθεται την φρουτοκρεμα την τρωει(οσο τρωει)μονο στην αγκαλια μου ξαπλωμενη!!!και η πονηρη ανοιγει το στομα της κανονικα οποτε λες οκ θα φαει και μετα το κρατα στο στομα της και δεν το καταπινει πανω απο μια ωρα χρειαζομαστε για 5 κουταλιες και ειδικα τις τελευταιες μερες δεν τρωει ουτε τη κουταλια!!!!αυριο λεω να βαλω ξινομηλο!!!!η κρεμες βρε κοριτσια οπως η φαριν λακτε δεν ειναι πολυ γλυκες?και δεν το συζητω εχω μαζι μου οτι παιχνιδι υπαρχει, κουταλες,κατσαρολικα αλλα τιποτα.

xrysaki!

xrysaki!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
καλημερα..κ εμενα ετσι εκανε τον πρωτο μηνα αλλα τωρα του βαζω μεσα 2-3 μπισκοτακια μιραντα κ τρελενεται..μην αγχωνεσαι θα το συνηθισει σιγα σιγα..πιο πανω διαβασα πως τρωει τραχανα?δινουμε απο τοσα μικρα?

Μαρία Σ.

Μαρία Σ.
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
ναι μου το ειπε η παιδιατρος οτι μπορω αν δωσω ευτυχως οτι ειναι σε φαγητο τα τρωει

xrysaki!

xrysaki!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
σοβαρα?δεν το ηξερα..τραχανα με ντοματουλα τον κανεις μονο?η βαζεις μεσα κ λαχανικα?

gogo ali

gogo ali
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
xrysaki! έγραψε:καλημερα..κ εμενα ετσι εκανε τον πρωτο μηνα αλλα τωρα του βαζω μεσα 2-3 μπισκοτακια μιραντα κ τρελενεται..μην αγχωνεσαι θα το συνηθισει σιγα σιγα..πιο πανω διαβασα πως τρωει τραχανα?δινουμε απο τοσα μικρα?

εμεις τρωμε τραχανα απο τοτε που ξεκινησαμε τα φαγητα. Προσεξε ομως να μην εχει αυγο μεσα

xrysaki!

xrysaki!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
gogo ali έγραψε:
xrysaki! έγραψε:καλημερα..κ εμενα ετσι εκανε τον πρωτο μηνα αλλα τωρα του βαζω μεσα 2-3 μπισκοτακια μιραντα κ τρελενεται..μην αγχωνεσαι θα το συνηθισει σιγα σιγα..πιο πανω διαβασα πως τρωει τραχανα?δινουμε απο τοσα μικρα?

εμεις τρωμε τραχανα απο τοτε που ξεκινησαμε τα φαγητα. Προσεξε ομως να μην εχει αυγο μεσα
ευτυχως που εχω κ εσας βρε κοριτσια κ μαθαινω μου φαινεται Very Happy αυγο ξεκινησαμε εδω κ λιγες μερες κ τρωμε..τραχανα χωρις αυγο να παρω κ να τον κανω με ντοματα?

gogo ali

gogo ali
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
[/quote]ευτυχως που εχω κ εσας βρε κοριτσια κ μαθαινω μου φαινεται Very Happy αυγο ξεκινησαμε εδω κ λιγες μερες κ τρωμε..τραχανα χωρις αυγο να παρω κ να τον κανω με ντοματα?[/quote]

αφου τρωτε ηδη αυγο δεν θα εχεις προβλημα. εγω της το φτιαχνω με κοτοπουλο - οχι κοκκινο -και τρελαινεται. με λιγο λεμονακι

xrysaki!

xrysaki!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
σε ευχαριστω πολυ!!!θα του το φτιαξω αν ειναι.

gogo ali

gogo ali
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
xrysaki! έγραψε:σε ευχαριστω πολυ!!!θα του το φτιαξω αν ειναι.
Very Happy

totula

totula
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
ο μεγαλος μου δεν ετρωγε καθολου φρουτα μονο σε σκονη και τωρα τα τσακιζει τα φρουτα. και ο μικρος μια απο τα ιδια οποτε και σε εκεινον εδωσα σκονη. αμα βαζεις μεσα 2 κουταλιες βενιλια σε σκονη δεν αλλαζει και πολυ απο το να τρωει ετοιμη αφου η ουσια ειναι να τρωει σκετα φρουτα.

Μαρία Σ.

Μαρία Σ.
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
ευχαριστω κοριτσια για τις απατησεις σας μακαρι να γινει κατι γιατι εχουν σπασει τα νευρα μου και η υπομονη μου παει φευγει αλλα και τι να κανεις τις λες κατι και καλα να τη μαλωσεις και αυτη γελα!!!

ksapphire

ksapphire
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Θα σου πω τι εκανε η συνυφαδα μου ,που και η κορη της δεν ετρωγε.
Αρχισε να της βαζει μεσα σκονη φρουτοκρεμα ( λιγο,δυο τρεις κουταλιες) και το ετρωγε.
Αλλιως ,οταν δεν ετρωγε με τιποτα,αλεθε το μηλο μονο μεσα στο φαγητο,την μπανανα στο γιαουρτι η στην φαριν λακτε και το αχλαδι με το πορτοκαλι στο μουλτι ,κατα τη διαρκεια της ημερας λιγο λιγο. μια δυο κουταλιες την φορα και ετσι εφευγε και αυτο.

evigiorgos

evigiorgos
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
καλημέρα και η κουνιάδα μου το ίδιο.μέσα στη φρουτόκρεμα έβαζε 2 κουταλιές βανίλια! δεν τρωει με τιποτα φρουτοκρεμα!!!!!δεν αντεχω αλλο πραγματικα!!!! 215994 δεν τρωει με τιποτα φρουτοκρεμα!!!!!δεν αντεχω αλλο πραγματικα!!!! 215994

tatijana

tatijana
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Τα αλεθεις;Μαρία;

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 1]

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Δημιουργία Φόρουμ | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις