Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
176 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 176 επισκέπτες :: 2 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3 ... 21 ... 40  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 2 από 40]

korina26

korina26
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
den thimamai an rotisa alla me ti tha vgalete ta mora apo to maieutirio? me kontomaniko i makrimaniko?

joannoua3

joannoua3
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Agapi prwtes duo eudomades to mwro pepei na fwraei makromanika...

korina26

korina26
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
joannoua3 έγραψε:Agapi prwtes duo eudomades to mwro pepei na fwraei makromanika...

gia na ksero ti na agoraso tha paro omos kai 2,3 kontomanika.

MARIA TR

MARIA TR
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Καλτσούλες σίγουρα αλλά με μακριμάνικο δεν θα σκάσουν; Θα είναι και σκεπασμένα με λεπτή κουβερτούλα.
Εγω θα πάρω απο όλα μαζί μου και θα ρωτήσω το νεογνολόγο.

Eirinomama

Eirinomama
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Παιδια αν βγαλω το παιδι στην κηφησιας με μακρυμανικο πρωι και αρχες αυγουστου θα παθει θερμοπληξια!!!!!!χτυπαει υπο σκιας 40αρια!!!!
Κοντομανικο ξερω εγω αερινο και με την κουκουλιτσα του πορτ μπεμπε-καθισματος αυτοκινητου για σκια,η με μια πανα πικε σκεπασμενο ελαφρα για να μην πεσει ο ηλιος πανω του!!!!

korina26

korina26
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
tora pou tha pao larisa tha peraso kai apo ton paidiatro pou tha klisoume gia tin kliniki kai tha ton rotiso.

kkkk


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Καλημέρα και με γεια το θεματάκι μας! Τι κάνετε; Εγώ καλά είμαι αν εξαιρέσει κανείς το ότι νιώθω λες και με έδειρε κάποιος.....από το βάψιμο του Σαββατοκύριακου!!! Τελειώσαμε όμως!!! Και έγινε σούπερ το χρωματάκι!!!! Εκρού-κιτρινωπό οι 3 τοίχοι και τυρκουάζ ο 4ος. Μου μένει να βάλω τα αυτοκόλλητα, τα οποία πρέπει να περιμένω 3 εβδομάδες για να "κάτσει" καλά το χρώμα. Κουραστήκαμε αλλά το αποτέλεσμα μ'άρεσε πολύ! Very Happy Το απόγευμα θα πάμε και στο μάθημα ανώδυνου τοκετού με τον αντρούλη μου. Σας αφήνω προς το παρόν...φιλιά σε όλες!!!!!

vasiliapap07

vasiliapap07
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
ΚΑΛΟΡΙΖΙΚΟ ΤΟ ΝΕΟ ΘΕΜΑΤΑΚΙ!!! ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΕΧΩ ΑΠΟΡΙΑ, ΤΙ ΣΕΡΒΙΕΤΕΣ ΘΑ ΠΑΡΟΥΜΕ ΜΑΖΙ ΣΤΟ ΜΑΙΕΥΤΗΡΙΟ? ΣΤΗΝ ΚΟΡΗ ΜΟΥ ΟΥΤΕ ΘΥΜΑΜΑΙ ΤΙ ΕΙΧΑ... scratch

dorela

dorela
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Eirinomama έγραψε:Παιδια αν βγαλω το παιδι στην κηφησιας με μακρυμανικο πρωι και αρχες αυγουστου θα παθει θερμοπληξια!!!!!!χτυπαει υπο σκιας 40αρια!!!!
Κοντομανικο ξερω εγω αερινο και με την κουκουλιτσα του πορτ μπεμπε-καθισματος αυτοκινητου για σκια,η με μια πανα πικε σκεπασμενο ελαφρα για να μην πεσει ο ηλιος πανω του!!!!

Συμφωνω απολυτα με την αγαπητη Ειρηνη.. Razz
Το ειχα ψαξει λιγο επειδη το ειχα απορια κ αν διαβασετε ολες οι κοπελες που γεννησαν καλοκαιρι με κοντομανικο τα βγαλανε απ'το μαιευτηριο..κ λογικο μου ακουγεται αν σκεφτητε οτι τα βρεφη ζεσταινοντε πιο πολυ απο εμας.

Καλοριζικοοοο κοριτσακια μου Very Happy Very Happy
Βασιλεια σερβιετες λοχειας δεν λεγοντε αυτες?εννοεις οτι υπαρχουν διαφορες?



Έχει επεξεργασθεί από τον/την dorela στις Δευ Ιουν 11, 2012 7:55 am, 1 φορά (Λόγος της επεξεργασίας : ορθογραφικό)

dorela

dorela
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Αντιγράφω από το βιβλίο της παιδιάτρου Πατσούρου:
Το νεογέννητο πρέπει να είναι ντυμένο ζεστά. Ακόμη κι αν είναι καλοκαίρι, ώσπου να γίνει 3500γρ. ή αν γεννήθηκε μεγαλύτερο από 3500γρ., ώσπου να βάλει 300γρ. επιπλέον του βάρους γέννησης, πρέπει να φορά ολόσωμο ρούχο και καλτσάκια. Αν το σώμα του μωρού είναι κρύο κ ιδιαίτερα τα άκρα του, σημαίνει ότι κρυώνει ακόμη και αν το έχετε ντυμμένο σαν κρεμμύδι. Επίσης κρυώνει την ώρα που φτερνίζεται. Όταν ιδρώνει σημαίνει ότι ζεσταίνεται

Από το βιβλίο Θηλασμός, μια υπέροχη σχέση.

Τωρα βρηκα αυτο σε ενα αλλο θεματακι....δηλαδη πρεπει να φορανε καλτσακια κ φορμακι...ας ειναι τουλαχιστον το φορμακι κοντομανικο..δεν νομιζω να πειραζει...
κριμα ειναι τα καημενουλια με τοση ζεστη να τα φασκιωσουμε Shocked

Eirinomama

Eirinomama
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
dorela έγραψε:Αντιγράφω από το βιβλίο της παιδιάτρου Πατσούρου:
Το νεογέννητο πρέπει να είναι ντυμένο ζεστά. Ακόμη κι αν είναι καλοκαίρι, ώσπου να γίνει 3500γρ. ή αν γεννήθηκε μεγαλύτερο από 3500γρ., ώσπου να βάλει 300γρ. επιπλέον του βάρους γέννησης, πρέπει να φορά ολόσωμο ρούχο και καλτσάκια. Αν το σώμα του μωρού είναι κρύο κ ιδιαίτερα τα άκρα του, σημαίνει ότι κρυώνει ακόμη και αν το έχετε ντυμμένο σαν κρεμμύδι. Επίσης κρυώνει την ώρα που φτερνίζεται. Όταν ιδρώνει σημαίνει ότι ζεσταίνεται

Από το βιβλίο Θηλασμός, μια υπέροχη σχέση.

Τωρα βρηκα αυτο σε ενα αλλο θεματακι....δηλαδη πρεπει να φορανε καλτσακια κ φορμακι...ας ειναι τουλαχιστον το φορμακι κοντομανικο..δεν νομιζω να πειραζει...
κριμα ειναι τα καημενουλια με τοση ζεστη να τα φασκιωσουμε Shocked
αγαπη για το καλτσακι το ξερω,του χω παρει κιολας 2-3 ισα ισα για το καλοκαιρακι.αλλα δεν θα του βαλω μακρυμανικο του παιδιου!!εχω παρει ενα φορμακι πολυ αερινο που λογικα τα μανικακια θα του φτανουν μεχρι τους αγκωνες.και καπελοσκουφακι του χω παρει καλοκαιρινο.και μια πικε πανα για να το τυλιξω!δεν θα το σκασω το ερμο!!!!!οσο και να κρυωνει με 40+ βαθμους νομιζω θα ειναι κομπλε!!εξαλλου σιγα την ωρα που θα μεινει εξω κατευθειαν στο αυτοκινητο θα μπει,οπου φυσικα θα υπαρχει μονο το μπροστα παραθυρο ανοιγμενο λιγο,μιση ωρα αποσταση ειναι.δεν ξερω...αλλα το ενστικτο μου αυτο μου λεει να κανω!!!!!! <3


κατερινα και γω ψοφησα με το βαψιμο!!!!μεθαυριο θα κολλησω και την ταπετσαρια.
πολυ ομορφο ακουγεται οπως το κανατε! να βαλεις φωτοοΟ!!!!!!

Κοριτσια δεν σας ειπα εγω τελικα το καροτσι που ειχα παρει θα το δωσω.ηδη ενδιαφερθηκε μια κοπελα.ακριβως οσο το πηρα μαζι με μια κουκουλα για την βροχη που ειχα παρει.γιατι δεν θα με βολευε με τις σκαλες καθολου το συγκεκριμενο.
και τωρα κοιταω κατι οικονομικο και ειμαι αναμεσα σε 2-3 πολυ ελαφρυα ( για να μπορω να το κατεβαζω μονη μου με το μωρο στο μαρσιπο).
μεχρι 7-8 κιλα νομιζω ειναι καλα.ειναι και ποσα σκαλια... 2ος οροφος γαμωτο..! ειμαι χαζη επρεπε να το ειχα σκεφτει και να το δοκιμαζα. τωρα παλι αγχος!!!

joannoua3

joannoua3
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Kalimera agapoulles m kales...
Ti kanete???
Emeis kala...

Eirini m ax autes oi skales e???

Telika ti fwrame sta ninakia mas??? Very Happy

korina26

korina26
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
kalimera koritsia, ti kanete?

Eirinomama

Eirinomama
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Καλημερα κοριτσια! <3
τι κανετε?
Τζοαννα μου ειναι καμια 40αρια σκαλια!!!!!!!!!!!!!!!! ηταν μια χαρα το καροτσακι που ειχα παρει.απλα δεν ηταν βολικο για τοσες σκαλες.πολυ μεγαλο,ψαχνω κατι πιο μαζεμενο η πιο ελαφρυ.
ειμαι αναμεσα σε chicco simplicity,chicco enjoy fun ( το απλο),και το Inglesina espresso. και τα 3 τα εχω βρει απο 150-190 ευρω.
τα εχω ψαξει παρα πολυ στο internet ειναι 7-8 κιλα και κλεινουν πολυ ευκολα ( τουλαχιστον ετσι δειχνει το βιντεο)
Θα παω σημερα και σε κανα καταστημα να τα δω και απο κοντα, αν και απο ιντερνετ θα τα αγορασω γιατι ειναι πολυ πιο φτηνα.εσεις τι λετε?

MARIA TR

MARIA TR
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Καλημέρα και απο μένα!!!

Ειρήνη το inglesina μ'αρέσει και εμένα πολύ. Κ εγώ δεν έχω καταλήξει σε καροτσάκι, ένα που είδα στα τζαμπο μου άρεσε αλλά ακόμα ψάχνω.

korina26

korina26
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Eirinomama έγραψε:Καλημερα κοριτσια! <3
τι κανετε?
Τζοαννα μου ειναι καμια 40αρια σκαλια!!!!!!!!!!!!!!!! ηταν μια χαρα το καροτσακι που ειχα παρει.απλα δεν ηταν βολικο για τοσες σκαλες.πολυ μεγαλο,ψαχνω κατι πιο μαζεμενο η πιο ελαφρυ.
ειμαι αναμεσα σε chicco simplicity,chicco enjoy fun ( το απλο),και το Inglesina espresso. και τα 3 τα εχω βρει απο 150-190 ευρω.
τα εχω ψαξει παρα πολυ στο internet ειναι 7-8 κιλα και κλεινουν πολυ ευκολα ( τουλαχιστον ετσι δειχνει το βιντεο)
Θα παω σημερα και σε κανα καταστημα να τα δω και απο κοντα, αν και απο ιντερνετ θα τα αγορασω γιατι ειναι πολυ πιο φτηνα.εσεις τι λετε?


an sou erxete pio fthina parta apo to internet alla pigene na ta deis apo konta opos les gia na deis megethos pos proxorane kai pos klinoun kai na dialekseis auto pou sou teriazei.

danik

danik
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ!!!!ΑΧ ΨΗΝΟΜΑΙ ΑΥΡΙΟ ΚΑΥΣΩΝΑ ΛΕΕΙ Ε??
ΚΑΙ ΤΙ ΔΕΝ ΘΑ ΕΔΙΝΑ...ΝΑ ΗΜΟΥΝ ΣΕ ΜΙΑ ΞΑΠΛΩΣΤΡΑ ΣΤΗ ΘΑΛΑΣΣΑ ΜΕ ΜΙΑ ΦΡΑΜΠΕΔΟΥΜΠΑ ΑΡΑΧΤΗ!!
ΑΑ ΚΑΦΕ ΠΙΝΕΤΕ?ΕΓΩ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΣΑ ΝΑ ΤΟΝ ΚΟΨΩ ΕΠΙΝΑ ΕΝΑΝ ΤΟ ΠΡΩΙ..ΤΩΡΑ ΕΙΠΑ ΝΑ ΤΟΝ ΚΟΨΩ ΓΙΑΤΙ ΑΚΟΥΣΑ ΟΤΙ ΚΑΝΕΙ ΣΥΣΠΑΣΕΙΣ..
ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΚΟΙΜΑΜΑΙ ΟΡΘΙΑ ΟΛΗ ΜΕΡΑ!!

korina26

korina26
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
danik έγραψε:ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ!!!!ΑΧ ΨΗΝΟΜΑΙ ΑΥΡΙΟ ΚΑΥΣΩΝΑ ΛΕΕΙ Ε??
ΚΑΙ ΤΙ ΔΕΝ ΘΑ ΕΔΙΝΑ...ΝΑ ΗΜΟΥΝ ΣΕ ΜΙΑ ΞΑΠΛΩΣΤΡΑ ΣΤΗ ΘΑΛΑΣΣΑ ΜΕ ΜΙΑ ΦΡΑΜΠΕΔΟΥΜΠΑ ΑΡΑΧΤΗ!!
ΑΑ ΚΑΦΕ ΠΙΝΕΤΕ?ΕΓΩ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΣΑ ΝΑ ΤΟΝ ΚΟΨΩ ΕΠΙΝΑ ΕΝΑΝ ΤΟ ΠΡΩΙ..ΤΩΡΑ ΕΙΠΑ ΝΑ ΤΟΝ ΚΟΨΩ ΓΙΑΤΙ ΑΚΟΥΣΑ ΟΤΙ ΚΑΝΕΙ ΣΥΣΠΑΣΕΙΣ..
ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΚΟΙΜΑΜΑΙ ΟΡΘΙΑ ΟΛΗ ΜΕΡΑ!!

emena i giatros eipe oti mporo na pino enan kafe tin mera alla den pino mono kamia fora an tha vgoume ekso an kai sinithos perno ximo.

kkkk


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Καλημέρα σε όλες! Eirinomama μην το σκέφτεσαι καθόλου για το internet! Εγώ ψωνίζω συνέχεια και πολλών ειδών πράγματα μέσω Internet. Χθες συγκεκριμένα παρήγγειλα το καθισματάκι αυτοκινήτου της Britax (το έχει μια καλή μου φίλη και είναι υπερ ευχαριστημένη, είναι από τα πιο ασφαλή απ'ότι το έψαξα κι εγώ) από το Amazon με 120 ευρώ και με δωρεάν μεταφορικά και Ελλάδα η πιο χαμηλή τιμή που το βρήκα (και πάλι μέσω Internet, στα μαγαζιά δεν κοίταξα καν...) ήταν 250 ευρώ αν θυμάμαι καλά!

MARIA TR

MARIA TR
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
[quote="danik"
ΑΑ ΚΑΦΕ ΠΙΝΕΤΕ?ΕΓΩ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΣΑ ΝΑ ΤΟΝ ΚΟΨΩ ΕΠΙΝΑ ΕΝΑΝ ΤΟ ΠΡΩΙ..ΤΩΡΑ ΕΙΠΑ ΝΑ ΤΟΝ ΚΟΨΩ ΓΙΑΤΙ ΑΚΟΥΣΑ ΟΤΙ ΚΑΝΕΙ ΣΥΣΠΑΣΕΙΣ..
ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΚΟΙΜΑΜΑΙ ΟΡΘΙΑ ΟΛΗ ΜΕΡΑ!![/quote]

Εγώ μόνο το πρώτο τρίμηνο δεν έπινα, αλλά και πάλι προσπαθώ να μην πίνω κάθε μέρα ή να τον πίνω ελαφρύ. Δεν μπορώ όμως με τίποτα να πιω ντεκαφεινέ, προτιμώ να μην πιω.

kkkk


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Ο γιατρός μου είπε από την αρχή ότι μπορώ να πίνω έναν καφέ τη μέρα. Δεν είμαι ούτως ή άλλως πολύ φίλη του καφέ γενικά, οπότε πίνω πολύ σπάνια ή μόνο με παρέα ή ρουφάω μια-δυό γουλιές από τον αντρούλη μου Laughing ! Τώρα βέβαια που έπιασαν οι ζέστες δε νομίζω να αντισταθώ σε έναν φραπέ με μπόλικα παγάκια όταν πάμε για μπάνιο στην παραλία...αν και μου'χει κολλήσει εδώ και μέρες ότι θέλω να πιω έναν φρέντο!

korina26

korina26
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
kkkk έγραψε:Ο γιατρός μου είπε από την αρχή ότι μπορώ να πίνω έναν καφέ τη μέρα. Δεν είμαι ούτως ή άλλως πολύ φίλη του καφέ γενικά, οπότε πίνω πολύ σπάνια ή μόνο με παρέα ή ρουφάω μια-δυό γουλιές από τον αντρούλη μου Laughing ! Τώρα βέβαια που έπιασαν οι ζέστες δε νομίζω να αντισταθώ σε έναν φραπέ με μπόλικα παγάκια όταν πάμε για μπάνιο στην παραλία...αν και μου'χει κολλήσει εδώ και μέρες ότι θέλω να πιω έναν φρέντο!

poli oraios o fredo.

desT

desT
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Καλορίζικο και το #5#!
Καλησπέρα κοπελιές!
Απαρτία βλέπω... το στήσατε το κουβεντολόι.
Εγώ πάντως ένα φραπέ την ημέρα τον πίνω γιατί αλλιώς κοιμάμαι στο πληκτρολόγιο. Αν τύχει κανένα σ/κ και δεν πιω στο σπίτι είμαι σαν κουνουπίδι. Καμιά φορά (αρκετά σπάνια) μπορεί να πιω κι έναν ελληνικό το απόγευμα. Αλλά θα πρέπει να είμαι πολύ χάλια για να γίνει αυτό. Και καμιά μπιρίτσα πίνω που και που. Ειδικά τώρα το καλοκαίρι περισσότερο. Τον χειμώνα τον έβγαλα χωρίς να πιω τίποτα. Από τότε που άρχισαν οι ζέστες άρχισαν και οι μπίρες.... αααααχ άτιμες μπίρες.
Καρότσι ευτυχώς μ' έδωσε η μία η κουμπάρα μου γιατί το δικό μου το παλιό έχει μουχλιάσει. Μου έδωσε της chicco που έχει και πορτ μπεμπέ και καθισματάκι για το αυτοκίνητο. Για την αρχή μια χαρά θα με βολέψει. Για του χρόνου θα πάρω ένα λαφρύ καλοκαιρινό.

MPAKATOULA

MPAKATOULA
Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙΑ ΜΟΥ!ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ ΠΟΥ ΜΕ ΒΑΛΑΤΕ ΣΤΗ ΛΙΣΤΑ ΚΑΙ ΓΙΑ ΤΑ ΚΑΛΩΣΟΡΙΣΜΑΤΑ ΣΑΣ!ΕΓΩ ΓΙΑ ΝΑ ΠΩ ΤΗΝ ΑΛΗΘΕΙΑ ΠΙΝΩ ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ ΚΑΦΕΔΑΚΙ ΝΤΕΚΑΦΕΙΝΕ ΜΕ ΜΠΟΛΙΚΑ ΠΑΓΑΚΙΑ ΓΙΑΤΙ ΑΚΟΜΑ ΔΟΥΛΕΥΩ ΚΑΙ ΔΕΝ ΤΗΝ ΠΑΛΕΥΩ.ΓΙΑΤΙ ΟΤΑΝ ΣΧΟΛΑΣΩ ΕΧΩ ΤΟ ΑΛΛΟ ΖΟΥΖΟΥΝΑΚΙ ΠΟΥ ΜΕ ΠΕΡΙΜΕΝΕΙ ΣΤΗΝ ΠΟΡΤΑ ΓΙΑ ΝΑ ΠΑΜΕ ΒΟΛΤΑ!!!ΠΟΣΟ ΝΑ ΑΝΤΕΞΩ Η ΚΑΚΟΜΟΙΡΑ;;;;;;;;;ΚΑΝΩ ΥΠΟΜΟΝΗ ΜΕΧΡΙ ΤΙΣ 29/6 ΠΟΥ ΣΤΑΜΑΤΑΩ ΑΠΟ ΤΗΝ ΔΟΥΛΕΙΑ!!  Εγκυούλες Αυγούστου - Σεμπτεμβρίου 2012 # 5 - Σελίδα 2 654316

desT

desT
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
MPAKATOULA έγραψε:ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙΑ ΜΟΥ!ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ ΠΟΥ ΜΕ ΒΑΛΑΤΕ ΣΤΗ ΛΙΣΤΑ ΚΑΙ ΓΙΑ ΤΑ ΚΑΛΩΣΟΡΙΣΜΑΤΑ ΣΑΣ!ΕΓΩ ΓΙΑ ΝΑ ΠΩ ΤΗΝ ΑΛΗΘΕΙΑ ΠΙΝΩ ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ ΚΑΦΕΔΑΚΙ ΝΤΕΚΑΦΕΙΝΕ ΜΕ ΜΠΟΛΙΚΑ ΠΑΓΑΚΙΑ ΓΙΑΤΙ ΑΚΟΜΑ ΔΟΥΛΕΥΩ ΚΑΙ ΔΕΝ ΤΗΝ ΠΑΛΕΥΩ.ΓΙΑΤΙ ΟΤΑΝ ΣΧΟΛΑΣΩ ΕΧΩ ΤΟ ΑΛΛΟ ΖΟΥΖΟΥΝΑΚΙ ΠΟΥ ΜΕ ΠΕΡΙΜΕΝΕΙ ΣΤΗΝ ΠΟΡΤΑ ΓΙΑ ΝΑ ΠΑΜΕ ΒΟΛΤΑ!!!ΠΟΣΟ ΝΑ ΑΝΤΕΞΩ Η ΚΑΚΟΜΟΙΡΑ;;;;;;;;;ΚΑΝΩ ΥΠΟΜΟΝΗ ΜΕΧΡΙ ΤΙΣ 29/6 ΠΟΥ ΣΤΑΜΑΤΑΩ ΑΠΟ ΤΗΝ ΔΟΥΛΕΙΑ!!  Εγκυούλες Αυγούστου - Σεμπτεμβρίου 2012 # 5 - Σελίδα 2 654316

Τυχερή!
Εγώ κάπου κοντά στις 18/7.
Το καλό είναι ότι έχουμε κλιματιστικό στη δουλειά και δεν καταλαβαίνω τις καιρικές συνθήκες που έχει έξω.
Σκέψου Μπακατούλα ότι εγώ έχω 2 που με περιμένουν στην πόρτα για βόλτα. Την οποία βόλτα την πηγαίνουμε κάθε μέρα ανελλιπώς. Αλλιώς πως θα κοιμηθούνε το βράδυ;
Σήμερα θα τα πάει η γιαγιά (μάλλον στο χωριό) γιατί έχω ραντεβού με την μπουμπού μου. Ο μπαμπάς μας από την άλλη έχει ραντεβού με την Εθνική Ελλάδος.
Είμαστε πολυάσχολη οικογένεια Very Happy (τρομάρα μας! )

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 2 από 40]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3 ... 21 ... 40  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Forumgreek.com | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις