Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
551 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 551 επισκέπτες :: 3 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 14 ... 25, 26, 27 ... 33 ... 40  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 26 από 40]

kkkk


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Μόλις γύρισα από το γιατρό. 1670 gr ο μικρός και 58,7 kg η μαμά, όλα πολύ καλά! Η απόσταση τραχήλου από τον πλακούντα μου από 1 cm που ήταν πριν 2 μήνες και μας είχε ανησυχήσει λιγάκι, μεγάλωσε αρκετά και είναι τωρα 2,5 cm μια χαρά απ'ότι είπε ο γιατρός. Μου έκανε κολπικό υπέρηχο και έτσι έκανε τη μέτρηση. Μου πήρε και κολπικά υγρά για καλλιέργεια, για να δούμε τι μικρόβια υπάρχουν στον κόλπο και να είμαστε προετοιμασμένοι αφού πάμε για φυσιολογικό τοκετό (μακάρι Παναγίτσα μου!!!). Ο μικρός έχει αρχίσει να παίρνει θέση, με το κεφαλάκι προς τα κάτω. ΄Ολα οκ λοιπόν!!! Μας έβγαλε και μερικές 3D φωτογραφίες που χαμογελούσε ο άτιμος και ξετρελλαθήκαμε  Εγκυούλες Αυγούστου - Σεμπτεμβρίου 2012 # 5 - Σελίδα 26 328109 !!! Αυτά κοριτσάκια μου!!! Χάρηκα πολύ που όλα βαίνουν φυσιολογικά!!!

danik

danik
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
kkkk έγραψε:Μόλις γύρισα από το γιατρό. 1670 gr ο μικρός και 58,7 kg η μαμά, όλα πολύ καλά! Η απόσταση τραχήλου από τον πλακούντα μου από 1 cm που ήταν πριν 2 μήνες και μας είχε ανησυχήσει λιγάκι, μεγάλωσε αρκετά και είναι τωρα 2,5 cm μια χαρά απ'ότι είπε ο γιατρός. Μου έκανε κολπικό υπέρηχο και έτσι έκανε τη μέτρηση. Μου πήρε και κολπικά υγρά για καλλιέργεια, για να δούμε τι μικρόβια υπάρχουν στον κόλπο και να είμαστε προετοιμασμένοι αφού πάμε για φυσιολογικό τοκετό (μακάρι Παναγίτσα μου!!!). Ο μικρός έχει αρχίσει να παίρνει θέση, με το κεφαλάκι προς τα κάτω. ΄Ολα οκ λοιπόν!!! Μας έβγαλε και μερικές 3D φωτογραφίες που χαμογελούσε ο άτιμος και ξετρελλαθήκαμε  Εγκυούλες Αυγούστου - Σεμπτεμβρίου 2012 # 5 - Σελίδα 26 328109 !!! Αυτά κοριτσάκια μου!!! Χάρηκα πολύ που όλα βαίνουν φυσιολογικά!!!

ΤΙ ΚΑΛΑ!!ΜΙΑ ΧΑΡΑ ΤΑ ΚΙΛΑ ΚΑΙ ΤΑ ΔΙΚΑ ΣΟΥ ΚΑΙ ΤΟΥ ΜΠΕΜΠΗ!!Η ΚΑΛΛΙΕΡΓΕΙΑ ΓΙΑ ΦΤ ΕΠΙΒΑΛΛΕΤΑΙ?ΕΓΩ ΕΚΑΝΑ ΣΤΟΝ 7ο ΜΗΝΑ..ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΞΑΝΑΚΑΝΩ??

korina26

korina26
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
kkkk έγραψε:Μόλις γύρισα από το γιατρό. 1670 gr ο μικρός και 58,7 kg η μαμά, όλα πολύ καλά! Η απόσταση τραχήλου από τον πλακούντα μου από 1 cm που ήταν πριν 2 μήνες και μας είχε ανησυχήσει λιγάκι, μεγάλωσε αρκετά και είναι τωρα 2,5 cm μια χαρά απ'ότι είπε ο γιατρός. Μου έκανε κολπικό υπέρηχο και έτσι έκανε τη μέτρηση. Μου πήρε και κολπικά υγρά για καλλιέργεια, για να δούμε τι μικρόβια υπάρχουν στον κόλπο και να είμαστε προετοιμασμένοι αφού πάμε για φυσιολογικό τοκετό (μακάρι Παναγίτσα μου!!!). Ο μικρός έχει αρχίσει να παίρνει θέση, με το κεφαλάκι προς τα κάτω. ΄Ολα οκ λοιπόν!!! Μας έβγαλε και μερικές 3D φωτογραφίες που χαμογελούσε ο άτιμος και ξετρελλαθήκαμε  Εγκυούλες Αυγούστου - Σεμπτεμβρίου 2012 # 5 - Σελίδα 26 328109 !!! Αυτά κοριτσάκια μου!!! Χάρηκα πολύ που όλα βαίνουν φυσιολογικά!!!

poli oraia ta nea sou mpravo mia xara o mpempis emena den mou ekane katholou kaliergia eixa kanei ligo prin mino egios test pap. den ksero an tha mou kanei den mou eipe kati.

desT

desT
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
ΚΑΛΗΜΕΡΑ!!!!!
ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΣΤΗΝ ΤΕΛΙΚΗ ΕΥΘΕΙΑ ΤΙ ΚΑΝΕΤΕ;

Eirinomama έγραψε:εγω νιωθω κατι παρεμφερες.. οτι δεν θα ειμαι ισως επαρκης στις υποχρεωσεις μου.θα καταφαερω να κανω ολα αυτα τα πραγματα? ξεχωριστα πλυσιματα αποστειρωσεις αργοτερα ξεχωριστο φαγητο για να του αλεθω,καθε μερα να το πηγαινω βολτιτσα,να εχω και την σκυλα μου να πηγαινω βολτα,ολες τις υποχρεωσεις τους σπιτιου,καποια στιγμη να μπορεσω να βρω κατι σε part time γιατι δεν φτανουν και τα λεφτα και να παραμεινω και γυναικα???????

Πίστεψε με θα τα κάνεις όλα και μάλιστα ούτε θα αναρωτιέσαι πως τα καταφέρνεις. Όσο για την βόλτα, σκυλίτσα και μωρό μαζί. Έτσι έκανε η νύφη μου και στα δύο παιδιά.

vasiliapap07 έγραψε:ΚΟΡΙΤΣΑΚΙΑ ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΚΑΙ ΑΠΟ ΜΕΝΑ! ΚΑΙ ΓΩ ΣΗΜΕΡΑ ΜΕ ΤΗΝ ΒΟΗΘΕΙΑ ΤΗΝ ΜΑΝΟΥΛΑΣ ΜΟΥ ΕΚΑΝΑ ΔΟΥΛΙΤΣΕΣ ΚΑΙ ΞΕΧΩΡΙΣΑ ΜΕΡΙΚΑ ΡΟΥΧΑΛΑΚΙΑ ΤΟΥ ΜΩΡΟΥ ΓΙΑ ΤΗΝ ΚΛΙΝΙΚΗ... ΚΑΙ ΕΡΧΟΜΑΙ ΚΑΙ ΡΩΤΑΩ ΕΓΩ ΤΩΡΑ: ΚΟΝΤΟΜΑΝΙΚΑ Ή ΜΑΚΡΥΜΑΝΙΚΑ????????? ΚΑΛΤΣΕΣ??????? ΒΟΗΘΕΙΣΤΕ ΚΟΡΙΤΣΙΑ!!!!

Νομίζω ότι εξαρτάται από τον καιρό και τη θερμοκρασία που θα έχει όταν γεννήσουμε.
Όταν γέννησα την Ειρήνη μου 1/6/05 παρόλο που τις προηγούμενες μέρες έκανε αφόρητη ζέστη, τις επόμενες ο καιρός ήταν βροχερός. Καλτσάκια είναι η αλήθεια ότι δεν την φόρεσα αλλά τα φορμάκια τις πρώτες μέρες που την φορούσα ήταν μακρυμάνικα βαμβακερά και το εσωρουχάκι άλλες φορές κοντομάνικο και άλλες αμάνικο. Μετά ανάλογα με το πως έβλεπα το παιδί. Αν ίδρωνε και ήταν ζεστό του έβαζα κοντομάνικα, αν τα χεράκια του ήταν κρύα του έβαζα μακρυμάνικο. Βλέποντας και κάνοντας.

danik έγραψε:ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙΑ ΠΩΣ ΤΑ ΠΑΤΕ ΜΕ ΤΗΝ ΖΕΣΤΗ?ΕΓΩ ΕΙΜΑΙ ΣΑ ΖΟΜΠΙ ΚΟΙΜΑΜΑΙ ΟΡΘΙΑ!!
ΠΛΕΟΝ ΚΑΙ ΕΓΩ ΣΠΑΝΙΑ ΤΡΩΩ ΚΛΟΤΣΙΕΣ ΤΩΡΑ ΣΧΗΜΑΤΙΖΕΙ ΒΟΥΝΑΛΑΚΙΑ,ΚΑΙ Η ΚΟΙΛΙΑ ΓΙΝΕΤΑΙ ΠΟΛΥ ΑΣΤΕΙΑ ΣΤΡΑΒΩΝΕΙ..ΕΧΕΙ ΠΛΑΚΑ!!
ΔΕΝ ΕΧΩ ΚΑΙ ΠΟΛΥ ΚΑΛΗ ΔΙΑΘΕΣΗ...ΜΜΜ ΑΥΤΕΣ ΟΙ ΟΟΡΜΟΝΕΣ Mad ¨
ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΞΕΚΙΝΗΣΩ ΝΑ ΦΤΑΙΧΝΩ ΤΗ ΒΑΛΙΤΣΑ ΜΗ ΜΑΣ ΒΡΕΙ ΤΙΠΟΤΑ ΞΑΦΝΙΚΟ..
ΑΝ ΚΑΙ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΤΟ ΕΝΣΤΙΚΤΟ ΜΟΥ ΛΕΕΙ ΟΤΙ ΘΑ ΤΟΝ ΠΑΡΩ ΟΛΟ ΤΟΝ ΜΗΝΑ ΜΟΥ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΓΙΑΤΙ...
ΚΡΕΜΑ ΓΙΑ ΤΙΣ ΘΗΛΕΣ ΘΑ ΠΑΡΕΤΕ? ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΟΝ ΚΟΡΣΕ ΘΑ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΝΑ ΓΕΝΝΗΣΩ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΘΑ ΠΑΡΩ..ΓΙΑΤΙ ΑΝ ΚΑΝΩ ΚΑΙΣΑΡΙΚΗ ΘΑ ΘΕΛΕΙ ΖΩΝΗ ΕΝΩ ΑΝ ΓΕΝΝΗΣΩ ΜΕ ΦΤ ΘΑ ΠΑΡΩ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΣΑΝ ΚΥΛΟΤΑΚΙ!!
ΠΕΙΤΕ ΚΑΝΕΝΑ ΝΕΟ??

Όχι λαστεζ σαν κυλοτάκι στο φυσιολογικό τοκετό. Έκανα εγώ το λάθος και φόρεσα στην δεύτερη γέννα και μετά ερεθίστηκα από κάτω γιατί είχα ράμματα και με πονούσαν για πόσες μέρες. Κρέμα για τις θηλές δεν θα πάρω. Μετά από δύο παιδιά που θήλασα τις βρίσκω περιττές. Ίσως μόνο πουρελάν να χρειαστώ. Επίσης, έχω επαναλάβει ότι για τις ερεθισμένες θηλές πολύ καλή κρέμα είναι η κηραλοιφή. Μπορείς να τη βρεις στο σαιτ της Μαμάς Λυδίας.

demmy5_k

demmy5_k
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Καλημέρα κορίτσια μου. Τι κάνετε; Δεν προλαβα να διαβάσω τα νέα σας, πήρα είδηση μόνο ότι η Ειρηνούλα μας παντρεύτηκε. Ειρήνη μου να ζήσετε κορίτσι μου, πάντα ευτυχισμένοι, αγαπημένοι και δυνατοί και με το μπεμπάκι σας αγκαλιά σύντομα  Εγκυούλες Αυγούστου - Σεμπτεμβρίου 2012 # 5 - Σελίδα 26 417472

Δε θέλω να σας χαλάσω την ψυχολογία γι' αυτό δεν θα πω πολλά. Είμαι χάλια γιατί την Τρίτη χάσαμε τον κουνιάδο μου, ο οποίος ήταν στην ηλικία μου. Είχε όμως διάφορα προβλήματα που δεν του επέτρεπαν να έχει καλή ποιότητα ζωής, λυτρώθηκε και αυτό είναι κάτι που αντιλαμβάνεται όλη η οικογένεια. Δε χάρηκε ποτέ του τίποτα σαν νέος. Αλλά δεν παύει κανείς να στεναχωριέται για την απώλεια έστω και αν ξέρουμε ότι ξεκουράστηκε. Τον άντρα μου τα τελευταία 7 χρόνια δε τον θυμάμαι καμιά μέρα ξέγνοιαστο. Ήταν η καθημερινή του φοβία και έννοια να μην πάθει κάτι ο αδερφός του. Όταν έμπαινε στο νοσοκομείο ο άντρας μου δεν μπορούσε να πηγαίνει. Ήθελε ενημέρωση κάθε λίγο, αλλά έμενε σπίτι, φοβόταν να πάει. Κι εγώ μαζί του να τον παρηγορώ. Παρόλα αυτά στάθηκε και στέκεται βράχος η αγαπούλα μου. Έκλαψε ελάχιστα και δεν ξέρω αν θα ξεσπάσει σε κάποια φάση. Μιλάει όμως γι' αυτό, μιλάει για τα τελευταία χρόνια του αδερφού του, πόσο δύσκολα ήταν και πραγματικά το πιστεύει ότι ξεκουράστηκε. Ίσως να είναι αυτός ο τρόπος του να ξεσπάει. Εγώ είμαι στεναχωρημένη, αλλά έχω και το πλασματάκι που με κλωτσάει και με παρηγορεί. Το μεγάλο σόκ το έπαθα όταν το έμαθα και ξέσπασα, αλλά μόλις ένοιωσα ότι σφίγγομαι γύρισα διακόπτη, ούτε ξέρω πως τα κατάφερα. Είπα όμως ότι δεν θα ρισκάρω την υγεία του μωρού μου, δεν πρέπει.

Γι' αυτό χάθηκα λίγο. Η ζωή συνεχίζεται, θέλουμε το χρόνο μας να συνέλθουμε, αλλά έχουμε όλη μια τεράστια παρηγοριά στο δρόμο, το μωράκι μας και το περιμένουμε πώς και πώς. Θα είναι βάλσαμο και για τη γιαγιούλα του τώρα και τον παππού του. Δεν ξέρω πότε θα ξαναμπώ, σας σκέφτομαι όλες και θα τα πούμε σύντομα. Ίσως τη Δευτέρα μετά τον γιατρό να σας γράψω τα νέα μας.  Εγκυούλες Αυγούστου - Σεμπτεμβρίου 2012 # 5 - Σελίδα 26 417472  Εγκυούλες Αυγούστου - Σεμπτεμβρίου 2012 # 5 - Σελίδα 26 417472  Εγκυούλες Αυγούστου - Σεμπτεμβρίου 2012 # 5 - Σελίδα 26 417472

danik

danik
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
ΤΑ ΘΕΡΜΑ ΜΟΥ ΣΥΛΛΗΠΗΤΗΡΙΑ!!ΟΣΟ ΚΑΙ ΑΝ ΑΚΟΥΓΕΤΕ ΒΑΡΥ ΤΩΡΑ Η ΖΩΗ ΣΥΝΕΧΙΖΕΤΑΙ ΚΑΙ ΤΟ ΜΩΡΑΚΙ ΣΑΣ ΘΑ ΣΑΣ ΜΑΛΑΚΩΣΕΙ ΤΟΝ ΠΟΝΟ!!ΚΟΥΡΑΓΙΟ ΚΑΙ ΙΔΙΑΙΤΕΡΑ ΕΣΥ ΨΥΧΡΑΙΜΙΑ...ΦΙΛΑΚΙΑ ΠΟΛΛΑ!!

demmy5_k

demmy5_k
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Καλημέρα κορίτσια μου. Τι κάνετε; Δεν προλαβα να διαβάσω τα νέα σας, πήρα είδηση μόνο ότι η Ειρηνούλα μας παντρεύτηκε. Ειρήνη μου να ζήσετε κορίτσι μου, πάντα ευτυχισμένοι, αγαπημένοι και δυνατοί και με το μπεμπάκι σας αγκαλιά σύντομα  Εγκυούλες Αυγούστου - Σεμπτεμβρίου 2012 # 5 - Σελίδα 26 417472

Δε θέλω να σας χαλάσω την ψυχολογία γι' αυτό δεν θα πω πολλά. Είμαι χάλια γιατί την Τρίτη χάσαμε τον κουνιάδο μου, ο οποίος ήταν στην ηλικία μου. Είχε όμως διάφορα προβλήματα που δεν του επέτρεπαν να έχει καλή ποιότητα ζωής, λυτρώθηκε και αυτό είναι κάτι που αντιλαμβάνεται όλη η οικογένεια. Δε χάρηκε ποτέ του τίποτα σαν νέος. Αλλά δεν παύει κανείς να στεναχωριέται για την απώλεια έστω και αν ξέρουμε ότι ξεκουράστηκε. Τον άντρα μου τα τελευταία 7 χρόνια δε τον θυμάμαι καμιά μέρα ξέγνοιαστο. Ήταν η καθημερινή του φοβία και έννοια να μην πάθει κάτι ο αδερφός του. Όταν έμπαινε στο νοσοκομείο ο άντρας μου δεν μπορούσε να πηγαίνει. Ήθελε ενημέρωση κάθε λίγο, αλλά έμενε σπίτι, φοβόταν να πάει. Κι εγώ μαζί του να τον παρηγορώ. Παρόλα αυτά στάθηκε και στέκεται βράχος η αγαπούλα μου. Έκλαψε ελάχιστα και δεν ξέρω αν θα ξεσπάσει σε κάποια φάση. Μιλάει όμως γι' αυτό, μιλάει για τα τελευταία χρόνια του αδερφού του, πόσο δύσκολα ήταν και πραγματικά το πιστεύει ότι ξεκουράστηκε. Ίσως να είναι αυτός ο τρόπος του να ξεσπάει. Εγώ είμαι στεναχωρημένη, αλλά έχω και το πλασματάκι που με κλωτσάει και με παρηγορεί. Το μεγάλο σόκ το έπαθα όταν το έμαθα και ξέσπασα, αλλά μόλις ένοιωσα ότι σφίγγομαι γύρισα διακόπτη, ούτε ξέρω πως τα κατάφερα. Είπα όμως ότι δεν θα ρισκάρω την υγεία του μωρού μου, δεν πρέπει.

Γι' αυτό χάθηκα λίγο. Η ζωή συνεχίζεται, θέλουμε το χρόνο μας να συνέλθουμε, αλλά έχουμε όλη μια τεράστια παρηγοριά στο δρόμο, το μωράκι μας και το περιμένουμε πώς και πώς. Θα είναι βάλσαμο και για τη γιαγιούλα του τώρα και τον παππού του. Δεν ξέρω πότε θα ξαναμπώ, σας σκέφτομαι όλες και θα τα πούμε σύντομα. Ίσως τη Δευτέρα μετά τον γιατρό να σας γράψω τα νέα μας.  Εγκυούλες Αυγούστου - Σεμπτεμβρίου 2012 # 5 - Σελίδα 26 417472  Εγκυούλες Αυγούστου - Σεμπτεμβρίου 2012 # 5 - Σελίδα 26 417472  Εγκυούλες Αυγούστου - Σεμπτεμβρίου 2012 # 5 - Σελίδα 26 417472

desT

desT
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Δήμητρα, ζωή σε λόγου σας!
Κρίμα για έναν νέο άνθρωπο, αλλά ίσως όπως και είπες να ήταν και καλύτερα έτσι. Ελπίζω να το ξεπεράσετε γρήγορα και εσύ και η οικογένειά του. Σίγουρα θα είναι μεγάλη παρηγοριά το μωρό που περιμένετε. Με το καλό κούκλα μου να γεννήσεις χωρίς άλλα δυσάρεστα!

Τι γαϊδούρα που είμαι!!!!
Ξέχασα να ευχηθώ στην Ειρήνη.
Να ζήσετε Ειρήνη! Πάντα ευτυχισμένοι και αγαπημένοι να είστε!

desT

desT
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Τα δικά μου νέα είναι ότι την Τετάρτη ο γιατρός του ΙΚΑ μου έδωσε ΠΗΤ 7/9 και έτσι την άλλη εβδομάδα σταματάω τη δουλειά. Κανονίζω να πάρω δύο μέρες από την κανονική μου άδεια και έτσι μου μένουν μόνο 2 μέρες δουλειάς, Δευτέρα και Τρίτη.
Εχθές πήγα στο νοσοκομείο που θα γεννήσω και με εξέτασε ο γιατρός που θα με παρακολουθεί από εδώ και πλέον. Η μπουμπού έφτασε τα 1600γρ. και όλα είναι καλα. Επειδή όμως λόγω καλοκαιρινής άδειας θα με δει όταν θα μπω στον ένατο πια (κοντά στο 15αύγουστο) μου είπε να πάω για ένα υπέρηχο και στο δικό μου το γιατρό στο ενδιάμεσο. Δεν μπορεσε να μου κάνει το ντόπλερ γιατί ο υπέρηχος εκεί που ήμασταν για εξέταση δεν είχε την εφαρμογή και έτσι θα πάω στη γυναικολόγο μου την επόμενη ή μεθεπόμενη εβδομάδα για την εξέταση.

danik

danik
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
desT έγραψε:ΚΑΛΗΜΕΡΑ!!!!!
ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΣΤΗΝ ΤΕΛΙΚΗ ΕΥΘΕΙΑ ΤΙ ΚΑΝΕΤΕ;

Eirinomama έγραψε:εγω νιωθω κατι παρεμφερες.. οτι δεν θα ειμαι ισως επαρκης στις υποχρεωσεις μου.θα καταφαερω να κανω ολα αυτα τα πραγματα? ξεχωριστα πλυσιματα αποστειρωσεις αργοτερα ξεχωριστο φαγητο για να του αλεθω,καθε μερα να το πηγαινω βολτιτσα,να εχω και την σκυλα μου να πηγαινω βολτα,ολες τις υποχρεωσεις τους σπιτιου,καποια στιγμη να μπορεσω να βρω κατι σε part time γιατι δεν φτανουν και τα λεφτα και να παραμεινω και γυναικα???????

Πίστεψε με θα τα κάνεις όλα και μάλιστα ούτε θα αναρωτιέσαι πως τα καταφέρνεις. Όσο για την βόλτα, σκυλίτσα και μωρό μαζί. Έτσι έκανε η νύφη μου και στα δύο παιδιά.

vasiliapap07 έγραψε:ΚΟΡΙΤΣΑΚΙΑ ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΚΑΙ ΑΠΟ ΜΕΝΑ! ΚΑΙ ΓΩ ΣΗΜΕΡΑ ΜΕ ΤΗΝ ΒΟΗΘΕΙΑ ΤΗΝ ΜΑΝΟΥΛΑΣ ΜΟΥ ΕΚΑΝΑ ΔΟΥΛΙΤΣΕΣ ΚΑΙ ΞΕΧΩΡΙΣΑ ΜΕΡΙΚΑ ΡΟΥΧΑΛΑΚΙΑ ΤΟΥ ΜΩΡΟΥ ΓΙΑ ΤΗΝ ΚΛΙΝΙΚΗ... ΚΑΙ ΕΡΧΟΜΑΙ ΚΑΙ ΡΩΤΑΩ ΕΓΩ ΤΩΡΑ: ΚΟΝΤΟΜΑΝΙΚΑ Ή ΜΑΚΡΥΜΑΝΙΚΑ????????? ΚΑΛΤΣΕΣ??????? ΒΟΗΘΕΙΣΤΕ ΚΟΡΙΤΣΙΑ!!!!

Νομίζω ότι εξαρτάται από τον καιρό και τη θερμοκρασία που θα έχει όταν γεννήσουμε.
Όταν γέννησα την Ειρήνη μου 1/6/05 παρόλο που τις προηγούμενες μέρες έκανε αφόρητη ζέστη, τις επόμενες ο καιρός ήταν βροχερός. Καλτσάκια είναι η αλήθεια ότι δεν την φόρεσα αλλά τα φορμάκια τις πρώτες μέρες που την φορούσα ήταν μακρυμάνικα βαμβακερά και το εσωρουχάκι άλλες φορές κοντομάνικο και άλλες αμάνικο. Μετά ανάλογα με το πως έβλεπα το παιδί. Αν ίδρωνε και ήταν ζεστό του έβαζα κοντομάνικα, αν τα χεράκια του ήταν κρύα του έβαζα μακρυμάνικο. Βλέποντας και κάνοντας.

danik έγραψε:ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙΑ ΠΩΣ ΤΑ ΠΑΤΕ ΜΕ ΤΗΝ ΖΕΣΤΗ?ΕΓΩ ΕΙΜΑΙ ΣΑ ΖΟΜΠΙ ΚΟΙΜΑΜΑΙ ΟΡΘΙΑ!!
ΠΛΕΟΝ ΚΑΙ ΕΓΩ ΣΠΑΝΙΑ ΤΡΩΩ ΚΛΟΤΣΙΕΣ ΤΩΡΑ ΣΧΗΜΑΤΙΖΕΙ ΒΟΥΝΑΛΑΚΙΑ,ΚΑΙ Η ΚΟΙΛΙΑ ΓΙΝΕΤΑΙ ΠΟΛΥ ΑΣΤΕΙΑ ΣΤΡΑΒΩΝΕΙ..ΕΧΕΙ ΠΛΑΚΑ!!
ΔΕΝ ΕΧΩ ΚΑΙ ΠΟΛΥ ΚΑΛΗ ΔΙΑΘΕΣΗ...ΜΜΜ ΑΥΤΕΣ ΟΙ ΟΟΡΜΟΝΕΣ Mad ¨
ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΞΕΚΙΝΗΣΩ ΝΑ ΦΤΑΙΧΝΩ ΤΗ ΒΑΛΙΤΣΑ ΜΗ ΜΑΣ ΒΡΕΙ ΤΙΠΟΤΑ ΞΑΦΝΙΚΟ..
ΑΝ ΚΑΙ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΤΟ ΕΝΣΤΙΚΤΟ ΜΟΥ ΛΕΕΙ ΟΤΙ ΘΑ ΤΟΝ ΠΑΡΩ ΟΛΟ ΤΟΝ ΜΗΝΑ ΜΟΥ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΓΙΑΤΙ...
ΚΡΕΜΑ ΓΙΑ ΤΙΣ ΘΗΛΕΣ ΘΑ ΠΑΡΕΤΕ? ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΟΝ ΚΟΡΣΕ ΘΑ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΝΑ ΓΕΝΝΗΣΩ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΘΑ ΠΑΡΩ..ΓΙΑΤΙ ΑΝ ΚΑΝΩ ΚΑΙΣΑΡΙΚΗ ΘΑ ΘΕΛΕΙ ΖΩΝΗ ΕΝΩ ΑΝ ΓΕΝΝΗΣΩ ΜΕ ΦΤ ΘΑ ΠΑΡΩ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΣΑΝ ΚΥΛΟΤΑΚΙ!!
ΠΕΙΤΕ ΚΑΝΕΝΑ ΝΕΟ??

Όχι λαστεζ σαν κυλοτάκι στο φυσιολογικό τοκετό. Έκανα εγώ το λάθος και φόρεσα στην δεύτερη γέννα και μετά ερεθίστηκα από κάτω γιατί είχα ράμματα και με πονούσαν για πόσες μέρες. Κρέμα για τις θηλές δεν θα πάρω. Μετά από δύο παιδιά που θήλασα τις βρίσκω περιττές. Ίσως μόνο πουρελάν να χρειαστώ. Επίσης, έχω επαναλάβει ότι για τις ερεθισμένες θηλές πολύ καλή κρέμα είναι η κηραλοιφή. Μπορείς να τη βρεις στο σαιτ της Μαμάς Λυδίας.


ΣΥΜΠΕΡΑΣΜΑ ΚΟΡΣΕΣ ΤΥΠΟΥ ΖΩΝΗ...ΚΑΙ ΚΗΡΑΛΟΙΦΗ!!ΤΗΑΝΚS!!

korina26

korina26
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
demmy ta silipitiria mou,koritsia tora girisa apo ton giatro o mpempis 2517gr, thn pempti tha ksanapao gia na mou parei kolpika igra, kai na mou pei pote me vlepei na gennao mallon tha vgei pio grigora o mikros mou.

kkkk


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
demmy συλληπητήρια κορίτσι μου! Κοίτα να προσέχεις όμως...
korina μια χαρά ο μικρός,ε? Πως τα πάτε με τη ζέστη σήμερα; Εμένα πάντως κατά έναν περίεργο τρόπο δε με ενοχλεί και πολύ...αφού ο άντρας μου πιο πολύ ζεσταίνεται από μένα!!! Τι να πω...αυτό το μικράκι που είναι μέσα μου μάλλον με κάνει ανθεκτική!!!! Very Happy
Α! Κορίτσια, όσον αφορά τις κρέμες για το στήθος, μας είπαν οι μαίες στα σεμινάρια πως όποια κρέμα και αν βάλουμε (ακόμα και κηραλοιφή) πρέπει να την ξεπλύνουμε οπωσδήποτε πριν θηλάσουμε. Μόνο την κρέμα λανολίνης μπορούμε να τη χρησιμοποιούμε και δε χρειάζεται να ξεπλύνουμε πριν το θηλασμό, αλλά και αυτή σε πολύ μικρή ποσότητα γιατί υπάρχει φόβος να φράξουμε τους γαλακτοφόρους πόρους της θηλής αν βάλουμε πολύ!

korina26

korina26
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
kkkk έγραψε:demmy συλληπητήρια κορίτσι μου! Κοίτα να προσέχεις όμως...
korina μια χαρά ο μικρός,ε? Πως τα πάτε με τη ζέστη σήμερα; Εμένα πάντως κατά έναν περίεργο τρόπο δε με ενοχλεί και πολύ...αφού ο άντρας μου πιο πολύ ζεσταίνεται από μένα!!! Τι να πω...αυτό το μικράκι που είναι μέσα μου μάλλον με κάνει ανθεκτική!!!! Very Happy
Α! Κορίτσια, όσον αφορά τις κρέμες για το στήθος, μας είπαν οι μαίες στα σεμινάρια πως όποια κρέμα και αν βάλουμε (ακόμα και κηραλοιφή) πρέπει να την ξεπλύνουμε οπωσδήποτε πριν θηλάσουμε. Μόνο την κρέμα λανολίνης μπορούμε να τη χρησιμοποιούμε και δε χρειάζεται να ξεπλύνουμε πριν το θηλασμό, αλλά και αυτή σε πολύ μικρή ποσότητα γιατί υπάρχει φόβος να φράξουμε τους γαλακτοφόρους πόρους της θηλής αν βάλουμε πολύ!

nai mia xara eutixos an kai exei katevei arketa, apo zesti poli eskasa simera tora exo to klimatistiko.

dorela

dorela
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Δήμητρα συλληπητήρια κορίτσι μου..καμιά φορά είναι καλύτερο κάποιοι άνθρωποι να είναι κοντά στον Θεό,να μην υποφέρουν,σκέψου πως θα είναι ο αγγελός σας κ θα σας προσέχει από εκει ψηλά ..κ το ανιψάκι του Very Happy

Κορίνα τόσο κάτω είναι ο μπέμπης ??για πόσο πιο νωρίς σου είπε??
κατερίνα τέλεια τα νέα απτον γιατρό.
Τι κάνετε οι υπόλοιπες όμορφες???

Εγώ ετοιμάζομαι ..θα πάω για shopping therapy με τον καλό μου ..yuuuupppyyyyyyyyyyyyyyyyy  Εγκυούλες Αυγούστου - Σεμπτεμβρίου 2012 # 5 - Σελίδα 26 215994  Εγκυούλες Αυγούστου - Σεμπτεμβρίου 2012 # 5 - Σελίδα 26 215994  Εγκυούλες Αυγούστου - Σεμπτεμβρίου 2012 # 5 - Σελίδα 26 215994

Basiliki

Basiliki
Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Γεια σας κορίτσια! Χθές πήγα στον γυν/γο.Ο μικρός μου έχει πάρει θέση και είναι περίπου 1900gr! Λογικό, αφού πλέον όταν ξαπλώνω δυσκολεύομαι να γυρίσω.. Σε 3 εβδομάδες πάλι θα ξαναπάω. Κατά τα άλλα ζέστη,όμως αγοράσαμε air condition και τη Δευτέρα θα μας το τοποθετήσουν,ως τότε, θα μετράω τις μέρες!!!

korina26

korina26
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
dorela έγραψε:Δήμητρα συλληπητήρια κορίτσι μου..καμιά φορά είναι καλύτερο κάποιοι άνθρωποι να είναι κοντά στον Θεό,να μην υποφέρουν,σκέψου πως θα είναι ο αγγελός σας κ θα σας προσέχει από εκει ψηλά ..κ το ανιψάκι του Very Happy

Κορίνα τόσο κάτω είναι ο μπέμπης ??για πόσο πιο νωρίς σου είπε??
κατερίνα τέλεια τα νέα απτον γιατρό.
Τι κάνετε οι υπόλοιπες όμορφες???

Εγώ ετοιμάζομαι ..θα πάω για shopping therapy με τον καλό μου ..yuuuupppyyyyyyyyyyyyyyyyy  Εγκυούλες Αυγούστου - Σεμπτεμβρίου 2012 # 5 - Σελίδα 26 215994  Εγκυούλες Αυγούστου - Σεμπτεμβρίου 2012 # 5 - Σελίδα 26 215994  Εγκυούλες Αυγούστου - Σεμπτεμβρίου 2012 # 5 - Σελίδα 26 215994

den ksero mou eipe oti exei katevei kai tin pampti isos na mou pei kai pote me vlepei na gennao anamoni mexri tote kai ego simera pira arketa pragmata, kiga akomi kai telos pros to paron. Very Happy

dorela

dorela
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Λοιπόν κορίτσια πήρα απτον Φωκά μια ρόμπα για το μαιευτήριο 30e αλλά πολύ μου άρεσε κ 2 νυχτικάκια τα είχε προσφορά 5e το ένα πολύ όμορφα αλλά είναι σατέν..λέτε να με κοροιδεύει ο κόσμος για το ύφασμα?
Επίσης επιθέματα για το στήθος,σερβιέτες λοχείας..εσώρουχα μιας χρήσης...
Μια τσάντα ροζ για να έχω μαζί μου εκτός από την βαλίτσα ,στο χέρι..

Δεν βρήκα παντόφλες που να ταιριάζουν κ βαλίτσα που ήθελα σε ροζ..θα πάω κ αύριο το πρωί να κοιτάξω...
Για το μωρό θα μου στείλει η πεθερά μου τα ρουχάκια που χρειάζεται για αρχή..έχω πάρει κ εγώ κάτι λίγα...
Τι άλλο βρε κορίτσια βοηθάτε..

MARIA TR

MARIA TR
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Καλημέρα κορίτσια!! Χάθηκα λίγο πάλι αλλά τα διαβάζω τα νεάκια σας απο το κινητό μόνο που δεν μπορώ να απαντήσω.

Ειρήνη μου να ζήσετε!!!

Δήμητρα συλληπητήρια κοριτσάκι μου.

Εγώ πήγα χθες για τελευταία φορα στο γιατρό, κλείσαμε ραντεβού στο διαβαλκανικό για Τετάρτη πρωί, καισαρική. Είμαι πολύ αγχωμένη και με το θέμα της καισαρικής και με το μωρό που είναι ακόμα μικρούλη(2100). Ψάχνω τώρα να βρω θήλαστρο γιατί δεν νομίζω να μπορέσει να πιάσει στήθος.

danik

danik
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΜΟΥ!!
DORELA ΘΑ ΣΕ ΒΟΛΕΨΕΙ ΤΟ ΣΑΤΕΝ?ΕΙΝΑΙ ΠΙΟ ΟΜΟΡΦΕΣ ΑΛΛΑ ΠΡΟΤΙΜΗΣΑ ΒΑΜΒΑΚΕΡΗ ΓΙΑΤΙ ΚΑΚΑ ΤΑ ΨΕΜΑΤΑ ΤΑ ΣΑΤΕΝ ΜΕΣ ΣΤΗΝ ΖΕΣΤΗ ΚΑΙ ΤΗΝ ΛΟΧΕΙΑ ΤΑ ΦΟΒΗΘΗΚΑ!!
ΘΕΛΩ ΚΑΙ ΕΓΩ ΝΑ ΠΑΡΩ ΣΟΥΤΙΕΝ,ΒΡΑΚΑΚΙΑ ΜΙΑΣ ΧΡΗΣΗΣ ΚΑΙ ΣΕΡΒΙΕΤΕΣ ΚΑΙ ΘΑ ΤΗΝ ΚΑΝΩ ΤΗΝ ΒΑΛΙΤΣΑ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΕΒΔΟΜΑΔΑ...
ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΤΟΥ ΜΩΡΟΥ ΘΑ ΤΑ ΒΑΛΕΤΕ ΣΤΗΝ ΙΔΙΑ ΒΑΛΙΤΣΑ ΜΕ ΤΑ ΔΙΚΑ ΣΑΣ?ΕΓΩ ΕΛΕΓΑ ΝΑ ΤΑ ΒΑΛΩ ΞΕΧΩΡΙΣΤΑ....
ΜΑΡΑΚΙ ΜΟΥ ΤΗΝ ΔΕΥΤΕΡΑ ΘΑ ΕΧΕΙΣ ΤΗΝ ΤΡΙΑΝΤΑΦΥΛΛΕΝΙΑ ΣΟΥ!!ΜΗΝ ΣΕ ΑΓΧΩΝΕΙ ΤΙΠΟΤΑ ΟΛΑ ΤΕΛΕΙΑ ΘΑ ΠΑΝΕ!!ΝΟΜΙΖΩ ΓΙΑ ΤΟ ΘΗΛΑΣΤΡΟ ΕΧΕΙΣ ΔΙΚΙΟ...ΑΝ ΜΠΕΙ ΘΕΡΜΟΚΟΙΤΙΔΑ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΤΗΝ ΘΗΛΑΣΕΙΣ?

danik

danik
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
danik έγραψε:ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΜΟΥ!!
DORELA ΘΑ ΣΕ ΒΟΛΕΨΕΙ ΤΟ ΣΑΤΕΝ?ΕΙΝΑΙ ΠΙΟ ΟΜΟΡΦΕΣ ΑΛΛΑ ΠΡΟΤΙΜΗΣΑ ΒΑΜΒΑΚΕΡΗ ΓΙΑΤΙ ΚΑΚΑ ΤΑ ΨΕΜΑΤΑ ΤΑ ΣΑΤΕΝ ΜΕΣ ΣΤΗΝ ΖΕΣΤΗ ΚΑΙ ΤΗΝ ΛΟΧΕΙΑ ΤΑ ΦΟΒΗΘΗΚΑ!!
ΘΕΛΩ ΚΑΙ ΕΓΩ ΝΑ ΠΑΡΩ ΣΟΥΤΙΕΝ,ΒΡΑΚΑΚΙΑ ΜΙΑΣ ΧΡΗΣΗΣ ΚΑΙ ΣΕΡΒΙΕΤΕΣ ΚΑΙ ΘΑ ΤΗΝ ΚΑΝΩ ΤΗΝ ΒΑΛΙΤΣΑ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΕΒΔΟΜΑΔΑ...
ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΤΟΥ ΜΩΡΟΥ ΘΑ ΤΑ ΒΑΛΕΤΕ ΣΤΗΝ ΙΔΙΑ ΒΑΛΙΤΣΑ ΜΕ ΤΑ ΔΙΚΑ ΣΑΣ?ΕΓΩ ΕΛΕΓΑ ΝΑ ΤΑ ΒΑΛΩ ΞΕΧΩΡΙΣΤΑ....
ΜΑΡΑΚΙ ΜΟΥ ΤΗΝ ΤΕΤΑΡΤΗ ΘΑ ΕΧΕΙΣ ΤΗΝ ΤΡΙΑΝΤΑΦΥΛΛΕΝΙΑ ΣΟΥ!!ΜΗΝ ΣΕ ΑΓΧΩΝΕΙ ΤΙΠΟΤΑ ΟΛΑ ΤΕΛΕΙΑ ΘΑ ΠΑΝΕ!!ΝΟΜΙΖΩ ΓΙΑ ΤΟ ΘΗΛΑΣΤΡΟ ΕΧΕΙΣ ΔΙΚΙΟ...ΑΝ ΜΠΕΙ ΘΕΡΜΟΚΟΙΤΙΔΑ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΤΗΝ ΘΗΛΑΣΕΙΣ?

MARIA TR

MARIA TR
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Ευχαριστώ πολύ! Μακάρι να την πάρουμε το συντομότερο σπιτάκι μας. Της νύφης μου που ήταν στην θερμοκοιτίδα, το έβγαζε με θύλαστρο και το έδινε να του το δίνουν, και λίγο ακομα βοηθάει.

Και τα κανονικά βρακάκια κάνουν δουλειά, εγώ δεν χρησιμοποίησα μιας χρήσεως. Τα ρουχάκια του μωρού τα έβαλα στην ίδια βαλίτσα αλλά τυλιγμένα μ'ένα σεντονάκι να μην λερωθούν. Πάρτε και επιθέματα στήθους μήπως και σας χρειαστούν, εγώ στο πρώτο μου είχα απο τη 2η μέρα πολύ γάλα και γινόμουν χάλια.

joannoua3

joannoua3
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Kalimera koritsia...

Dimitra m sullipitiia agapoulla m... Sad
Dystixws ta exoume ki auta stin zwi...

Korinaki m ate vlepw na perneis seira meta apo tin maria tr mas...
Me to kalo agapoulla m kali, na kratiseis to mwraki s aggalitsa...

Maria tr m makari agapoulla m na pane ola kala k o theoullis mazi sas...
Tetarti tha genniseis???
Einai ta gennethlia m...


Dorella m pare me mazi sas g shopping.... Very Happy

To lipon ta dika m nea apo ton giatro extes einai ta eksis...
Exw ginei 56 kila...
To mwro apo 1,700 ton proigoumeno mina exei valei mono 600gr dld extes itane {{{2300}}}...
Eimai 36 eudomadwn k 3 imeron...
O giatros leei na min anisixw katholou epidi mono mikra mwrakia gennaw,,,wmos egw pali anisixw vre gmt m...
Ton gio m ton gennisa 3170 tin kori m 3140...
K tora tha gennisw mwraki 2800 2900 to polli leei...

Den kserw ti na pw exw anxwthei ligaki...

MARIA TR

MARIA TR
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
joannoua3 έγραψε:Kalimera koritsia...

Dimitra m sullipitiia agapoulla m... Sad
Dystixws ta exoume ki auta stin zwi...

Korinaki m ate vlepw na perneis seira meta apo tin maria tr mas...
Me to kalo agapoulla m kali, na kratiseis to mwraki s aggalitsa...

Maria tr m makari agapoulla m na pane ola kala k o theoullis mazi sas...
Tetarti tha genniseis???
Einai ta gennethlia m...


Dorella m pare me mazi sas g shopping.... Very Happy

To lipon ta dika m nea apo ton giatro extes einai ta eksis...
Exw ginei 56 kila...
To mwro apo 1,700 ton proigoumeno mina exei valei mono 600gr dld extes itane {{{2300}}}...
Eimai 36 eudomadwn k 3 imeron...
O giatros leei na min anisixw katholou epidi mono mikra mwrakia gennaw,,,wmos egw pali anisixw vre gmt m...
Ton gio m ton gennisa 3170 tin kori m 3140...
K tora tha gennisw mwraki 2800 2900 to polli leei...

Den kserw ti na pw exw anxwthei ligaki...

Μην αγχώνσαι, ούτε θερμοκοιτίδα θα χρειαστεί και θα μπορέσεις και φυσιολογικά αν όλα πάνε καλά. Μεγαλώνουν πολύ γρήγορα τα σκατούλια. Κεγώ 3200 τον έκανα το γιό μου αλλά έτυχε τώρα και είναι μικρό.

joannoua3

joannoua3
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
M exei pei pws ola tha pane kala,,,wmos enas theos kserei...
Exw arxisei na fwvame epidei pes me piasoun oi ponoi prin tis 40 eudomades???
Den m to euxwme thelw na paw ws tis 40 eudomades...
Gelasen o giatros mazi m otan t eipa etsi,,,k m leei pws exei gunaikes p gennoun mwrakia 2500 k einai mia xara...
Oute thermokitida oute tpt...
Axxx den kserw ti na pw...
Eipen m aman eimai kato apo 2500 tote mpenoune thermokitida k kapote entatiki parakolouthisei an xreiastei...

danik

danik
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
ΙΩΑΝΝΑ ΜΟΥ ΤΑ ΑΛΛΑ ΣΟΥ ΜΩΡΑ ΣΕ ΠΟΙΑ ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΓΕΝΝΗΘΗΚΑΝ??
ΒΡΕ ΑΝ ΕΧΕΙΣ ΑΓΧΟΣ ΕΣΥ?ΕΜΕΙΣ ΟΙ ΠΡΩΤΟΜΑΝΕΣ ΤΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΧΟΥΜΕ?

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 26 από 40]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 14 ... 25, 26, 27 ... 33 ... 40  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Forumgreek.com | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις