Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
499 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 499 επισκέπτες :: 3 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 6 ... 9, 10, 11 ... 25 ... 41  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 10 από 41]

Panik11


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Αυτο ειναι πολυ καλο.Εμεις πληρωνουμε καθε μην 75 ευρω!!!! Shocked

Vasoula27

Vasoula27
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Ναι είναι πάρα πολύ καλό..και τα 75/μήνα καλά είναι..έτσι κ αλλιώς εμείς απο μόνοι μας του δίνουμε όποτε μπορούμε..πάνω κάτω κάπου εκεί δεν θα βγαίνουν?Δεν λες καλά που υπάρχουν κ αυτοί..?Που να δίναμε 50αρια και 60αρια την επισκεψη σε ιδιωτικους..?  Εγκυούλες Σεπτεμβρίου-Οκτωβρίου 2012 Νο9 - Σελίδα 10 585182  Εγκυούλες Σεπτεμβρίου-Οκτωβρίου 2012 Νο9 - Σελίδα 10 585182  Εγκυούλες Σεπτεμβρίου-Οκτωβρίου 2012 Νο9 - Σελίδα 10 585182  Εγκυούλες Σεπτεμβρίου-Οκτωβρίου 2012 Νο9 - Σελίδα 10 585182  Εγκυούλες Σεπτεμβρίου-Οκτωβρίου 2012 Νο9 - Σελίδα 10 585182  Εγκυούλες Σεπτεμβρίου-Οκτωβρίου 2012 Νο9 - Σελίδα 10 585182

Panik11


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Δεν ξερω εμενα μου φαινονται πολλα για γιατρο δημοσιου και χωρις υπερηχο...Αλλα τι να κανουμε!!!!Τα δινουμε....Πωπω θελω τοσο πολυ να περασει ο καιρος!!!!Να δω την φατσα του!!!

Vasoula27

Vasoula27
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Το πιστεύεις οτι με τον Σταύρο μου όλο αυτό λέμε..πως θα είναι ρε παιδί μου αυτό το πλασματάκι που θα έχει δημιουργηθεί απο μας..εγω θέλω παααααααρα πολυ να του μοιάζει...μικρογραφία γίνεται να βγει???

Panik11


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Και εμεις το ιδιο.Ο Πανος ειναι πολυ μελαχροινος στο δερμα και θελω πολυ να του μοιασει(γιατι απο φωτογραφιες που ηταν μικρος ηταν πολυ ομορφο μωρο)και απο μενα μονο τα ματια να παρει.Ολα του πατερα του μονο τα ματια της μανα του γινεται???

Vasoula27

Vasoula27
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
χαζομαμάδες ε...?Αστα να πάνε...έχω κάνει τόσα ονειρα..κ ανυπομονώ τοοοοοοοοοσοοοο πολυ να έρθει το παιδάκι μας..άντε να περάσουν γρήγορα οι μήνες...και οι φόβοι...κ τα άγχη..κ να έρθουν μάλλον περισσότεροι φόβοι κ αγχη ε...?αλλά θα είναι εδω..θα τον κρατάμε αγκαλιά...

Panik11


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Αυτα που ζουμε τωρα με αυτα που ακολουθουν νομιζω οτι δεν ειναι τιποτα...Εχουμε πολλα να ζησουμε ακομα!!!Αλλα ετσι ειναι οι μανες...Οπως λενε 'οταν αποφασισεις να κανεις παιδι εχεις αποφασισει οτι και η καρδια σου πλεον χτυπαει εξω απο το σωμα σου'!!!!Βασουλα θα σε καληνυχτισω να φαω το καρπουζακι μου και να κανω συμπαρασταση στον αντρα μου που βλεπει την μπαλα...Φιλια και θα μιλησουμε αυριο να σου πω και για τα εισητηρια!!!!ΚΑληνυχτα!!!!

Vasoula27

Vasoula27
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Καληνύχτα Νικάκι...κ εγώ καρπούζι τρωω..χα!! αλλά εμένα ο αντρούλης μου δεν είναι εδώ.... Sad Sad Sad Sad Φιλάκια πολλά..θα τα πούμε αύριο..

xara64

xara64
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Vasoula27 έγραψε:Θέλω τη βοήθεια σας για δύο θέματα..
Πρώτον η κοιλίτσα μου με πονάει αν τη χαιδέψω λίγο πιο δυνατά..κ ίσως για αυτό πόναγα κ τόσο στον υπέρηχο κ αναρωτιέμαι μήπως εχθές απλά το πήρα χαμπάρι κ ήταν κάτι που συναίβενε..τι λέτε να είναι ρε γμτ με έχει ανησυχήσει πολύ..
Και δεύτερον λέμε να φύγουμε για μυτιλήνη να πάμε στη γιαγιά του καλού μου αρχές αυγούστου..ο γιατρός συμφώνησε και δεν έχω και εξετάσεις τότε αλλά όλο το σκεφτόμαστε...

γεια σου Βασουλα μου!να σε ρωτησω γιατι μπερδευτικα υπερηχο καρδιας κανουμε ολες ή μονο αμα δουν κατι στο β'επιπεδου??
αυτος ο πονος που λες στην κοιλιτσα κ εγω τον αισθανομαι καποιες φορες που την χαιδευω κ φοβαμαι μηπως ειναι τπτ κακο affraid επισης αισθανομαι οτι η κοιλια μου ειναι πολυ χαμηλα κ με ενοχλει οταν καθομαι καποιες φορες εσυ το νιωθεις αυτο??
κ εμεις επισης σκεφτομαστε να παμε στο εξωχικο μας στην χαλκιδικη κ δεν ξερουμε τι να κανουμε!!!

Vasoula27

Vasoula27
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Καλώς την Χαρούλα..Υπέρηχο κάνει ο γιατρός μου όπως κ να χει ζουζού μου..δεν είχε τίποτα ο μπεμπάκος μας αλλά γενικά νομίζω πως ναι..αν κατί θέλουν να διευκρινήσουν τότε σε στέλνουν για υπέρηχο καρδιάς εμβρύου..Δεν ξέρω για τις κοιλίτσες μας ρε γμτ..δεν μ'αρεσει που με πονάει κ φοβάμαι αλλά ο γιατρός που μου έκανε τον υπέρηχο μετά τον βλάκα απο το Αλεξάνδρα μου είπε πως εκεί που με πονάει είναι το μωρό που πιέζει..δεν ξέρω τ να πω..τόσο θα πόναγε με την πίεση του χεριού μου..?μακάρι να είναι αυτό..Μάλλον λογικό είναι που νιώθεις χαμηλά την κοιλίτσα σου..ειναι που φουσκώνει κ δεν έχουμε μάθει καν να καθόμαστε ακόμα..κ εγώ το νιώθω ναι..δεν μπορώ να κάτσω κάπου αν δεν ακουμπαω πισω την πλάτη μου πια..είμαστε μπαλόνια..πρέπει να το πάρουμε χαμπάρι...Όσο για τις διακοπές θα δείξει..απο τη μια λέμε να πάμε να ξεσκάσουμε και να ξεκουραστουμε να κάνουμε μπανάκια και απο την άλλη φοβόμαστε να πάμε μήπως κ γίνει κάτι..δεν ξέρω..είναι κ μακρια το νησί της γιαγιάκας αλλα που λεφτά για ξενοδοχεία κλπ...???

xara64

xara64
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
μακαρι να μην ειναι τπτ κ να ειναι απο τι θεση του μωρου!!
κ εγω τα ιδια ετσι πρεπει να καθομαι με μαξιλαρι στην πλατη γιατι αν ειμαι πιο ξαπλωτη δεν μπορω να αναπνευσω καλα!!αστα μπαλονακια δεν λες τπτ!!
δεν φοβαμαι μηπως γινει κατι με το μωρο για τις διακοπες αυτο που σκεφτομαι ειναι μηπως επειδι θα αλλαξω περιβαλον κ δεν θα ειμαι σπιτι μου αλλαξουν κ οι συνηθειες μου ξερεις τουαλετα κτλ Embarassed

kiriakits


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Καλησπέρα! Βρε κορίτσια δε σας προλαβαίνω…! Έλειπα διήμερο με τον αντρούλη μου εκδρομή στην Τήνο!!! Περάσαμε τέλεια αλλά είμαι πολύ κουρασμένη!!!

Σας ευχαριστώ για την υποδοχή! Smile

Βίκυ μου συλλυπητήρια για την πεθερά σου.

xara64

xara64
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
kiriakits έγραψε:Καλησπέρα! Βρε κορίτσια δε σας προλαβαίνω…! Έλειπα διήμερο με τον αντρούλη μου εκδρομή στην Τήνο!!! Περάσαμε τέλεια αλλά είμαι πολύ κουρασμένη!!!

Σας ευχαριστώ για την υποδοχή! Smile

Βίκυ μου συλλυπητήρια για την πεθερά σου.

Γεια σου Κυριακη μου!!τελεια νησακι....κ εγω θελωωωω!!!

kiriakits


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Χαρά – Βασούλα τι κάνετε? Η γνώμη μου είναι σαφώς και να πάτε τις βολτουλες σας εφόσον ο γιατρός σας έχει πει ότι όλα είναι καλά! Εγώ τον ρώτησα πριν πάω εκδρομή και όταν μου είπε οκ ετοίμασα βαλιτσουλα αμέσως!!!! Μια χαρά μας πήγαν όλα απλά πολλά πράγματα με κούραζαν πιο πολύ και πιο εύκολα από πριν ωστόσο το καταχάρηκα!!!
Όσο για τον πόνο στην κοιλίτσα που λέτε μήπως είναι τίποτα κράμπες? Μαγνήσιο πίνετε?

xara64

xara64
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
kiriakits έγραψε:Χαρά – Βασούλα τι κάνετε? Η γνώμη μου είναι σαφώς και να πάτε τις βολτουλες σας εφόσον ο γιατρός σας έχει πει ότι όλα είναι καλά! Εγώ τον ρώτησα πριν πάω εκδρομή και όταν μου είπε οκ ετοίμασα βαλιτσουλα αμέσως!!!! Μια χαρά μας πήγαν όλα απλά πολλά πράγματα με κούραζαν πιο πολύ και πιο εύκολα από πριν ωστόσο το καταχάρηκα!!!
Όσο για τον πόνο στην κοιλίτσα που λέτε μήπως είναι τίποτα κράμπες? Μαγνήσιο πίνετε?

εγω πινω μαγνησιο απο την αρχη 2 την ημερα αλλα δεν ειναι τετοιος πονος αν κ δεν μπορω να τον εξηγησω ποναει πιο πολυ οταν την πιανω την κοιλια οχι τοσο απο μονη της κ μετα εχω κ εναν αλλο πονο απο δεξια πλευρα κατω απο το στηθος περιπου στο συκωτι το ειχα πει στον γιατρο μου κ μου ειχε πει να πινω πολυ νερο αλλα συνεχιζει να με ποναει περισσοτερο οταν καθομαι κ οταν ειμαι ορθια σε ενα σημειο αν περπαταω δεν με ποναει!!δεν ξερω τι να πω καθε μερα κ ενας καινουργιος πονος!!! Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad

Iokasti27


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Καλημερα κοριτσια!!! Vasoula , xara αυτος ο πονος που αισθανεστε στις κοιλιτσες σας ειναι φυσιολογικος.. Εχω μια εφαρμογη στο iphone που αναφερει οτι υπαρχει περιπτωση να το νιωσουμε..Smile αλλη μια δυσκολη μερα για μενα.. Δινω τις τελικες μ εξετασεις σημερα κ εχω να κουβαλησω 5 τομους ασηκωτους για να παρω μαζι για τις εξετασεις...Sad κανει και ζεστηηηη! Θεε μου!!

giotaki2

giotaki2
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Iokasti27 έγραψε:Καλημερα κοριτσια!!! Vasoula , xara αυτος ο πονος που αισθανεστε στις κοιλιτσες σας ειναι φυσιολογικος.. Εχω μια εφαρμογη στο iphone που αναφερει οτι υπαρχει περιπτωση να το νιωσουμε..Smile αλλη μια δυσκολη μερα για μενα.. Δινω τις τελικες μ εξετασεις σημερα κ εχω να κουβαλησω 5 τομους ασηκωτους για να παρω μαζι για τις εξετασεις...Sad κανει και ζεστηηηη! Θεε μου!!
καλημερα Έλενα!!!
Καλή επιτυχια στις εξετάσεις, αν και δε θυμάμαι τι ακριβώς δίνεις.. Embarassed
Πάντως μέσα από τηνν καρδιά μου να πάνε όλα τέλεια!!!!! Very Happy
Πρόσεχε μη σηκώνεις βάρος.. Περιμένουμε νέα σου..

inakriti


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
καλημερα κοριτσαρες ομορφες ...

Βικυ μου και παλι κουραγιο ... !!!

Οσες προγραμματιζουν διακοπουλες παρακαλω να μην αγχωνοντε για τιποτα ΚΑΙ ΝΑ ΠΑΝΕΕΕΕΕ...γιατι μετα θα κανετε καιρους να τις δειτε !!!!!

Ελενα ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ  Εγκυούλες Σεπτεμβρίου-Οκτωβρίου 2012 Νο9 - Σελίδα 10 654316

Iokasti27


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Ευχαριστω κοριτσια! Εξετασεις για το master δινω.. Κ τελειωνω σημερα .. Δε παλευεται η ζεστη κ θα παω κ μες στο μεσημερι... Λοιπον παω να κανω μια επαναληψουλα κ cu tomorrow!!Smile

giotaki2

giotaki2
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Vasoula27 έγραψε:Θέλω τη βοήθεια σας για δύο θέματα..
Πρώτον η κοιλίτσα μου με πονάει αν τη χαιδέψω λίγο πιο δυνατά..κ ίσως για αυτό πόναγα κ τόσο στον υπέρηχο κ αναρωτιέμαι μήπως εχθές απλά το πήρα χαμπάρι κ ήταν κάτι που συναίβενε..τι λέτε να είναι ρε γμτ με έχει ανησυχήσει πολύ..
Και δεύτερον λέμε να φύγουμε για μυτιλήνη να πάμε στη γιαγιά του καλού μου αρχές αυγούστου..ο γιατρός συμφώνησε και δεν έχω και εξετάσεις τότε αλλά όλο το σκεφτόμαστε...
Βασούλα καλημέρα, κορίτσι μήπως σε πονάει λόγο που σε πίεζε στον υπέρηχο ή σε πονούσε και πριν γιατι εμένα μετα τη β-επιπ με πονούσε γιατί το χαμε πιέσει πολύ, είχε μελανιάσει και λίγο.. μετα από 3-4 μερούλες πέρασε.
Τώρα για τη βολτούλα τι να σου πω, να πας αν δεν έχεις πρόβλημα και σε αφήνει ο γιατρός, απλά να μην είναι κοντά στην ΠΗΤ σου για να μην ανχώνεσε..

giotaki2

giotaki2
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Καλημέρα Ίνα  Εγκυούλες Σεπτεμβρίου-Οκτωβρίου 2012 Νο9 - Σελίδα 10 215994  Εγκυούλες Σεπτεμβρίου-Οκτωβρίου 2012 Νο9 - Σελίδα 10 215994  Εγκυούλες Σεπτεμβρίου-Οκτωβρίου 2012 Νο9 - Σελίδα 10 215994
Τί κάνεις σε χάσαμε αυτές τις μερούλες... Όλα καλά?

inakriti


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
giotaki2 έγραψε:Καλημέρα Ίνα  Εγκυούλες Σεπτεμβρίου-Οκτωβρίου 2012 Νο9 - Σελίδα 10 215994  Εγκυούλες Σεπτεμβρίου-Οκτωβρίου 2012 Νο9 - Σελίδα 10 215994  Εγκυούλες Σεπτεμβρίου-Οκτωβρίου 2012 Νο9 - Σελίδα 10 215994
Τί κάνεις σε χάσαμε αυτές τις μερούλες... Όλα καλά?

Καλημερα Γιωτακι μου ... εχει ερθει και εμενα ο αδερφος μου με την κοπελα του (και τον αδερφο της) σπιτι... ειναι Ροδο στρατιωτικος και αυτος ΣΕ ΑΝΑΜΟΝΗ ΓΙΑ ΜΕΤΑΘΕΣΗ ΓΙΑ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ ...ακριβως στην ιδια φαση με την Σοφια...

ειχαμε και τελικα διαγωνισματα με τον μικρο στους υπολογιστες ,ελεγχους , γραφτηκαμε και αγγλικα , εφοδιαστηκαμε με βιβλια και συναφη και με τοσο κοσμο σπιτι - μαγειρεματα-δουλειες διαβασματα ... με κρατησαν μακρια απο τον ομορφο καναπε !!!!

inakriti


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
και σημερα και αυριο εχω γαμους ... σημερα στο μερος που μενω εχουμε και γιορτουλα στην πλατεια ... γιορτη του κληδονα ... ολα τα παιδακια μαζευουν απ ολα τα σπιτια του χωριου του Μαιηδες (τα στεφανια που φτιαχνουμε την πρωτομαγια) αναβουν φωτια και τα καινε και πηδανε πανω απο την φωτια ... ενω θα γινετε γλεντι με κρητικα και πολυ φαγητο ... αν το προλαβω λογω γαμου θα σας βγαλω και φωτος σημερα

giotaki2

giotaki2
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
inakriti έγραψε:και σημερα και αυριο εχω γαμους ... σημερα στο μερος που μενω εχουμε και γιορτουλα στην πλατεια ... γιορτη του κληδονα ... ολα τα παιδακια μαζευουν απ ολα τα σπιτια του χωριου του Μαιηδες (τα στεφανια που φτιαχνουμε την πρωτομαγια) αναβουν φωτια και τα καινε και πηδανε πανω απο την φωτια ... ενω θα γινετε γλεντι με κρητικα και πολυ φαγητο ... αν το προλαβω λογω γαμου θα σας βγαλω και φωτος σημερα
Τέλεια τα έθιμά σας.. μια χαρούλα θα περάσετε όμορφα, να βάλεις ναι να δούμε! Very Happy
Δε το΄χα σκεφτεί για το γιο που θα χει μαθήματα, καλά τα πήγε?
Έχεις και παρεούλα τον αδερφό μια χαρά, να πάτε και για κανα μπανάκι!
Κι εμένα είναι οι αδερφές μου εδώ και σε λιγάκι θα πάμε για μπανάκι. Very Happy

inakriti


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
giotaki2 έγραψε:
inakriti έγραψε:και σημερα και αυριο εχω γαμους ... σημερα στο μερος που μενω εχουμε και γιορτουλα στην πλατεια ... γιορτη του κληδονα ... ολα τα παιδακια μαζευουν απ ολα τα σπιτια του χωριου του Μαιηδες (τα στεφανια που φτιαχνουμε την πρωτομαγια) αναβουν φωτια και τα καινε και πηδανε πανω απο την φωτια ... ενω θα γινετε γλεντι με κρητικα και πολυ φαγητο ... αν το προλαβω λογω γαμου θα σας βγαλω και φωτος σημερα
Τέλεια τα έθιμά σας.. μια χαρούλα θα περάσετε όμορφα, να βάλεις ναι να δούμε! Very Happy
Δε το΄χα σκεφτεί για το γιο που θα χει μαθήματα, καλά τα πήγε?
Έχεις και παρεούλα τον αδερφό μια χαρά, να πάτε και για κανα μπανάκι!
Κι εμένα είναι οι αδερφές μου εδώ και σε λιγάκι θα πάμε για μπανάκι. Very Happy


δοξα το θεο, στους βαθμους τα πηγε τελεια και χαρηκαμε πολυ !!!

Μπανακια δεν νομιζω να κανω φετος ... ο γιατρος μου ειπε καλυτερα να τα αποφυγω γιατι δεν εχω αντισωματα για το τοξοπλασμα ...και θα αποφυγω την αμμο μιας και οι κοντινες μου παραλιες ειναι γεματο ταβερνες με γατες που την αναγκη τους την κανουν στην αμμουδια !!!

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 10 από 41]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 6 ... 9, 10, 11 ... 25 ... 41  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Forumgreek.com | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις