Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
232 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 232 επισκέπτες :: 3 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 12 ... 20, 21, 22 ... 31 ... 41  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 21 από 41]

inakriti


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
giotaki2 έγραψε:Καλημέρα κορίτσια....

Χαρά ελπίζω να σε πρόλαβα, καλή επιτυχία στο γιατρό με το καλο να ρθεις να μας πεις ευχάριστα νέα!
Όλα καλά να πάνε.

Ινάκο χαίρομαιι που μπήκες και είσαι καλύτερα, ευχομαι να περάσει τελείως και να μη το ξαναπάθεις, όλα καλά να ναι από δω και πέρα..
Κρίμα που δε χάρηκες τους γάμους και τη βόλτα το σ/κ, τουλάχιστον είσαι καλά κι αυτό μετράει.
Με τη διατροφή εντάξει το παλεύεις συνήθισες;
Συμφωνώ μαζί σου για τα ρουχαλάκια του μωρού κι εγώ τα δικά μου θέλω να του βάλω, όλα μαζί θα τα πάρω και πάνες και εσωρουχα και φορμάκια, σιγά μωρέ το χώρο που πιάνουνε τα τοσοδούλικα τα ρουχαλάκια... Razz

ευχαριστω Γιωτα μου ... παντα εχεις την εννοια μου  Εγκυούλες Σεπτεμβρίου-Οκτωβρίου 2012 Νο9 - Σελίδα 21 417472  Εγκυούλες Σεπτεμβρίου-Οκτωβρίου 2012 Νο9 - Σελίδα 21 417472  Εγκυούλες Σεπτεμβρίου-Οκτωβρίου 2012 Νο9 - Σελίδα 21 417472  Εγκυούλες Σεπτεμβρίου-Οκτωβρίου 2012 Νο9 - Σελίδα 21 417472  Εγκυούλες Σεπτεμβρίου-Οκτωβρίου 2012 Νο9 - Σελίδα 21 417472

οσο για τα ρουχα ΟΠΩΣ ΤΑ ΛΕΣ ... δηλαδη αν το ντυσουν ... τι εγινε ? θα κραταμε μια αλλαξια λιγοτερη ??? ΣΙΓΑΑΑΑΑΑ!!!!


Εγω θα σας πω κατι αλλο πιο σημαντικο που δεν το ειχα σκευτει και το εμαθα σε μαθημα με μαια ... ΘΑ ΠΑΡΩ ΕΞ ΑΡΧΗΣ ΗΛΕΚΤΡΙΚΟ ΘΗΛΑΣΤΡΟ !!!
Και ναι δεν θα περιμενω να γεννησω !!! το γιατι συμφωνα με την μαια : πρωτον και σημαντικοτερο το οτι μια γυναικα δεν θηλαζει γιατι δεν εχει πολυ γαλα ΕΙΝΑΙ ΜΥΘΟΣ ... απο μας και μονο εξαρταται ποσο γαλα θα εχουμε !!!

1. το μωρο θα το θηλαζεις 10 λεπτα απο καθε στηθος ... maximum 30 λεπτα συνολο ... στις αρχες εχουμε λιγο γαλα ΑΥΤΟ ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΟΤΙ ΤΟ ΜΩΡΟ ΘΑ ΞΥΠΝΑΕΙ ΠΑΛΙ ΓΡΗΓΟΡΑ ΚΑΙ ΟΧΙ ΣΤΟ ΤΡΙΩΡΟ γιατι πειναει ... αυτο θα γινετε δυστυχως τις πρωτες 15 μερες ... αν δεν τα παρατησεις λογω απελπισιας να ξυπνας καθε 1-2 ωρες μετα θα εχεις γαλα για αλλα 10 μωρα!!!

2. στο τελευταιο γευμα γυρω στις 12-12.30 το βραδυ αφου το βαλουμε στο στηθος - ΕΧΟΥΜΕ ΒΓΑΛΕΙ και του δινουμε συμπληρωμα απο το θηλαστρο (ευκαιρια και απαραιτητο για να χαρει λιγο και ο μπαμπας ΕΙΝΑΙ ΣΗΜΑΝΤΙΚΟ ΚΑΙ ΓΙ ΑΥΤΟΝ ΝΑ ΤΟ ΤΑΙΣΕΙ) ετσι το μωρο με το συμπληρωμα εχει φαει σουπερ και θα κοιμηθει πολυ

3. ΣΟΣ ... μια φορα την μερα - πρεπει να καθαριζουμε τα στηθοι απο το γαλα - να βγαζουμε δηλαδη ΟΛΟ ΤΟ ΓΑΛΑ που εχουμε με θηλαστρο ... καλο για εμας και για την καλη αναπαραγωγη του γαλακτος ...αυτο να το κανετε μεσημερακι - ΔΕΝ ΠΕΤΑΜΕ ΤΟ ΓΑΛΑ... 48 ωρες κραταει στην συντηρηση - 3 μηνες στην καταψυξη ... αυτο που εχουμε στην συντηρηση το δινουμε το βραδακι σαν συμπληρωμα για να κοιμηθει πιο πολυ


ΒΑΛΤΕ ΣΤΗΝ ΚΑΤΑΨΥΞΗ ΓΑΛΑ γιατι : αρρωσταινεις - παθαινεις κατι ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΠΙΕΙΣ ΑΝΤΙΒΙΩΣΗ ΜΙΑ ΒΔΟΜΑΔΑ !! παει περιπατο ο θηλασμος !!!! αν μια βδομαδα δεν θηλασεις πρεπει να κανεις απογαλακτισμο με φαρμακα να σου κοπει το γαλα για να μην παθεις κατι ...αρα τελος τα γαλα για το μωρο σου ... ΟΤΑΝ ΟΜΩΣ ΕΧΕΙΣ ΣΤΗΝ ΚΑΤΑΨΥΞΗ ??? ολα καλα ... μεχρι να ξαναθηλασεις


ΑΥΤΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΜΑΙΑ που δεν τα ειχα ΚΑΝ ΣΚΕΥΤΕΙ !!

μυθος επισης : το θηλαστρο μειωνει το γαλα

το ηλεκτρικο ειναι καλυτερο γιατι μυειται το βρεφικο ρουφηγμα να το πω ?!! βγαινει πιο ευκολα ... με το χειροκινητο θα τα παιξεται και κουραζει πολυ για να κανετε και αποθηκευση γαλακτος

giotaki2

giotaki2
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Καλή δουλίτσα Νικάκο....
Και σε σένα Βικάκο... ανεμιστήρα αγκαλια και τα σχετικά...
Μας βγάζετε ασπροπρόσωπες κορίτσια... κρατάτε γερά!
Εμείς οικιακά  Εγκυούλες Σεπτεμβρίου-Οκτωβρίου 2012 Νο9 - Σελίδα 21 93981 και αν μας έκανε την τιμή να μπει ο μισθός θα χτυπήσουμε και σουπερ μαρκετ γιατί έχουν αδειάσει ψυγεία ντουλάπια τα πάντα...
Χτες πονοκεφαλιασαμε με φορολογικες δηλώσεις και ποθεν έσχες, ευτυχώς σχεδον τελειώσαμε.
Ε ρε Σοφία θα μας τρελάνει η μικρή!!!! Έκανε πάλι τα κουλά της!

Ο μπέμπης ζωηρός, σας χαιρετά  Εγκυούλες Σεπτεμβρίου-Οκτωβρίου 2012 Νο9 - Σελίδα 21 49454  Εγκυούλες Σεπτεμβρίου-Οκτωβρίου 2012 Νο9 - Σελίδα 21 417472

sofouli

sofouli
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
η μπεμπα μας χορευει.ο γιατρος λεει ειναι η φαση που μεγαλωνει αν και εγω σα μανα Very Happy ξερω πως δε θα γλυτωσουμε και παλι το γιατρο!
γιωτακο ο μισθος αν μπει τωρα το πρωι....στειλε κανενα μνμ να παω να τοω βγαλω αν και απογευμα θα τα βαλουνε!
αααααν μετακομισουμε ,νικη,θα πρεπει να γινει συντομα γιατι θα γεννησω εδω πανω στο τελος!
χαρα και εμεις περαια θα μενουμε στο σπιτακι μας!!!!!!αρα ειμαστε διπλα!!!!!!!!!!!!  Εγκυούλες Σεπτεμβρίου-Οκτωβρίου 2012 Νο9 - Σελίδα 21 215994
ινα μου,γιατι σε εξετασανε για πνευμονικο οιδημα?εχεις ιστορικο?

sofouli

sofouli
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
οσο γι'αυτα που εγραψε η Ινα για το γαλα και τη διατηρηση ισχυουνε!πηρε η θεια μου τηλ στο κεντρο θηλασμου!θ'αρμεγομαστε και τουλαχιστον τα μικρα θα εχουνε γαλα!θηλαστρο πηρα απο τη νυφη μου...η καημενη δεν ειχε ντιπ γαλα!μπουκαλακια θα πρεπει ν'αγορασω!

giotaki2

giotaki2
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Βικάκο εγώ σε δημόσιο γεννάω οπότε όσο οργανωμένα και να είναι καταλαβαίνεις..
Αν είναι σίγουρο ότι στο ιδιωτικό τα βάζουν όλα αυτοί τότε οκ! Τόσα λεφτά παίρνουν ας βάλουν κι αυτοί κάτι Very Happy
Και εντάξει αν χρειαστείς κάτι σου το φέρνουν δε χάλασε κι ο κόσμος.

Πολύ σωστά αυτά που λέει η Ίνα ιδέα δεν έχουμε, εμένα πάνω κάτω μου τα είχε εξηγήσει η πωλήτρια στο Λητώ, όταν μας έκανε ξενάγηση στα προϊόντα, ήταν πολύ εξυπηρετική κι ας μην αγοράσαμε κάτι (εκτός από ένα σουτιεν κι ενα φανελάκι που χα πάρει εγώ).
Και αυτό με το γάλα μου είχε πει.
Το μωρό δεν πίνει πολύ με αποτέλεσμα να μένει στο στήθος κι αυτο δεν είναι καλό.
Πρέπει να το βγάζουμε με το θήλαστρο λέει γιατί αλλιώς πιο νωρίς θα μας σταματήσει το γάλα.
Είναι μία σχέση προσφοράς και ζήτησης.
Όσο και αν μισώ αυτό το μηχάνημα και τα εξαρτήματά του και όλα τα σχετικά... κατέληξα ότι πρέπει να το αγοράσουμε.
Και ασε που φοβάμαι ότι μπορεί να πονάει...

vgog65

vgog65
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Ινάκο αυτό δεν το είχα σκεφτεί και εγώ.....άλλο πακέτο με το βύζαγμααα!!!!ΩΩΩΩ θέε μου πείτε μου πότε είναι μια καλή ώρα να με πιάσει πανικός.....!!!!
Γιωτάκο και εμας ψιλοπεριέργα είναι στη δουλειά....χθες δεν είχε καθόλου σήμερα δεν προλαβαίνουμε.....σούπερ μάρκετ έστειλα τη μανούλα μου και μου τα ψώνισε όλα μωρέ!!!!

inakriti


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
sofouli έγραψε:η μπεμπα μας χορευει.ο γιατρος λεει ειναι η φαση που μεγαλωνει αν και εγω σα μανα Very Happy ξερω πως δε θα γλυτωσουμε και παλι το γιατρο!
γιωτακο ο μισθος αν μπει τωρα το πρωι....στειλε κανενα μνμ να παω να τοω βγαλω αν και απογευμα θα τα βαλουνε!
αααααν μετακομισουμε ,νικη,θα πρεπει να γινει συντομα γιατι θα γεννησω εδω πανω στο τελος!
χαρα και εμεις περαια θα μενουμε στο σπιτακι μας!!!!!!αρα ειμαστε διπλα!!!!!!!!!!!!  Εγκυούλες Σεπτεμβρίου-Οκτωβρίου 2012 Νο9 - Σελίδα 21 215994
ινα μου,γιατι σε εξετασανε για πνευμονικο οιδημα?εχεις ιστορικο?

σε εξεταζουν εχεις δεν εχεις ιστορικο ... η πνευμονια ειναι υπουλη στα συμπτωματα ... μπορει να μην εχεις κανενα συμπτωμα και μια στιγμη να σου φανουν ολα μαζι ... και μετα ψαχνε γυρευε!!! και σαν εγκυο σε ξεσκονιζουν δεν σε αφηνουν να φυγεις χωρις να αποκλεισουν ΚΑΙ ΑΥΤΟ ... ενα παραπανω αν εχεις ιστορικο (ναι εχω) γιατι η πνευμονια παντα υπαρχει και παντα αφηνει υπολλειματα που μπορει να σου δυσκολευουν την αναπνοη...πονας παραπανω ....φραζουν πνευμονια και μη χειροτερα οταν ξαναεμφανιζεται αλλα εμενα τελικα δεν ειχε να κανει με πνευμονια ηταν απλη αδιαθεσια και ελλειψη οξυγονου...

Γιωτα στην αρχη ποναει ... 10 μερουλες ειναι το ζορι ... θελει υπομονη ...μετα οι θηλες το συνηθιζουν και δεν καταλαβαινεις τπτ !!!

σημαντικο ειναι και ο χρονος που θα αφηνεται το μωρο σε καθε στηθος - οχι πανω απο 15 λεπτα... ΔΕΝ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΕΙ ΠΙΠΙΛΑ ...μετα τα 10-15 λεπτα το μωρο δεν πινει ... παρηγοριεται - κοιμαται κ.α.

giotaki2

giotaki2
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
sofouli έγραψε:
γιωτακο ο μισθος αν μπει τωρα το πρωι....στειλε κανενα μνμ να παω να τοω βγαλω αν και απογευμα θα τα βαλουνε!
Σοφούλι η Εθνική είναι πάντα ένα βήμα μπροστά!!! οχοχοχοχο για να προλαβαίνω να τα χαλάω πιο γρήγορα και μετά να μαι πάλι ταπί.
Κι εμένα του άντρα μου πάντα τελευταία μπαίνουν...
Ξεχωρίζουν τους σπάταλους παιδί μου σου λεει και αν της τα δόσουμε σε λίγες ώρες πάλι θα μας τα επιστρέψει οπότε μου χουν εμπιστοσύνη [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]

sofouli

sofouli
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
ο ντοκ μου ειπε οταν θα πηγαινω για μπανιο να παταω το στηθος να καθαριζει απο το 'παλιο' γαλα...οσο τραβαει το μωρο τοσο θα κατεβαινει.λεει να μη μενει συνεχεια για να μη πετρωσει και εκει να δειτε πονοοοοοο!!! Embarassed

inakriti


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
vgog65 έγραψε:Ινάκο αυτό δεν το είχα σκεφτεί και εγώ.....άλλο πακέτο με το βύζαγμααα!!!!ΩΩΩΩ θέε μου πείτε μου πότε είναι μια καλή ώρα να με πιάσει πανικός.....!!!!
Γιωτάκο και εμας ψιλοπεριέργα είναι στη δουλειά....χθες δεν είχε καθόλου σήμερα δεν προλαβαίνουμε.....σούπερ μάρκετ έστειλα τη μανούλα μου και μου τα ψώνισε όλα μωρέ!!!!

γελαδες σε λεω κανονικα!!!!!!!!

sofouli

sofouli
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
και εμεις εθνικη ειμαστε!αλλα τωρα θα πεσει πολυ κουμαντο γιατι μεσολαβει μετακομιση....
οσο η μπεμπα δε κανει τα χαζα της δε με νοιαζουνε ουτε μεταθεσεις ουτε τπτ να σας πω την αληθεια!

inakriti


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
sofouli έγραψε:ο ντοκ μου ειπε οταν θα πηγαινω για μπανιο να παταω το στηθος να καθαριζει απο το 'παλιο' γαλα...οσο τραβαει το μωρο τοσο θα κατεβαινει.λεει να μη μενει συνεχεια για να μη πετρωσει και εκει να δειτε πονοοοοοο!!! Embarassed

λιγο κουλο μου φαινεται να το πατας να βγαινει --- ναι 8α βγαινει ΠΟΣΟ ΟΜΩΣ ΝΑ ΒΓΕΙ ? ΔΕΝ ΘΑ ΚΑΘΑΡΙΖΕΙ ΤΟ ΣΤΗΘΟΣ ΓΙΑ ΝΑ ΠΑΡΑΓΕΙ ΤΟ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΟ !!!

και γιατι το γαλατακι σου να το πετας και να το τρωει η μπανιερα??? δεν χαλαει ουτε αυτο που εχει απομεινει στο στηθος αλλα ουτε αν το βγαλεις ...

giotaki2

giotaki2
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Ε μωρε θα κάνουμε υπομονή θα περάσει, θα κοιτάμε τα αγγελούδια μας και θα περνάνε όλα.
Επίσης παλιά κάπου είχα διαβάσει (σε ένα βιβλίο εγκυμοσύνης αλλά μιλάμε χρόνια πριν) ότι πρέπει να κάνεις προετοιμασία το στήθος και πριν τον τοκετο για να σκληρήνουν οι θηλές και να προετοιμαστουν για το θηλασμό.
Έχε το νου σου αν σας πει κάτι η μαία Ινάκο να μας πεις τελευταια μου ρθε στο μυαλό και ψιλοαγχώθηκα.

sofouli

sofouli
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
δε ξερω.ισως να το λεει για το πετρωμα?
θα φανει οταν θα ξεκινησει η διαδικασια!εμενα τρεχει απο τωρα...στο καφε βαζεις ανετα! Wink Wink Wink

konstantina

konstantina
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Καλημέρα σε ολα τα κορίτσια.απο αυτά που βλέπω λιγο πολύ καλά τα πράγματα.
Ινα μου περαστικά και σου εύχομαι απο εδω και πέρα να μην σε ξανα πιασει τίποτα.
Βίκυ μου πως είσαι ψυχολογικά κοπέλα μου;ο σύζυγος πως το έχει πάρει;
Νίκη πολυ χαίρομαι μια χαρά το νινί σου.
Χαρά σου εύχομαι τα καλύτερα στη β επιπέδου.
Σοφία επιτελούς να ηρεμήσεις.
Γιωτα  Εγκυούλες Σεπτεμβρίου-Οκτωβρίου 2012 Νο9 - Σελίδα 21 417472  Εγκυούλες Σεπτεμβρίου-Οκτωβρίου 2012 Νο9 - Σελίδα 21 417472  Εγκυούλες Σεπτεμβρίου-Οκτωβρίου 2012 Νο9 - Σελίδα 21 417472

sofouli

sofouli
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
καλημερα κωνσταντινα!!!!!!!!!!!!!καλα εισαι?

vgog65

vgog65
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Καλημέρα Κωνσταντινάκι ...καλά είμαστε και εγώ και ο άντρας μου οσο περνάει ο καιρός ...καλύτερα...είναι και η δουλειά είναι και ο μπέμπης είναι και που τη περιμέναμε.....οπόταν λίγο καλύτερα!!!!

inakriti


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
giotaki2 έγραψε:Ε μωρε θα κάνουμε υπομονή θα περάσει, θα κοιτάμε τα αγγελούδια μας και θα περνάνε όλα.
Επίσης παλιά κάπου είχα διαβάσει (σε ένα βιβλίο εγκυμοσύνης αλλά μιλάμε χρόνια πριν) ότι πρέπει να κάνεις προετοιμασία το στήθος και πριν τον τοκετο για να σκληρήνουν οι θηλές και να προετοιμαστουν για το θηλασμό.
Έχε το νου σου αν σας πει κάτι η μαία Ινάκο να μας πεις τελευταια μου ρθε στο μυαλό και ψιλοαγχώθηκα.

Γιωτα μου οι θηλες πρεπει να μαλακωσουν και οχι να σκληρυνουν ... πρεπει να ειναι ελαστικες ... μου ειπε οτι καλο ειναι να βαζουμε ειδικες κρεμουλες που εχουν βγει ...ενα μηνα νωριτερα ..για τον καιρο που θηλαζεις πλυσιμο ΜΟΝΟ ΜΕ ΝΕΡΟ ... ουτε αντησιπτηκα ουτε οινοπνευμα ουτε σαπουνια ουτε τπτ ... και μακρια απο τις κρεμες (για οταν θηλαζεις λεω)που λενε οτι δεν χρειαζονται ξεπλυμα πριν το θηλασμο

Κωνσταντινα μου καλημερα και σε ευχαριστω πολυ  Εγκυούλες Σεπτεμβρίου-Οκτωβρίου 2012 Νο9 - Σελίδα 21 417472  Εγκυούλες Σεπτεμβρίου-Οκτωβρίου 2012 Νο9 - Σελίδα 21 417472  Εγκυούλες Σεπτεμβρίου-Οκτωβρίου 2012 Νο9 - Σελίδα 21 417472  Εγκυούλες Σεπτεμβρίου-Οκτωβρίου 2012 Νο9 - Σελίδα 21 417472

konstantina

konstantina
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Την Κυριακή κορίτσια πήγα στην θάλασσα,δεν έκανα μπάνιο απλά ήπια καφέ και ο σύζυγος έκαναν μπανακι με το μικρο, κάποια στιγμή πήγα τουαλέτα και είδα λίγο καφέ.Ε τι με ήθελες τρελάθηκα.Εβαλα λίγο χαρτί για να το παρακολουθώ.Απο εκείνη την φορά δεν ξανά είδα τίποτα απλά εχτές είχα πονάκια χαμηλά. Φοβάμαι πάρα πολυ γιατι στην πρώτη εγκυμοσύνη μπαίνοντας στον 7ο εχασα την μπέμπα μου. Περιμένω να μου τηλεφωνήσει ο γυναικολόγος για να ηρεμήσω λιγάκι

sofouli

sofouli
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
σημερα δεν εχει δουλιτσες...λεει ο ντοκ οτι κουραζομαι και κουραζω και τη μικρη.ε τι τ'ακουσε ο γιωργος...χαμος!!!!!!οποτε σημερα ξαπλα ολη τη μερα! Sad Sad Sad Sad

στον 7ο εχασες το μωρο????????ε τετοια ν'ακουω τωρα.τι επαθε?

konstantina

konstantina
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Ενδομήτριο θανατο .Μην φοβάσαι Σοφία μου είναι πολυ σπάνιο εγω ειχα πρόβλημα με ενα αυτοανοσο και δεν το ήξερα τοτε.Μετα έκανα το αγοράκι μου και τωρα ελπίζω ολα να πανε καλά και στην μπουμπούκα μου.

sofouli

sofouli
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
επαθα ενα σοκ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! pale pale pale pale αχ ολα καλα θα πανε!συνηθως στις αλλαγες εχω ακουσει εχεις καφε!η μητερα μου σε καθε αλλαγη ειχε αιμα!

konstantina

konstantina
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Μακάρι απο το στόμα σου και στου θεού το αυτί.

sofouli

sofouli
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
αφου ειναι καφε δε θα ειναι τπτ!συνηθως το καφε ειναι παλιο λενε...ολα καλα θα πανε!!!!!!!!!!!!!!!!!!!  Εγκυούλες Σεπτεμβρίου-Οκτωβρίου 2012 Νο9 - Σελίδα 21 654316

Panik11


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Ταρακουνηθηκα για τα καλα...Νομιζα οτι ολα ειναι ροδινα και ολα θα πανε καλα...Αλλα το κακο μπορει να γινει ακομα και τωρα!!!!!Τι ειναι κωνσταντινα μου το αυτοανοσο????Και καλα με τοσες εξετασεις δεν φαινεται αυτο?????Πωπω pale pale pale

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 21 από 41]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 12 ... 20, 21, 22 ... 31 ... 41  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Invision forum με ForumGreek | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις