Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
77 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 77 επισκέπτες :: 3 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 2 από 4]

bk-et

bk-et
Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Η μπεμπούλα μου μετά τους 2,5 μήνες που σταμάτησα το θηλασμό (όχι πως ήθελα αλλά κάποια στιγμή όλα τα ωραία τελειώνουν.....)'επινε το ΝΑΝ ΗΑ1 της Nestle και τώρα που μπήκε στον 6ο μήνα συνεχίσαμε την ίδια μάρκα αλλά το ΝΑΝ 2.Είμαι πολύ ευχαριστημένη και δεν είχαμε κανένα πρόβλημα....με τις στερεές τροφές άρχισαν τα ζόρια....!!!Αλλά θα τα καταφέρουμε!!! Very Happy

Μιλουπακι

Μιλουπακι
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
[quote="fouskitsa"]
athi έγραψε:Εσείς οι μανούλες που δεν θηλάζετε, ή δίνετε στο μωράκι σας ένα συνδυασμό μητρικού και ξένου (συμπλήρωμα) πείτε μας, ποιο ξένο γάλα χρησιμοποιήσατε ή χρησιμοποιείτε και από ποιο γαλατάκι το μωράκι σας δεν έμεινε ευχαριστημένο και γιατί;
εγω ρωτησα τον παιδιατρο μας ποιο συστηνει απο ξενο γαλα (πληροφοριακα)και μου ειπε το aptamil. τον ρρωτησα ειναι υποαλλεργικο; και μου ειπε δεν χρειαζεται να ειναι...
γιαποιο λογο ναειναι υποαλλεργικο δεν εχω καταλαβει.εμενα ο γιος μου θηλασε μονο 40 μερες περιπου.μετα τον εδωσα απταμιλ και το επινε μια χαρα.στον 8ο εδωσα νουλακ μετα τον χρονο το νουνου κιντ πουτε να το δει δεν ηθελε και του δινω φρεσκο.πλεον 15 μηνων δε θελει ουτε μπιμπερο και τοπινει με καλαμακι!ειναι ομως φαν του γαλακτος μιας και πινει 300 το πρωι και 300 τοβραδυ[/quo



Υποαλεργικο πινουν τα μωρα που αν δεν θηλαζουν εχουν καπου αλεργεια, δεν χρειαζεται διαφορετικα να ειναι υποαλεργικο ρο γαλα που θα δωσεις, και συμφωνω το καταλληλο ξενο γαλα το κρινει και το μωρο



Έχει επεξεργασθεί από τον/την Μιλουπακι στις Πεμ Αυγ 12, 2010 7:51 am, 1 φορά

k.evridiki

k.evridiki
Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
[ο Θοδωρης μου πινει απο 40 ημερων humana AR σε συνδυασμο με guigoz AR λογω παλινδρομησης και θα συνεχισει μεχρι 1 ετους

κατιουλα

κατιουλα
Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Εμενα ο γιος μου ειναι 9 μηνων κ ο γιατρος μας συστησε το frezylac 2 το βιολογικο γιατι ειμαστε κ αλλεργικοι αλλα δε ξερουμε ακομα σε τι,μπηκα κ στο google κ ειδα τις καλυτερες κριτικες...



flower flower flower

kloklo

kloklo
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
O MEGALOS MOU EPINE TO SANILAC, META OTAN XRONISE, TO ALMIRON SE MPOUKALI K LIGO TO NESTLE MEGALWNW, K META FRESKO DELTA ADVANCE, TWRA APLDA FRESKO KANONIKO, KURIWS DELTA.O MIKROS THILAZE, MOLIS EGINE 7 MINWN TOU EDWSA GIA ENA MINA TO S26GOLD ALLA DEN TRELLENOTAN KIOLAS K TWRA POU EINAI 9 TOU DINW TO NESTLE 1+. TOU ARESEI PIO POLU.PERIMENW PWS K PWS NA XRONISEI NA TOU DWSW ADVANCE.FRESKO.

loula


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
εγω εδωσα ξενο απο οταν το μωρο ηταν 1 μηνων μεχρι 3 μηνων δηλαδη διαστημα 2 μηνων.ξεκινησα με το NAN 1 που μου προτειναν στο νοσοκομειο αλλα επειδη εχει υψηλη περιεκτικοτητα σε σιδηρο(εχει και ελαφρια γευση σιδηρου) του προκαλεσε δυσκοιλιοτητα και ο παιδιατρος μας προτεινε το s26 GOLD το οποιο επινε αλλα οχι με ευχαριστηση και καταλαβα πως το προβλημα ηταν η υψηλη περιεκτικοτητα σε αμυλο(και οντως ειχε κατι σαν γευση πατατας)και οντως ηταν πιο χορταστικο απο το προηγουμε νο,εν ολιγης κατασταλαξα με το FRISOLAC της ΝΟΥΝΟΥ που κατα τη δικη μου γνωμη ειναι το μονο γαλα σε σκονη που εχει γευση γαλακτος και το επινε μια χαρα.

mamamaria


Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Στην κορη μου επειδη ητανε προωρο μας δωσανε το almiron post discharge και μετα απο 2 μηνες το almiron 1 ειχαμε βολευτει αρκετα αλλα μολις πηγε 6 μηνων το almiron 2 δεν το ηθελε με τιποτα και περναμε το ΝΑΝ 2 τωρα 2 χρονων ακομα almiron griwing up πινουμε της εχω αλλαξει πολλα αλλα μονο αυτο πινει!!!
Στον γιο μου 40 μερων εχουμε αλλαξει μεχρι ωρας 3. στην αρχη μαζι με τον θυλασμο ειχαμε το HYMANA HA αλλα μολις τελειωσε το μητρικο το επιασε δυσκοιλιοτητα και το αλλαξαμε με το frisolac comfort που αυτο οσο και να σας ακουγετε περιεργο ξεκινησανε αναγουλες πολλες και ευκοιλια και το ξανααλλαξαμε και μεχρι ωρας εχουμε το nan 1 senitive!!!
καθε παιδι ειναι διαφορετηκος οργανισμος και δεν δεχονται τα ιδια γαλατα το ιδιο!!!

loula


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
ξεχασα να συμπληρωσω πως στους 14 μηνες του εδωσα το noulac αλλα παλι λογω υψηλης περιεκτικοτητας σε σιδηρο του εκανε δυσκοιλιοτητα,ηπιε για κανα 2 μηνο το advance της δελτα αλλα βρε κοριτσια σε οσους το ελεγα,με μαμαδες δηλαδη που συζηταμε ειπαν τα χειροτερα,εχει οντως μια γλυκια γευση την οποια λενε πως φτιαχνουν;;σιγουρα με επεηεργασια και καποια συστατικα πιθανως μεταλλαγμενα γιατι η δελτα φημιζεται για τα μεταλλαγμενα προϊοντα της οποτε τωρα πινει το NOYNOY KID με μεγαλη χαρα(3 μπουκαλια των 300 ml ημερησιως)αλλα κατα καιρους του δινω και καποιο αλλο,απο προταση του παιδιατρου μην τυχει καμια φορα και δε βρω το kid να ειναι συνιθισμενο το παιδι και σε αλλα,να μην κατσει χωρις να πιει γαλα,οποτε ανετα πινει και το δωδωνη που εχουμε εμεις εδω και το ΑΒΓ της φαγε.

Athin@

Athin@
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Εμείς ήπιαμε μαμάς για 4.5 μήνες αλλά σε συνδυασμό με το freezolac γιατί η μαμά δεν ήταν και πολύ παραγωγική.Τώρα πίνουμε το freezomel και σε ένα μήνα θα αρχίσουμε το freezogrow.Ρώτησα τον γιατρό αν είναι να της δώσω συμπυκνωμένο ή φρέσκο έστω και αυτά που είναι για την ηλικία της και μου είπε οτι το καλύτερο είναι μέχρι 4 χρ.να πίνουνε σκόνη.Πάντως η δικιά μου και απο βατράχι να είναι το γάλα θα το πιεί.

35Ψηφοφορία Athin Κυρ Ιουλ 18, 2010 5:10 am

loula


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
συγνωμη για την παρεμβαση,αλλα δεν ειναι πολυ μεχρι τα 4 χρονια η σκονη;;μου φαινεται υπερβολικο και ασκοπο οχι για κανενα αλλο λογο αλλα μετα τα 4 ακομα κι αν γευστικα το δεχτει το παιδι θα δεχτει το στομαχακι του φρεσκο "ζωντανο" γαλα;;;μεχρι 18 μηνων μου ειχε προτεινει ο παιδιατρος γαλα σκονη κι αυτο γιατι ειναι αυξημενες οι αναγκες του παιδιου σε βιταμινες,σιδηρο κτλ και οι σκονες ειναι πολυ πιο εμπλουτισμενες σε σχεση με τα "κοινα" γαλατα.εμενα και να μου το προτεινε δεν θα το εκανα,μιλωντας παντα για τον εαυτο μου και το δικο μου παιδι. Very Happy

Αννα Κ.


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
loula έγραψε:συγνωμη για την παρεμβαση,αλλα δεν ειναι πολυ μεχρι τα 4 χρονια η σκονη;;μου φαινεται υπερβολικο και ασκοπο οχι για κανενα αλλο λογο αλλα μετα τα 4 ακομα κι αν γευστικα το δεχτει το παιδι θα δεχτει το στομαχακι του φρεσκο "ζωντανο" γαλα;;;μεχρι 18 μηνων μου ειχε προτεινει ο παιδιατρος γαλα σκονη κι αυτο γιατι ειναι αυξημενες οι αναγκες του παιδιου σε βιταμινες,σιδηρο κτλ και οι σκονες ειναι πολυ πιο εμπλουτισμενες σε σχεση με τα "κοινα" γαλατα.εμενα και να μου το προτεινε δεν θα το εκανα,μιλωντας παντα για τον εαυτο μου και το δικο μου παιδι. Very Happy


συμφωνω...εγω ηθελα και μολις εκλεισε τον χρονο να της δωσω φρεσκο αλλα δε μου επετρεψε η γιατρος. Σκονη μεχρι τον 18ο μηνα και μετα φρεσκο.Υπαρχει κατι καλυτερο? (γνωμη μου)

Athin@

Athin@
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Kαλά και εγώ δεν πρόκειται να το ακολουθήσω,απλώς έγραψα τι μου είπε ο παιδίατρος.Εμάς η μαμά μου μας έδωσε συμπυκνωμένο ΝΟΥΝΟΥ απο τον 3ο μήνα.Εγώ θα τις δώσω μέχρι τον 1.5 χρόνο σκόνη και μετά κανονικά ό,τι και εμείς.

loula


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
πιστευω ειναι το καλυτερο.
εγω αυτο που ακολουθω απο τον παιδιατρο ειναι κατα καιρους να του δινω καποιο αλλο γαλα ετσι ωστε να συνιθισει απ'ολα στη περιπτωση που δεν βρω ΝΟΥΝΟΥ KID πχ που του δινω τωρα να πινει και αλλο και ετσι του εχω δωσει και δωδωνη και mmmilky και advance και τα πινει ολα ανετα!!!και το ειχα αγχος το γαλα γιατι ειμαι της αποψης να πινουν πολυ γαλα τα παιδια για ασβεστιο αλλα φοβηθηκα γιατι θηλασε μεχρι 13 μηνων αλλα μετα με την εγκυμοσυνη με ενοχλουσε πολυ ο θηλασμος πονουσα,εκνευριζομουν και το σταματησα και αγχωνομουν μηπως δεν ξαναπιει γαλα αλλα δοξα το θεο πινει 3 μπουκαλια την ημερα.

χριστινα


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Η ΜΕΓΑΛΗ ΜΟΥ ΚΟΡΗ ΕΙΝΑΙ ΕΞΙ ΧΡΟΝΩΝ ΚΑΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΗΛΙΚΙΑ ΤΩΝ 10 ΜΗΝΩΝ (ΚΑΙ ΜΗΝ ΣΑΣ ΦΑΝΕΙ ΥΠΕΡΒΟΛΗ)ΤΗΣ ΔΙΝΩ ΚΑΙ ΠΙΝΕΙ ΓΑΛΑ ΒΛΑΧΑΣ.ΤΟ ΝΟΥΝΟΥ ΕΙΝΑΙ ΠΙΟ ΒΑΡΗ ΓΑΛΑ ΚΑΙ ΤΗΣ ΔΗΜΙΟΥΡΓΟΥΣΕ ΔΥΣΚΙΛΙΟΤΗΤΑ.Η ΔΕΥΤΕΡΗ ΜΟΥ ΚΟΡΗ ΕΙΝΑΙ 28 ΗΜΕΡΩΝ ΚΑΙ ΜΟΛΙΣ ΣΤΑΜΑΤΗΣΟΥΜΕ ΤΟΥΣ ΘΗΛΑΣΜΟΥΣ ΚΑΙ ΤΙΣ ΣΚΟΝΕΣ ΘΑ ΤΗΝ ΞΕΚΙΝΗΣΩ ΚΑΙ ΑΥΤΗ ΜΕ ΤΟ ΒΛΑΧΑΣ.ΑΡΧΙΚΑ Η ΠΑΙΔΙΑΤΡΟΣ ΠΟΥ ΕΧΩ ΜΟΥ ΠΡΟΤΕΙΝΕ ΣΚΟΝΗ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΦΡΕΣΚΟ ΓΑΛΑ ΑΛΛΑ ΟΤΑΝ ΤΗΣ ΕΙΠΑ ΟΤΙ ΘΑ ΤΗΣ ΔΩΣΩ ΤΟ ΒΛΑΧΑΣ ΔΕΝ ΔΙΑΦΩΝΗΣΕ ΜΑΖΙ ΜΟΥ.
ΠΑΝΤΩΣ ΚΑΙ ΕΓΩ ΜΕ ΝΟΥΝΟΥ ΜΕΓΑΛΩΣΑ.ΘΑ ΜΟΥ ΠΕΙΤΕ ΑΛΛΑ ΕΚΕΙΝΑ ΤΑ ΧΡΟΝΙΑ....
ΔΙΑΠΙΣΤΩΣΑ ΟΜΩΣ ΟΤΙ ΚΑΙ Η ΜΕΓΑΛΗ ΜΟΥ ΚΟΡΗ ΜΙΑ ΧΑΡΑ ΜΕΓΑΛΩΣΕ.

stroymfita

stroymfita
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΚΑΙ ΑΠΟ ΕΜΕΝΑ ΛΟΙΠΟΝ ΣΤΟΝ ΜΕΓΑΛΟ ΕΧΩ ΔΟΚΙΜΑΣΕΙ ΑΡΚΕΤΑ ΓΑΛΑΤΑ ΓΙΑΤΙ ΣΑΝ ΜΙΖΕΡΟΣ ΔΕΝ ΤΟΥ ΑΡΕΣΕ ΤΙΠΟΤΑ ΞΕΚΙΝΗΣΑΜΕ ΜΕ ΦΡΙΣΟΛΑΚ ΜΕΤΑ ΑΛΜΙΡΟΝ (ΠΟΥ ΔΕΝ ΤΟ ΕΠΙΝΕ ΜΕ ΤΙΠΟΤΑ)ΚΑΙ ΚΑΤΑΛΗΞΑΜΕ ΣΤΟ ΓΚΙΓΚΟΖ ΜΕ ΤΗΝ ΜΙΚΡΗ ΜΟΥ ΞΕΚΙΝΗΣΑΜΕ ΦΡΙΣΟΛΑΚ ΑΛΛΑ ΕΠΕΙΔΗ ΕΙΧΕ ΠΟΛΛΟΥΣ ΚΟΛΙΚΟΥ ΠΗΡΑΜΕ ΤΟ ΝΟΒΑΛΑΚ ΑC ΟΤΑΝ ΠΕΡΑΣΑΝΕ ΟΙ ΚΟΛΛΙΚΟΙ ΣΥΝΕΧΗΣΑΜΕ ΜΕ ΓΚΙΓΚΟΖ ΠΟΥ ΜΕΧΡΙ ΤΩΡΑ ΑΥΤΟ ΕΧΟΥΜΕ....ΣΤΟΝ ΜΕΓΑΛΟ ΤΩΡΑ ΔΙΝΩ ΟΤΙ ΦΡΕΣΚΟ ΒΡΩ ΤΟ 10 ΤΗΣ ΔΕΛΤΑ Η ΤΟ ΜΜΜΜΙΛΚΥ ΒΕΒΑΙΑ ΣΕ ΑΥΤΟΝ ΒΑΖΩ ΚΑΙ ΛΙΓΟ ΝΕΣΚΟΥΙΚ ΜΕΣΑ ΓΙΑΤΙ ΑΛΛΙΩΣ ΟΥΤΕ ΝΑ ΤΟ ΔΕΙ ΔΕΝ ΘΕΛΕΙ

florentiab

florentiab
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
εμένα δεν θήλασε σχεδόν καθόλου αποκλειστικά. Από την αρχή της δίναμε frisolac & frisolac comfort. Μετά τον 6ο μήνα frisomel και τώρα που χρόνισε frisogrow. Θέλω να της δώσω φρέσκο αλλά η γιατρός μου είπε να περιμένουμε να περάσει το καλοκαίρι γιατί φοβάται για γαστρεντερίτιδες. Μου φαίνεται λίγο υπερβολική, αλλά ακολουθώ ότι λέει. Η μικρή γλύφει πατώματα και παπούτσια το φρέσκο γάλα θα την πειράξει? Τεσπα. Πάντως αν το ξαναέκανα θα της έδινα το γάλα της frezyderm, χωρίς να είχα κανένα πρόβλημα με τα frisolac. Απλά εμπιστεύομαι πάρα πολύ την εταιρεία frezyderm.

soula

soula
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Εμένα θύλαζε για 2 μήνες και μέτα δώσαμε NOVALAC HA 1 έως και 6 μηνών που πήραμε ALMIRON.
Πάντος με το NOVALAC προσωπικά έιμαι πολύ ευχαριστημένη η μικρούλα μου δεν είχε καθόλου κολικους και ποτε μα ποτε δεν μου έχει βγάλει γουλιά.
Βέβαια όλα αυτα είναι σχετικά γιατι όλα οφείλονται στο παιδί και όχι στο γάλα, το γάλα απλά λίγο βοηθάει.

Dimitra_Elena

Dimitra_Elena
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Εγώ την θήλαζα 2,5 μήνες σχεδόν,μετά πήραμε το ΝAN της Νestle,κι έμεινα πάρα πολύ ευχαριστημένη.Δεν δημιούργησε δυσκοιλιότητα,την χόρταινε,δεν την αναγούλιασε,κι έπαιρνε κανονικά βάρος.Εώς και σήμερα αυτό της δίνω.

tzeni

tzeni
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Konstantina-olinomanoula έγραψε:Κορίτσια η κόρη μου τους πρώτους 6 μήνες κ παραλληλα με το θηλασμό έπινε το humana AR(αντιαναγωγικό) γιατι είχαμε προβλημα παλινδρόμησης..Μετά τους 6 μήνες συνεχίσαμε το humana αλλα το 2..
Τώρα πια πίνει φρέσκο γάλα Νεογάλ! Ποιας μάρκας ξένο γάλα δίνετε στα μωρά σας και από ποιο δεν μείνατε ευχαριστημένες; - Σελίδα 2 446177
γεια σου πατριδα τελειο γαλα το νεογαλ μου λειπει το κακαο!!!!!!!!!!!!

katerinaki84

katerinaki84
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
I Lydia einai 3 minwn kai tis dinw to aptamil einai poly kalo kai exei poly wraia syskeuasia pou boleuei poly!tis exw dwsei kai to beba alla epidi exei perissotero sidiro mesa tis ekane kolikous.pantws me to aptamil den exw kanena problima!

DeeDee

DeeDee
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Ο νουνος μου ειναι παιδιατρος και καθηγητης πανεπιστημιου (οχι οτι παιζει και πολυ ρολο το τελευταιο) και οταν τον ειχα ρωτησει πιο γαλα να προτιμησω, επειδη δεν ειχα πολυ γαλα και μου ειπε :

«Οποιο του δινουν στην κλινικη. Αφου το τρωει και δεν εχει προβλημα μ' αυτο να συνεχισεις. Ολα τα γαλατα του εμποριου ιδια ειναι!»

Ετσι εδινα frisolac για 6 μηνες. Επειδη το frisomel ομως πολλες φορες δεν το εβρισκα στα σουπερ μαρκετ, τον ρωτησα αν μπορω να το αλλαξω με το almiron2 που το βλεπω παντου και παλι μου απαντησε το ιδιο πραγμα. Ετσι εδω και 3 μηνες πινουμε Almiron 2 Smile

Βοηθησα;;;; Ολοκληρη εκθεση εγραψα Smile

http://www.katkag.blogspot.com

Alekaki2009


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Εμένα η μικρή έπινε μέχρι 6 μηνών το Aptamil Extra Care για κολικούς και ήταν μια χαρά (τη θήλαζα παράλληλα μέχρι τους 5 μήνες). Τώρα περνάει σιγά σιγά στο Aptamil 2. Αυτό που είχα δοκιμάσει και της έκανε δυσκοιλιότητα εντελώς στην αρχή ήταν το Frisolac.

μαρσυ


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
εμενα η μικρη πινει aptamil1 απο το μαιευτηριο.Παρουσιασε για ενα μικρο διαστημα ζητημα στα κακακια_ειχε να ενεργηθει 4 μερες_αλλα πλεον ξαναγυρισαμε στα παλια καλα χουγια(μας ξε....κανονικα).Πολυ καλο γαλα!
Σκεφτομαι ομως να της ξεκινησω το βιολογικο της Holle
Για να δουμε,θα το δεχτει κι αυτο καλα??

Maraki8


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
καλησπέρα! εμεις πίνοθμε humana κ είμαστε πολύ ευχαριστημένοι.. στ μαιευτήριο μας είχαν προτείνει το frisolac όμως μας ''έπεφτε βαρύ΄΄..

athi

athi
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
μεταξύ Humana και gold 1 πρώτης βρεφικής ηλικίας, ποιο προτείνετε κορίτσια;
δεν ξέρω αν φταίει η περίοδος, αλλα νομίζω ότι έχω πολύ λίγο γάλα μέχρι και με το θήλαστρο έβγαλα πολύ λίγο, μίλησα με τον παιδίατρο και απλά μου τα πρότεινε. αν και νομίζω ότι πάλι αγχώνομαι τζάμπα και δεν κόπηκε το γαλατάκι μου...

http://lovinghorses.pblogs.gr/

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 2 από 4]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Δωρεάν φόρουμ | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις