Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
82 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 82 επισκέπτες :: 3 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 4 από 4]

ΑΓΑΠΗ@

ΑΓΑΠΗ@
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
erwtoulis έγραψε:
argyro 2 έγραψε:
φωτεινουλα έγραψε:καθε 3μερες περιπου κανουμε καταθεση στο φαρμακειο 17,50!!!!αντε ν"αρχισουμε το φαι γιατι ..........
ego tote ti na po pou dino ta 25aria etsi gia to frisolac comfort????
Toulaxiston esu deineis ta 25aria sto frisolac k einai megaliteri siskeuasia apo to humanaAR pou edina ego sto mikro mou, kai kratouse miamisi mera to kouti. Gia balte 25 euro mera para mera eos ton 7 mina? ekei na dite katatheseis sta farmakia....Tou exo allaksei polla galata mexri tora giati kanena den tou ekane. molis dokimase to hummana den ithele oute to diko mou gala alla oute k kanena allo. mexri tora pinei humana alla eutixos to N2 pou einai pio ikonomiko. K einai 11.5 minon.


κι εμεις μια απο τα ιδια!!! ξεκινησαμε τη μικρη υποαλλεργικο της almiron mct με 25 ευρω και μεχρι 14 μηνων που καναμε προκλιση και βγηκαν οι εξετασεις οκ, διναμε 45 ευρω στο μικρο κουτι!!!! εχει περασει ενας χρονος και η ασφαλεια του αντρα μου ακομη να μας επιστρεψει τα χρηματα για τα υποαλλεργικα γαλα-και κρεμες..

φωτεινουλα

φωτεινουλα
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
εννοειται οτι πρωτα μας ενδιαφερει να πινει το παιδι το γαλα γιατι ξερω κ εγω πολλα κοριτσια που εψαχναν γαλα για το παιδι κ δεν το πεινε!!!πρεπει να ειναι μεγαλο ζορι κ σε καταλαβαινω! Rolling Eyes

christina80

christina80
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Emeis pinoyme to Almiron 1 gia vrefh. Den exoyme kanena provlima mexri stigmhs.

ΑΓΑΠΗ@

ΑΓΑΠΗ@
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
λογικα το υποαλλεργικο γαλα και κρεμες οπως το humana και αλλα πρεπει να γραφονται απο τον γιατρο!!!
εσας σας επιστρεφουν τα χρηματα γρηγορα??? γιατι μου πανε οτι το ικα τα επιστρεφει καθε τελος του μηνα!!

erwtoulis

erwtoulis
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
ΑΓΑΠΗ@ έγραψε:λογικα το υποαλλεργικο γαλα και κρεμες οπως το humana και αλλα πρεπει να γραφονται απο τον γιατρο!!!
εσας σας επιστρεφουν τα χρηματα γρηγορα??? γιατι μου πανε οτι το ικα τα επιστρεφει καθε τελος του μηνα!!
den exo parei draxmi piso gia ta galata tou mikrou ,ena xrono tora.

christina80

christina80
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
erwtoulis έγραψε:
ΑΓΑΠΗ@ έγραψε:λογικα το υποαλλεργικο γαλα και κρεμες οπως το humana και αλλα πρεπει να γραφονται απο τον γιατρο!!!
εσας σας επιστρεφουν τα χρηματα γρηγορα??? γιατι μου πανε οτι το ικα τα επιστρεφει καθε τελος του μηνα!!
den exo parei draxmi piso gia ta galata tou mikrou ,ena xrono tora.

syggnwmh ta galata dld ta grafei giatros tou ika k pairnoume xrimata pisw???? den to iksera gia peite...

ΑΓΑΠΗ@

ΑΓΑΠΗ@
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
erwtoulis έγραψε:
ΑΓΑΠΗ@ έγραψε:λογικα το υποαλλεργικο γαλα και κρεμες οπως το humana και αλλα πρεπει να γραφονται απο τον γιατρο!!!
εσας σας επιστρεφουν τα χρηματα γρηγορα??? γιατι μου πανε οτι το ικα τα επιστρεφει καθε τελος του μηνα!!
den exo parei draxmi piso gia ta galata tou mikrou ,ena xrono tora.

ο-η γιατρος τα συνταγωγραφει κανονικα???

ΑΓΑΠΗ@

ΑΓΑΠΗ@
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
christina80 έγραψε:
erwtoulis έγραψε:
ΑΓΑΠΗ@ έγραψε:λογικα το υποαλλεργικο γαλα και κρεμες οπως το humana και αλλα πρεπει να γραφονται απο τον γιατρο!!!
εσας σας επιστρεφουν τα χρηματα γρηγορα??? γιατι μου πανε οτι το ικα τα επιστρεφει καθε τελος του μηνα!!
den exo parei draxmi piso gia ta galata tou mikrou ,ena xrono tora.

syggnwmh ta galata dld ta grafei giatros tou ika k pairnoume xrimata pisw???? den to iksera gia peite...

απο τη στιγμη που ειχε προβλημα η μικρη μου με τα απλα γαλατα...και πηγαμε στα κατηγοριας υποαλλεργικα μας τα εγραφε η γιατρος στο βιβλιαριο κρατουσαμε τις αποδειξεις απο το φαρμακειο και καποια στιγμη η ασφαλεια του συζηγου μου μας εδινε πισω ολο το ποσο!!! αργουσε βεβαια αλλα τα εδινε!!!
και απ οτι θυμαμαι ανα 6 μηνες πηγαιναμε στο ιπποκρατειο με ραντεβου σε παιδογαστρεντερολογο και μας εδινε γνωματευση!!!
ενας φιλος μας επαιρνε πισω τα χρηματα απο το ικα για τα γαλατα μεσα σε ενα μηνα...

christina80

christina80
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
ΑΓΑΠΗ@ έγραψε:
christina80 έγραψε:
erwtoulis έγραψε:
ΑΓΑΠΗ@ έγραψε:λογικα το υποαλλεργικο γαλα και κρεμες οπως το humana και αλλα πρεπει να γραφονται απο τον γιατρο!!!
εσας σας επιστρεφουν τα χρηματα γρηγορα??? γιατι μου πανε οτι το ικα τα επιστρεφει καθε τελος του μηνα!!
den exo parei draxmi piso gia ta galata tou mikrou ,ena xrono tora.

syggnwmh ta galata dld ta grafei giatros tou ika k pairnoume xrimata pisw???? den to iksera gia peite...

απο τη στιγμη που ειχε προβλημα η μικρη μου με τα απλα γαλατα...και πηγαμε στα κατηγοριας υποαλλεργικα μας τα εγραφε η γιατρος στο βιβλιαριο κρατουσαμε τις αποδειξεις απο το φαρμακειο και καποια στιγμη η ασφαλεια του συζηγου μου μας εδινε πισω ολο το ποσο!!! αργουσε βεβαια αλλα τα εδινε!!!
και απ οτι θυμαμαι ανα 6 μηνες πηγαιναμε στο ιπποκρατειο με ραντεβου σε παιδογαστρεντερολογο και μας εδινε γνωματευση!!!
ενας φιλος μας επαιρνε πισω τα χρηματα απο το ικα για τα γαλατα μεσα σε ενα μηνα...


aaaa, ara isxuei mono gia ta upoallergika.

mamavivo

mamavivo
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
christina80 έγραψε:Emeis pinoyme to Almiron 1 gia vrefh. Den exoyme kanena provlima mexri stigmhs.

εμεισ συωδυασμο αλμιρον comfort με ar για τις αναγωγες
μεχρι στιγμης πολυ καλα

efi ditsa

efi ditsa
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
βιολογικό γάλα της holle,στην αρχη το αγελαδινό και μετά το κατσικίσιο!!όλα τα άλλα εχουν πολλά πρόσθετα και συντηρητικά,ζάχαρη..αυτό είναι πολύ καθαρό γάλα!

papaki mou!

papaki mou!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Εγω το απταμιλ του εδινα.Δυστυχως στους 2 μηνες μειωθηκε και μου κοπηκε το δικο μου γαλα και ετσι η παιδιατρος μας εγραψε αυτο.Παντως και το απταμιλ το χορταινε και πηγαινε μια χαρα η αναπτυξη του.

ZHNAKI

ZHNAKI
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
ΚΑΛΗΣΠΕΡΑΑΑΑ...ΕΜΕΙΣ ΤΡΩΓΑΜΕ ΤΟ NOVALAC TO AC ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΚΟΛΙΚΟΥΣ ΠΙΟ ΜΙΚΡΕΣ ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΤΟ NOVALAC TO1 ΔΙΝΑΜΕ ΤΟ ALMIRON MIA ΑΗΔΙΑ ΚΑΙ ΜΙΣΗ ΕΣΦΥΞΕ ΤΑ ΚΑΚΑΚΙΑ ΤΗΣ ΚΑΙ ΑΠΟ ΕΚΕΙ ΞΕΚΙΝΗΣΑΝ ΜΕΤΑ ΟΙ ΚΟΛΙΚΟΙ ΤΗΣ....

Ηλιαχτίδα

Ηλιαχτίδα
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Ειμαστε 41 ημερων και εχουμε αλλαξει 5 γαλατα αφου δεν τα καταφεραμε με τον θηλασμο. Ξεκινησαμε με το humana, Μετα το frisolak το απλο, μετα το comfaort, το aptamil και καταληξαμε στο υποαλλεργικο aptamil λογω των κολικων ολα αυτα. Ειναι πολυ ευπεπτο και της αρεσει αρκετα.

ΜΠΟΥΜΠΟΥ69

ΜΠΟΥΜΠΟΥ69
Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
athi έγραψε:Εσείς οι μανούλες που δεν θηλάζετε, ή δίνετε στο μωράκι σας ένα συνδυασμό μητρικού και ξένου (συμπλήρωμα) πείτε μας, ποιο ξένο γάλα χρησιμοποιήσατε ή χρησιμοποιείτε και από ποιο γαλατάκι το μωράκι σας δεν έμεινε ευχαριστημένο και γιατί;

εγω ρωτησα τον παιδιατρο μας ποιο συστηνει απο ξενο γαλα (πληροφοριακα)και μου ειπε το aptamil. τον ρρωτησα ειναι υποαλλεργικο; και μου ειπε δεν χρειαζεται να ειναι...
Rolling Eyes ΕΓΩ ΤΟΥ ΕΔΙΝΑ ΤΟ ΝΑΝ ΤΟ ΕΝΑ ΚΑΙ ΠΑΝΩ ΣΤΟΝ ΧΡΟΝΟ ΤΟΥ ΕΔΩΣΑ ΤΟ ΝΟΥΝΟΥ Ποιας μάρκας ξένο γάλα δίνετε στα μωρά σας και από ποιο δεν μείνατε ευχαριστημένες; - Σελίδα 4 215994 ΚΑΙ ΓΙΝΗΚΑΜΕ 15ΚΑΙ 1 89 Ποιας μάρκας ξένο γάλα δίνετε στα μωρά σας και από ποιο δεν μείνατε ευχαριστημένες; - Σελίδα 4 328109

Kalokairini

Kalokairini
Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Καλημέρα και από μένα. Εμείς στο μαιευτήριο ξεκινήσαμε με το Almiron τα μπουκαλάκια της μιας χρήσης... μεγάλη ευκολία... αφού έτοιμη ήμουν να πάω στο εργοστάσιο να παραγγείλω κιβώτια Laughing ούτε αποστείρωση δεν ήθελαν Laughing ... όμως μας προκαλούσε δυσκοιλιότητα.

Ο παιδίατρος μετά μας πρότεινε το Novalac IT 1 (το οποίο είναι κατά της δυσκοιλιότητας) και σε περίπτωση που δεν είχαμε πλέον πρόβλημα μετά το Novalac ΑC (το οποίο είναι για κολικούς) αλλά το 2ο δεν χρειάστηκε να το πάρουμε... βέβαια και τα 2 τελευταία ήταν κάπως τσιμπημένες οι τιμές... περίπου 16-18 ευρώ το κουτί Rolling Eyes

Μετά τον 3ο μήνα που πέρασαν και οι κολικοί, ξεκινήσαμε δοκιμαστικά το Guigoz 1 αλλά παραμέναμε δυσκοίλιοι... και τελικά καταλήξαμε στο NAN 1 (10,21 Ευρώ) και τώρα το 2 (περίπου 6 ευρώ)... και είμαστε μια χαρά.


kikileuteris


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Kalokairini έγραψε:Καλημέρα και από μένα. Εμείς στο μαιευτήριο ξεκινήσαμε με το Almiron τα μπουκαλάκια της μιας χρήσης... μεγάλη ευκολία... αφού έτοιμη ήμουν να πάω στο εργοστάσιο να παραγγείλω κιβώτια Laughing ούτε αποστείρωση δεν ήθελαν Laughing ... όμως μας προκαλούσε δυσκοιλιότητα.

Ο παιδίατρος μετά μας πρότεινε το Novalac IT 1 (το οποίο είναι κατά της δυσκοιλιότητας) και σε περίπτωση που δεν είχαμε πλέον πρόβλημα μετά το Novalac ΑC (το οποίο είναι για κολικούς) αλλά το 2ο δεν χρειάστηκε να το πάρουμε... βέβαια και τα 2 τελευταία ήταν κάπως τσιμπημένες οι τιμές... περίπου 16-18 ευρώ το κουτί Rolling Eyes

Μετά τον 3ο μήνα που πέρασαν και οι κολικοί, ξεκινήσαμε δοκιμαστικά το Guigoz 1 αλλά παραμέναμε δυσκοίλιοι... και τελικά καταλήξαμε στο NAN 1 (10,21 Ευρώ) και τώρα το 2 (περίπου 6 ευρώ)... και είμαστε μια χαρά.



Να σε ρωτήσω κάτι?Που τα βρίσκεις αυτά τα μπουκαλάκια?Πρώτη φορά τα ακούω!

Καλημέρα δεν είπα!Καλησπέρα δηλαδή τέτοια ώρα.

Ο μεγαλος μου εμένα έπινε almiron αντιαναγγωγικό.Η μικρή τώρα σε συνδυασμό με θηλασμό πίνει humana ar.

Ήρια

Ήρια
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Εμεις ξεκινησαμε το Almiron απο το μαιευτηριο αλλα ας προκαλεσε προβλημα , και μετα πηγαμε στο Frisolac οπου και σε αυτο μειναμε!!!!

mikroulaxristos

mikroulaxristos
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
εμεις ξεκινησαμε με το aptamil αλλα πριν ακομη κλεισει τον ενα μηνα η μικρη εδειχνε οτι δεν την καλυπτε,ξυπνουσε μετα απο μια ωρα και ξαναπεινουσε. ετσι της εδωσα almiron και δεν το αλλαζω γιατι απο τοτε αρχισε να χορταινει και να κοιμαται πιο πολλες ωρες ησυχη.

μαρακι77

μαρακι77
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
εμεις ο αντωνης επινε το νοβαλακ και ο γιωργος το φριζολακ.αυτο που μας εκανε και καναμε εμετο καθε φορα που το επιναν ηταν το απταμιλ.

Kalokairini

Kalokairini
Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
kikileuteris έγραψε:
Kalokairini έγραψε:Καλημέρα και από μένα. Εμείς στο μαιευτήριο ξεκινήσαμε με το Almiron τα μπουκαλάκια της μιας χρήσης... μεγάλη ευκολία... αφού έτοιμη ήμουν να πάω στο εργοστάσιο να παραγγείλω κιβώτια Laughing ούτε αποστείρωση δεν ήθελαν Laughing ... όμως μας προκαλούσε δυσκοιλιότητα.

Ο παιδίατρος μετά μας πρότεινε το Novalac IT 1 (το οποίο είναι κατά της δυσκοιλιότητας) και σε περίπτωση που δεν είχαμε πλέον πρόβλημα μετά το Novalac ΑC (το οποίο είναι για κολικούς) αλλά το 2ο δεν χρειάστηκε να το πάρουμε... βέβαια και τα 2 τελευταία ήταν κάπως τσιμπημένες οι τιμές... περίπου 16-18 ευρώ το κουτί Rolling Eyes

Μετά τον 3ο μήνα που πέρασαν και οι κολικοί, ξεκινήσαμε δοκιμαστικά το Guigoz 1 αλλά παραμέναμε δυσκοίλιοι... και τελικά καταλήξαμε στο NAN 1 (10,21 Ευρώ) και τώρα το 2 (περίπου 6 ευρώ)... και είμαστε μια χαρά.



Να σε ρωτήσω κάτι?Που τα βρίσκεις αυτά τα μπουκαλάκια?Πρώτη φορά τα ακούω!

Καλημέρα δεν είπα!Καλησπέρα δηλαδή τέτοια ώρα.

Ο μεγαλος μου εμένα έπινε almiron αντιαναγγωγικό.Η μικρή τώρα σε συνδυασμό με θηλασμό πίνει humana ar.





Καλημέρα. Αυτά τα μπουκαλάκια τα έδιναν στο Μαιευτήριο γιατί εκεί αν για οποιοδήποτε λόγο δεν θυλάσεις, δεν έχουν αποστειρωτές και μπιμπερό για όλες τις μανούλες. Υπάρχουν λοιπόν αυτά τα μπουκαλάκια και οι πιπίλες τους... τα οποία μοιράζουν στις μητέρες... αλλά στο εμπόριο δεν υπάρχουν... δεν γνωρίζω αν σε συννενόηση με την εταιρεία μπορείς να πάρεις από αυτούς... αν και δύσκολο μάλλον.

kallia28


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Στον Κωνσταντινο εδινα Almiron η μπεμπα θηλαζει οποτε δεν της δινω, οταν ομως πιει παλι Αλμιρον θα της δωσουμε μειναμε ευχαριστημένοι, ο Κωνσταντινος αναπτυσσόταν μια χαρά!!

http://www.savetheplanet.gr

eytyxiaz


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Εμένα έπινε το Humana 1 ως συμπλήρωμα μέχρι 5μιση μηνών και τώρα το Humna 2. Ο γιατρός μας είπε ότι είναι σχεδόν βιολογικό. Είμαι πολύ ευχαριστημένη!!!!!!

vivianna

vivianna
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Επειδή και εμένα μου άρεσαν πολύ αυτά τα μπουκαλάκια τα έψαξα αλλά δεν υπάρχουν στην αγορά γιατί από ότι κατάλαβα έκτος των άλλων είναι και πολύ ευαίσθητα και δύσκολα στην συντήρηση τους στο σπίτι. Αν θυμάμαι καλά στο εξωτερικό υπάρχουν στο εμπόριο τέτοια μπουκαλάκια αλλά 2ης βρεφικής ηλικίας(όπως επίσης υπάρχουν και μπιμπερό αποστειρωμένα μίας χρήσης).
Από ξένο γάλα της δώσαμε το Ηumana όμως αρχικά δυσκολεύτηκε να το συνηθίσει και της προκάλεσε και μικρή δυσκοιλιότητα. Όμως σύντομα το συνήθισε και όλα καλά(πέρα από την τιμή που στην Ελλάδα είναι πολύ υψηλότερη από ότι πχ στην Γερμανία).

boubouka

boubouka
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Εμεις ξεκινησαμε με το aptamil. ο γιατρος μας ηθελε να παρουμε το γαλα της frezzyderm αλλα δε το επμιστευομουν και συνεχισα με αυτο! ακομ και σημερα το aptamil της δινω ειμαι πολυ ευχαριστημενη!

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 4 από 4]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Δημιουργία Φόρουμ | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις